green beteekenia aan moest hechten 't was onzin. Toch is de man ter be schikking der justitie gehouden. Uit Innsbruck wordt gemeld, dat een jachtopziener in een bosch bij Vils het geraamte van een adelaar heeft gevon den en daarnaast het skelet van een kind. Daar in die buurt onlangs een kind spoorloos is verdwenen, denkt men dat het kind destijds door den adelaar is weggevoerd. Een Rus, met een bewogen verleden achter zich, die in een hotel te Geneve in<rek had, heeft zich aan de open tafel doodgeschoten. Hij had zich onder den naam van prins Scibor ingeschreven. Te Rorschach bij Brunnen, in Zwit serland, heeft een vijfentwintigjarig Italiaan eerst zijne geliefde, een meisje van achttien jaar, vermoord en daarna uit efen hinderlaag aan den grooten weg op twee kameraads van hem ge vuurd. De een zakte zwaar gewond in elkaar, de ander kwam er met schamp schoten af. Onder de Zwitsers in het dorp heerschte grootere verbittering tegen de Italianen. Met moeite heeft men den dader uit de handen kunnen houden van het volk, dat hem wou lyuchen. PlaatHeiyk Nieuws. Heusden, 19 Maart. Bij Kon. besluit van 23 Februari is aan de na te noemen gemeenten, die door de uitgaven, tot een behoorlijke inrichting van haar lager onderwijs vereischt, in verhou ding tot hare middelen en andere uitgaven, onbillijk zouden worden bezwaard, boven en behalve de bijdrage, bedoeld bij art. 48 der wet tot regeling van het lager onder wijs een subsidie verleend, aan: Dussen van f 17.000; Giessen van f 17,200. „Eene familie van een ouden stam", wordt meermalen gezegd van eene familie, waarvan de ouders en verdere betrekkingen een hoogen leeltijd bereikten. Dat is ook het geval met de familie Van Herwaarden, van Heusden geboortig. Vóór circa 20 jaar overleed de heer J. van Herwaarden te Oudheusden, op den leeftijd van 102 jaar en 3 maanden, die met elk zijner 3 vrouwen een zilveren hu welijksfeest had gevierd. Thans is te 's-Bosch overleden zijn zoon, de heer Jacob van Herwaarden, op den leeftijd van 97 jaar, en zijn nog in leven 2 dochters, waarvan de eene 88 en de an dere 90 jaren telt. Op de gisteren gehouden keuring van springstieren werden de volgende prijzen toegekend Aan die van de wed. B. de Waal te Wijk eerstenaan die van A. Verhoeven te Gen- deren, tweeden; aan die van N. v. Engelen te Nieuwkuik, derden. In reserve werden gest ld de stieren van de volgende eigena ren: van D. v. Campen te Drongelen, le reserve, van J. v. Boxtel te Oudheusden, 2e, van de wed. Veldhoven te Hedikhuizen, 3e, van L. v. Engelen te Vlijmen, 4e, van H. Vermeulen te Vlijmen, 5e. Werkendam. In de Nutszaal trad Donderdagavond als spreker, op uitnoodi- ging van de Jongelingsvereeniging „An- dréas", op de WelEerw. heer Klinkenberg, predikant te Gorinchem, na het zingen van Ps. 89 1 en een inleidend woord van den voorz. van „Andréas". Na het gebed, begon de spreker zijn rede, waarvan we in 't kort den inhoud hieronder zullen weer geven. De mensch is een denkend wezen en leert met den dag. De wereld wordt een leer school genoemd en is die ook werkelijk. Hoewel in die leerschool veel ervaring en kennis wordt opgedaan is ondanks de we tenschap nog niet veel bekend van hetgeen na den dood zal zijn. Veel wordt er over gedacht en op verschillende manieren over gesproken. Ook de christen denkt over de toekomst na den dood. m- Spreker zal het niet hebben over den wereldvrede of over den toekomststaat der socialisten, doch uit een godsdienstig oog punt nagaan welk een voorstelling van den toekomststaat zich de christen mag vormen. Hand in hand gaan dan de voortzettings gedachten en de vergeldingstheorie. De voor zettingsgedachte vraagt of het leven na den dood wordt voortgezet en de vergeldings theorie of er geoordeeld zal worden naar het goede en het kwade, dat de mensch heeft gedaan. Spreker gaat terug naar de grijze oudheid en wijst er op dat de Egyptenaren reeds de leer der zoogenaamde zielsverhuizing aanhingen en een godheid, bijgestaan door 42 rechters, over de afgestorvenen zoude oor- deelen. Achter in Azie leefde eertijds een volk, dat in 4 kasten verdeeld was. Standen of klassen zou men ze tegenwoordig kunnen noemen, doch dan dient opgemerkt, dat iemand uit de eene kaste nooit in een andere kon overgaan. Elke kaste beschouw de zich als een afzonderlijke schepping. De le kaste was gevormd door het priesterdom, die zijn idiaal vond in een soort monniken leven. Die menschen, Brahmanen, ondergin gen van het eene leven in ander levens zoolang (naar hun gedachten) een heiligings proces, tot ze ophielden te bestaan. Onder hen kwamen andere gedachten door een koningszoon, Boeddha genaamd, die knap en wijsgeerig als hij was^ geen heil meer zag in zelfkastijding en in plaats van voor een monnikenleven ijverde voor een leven en werken voor zijn evenmensch. De Perzen hielden er een goeden God op na, die boven de aarde woonde en een kwaden, die diep onder de aarde zijn ver blijf hield, terwijl deze wereld het tooneel van den strijd was tusschen goed en kwaad. Ze stelden zich voor dat iemand 3 dagen na zijn dood een zeer smalle brug over moest om bij den goeden god te komen. Was hij op aarde goed geweest, dan kwam de goede god hem op die brug reeds tege moet om hem er over te helpen, maar was het andersom geweest, dan stortte hij in een afgrond onder de brug en viel in han den van den boo zen god. 3000 jaar zou de strijd tusschen goed en kwaad aanhouden, waarna de Heiland zou komende kwaden zouden dan verbranden en de goede god de alleenheerschappij hebben, wat met de openbaring in den bijbel dus eenigszins overeenstemt. Andere volken hadden lagere gedachten en meenden dat men het in het schimmen rijk beter zou hebben, dan bij het aardsche leven en een prettig bestaan zou hebben. Men gaf de -dooden van alles mee en on- gehuwden zelfs een meisje, opdat zij na den dood niet zonder zouden zijn. Bij de oude Germanen leefde de gedachte dat als men bij 't leven maar goed gevoch ten had, men na den dood een goed leven zou hebben en dan nog naar hartelust zou kunnen strijden. Bij de Grieken en Romeinen leefden ook de gedachten van voortzetting van het leven en van vergelding na den dood. Bij de Grieken zetelden op den top van den Olympus de goden en beschouwden vandaar de werken der menschen. De schimmen der gestorvenen gingen diep in de ingewanden der aarde en werden naar de onderwereld geleid door een godheid. Ieder lijk kreeg een geldstukje mee, omdat men over een water gezet moest worden en dat toch niet voor niets kon laten doen. De ingang van de onderwereld werd door Cerberus bewaakt en niemand, dan bij hooge uitzondering, mocht er weer uit. Zware straffen werden aan de kwaden opgelegd, zooals uit de volgende legenden blijkt. Iemand wilde beproeven of de goden alles wisten en hield hen het vlceech van zijn eigen zoon voor. De goden straften hem daarvoor met de Tantaluskwelling. (Eeuwige honger en dorst;. Wilde hij zich bukken om te drinken, dan liep het water weg en wilde hij b. v. een vrucht plukken dan bleef die steeds buiten zijn bereik. Een tweede had de goden beleedigd en moest een steen tegen een hoogen berg oprollen maar kon nooit den top bereiken omdat de steen wanneer die bijna boven was, weer naar beneden rolde en hij opnieuw moest beginnen. Een derde had een moord gepleegd en moest aanhoudend water dragen in een bodemloos vat. Bij de Grieken waren drie goden belast met straffen. De mohamedanen geloofden ook aan de voortzetting van het leven na den dood en verwachtten dan een prachtigen hemel en een lustig leventje. Dit leven wordt door hen weinig geacht. Mohamed vergeleek deze wereld bij een mesthoop. De tegenwoordige tijd houdt er een nieuwe mystiek op na, die verband ziet te krijgen met de onzichtbare dingen en veel geheimzinnigs heeft. Bedoeld worden de theosophie en het spiritisme. De god der Theosophie is het eeuwige groote beginsel, waaruit alles voortkomt en waarin alles terugkomt in den kring loop des tijds, dus een onpersoonlijk iets en niet christelijk, terwijl men hetzelfde heeft gevonden bij de Boeddhisten. Het Spiritisme wil ons in aanraking brengen met de afgestorvenen. Als tus- schenpersoon wordt gewoonlijk iemand van veel ervaring gebruikt, dien men medium noemt. Het vragen der dooden is een Hei- densch gebruik. Als tegenwicht tegen de 19e eeuwsehe stofvergoding (materialisme) tengevolge van den grooten vooruitgang op natuur- en scheikundig gebied, kunnen Theosophie en Spiritisme misschien dienst hebben gedaan. Terwijl de Theosophie oplossing zoekt in het eeuwig beginsel, gelooft de christen aan genade en verlossing door het zoenbloed van Christus. In het oude Testament wordt over het leven na dit leven gesproken, als van een doodenrijk, een land der duisternis, een plaats waar stilte is, zonder lof of troost en moet men daarbij in het oog houden, dat Jezus toen nog niet opgestaan was. Van Abraham wordt gezegd, dat hij tot zijn vaderen zal verzameld worden, niet doelende op zijn stoffelijk overschot, want hij is ver van hen begraven, doch op een leven na dit leven. Dit leven zal Abraham ook gedachtig zijn geweest bij het offeren van zijn zoon, uit wien zijn volk zou voort komen. David zou ook tot zijn zoon gaan en deze niet tot hem wederkeeren. Het oude Testament wijst op droevige, doch hoe dichter bij Jezus' opstanding, ook op heerlijke gedachten, omtrent een leven na dit leven. De opstanding is een rijk vertroostende kracht en wijst op de herstelling van den geheelen mensch, dus ook van het lichaam, waarmede de geest hier op aarde handelt zoo hij wil. Christus is het hoofd van zijn gemeente en dat geelt den christen zekerheid van zijn voortzetting, al moet de geest dan ook na den dood tot de opstanding zonder lichaam zijn. Omtrent het 1000-jarig rijk denkt men verschillend, spreker houdt den bijbel vast. Van de opstanding, in den oordeelsdag, weet niemand de ure, zelfs de engelen niet. Veel teekenen der tijden zijn' er, doch de Israëlieten moeten ook weer toegebracht worden en in de Sionistische beweging, die echter grooter omvang moet aannemen, wordt daarvan reeds een voorteeken gezien. Over het kennen en herkennen na den dood wordt verschillend gedacht, doch zeker is dat allen, die de gemeente van Christus vormen, voor God zullen leven. Na de pauze werd gezongen Ps. 25 7 en tot slotzang Gez. 180 4. De voorz. was de tolk van alle aanwezigen toen hij den spreker dankte voor zijn rede en hem een tot weerzien toeriep. De spreker eindigde vervolgens met dank zegging. Onze 'vroegere dorpsgenoot, de heer D. B. Jochems Jr., legde deze week met instig gevolg het artsexamen af. Aalst, (Gld.) Het fanfarecorps „Prins Hendrik" alhier, dat wegens gebrek aan een lokaal hare oefeningen moet houden in de openbare school, heeft zich thans eene tent aangeschaft, in de tuin van den caféhouder B., dat zeer naar den zin is der leden. Dinsdagavond kwam zekere verver v. K. uit Brakel, alhier aan, welke zooveel alcohol had genoten, dat hij zijn weg niet kon vervolgen. Verschillende buitelingen maakte hij om zijn hoofd. De bak met ruiten, welke hij op zijn schouders droeg, viel natuurlijk kort en klein. Eindelijk bleef hij maar liggen, om in ee.! drooge sloot aan den Veerdam zijn roes uit te slapen. Bij het ontwaken zal het hem wel duidelijk geworden zijn, hoeveel schade Bachus hem ditmaal had veroorzaakt. Almkerk. Bij de gehouden stieren keuring werden 40 exemplaren gepresen teerd. Er weiden twee prijzen uitgeloofd, één van f 40 en één van f 30. Den eersten prijs kreeg de stier van A. Verhoeven van den Tol en den tweeden prijs die van C. Lankhaar uit Babiloniënbroek. In de ten huize bij \an Gooi, op de Verlaatsche gehouden vergadering van stemgerechtigde ingelanden van het water schap ,,'t Nieuwland van Altena", is ter voorziening in de vacature van dijkgraaf, ontstaan door het vertrek en bedanken van den heer H. Donker, een voordracht opge maakt. Met algemeene stemmen werd als nummer één gekozen de heer A. den Dek ker, als tweede G. van der Meijden en als derde A. W. Donker. De heer A. Groene veld is tot tijdelijk dijkgraaf aangewezen. Capelle. Daar de toevloed van het bovenwater in den Nieuwen Maasmond verschrikkelijk is, blijft het water in de dellen nog steeds zijn hoogtepunt behou den, wat, aangezien we reeds zoo ver in 't voorjaar gevorderd zijn, heel schadelijk voor de landerijen is. Drongelen. Op de tentoonstelling der Holl. Maatschappij van Landbouw te Rotterdam, gehouden den 15en Maart 1910, behaalde de heer D. van Campen alhier met zijne tweejarige merrie „Eleonoie" den tweeden prijs, en de heer G. J. W. Bran derhorst te Eethen, met zijnen éénjarigen hengst „Ehrenburger" den derden, en met zijne éénjarige merrie „Cora" den tweeden prijs. De beide laatsten zijn afstammelingen van den welbekenden en voortreflfelijkan hengst „Ehrenberg." Mogen nog door vele nakomelingen van „Ehrenberg" onderschei dene prijzen worden behaald I Dussen. De zooveel besproken witte geit, welke verleden jaar zoo dikwijls te zien was, heeft zich weer vertoont. Toen de dochter van H. v. d. P. Zondagavond j.l., circa acht ure huiswaarts ging, ont moette zij de viervoeter bij haar huis op het erf wandelende, 'tls te begrijpen, dat ze zich haastte binnen te komen en de deuren niet grendels voorzag. Maandag j.l. is A. v. B., die lijdende was aan krankzinnigheid, naar het gesticht „Voorburg" te .Vught overgebracht, 't Is te hopen, dat hij spoedig moge hersteld zijn. De landfcb'hWcr A. v. d. Pluym, aan de buitenkant, heeft èen twee-jarigen stier, die verleden jaar bij de keuring den éersten prijs behaalde. Thans weegt hij 1622 pond. Wel een bewijs dat hier nog puik vee gefokt wordt. Gameren. In de j.l. Woensdag ge houden bestuursvergadering der harmonie „Prinses Juliana," is besloten met Paasch- maandag, des namiddags een uitvoering te geven in de openbare school. Deze vereeni- ging welke slechts negen maanden bestaat, maakt uitstekende vorderingen, zoodat we vertrouwen dat ze in haar opgevat plan niet beschaamd wordt. Een en ander zal door mooie voordrachten worden afgewis seld. De heer J. van Erven, volontair ter Secretarie alhier, is benoemd tot klerk te Zaltbommel. llcrpt. Bij het verbouwen van een woonhuis van B. alhier, werd door een metselaar onder de dakpannen reeds een musschennest met 4 eitjes gevonden. Dit is toch wel bizonder vroeg te noemen. üerwtfneii. Dinsdagavond was eene vergadering belegd in een der lokalen van de openbare lagere school tot het oprichten van een vereeniging voor eene plaatselijke varkensverzekering, welke oprichting ge schiedde met aanvankelijk 38 leden. Netlei'hemert (Nz.) Dinsdagavond trad voor een talrijk publiek in het café van den heer A. Bakker als spreker op de heer Ant. Geluk te Bergen-op Zoom. Spr. had tot onderwerp gekozende wet op het Arbeidscontract en de gevolgen daarvan voor den werkgever. Klaar en duidelijk zette de heer Geluk uiteen de zware finantiëele verplichtin gen, welke deze wet den werkgever voor in- en uitwonend personeel heeft opgelegd en wees den aanwezigen hoe men zich moet verzekeren en waar men dat het best doen kan. De eenigste maatschappij die het geheele risico van den werkgever overneemt isde Eerste Nationale Arbeidscontract- en Ziekte- Verzekeringmaatschappij Het Roode Kruis. Het mannenkoor „Zanglust", direc teur de heer W. Knoop, hoofd der openbare school aan de Zuidzijde, zal den tweeden Paaschdag in de openbare school aan de Noordzijde een uitvoering geven. (Rielschoof). In den loop dezer week is het water zoodanig gevallen, dat thans binnen korten tijd de werkzaamheden aan de steenfabriek de Rijswaard hervat zullen kunnen worden. Voorzeker een blijde tijding voor menschen die reeds weken lang zonder werk loopen. (Welseind). Bij den heer Andr. Bok alhier is door den veehandelaar A. Hoeflake te Wijk een kalfvaars aangekocht tegen den enorm hoogen prijs van f 350,Wel een bewijs dat men ook hier in het bezit van eerste kwaliteit vee is. Nieuwenciyk. Het voorgenomen plan om het mannenkoor „De Lofatem"^ die pa3 z'n tweede uitvoering gaf, om te zetten in gemengd koor, is tot verwezen lijking gekomen. Woensdagavond waren 24 meisjes bij de repetitie aanwezig, van wien er 22 als lid toetraden. De vereeniging be staat nu uit 42 leden, en er wordt verwacht dat dit nog zal vermeerderen, waartoe nog bij een paar repetitiën gelegenheid wordt gegeven. De echtelieden M. Scheffers en H. SchefifersKaassen, vierden gisteren hun gouden huwelijksfeest. Velen hadden ter eere van dit gouden bruidspaar de vlag uitgestoken. Raamsdonk Tot hulpbesteller bij de posterijen alhier, is benoemd onze dorpsgenoot P. de Bont. VtaaiMsdonksveer. Koninklijke gift. Door H. M. de Koningin is aan G. van Strien, alhier een bedrag van f 20 ge schonken, als tegemoetkoming in de kosten van aanschaffing van een groenten wagen, waarmede zijn ongelukkige zoon in zijn levensonderhoud zal trachten te voorzien. Dezer dagen meldde zich bij den Brigade-commandant alhier, een landlooper aan, mededeelende dat hij te Zwolle 60 zeemlappen had ontvreemd. Uit een inge steld onderzoek; bleek, dat hij werkelijk aan de opgegeven diefstal schuldig was. Gisterenavond werd ten koffiehuize van P. van Leeuwen alhier, door den ar chitect P. A. van Dongen-Dalmeijer alhier, namens den heer Th. van Gils, schoenma ker alhier woonachtig, aanbesteed het bou wen van een winkelhuis. Ingeschreven werd als volgt: H. de Beer, alhier, f 1704Schoep, Baard - wijk, f 1775P. Vermeer, Oosterhout, f 1592 M. Vissers, alhier, f 1400; P. de Graauw, Waspik, f1380; H. van Beek, alhier, f1298; G. van Dongen, R'donk(dorp), f 1230. Het werk is den laagsten inschrijver ge gund. fDe heer Smallegang, tijdelijk onder wijzer aan de Ned. Herv. School op het dorp, ontving dezer dagen bericht, dat hij geplaatst kan worden bij het Lager Onder wijs in Nederlandsch-Indië. Door het gemeentebestuur wordt thans groote zorg aan de gemeentewegen besteed. Heeft men het vorige jaar een gedeelte van den weg van Raamsdonksveer naar Waspik, de oude keibestrating doen vervangen door een klinkerbestrating, welke werkzaamhe den dit jaar weder voor een zeer groot gedeelte worden voortgezet, thans krijgen de zij bermen en vooral die, bestemd voor voetgangers en wielrijders, een goede beurt, door ze met prachtige onderhoudsgrint te bestrooien. Is het nu momenteel niet prettig hierover te wandelen, noch minder te rijden, we willen echter hoopen, dat deze maat regel voor de toekomst een zeer goede zal blijken. Gisteren vond de heer Van Laarho ven, houthandelaar alhier, een van zijn werkpaarden dood in den stal, wel een leelijke schadepost. Naar wij vernemen is de heer J. Th. M. Peters alhier, benoemd tot hoofd agent voor de Langstraat der Levensver zekeringsmaatschappij „R. V. S." Sleeuwtjk. J.l. Dinsdag heeft de proefmaling van den door de firma Kiderlen Co. te Amsterdam, geleverden zuiggas- moter, bestemd voor den polder „Sleeuwijk" plaats gehad, welke een zoodanig verloop had, dat het bestuur van dat waterschap kon besluiten, den motor, waaraan reeds een drietal jaren is gearbeid te accepteeren. We willen hopen dat de motor goed blijft voldoen. De noodzakelijkheid van eene machinale waterbemaling is dit voor jaar weder ten duidelijkste gebleken. De landbouwer J. V. alhier haalde deze week een veulen uit de weide en was vergezeld van de jeugdige E. K. Zooals kinderen gewoonlijk doen, liep genoemde K. op korten afstand achter het paard. Eensklaps begon het paard te slaan en trof den jongen tegen zijn aangezicht waardoor hij eenigen tijd bewusteloos bleef liggen. Verder is alles goed afgeloopen. Zij het een waarschuwing voor anderen. Gisterenmorgen geraakte de postkar van den postrit GorinchemRaamsdonk, nabij J. H. K. alhier, van den aanzien lijk hoogen dijk. Het paard moet naar men ons mededeelt geschrokken zijn van een hout wagen en daardoor van den dijk geval len zijn. De postkar bleek voor de verdere reis ongeschikt, terwijl de berijders geen letsel hadden bekomen. Naar wij vernemen, zal de zangvereeni- ging, waarvan de heer J. Spierig directeur is, Woensdagavond a.s. eene uitvoering geven. Veen. Door een paar kooplieden uit Holland, werden deze week bij verschillende eigenaars de zoo vroeg bloeiende „morgen sterren" opgekocht tegen een flinken prijs. Het is hun hoofdzakelijk te doen om de knolletjes, welke zich daaraan bevinden. Nu het water afneemt komen ook de voordeelen aan het licht. Een dikke laag slib bedekt de velden en bespaart de boeren een bemesting. Naar wij vernemen worden de vette varkens door de slagers opgekocht tegen 25 cent per pond. Waspik. Op de Donderdag alhier gehouden voorjaarsmarkt, werden aange voerd 270 runderen, benevens 10 bennen varkens. De handel was zeer levendig en er werden goede prijzen gemaakt. Tenge volge van het slechte weder, maakten de kramers, die in groote getale waren opge komen, minder goede zaken. De uitgeloofde prijzen vielen ten deel als volgt: No. 14. P. van Disseldorp te Raamsdonk; no. 16. A. Kemmeren te Ca- pelle; no. 35. L. Kuijten te Waspik; no. 87. A. van Baardwijk te Capelle; no. 122. B. van Dongen te Dongen; no. 139. C. de Bont te Waspik; no. 152. J. v. Boxtel te Dongen; no. 168. W. Gravendeel te's-Gra venmoer. Woudrichem. Dinsdag 22 Maart a.s., des nam. 6 uur, zal er in het lokaal van den heer H. J. van Gooi, alhier, een vergadering gehouden worden door de leden van de Land- en Tuinbouwvereeniging „Land van Altena." De punten van behan deling zijn: 1. Rekening en verantwoording 1909 2. Uitlooting 50 rentelooze aandeelen 3. Huishoudelijke zaken4. Verkiezing van 2 bestuursleden, (aftredend de h.h. J. W. van Vugt en A. van Vugt Bzen van 1 bestuurslid voor Uitwijk, in de plaats van wijlen den heer Joh. Colijn; 5. Rondvraag en sluiten. W(jk- Eenige landbouwers hebben in verband met het mooie lenteweer der laatste dagen reeds eenig jong vee in de weide gebracht. Mogen we zulk mooi weer houden dan zullen er spoedig vele volgen, wat zeer ten goede komt aan den schralen hooioogst van het vorige jaar. Er komt hoe langer hoe meer lief hebberij in het mollen jagen, en geen won der, want er worden voor deze nijvere diertjes hooge prijzen besteed. Dagelijks zien we bij den opkooper L. van Veen bij lOOtallen afleveren tegen 10 cent per stuk. Zaltbommel. Ten gevolge van een ingekomen verzoek tot ontslag van den len Ambtenaar ter gemeente-secretarie, de heer Oosterloo, wegens vertrek uit de ge meente werd tot diens opvolger benoemd de heer L. J. de Vries, adjunct-commies te Veendam, die tevens werd benoemd tot ambtenaar van den burgerl. stand. Taverne d Re lleere- Het mantelmagazijn „De Duif', Hintha merstraat 69 Bosch, is na eene algeheele inwendige verbouwing te hebben ondergaan, Zaterdag heropend. We willen hieromtrent het een en ander mededeelen. De étalage, waarin prachtige costumes, robes en mantels en andere artikelen voor het zomerseizoen zijn geëxposeerd, munt uit door een fijne rangschikking. De teere kleurschakeering en de sobere fijne plan- tendecoratie, die niets van de keurige sei zoenartikelen verdringt, getuigen van een goeden smaak, die ook over elders in het gebouw aan den dag komt. Een wandkast ter lengte van een dertien tal meters verbergt een schat van blouses en robes, die der dames een ruime keuze biedt. In de spiegelkastjes, die de groote lengte breken, hebben de nieuwste model len da r es- en kindeihoeden een plaats gevonden. Achter in het lokaal zijn twee kamertjes gebouwd en keurig ingericht, waar de dames de door haar uitgekozen blouses, mantels en andere artikelen kun nen passen. In dit gedeelte zorgt een gla zen dakbedekking voor eene goede belich ting.' Verre van dit lokaal wint het nog de ruime zaal op de eerste verdieping, waar heen een rechts in den winkel geplaatste trap leidt. Met zijn wit laqué-beschildering, de keurige expositie en de fijne planten en bloemendecoratie daartusschen, maakt deze ruimte, die 16 meter lang en 5 meter breed is, een zeer deftigen indruk. Een vijftal breede treden voeren naar de afdeeling hoeden en mantels, waarin, naar men ons toonde, een ruime keuze voorhanden is. In groote kasten zijn de nieuwste modellen hoeden helaas zijn er ook weer erg groote onder 1 tentoon gesteld; de mantelrokken zijn uiterst prac- tisch ingericht. Ook in dit vertrek, waar tevens weder tal van zijden blouses, peig- nors enz. de dames doen stilstaan, zijn eenige practische paskamertje ingericht, terwijl aan dames, die een oogenblik te wachten hebben, een geriefelijke zitplaats wordt geboden. Op de tweede verdieping bevinden zich de ateliers, die met de andere vertrekken telefonisch zijn verbonden. De verbouwing, die waarlijk in alle opzichten een groote verbetering is geweest, is uitgevoerd door den heer Van den Biggelaar. We mogen er hier ook nog wel even aan herinneren, dat de firma dezer dagen haar 12^-jarig bestaan zal herdenken. Verslag van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden op Donderdag 17 Maart 1910. Voorzitter de heer J. Oerlemans. Secretaris de heer J. L. Sprang. Aanwezig de heeren Straver, Van Buuren, Boom, Van Koijck en De Graaff. Afwezig de heer Vos. Eene vacature. 1. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. De Voorzitter deelt mede dat van Ged. Staten was ingekomen een nota van aanmerkingen, gevallen op de begrooting dienst 1910. Besloten wordt die begrooting eenigszins te wijzigen. 3. De Voorzitter legt aan de vergadering over de concept-besluiten tot af- en over schrijving van eenige posten der begroo ting over het dienstjaar 1909. Na eenige toelichting worden die beslui ten goedgekeurd. 4. Van Ged. Staten is ingekomen een verzoek tot wijziging van de verordening regelende de toelating van kinderen op de openbare lagere scholen alhier. De Ged. Staten maken bezwaar genoemde verorde ning goed te keuren, aangezien naar hunne meening de toelatingsleeftijd van minstens 5 jaar en 3 maanden te laag is gesteld. Na eenige bespreking wordt besloten den toelatingsleeftijd te stellen op minstens 5| jaar. De Voorzitter deelt mede dat door het college van Burgemeester en Wethouders is opgemaakt het kohier der hondenbelas ting voor het dienstjaar 1910. Voornoemd kohier wordt daarop onver anderd vastgesteld. 6. Voorts wordt aan de orde gesteldeen verzoek van eene ingezetene, houdende be zwaar tegen zijnen aanslag in den hoofde- lijken omslag van het dienstjaar 1909. Besloten wordt het beroep niet ontvan kelijk te verklaren. 7. Nog wordt door den Voorzitter mede gedeeld dat blij kens ontvangen missive van den heer Commissaris der Koningin dezer provincie tot Zetter in 's Rijks Di«

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2