Beck, Hoffman, Eitner en alle leden van de partij Jusj hebben verklaard, lat zij met brochures en boeken naar •ie bank der minsters hebben gewor pen en verzocht, dat de Kamer hun dit ongepast optreden zou vergeven. !Maatsel()k Nieuws. Heusden, 26 Maart. Door den bakker P. Broers is met een hengel een snoek gevangen van het kolossale rewicht van 14 pond. Dit is nog eens een buitenkansje. Dinsdag passeerde alhier het rijn- scnip „Havanna", groot 1200 ton of 600 last. Dit is tot heden het grootste schip, dat -edert de opening van den Maasmond Heus den passeerde. Door de rijksveldwachters alhier werden Donderdagavond een tweetal Wou- drichemsche visschers bekeurd voor het visschen met drijfnet zonder vergunning op de Bergsche Maas onder Doeveren in pacht bij A. van Rijswijk te Aalburg. Werkendam. Het aantal kiezers voor de Tweede Kamer is in deze gemeente 578, voor de Prov. Staten 577 en voor den Gemeenteraad 427. Naar we vernemen, zullen binnen kort een 4-tal onzer ingezetenen naar Indië vertrekken, om daar op een waterwerk hun gewone bezigheden te verrichten. Woensdag a.s. hoopt de Commissaris 'Ier Koningin onze gemeente een bezoek te brengen. Eergisteravond vergaderde de Raad dezer gemeente. Voor kennisgeving werden ■lanarenomen, dat het raadsbesluit ter be- i- g van het maximum vergunningen •Ie rekening over 1909 waren goedge aard. Geen bezwaren vond de Raad verder r«gen wijziging van marktdagen in de ge meente Gorinchem. Afwijzend werd beschikt »p een verzoek van de bewoners van hui- en aan het Nieuwsas, van den heer Albers, u een lantaarn en op een dito om bij dragen aan den Bond van lichamelijke op voeding, benevens op een dito van G. Mout- haan, heerschipper, tot verdere verminde ring van zijn pacht, terwijl het zelfde lot onderging een adres van Arn. Visser tot vermindering van zijn Hoofd. Omslag, we gens te late indiening. Ten slotte werd het nemen van een be sluit na lange discussie over een voorstel van eenige raadsleden tot bestrating van dp Kade tot een volgende vergadering ter handeling uitgesteld. Gebr. J. en C. van Loon C.Dz. alhier werden eenige dagen geleden aannemers van het afbreken en weder opbouwen van een houwmanswoning met stallen, en het dito van een landbouwschuur en het ver bouwen van de stal aan een woning te Bleiswijk voor f 31360. Met genoegen melden we, dat de heer Mr. D. Pieck, te Gorinchem, is benoemd tot griffier bij het kantongerecht aldaar. Meeuw Ijk. Maandag j. 1. kwam de landbouwer N. C. O. alhier tot de ontdek king dat in dien afgeloopen naeht twee varkens waren doodgebeten. Van het eene varken waren slechts de ingewanden nog over. Door welk dier zou zulks zijn gedaan Bij velen klom de vrees van een wolf. Immers in verschillende nieuwsbladen was dezer dagen een bericht te lezen dat in het naburige „Kraaiveldsche bosch" één, ja misschien wel twee wolven ophielden. An deren dachten aan een alhier sedert enkele •lagen losloopende vreemde hond, die er niet zoo vriendelijk uitzag en in die mate vermagerd was, dat hij best in staat geacht kon worden om een varken te verorberen. In den nacht van Dinsdag op Woensdag j. 1. hebben de roofdieren weder hun slag geslagen. Ditmaal bij de wed. W. A. D Genoemde weduwe had een geit staan in een schuurtje nabij haar woning, 't welk des nachts door middel van een slot ge sloten werd. De morgens vond zij dat op een drietal plaatsen in haar schuurtje was ingebroken. De geit bleek vermoord te zijn. Den volgenden nacht is er wacht gehouden of het roofdier weder tot zijn prooi zou terugkeeren, echter zonder het gewenschte resultaat, 't Is te hopen dat spoedig ont dekt wordt, welk dier zoo bloeddorstig is. De kiezerslijst dezer gemeente voor 39101911 bevat 557 kiezers voor de Tweede Kamer en de Provinciale Staten en 437 voor den gemeenteraad. ¥eeu. De rolschaatsen hebben alhier ook hun intrede gedaan. Deze week kon men alhier een persoon zien welke zich met deze nieuwe #|>ort bezighield. Het -chiint evenwel geen gemakkelijk baantje zijn, daar de grindwegen zich voor dit doel slecht leenen. Het aantal kiezers bedraagt volgens de op 22 Maart vastgestelde kiezerslijst 100 tegen 103 in het vorig jaar. Bij de verhuring van het weiland i-1 Ned. Herv. Kerk werden weder hooge -•mimen beloofd. Evenwel bedroeg het t-uaal der verpachting minder dan het vurige jaar. Naar wij vernemen zal het fanfare korps „Wilhelmina" in de maand April een uitvoering geven, welke tevens zal dienen als inwijding van het pasgebouwde muzieklokaal van dit korps. Capelle. j. 1. Woensdagavond hield de heer Geluk uit Bergen-op-Zoom in het café van den heer L. F. van Dongen een lezing over„de wet op het Arbeidscontract hare finantiëele gevolgen voor den werk gever". Nadat spreker de vrij talrijke aan wezigen het welkom had toegeroepen, deelde hij mede dat zijn doel niet was om de geheele wet op het arbeidscontract te be handelen, maar slechts die artt., die den werkgever in sommige gevallen finantiëele verplichtingen kunnen opleggen. Nadat hij lie artt. woordelijk had voorgelezen, raadde hy in de eerste plaats een ieder aan zoo'n exemplaar van die wet, editie Schuurman aan te schaffen. De heer Geluk zette vervolgens de be trokken artt. zoo uiteen, dat ze voor een ieder zeer duidelijk waren. Tevens haalde bij over enkele artt. waarover wel eens verschil kon zijn, de woorden uit de memorie van toelichting bij het wetsontwerp, de in de Kamer gedane vragen en de door den minister gegeven antwoorden ter verdui delijking aan. Ook nog gaf spr. eenige voor beelden uit de praktijk, waardoor het z. i. voldoende bleek dat het voor de werkge vers, vooral voor de landbouwers, waar de arbeiders dagelijks bloot staan aan onge lukken, zeer in hun belang is zich te ver zekeren. Bij het betalen eener jaarpremie van f 20 per f 1000 arbeidsloon, neemt de maatschappij alle gevolgen voor hare reke ning. Ten slotte vestigde spr. nog de aan dacht op de maatschappij, waaraan hij tijdelijk het directeurschap van het district Bergen-op-Zoom waarnam, en sprak de hoop uit, dat, wanneer de agenten dier maat schappij de landbouwers (werkgevers) kwa men bezoeken, ze allen overtuigd waren van het nut van het bestaan van zoo'n maatschappij en zich verbonden tot het betalen van de jaarpremie. Daar niemand nader eenige inlichtingen wenschte, ein digde de heer Geluk zijn zeer nuttige rede, met een woord van dank voor de opkomst. De heer E. Mouthaan vond j.l. Dins dagmorgen in den polder den ouden visscher J. Rozenbr£nd. De man zat blijkbaar door een beroerte getroffen aan den kant van een sloot. Naar wij vernemen zal de onge lukkige zijn ledematen niet meer kunnen gebruiken. Bronwelen. Op Woensdag a. s. zal de heer Hannik, directeur-veilingmeester der Rotterdamsche eierveiling des avonds eene volkslezing houden in de zaal van den heer P. Nieuwkoop. Het gevolg zal wel zijn, dat de eieren nu duurder worden. Overal waar men zich verbindt zijn eieren doorloopend af te le veren, maakt men hooger prijs, dan bij gewone afzet. In de noordelijke provincies alwaar de eieren op sommige tijden des jaars slechts 2 cent opbrachten, weten ze ze nu wel tegen veel hooger prijs af te zetten. Hét gevolg is dan ook geweest, dat men zich veel meer op het houden van kippen is gaan toeleggen. Voor houders van pluimvee zal dus de lezing wel interessant zijn. Kon men onlangs berichten dat er alhier een rolschaatsenbaan zou geopend worden, thans kan gemeld worden dat dit spoedig zal kunnen gebeuren. Reeds hebben verscheidene dames en heeren zich als lid aangemeld. Den 2en Paaschdag zal reeds de gelegenheid geboden worden in de daarvoor voorloopig beschik baar gestelde ruimte deze sport te zien beoefenen en om zelf de schaatsen onder te binden. De jongeheer P. N. bedacht de vo rige week iets nieuws. Hij wilde eens rol schaatsen over den dijk. In de beginne ging het goed, maar weldra reed hij in de modder en kon niet meer vooruit. De jonge sportman wist echter raad, hij liet vlug een touw halen, zette zijn makkers er voor en zoo werd hij op zijn schaatsen het dorp door getrokken. Doeveren. In verband met de plan nen tot wijziging van het waterschap „de Hooge Maasdijk van Stad en Lande van Heusden" is bij Ged. Staten ook een plan in overweging tot splitsing van den „Bin- nenpolder van Doeveren". Ook dit water schap wordt door de Bergsche Maas door sneden. Land van iltcna Tot tijdelijk dijkgraaf voor het waterschap ,,'t Nieuwland van Altena" is benoemd de heer A. Groe- neveld. Stemgerechtigde ingelanden hebben voor dijkgraaf met alg. st. als no. 1 op de voor dracht geplaatst den heer A. den Dekker. Nederhemeri. (Nz.) Woensdagj.l. had in het café de „Maasstroom alhier, de verpachting plaats van 70 scharen op de Arkenswaard. Er was veel animo vooral voor de paar- denscharen en flinke prijzen werden besteed. Van heinde en ver was men gekomen, zelfs kwam een pachter uit Vucht, voor zeker niet naast de deur. Bij de Woensdag j.l. gehouden stem ming voor een hoofdgeërfde in het district Bommelerwaard boven de Meidrjk, verkreeg de heer J. Slegt alhier 458, de heer A. Maas te Aalst 394 en de heer J. Opstelten te idem 101 stemmen. Als merkwaardigheid deelen we mede, dat de 83-jarige heer W. Baggerman alhier, zich per rijtuig naar het stembureau liet brengen. Wel een bewijs van activiteit. (Zz Op de voordracht voor polder meester van den Eilandschen polder zijn geplaatst de heeren Adr. v. d. Kolk. C. v. Ommeren en Baron van der Borch van Vorden. Waspik. Op de van wege de land- bouwvereeniging gehouden aanbesteding, werd door de firma v. d. Heijden alhier aangenomen de leverantie van 40 H.L. erw ten tegen f 6,30. Terwql de landbouwer M. d. B. zijn schaap naar de weide bracht, viel dit plot seling dood neder. Het geheele schaap werd verkocht voor f 0.50. Gee«Iruidenber«. Mej. M. J. N. Meijers, onderwijzeres in de nuttige handwerken aan de openbare school alhier, heeft als zoodanig tegen 1 Mei a.s. ontslag aangevraagd. Bruclieiii. Woensdagmiddag zag men hier een grooten ballon in zuidelijke richting afdrijven. De heer Rutgers kon door een verrekijker duidelijk den naam „Rotterdam" onderscheiden. Door de luchtreizigers werd eeu pakje uitgeworpen, hetwelk 4 briefkaarten bevatte die naar Parijs, Dortmund, Amsterdam en Bussum verzonden moesten worden. De landbouwer Van Eek raapte het pakje, waaraan een steentje bevestigd was, op, en postte de kaarten op het hulpkan toor alhier. Raamsdonkveer. Vrijdag j.l. viel schipper A. v. d. Hoek uit deze ge meente te Middelburg van het dek in het ruim van zijn schip, tengevolge waarvan hij schedelbreuk opliep. De man is aan het bekomen letsel in het ziekenhuis aldaar overleden. Naar wij vernemen heeft de sym- phonie-vereeniging alhier zich met de Har monie „De Eendracht" vereenigd. Wij wenschen beide vereenigingen geluk met deze stap in de goede richting welke er zeer zeker veel toe zal bijdragen tot meer dere ontwikkeling van beide vereenigingen. Tengevolge zijner onvoorzichtigheid geraakte de werkman d. V. werkzaam op de papierfabriek met zijn hand tusschen een rol papier en een ijzeren as, waardoor hij zijn hand zoodanig kneusde, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. fWeder een jaarfeest. De Gerefor meerde jongelingsvereen. „Daniël hield Woensdag een feestavond om haar twee jarig bestaan te gedenken; vooraf echter goedsdjenstige samenkomst, waarin de pre dikant der geref. gemeente, Ds. Zwiers een boeiende rede uitsprak naar aanleiding van Pb. 119:9. De eigenlijke feestvergadering bijgewoond door begunstigers, afgevaardigden en eenige belangstellenden begon tegen half acht en werd op gebruikelijke wijze door Ds. Zwiers, den eere-voorz. geopend. Vele voordrachten, samenspraken of zangstukjes werden ten beste gegeven en maakten het samenzijn recht aangenaam en gezellig. Bovendien werd dit bevorderd door de rondgediende traktatie. De secretaris bracht een flink verslag uit zoodat het niet anders kan of de belang stelling in de vereeniging moet toegenomen zijn. Dat het ledental niet vermeerderde maar achteruitging werd v.n.l. veroorzaakt door vei trek van leden naar elders. De penningmeester, de heer Visser had zich door de wijze van inkleeding van zijn verslag verzekerd van een aandachtig gehoor. Evenals het vorig jaar bracht hij het uit in dichtvorm. De kas verkeert in goede conditie; meer dan veertig gulden is het batig slot. Bij het pauseeren werd rijkelijk getrak teerd. Met groote voldoening kan de vereen, op haar jaarfeest terugzien. Als bewijs van achting jegens haren eere-voorzitter werd dezen aangeboden Magnalia Deï, een beroemd werk van de hand van Dr. Bavink. Op gebruikelijke wijze werd tegen elf uur deze goedgeslaagde feestviering door den eere-voorzitter beëindigd. fTot bestuursleden der onlangs op gerichte afdeeling Raamsdonk van de Nat. Chr. Geh. Onth. Ver., werden in de gehou den vergadering van 19 dezer gekozen: C. Sneep, voorz., P. de Haas, vice-voorz., H. C. Lock, secr., C. Timmermans, penn., C. Heijblom, plaatsvervangend secr.-penn. De nog zeer jeugdige afdeeling begon met 2 leden en 8 aangeslotenen; nu telt ze reeds 15 leden en 2 aangeslotenen, terwijl iedere week 90 exemplaren van het „Vrije Volk", propagandablad der Nat, Chr. Geh. Onth. Ver., verspreid worden tegen 1 ct. per exempl. fDoor het bestuur der Ned. Herv. scholen in deze gemeente werd de heer Smallange, thans tijdelijk werkzaam aan de school in het dorp tot onderwijzer aldaar benoemd. fAan den heer T. de Klerk werd als minste inschrijver door de Maatsch. tot Expl. van S S., het onderhoudswerk van gebouwen en kunstwerken op delijnLage- ZaluweVlijmen gegund (8399 gulden). Bij de gisteren gehouden aanbeste ding voor het bouwen van een kantoorge bouw voor rekening van de heeren S. D. Lankhuijzen en Co., kassiers alhier, werd de heer Leenhouwers uit Zevenbergsche Hoek, als zijnde de laagste inschrijver, aannemer. Dezer dagen liep met goed gevolg van de werf der Wed. D. v. Suijlekom alhier te water een stalen klipperschip „Alida", groot 220 ton, gebouwd voor reke ning van den heer Hagethorn te Werken dam. De kiel werd gelegd voor een klipper- schip groot 260 ton, voor rekening van den heer J. de Regt te Kortgene. VrUhoeve-Capelle. Zekeren C. H. V. te Z., die te veel aan Bachus scheen geofferd te hebben was dezer dagen in onze gemeente en drong zich wederrechtelijk in de openbare school, waar juist het fanfare korps ,,Sirenes' repetitie had; na aldaar alles in de war geschopt te hebben vluchtte hij naar buiten en daagde ieder tot vechten uit. Aangezien ze in hem een gevaarlijk persoon zagen, wilde niemand met hem te doen hebben, doch zijn vechtlust steeg daarom des temeer in zijn gemoed. Het niet langer kunnende bekoelen pakte hij P. v. d. S. onverwacht aan en gooide hem met kracht tegen den gronddeze bleef daarop geheel bewusteloos en bloedend liggen. Thans verscheen onze ijverige onverschrok ken veldwachter Gouda, die aan dat heertje zeer duidelijk te kennen gaf dat men op zulke traktaties in deze gemeente niet ge steld is, door hem over te brengen naar het arrestantenlokaal. Doch zulks ging ge paard met hevig verzet. Ik veronderstel dat dit muisje nog wel een staartje zal hebben. Het mooie drooge weer der laatste dagen komt den landbouwer zeer ten goede; in land en veld is het een bedrijvigheid dat het een lust is, zelfs worden er al vroege aardappels gepoot. Ook ziet men hier en daar het jonge vee in de weide loopen. Kerknieuws. Mee uw Uk. Tot ouderling in den kerkeraad der Geref. gem. alhier is gekozen de heer C. van Drunen. Drimmelen. D. V. hoopt de Geref. Knapenvereeniging ..Immanuël" alhier, op Maandag, 2e Paaschdag, haar eerste jaarfeest te houden, onder leiding van den WelEd. heer Krijger uit Geertruiden berg. INGEZONDEN. Onze Jongelingschap. De Ring van Chr. Jong. Vereenigin gen „Heusden en Altena", aangesloten bij hetNederlandsch Jongelingsverbond, is gewoon op de 2e Chr. feestdagen, de jonge mannen uit hun verschillende vereenigingen bijeen te roepen tot een ringvergadering, waarin allerlei zaken op deu arbeid der jongelingschap be trekking hebbende, besproken worden. Ditmaal wordt door eene samenloop van omstandigheden de 2e Paaschdag voor de jongelingschap van Heusden en Altena en omstreken een bijzondere dag. Door welwillende beschikking van den Herv. Kerkeraad van Genderen zal daar des morgens half tien in de kerk optreden de heer A. L. J. Schmal Jzn., agent van het Nederlandsch Jon gelingsverbond. Hij zal natuurlijk be pleiten, de zaak die hun lief is, het groote belang van den arbeid onder de jongelingen. Des namiddags ten 2 uur wordt dan de gewone ringvergadering gehouden, waarin Br. Schmal zal behandelen „Onze vergaderingen" een echt prac- tisch onderwerp dus en ds. Stein Cal- lonfels uit Dussen, in verband met een ingekomen vraag zal spreken over „Het Leger des Heils, Des avonds ten 6 ure hoopt de Chr. Jong. Ver. „Excelsior" te Genderen haar door bijzondere omstandigheden uitgesteld jaarfeest te vieren, waarbij opstellen, samenspraken en voordrach ten elkaar zullen afwisselen. Onder Gods zegen kan die dag een heerlijke dag zijn, dion we onze jonge lingen van harte gunnen. Niet alleen degenen, die bij de verschillende Chr. Joeg. Vereenigingen zijn aangesloten maar alle jonge mannen uit het Land van Heusden en Altena en onstr?ken. Er zijn er nog zoovelen, die niet tot eene C. J. V. behooren, zoovelen die het nut en het gewicht er niet van inzien, zoo velen die wel zouden willen, maar niet weten hoe ze de zaak moe ten aanpakken. Ook zij worden èu des morgens èn des middags in Genderen verwacht, wie weet, worden ze ouder het bezielende woord van br. Schmal niet over allerlei bezwaren heengezet en wordt de stichting eener Chr. Jong. in hunne woonplaats er het gevolg van. En niet alleen jongens maar ook ouderen worden gaarne gedacht, ant de zaak der jongelingschap is een alge meen belang, zij toch vormen de man- men der toekomst. K. SliiinenlavRd. Uit Amsterdam wordt geschreven Door dr. G. de Gelder, eervol ont slagen ingenieur onderdirecteur bij de gemeentelijke electriciteitswerken is een adres aan den raad gericht, waarin hij onder overlegging van een 10-tal be scheiden tot de volgende conclusies komt: 1. dat de wanverhouding tusschen den verzoeker en den directeur der ge meente electriciteitswerken is ontstaan door ernstige beleedigingen en verdacht makingen door den directeur en niet tengevolge van eenig optreden van ver zoeker 2. dat de verzoeker dus ten onrechte door burgemeester en wethouders is aansprakelijk gesteld voor de inderdaad ontstane wanverhouding tusschen hem en den directeur 3. dat de verzoeker, zonder recht of reden, immers zonder eenig onderzoek naar de waarheid en gegrondheid zijner grieven, en zijner beschuldiging aan het adres van den directeur, is ontsla gen uit zijne betrekking; 4. dat daardoor materieele en mor iele schade berokkend is aan den verzoeker, welke schade nauwelijks hersteld zal worden 5. dat het op den weg ligt van den gemeenteraad van Amsterdam, mede te werken, om door eene openbare be spreking van alles wat voorafgegaan is aan en geleid heeft tot het ontslag van den verzoeker, aan dezen eerherstel te verschaffen „dat de verzoeker tevens durft te vertrouwen, dat kennisneming van deze zaak en van al wat ertoe betrekkelijk is zal ten goede komen zoowel aan de ambtenaren der gemeente in het alge meen, wier rechtspositie door geenerlei waarborgen tegen willekeur is gewaar borgd, alsook aan het met zooveel zorg en opofferingen tot stand gebracht electriciteitsbedrijf der gemeente, waarbij thans misstanden aanwezig zijn, van ernstiger beteekenis, dan de raad van Amsterdam ooit heeft kunnen vermoe den „dat het den verzoeker zal verheugen, als datgene wat met hem gebeurd is ten goede zal komen aan een korps ambtenaren, waarbij plichtsbesef en toewijding nog allijd de meest ken merkende eigenschappen zijn, en aan een bedrijf, dat den verzoeker in de negen jaren, gedurende welke hij zijn beste krachten daaraan heeft kunnen wijden, is lief geworden. „Redenen waarom requestrant uwen raad eerbiedig verzoekt, in zoodanigen vorm en op zoodanige wijze, als moge lijk zal blijken, het aan den verzoeker op 12 Maart 1910 verleend eervol ont slag af te keuren en den verzoeker in de oogen van het publiek van elke blaam te zuiveren en volkomen te re- habiliteeren." Uit Rotterdam wordt geschreven: Honderden landverhuizers komen tegenwoordig dagelijks, voornamelijk uit Rusland, hier aan om zich verder naar Amerika te begeven. In heele troepen ziet men ze door de straten trekken met vrouwen en kinderen. Het vervoer van deze landverhuizers naar Amerkia heeft van hier uit plaats met de Atlantic Express. Nu is tegenwoordig hun aantal te groot om hen behoorlijk onder dak te brengen in de onder het toezicht van do commissie van toezicht op den doortocht en het vervoer van landverhuizers staande logementen. Vandaar overbe volking in die logementen, hetgeen tot klachten van de zijde van de landver huizers aanleiding geeft. Hierbij komen tevens klachten over voeding en ligging, uitgaande van groepen van 40 tot 80 man. Ten einde aan dezen nood tegemoet te komer. heeft de gemeente voorloopig, voor rekening van den heer Landry, den vertegenwoordiger van de Atlantic Express alhier, beschikbaar gesteld het voormalige doorgangshuis voor krank zinnigen op het Achterklooster alhier. Tusschen de 350 400 landverhuizers vinden daar nu een onderdak. Inmiddels is den heer Landry ver zocht, langs telegrafischen weg zijn agenten in het buitenland aan te zeg gen, voorloopig het dirigeeren van land verhuizers naar deze haven te staken, althans te matigen. Vermoedelijk zullen er a.s. Zaterdag per eerste scheepsgele genheid ruim duizend 'man hua reis vervolgen naar Amerika. Er zijn opstootjes geweest tusschen landverhuizers en beheerders van loge menten, waar men hen onderbracht. Zoo zijn in het logement van A. Hil- debrand, in de Herderstraat, eenige ruiten ingedrukt; en daar zijn bij het vallen van klappen een paar Russen verwond. Herhaaldelijk is de politie reeds tusschenbeiden moeten komen. Ook komen er van de zijde der land verhuizers klachten in, dat zij veel te lang hier gehouden worden en daardoor genoodzaakt zijn het geld aan te spre ken, dat zij in de nieuwe wereld zoo hoog noodig hebben. Zij hebben ook de hulp van hun consul ingeroepen. De marechaussee te Gennep heeft den onderwijzer R. uit Siebengewald, wegens onzedelijke handelingen met een leerling in hechtenis genomen en gevankelijk naar den Bosch .vervoerd. PREDIKBEURTEN, 27 Maart en 28 Maart. Geref. kerk 27 vm. 9.30 lezing, en nm. 6 u. ds. Both van Andel. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Werkendam, 27 vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. 27 Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. 27 Geref. kerk B, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Both. Kooijmans. Hermanides. 28 vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk 27 vm. 9.30 en nm. 2 u. en 28 vm. 9.30 ds. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) 27 vm. 9.30 en nm. 2 u. en 28 vm. 9.30 ds. P. van 't Zand. ds. Van der Hoff. Avondmaal. (Polderlokaal), 27 nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Heusdenvm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Aalburg27 en 28 vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, 27 en 28 vm. 9.30 ds. Luteiju. Geref. kerk 27 vm. 9.30 leeskerk, nm. 2 u. ds. Davelaar, 28 vm. 9.30 dezelfde. Almkerk, vm. 9.30 u. eu nm. 2 u. ds. Mon- tijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, 27 en 28 vm. 10 u. ds. Louwe Babylonïènbroek27 en 28 vm. 9.30 u. ds. Besoijen, 27 vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens, Capelle, 2ÏÏ vm. 9.30 en nm. 2 u. en 28 vm. 9.30 ds. J. J. Ruijs. Doeveren, 27 en 28 vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, 27 en 28 vm. 10 en nm. 5.30 u. Drongelen, 28 vm. 9.30 ds. Van Asch. H. Dussen, 27 en 28 vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, 27 vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Van Asch, vm. H. Avondm. nm. dank zegging. Gameren, 27 en 28 vm. 9,30 ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. Genderen, 27 en 28 vm. 9.30 u. de heer Smal, Agent Ned. Jongelingsverbond. Geref. kerk, 27 vm. 9.30 en nm. 2 u. en 28 vm. 9.30 ds. Zomer van Kampen. Giessen, 27 nm. 2 u. ds. J. B. Benders. Geref. kerk, geen opgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2