TWEEDE BLAD. Firma Soesman, KOOKT het merk PIIIWES .I1SJ VY1. a Sloomtim merfabriek. iWIJK. beterende bij bet Niéwsblad toot bet Land van lensden ei Altena Ti Zaterdag 26 Maart 1910, Ne. 2930. In de Kleine Winst B. VAROSSIEAU, te Heusden. pijnloos. Plaatste met self tele sarcitis. NICO MARIENS, Haarkmdige, HOU Til AN DEL. voor goede Si garen iss Tandheelkundige behandeling BUITENLAND. Te Angers heeft een jongen van acht tien jaar in een twist zijn moeder een brandende lamp naar bet hoofd ge gooid. De vrouw is levend verbrand. Indertijd is te Rome een Rus ver moord, terwijl zijn lijk in een koffer werd gesloten. Alles was technisch zoo vo komen goed uitgevoerd, dat hier, „vaklieden" aan 't werk waren geweest. Italiaansche politie-beambten moeten thans de moordenaars ontdekt hebben, die te Warschau bij de politie dienden Zij hadden den Rus vermoord, omdat hij den dienst der geheime politie ver laten enjmet onthullingen gedreigd had. De Italiaansche politie heeft vergeefs de uitlevering der moordenaars gevraagd. Te Rijsel is Maandag op het oogen- blik, dat hij den trein naar Rrussel wilde nemen een Belg aangehouden, die van spionnage verdacht wordt. De Belg, een man van 28 jaar, Tony ge- heeten, afkomstig uit Molenbeek St. Jan, die tot dusver zijn brood had ver diend door les te geven in het boksen, had allerlei foto's van forten rond Rijsel in zijn zak en bekende, naar thans uit Parijs gemeld wordt, dat hij zich sedert veertien dagen aan spionnage had schul dig gemaakt. Hij was reeds lang in de misère geweest, daar het boks-onderwijs geen droog brood gaf en zoo had hij het aanbod aangenomen van twee per sonen, die hem de mogelijkheid open den veel geld te verdienen als hij Duitschland ter wille wilde zijn. Ze na men Tony mee naar Brussel, waar ze hem in kennis brachten met iemand, die Gustaaf heette; onder dezen naam zou zich een Duitsch hoofd-officier schuil houden. Gustaaf had Tony o m. gevraagd hem fotografieën te bezorgen van de versterkingen en forten in de buurt van Rijsel. Het zou er om te doen geweest zijn in Noord-Frankrijk een spionnendienst te organiseeren, ook met behulp van jonge vrouwen, die zich in verbinding moesten stellen met Fransche militairen. Tony deed zijn eerste reis naar Brussel sinds hij spion geworden was. Zijn aanhouding te Rijsel was te danken aan zijn medeplichtige, die in dronkenschap het spionnage-ge- heim uitgebracht had. Een achttienjarig meisje, dat bij een predikant te Dessau dient, heeft uit de Vereenigde Staten bericht gekregen, dat een oom van haar in den staat New York met nalating van een ver mogen van ongeveer 10 millioen mk. is gestorven. Van deze som komt haar de helft toe. Het meisje, dat zich moeie- lijk een voorstelling van haren tegen- woordigen rijkdom kan maken, heeft gezegd, dat zij geen zin heeft, uit hare betrekking te gaan. Er zijn te Chicago boterschandalen, op reusachtige schaal gepleegd, aan het licht gekomen. Eersterangsfirma's van Chicago hebben door als boter te ver- koopen wat margarine was, het publiek opgelicht voor een ronde vijf-en-twintig millioen guldenen ook de fiscus schijnt voor ettelijke millioenen (het ongeveer juiste bedrag wordt opgegeven als 5,475,000 dollars te zijn benadeeld. Arthur Zimmerman, de multi-gamist die sinds 1872 in de Vereenigde Staten 24 vrouwen (en misschien nog wel meer) had getrouwd, bestolen en verlaten, is gisteren te New York tot een langdurige gevangenisstraf veroordeeld. Het vonnis werd geveld ter zake van meineed. Te Bluchill (Vereenigde Staten) Woont een dame, Miss Guilford genaamd, die in ruim 50 jaar geen woord heeft ge sproken. Zij legde als 19-jarig meisje, toen haar ouders haar verboden te trouwen met den man harer keuze, de plechtige gelofte af, dat er, als zij haren William niet tot man kreeg, een halve eeuw lang geen woord meer over haar lippen zou komen, en zij deed haar ge lofte gestand, zonder ooit eenig blijk van spijt daarover te geven. Eenigen tijd geleden nu waren de 50 jaren voorbij en zij zou weer gaan spreken. Er kwamen veel vrienden en bloedverwanten om het oogenblik bij te wonen, waarop Miss Guilford de eerste woorden zeggen zou. De oude dame trok voor die gelegenheid de kleeren aan, waarin zij hare gelofte had afgelegd en welke zij zorgvuldig had bewaard. Maar toen zij de kamer, die vol gasten was, binnentrad en glim lachend den mond opende om te spre ken, kon zij geen geluid geven. Haar spreekorganen waren gedurende de lange werkloosheid geheel bedorven en weigerden hun dienst. Men haalde een dokter. Deze onder zocht de stomme en kon geen hoop geven op genezing. Hij ried haar echter aaD, na:r een ziekenhuis te Boston te gaan. Miss Guilford volgde dien raad, maar ook te Boston kon men haar niet helpen, en nu moet zij er zich inschik ken ook gedurende haar verdere levens jaren te zwijgen. Te Miilheira a/d Rijn stal een jongen van 7ijftien jaar dezer dagen het spaar bankboekje van een vrouw, die bij zijne ouders inwoonde, nam er 2600 mk. uit op en ging naar Keulen, waar hij den banjer speelde. Hij verbraste het geld tot op den laatsten cent en liep toen de politie in de armen. Maandag merkte men te Millbay bij Plymouth in een dok een school vis- schen, harders. Nadat er een contract was aangegaan met vischkoopers, werd het dok leeggepompt. De vangst woog 41/, ton. Er waren een tienduizend vis- schen, die gemiddeld een Engelsch pond (0.45 KG.) het stuk wogen. In Rusland heeft weer een brutale aanslag op een trein plaats gehad. Bij Nigotti in den Kaukasus lieten roovers een trein ontsporen, waarin geld vervoerd werd, dat moest dienen om de loonen te betalen van het spoorwegpersoneel. De roovers trachtten den trein in brand te steken. In het gevecht met de politie, die in den trein was, werden drie agenten gewond en één gedood. De roovers hebben hun voornemen niet kunnen volvoeren en zijn gevlucht. In Chicago is een stedelijke verorde ning aangenomen, waarbij het aan da mes, dia zich op den openbaren weg bevinden of die voor het publiek toe gankelijke plaatsen bezoeken, verboden wordt, hoedenpennen te dragen, van welke de punt meer dan l1/* c.M. bui ten den bol van den hoed uitsteekt. De dames in Chicago zijn woedend. Te Keldenich hebben een aantal boeren een man uit het dorp op heeter- daad betiapt, toen hij veevoeder stal. Zij vielen op hem aan en sloegen hem met knuppils de hersenpan in. Uitbarsting wan de Etna. Woensdagmiddag werd uit Catania gemeld: Het observatorium bericht dat er in den afgeloopen nacht 23 lichte aardschokken zijn waargenomen. Om 8 uur 13 heeft in de Etna een uitbarsting plaats gehad. Op 2300 meter hoogte is een krater geopend die rook, lava en steenen uitwerpt. In den afgeloopen nacht zijn ook te Messina 2 zeer sterke aardschokken ge voeld. Later: De uitbarsting van de Etna duurt voort. Vier kraters zijn geopend. De lava overstroomd de bouwlanden. Donderdag werd bericht: De lava vloeit verder en bedreigt het dorp Borrillo, onderweg wijngaarden ver woestend en huizen overstelpend. Er zijn twaalf kraters geopend. De lavastroom, met een snelheid van 20 meter in het uur, ter breedte van 500 meter, zich voortbewegend, is den berg San Leo reeds voorbijgevloeid. Een sterke aardschok is te Milo ge voeld. De ontstelde bevolking heeft hare huizen verlaten. BINNENLAND. De Staatscourant bevat een Kon. be sluit van 24 dezer, waarbij is ingesteld eene staatscommissie tot onderzoek van de vraag, welke wijzigingen in de Grond wet behooren te worden aangebracht. Aan de commissie is opgedragen, aan de Koningin voorstellen te doen, welke zij dienaangaande noodig acht. Bepaald is, dat de commissie nopens alle zaken, waaromtrent zij niet een parig oordeelt, bij meerderheid zal be slissen, doch dat afzonderlijke adviezen mogen worden uitgebracht. De staatscommissie is samengesteld als volgt: lid en voorzitter de minister van binnenlandsche zaken; lid en on dervoorzitter, mr. Roëll, lid van de Eerste Kamer; leden mr. Van Citters, commissaris der Koningin in Gelder land de leden van de Tweede Kamer mrs. Van Doom en Drucker; het lid der Eerste Kamer mr. Van der Feltz; de Tweede Kamerleden mr. Van Idsin- ga en dr. Kuyper; staatsraad mr. Cort van der Lindende Tweede Kamerle den mr. Loeff, mr. de Savornin Lohman, mr. Van Lijnden van Sandenburg, mr. O. F. A. M. van Nispen tot Sevenaer, dr. Nolens; staatsraad mr. Oppenheim het Eerste Kamerlid mr. Reekers; de Tweede Kamerleden mr. Troelstra, mr. Tydemanhet Eerste Kamerlid mr. Van Asch van Wijck. Secretaris is mr. Kan, secretaris-gene raal binnenlandsche zaken, en adjunct secretarissen zijn jhr. mr. W. D. de Jonge, adjunct-commies binnenlandsche zaken, en mr. Thorbecke, advocaat en procureur. De „St. Ct." bevat het Kon. besluit, waarbij is benoemd tot griffier bij het kantongerecht te Gorinchem Mr. D. Pieck, thans kantonrechter plaatsver vanger, advokaat en procureur aldaar, onder gelijktijdige toekenning van eer vol ontslag uit eerstgenoemde betrek- king. Dezer dagen werd door den kok van de Kon. Mil. Academie te Breda een voorwerp tusschen de steenkolen ge vonden, hetwelk zijn aandacht trok en bij onderzoek een dynamietpatroon bleek te zijn. Dank zij zijn voorzich tigheid werden ernstige gevolgen voor komen. De 80-jarige J. K. de Vos te Olde- boorn is, terwijl hij uit het veld komende een in beweging zijnden watermolen moest voorbijgaan, door een der wieken zoodanig getroffen, dat hij bijna onmid dellijk dood was. Op voordracht van den arrondisse- ments-schoolopziener ontsloeg de Ge meenteraad van Koedijk metalgemeene stemmen den onderwijzer Jongsma, die paedagogische bezwaren had tegen de opdracht van het schoolhoofd om op een schoolfeest nationale liederen als het „Wien Neêrlandsch Bloed" en het „Wilhelmus" door kinderen te laten zingen. De officier van justitie te Rotterdam looft f 5000 uit aan hem of hen die, ter beoordeeling van den officier van justitie zoodanige inlichtingen aan de justitie geeft welke zal of zullen leiden tot de ontdekking van den dader of de daders van diefstal van een trommel met ef fecten, in September 1909 gepleegd ten kantore van de firma H. Kikkert te Vlaardingen, ten nadeele van mevrouw de weduwe Kikkert, geboren Ensing en kinderen. Ontvreemd werd bij die ge legenheid ver boven de f 100.000 aan effecten. Men schrijft aan de Tel.: Te Zaandijk is volgens de Woensdag thuisbezorgde belastingbiljetten voor de personeele belasting, waarvoor die ge meente ressorteert onder Wormerveer, het kohier afgekondigd den 19 „Marz" 1910. De biljetten zijn gedateerd: Wormer veer, den 22 „Miirz" 1910. Naar het huis van bewaring te Rot terdam is overgebracht de 29 jarige koet sier L. H., die een meisje bedreigd had haar van het leven te zullen berooven, omdat zij niet met hem trouwen wilde Plij was pas uit de gevangenis ontsla gen, waar hij een jaar gevangenisstraf had ondergaan wegens poging tot moord op hetzelfde meisje. Bij een juffrouw, woonachtig in de 3e Schinkelstraat te Amsterdam, ver voegde zich een persoon om kamers te huren. Men werd het over den huurprijs eens, en de huurder zou een maand huur vooruitbetalen, waartoe hij de ver huurster dan ook een bankbiljet van f 40 ter hand stelde, doch na vertrek van den man bemerkte zij, dat het door dezen in betaling gegeven bankbiljet valsch was, terwijl zij bovendien uit hare woning nog een paar sieraden vermiste. Bij de politie te Tiel is gedeponeerd een gefotografeerd bankbiljet van f25, gemerkt D. D. V. 7691 en gedateerd 24 October 1906. Het watermerk ont breekt. De heer R. C. Sch., onderchef van het station te Haarlem, is door den Kantonrechter veroordeeld tot acht geld boeten van 50 gulden, subsidiair acht maal één dag hechtenis wegens onbe voegde uitoefening der geneeskunde (magnetiseeren). Bij den landbouwer P. v. L., op Weste laar, onder Wouw (N.-Br.) was de 18 jarige dienstbode bezig een kamer schoon te maken, waarbij een kast moest ver zet worden, welk werk werd verricht door den landbouwer en een knecht. Bij het verplaatsen brak een poot van de kast, zoodat deze voorover helde, tengevolge waarvan een geladen geweer van de kast viel en afging, waarbij de dienstbode de volle lading in het on derlijf kreeg. Zij was onmiddellijk dood. ADVERTENTIEN. Da van ouds bekende heeft een prachtige nienwe aanvulling in hare collectie stalen onivarqen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen,gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij dten. Prachtige sorteering Karpetten, Kapok en Veeren voor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, t BEUSDEN. Breeslraat. WASGH-, REIS- Manden. RUST-, ZIEKEN-, SÈRRE-, CAFÉ- TUIN- Stoelen. Goed en Goedkoop. Manden- Stoelenfabriek „DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. Coöp. Stoomzniveliabriek ,0P HOOP VAN ZEGEN", Genderen. DOTE 11. kllü. Gerechtigd tot hot voeren van het «liotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag f 1.60 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembous door geheel Nederland. Uitgebreide Sorteerfng (vanaf f 1.10 tot f 9.per kist van 100 stuks.) Prima merken van t 2.50 en f3. Die ze eens gerookt heeft blijft ze rooken. Door goede waar trekt men zijn afnemers. Prima S oon/t Sigaar. 99 i GEVESTIGD sinds 181®. f 8.- per (and. f l«.per gchit. 'Oppert 156, Rotterdam. M.II. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. is thans JE 1IIJ»DEE TEGE.A HOEST. WKKkUi''D11EI31, ASTRA, ROIP, KJ*3*HOEST, 1ME5.UEM3KENZ. Voor borstlijders onmisbaar. Eenmaal geprobeerd en ge staat versteld van de resultaten. Verkrijgbaar in flacons van f 1.60 ct. en 30 ct. Te Heusden bij H. v. EWI.JK, en H. CRIJNS; te Wtfk bij M. SCHOUTEN; te Andel bij J. G. SCHOUTEN; te Diisscn bij W. HIJMANS. JEdC A. Ml. "JEL W 'Mi JR. K. 's-BOSCH, Hinthamerstraat 37, naast de Singer-Maatschappij. Telefoon 460. Speciaal adres voor Dames- en Heeren-IIAAR WEBKEN. Aparte Salon voor Dameshaar wassen met nieuwste systeem Droogmachine. MT Vraagt DAADPET BOE nieuwste preparaat tegen uitvallen der haren, per flacon f 1.00. doet de roos en schilfers van het hoofd verdwijnen, fr. p. post - 1.15. geeft de natuurlijke glans terug, per flacon - 1.50. en is ook ten zeerste aan te bevelen voor kinderen, fr. p. post - 1.65. H. NI. RAGETLIE

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5