Pribilof-eilanden (de eilanden St. Paul en St. George in de Bering-zee, tusschen Alaska, Siberië en de Aleöeten). Op de banken bij deze eilanden wordt le p?ls-rob gejaagd, en wel zóó erg, dat, indien hiervoor niet spoedig een stokje wordt gestoken, deze kostbare robbensoort binnen zeer kort totaal zal zijn uitgeroeid. Uit Marseille wordt gemeld, dat de bemanning van de Fransche postboot Pelion op reis van en naar Conakry geweigerd heeft te werken, zoodat het stoomschip in een bedenkelijken toe stand kwam en alleen door de tegen woordigheid van geest van den gezag- voerder een onheil verhoed is. De marine-overheid heeft een onder - k tegen de bemanning ingesteld. De tste heeft van haren kant tegen de kapitein een klacht ingediend wegens slechte behandeling en voeding. De ingeschrevenen bij de Fransche marine (het gedeelte der bemanning van de koopvaardij-vloot, dat behoort tot de marine-resei ve) en de daglooners, die naar aanleiding van bovenstaand beslo ten hadden het werk 24 uur stop te zetten, hebben Maandag de algemeene werkstaking afgekondigd. Minister Briaud heeft met den mi nister van marine en den onder-staats secretaris een beepreking gehouden in zak deze staking. Alle schikkingen strekkende om de openbare diensten te verzekeren, zijn genomen. De ministers hebben de krachtigste maatregelen vastgesteld, die ten uitvoer zullen worden gelegd, indien de voor vallen mochten verergeren. Briand heeft gezegd dat de regeering vast besloten is niet lijdelijk de ver nietiging van de koopvaardijvloot aan te zien. het geval. Hoewel de veestapel hier vrij Bij beschikking van den Minister groot is, hebben ze haast allen volop voeder van Marine, krachtens art. 113 bis der tot Mei. militiewet 1901, is aan H. Hartman en M Hoorden we laatst als een bijzonder- Maas eene vergoeding tosgekend ter zake heid vermelden, dat er te Wijk een kalf van ^et verblijf onder de wapenen van was geboren wegende nuchter 104 pond, hun zoons. thans kunnen we van hier berichten dat In 1 et Heusdensch vischwater zijn bij den landbouwer G. J. Bole alhier, ge- in de afgeloopen maand gevangen 256 ponc zond en wel een kalf is geboren wegende visch, 4 pond snoek, 354 pond paling. nuchter 133 halve kilo's. «r r» jxTj.jt. - 1 --J WOQapichem. Aan het postkan u j 11 ^ec*erlandschen wielrijders- toor en de daaronder ressorteerende hulp- bond is hier een mooien wegwijzer geplaatst, kantoren werd gedurende de maand Maart Uit zal zeker vele reizigers ten nutte zijn in de rijkspostspaarbank ingelegd f 4440.38 DllSSeil. (Hank.) Zaterdagavond 1.1. en terugbetaald f 5839.35. omstreeks 11 uur, geraakten aan de papier- Het laatste, door dat kantoor uitgegeven fabriek alhier, pakken met houtDap, die boekje, draagt het nummer 2279. Te Freiburg in Baden heeft een zan ger, die zonder betrekking was, zijn jongen van drie jaar uit het open raam op straat geworpen. Het kind bleef dood liggen. De man is in hechtenis. 1'laatHelük Nieuws. Iflcusclen, 6 April. Gedurende de maand Maart is alhier 30.2 mM. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 11. Maandag j.l. hebben de Woudrichem sche visschers weer een begin met de elf vangst gemaakt. Tot heden werden nog weinig exempla ren van deze heerlijke zee visch gevangen, die slechts éénmaal per jaar onze rivieren opzwemt om door schuiving over den zan- digen bodem van zijn kuit verlost te worden Steeds komen schepen van grooter inhoud en diepgang onze stad voorbij. Zoo passeerde Zondag de Henriëtte van Rotter dam, geladen met bazalt en bestemd voor Gennep. Dit schip had den kolossalen in houd van 800 ton en een diepgang van 2 meter. Werkendam. Zaterdag a.s. des nam. 7 uur hoopt in de Nutszaal te ver gaderen de Griendwerkersvereeniging „On derling Belang". De punten van behandeling zijn: 1. Opening. 2. Notulen. 3. Rekenig en verantwoording door den penningmeester. 4. Bespreking tot het oprichten van een ondersteuningsfonds voor oude werklieden. 5. Rondvraag. 6. Sluiting. Door mevr. de wed. J. de Klerk Sigmond is gelegateerd aan de Diaconie- armen der Ned. Herv. kerk alhier, de som van f 5000 vrij van kosten. Zaterdag a.s. zullen B. en W. dezer gemeente, ten raadhuize aanbesteden het vernieuwen van een gedeelte schoeiing van de los- en ladingplaats aan den Boom alhier. Aalburg. Nu het water in de rivier weer bijna zomerpeil staat, begint men de gevolgen van het hooge water en de sterke stroomen te ondervinden. Dezer dagen zag men een sleep met eenige schepen achter zich op een z.g. zandbank welke met het hooge water een draaikolk vormde, vast zitten. Nuclei. De voorloopig vastgestelde kiezerslijst bevat 152 kiezers voor de Tweede Kamer, 151 voor de Provinciale Staten en 134 voor den Gemeenteraad. Bij de alhier gehouden publieke ver huring van weilanden, toebehoorende aan de Hervormde Kerk, was de opbrengst drie procent hooger en bij die behoorende aan de gemeente vier procent lager dan het vorige jaar. Op het hulptelegraafkantoor werden in de afgeloopen maand 58 telegrammen behandeld, waarvan 34 werden ontvangen en 24 verzonden. Tot diaken bij de Herv. Gem. werd gekozen de heer P. de Fijter Pz., welke zijne benoeming heeft aangenomen. Capelle. In verband met het a.s. 25 jarig ambtsjubileum van den heer bur gemeester heeft zich in deze gemeente een commissie gevormd, teneinde den 30 April a.s. niet onopgemerkt voor den heer Ver meulen te laten voorbijgaan. Bevatten de geruchten waarheid, dan gaat Capelle een feest tegemoet, zooals nog zelden, ja, mis schien nog nooit, in deze gemeente feest gevierd is. Vele vereenigingen zetten nu reeds haar beste beentje voor, om zoo fijn en keurig mogelijk in den te houden op- -M voor den dag te komen. lïoeveren. Was er over 't algemeen in den afgeloopen winter schaarschte aan veevoeder, bij onze veehouders is dit niet aan de haven lagen opgestapeld in brand In een oogenblik sloegen de vlammen boven het hooge fabrieksgebouw uit. Door het optreden van het personeel en de brandweer uit Hank, was men den brand na een half uur meester. De schade is groot, daar vele pakken zijn geschroeid. Nadat de brand gebluscht was, onthaalde de heer Directeur diegenen die tot blusschen hadden meegewerkt, op brood met kaas en vleesch. C*ameren. Zaterdagmiddag brak vergunning verleend aan B. Bouman tot allner door onbekende oorzaak brand uit Het opbouwen van een woonhuis aan de bij de Gebr. 75 ri— ««k. De rekening van het algem armbestuur, over het dienstjaar 1909 is door den raad vastgesteld in ontvangsten op f 1203,35 en in uitgaven op f 1211,324. Tot leden van het stembureau ter verkiezing van den Gemeenteraad, Prov Staten en Tweede Kamer zijn benoemd de heeren C. B. Vos en A. v. d. Beek. Tot plaatsvervangers de overige leden van den raad. Door den raad dezer gemeente is v. R. Door het flinke optreden buitenzijde van den hoogen Maasdijk, van het personeel der mandenmakerij van r> t. ur t wt j A. van Tuijl, met nog énkele anderen,1 i a ilf-' on4erwlJ«r bepaalde zich de brand foteen varkenshok! f* ^nd. Als een zeldzaamheid kunnen Was hier niet flink opgetreden voorzeker waren de onheilen niet te overzien geweest, daar het dak van een groot huis vlak er naast reeds vuur vatte. Onder de behulpzamen zijn er die zich deerlijk gebrand hebben. Cileertriiidcnbera. De Raad dezer gemeente heeft in zijne vergadering van 1 April j.l. besloten aan mej. M. J. N. Meijers, op haar verzoek tegen 1 Mei a.s. eervol ontslag te verleenen als onderwijzeres in de nuttige handwerken. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulpkantoren, werd geduren de de maand Maart 1910, ingelegd f 10139.53. Terugbetaald f 17580.47. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 3311. denderen. Vrijdag jj. bracht de Commissaris der Koningin in deze provin cie een bezoek aan deze gemeente, dat ruim 2 uur duurde. In de afgeloopen maand werden op het hulptelegraafkantoor alhier behandeld 22 telegrammen. Meeuwen. Ook onze gemeente werd vereerd met een bezoek van den heer Com missaris der Koningin dezer provincie. Te ongeveer kwart voor 12 gearriveerd, vertrok Z.Exc. weer tegen 2 uur om zich naar Dussen te begeven. Op de kiezerslijst voor deze gemeente komen voor 146 kiezers voor den gemeen teraad tegen 143 het jaar te voren, en 149 voor de Tweede Kamer en de Prov. Staten. Aan het telefoonkantoor alhier wer den gedurende de maand Maart j.l. ontvan gen 30 telegrammen. Met de werkzaamheden verbonden aan de landbouwtelling, welke tusschen 20 Mei en 20 Juni van dit jaar zal worden gehouden, is voor deze gemeente belast de heer J. P. Sprong, Ambtenaar ter Secretarie alhier. Nederhemert. (N.z.) Trots de scherpe voorjaarskoude hebben reeds enkele landbouwers hun vee geschaard. Voldoende gras in den polder aanwezig, schijnt hun dit voordeeltje bezorgd te heb ben. (Z.z.) De veerdam, die van half De cember tot April overstroomd is geweest, was totaal onbegaanbaar geworden. Door de goede zorgen van Baronesse van Nagell is thans een flink zandpad aange legd, dat voor de stevigheid nog met gruis overdekt wordt. Sleeuw ffk. Gedurende de maand Maart is hier aan het hulppostkantoor in gelegd f 459.05 in 28 inlage, terugbetaald werd f 3132.50 in 11 keer. Er werden 14 telegrammen en 10 gesprekken behandeld. Sprang. Verleden week werd van onze inwoner H. te Kaatsheuvel, de banden van zijn fiets stuk gesneden. Tot heden van den dader(s) geen spoor. Toen men 1.1. Zaterdag bezig was met graafwerk langs den toren, vond men nog verschillende overblijfselen van geraam- es. Oorzaak, daar hier een honderd jaren geleden, de gewone begraafplaats was. Neeil. Het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier, heeft het voornemen in haar nieuw "ocaal hare uitvoering te geven op Donder dag a.s. voor heeren eereleden en donateurs en voor het publiek op Dinsdag 12 Aprih Te oordeelen naar het programma dat circa 10 nummers bevat, belooft het een aangenamen avond. Ook zullen ter variatie voordrachten worden gehouden. We wen- schen haar bij haar optreden veel succes. De varkensprijzen gaan nog steeds omhoog. In jaren werden zulke hooge prij zen niet besteed; voor vette besteedt men ot 26i/2 cent per i/2 K.G., voor de Engel- sche markt tot 25 cent per i/2 K.G. Waspik. De landweerplichtigen dezer gemeente van de lichtingen 1905, 906, 1908 en 1909, die behooren tot de infanterie moeten den 11 April a.s. voor lerhalingsoefeningen onder de wapenen romen. De infanteristen moeten zich aan melden te Geertruidenberg, (stationsplein) des v.m. 9 ure. Door den plaatsvervangend district veearts te Capelle, is een geval van miltvuur geconstateerd bij een rund van den land- louwer J. Kemmeren alhier. Het cadaver is onder politietoezicht verbrand, waarna de overblijfselen werden begraven. Woudrichem. Door H. M. de koningin, is aan D. Pellikaan, wonende alhier, een bedrag van f 15 geschonken voor het koopen van versterkende middelen. een zeidzaamneid Jrunnen we van hier mededeelen, dat bij den landbou wer W. M. een kip een ei heeft te voor schijn gebracht met een staart van 15 cM Dit lijkt dus wel een komeetkip te zijn Verslag van de Gemeenteraadsvergade ring van Sleeuwijk, gehouden Zaterdag April 1910. Voorzitter de heer A. van 't Sant, bur gemeester. Secretaris, G. Vos. Afwezig, de heer A. Sigmond. Te half tien uur des voormiddags opent de Voorzitter de vergadering met gebed, waarna de secretaris lezing geeft van de notulen der vorige vergadering, welke on veranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Mededeeling dat de besluiten tot af- en overschrijving op de begrooting 1909, welke in de vorige vergadering zyn geno men, door Ged. Staten zijn goedgekeurd. 2. Ingekomen de verslagen der commis- siën tot wering van schoolverzuim te Sleeu wijk en Kille over 1909. 3. Een besluit van Ged. Staten houdende goedkeuring der gemeenterekening over 1908. 4. Een schrijven van Ged. Staten voor zien van een ingewonnen advies van den Inspecteur van de volksgezondheid, aan gaande het raadsbesluit van 6 November 1909, tot aanvulling van art. 50 der bouw verordening, met eene bepaling dat B. en W. voor de woningen alwaar het aanwezig hebben van één privaat bij elke woning wegens de geringe ruimte in of bij die woningen niet doenlijk is vrijstelling kunnen verleenen van het bepaalde in art. 50. Naar aanleiding van het ingewonnen advies geven Ged. Staten in overweging gemeld besluit in te trekken. B. en W. stellen voor genoemd basluit niet in te trekken. De heer Slagmolen stelt echter voor het besluit wel in te trekken, en eene nieuwe bepaling vast te stellen, zoodat het 1ste lid van art. 50 aldus zou luiden „In of bij iedere woning of bij iedere 2 woningen moet een privaat aanwezig zijn", enz. Het voorstel van den heer Slagmolen wordt met algemeene stemmen aangenomen. 5. Een besluit Van Ged. Staten houdende goedkeuring der aanvulling van de keeten verordening. 6. Een schrijven van Ged. Staten om in dien tegen het besluit van den raad der gemeente Gorinchem, tot het instellen eener paardenmarkt op Dinsdag né, den tweeden Maandag in December, en de bestaande paardenmarkt, welke tot heden inviel in de maand Augustus, te houden des Don derdags in die maand, vóór die te Lexmond, bedenkingen bestaan deze mede te deelen. Hiertegen rijzen echter geene bezwaren. 7. Een adres van G. Mouthaan te 's-Gra- vemoer, om kwijtschelding der pachtsom van de faecaliën, daar de waarde hiervan zeer gering is. Wordt besloten adressant van de over 1910 verschuldigde pachtsom te ontslaan. 8. Een adres van het bestuur van den Nederlandschen Bond voor Lichamelijke Opvoeding te 's-Gravenhage, om eenige subsidie uit de gemeentekas. Op dit verzoekschrift 't welk in de vorige vergadering was aangehouden wordt thans afwijzend beschikt. 9. Een adres van het bestuur der christe lijke school alhier, houdende verzoek om eene bijdrage vanwege de gemeente tot uitreiking van belooningen en eereblijken voor getrouw schoolbezoek. Wordt besloten dit adres tot eene volgende vergadering aan te houden. 10. Wordt besloten tot onderhandsche verhuring van de benedenwoning van het gemeentehuis aan Th. van der Giessen, gem .-veld wach ter. 11. Wordt besloten tot het doen van enkele af- en overschrijvingen op de be grooting 1909, behoudens goedkeuring van Ged. Staten. 12. Een schrijven van Ged. St. omtrent de drinkwatervoorziening in deze gemeente, 't welk begeleid is van een advies van den inspecteur van de Volksgezondheid. Ged. Staten geven in overweging de bouw verordening aan te vullen en te wijzigen en er o. a. in te vermelden, dat alle wo ningen, staande binnen den afstand van 50 meter van de hoofdbuizen der drink waterleiding, aan de waterleiding aange sloten moeten zijn en dat in of bij iedere woning, welke meer dan 50 meter van de hoofdbuizen der drinkwaterleiding verwij derd zijn, eene afzonderlijke pomp of ander middel van watervoorziening aanwezig moet zijn, in staat om voor de gezondheid onscha delijk, kleur- en reukloos drink- en werk- water in voldoende m.»te te verschaffen enz. Over deze zaak is al meer gesproken eD aangezien deze aanvulling der bouwver ordening alleen niet onuitvoerbaar lijkt, doch een veel te zwaren druk op de in gezetenen zou leggen, wordt besloten hiertoe niet over te gaan. Bij de gebruikelijke rondvraag verzoekt den heer Verhagen maatregelen te willen nemen inzake de honden, welke schier eiken nacht in deze gemeente schapen, varkens enz. trachten te verscheuren en daarin dikwijls slagen. Spreker verwacht dat indien er geen krasse maatregelen worden genomen, het niet gewaagd is het vee in de weide te doen. Wordt besloten ter kennis der ingezetenen te brengen dat alle honden des nachts vastgehouden moeten worden en zulks ingevolge art. 37 der politieverordening, terwijl tegen de eigenaren van honden, welke des nachts onbeheerd worden aangetroffen, proces-verbaal zal worden opgemaakt. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de openbare vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over. KurgerlUkc Stand. Werkendam, van 25 tot 31 Maart. Geboren: Bastiana Johanna, d. v. A. C. Pellicaan en A. P. Wijnbelt; Adriana, d. v. C. J. van Berchum en E. de Keijzer; Adriana, d. v. A. Bou man en D. NieuwenhuizenCornelia, d. v. P. L. Vos en P. Stevens; Antonia Johanna Bastiana, d. v. A. Klootwijk en E. Klop. Overleden: Adrianus Pieter Kapel, 9 j.Geertruida Agatha Sigmond, wed van J. de Klerk, 85 j.Marinus Johan nes de Gelder, 18 m. Raamsdonk, van 25 tot 31 Maart. Ondertrouwd: C. v. Raamsdonk, 38 j. en P. Vissers, 31 j. Geboren: Arnoldus J. en Jacobus J., z. v. J. van Dongen en G. Cornel; Jo hannes, z. v. C. N. de Vries en J. W. Oomens; Maria C., d. v. C. A. Emmen en C. Scheltekens; Petrus M., z. v. P Lodewikus en H. Vissers; Johanna A. Cd. v. A. J. Bouwens en C. v. d Clundert. Overleden: Helena Kerstens, wed. van P. Heuster, 80 j.; Hendrica J. van Moergestel, 2 m.; Petronella Lommers, wed. van M. Pelders, 70 j. Woudrichem, over de maand Maart. Ondertrouwd: H. J. van Gooi, 24 j. en N. S. P. Wilhelm, 20 j. Getrouwd: E. J. M. van Vugt, 28 j. en P. Segers, 24 j. Geboren: Johanna Josina, d. v. A. v. d. Nat en J. G.Spronk; Metje Maria, d. v. J. Kant en K. G. van Andel; Tijsina Adriana, d. v. W. Baks en H. W. Groeneveld; Gijsbert, z. v. G. Krie- laart en A. Baks; Adriaan, z. v. P. Westerlaken en A. M. Vink; Adriana Maria, d. v. G. de Joode en M. van der Stelt; Albert, z. v. S. de Kriek en E. van 't Hoff; Gerrigje, d. v. D. Hart man en A. Ruis. Overleden: Dirk Ottevanger, 2 d.; Abraham van Andel, 24 j.; Mijntje Maria van Masbergen, 38 j. echtg. van J. Werveling; Cornelia Gerdina Groene veld, 1 j.; Jan Marinus Krielaart, 68 echtg. v. A. Hartman; Pieternella Jacoba Spronk, 51 j. Waspik, van 15 tot 31 Maart. Geboren: Adriaan, z. v. C. v. Dijk en G. in 't Veld; Johanna Antonia, d. v. M. Paapen en J. Dirkse Adriana Petronella Cornelia Alberta, d. v. J. B. de Bont en M. H. van BiesenAdri ana Antonia, d. v. W. Hooijmaijers en J. v. Hooren; Henricus, z. v. G. Ver meulen en C. Verder; Petronella, d. v. A. Vermeulen en M. de Kok; Fran- ciscus, z. v. Th. de Jong en A. M. 'agie. Overleden: Jan Sneeuw, 33 j.Fran- cisca Heesters, 3 m.; Peter Johannes Smits, 67 j.; Adrianus Vaartmans, 72 j. Geertruidenberg, over de maand Maart. Ondertrouwd: Johannes Marinus de Jong, 27 j en Johanna Petronella de 3ot, 37 jRudolph Jacob ten Brink de Biuin, 43 j. en Rika Kalker, 38 j. Geboren: Henricus Johannes Joseph, z. v. Chr. J. S. J. v. Alphen en A. G. de Wit; Johannes, z. v. J. v. Uijen en J. v. d. Kieboom; Cornells Jacobus, z. v. A. H. Baaijens en E. M. Roovers; Jozef Gerardus Petrus, z. v. H. W. C. 3ruurmijn en A. J. M. Driesen. Overleden: Johanna Meijers, geb. Sweep, 65 j. Genderen, van 15 Maart tot 1 April. Geboren: Maria Johanna Josephina, d. v. J. J. Brouwers en M.Th. Daanen. Neder-Hemort, over de maand Maart. Getrouwd: C. v. d. Oever, 29 j. en Cornelia van Heusden, 20 j.; H. L. Kuijpers, 40 j. en J. M. de Koning, 21 j. Geboren: Adriana, d. v. J. v. d. Oever en J. Brienen; Geertje, d. v. M. van Heemskerk en J. BruigomPieter, z. v. A. G. v. d. Meijden en W. Oomen Sliza, z. v. J. van Ooijen en P. v. d. Werken; levenloos kind van W. van ieemskerk en J. M. de Jongh. Overleden: Elizabeth van Barelgem, 52 j. echtg. van W. van Heemskerk. Andel, van 15 tot 31 Maart. Ondertrouwd: G. van Santen, 24 j. en J. Smits, 19 j. Geboren Jannigje, d. v. J. F. Calame en J. Faaseu. Meeuwen, van 15 tot 31 Maart. Overleden: Dirkske van den Heu vel, 79 j. kerknieuws. Waspik. Herkozen tot kerkvoogd de heer P. A. Ruijtenberg, tot notabel de heer L. Janson. Recht/aken. Een belangrijke beslissing. De rechtbank te Middelburg heeft 17 arbeiders uit 's-Heer-Arendskerke en Heinkeuszand, wegens overtreding der Zondagswet (in het openbaar werken op Hemelvaartsdag) veroordeeld ieder tot f 1 boete, subsidiair 1 dag hechte nis. Al deze zaken waren door den Hoogen Raad naar deze rechtbank verwezen, nadat de ambtenaar van het O. M. bij het kantongerecht te Goes in cassatie was gekomen van de vrijsprekende von nissen aldaar. De rechtbank overwoog, dat het be wijs van het niet noodzakelijke van den arbeid daaruit volgt: dat de beklaagden geen toestemming aan de plaatselijke regeering hebben gevraagd, hetgeen zij hadden behooren te doen, indien zij van meening waren, dat die arbeid noodzakelijk was; dat, aangaande de vraag, of Hemel vaartsdag behoort tot de godsdienstige feestdagen, die door de kerkgenoot schappen van den christelijken gods dienst dezer lande algemeen erkenden gevierd worden, dat daaromtrent door den op de zitting, onder eede gehoor- den getuige dr. L. Wagenaar, predi kant bij de Gereformeerde kerk C. te Middelburg is verklaard, dat vooral de afdeelingen dier kerk A. B. C. die on- derscheidelijk in 1834, 1837 en 1886, zich deels van de Ned. Herv. kerk, deels van elkander hebben afgescheiden en zich in 1892 tot een kerk hebben vereenigd, de Hemelvaartsdag als gods dienstige feestdag door de Sijnode der Gereformeerde kerken is vastgesteld en als zoodanig wordt gevierd door het houden van openbare godsdienstoefe ningen op dien dag in al de bovenge noemde afdeelingen dier kerk dat, terwijl het de rechtbank uit eigen wetenschap bekend is, dat zulks ook het geval is met al de andere kerkgenootschappen van den christe lijken godsdienst, alzoo gebleken is, dat de Hemelvaartsdag door al de kerkge nootschappen van dien godsdienst al gemeen wordt erkend en gevierd. (Maandblad „de Marechaussee.") Zitting van Dinsdag 29 Maart 1910. Uitspraak in zake het O. M. tegen: Beleediging: J. K, te Woudrichem, f 5 of 10 d. h.; W. K. te Elshout, vonnis van den kantonrechter te Heusden vernietigd veroordeeld tot f 5 of 4 d. h.H. J. v. N. te Drunen, vonnis van den kantonrechter te Heusden vernietigd veroordeeld tot f 10 of 4 d. h. i$innenland. In de gisteren gehouden vergadering van de Provinciale Staten van Gronin gen is, met 30 van de 41 uitgebrachte stemmen, tot lid van de Eerste Kamer (vacature-Scholten) benoemd jhr. mr. E. Tjarda van Starkenborgh Stachouwer (lib.), burgemeester van Groningen. Op den heer G. Zijlma waren 4, op den heer H. van Kol 4, en op mr. O. Q. van Swinderen 2 stemmen uitge bracht, terwijl 1 biljet in blanco was ingeleverd. Bij de Tweede Kamer is ingediend een ontwerp van een nieuwe wet tot regeling van het armbestuur. De Staatscommissaris van den Land bouw heeft de volgende vragenlijst toe gezonden aan onderscheidene personen die goed op de hoogte zijn van de plaat selijke toestanden, speciaal op het ge bied, waarover dit onderzoek loopt. I. Wordt er in uwe streek onraad, opgeldt, onkosten of hoe eene dergelijke prijsverliooging ook genoemd wordt, bedongen en zoo ja, hoeveel bedraagt zij: a. bij openbare verkoopiDgen van onroerende goederen; b. bij openbare verpachtingen van onroereude goederen c. bij openbare verkoopingen van te velde staande gewassen (gras, graan enz.) II. Worden er behalve de sub I be doelde prijsverhooging nog bijzondere premiën als inzetpremiën, hooggelden, strijkgelden, wijnkoop, zaalhuur en der gelijke bedongen. Zoo ja, hoeveel bedra gen zij. III. Wanneer geld onder hypothecair verband geleend wordt en de notaris de persoon is, door wiens tusschenkomst Vertrokken naar Breda, P. M. Poppe* ier; Nijmegen, C. van Gooi. Ingekomen van Tilburg, A. J. M. v. 1. Voorn. Vertrokken naar Rotterdam, C. van Drunen; Alpakerk, G. Schouten. Ingekomen van Gorinchem, E. J. Don kersloot; Made c.a., L. Bouman en ge zin. Arrondissements-Rechtbank tes-Bosck

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2