Flinke nette Werkmeid 2 Honden Mr. YAN HELDEN, Nienweufljit. DEKRIET C. H. Nieuw gazaagcL Hout, Landeke enz. PB1KWAARD. Notaris KERKHOVEN to lerbiÉa, WEIL./1 Ml, Boerenverdriet. Wei- en Hooiland, Biljartfabriek BILJARTS, ONTVANGEN: Fantaisielioeden, Firma J AM W. L1PPITS, Hinthamerstr, 010, 'sBosch. IO\STl\T fÜlÜÖg, Een geneeskundig praatje, Houtver hooping. A. P. G. Ro Onze bekende sorteering Waarom heeft men bloed noodte Omdat hel de opname van de zuurstof verzeker!. verhuren Karrenstraat B 358, Gebruikte Biljarten, het geld wordt verkregen, hoeveel wordt dan docr den notaris voor zijne bezorging van het geld aan den debiteur in reke ning gebracht? IV. Hoeveel wordt door den notaris gerekend voor het opmakon der akte van schuldbekentenis met hypotheek en de verdere werkzaamheden, die hij moet verrichten, waaronder dus ook begrepen is de inschrijving van de hypotheek in de openbare registers? Hoeveel wordt berekend voor de acte van royement? V. Zijn u nog andere bijzonderheden bekend, welke bezwarend zijn voor den kooper? Zoo ja, welke zijn deze? VI. Zijn u met betrekking tot geld- leeningen onder hypothecair verband ook misstanden of voor den debiteur bezwarende bepalingen bekend? Zoo ja, welke zijn deze? (Hier worden bedoeld taxatiekosten, te hooge taxaties, mis bruiken bij crediet-hypotheken, mis bruiken bij opzegging om bijzondere redenen en dergelijke). VII. Hebben de notarissen in uwe streek onderling ook tarieven vastge steld voor verschillende verrichtingen, waaronder een of meer van de hier boven bedoelde? Zoo ja, welke zijn die tarieven in hun geheel? (Overleggen van een exemplaar of afschrift van het tarief .zal zeer worden op prijs gesteld). De staatscommissie zal gaarne kennis nemen van andere vragen op deze on derwerpen betrekking hebbende, die de personen, welke deze lijst ontvangen, meenen te moeten beantwoorden. J sche winkeliers wederom slachtoffer zijn geworden van waardelooze AmerikaaD- sche tiendollarnoten, door deze bij den verkoop van een kleinigheid in te wis selen voor Nederlandsche munt. Door den Rotterdamschen kanton rechter werd een man veroordeeld tot f 2 boete. Hij wilde die boete betalen met 6 kwartjes en 50 centen, wat door den ontvanger werd geweigerd. Deze wilde geen centen in betaling nemen. De veroordeelde weigert halsstarig ander geld te geven. Wanneer hij aangehou den wordt om subsidaire hechtenis te ondergaan, dan zal hij opnieuw den ontvanger dat geld aanbieden. Mocht het dan weer geweigerd worden en de executie worden doorgezet, dan is zijn voornemen een aanklacht in te dienen wegens vrijheidsberooving. Men schrijft aan de Res.bode: Naar men van zeer betrouwbare zijde mededeelt, is door de betrokken minis ters, in overleg met den minister van marine, overeenstemming verkregen in zake de oplossing van het Scherening- sche havenvraagstuk, zoodat desbetref fende voorstellen spoedig kunnen wor den tegemoet gezien. Bloembollen in Brabant. In de heidestreek onder Eersel werd door den heer L. Koelewijn uit Noordwijk, het vorige jaar een proefveld voor de bloem bollencultuur aangelegd. Thans prijkt reeds een vrij groot perceel met een wel ontwikkeld gewas van narcissen, hyacinthen en tulpen. De hyacinthen staan reeds in bloei. De proef mag als geslaagd worden beschouwd. Het Huisgezin schrijft: De fotograaf V. te 's-Hertogenbosch heeft bekend, dat hij in de jaren 1905 1906 ongeveer 10 biljetten van 10 gul den heeft vervaardigd; in 1909 een stuk of 8 a 10 van f 40 met 2 verschil lende clichés, zoodat dit dus 2 seriën zijn; in Januari 1910 een drietal val sche biljetten van 60 gulden, die reeds alle drie in beslag zijn genomen deze waren gemerkt K. W. 21. Het origi- neele biljet, waarnaar deze foto is ge nomen, is, dank de scherpzinnigheid en tact der justie, ook reeds in haar bezit. Verder in Januari 1910 een biljet van f 100, dat in Amsterdam door Del- mée werd uitgegeven, en ook reeds in beslag is genomen door de justitie. In 't algemeen zijn alle biljetten van hoo- ger bedrag door Delmée uitgegeven voor gemeenschappelijke rekening van bei den. In aanmerking genomen het bekend psychologisch verschijnsel, dat een be klaagde bij eerste bekentenis nooit met de volle waarheid voor den dag komt, is het vermoeden gewettigd, dat V. zich nog wel schuldig zal bekennen aan de vervaardiging van eenige meerdere bil jetten. Het verder onderzoek omtrent Del mée te Amsterdam zal voortgezet wor den, nadat de zaak met V. is afgewikkeld. In het Prinsenveld, nabij Voorthui zen, heeft een hevige heidebrand ge woed. Voor dat het vuur gebluscht kon worden, had het zich over een groote uitgestrektheid verspreid. Ook een den nenbosch is geheel in de vlammen op gegaan. Te Kuppel, onder Winterswijk, heeft een heide- en boschbrand gewoed. Dertig hectaren zijn verbrand, benevens de woning en het bierhuis van J. W. Meinen. Huis en inboedel zijn verzekerd. Het bosch behoorde aan den heer J. G. Bessinkpas, aldaar. Ook nabij Schoonoord (Dr.) heeft Zaterdag een ernstige boschbrand ge woed. Ongeveer vijf hectaren jonge dennen werden een prooi der vlammen. De N. Ct. meldt, dat eenige Haag- De Prins Willem II. De directie van den Koninklijken West-Indischen Maildienst schrijft: Naar aanleiding van de berichten welke wij uit Lorient en Nantes ont vingen betreffende het vinden van aan gespoelde voorwerpen afkomstig van ons stoomschip Prins Willem II, werd door ons aan kapitein P. C., van der Grauf opgedragen, ter plaatse een onder zoek in te stellen. Dit onderzoek heeft thans plaats ge vonden en heeft ons de overtuiging geschonken dat de Prins Willem II, na op 23 Januari jl. Ouessant gepasseerd te zijn, gebleven is in den orkaan, die van 2329 Januari met hevige kracht gewoed heeft. De oorzaak van de ramp is ons niet bekend. In de Friesche gemeente Het Bildt zijn Vrijdag een man en een vrouw getrouwd, die in 1829 en 1830 zijn ge boren. Te Nijmegen is Maandag een kind van 13 maanden, terwijl de moeder af wezig was, in aanraking gekomen met een brandende kachel en verbrand. De moeder vond bij haar thuiskomst een verkoold lijkje. Het „Hbld." meldt: Van de oliemarkt is verdwenen de heer Geldermans, handelende in olie onder den naam Vreeswijk en Gelder mans. Naar wij vernemen heeft de heer Geldermans gecontramineerd in de olie, met gevolg dat hij op den laatsten res- conte-dag niet aan zijn verplichtingen kon voldoen. Men staat hier voor een passief van f 525.000, met een ongedekt bedrag van ruim 4 ton. Door een be zadigde regeling, door vele bij de zaak betrokkenen op den laatsten rescontre- dag op 1 April, waarop de zaken moes ten vereffend worden, is waarschijnlijk voorkomen, dat ook andere firma's in dezen val zijn medegesleept. Zaterdagavond omstreeks 11 uur kwam in de delicatessenwinkel van den heer P. in de Leeghwaterstraat te Haarlem een man binnen, die met groote stap pen achter de toonbank ging, waar de kassa staat. In de kamer achter den winkel bevonden zich de heer P. en de boekhouder. Toen de heer P. naar den winkel wilde gaan om te zien, wat de man deed, keerde deze zich om en loste een revolverschot op den heer P., zon der hem echter te treffen. De kogel vloog in den muur boven de deur. De man wist te vluchten. Later evenwel is er een man aangehouden, die verdacht wordt de dader te zijn. De aangehou dene is ongeveer 10 jaar geleden bij den heer P. in betrekking geweest en heeft zich toen aan Iets tal van f 300 schuldig gemaakt. Hij was Maandag te voren uit de gevangenis ontslagen. Zaterdag is bij een vossenjaeht van de Veluwsche Jachtvereeniging nabij Velp een der deelnemeis, een officier der rijdende artillerie, met zijn paard zoodanig gevallen, dat hij bewusteloos bleef liggen. Zijn toestand is in de hoogste mate zorgwekkend. Omtrent het aan luitenant Calkoen overkomen ongeluk, meldt men nog, dat zijn paard in een konijnenhol trapte, daardoor viel en op den ruiter neer kwam. Deze moet de ruggegraat ge broken, althans ernstig beleedigd heb ben, misschien door een trap van het paard, terwijl hij tevens een hersen schudding kreeg. De politie is den schrijver van den valschen brief aan den gemeenteraad van Achtkarspelen waarin mej. De Jong no. I der voordracht voor onderwijzeres in die gemeente, bedankte om verder in aanmerking te komen, op het spoor. Door dit valsche schrijven werd mej. De Jong niet benoemd. Zaterdagmorgen onder kerktijd werd te Wolvega in een buitenstaand privaat het lijkje gevonden vaneen pasgeboren kind, dat daarin reeds eenige dagen ge legen moest hebben. Daarna werd uit het privaat opgevischt een schort, waar in het lijkje gewikkeld was geweest. De inmiddels ontboden politie bracht het lijkje in een mand naar het gemeente huis, waar het geschouwd werd. Het onderzoek bracht aan het licht, dat het kindje na de geboorte geleefd heeft. Een van haar man gescheiden levende jonge vrouw, voor een paar weken uit haar dienst te Leeuwarden bij haar ouders teruggekeerd, is door de politie naar het gemeentehuis gebracht en aan een streng verhoor onderworpen. De verdachte wierp eerst alle schuld van zich, doch heeft later bekend en is naar Leeuwarden overgebracht. Maandag hebben eenige kwajongens te Ochten de brievenbus van het post kantoor in brand gestoken. De inhoud verbrandde gedeeltelijk. De Gooi- en Eemlander meldt, dat de vermiste jongen uit Zeist in Ame rika bij zijn vader zou vertoeven, die hem moet hebben laten ontvoeren. Er bestaat geen ziekte waarin de on achtzaamheid gevaarlijker is dan bij de bloedarmoede. Toch maakt deze ziekte, die vooral jonge meisjes en overwerkte personen treft, zoowel als hen die werken in lokalen waar de luchtverversching onvoldoende is, zich van het gestel meester op zulk een geniepige wijze dat zij reeds tot volle ontwikkeling is gekomen, wanneer men nauwlijks hare aanwezigheid heeft bemerkt. Bij de bloedarmoede doet zich een belangrijke vermindering van de roode bloedbolletjes voor. Deze bolletjes, die juist aan het bloed zijn roode kleur geven, zijn de dragers van de zuurstof die zij opnemen wanneer zij door de longen gaan. Daarom kan hij die geen rood bloed heeft niet gezond zijn. Iedereen weet dat het lichaam niet leven kan zonder zuurstof. Wanneer nu de roode bolletjes verminderen, vermindert in evenredige mate de hoeveelheid zuurstof die door het organisme wordt opgenomen en de gezondheidstoestand volgt denzelfden gang Dan komen de karakteristieke verschijnselen voor den dag: verkwijning, bleekheid der lippen en van het gelaat, verlies der eetlust, kringen om de oogen, versnelling der ademhaling, hartklopping bij een eenigs- zings sterke beweging. Indien de ziekte wordt verwaarloosd, nemen die ver schijnselen van zeifin menigvuldigheid en sterkte toe, en er komt een oogen- blik waarop alle hoop, het kwaad te herstellen, verloren gaat. Bijtijds aan gegrepen, is het kwaad zeer gemakkelijk te genezen en daartoe is bijzonder noodig een versterkend geneesmiddel dat de eigenschap bezit de hoeveelheid der roode bloedbolletjes te vermeerderen en de zuuistof naar de weefsels en spieren te brengen. De Pink Pillen zijn dat versterkend geneesmiddel, en in de geneeskunde is niets zoo zeker als de genezing der bloedarmoede door de Pink Pillen. Verkrijgbaar f 1.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Hertogen- bosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede dro gisten. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 4 April 1.88 M. boven 0. 5 1.83 Waterhoogte Maastricht (brug) 4 April 0.05 M. boven 0. 5 n 0.05 Ad verten tlën. gevraagd tegen Mei. Adres Mej. DE GIER, Arkelpoort, Gorcum. te koop aangeboden. Te zien en te bevragen bij H. B0UMAN Jz., WIJK bij Heusden. Te koop een partij beste Zaaihaver, eerste kwaliteit, bij wordt tot zeer billijken prijs steeds geleverd door 1, €ORRE§l»OiDEMIIE. Heeren Correspondenten worden beleefd verzocht hunne nota's met opgaaf van frankeergelden, vóór 15 dezer in te zenden waarna ten spoedigste de gelden zullen1 worden overgemaakt. DE ADMINISTRATIE. Hark therichte». gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 94101 stuks. Hoendereieren van f 3,10f 4,20 per 100 stuks. Notaris KERKHOVEN te Werkendam, zal contant publiek verkoopen Don derdag a April 1910. eene groote partü als: Planken, Delen, Ribben, Palen, ge schaafde en geploegde Delen, Achter delen, Latten, Amer. grenen 2 dms. Planken en zwaarder voor Schoei ingen, Dorschvloeren, Brugdekken enz., Hekken, Schroten, Eiken Delen en Ribben, enz. Not. KERKHOVEN te Werkend ïm, zal op Zaterdag 9 April 19AO, des nam. 6 uur precies, in het café „SPRENGER" te Sleeuwijk, publiek verhuren: voor het Seizoen 1910: Wei- en Hooilanden, van den polder „Het Landeke", onder aeWerken, in perceelen als in 1909, waarvan mede inlichtingen te bekomen zijn ten kantore van Notaris Mr. V. G. A. BOLL, te Go- rinchem. Om te beweiden: De „13 Hout", onder Sleeuwijk, ter plaatse genaamd „het Bakkersland". De „3 Morgen", in den Ippelschen polder aan den Rijksstraatweg, nabij het Fort, onder deWerken. Breeder bij biljet omschreven. zal Zaterdag 9 April 1910, voorm. 11 uur, op de PRIKWAARD onder publiek verhuren, ongeveer 85 hectaren best in perceelen op de Prikwaard, nabij den Nieuwendijk, onder de Werken, Almkerk en Dussen. Dagelijks aanwijzing door den wachter. De Notaris i. J. VAN DER KAAD^N te Almkerk, is voornemens om op Dins dag 13 April 1910, 's namiddags één uur, ten huize van J. E. VAN BREUGEL op den Polder „Boerenverdriet" onder Dussen. in het openbaar, voor het Seizoen 1910, te 150 Hectaren behoorende tot genoemden Polder, in per ceelen als van ouds. Inlichtingen geelt de Opzichter J. E. VAN BREUGEL voornoemd. TILHIHt;. Levert met succes snelloopende volgens de nieuwste construotie. Reparatiën en levering van Ballen, Baken, Queutn enz. spoedig en tot de minste prijzen. Geregelde Stoombootdien^ten van Heusden en omgekeerd, Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwgluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, '8-Bosch. fGoederen voor Delft, Aianrdingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Intormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. in alle pr|)zen. IlerjaliiioESehlusHalter enz., en», Aanbevelend, Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 2 April 1.10 M. 0.82 M. -f- N.A.P. 3 1.18 0.82 4 1.22 0.82 5 1.03 1.73 Levert nieuwe biljarten volgens laatste systeem, met de nieuwste banden „EXCELSIOR", die door het afgeven van haar zuiver effect uitmunten boven alle andere. OOK STEEDS VOORHANDEN tegen zeer billijken prijs. Verder verkrijgbaar alle biljart-benoodigd- heden, als: laken, Queuen, ivoren- en imitatie-ballen, pommeranzen, ouwels, etc. Reparatiën geschieden spoedig, net en billijk. Hoe de Pink Pillen rood en mirer bloed geren. Zaaihaver. If ERKEN DAM. Dc zritiny der boUr is deze week op de markt 67l/2 ct*., in de winkels dus 721/, eti. pet half kilo. Eieren f 0.80 d- 26 stuks. BESOOIJ EN5 Aprd. De prijs der Boter was heden f 1.22 af 1.2 per Kilo. Aangevoerd 60 KG. Eieren f .S~> de 26 stuks GORINCHEM, 4 A ril. Op de veemarkt waren aan gevoerd 555 runderen 6 nuchtere kalveren, 18 vette varkens 743 biggen, 2 schapen en 2 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalfkoeien f 240 260, kal/vaarzen f 140 200, guiste vaarzen f 90 a 130, melkkoeien J 180 a 240, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf jarige f a - pinken 60 a 100 graskalveren f a nuchtere f 6 a 14, schapen f a lammeren f a liggen f 8 a 15 per stuk. Vette varkens 26 a 27 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 7 75 8, - roode dito 7 50 a 8 25 witte dito f 7 50 a 8.- inl. rogge f 5.25 a 5 75 buitenl dito f 6 50 a 6.75 gerst f 4.60 a 6.—, haver f 3.50 a 4.25 duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 5.50 a 6 alles per heet Boter 65 a 70 ct. per half kilo Eieren f 0.80 a 0.90 per 26. Kippen f 0.90 a 1.10 per stuk. ROTTERDAM4 5 April. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 1439 vette runderen, 1333 magere dito, 467 vette en graskalveren, 1306 nuchtere kalveren 288 schapen of lammeren, 661 varkens, 257 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 74, ïe kw 60 cent, kalveren le kw. 125, 2ekw. 90 cl. schapen le kw. 62, 2e kw. 48 et. vette varkens 57 a 52 ct. licht soort 52 a 48 et. per kilo. Nuchtere fokkalv ren f 12. - a 22.idem voor de slacht ƒ6. «1100 Biggen f 1.60 180 per wek. Op de botermarkt wrden aangevoerd 70/8 en 44/16 ton tn 226 stukken van een half Ho. Prijs 1? kwali teit f 60 2e kw f 56, 3<r kw. f 52. Per half kilo 75 a 80 cent. Zeeuwsche eieren f 3 60 a 3.80, Overmaassche dito f 3 0 a 4 per 100. ROTTERDAM 4 April Tarw puike jarige per 80 kilo, f - a per 100 kilo 10. a 8 50 nienw f a Rogge f er heet Gerst f aChevalier fa Haver f 6 50 7 25, per 100 kilo, Bruine boonen f 8 a 13 witte f a Erwten f 8 «11 ROTTERDAM. 4 A ril Zaadmarkt. lijnzaad f 12 14.—, Karweizaad 15 50 a .Koolzaad 10.75 11 25 Rotterdamsche eierenreiling, a. te Sleeuwijk aan het Veer, des voor middags ÏO uur, en b. te Werkendam aan den Boom des na middags <8 uur, precies te beginnen, Voor Mevrouw de Wed. W. A. Viruly VerbruggeVan Gorkum. Voor de Erven van den heer C. van Leeuwen. Voor Mej. de Wed. J. M. Bokde Waal. Almkerk, voor den heer W. DE ROON, over het seizoen 1910: Voor den Heer H. B. DE ROO VAN GAP BELLE te Dordrecht Vraag teekeningen en prijsopgaaf.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3