meent, dat hij van het lijk der onge lukkige vrouw afkomstig is. Kinderen waren bezig er mee te voetballen. De vorige week heeft de Fransche aviateur Paulhan met zijn vliegmachine den door de Daily Mail uitgeloofden prijs van f 120.000 gewonnen, door van Londen naar Manchester te vliegen. Paulhan heeft de 299 K.M. afgelegd in 4 uur 9 minuten, zoodat hij gemid deld 1200 M. per minuut heeft gevlogen. Maandag werd uit Saloniki gemeld: De vervolging der Albaneezen in het Zuiden wordt voortgezet. De mitrailleurs en kanonnen noodzaken de Albaneezen overal met zware verliezen hun stel lingen te ontruimen. Volgens officieele berichten zijn de Albaneezen te Ipek en Djakowa ver slagen. Zij hebben den eed van trouw aan den Sultan afgelegd en beloofd het vaderland te verdedigen. Zij vragen om de uitzending van een parlemen taire commissie ten einde het vraag stuk van hervormingen te bestudeeren. IMaatselijk Nieuws. Heusden, 4 Mei. Dat de Heusdenaars nog prettig feest kunnen vieren getuigde 30 April j.l. Uit tal van woningen wapperde de driekleur en plechtig klokgebrom verkondigde wijd en zijd den blijden dag. Om 5 uur trok de fanfare rond en speelde er dapper op los. Om 8 uur volgde de harmonie, die, hoewel zonder directeur, niet minder haar best deed. Beide muziekkorpsen brachten allereerst eene serenade aan den burger vader, waarbij de respectievelijke presiden ten toespraken hielden die door zijn Z.Ed. Achtb. beantwoord werden. Omstuwd door een groote menigte ving de tocht door de stad aan, waarna in Con- c -rdia en Central nog een nummertje ten br wte werd gegeven. Zonder eenigen weer klank is deze eerste verjaardag van ons dierbaar koningskind in Heusden geëindigd. De heer J. Volbeda, die verleden week de onderwijzersacte behaalde, mocht Vrijdag j.l. een aanteekening voor vrije en ordeoefeningen verwerven. Bij de overgangsexamens aan de Rijksnormaallessen alhier, zijn van de 1ste naar de 2e klasse bevorderd C. H. C. van Doveren, C. W. de Graaff, J. van Esch, H. Verbrugge, W. Volbeda (voorwaardelijk); van de 2e naar de 3e J. C. van Rijswijk, J. v. d. Heuvel, C. Kleijn, J. van Andel van de 3e naar de 4e A. C. Reas, G. v. d. Kolk, J. Haase, H. D. van Os, D. de Fijter en E. Colet. De nieuwe cursus zal aanvangen op Za terdag 7 Mei. Op de aanbevelingslijst voor rechter aan de rechtbank te Maastricht, komt op bet drietal o. m. ook voor Mr. VV. C. J. A. Peperkamp, kantonrechter alhier. De Heusdensche harmonie opende Maandag de reeks van feestelijkheden met de kermis door een concert in Hotel Cor- cordia voor Donateurs met hunne dames. De opkomst was buitengewoon, ook tal van dames uit den eersten stand. De 8 nummers werden zuiver weergegeven en gaven bewijs dat onder de leiding van den heer S. Spiero de muziek veel verbeterd is. Een blijspel „Keesje" besloot den avond. De werkende leden waarvan er velen vo r het eerst op de planken verschenen, waren allen zeer rolvast in hun spel. De meisjes vooral speelden niet gedwongen. Iets min der grimeeren zou voortaan wel aanbeve ling verdienen bij de mannelijke rollen. In het gewone leven ziet men ook niet zulke groote baarden en knevelstoch mag op een eerste uitvoering geen strenge critiek worden uitgebracht. Alle beginselen zijn moeilijk, vooral op het tooneel. Het geheel was een aangename avond waarbij de werkende leden veel bijval in oogstten. Dinsdag hield de schutterij „St. Blasius" met hare eereleden een optocht, begeleid door de harmonie, w lama op het daarvoor afgestaan terrein het prijsschieten plaats had. Het weder houdt zich goed en de jeugd amuseert zich. In de kinematograaf wordt o. m. het uitgaan van twee kerken te Heusden weer gegeven, waarbij bijna geheel Heusden op het doek vertoond wordt. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f 10716.07 en terug betaald f 14792.42. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4868. H>rkendam. Op het Klein Stukje in den Biesbosch onder deze gemeente is komen aanvliegen een postduif van de Postduivenvereniging „Wilhelm" te Rot terdam, gemerkt op gummi ringetje 08010. Sprang. Vrijdagmorgen had onze inwoner M. v. B. het ongeluk, te Kaats heuvel van den «tijger der daar in aanbouw zijnde villa te vallen. Genoemde kwam in den kelder terecht. Dr. R. verbond de aan schouder en arm bekomene verwonding. Naar wij vernemen heeft de arbei der W. B. alhier een Zwitserschen bok cadeau gekregen om alzoo in onze gemeente te komen tot veredeling van het geitenras. Zaterdagavond vergaderde de Afd. Sprang van het Ned. Werkl. Verbond Patri monium om de agenda voor de komende Bondsvergadering te bespreken, welke op d.d. 25 en 26 Mei te Utrecht zal gehouden worden. Na de bespreking werden als af gevaardigden tot bijwoning der Bondsver gadering, door stemming aangewezen W. Dalmeijer en P. v. Oosterhout, en zoo het noodig mocht zijn als secundus ds. P. v. Toorn en J. J. Dalmeijer. Laatstgenoemde wenschte niet als afgevaardigde in aanmer king te komen. Zekere G. B. had 1.1. Zondag ver zuimd de eieren uit het kippenhok dat achter zijn huis s'taat weg te nemen. Toen genoemde dit Maandagmorgen wilde doen, kwam hij tot de ongename ontdekking dat ze waren weggehaald. Men denkt een bun zing als gast te hebben gehad. Zondagmorgen sloeg in een boschje even buiten de kom onzer gemeente reeds de nachtegaal. Naar men ons mededeelde is de jongeheer A. v. Oosterhout geslaagd voor het overgangsexamen aan de Rijksnormaal school te Waalwijk. Genoemde onze feli citatie. Ds. P. v. Toorn, predikant bij de Ned. Herv. Gem. alhier heeft voor het beroep van Oud-Beijerland bedankt. Neen. Het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier, maakte Zaterdag eene muzikale wandeling door liet dorp ter gelegenheid van den verjaardag van onze Prinses. Dat zulks onder toeloop van vele nieuwsgierigen ge paard ging, laat zich begrijpen. Capelle. H.H. Ged. Staten van Noord-Brabant hebben benoemd tot lid der commissie tot keuring van springstieren in het district „Waalwyk", waaronder deze gemeente behoort, den heer P. A. van Gastel te Zevenbergen en tot plaatsver vangend lid den heer J. G. de Wit Hz. te Raamsdonkveer. Aan de Rijksnormaalschool te Waal wijk zijn de leerlingen A. Kerst en M. Verhoeven, beiden alhier, van de 3e tot de 4e klasse bevorderd. Zij zijn de eenigsten, die geslaagd zijn. Gisterenavond heeft alhier een hevige brand gewoed, waarbij het huis van den steenkolenhandelaar A. Mouthaan en een huis van de Bie, bewoond door drie gezin nen, benevens de kapitale woning met leer looierij der wed. A. Verheijden geheel in asch zijn gelegd. Ook de openbare school werd zeer gehavend. De heer Vermeulen alhier heeft 25 achtereenvolgende jaren als arbeider in dienst gehad M. Kluijtenaar; de heer Michaël op den Loonschendijk als timmer mansknecht M. Michaël, en de heer Quirijns als leerlooiersknecht J. van Iersel, wel een bewijs dat de verstandhouding tusschen patroon en werkman niets te wenschen heeft overgelaten. Bij gelegenheid van het 25-jarig ambtsjubileum van den burgemeester zijn de kinderen der openb. lagere scholen alhier op royale wijze onthaald. Vrij hoe veil-Cap pel. Het. kohier van den hoofdelijken omslag dezer gemeente ten bedrage van f 119927, is door H.H. Ged. Staten dezer provincie bij hun besluit van 21 dezer goedgekeurd. Woudricliem. Aan het postkan toor en de daaronder ressorteerende hulp kantoren werd gedurende de maand April in de rijkspostspaarbank ingelegd f8411.59£ en terugbetaald f 5108.29. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 2290. Claitiercn. De verjaardag van onze geliefde Prinses Juliana is hier op een voorbeeldige manier herdacht. Uit bijna alle woningen wapperde al vroegtijdig de vaderlandsche driekleur ten teeken van gehechtheid aan 't vorstelijke huis. Niet alleen het vlaggedoek maar ons Harmonie gezelschap „Prinses Juliana" dat nog geen jaar bestaat onthaalde ons op muziek. Onder leiding van den bekwamen directeur den heer Hermans u't 's Bosch, deed het een wandeling door 't dorp. Precies half 5 rukten de muzikanten vanaf de openb. school uit. Het eerst werd den bescherm heer een serenade gebracht, toen naar het hoofd der gemeente, waar eveneens even halt werd gehouden, om daarna geregeld hun weg te vervolgen. Er werd flink muziek gemaakt, de leden getuigden van hunne vorderingen en niet het minst onze jeug dige tromslager Keesje v. Woerkom, die hoewel nog geen 14 jaar oud de roffel op meesterlijke wijze hanteerde. De bescherm heer getuigde wederom van zijn toegene genheid, door de leden na hun terugtocht in de school op recht hartelijke wijze te tracteeren. Bij wijze van spreken zou men zeggen er blijft geen oude vrouw bij haar spinnewiel, ook dit bleek hier weer 't geval te zijn, alles was op de been. We zullen hopen dat onze harmonie ons in het a. s. zomerseizoen nog eens op een heerlijk stukje muziek onthaalt. Alles liep in de beste orde af. Raamsdonk. Aan de boterfabriek alhier is men bezig met het stellen eener maehine voor de fabrikatie van gesterali- seerde melk. Raamsdonk. Aan het postkantoor Raamsdonk dorp en de daaronder resortee- rende hulppostkantoren werd gedurende de maand April 1910 ingelegd f 7737,29 en terugbetaald f 8723,53. Laatste boek nummer 4523. De jongeheer C. Willem se legde dezer dagen met gunstig gevolg 't examen af voor de 3e klasse der Rijksnormaalschool te Geertruidenberg. De geboortedag der Prinses werd verleden Zaterdag alhier herdacht door talijke vlaggen, vroolijk van de huizen wapj»erend en door de jeugd der Openb. en Bijz. school alhier. De kinderen der openb. school maakten onder leiding der onderwijzers een prettige wandeling door de gemeente en werden daarna door de welwillendheid van enkele kindervrienden op iets lekkers onthaald. Drongelen. Bij den landbouwer J. Burghout heeft zich het zeldzaam geval voor gedaan, dat een paard twee veulens ter wereld heeft gebracht. Kaamsdonksveer J.l. Vrijdag slaagde mej. C. Böckling, alhier, te Breda voor de akte onderwijzeres. W(jk. Vrijdag had een stemming plaats voor de verkiezing van 2 schaar- meesters en 3 tellers voor de Wijksche waard. Tot schaar meesters werden herkozen de heeren W. Bleijenberg en A. Bouman en tot tellers de heeren L. van Wijk, H. van Helden en L. van Drunen. Aalst. Zaterdagavond heeft alhier, na het sluitingsuur der café's eene ernstige vechtpartij plaats gehad, waarbij twee per sonen gewond werden. Netlerhemert. (.Noordzijde). Za terdag j.l. vertrok alhier een schip geladen met hooi, voor rekening van de heeren Gebrs. Oerlemans te Capelle. De prijs van lste kwaliteit is thans f 21.de 500 Kg. Was men eerst beducht hooi te kort te komen, door den zachlen winter, waardoor veel groenvoer bijgevoederd kon worden, is er thans nog een tamelijke voorraad. Zaltbommel. In de raadsvergade ring van 29 April kwam o. m. aan de orde om de reeds goedgekeurde geldleening van f 14000, benoodigd voor aanleg gemeente tram, uit te breiden tot f 16000, en dit meerdere te leenen tegen 3, hoogstens 4 pCt. Waar de aanbouw van een stal, bestra ting, aankoop van eventueel benoodigd materiaal en buitengewone werkzaamheden hoogere uitgaven hebben vereischt, is deze uitbreiding der geldleening noodzakelijk, daar ze niet uit de gewone middelen be streden kunnen worden. Zonder hoofdelijke stemming werd het voorstel, behoudens hoogere goedkeuring, aangenomen. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer van allerlei soort van rund vee aan de markten was vrij groot. De prijzen van het ree in het algemeen zijn hoog, de kooplieden tasten niet door en de handel is daardoor niet vlug. In vet vee, vooral le qualiteit, is nog de meeste handel; mindere soorten weinig begeerd. Vette kalveren goeden prijs. Ook de prijs der vette schapen wordt beter; de handel in weidelammeren zal weldra beginnen. Reeds deze week wordt eene bezending verwacht. Vette varkens worden iets minder in prijs biggen en dragende varkens daarentegen zijn bijzonder duur. Paarden goede qualiteit blijven duur, maar er was nu ook meer vraag naar paarden van meer gewone qualiteit. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 70 77 ct., 2de kwaliteit 60 68 ct., vette kalveren 60 64 ct., vette var kens 57 62 ct., voor Engeland, 55 61, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 140 a f 230, neurende f 110 f 220, guste f 130 ft f 250, pinken f 50 f115, kalveren f 16 ft f34, biggen f 9 ft f 14, drachtige zeugen f 58 a f 78, drachtige gelten f 45 a f 55, schot telingen f 20 it f 34, schapen f 14 f 22, vette schapen f 16 A f 25, luxe-paarden f 550 f 620, werkpaarden lste kwaliteit f 325 ft f 480, 2e kwaliteit f 210 ft f 335, twee-en-een-halfjarige f 000 ft f 000, ander- halfjarige f 170 ft f 270 per stuk. Verslag van het verhandelde in de ver gadering va den Raad van Capelle, ge houden op Zaterdag 30 April. Tegenwoordig alle leden. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige bijeenkomst gelezen en goedgekeurd. De Voorzitter stelt aan de orde punt 1 der agenda: „25-jarige ambtsvervulling van den Burgemeester." Hij herinnerde er aan dat bij heden 25 jaren het ambt van bur gemeester der gemeente vervult en zegt, dat er verschillende belangrijke gebeurte nissen in dien tijd hebben plaats gehad, dat hij ook wel moeilijke tijden doorleefd heeft, getuige o. a. de tiendkwestie, toen zich in deze gemeente een geest van verzet openbaarde. Ook bracht hij den heer M. A. Verhoeven, secretaris, een warm woord van hulde toe voor zijn steeds hulpvaardige handen. Hij toch was het, die den burge meester steeds met raad en daad, waar noodig, heeft bijgestaan. Kort nadat de burgemeester geïnstalleerd was, verdween de toen in functie zijnde secretaris met de Noorderzon. De heer Verhoeven was het die mij toen steeds behulpzaam was. Ten slotte herinnerde spreker nog in 't kort aan de wethouders, die in functie zijn geweest, en sprak de hoop uit dat de goede verstandhouding, die er zoowel in den Raad als in het Dagelijksch bestuur steeds heeft best aan, mocht big ven bestaan. Daarna zegt de heer M. J. Rijken Az., dat het hem als oudste wethouder een aan gename taak is den burgemeester hier heden te kunnen toespreken. Gedurende den tijd dat hij lid van den Raad en wethouder is, heeft hij den burgemeester leeren kennen als te zijn de rechte man op de rechte plaats. Door zijn onpartijdige leiding als voorzitter wist hij de belangen der gemeente steeds te behartigen. Onder het aanbieden van een prachtig landschap besloot spreker met te zeggen, dat de burgemeester op den door hem gedurende 25 jaren ingeslagen weg mocht blijven voortgaan en steeds werk zaam zijn in het belang der gemeente Capelle. De heer Wachter, wethouder, sloot zich hierbij aan, waarna de voorzitter den Raad met den secretaris dankte voor het prachtig cadeau. Daarna werd het gemeenteverslag over 1909 den Raad aangeboden, den staat be treffende den hoofdelijken omslag over 1909 vastgesteld, en dito betreffende de hondenbelasting. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sloot de voorzitter deze openbare vergadering. kerknieuws. Werkendam. De WelEerw. heer J. Osinga, predikant bij de Geref. kerk B. alhier, heeft het beroep naar Schoonhoven aangenomen. Rrukel Bedankt voor het beroep naar de Ned. Gem. alhier, door ds. A. Renier te Ouderkerk a.d. IJsel. Sleeuwlfk. Donderdagmorgen half tien zal ds. Visch in de Ned. Herv. en ds. De Jonge in de Geref. Kerk optreden. Brueheni. Beroepen tot predikant der Ned. Herv. ge i eente alhier, Ds. W. Bieshaar te Zetten. Hin nenland. De Provinciale Staten van Utrecht hebben gisteren tot lid van de Eerste Kamer gekozen, in de plaats van wijlen jhr. mr. H. M. J. van Asch van Wijck, G. C. D. d' Aumale baron van Harlen broek van Hardenbroek, burgemeester van Driebergen, met 27 stemmen. Op jhr. mr. J. E. Huijdekoper van Maarsseveen en Nigtevecht waren 7 stemmen, en 3 briefjes waren in blanco uitgebracht. Maandagmiddag heeft de Staatscom missie voor de Grondwetsherziening onder voorzitterschap van minister Heemskerk haar eerste bijeenkomst ge houden. De voorzitter heeft de bijeen komst met een korte toespraak geopend. A-en de leden is geheimhouding opge legd omtrent de bespreking der com missie. Namens den minister van binnen- landsche zaken ia aan leden en des kundigen, die in 1909 belast zijn ge weest met het afnemen der examens voor de akte van onderwijzer of onder wijzeres L. O., een schrijven gericht, waarin gevraagd wordt, van welk ver voermiddel en welke klasse daarvan gebruik werd gemaakt. Verschillende leden en deskundigen, die in een la gere klasse reisden, dan waarvoor zij gedeclareerd hebben, hebben het te veel gedeclareerde moeten terugbetalen. De opbrengst van den verkoop der Juliana-bloem te Amsterdam bedraagt f 4962.50. Er zijn omstreeks 33.000 stuks verkocht. Te Rotterdam bedraagt de bruto- opbrengst f 6755,35. Te Haarlem bracht het ruim f 4100 op. Te Utrecht bedroeg het ruiiu f 3000. In Den Haag was de opbrengst naar schatting f 8500. Uit 's-Gravenhage wordt gemeld: In den ouderdom van 68 jaar is over leden jhr. J. P. E. Hoeufft van Velsen, Kamerheer i. b. <1. van H. M. de Ko ningin, intendant der Koninklijke Pa leizen. De laatste dagen van de vorige week heeft Roosevelt met zijn gezin eenige plaatsen van ons land bezocht en is Zondag weer vertrokken. Alvorens ons land te verlaten, heeft hij zijn secre taris, den heer Abbott, verzocht, mede te deelen, dat hij de meest gunstige iodrukken van het Nederlandsche volk medeneemt en dat hij vooral diep ge troffen is door de spontane uiting van geestdrift en sympathie, welke zijn komst overal bij het volk heeft verwekt. Juist die demonstraties hebben hem, als afstammeling van een oud-Hollandsch geslacht en als democratisch voelend man, zooveel goed gedaan. Ook de schoonheid van ons land heeft hem in hooge mate bekoord en niet minder de kunstschatten, hier verzameld. De vergunninghouders te Drachten hebben besloten den sigarenfabrikant C. Bos, aldaar, te boycotten, wijl deze handteekeningen verzamelde op een verzoek vap geheelonthouders aan den Gemeenteraad, geen nieuwe vergun ningen te verleenen. De geheelont houders hebben daarop het besluit ge nomen, tegen maatregelen te nemen. Sedert de inwerkingtreding op 7 April j.l. van de verordening, die strafbaar stelt het houden en bezoeken van in richtingen, waar bij herhaling of uit winstbejag gelegenheid wordt gegeven tot het plegen van ontucht, zijn bij besluit van burgemeester en wethouders van Rotterdam na opgemaakt proces verbaal reeds vier van die inrichtingen officiéél gesloten verklaard. Van twee dier inrichtingen waren de houders reeds vertrokken voor de officieele aan plakking van het besluit kon geschie den en de derde vertrok denzelfden dag. Aan een huis in de Wijnstraat, door den vierde bewoond, is het bevel tot sluiting aangeplakt. Voor dat huis is ook een politiedienaar geposteerd, om dat men vermoedt, dat het besluit an ders niet lang aangeplakt zou blijven. De directie van den K. W. I. M. schrijft thans: Op 27 April bereikte ons het bericht, dat door een duinwachter te Koog (Texel) een flesch gevonden was, in houdende een briefje, waarop de vol gende woorden: „God help, wij vergaan ss. „Prins Willem II" A. v. L." welk bericht reeds in de couranten werd medegedeeld. Wij hebben thans het handschrift op dit briefje door een schriftkundige la,en onderzoeken en doen vergelijken met hel handschrift van den 2en hof meester A. van Leiden, wiens initialen dezelfde zijn als die, voorkomende op het briefje. Deze schriftkundige deelt ons mede dat zijn stelligste conclusie is dat het handschrift op het briefje onmogelijk dat kan zijn van den 2en hofmeester A. van Leiden. Wij kunnen hier aan toevoegen, dat onder de passagiers nóch onder de be manning zich iemand bevond met de zelfde voorletters als voorkomen op het bewuste briefje. De flesch werd door den vinder stuk geslagen, daar het briefje onder in lag, zoodat de flesch ons ook geen nadere aanduiding kan geven. Voor de oprichting van een homoeo- palisch ziekenhuis dicht bij Utrecht iu een boschrijke streek is door drie ver mogende voorstanders een ton gouds toegezegd, mits de nog noodige ander halve ton vóór Mei 1911 zijn bijeen gebracht en de verpleging der patiënten alleen wordt opgedragen aan personen, die den Bijbel als Gods woord beschou wen. De dichterlijke inbreker, die in den laatsten tijd te Eindhoven veel van zich deed spreken, is eindelijk gesnapt. In den nacht van Zaterdag op Zondag is hij op heeterdaad betrapt bij den her bergier Spoorenberg, aan den Langen Dijk aldaar, waar men hem achter het buffet vond, nadat de oudste dochter, die op den zolder sliep, hare ouders had meegedeeld, dat zij eenige malen reeds iemand het hoofd door het dak venster had zien steken. Het bleek de achttienjarige schildersknecht A., uit Woensel, te zijn. Toen hij werd over vallen door den heer S., smeekte hij hem niet aan de politie over te leveren, vertelde wie hij was en zeide reeds vier weken werkloos te zijn. De heer S. liet hem op aandrang zijner huisgenooten heengaan, doch stelde de politie van de zaak in kennis. A. was spoedig ge arresteerd en heeft bekend inbraak bij S. te hebben gepleegd. Na langdurig verhoor heeft hij ook bekend, schuldig te zijn aan inbraken bij de firma van Gardinge te Strijp, bij den slachter Hezemans te Eindhoven en in het villa park onder Tongelre. Van medeplichti gen is niets gebleken. De 40-jarige costuumnaaister J. J. Tietjen, die geheel alleen woont in de Zwarte Paardenstraat te Rotterdam, Maandagochtend omstreeks halfzes, van onder tot boven geheel in vlam staande, de trap harer woning afloopen en viel, gillende van pijn, midden in de Zwarte Paardenstraat, neer. Haar overbuurman, de melkverkooper J. Val, die in zijn winkel stond, stortte een emmer met melk over haar lichaam, daarmede de resten van haar brandende kleeding doovende. De juffrouw, die over haar geheele lichaam met brandwonden is overdekt en blijkbaar in levensgevaar verkeerende, werd naar het ziekenhuis gebracht. Men vermoedt, dat haar kleeding met een petroleumtoestel, dat op een kamer in haar woning stond, in aanraking is gekomen. Op de tafel, waarop dit toe stel stond, lag petroleum, en ook werden er een paar afgebrande lucifers gevon den. De brandweer behoefde geen hulp te verleenen, waut brand was in huis niet veroorzaakt. De toestand van de ongelukkige cos tuumnaaister was van dien aard, dat zij geen inlichtingen kon geven. Later is zij aan de gevolgen overleden. Voor haar dood heeft zij nog medege deeld, dat zij bij het vullen van een petroleumtoestel, petroleum op haar kleeding heeft gemorst, welke kleeding toen zij een lucifer afstreek, vlam vatte. Toen Zaterdagavond het concert, dat op de Markt te Middelburg gegeven werd ter eere van den jaardag dei- Prinses en dat door duizenden was bij gewoond, was afgeloopen, maakten een paar oude bekenden der politie het deze zoo lastig, d .t een hunner naar den politiepost werd overgebracht. Een ander ging op de vlucht, achtervolgd door de politie, die op haar beurt ge volgd werd door een groote menigte. Door het opdringen dezer menigte zag de politie zich genoodzaakt de gummi stokken te trekken en vielen er harde klappen. De vluchteling werd niet ge vonden, maar op de Markt bleef het nog lang rumoerig en zelfs moest de politie er toe overgaan gewapender hand een café te ontruimen, terwijl nog een persoon gearresteerd werd. Eerst om ongeveer twee uur was de stad weer tot rust. BiirKCirlijke Stand. Heusden, van 26 April tot 3 Mei. Geboren: Levenloos kind van P. Hoogendoorn en J. de Volder. Werkendam, van 22 tot 28 April. Ondertrouwd: H. Verdoorn, 29 j. en F. B. Kornet, 27 j. Geboren: Gerdina Janna, d. v. H. Kant en G. J. VervoornCharlotte Jo hanna, d. v. W. A. van Oversteeg en C. M. Groeneveld; Huibert Willem, z. v. D. de Kooter en T. HolsterNeeltje, d. v. A. Ippel en J. Vroegh Arie Cor nells, z. v. C. Visser en M. van Veen. Overleden Elisabeth Blokland, 14 m. Boekbeoordeeling. Het aantal reisgidsen is er met nog één vermeerderd. Zou het ingang vinden? We gelooven van wel. Het is Bredée's Reis- boekje door Nederland, in linnen omslag en zoo klein, dat het in den vestzak kan geborgen wordenterwijl ook de prijs (10 cent) het aanschaffen niet in den weg staat. 't Is een practisch idéé, dat wel zal slagen. Vertrokken naar Hees, A. Zwets; Leer dam, J. G. Knol; deWerken c.a., J. de Haan en gezin.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2