Hagelslag. op liet eiland. Nederhemert Hagelsla; C. BOUMAIV, Klegfant, Nierpijnen. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Nederlandsch Jongelingsverbond. op HAANDA6 16 HEI 1910, Eene lekkernij voor bo terham en beschuit. bevordert den eetlust bij kinderen. Uitsluitend verpakt in cartons. Prijs per carton, 1 ons, 16 cent. Staat ter dekking: bij ANTONiE VAN WIJK Lzn., de Bruine Witvoet Stamboek en Premiehengst Voortaan eiken Woensdag bij J. BUIJS te Herpt. troepen wordt een redif-brigade in het district van het 4de legercorps (Erze- roem-Trebizonde) gemobiliseerd. Een particulier telegram uit Konstan- tinopel van 4 dezer maakt gewag van een ernstig gevecht bij Djakowa. Volgens een lezing gelooft men dat oproerlingen de stad bezet hebben. liet verluidt, dat een bataljon der Turksche troepen van Ipek op weg naar Djakowa, in een hinderlaag is gevallen en gedwongen werd met zware verliezen naar Ipek terug te keeren. De berichten stemmen er in overeen dat de Albaneezen met een sterke macht het bergachtige district westelijk van Ferezowitsj en Katsjanik bezet houden. Naar luid van een telegram uit San Tuan del Sur, in Nicaragua, is de stad Cartago in Costa Rica (midden-Amerika) Woensdagavond door een aardbeving vernield. Reeds ré hekend dat er 500 dooden zijn. Het vredespaleis, dat op kosten van Carnegie aldaar gebouwd werd, is vernield. Nadere bijzonderhe den ontbreken nog. SMaatseliik Nieuws. Neusden, 7 Mei. Gedurende de maand April is alhier 26 9 m.M. regen gevallen; Aantal neerslagdagen bedraagt 12. De reeks van feestelijkheden bij ge legenheid van de kermis werd Woensdag avond in „Concordia" voortgezet met de komst van de heeren gebr. Boesnach te Rotterdam. De heer Leestemaker stelt er hoogen prijs op zijn bezoekers wat goeds aan te bieden. Geen wonder dan ook dat de zaal stampvol was. De Heusdenaren zijn in den laatsten tijd zoo dikwijls teleur gesteld, dat hun de lust tot uitgaan ver ging. Doch thans is de kentering gekomen. Men krijgt waar voor zijn geld. Stukken als de „Wereldreizigers", de „Loteling" en de „Woningwet" hebben schitterend succes. En dan „Inkwartiering", wat hebben we om dat leuke ding moeten lachen. De avond werd besloten met een gezellig bal. In een minimum van tijd was door de aetie- viteit van den heer Leestemaker de zaal in eene balzaal herschapen met een spiegel gladde vloer. Jammer dat, alleen voorname dansen uitgevoerd werden, waaraan de meesten niet kunnen deelnemen, doch die op een gesloten bal effect maken. Bij een publiek bal, moet ieder, die daartoe lust gevoelt, eens kunnen rondzwieren. Toch hebben allen zich uitbundig vermaakt en we roepen de heeren en mevrouw Boesnach een hartelijk tot weerziens toe. Nog kunnen we hieraan toevoegen, dat Zaterdagavond voor het uitgaand publiek weer zeer gezellig belooft te worden. Alsdan zullen in „Concordia" optreden een beroemde muzikale clown en een pikante humorist of te wel zeldzame ko miek, terwijl een strijkorkest, onder leiding van den bekwamen heer Spiero, het zijne er toe zal bijdragen, om de kermispret te verboogen. Bij het Woensdag j.l. gehouden examen te 's Hertogenbosch slaagde mej. N. Bos te Eethen, leerlinge der R. N. S., alhier. Mej. Bos heeft den naam dezer inrichting hoog gehouden door niet minder dan 83 punten te behalen. Dinsdag hield het schutterscorps St. Blasius een wedstrijd in het vogelschieten, waarbij de schutter C. v. Sinttruijen hem van den schutsboom schoot. Als eersten prijs verdiende hij daarmede een nieuw geweer. Op den z.g. wipvogel behaalde de schutter J. Kuipers eveneens den eersten prijs, ook een nieuw geweer. Met een gevoel van spijt vermelden we, dat in den nacht tusschen Dinsdag en Woensdag alhier is ingebroken in het tram station, alwaar een kist is opengebroken en daaruit zijn ontvreemd 15 kistjes sigaren. We zeggen „met spijt", omdat het hier spreekwoordelijk was „te Heusden wordt nooit ingebroken". Zoover we ons kunnen herinneren kwam dan ook in de laatste 50 jaar slechts driemaal een geval van inbraak voor. Tweemaal werden de daders aa gehouden, eenmaal ontsprong de dief, die op een carnavalsavond hammen en gerookte worsten had ontvreemd. De politie heeft de zaak in handen. We hopen dat ze de bedrijver(s) zal uitvinden. Dinsdagavond gaf de Heusdensche Harmonie haar tweede concert met het zelfde programma als dat van Maandag avond voor een wederom volle zaal. Den heer S. Spiero, directeur, was een verras sing bereid, daar hem, na het uitvoeren van „Souvenir Heusden" door hem zelf gecomponeerd, door den Weled. heer De Jongh Verhagen, Beschermheer, een lauwer krans werd aangeboden onder 't uitspreken van een keurige rede, waarop een daverend applaus volgde. De directeur uitte zijne dankbaarheid voor dit onverwachte bewijs van hoogachting. De president dankte alle werkende voor de goede afwerking van 't programma en inzonderheid de medespeel sters in 't blijspel. Hij bood haar elk. een geurig bouquet aan. Een zeer geanimeerd bal dat tot 1 uur duurde, besloot den ge- zelligen avond. Tot hoofd der Chr. Bewaarschool te IJsselmonde is benoemd mej. H. A. Voge laar, thans in gelijke betrekking alhier. Zoowel de kerkeraad der Herv. gem. als college van toezicht op de bewaarschool, als de kinderen en de ouders der kinderen vernemen dat met leedwezen, aangezien mej. V. niet alleen geheel voor haar taak bbrekend was, maar ook de vriendin van alle leerlingen was. Een kermisbezoeker uit Wijk, diein de caroussel zat, had de onvoorzichtigheid een ronddraaiend bakje te willen tegenhouden met de hand en brak daarbij den pols. Werkendam. Woensdag 18 dezer, zal er ten huize van de Wed. Wink, te Werkendam, vergadering zijn van stemge rechtigde Ingelanden van het waterset .p V ervoornepolder". De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Rekening over het dienstjaar van 1 Juli 1908 tot 30 Juni 1909 2. Begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar van 1 Juli 1910 tot 30 Juni 1911; 3. Vast- en invorderbaarstelling van den om slag over gemeld dienstjaar; 4. Uitvoering van werken in eigen beheer5. Het maken van een aanbevelingslijst van drie personen ter benoeming van een Dijkgraaf bij dit Bestuur, tengevolge van periodieke aftre ding. En Donderdag 19 dezer, ter zelfde plaatse eene vergadering van stemgerechtigde In gelanden van het waterschap „DeWerken- sche polder." De te behandelen onderwerpen zijn: 1. Rekening over het dienstjaar van 1 Juli 1908 tot 30 Juni 1909 2. Begrooting van inkomsten en uitgaven voor het dienst jaar van 1 Juli 1910 tot 30 Juni 1911; 3. Vast- en invorderbaarstelling van den om slag over gemeld dienstjaar; 4. Uitvoering van werken in eigen beheer; 5. Het ver kiezen van 2 Heemraden bij dit bestuur, tengevolge van periodieke aftreding. Woensdag 1.1. vergaderde de Boeren leenbank ten herberge van de Wed. Wink alhier. Uit de rekening en verantwoording over het afgeloopen jaar gedaan, bleek, dat: op 31 Dec. 1909 het saldo der spaargelden van de 100 inleggers was f 115633,69; het saldo der gewone voorschotten (aantal 29) f 7430,het saldo voorschotten in loo- pende rekening (aantal 66) f 107000,29J het actief f 123121.23£ het passief,, 121262.04 het Reservefonds f 1859.19j Het aantal leden, dat vermeerderd was met 15, bedroeg 146. Voor een eventueel op te richten oranje-vereeniging hebben zich ongeveer 200 personen opgegeven. *Sleeuw(jk. Gedurende de maand April werden aan het hulpkantoor alhier ingelegd f 131,45 in 20 inlagen, terugbe taald f 61,59 in 5 keeren. Er werden 14 telegrammen en 15 ge sprekken behandeld. Bij gelegenheid van het concours, j.l. Donderdag te Vianen gehouden, be haalde de fanfare „Wilhelmina" alhier in de 4e afd. den 3en prijs. Ween. Een scherpe nachtvorst teis terde tusschen Dinsdag en Woensdag deze streek. De aardappelen zijn totaal afgevro ren. Ook vreest men zeer voor het behoud der kruisbessen en steenvruchten. Als een bijzonderheid kan worden gemeld dat bij den heer C. L. v. d. P. alhier een paard twee krachtige veulens ter wereld bracht. Het landwerk is hier voorloopig zoo goed als geëindigd. Voor vele arbeiders begint dan ook weder een nieuwe winter. Vandaar dat de meesten in de Haarlem mermeer en elders werk gaan zoeken. Met het zaaien der suikerbieten werd deze week een druk begin gemaakt. Ver moedelijk zal dit jaar meer land bezaaid worden dan 't vorige jaar. Vanwege den BoDd wordt er speciaal toezicht gehouden op het zaaien zelf. Een persoon is daarvoor aangesteld om controle uit te oefenen. Tot groote schade der fabrieken wordt door de boeren te veel zaad gebruikt. Aan het telefoonkantoor werden over de maand April 38 telegrammen behandeld, waarvan 21 werden verzonden en 17 ont vangen. IVUk. Bij het omspitten van het land van den heer v. d. M. vond de knecht een doosje gevuld met oude munten. Daar hij meende dat 't ouwe dingen waren waar aan geen waarde hing, gooide hij ze allen weg op twee na. Toevallig kwam de heer M. zelf op het land en deze liet hij zijn vondst zien. Nadat ze schoongemaakt waren bleak, dat het zilveren scheepjes schellingen waren. Woudricheill. De wachtmeester brigade-commandant De Bruijn alhier, wordt op 14 Mei e.k. tijdelijk als detachements commandant gedetacheerd te Strijbeek. In het Heusdensch vischwater zijn in de afgeloopen maand gevangen, 343 pond visch, 18 pond snoek, 3 zalm, 47 elft. Capelle. De fanfare „Sirene" alhier, behaalde op het gehouden concours, Hemel vaartsdag te Vianen gehouden, in de 4e afd. den 2en prijs. Voor de weduwe, die bij den op 2 Mei j.l. plaats gehad hebbenden brand bijna alles verloren had en nietgeassureerd was, gaan enkele jonge dames de hulpvaar dige menschen opzoeken om een kleine gave te offeren. NieuwendUk. De fanfare „Cres cendo" directeur de heer C. A. Walraven, behaalde op Hemelvaartsdag op het concours te Vianen in de 4e afd. den len prijs met lof der Jury. Vlijmen. Afloop der aanbesteding van de Herv. kerk te Hedikhuijzen: Gebr. v. Liempt, 's Bosch, f 1732, J. Blankers, Nieuwkuijk, 1700, A. H. Kramer, Genderen, 1670, A. J. v. Horen, Herpt, 1664, G. v. Liempt, Vucht, 1582, A. J. Boeren, Heusden, 1574, E. v. Bokhoven, Vlijmen, 1425, J. v. Stokkum, 1394, Gunning volgens bestek. Drongelen. Mej. Brave, tijdelijk als onderwijzeres werkzaam alhier, werd dezer dagen in vaste betrekking benoemd aan de o. 1. school te Osdorp, gem. Sloten bij Amsterdam. Meeuwen. Dat de muziek steeds de macht heeft om de lui op te wekken en in stemming te brengen bleek ook weder hier. Nauw was het bekend, dat onze Fanfare „Kunst en Vriendschap" eene muzikale wan deling door het dorp zou maken, of de jeugd was gereed om zich met hare brandende lam pions bij den optocht aan te sluiten en mede te doen. Tevens werd eene serenade gebracht aan den heer J. W. de Graaff, pas gekozen tot lid van den raad en aan een paar dat zijne zilve ren bruiloft vierde. kerk\v(jk. Woensdag werd alhier aan de christelijke school benoemd tot on derwijzer, de heer J. Volbeda te Nederhe mert. Herpt. Gisterennacht werden alhier verschillende bewoners opgeklopt door een tweetal vreemde individuen, die zeiden verdoold te zijn. De een vertelde dat hij naar Rotterdam moest, de ander was op reis naar Den Haag. Zij eischten nacht- logies, doen niemand was genegen hen op te nemen. Eindelijk kwamen zij aan het veer en daar bracht men hen spoedig naar de overzijde, waar zij het zelfde spelletje weer begonnen, doch ook daar zonder re sultaat. PREDIKBEURTEN, 8 Mei. en nm. 5.30 u. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 en nm 2 u. ds. Both. nides. van 't Zand, nm. 2 u. geen dienst. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. kerk vm. 9 u. en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. van Meischke. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. de Jonge. nm. 2 u. leeskerk. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tU<ü« in te zenden. INGEZONDEN. Geachte donateurs en donatrices der Heusdensche Harmonie Het zij mij vergund U eene opheldering te geven. Bij 't uitspreken der dankbetuiging aan 't slot van 't concert op Maandagavond j.l. deelde de heer Luijt, vice-voorzitter, mede, dat er nog voordrachten gehouden zouden worden. Het was hem daar hij wegens ern- stige ziekte de bestuursvergaderingen slechts een enkelen keer heeft kunnen bijwonen, onbekend, dat h«t bestuur geen voordrach ten meer toelaat, indien niet aan het bestuur een daartoe strekkend verzoet vroegtijdig is gedaan met overlegging der voordrachten, opdat het van den inhoud kennis kan nemen. Vandaar dan ook dat door onder- geteekende dit besluit moest gehandhaafd worden en hij geene hem onbekende voor drachten mocht toelaten. Het was voor den heer Luijt een hoogst onaangenaam geval, doch hem treft geen verwijt. De President, Abb. M. de Roon. U, Mijnheer de Redacteur, mijnen dank voor de afgestane plaatsruimte. kerknieuws. Babyioniënbroek. Bij het her denken van den dag, waarop nu 300jaren geleden de eerste predikant der Hervorming voor ons optrad, werd vrij wat belangstel ling getoond. De godsdienstoefening aan die herinneriug gewijd, was druk bezocht, en werd o.m. bijgewoond door twee predi kanten, welke vroeger iD onze gemeente werkzaa n waren: Ds. van der Pol, thans te Werkendam, en ds. Flieringa, nu te Scharnegoutum bij Sneek. Meeuwen. Bij de Ned. Herv. ge meente is eene verkiezing gehouden voor 3 notabelen, in de plaats van Joh. Burghout, opgetreden als ouderling, Joh. van Hoven, die bedankt had wegens hoogen leeftijd en C. A. Quirijns, wegens periodieke aftreding. Van de 67 stemgerechtigde raanslidmaten namen 47 aan de stemming deel. Gekozen werden de h.h. D. van Buuren met 32, C. de Joode met 23 en H. Redeker met45st. Verder waren uitgebracht op C. A. Quirijns 22, C. Burghout 14, P. de Raad 2 en B. de Raad 1 st. Genderen. Beroepen bij de Geref. Gem. alhier ds. R. Brouwer teOnstwedde. Sprang;- De kerkvoogden der Ned. Herv. Gem. alhier hebben het traktement van den predikant met f 100 verhoogd. Ds. P. van Toorn alhier heeft voor het beroep naar Oud-Beijerland bedankt. Onafhankelijk van het lijden, veroor zaakt door de pijnen in den rug die alleen voldoende zijn den zieke er toe te brengen er zich zoo gauw mogelijk van te verlossen, bestaat er een andere reden die den zieke moet dwingen zich onmiddellijk te verzorgen indien hij in het vervolg zich daarover niet bitter wil te beklagen hebben. Deze reden is de volgende: De ruggepijnen, die stijf heid zoo hevig dat de zieke des mor gens alle moeite heeft op te staan, en die hem doen sehreeuwen wanneer hij zich moet oprichten na zich voorover te hebben gebogen, komen voort uit een slechte werking, een hinder, een prikkeling van de nieren. Nu zijn de nieren een orgaan van het grootste belang, een orgaan als "het hart, een orgaan dat, indien het door de een of andere afwijking is aangetast, den zieke in doodsgevaar brengt. De nieren worden in het algemeen eerst aangedaan door een soort van vertraging, van zwakte in haar werking. Nu is de werking der nieren zeer be langrijk, daar zij belast zijn met de uitdrijving der vergiften, overblijfselen der voeding, vergiften die uit het li chaam worden weggevoerd met de urine. Indien de vergiften niet worden weg gevoerd tengevolge van zwakte der nieren, wordt het lichaam vergiftigd en de nieren nemen in ziekte toe; er kunnen zich dan zware ziekten voor doen die tol albuminerie overgaan. Het is dus zeer noodzakelijk, wan neer de urine zeldzamer wordt, wanneer zij sterk gekleurd is, wanneer zij een neerslag achterlaat en wanneer men bovendien hevige leudepijnen gevoelt, zich onmiddellijk te onderwerpen aan een behandeling die deze slechte wer king van het orgaan geneest. De behandeling met de Pink Pillen is bijzonder voor dit doel aangewezen en wij hebben merkwaardige gevallen van genezing onder de oogen gehad. Onlangs nog hebben wij de volgende mededeeling ontvangen van Mej. G. Kerelam, wonende te 's Gravenhage, Riviervischmarkt, no. 7 „Ik heb het genoegen u te berich ten dat ik door de Pink Pillen genezen ben. Gedurende langen tijd leed ik aan een algemeenen slechten gezondheids toestand en in het bijzonder aan hevige lendepijnen. De behandeling met de Pink Pillen heeft mij volkomen gene zen." Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. I&siirgeritlkr Ktand. Brakel, over de maand April. Getrouwd: J. Klop, 28 j. en A. Ha- negraaf, 24 j. Geboren: Marinus Johannes, z. v. J. den Bezemer en M. de Kloe, wonende te Woudrichem; Metje, d. v. B. van Dalen en J. den Tek; Steven, z v. D. van Wijgerden en M. van Wijgerden; Konnegonda Geertrui, d. v. Chr. den Tek en G. Pelle. Overleden: Pieterke van der Linden, 41 j., wed. van J. A. van der Zalm; Areke Schreuders, 83 j. wed van J. van Willigen, eerder wed. van C. Salm. Nederhemert, over de maand April. Geboren: Maicelia Cornelia, d. v. Joost van Ballegooijen en Jenneke van der Vliet; Cornelis, z. v. Pieter van den Oever en Francina Cornelia van de Laan; Ernstje, d. v. Ariën van de Wer ken en Anna de Koning; Lambertus, z. v. Cornelis Exalto en Catharina van Son; Hendrik, z. v. Karei Bouman en Adriana Willemina Gijsberta van den Oever. Woudrichem, over de maand April. Getrouwd: Hendrik v. Stockhum, 23 j. en Adriana Baks, 22 j. Geboren: Cornelis Frederikus Jan, z. v. L. J. de Joode en G. M. d. Joode. Cornelis, z. v. H. de L°ng en D A. Kentie. Overleden: Anna Wijnbelt, 1 j.; Levenloos aangegeven kind van het mannenlij k geslacht van K. Blom en G. Tankens. Marklberlehlen. Waalwijk. 6 Mei. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 180 tot f 230, Kalfvaarzen van f 140 tot f200, Magere ossen en koeien van f 110 tot f 190, Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f 50 tot f 100. Biggen aangevoerd 60 stuks. Prijzen f 8, tot f 13. Prijs der boter van f 1,15 tot f 1,29 per kilo. Aangevoerd 580 kilo. Deze week aangevoerd en afgeslagen 523 Win terzalmen f 1.20 1,60 p. K.G. 3241 Elften f 1.60 a f 3.40. 43 Zomerzalmen f 1.20 ül 1.60 00 Jacobszalnten f Deze week aangevoerd en afgeslagen 20 Zalmen f 1,26 f 1.53 p.p. 130 Elften f 0.23 a f 2.80. Deze week werden aangevoerd en afge slagen 6 zalmen f 1.35 f 1.55 p.p. 280 Elften f 1.15 f 2.85. Waterhoogte Maastricht (brug). 5 Mei 0.10 M. beneden 0. 6 0.13 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 5 Mei 2.60 M. boven 0. 6 2.54 Ring;: lleusden en Nltena. (Pinkstermaandag) des namiddags ten 18 ure. Sprekers over verschillende onderwerpen; gemeenschappelijk gezang, begeleid door een muziekkorps, enz. Reisgelegenheid per boot vanaf Gorin- chem, 's morgens 41 en 18 uur. Terug des avonds om 6 uur. Bij genoegzame deelname vaart de boot op de terugreis tot Werkendam. Tarief enkele reis le klasse 85 cent, 2e klasse 2© cent, naar Werkendam 4© cent- Programma's tevens bewijzen van toegang 15 cent. Verkrijgbaar bij Drietrompetterstraat, Heusden. Huize Munnikenhof e W ij k bij Heusden, bekroond op de j.l. gehouden Rijks keuring te 's-Bosch met 500 gulden. Deze hengst is van beroemde ouders en aangekocht in Oost-Friesland door den. Heer HEUFF CELLEN DONK Kerk Avezaath bij Tiel. Relt geld 8 gulden bij de eerste toelating te voldoen. Heugden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dug- teren. 's avonds geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalstvm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Almkerk, vm. 9.30 en nm.2u. ds. Montijn. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroeknm. 9.30 u. ds. Herma- Brakel, vm. 9.30 u. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. ds. P. Drunenvm. 10 u. ds. Van der Hofif. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, geen opgaaf. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Giessen, nm. 2.u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Meeuwenvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. E. Klomp. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. geen dienst, Z.z. nm. 2 u., ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden, Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. Visch Sprang, vm. 9.30 geen dienst en nm. 2 u. ds. P. 't Zand van Capelle. Geref. kerk vm. 9.30 u. en n.m. 2 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, vm. 9 30 u. ds. Davelaar. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. HEUSDEN6 M-i Op de graanmarlct besteedt men voorTanoe t 4.8 a f 9.80, Rogge f 5.00 a f 5.7 Gerst f a f -.Haver f 4.50 a f 8.0 Kool vaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren, van tot et. LAND VAN ALTEN A. 6 Mei Aardappelen. Vroege f -.i f Blauwe f 2 40 a 2.60; Zeeuwen, f 2 81 et f 8.10, Jammen f af.. Hooi ie gual. f 20.00 a f 22.ie qual. (voor de pert) f 18.OO a 20,00 Klaver hooi f 2 af i 4.— Wit ttroo f a f .- Geel dito 12 00 i f 14 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 6 i 28 eit. zwaardere 20 a 22 et Boter 1.20 a 1.40 per K.G. Eieren f 0.70 af 0 80 per 26. ALMKERK. De zetting der boter it deze week op de markt f U 60 in de winkels dus f 0.65 per h. kilo. Kieren f 0.7Q per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.35. Rraiingsche Vischmarkt. Vischmarkt Gorinchcm. Vischmarkt Hardinxrcld. «riei» liëïi.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2