lielieelontliouders- K0FF1EHL1S, Sigareokndel. Mark FTOAD0R. agi Huizenden Veevoeder „ECUYER', „CICERO', FRANS IV', J. BüLLER, Gratis. Ph. van Wijk Wed. F. van der Leeuw, mi li. 108 A Co., FRUIT, I. C. METIER iien, imiinim t Mem. ABDIJSIROOP naast de Pastorie - HEUSDEN van Asthma genezen. Bertel's Lijnkoeken en Meelfabriek, ter dekking: Mannheimer Cement. Hoogstraat GORINCHEM. standplaats tegenover de Rorenbeurs. Commissionairs en Kooplieden in Tuinbanken, Stoelen en Tafels. Tnin gereed schappen. in compleete Keukeninstallaties, Mangels, Waterfilters, Vliegenkasten. II. van Krimpen te Meuwendijk, (N.B.) betoreije bij liet NieowsM voor iet Land w Men en Altena van Zaterii 7 Mei 1910, No. 2942. BUITENLAND. Uit Londen wordt gemeld Nauwelijks is de belangstelling voor de vliegtocht LondenManchester wat geweken of LondenParijs vraagt om aandacht. White begint er steeds ernstiger over te praten. Hij wil Frankrijk toonen, dat Engeland op luchtvaartgebied niet ten achter staat. White zal het in vieren doen. Van Zuid-Oost Londen naar de kust, dan 't Kanaal 07er en dan nog een halte tusschen Calais en Parijs. De spoorlijnen in beide landen zullen hem leiden. Auto's zoowel in Frankrijk als in Engeland zullen hem vergezellen. Op 't Kanaal zijn eenige motorbooten hem tot gids. Hij wacht op kalm weer. Het Amerikaansche driemast bark schip „Mary Winkelman", dat van de Tanga-eilanden te Seattle, in den staat Washington, is aangekomen, bericht dat twee Presbyteriaadsche zendelingen, Hopkins en Macahorson, door inboor lingen van het eiland Savage zijn op gegeten. Blijkens een mededeelingin debuiten- landsche bladen hebben de nieuwste berekeningen omtrent de baan van de komeet van Halley, uitgevoerd aan de sterrenwacht te Greenwich, de overtui ging geschonken, dat de aarde zich in den nacht van 18 op 19 Mei niet zal bevinden in den staart der komeet. De desbetreffende mededeeling is vanwege het observatorium te Greenwich ver strekt aan de centrale te Kiel, vanwaar alle belangrijk sterrenkundig nieuws pleegt te worden doorgezonden aan de groote sterrenwachten over heel de wereld. Omtrent de uitsluiting in de bouw vakken in Duitschland wordt gemeld: Zonder dat de buitenwereld er veel anders van merkt dan dat het metsel en timmerwerk overal stil ligt en de gelederen vaD de werkloozen, ook in verwante ambachten, grceien, verscherpt en verbreidt zich de strijd in het bouw vak. In de laatste dagen zijn er nog 1000 man uitgesloten, zoodat er nu in het geheel 187,000 man leeg loopen. Het patroonsverbond blijft onverzet telijk. Het verklaart, dat de pogingen die in verschillende groote steden ge daan worden, om den vrede te herstel len, geen kans van slagen hebben, aan gezien een loonovereenkomst alleen door tusschenkomst van het bestuur van het patroonsverbond en van de centrale verbonden van de werklieden mag gesloten worden. Daarom zijn alle bemiddelingsvoorstellen, in welke het bestuur van het patroonsverbond niet gekend wordt, bij voorbaat veroordeeld om schipbreuk te leiden. Om die reden heeft een verzoeningspoging van het Gewerbegericht te Frankfort ook niets uitgewerkt. Een vergadering van Badensche pa troons heeft besloten, de uitsluiting scherper door te zetten dan totnutoe het geval was geweest. Van Zaterdag af zal het werk aan alle huizen in aan bouw neergelegd en zullen alleen de noodigste herstellingen uitgevoerd wor den Volgens een bericht uit Karlsruhe, zullen ook alle werklieden, die niet bij een vakvereeniging zijn aangesloten, in Baden worden uitgesloten. den overledene nog ouder was gewor den en de 120 had gehaald. De groothertog van Luxemburg gaat hard achteruit Nu zijn ook zijne keel- spieren verlamd, zoodat het moeite kost, hem voedsel in te geven. BINNENLAND. In het Eifel-dorp Geizenburg heeft een boerenvrouw haar kind van vier maanden, uit vrees voor het vergaan van de wereld door de komeet van Halley, in den welput geworpen, waar het verdronken ia. Blijkens de voorloopige uitkomsten van' de volkstelling in de Vereenigde Staten is het aantal inwoners sedert 1900 met 15,121,000 toegenomen. Donderdag werd uit Birmingham (Albana) gemeld: Naar men vermoedt zijn er bij een hedennamiddag in de op ongeveer 50 K.M. van hier gelegen mijnen der Paloes Coal and Coke Company plaats gehad hebbende ont ploffing 185 personen gedood. De troebelen te Tsjangsja, die vooral tegen de vreemdelingen gericht waren, schijnen te zijn bedwongen. Blijkens een telegram uit Sjanghai aan de Engelsche bladen, vertoonen de vreemdelingen zich over dag reeds weer in de stad. Maar vooralsnog slapen zij er 's-nachts nog niet. Zij brengen den nacht door aan boord van booten in de rivier. In het Corofin Hospitaal van County Clare in Ierland, is een daglooner ge storven, die 119 jaar oud was. Dit op zichzelf al merkwaardige feit is nog te opmerkelijker, wijl de grootvader van Naar het Vad. verneemt, is ernstige verdenking gerezeD tegen een recher cheur van politie in den Haag, als zou deze zich aan chantage hebben schuldig gemaakt. De Avondp. meldt, dat de recher cheur reeds ontslagen is. Op het kantoor van de Caoutchouc- en Guttapercha-Handelsvennootschap aan de Noordblaak hoek Nieuwstraat te Rotterdam, is Donderdagnacht ingebro ken. Men heeft zich waarschijnlijk met een valschen sleutel toegang verschaft door een deur die in de Nieuwstraat uitkomt en met winkel en kantoor ge- gemeenschap heeft. De brutale klanten hebben de brandkast, die ODgeveer een meter hoog is en achter de deur op het kantoor dat achter den winkel ge legen is onder een lessenaar stond, op gepakt en naar buiten gedragen, om haar vervolgens per as (vermoedelijk per rijtuig) te vervoeren naar het Galgenveld aan den Schieweg. Daar werd de kast gesleept binnen de omheinig van een aan den heer P. van Holst toebehoorend terrein, tot welk terrein men zich door verbreking van de afsluiting toegang verschafte. De inbrekers, die zich nu veilig gevoelden, hebben de brandkast, een antieke, aan de achterzijde openge scheurd. Zij vonden er echter alleen boeken en geen geld in, zoodat zij bedro gen zijn uitgekomen. Des morgens is de opengebroken brandkast daar door het personeel van den heer Holst gevonden. De rijksveldwachter Rijnders, van Halfweg, heeft Woensdagnacht een kar, waarop kisten en twee personen, aan gehouden. Hij ontdekte, dat de kisten enorme voorraden zoetwatervisch in hielden, duizenden snoeken, voorns, baarzen, enz. Eindelijk is ontdekt het reeds lang -vermoede „broeinest" van zoetwatervischstroopers te Haarlem, dat zich aan de Kampervest aldaar bevindt ten huize van den ijshandelaar R., een man, die reeds vroeger wegens heling van gestolen vleesch werd veroordeeld. De stioopers brachten hun visch bij hem. Hij verpakte ze dan met ijs in kisten, liet ze naar IJmuiden vervoeren en van daar werd zij dan als zeevisch (het is gesloten vischtijd) naar Londen getransporteerd. De Gil Bias bevat een artikel van een Nederlander, wiens militaire en politieke positie, naar het blad beweert, aan zijn uitlatingen groote beteekenis verleent. Het artikel handelt over het nut, dat Nederland zou hebben bij een militair verbond met België, in verband met het verdedigen van de onzijdigheid der beide staten. De schrijver komt ei in tot de conclusie, dat Nederland er geen enkel belang bij heeft zich door een militaire overeen omst aan België te binden of door een verklaring van bestendige onzijdigheid, zelfs zoo deze door Europa aanvaard en gewaarborgd werd. Een overeenkomst, zoo zegt de schrijver in de Gil Bias, kan altijd ge schonden worden en Nederland zou zich met een doode musch verblijden zoo het tegen mooie verzekeringen zijn volle vrijheid op diplomatiek en militair ge bied zou prijsgeven. ADVERTENTIEN. Pelsterstraat O 64, Altijd geopend behalve ZOADAGS, Een puike sipr voor reclame. 100 stuks I 1.30. Is U gewoon een 21sct. sigaar, neemt dan de proef met UITSCHOT 2 cent. Na ontvangst postwissel FRANCO TOEZENDING. tCoip. Stoomzuivellabriek OF HOOP VAN ZE6EN", Oenderen. BOTEIt. O AA». Gerechtigd tot het voeren van het RUksbotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van x 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag f 1.30 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembous door geheel Nederland. In De Zeeuw komt het volgende be richt voor: Te Ierseke werd Maandag door een parapluiekoopman aan een scharenslij persechtpaar een kind verkocht voor den prijs van twee gulden en drie glazen bier. Het echtpaar, dat niet met kin deren gezegend is, verheugt zich zeer over den koop. In het westelijk deel van het eiland Schouwen zijn in den tijd van 2 maanden niet minder dan 32 veulens gestorven, die van 3 tot 14 dagen oud waren, Zij stikken als het ware in den slijm. Als vermoedelijke oorzaken worden opgege ven het natte, koude najaar van 1909, waardoor de moederpaarden veel geleden hebben, en het slechte hooi, in het vorige jaar gewonnen. Op den weg van den Haag naar Voorburg hebben eenige kaartspelers met een, twee, drie harte-aas hun slag weer geslagen. Een kantoorlooper uit den Haag, die zich met genoemd spel inliet, verloor hierbij een bedrag van f 600. Woensdagnacht is een brutale inbraak gepleegd bij den pastoor der R. K. kerk te Driehuis (gem. Velsen). De daders hebben de brandkast uit de pastorie naar het lijkenhuis vervoerd. Daar zij echter niets buit konden maken, lieten de dalers een briefje achter, waarin zij hun teleurstelling uitspraken, dat alles zoo goed was weggeborgen. Dit is nu in korten tijd de tweede inbraak bij een geestelijke in deze omgeving. Eindelijk is het middel gerenden, hetwelk Asthma en alle Borst en Longaandoeningen werkelijk geneest. Bet is de beroemde klooster lancia Paulo. Dagelijks ontvangen wij stapels dank betuigingen op ons kantoor. Deze brieven vermelden verlichting van onbeschrijfe lijke benauwdheden, van gevallen van genezing na jarenlang lijden, nadat zij elk ander middel zonder succes haddeD aangewend. Gij asthmalijders, borst- of longlijders, wanneer gij slechts een paar van die brieven zoudt gelezen hebben, zoudt gij overtuigd zijn, dat de AB DIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, het wonderbare geneesmiddel, ook voor u genezing brengt. Wekelijks melden wij in de couranten de attesten die ons worden toegezonden wij ontvangen er echter zooveel, dat wij ze niet allen kunnea plaatsen. Daarom noodigen wij u uit, kom eens bij ons om er eens inzage van te nemen, of wel, informeert bij de genezenen, wier namen en adressen wij iedere week vermelden. Wat de Abdijsiroop voor anderen gedaan heeft, zal zij ook voor u doen. Wanneer gij lijdende zijt aan borst en longen, draal niet langer, maar koopt nog van daag eene flesch ABDIJSIROOP. Wan neer gij uwe ziekte laat doorwoekeren, zou dit de oorzaak kunnen zijn van een meer ernstige kwaal. Prijs per flacon van 230 gram f 1. van 550 gram f 2.en van 1000 gram f 3.50. Hoe grooter flacon, hoe voor- deeliger dus. Verkrijgbaar bij alle dro gisten, apothekers en de bekende ver- koopers. Centraal-Depót: li. I. AKkEIl - Rotterdam. onder Rfjkscontróle. Waarom blijft gij nog zoo ten achteren en voedert nog niet BERTELS Lijnzaadkoekjes met Suiker? Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijnkoeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen en dat de smakelijkheid van een voeder de opbrengst zeer verhoogd 1 Het is gebleken dat BERTELS Lijnzaad- koekjes met Suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 ft 2 kilo BERTELS Lijnzaadkoekjes met suiker bij gevoederd en is vastgesteld dat voor één kilo Koekjes 5 litter melk meer verkregen werd, en doordien onze koekjes in zijn geheel gevoederd en niet eerst ge broken behoeven te worden, niets verloren gaat. StierenMestrundercn en Kalveren hier mede gevoederd, ontvingen 1ste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen belang aangeraden hiermede proef te nemen. Vraagt prijs en attesten bij uwen Voeder handelaar of bij „De Hinde", AMSTERDAM. De navolgende Stam- en Premiehengsten staan op alle werkdagen bij Gebr. Oerlemans-van der Schans te Drongelen. Anglo-Normand, Vos, oud 6 jaar, N. P. S. no. 912, Vader „Kamtchatka", Moeder „Violente", (eigenares de Ned. Harddraverij en Renvereeniging), Zwart met Kol, Snebje en Witte Voeten, oud 6 jaar, N. P. S. no. 886, en Donkerbruin, oud 13 jaar, N. P. S. no. 551, op Maandag, W oensdag. Don derdag en Zaterdag. „FRANS IV" staat op eiken Dinsdag en Arljdag, gedurende de maanden April, Mei en Juni bij de KINDEREN SCHOENMAKERS te Almkerk. Het Dckgeld is voor „Ecuyer" f 15, en voor „Frans IV" en „Cicero" f 8, te betalen bij eerste toelating. 99 HOOGSTRAAT, hoek Kortendijk A 9, 90RINCHEM. Alleenverkoop voor GORCUM en Omstreken, van de alombokende Goedkoop in 't gebruik. Verder Luiksche Meelkalk, And. Tras, Eng. en Oosterh. Buizen, enz. Al wie bij mij een Orgel koopt, krijgt 8 maanden gratis onderricht. Ontvangen een mooie zending ORGELS, waaronder de beroemde Esty en Packard Orgels met harp en fluit. Orgels in nieuwen stijl, in eiken- en notenhout, met fraaie lusters, enz. Billijke prijzen. Ruime korting. 10 jaar schriftelijke garantie. Met toenemend succes worden door mij Huis- en Kerkorgels schoongemaakt en ge stemd. Ook aan huis te ontbieden tot het repareeren van Orgels. IllRWERkEM. Verder alle soorten TT urwerlien. Nieuwe stijl garnituren. GOUDEN- en ZILVEREN Hoeren- en Dames-Horloges. Gouden van af f 12. Zilveren vanaf f 4.95. Nikkelen van af f 2.50. Horloge schoonm. 75 ets. Veer 75 ets. Wekker schoonmaken 50 ets. Alles onder garantie. Hoogachtend, v.h. Wed. JANSSEN, van 's-BOSCH, Wederom is alhier op de kermis gearriveerd de zoo gunstig van ouds be kende 's-Hertogenbossche KOEK- en SUIKERKKAAM, Wed. G. F. v. d. LEEUW, v.h. Wed. Janssen ruim voorzien van alles wat tot de zaak behoort. Beleefd wordt de aandacht gevraagd voor de van ouds bekende gerenommeerde Bossclie Mioppen. Specialiteit in echte Llswa feitjes, Caramels, en Awgat, in diverse smaken. De reeks van jaren, dat ik deze plaats bezocht, maken alle verdere aanbeveling overbodig. Hoogachtend, Uw dw. dienaresse, Wed. 6. F. v. d. LEEUW, 's-Hertogenbosch. OPGERICHT 1823. Telegram-adres: BOS Co. Telefoon 523. Prinsengracht 417—419, Frnitmarkt Marnixstraat 232—234, maken geregeld de hoogste marktprijzen. Verkooprekening, en desgewenscht betaling, terstond na verkoop. Ook Groenten, Aardappelen en Fruit voor Engeland. Referentie: Twentsche Bankvereeniging B. W. BLIJDENSTEIN Co., Amsterdam. Uitgebreide swrteering in Hout, Geëmailleerd, Alluminium en Vertind. LAGE VASTE PRIJZEA. Passage-ES migratie. CANADA, 3e Klasse, f 102,—; NEW-YORK, BOSTON, PHILADELPHIA, 3e Klasse, f 96.-; NEW-ORLEANS, (Midden-Amerika,) 3e Klasse, f 100.—; BRAZILIë, ARGENTINIë, 3e Klasse, f 108.—; SYDNEY (N. Zuid-Wales,) 3e Klasse, f 144.en hooger. SYDNEY (Z. Zuid-Wales,) Gesteunde passage voor Landbouwers f 32,-. Vraagt inlichtingen bij de Agenten H0IJMAN SCHUURMAN's Passagebnrean, Regnliersbreestr. 1, AMSTERDAM, of bij den plaatseiijken Agent: n De prijs is billijk en de voedingswaarde groot.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5