komt te rusten. Ik weet, dat ik bij de' vervulling van die zware taak kan reke nen op de hulp van Parlement en volk van deze eilanden en de rijken over zee, en op hun gebeden dat God mij sterkte en leiding moge geven. Ik vind moed, nu ik weet dat ik een dierbare vrouw heb die mij een vaste hulp zal zijn irr elke poging voor het welzijn van ons volk. In een officie le kennisgeving wordt de nieuwe koningin aangeduid als Ko ningin Marie. Zij werd gewoonlijk May genoemd. Maandagmorgen heeft de uitroeping van koning George V onder groote plechtigheid in de City plaats gehad. De herstemmingen, welke Maandag in Frankrijk zijn gehouden, bevestigen in zooverre den indruk der eerste stem ming, dat de gezamenlijke linkerpar- tijen iets winnen. Maar binnen de gren zen der linkerpartijen heeft de vrij half slachtige massa der vrije socialisten en soeialistische radicalen haar verliezen zien toenemen. Zij verliest thans in het geheel acht en twintig zetels, waar van een deel gewonnen wordt door de gematigde linkerzijde, maar het groot ste deel door de geunifieerde socialis ten, die handig van anderer verdeeld heden hebben geprofiteerd. De veran- 1 ring in de politieke constellatie der Kamer is zeer gering, maar de veran dering in de personen is groot. Veel Kamerleden toch zijn niet herkozen. Het is alsof het land de politiek maar «veiuig heeft willen wijzigen, maar aan politici een gevoelig lesje heeft wil- a geven. Een verlies voor de Kamer is de val van het bekwame en werk zame lid Doumer. Brisson herkozen. Uit Ottawa werd Zondag gemeld Vanavond is er een ontploffing ge weest in een dynamietfabriek te Huil n Quebec. De ontploffing verniolde de ui zen in de buurt. Vele menschen tigen onder het puin. Hier te Ottawa, 3 K M. afstands van Huil, zijn hon derden ruiten gebroken. Het aantal dooden wordt als 9 en de gewonden als 40 opgegeven. De ont ploffing is veroorzaakt door de ontbran ding van pas vervaardigde ontplofbare stof, die opgeslagen lag in een magazijn »net muren van bijua een meter dikte. Stukken van dien muur zijn een halve doraeter ver weg geslingerd ze sloegen !<>or huizen heen, er de bewoners van au doodende of verwondende. De gemeenteraad heeft onlangs een ■roces tegen de fabriek verloren, toen hij haar wilde dwingen het magazijn naar buiten de stad te verplaatsen. flaatielijk Nieuw». Heusden, 11 Mei. De ziaiwaard gelegen te Aalst (Bomme- lerwaard) waarvan de verkoop meermalen in ons blad werd geannonceerd, is op beden ingezet door den heer de Reon te Wijk voor f 77100 en direct door denzelfden gehoogd met f 1000. Bij kon. besl. is met 15 Juni aan den directeur van het post- en tel.kantoor te Heusden, de heer H. J. H. Hulsman op op zijn verzoek eervol ontslag verleend, Maandagnamiddag kwam de koetsier van baronnesse Van Nagell met eenjacht- wagentje, bespannen met een paard, den hoogen Maasdijk afgereden. Nabij het ter rein voor de a. s. conservenfabriek schrikte bet paard van een aldaar gedeponeerde stoomketel en maakte een sprong boven van den dijk naar de binnenzijde, juist tegenover de stadsgracht. Hoewel de koet sier met rijtuig en paard een buiteling maakte hield hij het paard toch in de hand. Bij het opspringen sprongen de lijd- sels en toog het paard er van door, dat onder Doeveren werd gegrepen. Koetsier, paard noch rijtuig bekwamen eenig letsel, hoewel ook evengoed onder dezelfde om standigheden groote ongelukken hadden plaats kunnen hebben. (Ingezonden). Aan alle dingen komt een eind. Ook aan de kermis. Met opge wektheid is ze gevierd. Geen woeste too- neelen of vechtpartijen, zooals dikwijls op andere plaatsen voorkomen, hadden plaats, 't Was leve de kermispret! Boem! Tegenwoordig zouden we de Heusdensche kermis haast een dansende kermis kunnen noemen. Aan spellen en kramen wordt weinig aandacht geschonken. Waar maar gelegenheid tot dansen was, daar was het vol. Central, Beurs, Casino en Concordia ze konden de danslustigen bijna niet her bergen. In Concordia was den laatsten avond geen stoel onbezet. De zaal geleek een compacte massa. Maar 't kon ook moeielijk anders. Nette bediening, goede consumptie, billijk entree en fijne dans muziek trekken het publiek. (Ingezonden). Het schutterscorps St. Blasius alhier nam Zondag deel aan den wedstrijd te Helvoirt. Het mocht niet gelukken een prijs te behalen. Enkele leden van dit gilde hebben eenmaal hun hooptepunt bereikt en willen noode voor jongere krachten wijken. Dit is vierkant in strijd met de eer en het belang van St. Biiisius. Mochten die leden dit inzien, dan is er kans een volgenden keer met eere uit het strijdperk te voorschijn te treden. De bij inbraak ontvreemde sigaren zijn terug. De verdachten, twee liedjes zangers, die zich hier met de kermis op hielden en uit Amsterdam afkomstig waren, zijn voortvluchtig. De sigaren hadden ze medegenomen naar Zaitbommel en aldaar in het plantsoen verborgen. Door jongens, die naar een vogelnestje zochten, werden m onder struikgewas verborgen opgemerkt( die er de politie mede in kennis stelden. Tot ons genoegen heeft dus geen heus- denaar zich aan inbraak schuldig gemaakt. Naar wij vernemen is de steen des aanstoots voor de paarden, n. 1. de stoom ketel op terrein conservenfabriek verplaatst en zal gedekt worden, zoodat paarden noch koetsiers daarvan meer last zullen hebben. De Heusdensche harmonie zal op Pinkstermaandag de openluchtsamenkomst met muziek opluisteren, terwijl de veree- niging „Harp en Luit" te Vuren den zang zal begeleiden. Extra booten zullen tot vervoer der feestgangers varen. Men ver wacht dat het schoone eiland Nederhemert dien dag bij goed weder door duizenden bezocht zal worden. Werkendam. De Juliana-Feest- commi8sie heeft vergaderd, en den uitslag harer poging tot het oprichten van een Oranje-Vereeniging nagegaan en besloten tot het oproepen der inteekenaren in de Nutszaal, tegen Donderdag 19 Mei a.s. des avonds 8 uur. Troffen in een jaar tijds ons dorp vele verliezen, door het verwisselen van het tijdige met het eeuwige, van personen, wel verschillend van rang en stand, doch voor allen zóó wel bekend, dat ze als er zoo bijbehoorend werden gerekend, thans ver loor op plotselinge wijze, door eene hart verlamming, Maandag 1.1. onze gemeente haar Burgemeester, den heer H. Gaij, die door zijn medegaandheid en welwillend heid veler harten had gewonnen. Ook finan- tieël voor ons weer een verlies, dat mee telt. Al was Z.ed.achtb. reeds geruimen tijd niet al te fiksch geweest, toch deed hij nog zijn gewone zaken, was een oogenblik te voren nog op straat geweest, had zich tot eten gezet, reeds wat genuttigd, werd in eens onwel en stierf geheel onverwacht in den ouderdom van ruim 70 jaar. Ruim 6 jaar was hij het hoofd onzer gemeente. Qenderen. In 1906 werd alhier een boterfabriek door handkracht gedreven op gericht. In 1908 werd deze reeds vervangen door een, die door stoom wordt gedreven en thans in 1910 is er weer een kaasma kerij aan verbonden. De zegen, waarop gehoopt wordt, (de fabriek heet „Op hoop van Zegen") schijnt dus niet uit te blijven. Tot nachtwaker dezer gemeente is T. Bouman alhier benoemd. Maandag namiddag werd hier eene algemeene vergadering gehouden van de afdeeling Heusden der Noordbr. Mij. van Landbouw. Ze werd tegen half zes geopend door den voorzitter, den heer J. Oerlemans, die daarbij de leden een kokt woord van welkom toeriep. Er bleken tegenwoordig te zijn 21 leden (de afd. telt er thans 69). Het woord was nu aan den secretaris om de notulen te lezen van de vorige verga dering, gehouden 14 Maart. Die notulen werden zonder op- of aanmerkingen goed gekeurd. Aan de orde was nu punt 1 der agenda vaststelling van een huishoudelijk reglement en wel art. 9 met het daarop ingediende amendement. Dit art. luidt in het ontwerp aldusElk jaar treedt één lid van het Be stuur af, volgens op te maken rooster. De aftredenden zijn echter terstond herkiesbaar. Het amendement op dit art. voorgesteld wilde al. 2 aldus lezen, de aftredenden zijn niet terstond herkiesbaar. Om alle misverstand te voorkomen gaf de voorzitter eerst duidelijk de bedoeling en beteekenis van een en ander aan en opende de discussie over dit art. De gevoelens waren verdeeld: sommigen als de H.H. Van Campen, Van Buuren, G. W. I. Bran derhorst streden voor, anderen als de H.H. Klomp en Dammers waren er tegen. Ook de voorzitter kon niet met het amendement meegaan: naar zijne meening kon de be doeling der voorstellers even goed langs den gewonen weg worden verkregen. Ten slotte tot stemming overgaande verklaarden zich 11 st. voor en 9 tegen het amendement (één lid bleef buiten stemming) zoodat het werd aangenomen en al. 2 dus zal luiden de aftredenden zijn niet terstond herkies baar. Met een paar zeer kleine veranderingen in de redactie werd daarop het geheele reglement een unaniem aangenomen. Volgde punt 2: de benoeming van 5 bestuursleden. Bij eerste stemming verkregen al dadelijk 4 hunner de volstrekte meerderheid t. w. de heeren J. Oerlemans 12, J. W. de Graaf 12, Adr. Straver Wz. 15 en D. van Buuren 17 st. van de 21 die werden uitgebracht. Er had nu een tweede vrije stemming plaats voor het 5e lid, de meeste st. vereenigden hierbij op zich: C. J. Branderhorst die er 8, De Roon, Van Campen en Helwigg, die er elk 3 kregen. Herstemming tusschen deze vier en nieuwe herstemming tusschen Br. en H. voornoemd, tot bij eindstemming gekozen werd de heer C. J. Branderhorst met 12 st., de heer Hel wig had er toen 8 (deze keer was 1 blanco-biljet ingeleverd). Met het oog op de wijde strekking en de gevolgen van dien kwam nu eerst aan de beurt punt 4het houden van een wed strijd met ploegen niet in het ploegen, zooals de voorzitter opmerkte. Na eene uitvoerige uiteenzetting èn van de wijze waarop dit punt was opgenomen, van de bedoeling èn de manier van uit voering achtte men algemeen dat de finan cieels gevolgen te zwaar zouden zijn voor de afd. en werd van dit idéé afgezien. Men meende dan liever aan de Landb.- tentoonstelling te Waalwijk eene medaille van f25 te mogen verleenen in plaats van eene van f10 als naar gewoonte. In beginsel was de geheele verg. ook voor no. 5, het geven van een landbouw- wintercursus wijze van inrichting en uitvoering meende men met vertrouwen te kunnen overlaten aan het bestuur. Dit laatste moest intusschen nog worden aan gevuld. Immers, de heer van Buuren, of schoon zeer gevoelig voor het in hem ge stelde vertrouwen, meende te moeten heen gaan en was niet te bewegen op dit besluit terug te komen. Na twee vrije stem mingen, waaraan telkens 20 leden deelna men, werd met 11 st. de heer Hilwig ge kozen, waarna de verg. werd gesloten. Aildel. De zoon van den heer M. bezig zijnde een paard af te richten had het ongeluk afgeworpen te worden en zich vrij ernstig aan armen en beenen te be- zeeren. Op het hulptelegraafkantoor werden in de maand April 43 telegrammen behan deld, waarvan 19 werden verzonden en 24 ontvangen. Raamsdoiikveer. Naar wij ver nemen, zal de heer D. van Gosliga, Hoofd inspecteur van de Eerste Rotterdamsche Mij. van Verz. tegen Ongevallen, Zaterdag avond eene voordracht houden over de wettelijke aansprakelijkheid in verband met het Arbeidscontract. Door het bestuur der vereeniging van patroons in de bouwvakken (goedgekeurd bij Kon. besl. d.d. 5 April j.l. no. 23) is een verzoek gericht aan den heer Inspecteur van het M. O. inzake oprichting van een ambachtschool alhier. De medewerking van den gemeenteraad, de Kamer van Koop handel en Fabrieken en van het bestuur der bestaande teekenschool zal worden in geroepen. ltaniiisdoiik. Door de „3akkers- vereeniging" alhier is in de laatste vergade ring besloten de Koninklijke goedkeuring op de statuten aan te vragen. Naar wij vernemen bestaan er zeer ernstige plannen, in de concertzaal in de oude o. 1. school alhier eene muziekschool op te richten. Onderwijs in de vakken zang, viool, harmonie-instrumenten, piano en orgel zal worden gegeven. fapelle. J.l. Vrijdag herdachten in alle stille de echtelieden B. van Kuijk en echtgenoote hun 25-jarige huwelijks feest. Toch zijn ze naar we vernemen door zeer vele geldelijke giften verblijd geworden, wat een bewijs is dat de Capelsche inge zetenen zoo'n dag voor die oude lieden als een onvergetelijken willen maken. De jongedames, die bij gelegenheid van den j.l. alhier plaats gehad hebbenden brand een paar dagen op het terrein en bij de ingezetenen hebben gecollecteerd, hebben het bedrag opgehaald van f 129, waarvan bijna alles is ter hand gesteld aan de weduwe en het overige aan den knecht van Mouthaan, van wien ook heelemaal niets gered was. Spranjf. L.l. Vrijdagmorgen werd de dochter van v. B., toen zij uit de kerk huiswaarts keerde, door een tot op heden onbekend persoon, met de fiets aangereden waardoor ze zoodanig kwam te vallen, dat ge neeskundige behandeling noodzakelijk was. Bij de politie werd van het gebeurde aan gifte gedaan. De muziekvereen. „Oefening en Uitspanning" behaalde op Hemelvaarts dag in den fanfare wedstrijd te Dordrecht den derden prijs in de tweede afdeeling met 272 punten. Nog nimmer heeft O. en U. aan een wedstrijd deelgenomen of zij kwam met een prijs aan haar vaandel terug. Dit is de eerste maal dat zij meedong in de tweede afdeeling met veel oudere en bekwame mededingsters, 't Is dus een schoon succes en een spoorslag om voorttegaan. Wij wekken de gemeente op, om deze nuttige vereeniging, die de eer van Wijk ver buiten hare grenzen ophoudt kracht dadig te steunen. (Want dat verdient zij) door eerelid te worden, 't Mag niet blijven bij enkele donateurs, er moet een alge meene deelname zijn, zij het ook tegen een niet te hooge contributie. De leden der vereeniging zijn veelal jonge mannen die hun dagelijksch brood moeten verdienen en voor wie de groote kosten van onder wijs en studie en deelname aan wedstrij den te bezwarend zijn.'t Ware een schande en een schade voor de gemeente wanneer O. en U. niet flink kon voortzetten. On weerlegbaar toch gaat van muziek en zang een beschavenden invloed uil zichtbaar in de gemeente. Wie herinnert zich niet tot nog voor eenige jaren de vecht-, hos- en bruipartijen op feestdagen; voor een goed deel hebben die thans plaats gemaakt voor muzikale ontspanning eerstens voor de leden zelf en voorts houdt het de jonge lieden in harmonie bijeen, buiten de her berg en van de straat. De zangvereeniging „Vrede Best" gaf in het oude schoollocaal een welge slaagde uitvoering, afgewisseld metcomische voordrachten. Wat wij zeiden van de muziek geldt ook voor de zangvereeniging. Droiigeleii- In de plaats van mej. Brand, benoemd te Osdorp, gem. Sloten, werd tijdelijk tot onderwijzeres alhier be noemd mej. N. J. Bos te Eethen. Van de beide veulens bij den heer Joh. Burghout te dezer plaatse is er een gestorven. De wed. E. verloor een koe door miltvuur. In bijzijn der politie werd het dier Zaterdagavond zorgvuldig verbrand en al zoo geheel onschadelijk gemaakt. Cleertruidenfoera;. Mej. H. J. Elzerman, onlangs benoemd tot onderwij zeres in de nuttige handwerken aan de openb. school alhier slaagde dezer dagen voor de akte onderwijzeres. Aan het postkantoor alhier, en dé daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand April 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f15071.33 en terug betaald f22634.35*. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 3924. Veen. Onder leiding van haren direc teur de heer Verbeek, gaf de gemengde zangvereeniging Excelsior op Hemelvaarts dag haar uitvoering. De op het programma voorkomende nummers werden flink uit gevoerd, getuige het daverend applaus, dat den zangers ten deel viel. De solo's, welke met de piano geaccompagneerd werden, klonken zuiver. Ter afwisseling werden comische stukken voorgedragen, waarin het talrijk publiek veel behagen schepte, vooral mogen we het tooneeistukje niet vergeten Barbier Brugwachter waarvan de rollen uitstekend vervuld werden. De dames mo gen we ook een pluimpje geven voor hun optreden, zoowel voor zang als voordracht. Ze hadden een groot aandeel in het slagen van de uitvoering. De heer Verbeek heeft ons, met zijn gemengd koor een aange- namen avond verschaft, zooals we er gaarne spoedig een zouden terugzien. Elshout. De onbezoldigde rijksveld wachter de Man alhier werd door den be kende wildstrooper Sch. des avonds onver wacht verraderlijk van achteren aangeval len. De dader omklemde zijn slachtoffer geheel en bracht hem niet minder dan 11 messteken toe. Door de gemeente en den rijksveld wachter, werd de getroffene naar Dr. van Seters gebracht en aldaar verbonden. Hoewel zijn toestand ernstig is bestaat direct geen levensgevaar. Aanstonds is door de gemeente-politie met den burgemeester aan het hoofd naar den dader gezocht, doch de vogel was reeds gevlogen, vermoedelijk naar Duitschland, alwaar hij in den laatsten tijd werkzaam was. Meeuwen. Werden bij de verkie zing van 1.1. Woensdag voor het college van notabelen alle drie de candidaten ver kozen verklaard, later bleek dit een ver gissing en dat er een herstemming noodig was tusschen C. de Joode en C. A. Quirijns. Deze herstemming zal plaats hebben op a.s. Woensdag nam. Ook bjj den heer v. B. ging een veulen dood. Aan het telefoonkantoor alhier wer den gedurende de maand April jJ. 17 tele grammen ontvangen. Naar wij vernemen zal door de A. N. W. B. een wegwijzer worden geplaatst op den noordelijken dijk langs de Bergsche Maas bij den weg naar het Capelsche veer alhier, die voorzeker aldaar goede diensten zal bewijzen aan het vreemdelingenverkeer. Eethen. Mej. N. J. Bos, die op 4 Mei j.l. acte behaalde als onderwijzeres, werd op den 6en daaraanvolgende benoemd als tijdelijk onderwijzeres te Drongelen, om op 15 Mei in dienst te treden. Meilerliemert (N.z.) Zaterdag morgen geraakte een werkman op de steen fabriek de „Rijswaard bij het vastkoppelen van twee zand wagens, terwijl hij struikelde met zijn hand tusschen een rails en een wiel van den wagen. De hand werd deerlijk gekwetst. Twee vingers waren opengeber- sten. Gelukkig dat de machinist, M. v. Son, het ongeval bemerkte en den trein in be weging stelde, waardoor de hand vrij kwam, anders ware deze misschien afgekneld. AV||k. Hij was te 's-Bosch naar de markt geweest en had een biggetje gekocht. Te Heusden gelost, stopte hij het in een zak en droeg het op den rug naar huis. Moeder de vrouw ziet hem met vreugde aankomen. De jonge knorrepot moest dade lijk in de kooi en dan zal men hem wat voer geven om op zijn verhaal te komen. Edoch, toen men het uit den zak nam was het beestje dood. Op de wandeling in den zak gestikt. Algemeen verdriet in het ar beidersgezin. Zaitbommel. Op de keuring van springstieren alhier, verwierven de volgende eigenaren een premieR. van Dieën te Tricht f 150, R. van Dijk te Zoelmond f 100, baron van Pallandt te Neerijnen f 100, A. Heuff te Deil f 80, wed. Van Brakel te Zuilichem f75, W. van Rooijen teBeusichem f 75, A. van Rijnsbergen te Enspijk f 60, A. Maas te Aalst f 60, H. van Anrooij te Nieuwaal f 50, R. Quick te Zaitbommel f 50, P. Bakker te Well f 50, P. W. Bok te Poe- deroijen f 50, W. van Mook teRumptföO. Zaterdagavond plaatste de fietsrijder v. d. V. een van een zijner kennissen ge leend rijwiel tegen het sociëteitsgebouw, terwijl hij bij den kastelein E. een ver- frissching gebruikte. Toen hij zijn rij toertje weder wilde voortzetten, bleek de fiets verdwenen. Door de politie is een onderzoek naar het ontvreemde rijwiel en den dader inge steld, tot heden echter vruchteloos. Op Woensdag 4 Mei jl. werd te Dordrecht in het lokaal Ponsen door de Landbouw- Onderlinge een vergadering gehouden van landbouwers uit Noord-Brabant, met de bedoeling om in Noord-Brabant, evenals in andere provincies eenLandbouw-Onderlinge op te richten. Op deze vergadering waren ook enkele leden van het dagelijksch be stuur van deNoord-Brabantsche Maatschap pij van Landbouw aanwezig, met welk bestuur te Breda eenige dagen te voren overleg was gepleegd. De ontwerp-statuten der Noord-Brabantsche Landbouw-Onder- linge werden vastgesteld en er werd besloten daarop de Koninklijke goedkeuring aan te vragen. Tot leden van het bestuur werden gekozen de heeren: C. Timmers uit Klun- dert, C. H. Bogers uit Werkendam, P. Dek kers uit Wouw, A. Punt Lzn. uit Fijnaait en P. de Lint te Willemstad. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Groote aanvoer van vee op de markten, dat duur verkocht wordt, ondanks dat het gras door de nachtvorsten veel geleden heeft. Eerste soort kalf- en melkvee werd veel gevraagd en duur betaald, naar min dere soort was mindere vraag. Weidevee was dalend in prijs. De Engelsche markt was niet vlot, van daar dat de handel in vette kalveren trager was, ook Londensche biggen waren iets lager. Vette schapen en weideschapen goed gevraagd en stijgend in prijs. Nuchtere kalveren vrij hoog in prijs. Vette varkens en biggen iets lager in prijs, dragende en loopvarkenB van den zelfden hoogen prijs. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 70 77 ct., 2de kwaliteit 60 68 ct., vette kalveren 60 k 63 ct„ vette var kens 57 62 ct., voor Engeland, 55 61, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 140 a f 230, neurende f 110 f 225, guste f 130 f 250, pinken f 55 f 110, kalveren f 16 f35, biggen f 8 f 13, drachtige zeugen f 58 a f 76, drachtige gelten f45 k f56, schot telingen f 20 k f 35, schapen f 14 f 23, vette schapen f 16 k f 25, luxe-paarden f 550 k f 625, werkpaarden 1ste kwaliteit f 325 f 485, 2e kwaliteit f 210 k f 330, twee-en-een-halfjarige f 000 f 000, ander- halfjarige f 170 k f 275 per stuk. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Geertruidenberg, op 2 Mei. Afwezig de heeren Smolders en Allard. De notulen der vorige vergadering wor den gelezen en na een kleine aanmerking goedgekeurd. 1. Benoeming van een onderwijzeres in de nuttige handwerken. Op de voordracht staan: a. mej. Henriëtte J. Elzerman, met akte, b. mej. Cornelia v. d. Ploeg, idem, c. mej. Hendrika C. Rolfs, zonder akte. Bij de stemming worden uitgebracht op mej. Elzerman 4 stemmen en op mej. Rolfs 1 stem, zoodat eerstgenoemde benoemd werd. 2. Verkiezing van 2 leden en 2 plaats vervangers vormende het bureau van stem opneming voor de aanstaande verkiezingen. 3. Besluit wijziging gemeentebegrooting 1909. 4. Aanbieding van het verslag over den toestand der gemeente over 1909. 5. Verzoek bijdrage comité Groene Kruis voor een tentoonstelling. Wordt met 3 tegen 2 stemmen besloten geen bijdrage toe te kennen. 6. Verzoek van de Hanze om subsidie voor den Handelscursus van 1911. Op voorstel des voorzitters wordt met algemeene stemmen besloten dit verzoek aan te houden, tot de begrooting voor 1911, welke in September behandeld wordt. 7. Wijziging van da begrooting der Gods huizen over 1909. KEKE1AOM 4 KIAG. De Griffier der Staten van Noordbrabant, brengt ter algemeene kennis dat ingevolge het besluit van Gedep. Staten dezer provincie van den 4en Mei j.l. van af den 17en dezer maand de Pro vinciale Griffie zal geopend zijn voor het publiek HLer kii ieuwg. Cüenderen. 2e Pinksterdag 's avonds om 6 uur openbare vergadering der Christ, knapenvereeniging Samuël in de Gerefor meerde Kerk. Sprekers de heeren A. den Broeder, hoofd der Chr. school, en B. Thur. Verder voordrachten en opstellen door leden van de vereeniging. Toegang vrij. Alle be langstellenden worden vriendelijk uitge- noodigd. Eethen. Tot notabel bij onze Herv. gemeente is door stemgerechtigde manslid maten gekozen de heer Ant. v. d. Kolk. BurgepUfke Mtand. Heusden, van 3 tot 10 Mei. Getrouwd: H. M. J. Hendrikx, 30 j. eu M. A J. de Mol, 25 j. Overleden: Pietje van Rijswijk, 60 j. wed. van W. Hoogendoorn. Werkendam, van 29 April tot 5 Mei. Giessen, over de maand Apri. Geboren: Adrianus, z. v. J. Bies heuvel en P. Verhoeven. Overleden: Jan Heijstek,54j. wedn. van O. BosAdriana M. 0. Wester- laken, 13 j.; Anneke Elshout, 48 j. wed. van I. Duister. Meeuwen, van 15 tot 30 April. Ondertrouwd: P. W. de Raad, 30 j. en C. G. Lankhaar, 27 j. Dewerken en Sleeuwijk, van 29 April tot 6 Mei. Ondertrouwd: Jan Willem Rijkers, 23 j. en Johanna Maria van Os. Getrouwd: J. Vrind, 25 j. en G. D. van der Pijl, 22 j. Geboren: Johannes, z. v. G. de Hoog en T. van der Pijl; Arie, z. v. A. H. Kers en C. J. Wijtenburg. Overleden Adrianus van Vuuren, 2 j. Genderen, van 15 April tot 1 Mei. Overleden: Izabella E. C. A. Brou wers, 23 j. Geertruidenberg, van 12 tot 30 April. Ondertrouwd: Johannes C. Faes, 27 j. en Catharina B. G. de Jong, 22 j. Getrouwd R. J. ten Brink de BruiD, 43 j. en R. Kalker, 39 jG. Vissers, 21 j. en W. J. Bems, 20 j. Geboren: Gerdina Gerritje, d. v. L. J. Rijnberk en D. MarkusCornelia Maria, d. v. Q. v. Dongen en J. M. Proost. Overleden Maria J. v. d. Ploeg, 21 j. Waspik, van 15 tot 30 April. Ondertrouwd: A. Broekmans, 25 j. en Ch. M. Donkï, 26 j.; W. J. Rekkers, 34 j. en P. Gennesen, 32 j. Geboren: Adriana Cornelia, d. v. P. Verschuren en M. A. Kamp; Johanna Martina, d. v. J. A. Kamp en M. van den Hoven; Johanna Maria Elisabeth. Een landbouw onderlinge in Noord Brabant. a. op alle werkdagen van des voormiddags negen tot des namiddags twee uren; b. op de R.-K. feestdagen, die hier ter stede als Zondag gevierd worden, met uit zondering van Nieuwjaarsdag, 2en Paasch- dag, Hemelvaartsdag, 2en Pinksterdag en 2en Kerstdag van tien tot twaalf uren in den voormiddag. De Griffier der Stalen voornoemd WAGENAAR. -Hertogenbosch, 7 Mei 1910. Vertrokken naar Hardinxveld, D. B. Vorthoven en gezin; Almkerk, J. M. van Os's Gravenhage, W. Adriaanse. Vertrokken naar den Haag, C. van Bommel; Loosduinen, Th. J. van Bom mel Almkerk, D. van DijkMaastricht, J. Bos. Ingekomen van Dussen, C. van der Stelt en gezinAndel, Chr. Kramer.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2