Plaatseltik Nieuws. Heusden, 14 Mei. Zaterdag zal van de werf der heeren Alta en De Haan, weder een motorboot groot 60 ton te water loopen. Werkendam. De inteekenaren voor een oranjevereeniging zullen niet ver gaderen 19 maar 20 Mei a.s. Andel. Gisteravond is bij den heer G. Vos alhier komen aanvliegen een post duif. Op het om den poot bevestigde ringetje staat An vers 0 65468. B. V. 515 •Capelle. Naar wij vernemen is onze dorpsgenoot de heer Van der Scheer, brie vengaarder alhier in gelijke betrekking benoemd te Denekamp. Onze gemeente verliest in hem een bekwaam en humaan ambtenaar. Bij de op 11 Mei j.l. gehouden ver kiezing voor een lid van den gemeenteraad is gekozen de heer A. v. d. Hoeven. Blussen. Degebr. Koekkoek kochten j.l. Maandag te Gorcum drie biggen. Er mee thuisgekomen, werden de diertjes in 't hok gebracht en eten gegeven. Een big echter weigerde te eten en toen men een onderzoek instelde, kwam men tot de ont dekking dat het onderste kinnebak van het beestje met een touwtje aan de snuit vastgebonden was. Toen het touw werd doorgesneden, viel het kinnebak naar be neden. Men kan zich de ontevredenheid der eigenaars voorstellen. Den 12 Mei j.l. is benoemd tot on derwijzer aan de o. 1. s. in wijk C den heer J. H. Waalwijk te Geertruidenberg. Gameren. Onze vroegere water molenaar J. Vroom, van den Zaltbom- melschen polder, is Zondagnacht op den leeftijd van 94 jaar overleden. Slechts een paar dagen is hij ongesteld geweest. Tot het laatste was hij uitstekend flink en vlug altijd nog in zijn bezigheden, 't Zal ver moedelijk wel de oudste der gemeente Zaltbommel zijn. Dinsdagmiddag, tijdens een hevige bui, sloeg de bliksem in een boom midden in 't veld. Van verdere ongelukken hoorde men niet. Door het ongunstige weer is de steen- fabricage nog van weinig beteekenis, doch de werkzaamheden blijven toch nog gere geld druk, daar vanwege den hoogen water stand gedurende den afgeloopen winter niet de vereischte hoeveelheid grond bijeen gereden was, zoodat dit nu bij minder goed weer toch geregeld kan plaats hebben. De vraag naar steenen blijft goed, er liggen geregeld schepen voor den wal ter lading. 's-Gravemoer. In hare vergadering van Maandag besloot de pas opgerichte tuin- en landbouwvereeniging om in den eerstkomenden winter een cursus te openen, in zake het snoeien en bemesten van fruit- boomen, waarvoor zich bereids 13 deel nemers opgaven. Tot aanleg van een proef tuin stelde de heer C. Bosman gratis land beschikbaar met vijftien broeiramen, welke tuin dagelijks ter bezichtiging zal gesteld worden. Nog dit jaar zal eene proef ge nomen worden met inzendingen van fruit op de tentoonstelling te Breda, om deze aldaar in model verpakking te verkoopen, waartoe zich reeds 15 inzenders aanmeldden. De vergadering besloot eindelijk om gemeen schappelijk tuinzaden ew kunstmeststoffen aan te koopen. Nederliemert. (Noordzijde.) De bevolking der openbare school neemt alhier schrikbarend toe. Enkele jaren geleden is een nieuw lokaal bijgebouwd en thans zou den de nieuwelingen geen plaats hebben kunnen bekomen, indien niet door ver wisseling der klassen meer ruimte verkre gen was. Zoo kan met goeden wil en inschikke lijkheid veel in het belang van de gemeente en het onderwijs tot stand komen. De voorraad aardappelen is behoudens een enkele partij opgeruimd. De prijzen vallen geducht tegen. In plaats van f 2.50 besteedt men thans slechts f 2.per H.L. Tegen dezen prijs werd Donderdag afge leverd. (Zuidzijde). Het eiland wordt nipt alleen door de menschen maar ook door de kraaien als een geliefkoosd plekje be schouwd. Bijna geen boom van eenigen omvang of hij bevat tal van nesten dezer roofvogels in zijn kruin. Deze week zijn niet minder dan 280 nesten uitgestooten, waardoor eene enorme schade aan tuin- en veldgewassen iB voorkomen. NieuwendUk. De landbouwer A. Koekkoek Dz., met zijn knecht bezig zijnde met 't rooien van boomen, had het onge luk dat een boom viel en op hem terecht kwam. Zijn been werd gebroken en verder werd hij in- en uitwendig zwaar gekneusd. Per rijtuig werd hij naar huis vervoerd en geneeskundige hulp ingeroepen. Gisterennacht is het huis van W. Groeneveld Hz. tot den grond afgebrand. Toen de buren des morgens om halt vier buiten kwamen, zagen zij niets dan een puinhoop. De eigenaar is Maandag op reis gegaan. De oorzaak is een raadsel. Het huis was verzekerd bij de Mij. De Jong en Co., Amsterdam. Of de inboedel verzekerd was is niet bekend. Raamsdonk. Dinsdagmiddag had door burg. en weth. de aanbesteding plaats a. van het uitdiepen van de haven te Raamsdonkveer. b. van het uitdiepen van de haven te Raamsdonk (dorp). Ingeschreven werd als volgt: Voor het werk sub aM. Zijlmans f 0,42, R. van Seters f 0,41 en J. van Schijndel f 0,40J per kub. M. Voor het werk sub b: M. Zijlmans f889, P. Schellekens f 625 en J. Damen f 538, allen alhier woonachtig. Het werk sub a is niet, dat sub b aan den laagsten inschrijver gegund. Als een bijzonderheid mag wel worden vermeld, dat in het dorp dit jaar niet minder dan 20 echtparen hun zilveren huwelijksfeest vieren. Tengevolge der vernieuwingen van een gedeelte van den weg aan de Schans is de weg, loopende van af den Nieuwen weg voorbij het raadhuis tot aan de Schans voor het verkeer afgesloten, tengevolge waarvan voertuigen, komende van Raams- donksveer richting Waspik of omgekeerd genoodzaakt zijn langs de Bergen te rijden. •Raainsdonksveer. Bij het plaat sen van een cementen ring kreeg een ar beider van den heer P. H. Kommers, J. K. alhier deze zoodanig op zijn voet dat' hij dit lichaamsdeel zeer ernstig wondde en hij zich onder geneeskundige behande ling moest stellen. Rossum Door den Raad dezer ge meente is in de plaats van den heer W. de Vries tot wethouder gekozen de heer P. de Vries Hkz. Sleeuw |jk. De inspectie van ver lofgangers der nat. militie, zal voor deze gemeente plaats hebben te Woudrichem, op 27 Juni a.s. des voormiddags 9£ uur. Veen. Maar al te waar toont zich de vrees dat de nachtvorsten de kruis bessen geschaad hebben bewaarheid Geheele trossen vallen reeds verwelkt af, zoodat deze oogst die weer zooveel beloofde, zoo goed als verloren is. Bij de wezen J. waren Dinsdagnacht een 6-tal kippen spoorloos verdwenen en dacht men dat diefstal in 't spel was. Een later onderzoek heeft evenwel aan 't licht gebracht, dat hiervan de dader is een los- loopende hond. Op eenigen afstand werden er 3, welke gedeeltelijk waren begraven, teruggevonden. Het ware evenwel te wen- schen, dat zulke honden wat beter werden vast gelegd. VlUmen. Terwijl onze tuinders alhier, door de vele vruchten, welke hier geteeld worden, een goede vruchtenveiling noodig hebben, welke hier, gelijk op vele plaatsen, zoo buitengewoon goed kon bestaan, moeten wij mededeelen, dat de vruchtenveiling, welke thans bestond, ontbonden is en de inventaris geheel is verkocht. Het is jammer voor onze gemeente, dat deze geen opgang gemaakt heeft. IVaalwUk. Naar wij thans vernemen, zal de aanstaande week eene openbare ge meenteraadsvergadering gehouden worden, waarin door B. en W. zal worden voorge steld de nieuwe straat zoo spoedig mogelijk aan te leggen en de daaraan gelegen ter reinen over te doen aan de combinatie, waarvan sprake was in de vorige Raads vergadering. De onderhandelingen tusschen B. en W. en de bewuste combinatie moeten tot een goed einde geleid hebben. E. v. h. Z. Tot directeur der „Waalwijksche Har monie" is benoemd de heer G. Simons, gepensionneerd stafmuzikant van het 2e Regiment Infanterie. Waspik. De heer H. Hoijer, klerk der Posterijen alhier, is met ingang van 1 Juni a.s. verplaatst naar Amsterdam. Door zijn zeer beleefd optreden, heeft de heer H. zich de achting en sympathie der burgerij verworven. Door B. en W. dezer gemeente worden plannen beraamd tot het maken van een veldwachterswoning in de oude school alhier. Door Ged. Staten van Noord-Brabant is goedgekeurd het besluit van den Raad dezer gemeente, tot onderhandsche verkoop van een perceel gemeentegrond aan den heer J. v. Irsel alhier, voor de som van f 100.— In de vergadering van den Raad dezer gemeente, gehouden op Vrijdag j.l. des nam. 2 uur, waarvan het verslag in het volgend nummer zal worden medegedeeld, zijn de volgende punten behandeld: 1. Mededeelingen. 2. Staat oninbare posten H. O. 3. Aanbieding gemeenteverslag 1909. 4. Wijziging gemeentebegrooting 1909. 5. Vaststelling kohier hondenbelasting. 6. Vast stelling kohier H. O. Het onderzoek over de verlofgangers der militie te land, zal voor deze gemeente gehouden worden te Raamsdonk, den 3en Juni des v.m. 11 uren. Woudrichem. Er zal alhier eene algemeene vergadering van de leden der afd. Woudrichem en Omstr. van het Groene Kruis gehouden worden op 18 Mei a.s. ten huize van H. J. van Gooi. De punten van behandeling zijn: 1. Rekening en verant woording over het afgeloopen jaar; 2. Be noeming van twee bestuursleden volgens periodieke aftreding van de Heeren Gies- berts en Baks; 3. Ingekomen stukken; 4. Voorstellen en mededeelingen van ver schillenden aard. Het aanwezig materiaal van de afdeeling bestaat uit: 7 ijzeren ledikanten, 10 zie kenstoelen, 8 steekpannen, 15 pisflesschen, 4 spuwbakken, 3 voetbankjes, 1 badkuip, 5 Inhallatietoestellen, 3 luchtkussens, hos pitaallinnen. verbandstoffen. Wiik. Door den heer P. J. v. Woer- kom, hoofd der school alhier, is aan den raad der gemeente eervol ontslag aange vraagd uit zijne betrekking, ingaande 1 Augustus a. s. Zaltbommel- Door de politie wordt een onderzoek ingesteld naar een stel biljart ballen, bij een hotelhouder alhier ontvreemd. Reeds werd een der ballen bij een opkoo- per in beslag genomen. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 6 tot 12 Mei. Ondertrouwd Bouwe Hieminga, 28 j. en Maria Johanna van der Bunt, 30 j. Getrouwd: H. Verdoorn, 29 j. en F. B. Kornet, 27 j. Geboren: Nicolaas Adrianus, z. v. H. C. Groeneveld en C. den Dekker Marigje Fijke, d. v. B. r. Laren en J. Visser. Overleden: Hendrik Gay, 70 j., wed. v. M. S. KrapCornelis Jan van Over steeg, 17 m. Dewerken en Sleeuwijk, van 6 tot 13 Mei. Ondertrouwd: Johannes Kasen,29j. eu Maaike Hendrika Monshouwcr, 25 j. Geboren Geertruida Johanna Adriana, d. v. A. Scherff en C. F. de Joode. Overleden: Jansje van 't Zand, 36 j. Ingekomen van Rijswijk, J. de Kloe; Amsterdam, W. C. van Rietschoten. Sprang, van 1 April tot 7 Mei. Geboren Cornelia Johanna, d. v. C. Knuijf en A. KoenenJohanna Maria, d. v. N. Stam en D. C. van Ham Pieter Antonie, z. v. J. de Jong en A. J. van Vuuren; Lucia Antonia, d. v. D. Vos en L. A. van BeekWillemina Josina, d. v. M. de Rooij en H Nieu- wenhuizen; Cornelia Johanna, d. v. P. Huijsman en Ja. MaijersCornelia Ber- nardina, d. v. R. J. Timmermans en A. M. Quirijns; Adriaan Frederik, z. v. K. Versteeg en A. C. van Zeist; Adrianus, z. v. J. van Baardwijk en M. Kruijf. Overleden Lucia AntoDia Vos, 7 d. Jan Zwart, 66 j.f wed. v. M. C. Both; Pieter Abraham Maat, 17 j.; Hendrika Johanna van der Schans, 2 j.Bertha van der Velden, 17 mnd. Raamsdonk. Getrouwd: M. Kuijpers, 33 j. en A. M. de Ruijter, 26 j.H. van Aan holt, 25 j. en A. Slikkers, 22 j.; D. van Dongen, 29 j. en M. A. Bogaerts, 18 j. Geboren Cornelis J., z. v. A. Schel lekens en A. Fijneman; Johanna M., d. v. P. Loonen en J. Maas; Gabriël H., z. v. J. W. van Strien en H. J. Pullens; Johanna H., d. v. L. Pols en S. Ros; Wilhelmina A., d. v. C. Hon coop en M. van Raamsdonk; Cornelia A. M d. v. G. de Wit en M. G. van Turnhout; Johannes, z. v. A. H. de Rooij en M. Verduijn; Huiberdina, d v. F. Bakx en G. van der Ven; Elisabeth, d. r. J. van Stenis en A. Thielen Adriana, d. v. J. Zijlmans en P. M. Fens; Arie J., z. v. H. P. Spuijbroek en C. van Strien; Cornelis, z. v. A. van Helvert en A. Bossers; Antonius J., z. v. J. Fijneman en J. Fens; Jo hannes, z. v. J. Klerkx en A. van Helvert. Overleden: Cornelis Riool, 54 j.; Simon Lankhuijzen, 64 j., echtg. van W. J. Zijlmans; Maria Joose, 76 j., echtg. van C. van Dongen. Pi» E I K B ÉlÜRÏfE N, 15 Mei. 16 Mei vm. 10 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, en nm. 6 u. ds. Both van Andel. 16 Mei geen dienst. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga. 16 Mei nm. 6 u. ds. Davelaar. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2u. ds. Montijn. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put. 16 Mei vm. 9.30 dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 ds. Both. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. 16 Mei v.m. 10 u. dezelfde. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. 16 Mei v.m 9,30 u. dezelfde. Brakel, vm. 9.30 u. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Bruinmelkamp. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. vau 't Zand. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Drunen, vm. 10 u. ds. Van der Hoff. 16 Mei vm. 10 u. dezelfde. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dökkör 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2,30 u. ds. Vonk. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Gender en, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. 16 Mei vm. 9.30 u. ds. Panne bakker uit Nederhemert. Geref. kerk, vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 6 u. ds. Davelanr uit Aalst. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Giessen, nm. 2.u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Nederhemert, Z.z. vm. 9.30 en N.z. nm. 2 u., ds. Pannebakker. 16 Mei N.z. vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. 16 Mei vm. 9 u. dezelfde. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Meischke. Geref. kerk, geen opgaaf. 16 Mei dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. de Jonge. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. en n.m. 2 u. leeskerk. 16 Mei vm. 9.30 u. leeskerk. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. 16 Mei dezelfde. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tU'lig in te zenden. Kerknieuws. Sprang. Het kiescollege heeft in haar vergadering van 1.1. 11 Mei, tot diaken der Ned. Herv. Gem. alhier, benoemd J. Zwart. Genoemde heer heeft deze benoeming aan vaard. Heeuwen, Bij de herstemming voor een lid in het college van notabelen, tus schen de h.h. C. de Joode en C. A. Quirijns, (aftr.), werd de laatste herkozen met 25 stemmen, zijn tegencandidaat kreeg er 21. Binnenland. Het Haagsche Correspondentiebureau meldt: Wij zijn gemachtigd mede te deelen, dat H. K. H. Prinses Juliana, die on langs werd ingeënt, zich bij voortduring in een uitnemendengezondheidstoestand verheugt en dat het verloop der inen ting zeer gunstig is geweest, zoodat H. K. H. daarvoor zelfs geen dag thui3 heeft behoeven te blijven. Na hare taak, de zorg voor H. K. H. Prinses Juliana gedurende haar eerste levensjaar, tot bijzondere tevredenheid van H. M. de Koningin te hebben volbracht, keerde zuster De Haan dezer dagen naar Utrecht terug. Zij werd ver vangen door mejuffrouw M. Marting, die als kinderjuffrouw der Prinses is opgetreden. Bij Kon. besluit van 10 dezer is: lo. met ingang van 11 dezer aan mr. A. P. L Nelissen, op zijn verzoek,een eervol ontslag verleend als minister van ustitie, met dankbetuiging voor de vele en gewichtige diensten, door hem aan Hare Majesteit en aan den Lande bewezen 2e tijdens de ontstentenis van een minister van justitie het beheer van het departement van justitie, ad interim, opgedragen aan den minister van bin- nenlandsche zaken, mr. Th. Heemskerk. Mr. Nelissen heeft zich tot zijne ont slagaanvrage genoopt gezien wegens gezondheidsredenen. Het langdurig ver lof, hem eenige maanden geleien tot herstel van zijne wankelende gezondheid verleend, heeft hem niet de baat op geleverd, die daarvan werd verwacht, en zonder twijfel door een ieder gehoopt. Het thans verleende ODtslag zal daarom met deelneming worden vernomen. Te meer, omdat het wel zeer waarschijn lijk is, dat het de vele en velerlei aan het ministersambt verbonden beslom meringen zijn geweest, die het gestel van mr. Nelissen hebben geknakt. De corr. van het Hbld. schrijft aan zijn blad Het is thans zeker, dat mr. E. R. H. Regout, Kamerlid voor Helmond en rijkscommissaris voor de Brusselsche tentoonstelling, broeder van den minis ter van waterstaat, benoemd zal worden tot minister van justitie. De oud-minister Loeff, andermaal uit- genoodigd, bedankte definitief om ge zondheidsredenen. Naar het Vad. verneemt, is aan de departementen van oorlog en marine een regeling in bewerking, waardoor voor officieren wordt afgeschaft de ver plichting om voor het aangaan van een huwelijk verlof te vragen aan den betrokken minister. Het lid der Eerste Kamer baron Van Heeckeren van Keil heeft bij de Eerste Kamer een nota ingediend ter zijner rechtvaardiging en ter beantwoording van den minister van buitenlandsche zaken. Aan het lijvig dossier, waarin breed voerig de houding van den betrokken minister wordt gecritiseerd, ontleenen we deze alinea's: De Minister moge ontkennen op Zijne meest ernstige wijze, dat er van in vollen vredestijd ter sprake gebrachte voor Nederland bedenkelijke maatregelen nooit schijn of schaduw is geweest, toch houd ik vol al mijne in deze gedane mededeelingen en ook dat wij toen zeer ernstige tijden hebben doorleefd en er reden is geweest, trouwens toen niet de eenige maal, voor vrees van buitenlandsche inmenging in onze zaken. In aansluiting aan hetgeen een oud- Minister oud-Kamerlid in de „Telegraaf" schreef mag ik dan ook als feit stelleo, dat de „verantwoordelijke Minister" van 1904, de man, die uit persoonlijke we tenschap op de hoogte kan zijn van hetgeen zich destijds heeft afgespeeld, wat de tegenwoordige minister van buitenlandsche zaken, zooals hiervoor reeds werd opgemerkt, niet kan zijn, een gemis, dat ook niet door de grootste vrijmoedigheid, verbeeldingskracht en dramatisch talent kan worden vergoed, nooit of nimmer de juistheid der door den minister van buitenlandsche zaken gedane verklaring en ontkenning voor zijne rekening heeft genomen of zal nemen. Had de Kamer kunnen besluiten over te gaan in comité generaal, ik zou niet noodig gehad hebben deze nadere nota te schrijven. Desgevorderd had ik mijn geheele op deze zaak betrekking heb bende dossier, ter beschikking der Kamer kunnen stellen, iets waartoe ik uiteraard, wanneer de Kamer dit alsnog mocht wenschen, gaarne beréid blijf. Dezer dagen was men in Den Haag van gemeentewege begonnen met werk zaamheden ter voorbereiding van de demping van een deel van den Hofvijver teneinde een beslissing uit te lokken omtrent het eigendomsrecht. Donderdag is op last van den minister van financiën namens den Staat de burgemeester dier gemeente gedagvaard om voor den president der rechtbank te verschijnen. Het aan den burge meester beteekend exploit strekt daar toe, dat de staking zal worden bevolen van de aangevangen werkzaamheden tot het aanplempen van een gedeelte van den Hofvijver en daarmede samen hangende werkzaamheden, totdat bij gewijsde over het recht op den Hof- - ijver over den eigendom waarvan tusschen den Staat en de gemeente geschil is ontstaan zal zijn beslist. Tevens is verzocht den eischer (den Staat) te machtigen om hetgeen de gedaagde (de gemeente) te dezer zake verrichtte, ongedaan te maken en den Hofvijver terug te brengen in den staat, waarin hij zich voor die handelingen bevond. Men verneemt, dat de uitspraak van den president der rechtbank heden, Zaterdag, te verwachten is. Zijn wij wel ingelicht, aldus schrijft het Hbld., dan moet het nauwkeurig onderzoek der enquête-commissie inzake het beheer der gemeentelijke electrici- teitswerken te Amsterdam, de juistheid der door dr. De Gelder in zijn memorie neergelegde feiten hebben bewezen. En zelfs meer dan dat, want door het on derzoek heeft de commissie bovendien nog andere feiten ontdekt die met een richtig beheer van een gemeentelijke bedrijfsinstelling niet strooken. Het wordt waarschijnlijk geacht dat verschillende „mutaties" in het perso neel der G. E. W. op het werk der enquête-commissie zullen volgen. Door het uit elkander springen eener machine zijn Woensdagmorgen in de bouten en moerenfabriek van Hendrik van Thiel Comp. te Helmond vier personen gewond. Een is reeds overle den, twee anderen liggen zeer ernstig. Woensdagavond omstreeks 8 uur werd de politie te Breda telefonisch gewaar schuwd door den secretaris-generaal van het departement van justitie, dat de minister van justitie een dreigbrief uit Bredra had ontvangen van iemand, die daarin schreef, gelogeerd te zijn in het hotel Jongeneel aan den Haagdijk te Breda. In dien dreigbrief verklaarde de schrijver, dat hij in behoeftige omstan digheden verkeerde en daarom duizend gulden verzocht te zenden. Werd aan zijn verzoek niet voldaan, dan dreigde hij den minister te zullen doodschieten. Onmiddellijk begaf Jde politie zich naar het aangeduide logement op den Haagdijk en trof daar een vreemdeling van omstreeks zestigjarigen leeftijd aan, die al spoedig bekende, dat hij de ge zochte was. De man verklaarde F. H. van de Meerendonk te hoeten, candidaat-notaris zonder emplooi te zijn en vroeger eenigen tijd werkzaam te zijn geweest bij de griffie te 's-Hertogenbos«h. Hij is ge boren te Boxtel, op 29 Maart 1852. Bij fouillering werden geenerlei wa penen op hem bevonden, maar wel een bevolkingskaart van de Rijkswerkin richting te Veenhuizen, waaruit hij 7 Mei 1.1. bleek ontslagen. Verder een portemonnaie met eenig geld en een gesloten brief, geadresseerd aan den heer burgemeester Van Lanschot. De aangehoudene verklaarde niet het voornemen te hebben gehad, den mi nister van justitie te dooden. Dat had hij „zoo maar" geschreven. Hij werd voorloopig in een der cellen opgesloten, in afwachting van nadere Vertrokken naar Dussen, Antonie Bouman en gezin. Vertrokken naar Almkeik, A. N. Kos ters, J. Ippel en gezin; Uithoorn, A. A. van den Heuvel. Hcusglen, vm. 10 en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. H. Avondmaal. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Herpt, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. E. Klomp. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. de heer A. Oost. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. G. Th Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J.C. V. van Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. J. B. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Well, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, nm. 2 u. ds. Davelaar. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. 16 Mei vm. 9.30 u. dezelfde. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2