Openbare Verpachting Wed. Paardenstamboek Veevoeder Ata Meijers Koft J. ELEKAN, J. BüLLER, op liet Eiland lAeder-llemert, Visite of Album-Portretten f 1.20. Cabinet-Portretten f 2.90. Specialiteit: kinderopnanien en opnamen buitenshuis. l'la ti n-liroin i de-Foiirelten. IÉ ei Erf a den Sas®. en jonge man Ik berijd een S. D. K. Rijwiel. een flinke Dienstbode P. G., Het HOOILAND, Bertel's Lijnkoeken en Meelfabriek, Specialitsitsmerk der firma W.J.SIMONTIS IDEÏ KOK, Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Genezen op 75-jarigen ouderdom. Coip. Stoomzniveliabriek „OP HOOP TAN ZE OEN", Kroon-Doniein. Citer waards te Veen en te Hedikhuizen. BERTELS Lijnzaadkoekjes met Suiker? keuringen voor inschrijving in het Stamboek B. v. Cam pen. RECHTSKUNDIG ADVISEUR, Maaslandstraat 0 S3, 'g-BOSCH. G0BINCHEM. Mannheimer Cement. Nederlandsch Jongelingsverbond. JMLA.A.1ST I3Jk.Gr 16 MEI 1910, R. ij -Tjw i o l-o nder deelen en Ijiandbouwwerli.tuig'en, wordt voox- alles gelet op Kwaliteit en daarna de Jpxvlj zoo ÏDillijli mogelijk gesteldDit heeft tengevolgedat de gebruikers derzelve bij aanschaffing niet altijd goedkoopdoch ton ailen tijdo een goeden Itoop sluiten. GEOPENDvan 9 tot 7 uur, ook op Zon- en Feestdagen. ook voor oude Portretten, tot billijke prijzen. Baamsdonksveer. gegevens uit Den Haag ter confrontatie. In de laatste vergaderiug van het hoofdbestuur van de Chr.-Historische Unie zijn, zoo meldt de Nederlzeer gewichtige besluiten genomen. De heer De Savornin Lohman had den wensch te kennen gegeven, als voorzitter af te treden en was niet te bewegen op zijn besluit terug te komen Met algemeene stemmen heeft de ver gadering daarop benoemd: Tot eere-voorzitter van het hoofdbe stuur jhr. mr. A. F. de Savornin Loh- man Tot voorzitter dr. J. Th. de Visser. In de overige functiën is geen veran dering gebracht. Het onderzoek naar den toestand der fundeering van het Koninklijk Paleis op den Dam te Amsterdam, is afge- loopen. De fundamenten werden nog geheel gaaf bevonden. Volgens hetoor deel der deskundigen zijn zij van dien aard, dat zij het gebouw nog wel een vijfhonderd jaar dragen kunnen. Dinsdagmorgen kwam een vriend van Rooien Karei op het bureau van de „Tel.", met zich voerend een depêche van den wereldreiziger, waaruit bleek, dat èn Karei èn zijn blok, veilig en wel in Parijs zijn gearriveerd. De verkoop xarT^TYentbriefkaarten gaat niet schitte rend volgens Karei, doch overigens vaart hij wel. Woensdag werd door de Alg. Patroons- vereeniging in de bouwvakken te Am sterdam de volgende mededeeling ge daan Naar aanleiding van het uitgevaar digde manifest heeft zich een zoodanig aantal metselaars en opperlieden aan gemeld bij de leden en den secretaris der A. P. V., dat het bestuur der Alge meene Patroonsvereeniging in overleg met bestuurderen der Gecontracteerde Metselaars- en Opperlieden-Vereenigin- gen daarin aanleiding vond te besluiten tot het opvatten van het werk bij alle patroons op morgen, Donderdagochtend. In de daarop gehouden vergadering van stakers werd met algemeene stem men besloten hierop niet in te gaan, doch met alle haar ten dienste staande middelen den strijd voort te zetten, tot dat de patroons bereid zijn met de in strijd zijnde arbeidersorganisatie het hangende geschil te bespreken, omdat alleen daardoor een voor beide partijen bevredigende oplossing van het geschil mogelijk is. Een vergadering van bestuurders van 42 onafhankelijke vakorganisaties in en buiten de bouwvakken te Amsterdam heeft besloten, metselaars en opperlie den in het heele land op te wekken, niet naar Amsterdam te komen en voorts om de „onderkruiperij", die Donderdag zou beginnen, niet alle mogelijke mid delen tegen te gaan. De onafhankelijke organisatie van steenzetters heeft besloten geen steenen te verwerken of te verzetten op „be smette" werken. De openstelling van de werken,waarop de arbeid nu 22 weken lang heeft stil gelegen, heeft Donderdagmorgen ten gevolge gehad, dat zij op een 15-tal werken hervat is, gezamenlijk door omstreeks 150 metselaars en opperlieden. Het spreekt vanzelf, dat de stakers en uitgestotenen zoo weinig mogelijk ongedaan laten om wat zij onderkruiperij noemen te belemmeren. Bij alle werken wordt gepost; bij sommige liepen de stakers te hoop. Tegen de werkwilligen, voor het raeerendeel gecontracteerden, heerschte natuurlijk groote verbittering die zich uitte in geschimp en in een smalend hoongelach. Handtastelijkheden zijn tot dusverre bekend, niet voorgekomen, wat aan de krachtige politiemaatregelen te danken is. Als curiositeit wordt aan de Sticht- sche Ct. gemeld. Een predikant uitde provincie Utrecht ongehuwd, en zelfs niet verloofd, kreeg eenige dagen geleden bezoek van een deputatie van zijn kerkeraad, door welke hem werd meegedeeld, dat men op de eerstvolgende kerkeraadsvergadering een bespreking wilde houden betiefïen- de trektementsverhooging. Reden waar om zijn Eerw. verzocht werd, alsdan de vergadering te verlaten. Eenige dagen later werd bedoelden predikant aangezegd, dat de bewuste traktementsverhooging werd toegestaan en hij van heden afvoor elk kind dat hij kreeg f 25 per jaar toelage zou ontvangen. Afloop Aanbestedingen. De heer G. Rengerink, oud 75 jaren, wonende te Diepenheim, waar hij lang en goed bekend is, heeft den volgenden belangrijken brief aan den bereider der Pink Pillen geschreven: „Ik verklaar dat uwe Pink Pillen mij genezen hebböfi. Ik kan zeggen dat mijn leven nutteloos door lijden ver giftigd is. Gedurende 40 jaren heb ik geleden aan maagpijnen, slechte spijs vertering, duizelingen, verblindingen an brakingen door mijn Rechte maag ver oorzaakt. Ik heb alle soorten van ge neesmiddelen zonder succes gebruikt en eindelijk, door het hooren van den veelvuldigen lof der Pink Pillen, heb ik dat middel ook willen beproeven. Van af het begin der behandeling heb ik mij veel beter gevoeld en spoedig heb ik mijn eetlust voelen terugkomen. Ik beo met die weldadige behandeling doorgegaan en ondanks mijn hoogen leeftijd heb ik de ziekte overwonnen. Ik ben nu goed gezond." Uit dezen brief moet dit worden ont houden lo. Dat de heer Rengerink, zooals hij zelf zegt, gedurende jaren nutteloos heeft geleden, terwijl er een middel bestond dat geen onbekende zaak maar zoo bekend mogelijk was, dat hem heeft kunnen genezen en dat hem vroeger ook zeker had kunnen genezen. Duizenden personen verkeeren in het geval van den heer Rengerink, zij lijden en lijden nutteloos. Waarom volgen zij niet het voorbeeld van hen die hun een goed middel ti r genezing aanwijzen? 2o. De heer Rengerink was, op het oogenblik van zijn genezing door de Pink Pillen, 75 jaren oud. Nu is de genezing op ver gevorderden leeftijd, vooral zoo zij sedert 40 jaren aan een kwaal lijden, geen gemakkelijke zaak en dat strekt geheel en al tot lof van de Pink Pillen, die, wat wij niet mogen vergeten, goed zijn voor allen, voor volwassenen en grijsaards. Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Terstond gevraagd: goed kunnende werken, bij G. J. REAS, Vleeschhouwer. Heusden. tenderen. IIOTER. KAAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rtfksltoieriuerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag f 1.30 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembous door geheel Nederland. op Vrijdag iO Juni a s-, des voor middags Hf uur, in „CONCORDIA" te Heusden, van Afd. Noord-Brabant. En voor «even jaren zijnde het buitentalud vau de Bastions „Hoorn" en „Nassau" te Heusden. Breeder bij biljetten omschreven. De Rentmeester, FALCK. HarkiberXchleri. Waalwijk. 13 Mei. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 160 tot f 220, Kalfvaarzen van f 130 tot f180, Magere ossen en koeien van f120 tot f180, Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f 50 tot f 100. Biggen aangevoerd 100 stuks. Prijzen f 8, tot f 13. Prijs der boter van f 1,16 tot f 1,28 per kilo. Aangevoerd 520 kilo. Lammeren 60 stuks, prijs f 4 tot f 7. Kralingsche Yischmarkt. Deze week aangevoerd en afgeslagen 374 Winterzalmen f 1.40 k 2,10 p. K.G. 2612 Elften f 1.25 a f 2.90. 130 Zomerzalmen f 1.35 a 2.15 00 Jacobszalmen f Yischmarkt («orinchem. Deze week aangevoerd en afgeslagen 4 Zalmen f 1,48 f 1.56 p.p. 183 Elften f 0.28 a f 2.50. Yischmarkt Hardinxreld. Deze week werden aangevoerd en afge slagen 6 zalmen k f 1.60 k f 1.80 p.p. 355 Elften f 0.95 k f 2.70. 20 Finten f 0,14 a f 0,16. onder Rijkscontrole. Waarom blijft gij nog zoo ten achteren en voedert nog niet Het is toch bekend dat de koeien in de weide de gewone murwe Lijnkoeken niet of ongaarne eten en daardoor veel vermorsen en dat de smakelijkheid yan een voeder de opbrengst zeer verhoogd I Het is gebleken dat BER TELS Lijnzaad koekjes met Suiker met meer graagte worden gebruikt ook in de weide en dat de koeien hiervan meer melk geven. In de weide zijn per dag en per koe 1 2 kilo BERTÉLS Lijnzaadkoekjes met suiker bijgevoederd en is vastgesteld dat voor één kilo Koekjes 5 litter melk meer verkregen werd, en doordien onze koekjes in zijn geheel gevoederd en niet eerst ge broken behoeven te worden, niets verloren gaat. Stieren, Mestrunderen en Kalveren hier mede gevoederd, ontvingen 1ste prijzen en werden duur verkocht. Ieder veehouder wordt in zijn eigen belang aangeraden hiermede proef te nemen. De prijs is billijk en de voedingswaarde groot. Vraagt prijs en attesten bij uwen Voeder handelaar of bij „De Hinde", AMSTERDAM. Het BESTUUR vin bovengenoemde Afdeeling maakt bekend, dat de zullen plaats hebben op dezelfde dagen der Prov. preuiiekeu- ringen van Herriën en wel: te Eindhoven 31 Vlei Os§ 9 Juni Heusden V Juni Rergen op Zoom 9 Juni Zevenbergen 11 Juni 3-jarige Merriën en Hengsten kunnen een half uur vóór de premiekeuring aan vangt aangeboden worden, terwijl de andere Merriën beoordeeld worden tijdens de premiekeuring. A. BAX Gz. gebrand volgens systeem prof Liebig, is te 's-G REVELDUIN-CAPELLE verkrijgbaar bij KANTOOR VAN Adviezen in alle zaken van reohta- kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van onder- handsche aceoorden, maken van Contraeten enz. enz. Vlugge en prompte afwerking. Billijke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden geen kos ten in rekening gebracht. HOOGSTRAAT, hoek Kortendijk A 9, Alleenverkoop voor GORCUM en Omstreken, van de alombckende Goedkoop in 't gebruik. Verder Luiksche Meelkalk, And. Tras, Eng. en Oosterh. Buizen, enz, Ring: Heusden en Altena. (Pinkstermaandag) des namiddags ten 9 ure- Sprekers over verschillende onderwerpen; gemeenschappelijk gezang, begeleid door een muziekkorps, enz. Reisgelegenheid per boot vanaf Gorinchem, 's morgens 41 en 13 uur. Terug des avonds om 6 uur. Bij genoegzame deelname vaart de boot op de terugreis tot Werkendam. Tarief enkele reis le klasse 35 cent. 2e klasse 30 cent, naar Werkendam JLO cent. f Programma's, tevens bewijzen van toegang, 15 cent. Bij de constructie der artikelen voor JBL ij "W iele ri, Uitsluitend verkrijgbaar bij C. G. NIEUWKOOP, Dron gelen (N-B.) WATERHOOGTE KEULEN (11 u. vT 12 Mei 3.22 M. boven 0, 13 3.47 Waterhoogte Heusden. Hoog Water 10 Mei 141 M. 11 1-36 12 1.44 13 1.29 Laag Water. 0.86 M. N A.P. 0.86 0.91 0.94 Waterhoogte Maastricht (brug) 12 Mei 0.55 M. boven 0. 13 Telefoon 6161. E1FT GRATIS. Wij vestigen Uwe aandacht op onze speciale VERGROOTINGS-INRICHTING voor onveranderlijke Adverteiitiën. Getrouwd H. M. J. HENDRIKX M. A. J. DE MOL. die, mede namens wederzijdsche familie, hun hai*tel|jken dank betuigen voor de vele blijken van belangstelling bij hun huwelijk ondervonden. Notaris KERKHOVEN, te Werkendam zal op Donderdagen 19 en 36 Hei 1910, telkens des namiddags 8 uur precies, in het Café WINK" aldaar, publiek verkoopen: Hel Burger woon huis met ERF en afzonderlijk SCHUURTJE, aan den Sasdijk no. 114, te de Werken, kadaster A 1329, groot 1 Are 90 Centiaren, met voetpad over het Oostelijk erf van den heer H. BOGERS. Rreeder bij biljet omschreven. die nog reconvalescent en niet in staat is om eenigen arbeid te verrichten, maakt dagelijks flinke fietstochten. Zijne vrienden verwonderen zich daar over doch het wordt hun duidelijk wanneer hij zegt: De S. D. K. RIJWIELEN munten uit door hun lichten, soepeleu gang eu zijn daarenboven solied en billijk in prijs. 11 Mei. Min. v*n Wateretaat, lo. de verbetering van den IJael in de Manden, beneden Wjjhe. Raming 18000. Minste inschrijver W. F. Hoyinck te Westervoort f 14.139. 2o. De verbetering van den lJssel bij den beneden- mond van het Koelnchtergat onder Kamperveen en Wil- sum. Raming f 30')0< Minste inschrijvers J. Kraaijeveld en E. van Noor- ■denne te Sliedrecht f 28,009. HEUSDEN14 Mei Op de graanmarkt besteedt men voor: Tartoe t 4.8 i a f 9.80, Rogge f 5.00 a f 5.70, Oerst f a f Haver f 4.50 a f 8.0O, Kool zaad Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA, 13 Mei. Aardappelen. Vroege f t.f Blauwe f 2.25 a ''.40,- Zeeuwen, f 2.60 h f 2 80, Jammen f af.. Hooi le qual. f 20.00 h f 22.— ie qual. voor de pers) i 18.00 a 20,00 Klaverhooi f 19.h f 23. Wit ttroo f -af—.- Geel dito j 12 00 'k f 14 Vette kalveren tot et. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 26 h 28 ets. zwaardere 21 a 23 etBoter 1.10 a 1.20 per K.G. Bieren f 0.75 h 0 80 per 26. SLEEUWIJK. De zetting der boter bedraagt 62 et. per half kilo en die der eieren f 0.8 de ld stuks. GENDEREN Staat d:r uitbetaling van 25 April tot 7 Met der Coön Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hoogste prijs f 5.40, laagste f 4.00, middelprigs f 4.7 - per I' 1 Liter. Getapte melk terug zonder korting Namens het Bestuur voornoemd, De Secretaris, Openlucht-Samenkomst Fotografie 1 66 EN Heusden10 Mei 1910. voor de Erven van den heer ANDRIES VISSER Jz.,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3