ambtelijke stukken, zonder er ooit een te lezen. Onlangs werd hem nu een stuk van den volgenden -inhoud oor- gelegd: „Ik heb mij eindelijk van mijne onbekwaamheid als gouverneur over tuigd." Daarna volgde een lange lijst als zondenregister en de onderteeke- ning: Gouverneur Weretennikof. Het stuk kwam in handen van Sto- lypin cn Weretennikof werd dadelijk naar Petersburg ontboden. Daar beken de hij, hoe gewetenloos hij bij het tee kenen van stukken te werk ging. Hij kreeg op staanden voet ontslag. In hooge ambtenaarskringen baart de zaak groot opzien. Volgens de bladen heeft de Turksche minister van binnenlandsche zaken alle gouverneurs ervan in kennis gesteld dat de opstand der Albaneezen als ge ëindigd kan worden beschouwd. De Amerikaansche miliardair Isaac C. Wij man, die Woensdag 11. op zijn buitengoed te Salem in Massachusetts aan verval van krachten overleed, heeft zijn geheele vermogen, dat op 10,000,000 dollars geschat wordt, vermaakt aan de universiteit van Princeton, waar hij zelf in 1848 in de rechten doctoreerde. Wij man was ongehuwd en bijna zonder fa miliebetrekkingen. Hij leefde als een kluizenaar. Hen, met wie hij gewoon was zaken te doen liet hij slechts in zijn woning toe, als zij door bepaalde teekenen getoond hadden tot zijn intime te behooren. Om geen kosten te maken gebruikte Wij man zomer of winter geen vuur of licht. De stoutmoedige mannen die sinds dagen arbeidden aan de redding der twee nabij Brive begraven mijnwerkers hebben een dezer, Valade, bereikt. On middellijk werd voorzichtig het boven lijf vrij gemaakt. De man bleef op de knieën liggen, met een zwaar rotsblok op het linkerbeenhij kon zich slechts uiterst moeilijk bewegen. Zijn armen hield hij naar voren uitgestrekt, als om de instortende wanden tegen te houden. Hoewel met zwakke stem, leidde hij zelf het bevrijdingswerk, aangevende waar zijn makkers moesten graven. Ein delijk om ruim elf uur, kon men hem uit zijn graf bevrijdenover het geheele lichaam gekneusd, werd de ongelukkige voorzichtig op een draagbaar gelegd, nadat men hem een paar lepels melk in de keel had gegoten. Hij smeekte om drinken, maar de eerste paar uur mocht hij niet anders hebben dan wat bouillon. Zijn lotgenoot Meyjonade, die een weinig verder ingekerkerd ligt, geeft geen teeken van leven meer. Men vreest slechts zijn lijk te zullen vinden. Donderdag werd uit Calais gemeld: De stoomboot Pas-de-Calais, op weg van Calais naar Dover, is op de Fran- sche onderzeeboot Pluviose geloopen, welke gezonken is. De Pluviose was ondergedoken en stootte bij het bovenkomen tegen een der schroeven van de Pas-de-Calais, die met eenige averij weer de haven moest binnenloopen. Het ministerie van marine heeft een telegram ontvangen, dat inhoudt, dat de Pluviose op twee mijl ten Noord westen van de haven is aangevaren en op een diepte van 17 M. gezonken is. De naphtareservoirs schijnen bezweken te zijn. Men vreest ernstig voor het lot der 25 opvarenden. Om vijf uur zijn een topedojager, drie torpedobooten, twee sleepbooten en twee drijvende bokken met reddings materiaal tfr plaatse gekomen en hebben de plek, waar de Pluviose ligt ontdekt.. Drie bevelhebbers van het station van onderzeebooten te Calais zijn aan boord der Pluviose. Volgens de laatste berichten was het aan de uitgezonden redders niet moge lijk eenige pogingen aan te wenden om de gezonken boot te lichten, aan gezien de stroom veel te sterk was, zoodat de bemanning als verloren te beschouwen is. De krijgsraad, voor welke te Parijs de moordenaars van mevrouw Gouin terechtstaan, heeft gisteren Graby ter dood en Michel tot twintig jaar dwang arbeid veroordeeld. Te Londen is weer eens een goud smidswinkel geplunderd. De dieven zijn in den nacht van Woensdag op Don derdag over eenige daken |boven het huis beland en hebben zich vervolgens door een zoldering toegang verschaft tot den winkel. Zij hebben voor tien duizenden guldens aan kostbaarheden toegenomen. Plaatselijk Nieuws. Heusden, 28 Mei. Bij Kon. besluit is benoemd tot Rechter in de Arrondissements Rechtbank te Maas tricht: Mr. W. C. J. A. Peperkamp, thans kantonrechter alhier. Donderdagmorgen, 9.40, werden aan het station van de stoomtram alhier op gelaten een 25-tal Rijkspostduiven, afkoms tig uit Besoijen, die hun eerste vlucht op afstand zouden ondernemen. Ze stegen op en bleven gedurende een kwartier kringen beschrijven in de lucht, telkens wijder, tot ze eindelijk de richting hadden en nu gingen allen rechtstreeks op het doel af; zoodat ze wel enkele minuten over 10 uur te Besoijen zullen zQn aange land. Bij de op 27 Mei, des avonds ten 8 ure gehouden raadsvergadering kwamen de volgende onderwerpen in behandeling 1. Notulen vorige vergadering. 2. Benaming stembureau. 8. Verzoek departement Heusden Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, subsidie teekenpchool. 4. Verzoek P. de Bree vermindering pacht. 5. Andere ingekomen stukken. 6. Kohier hoofd, omslag 1910. De „Maasbode" geeft het volgende bericht uit deze gemeente. De komeet van Halley heeft hier velen in de war gebracht. Er waren warempel menschen, die geloofden dat de wereld zou vergaan, en daarom maakten zij den boel maar op. Een was er die zooveel taartjes en lekkernij had gegeten, dat hij ernstig ongesteld ia geworden. Weer een ander verkocht zijn antieke staande klok, een waarde vertegenwoordigende van f 700, nu maar gauw voor f 50. Of hij nu spijt heeft! Wanneer men het bericht in ons blad van de vorige week Zaterdag daarbij ver gelijkt, kan men zien hoe de berichtgever de zaak verdraaid heeft. Ze zijn hier waarlijk niet zoo oliedom. Bij de oud-leerlingen en leerlingen der Rijksnormaalschool alhier bestaat het voornemen den heer P. J. v. Woerkom bij zijn aanstaand vertrek een souvenir aan te bieden. Werkendam. Nadat in de Woens dag 1.1. gehouden Raadsvergadering de ver slagen van den toestand der gemeente en die der volkshuisvesting waren aangeboden, werden eenige af- en overschrijvingen over den dienst 1909 goedgekeurd. Vervolgens werden met algemeene stemmen benoemd tot leden van het stembureau de heeren W. Kieboom en G. van Oord, en de overige leden van den Raad tot plaatsvervangers, waarna in zitting met gesloten deuren werd overgegaan, tot behandeling van den Hoofdei ij ken Omslag. Capelle. De drie lotelingen, op 24 Mei jl. van uit deze gemeente te Waalwijk ingelijfd, zijn allen ingedeeld bij het 6e Regiment Infanterie te Breda. Cwameren. De landbouwer J. v. d. M. alhier, leverde dezer dagen een vet varken af, dat nog geen half jaar oud was en 328 halve kilo's zwaar woog. Wel een bewijs de kunst van varkensmesten te ver staan. In deze omgeving moeten vele suiker bieten worden overgezaaid, er zit zooveel ongedierte in den grond, waar men het verdwijnen der jonge plantjes aan toe schrijft. Ook slakken, niemand heugt het ooit zooveel slakken gezien te hebben als dit voorjaar. keertruidenberg. Zondag j.l. hadden alhier drie voetbalwedstrijden plaats: 1. „Concordia", Roosendaal en „Sparta I" van hier. Uitslag 3—1, in 't voordeel van Sparta I; 2. „Jonge Kracht", Waspik en „Sparta III" van hier. Uitslag 61, in 't voordeel van Sparta III; 3. „Nooit ge dacht" Waspik en „Sparta II" van hier. Uitslag 3—0, in 't voordeel van Sparta II. De Rentmeester van het Kroondo mein", zal op Zaterdag 11 Juni 1910, des voorm. ten 10 ure, ten koffiehuize van M. Sweep alhier, in 't openbaar 154 H.A. hooiland verpachten. Zaltbommel. Naar wij vernemen is door de politie alhier procesverbaal opge maakt tegen den 87-jarigen V„ uit een naburige gemeente hier ter stede besteed, verdaeht van het plegen van onzedelijke handelingen. Rommelerwaarri. Waar een veer tien dagen geleden de koude en natheid haar invloed ten zeerste op den groei van gras en veldgewassen deden gevoelen, daar neeft de warmte der laatste dagen een gun stige verandering gebracht. De schaaischte aan gras is veranderd in grooten overvloed. Het hooigras belooft dan ook een rijken oogst. De prijzen van het oude hooi dalen dan ook zeer; per 500 K.G. wordt van f 16 tot f 20 besteeder is echter niet veel voor raad meer. De rogge, aanvankelijk door de koude zeer smal staande, is veel bijgekomen, toch kan slechts een middelmatige oogst en kort stroo verwacht worden. De tarwe, hoewel door het schrale weer rood van kleur geworden, bleef flink in 't blad en heeft zich goed hersteld, zoodat de stand van dit gewas goed is. Ook de stand van de garst, hoewel die hier weinig wordt verbouwd, is gunstig. De haver staat prachtig en heeft niet van de koude geleden, terwijl de erwten goed in blad staan en ook veel beloven. De aardappelen (late bouw) beginnen op rij te komen; ook hier moet de warmte veel goed maken, daar het vele nat zeer nadeeligen invloed op den groei heeft uit geoefend. De klaver, welke eveneens veel geleden heeft, begint thans goed te groeien. De suikerpeeën zijn door het natte weer zeer ongelijktijdig gezaaid, op enkele akkers komen de plantjes boven den grond; door de harde korst op 't land gaat het door komen echter niet gemakkelijk. De prijs der oude aardappelen iseenigs- zins stijgend. Goede soorten gelden van f 2.25 tot f 3, mindere kwaliteiten worden opgeruimd tegen f 2 k f 2.20. *Wflk. De vruchtboomen die in deze streken eerst zooveel beloofden geven nu weinig hoop op een goed gewas. De nog niet gezette bloesems vallen voor het grootste gedeelte af, van de appels vreest men dat weinig zal overblijven. Aalst. Tot onderwijzer aan de o. 1. school alhier is benoemd de heer Panne- koek te Gorinchem. Waspik. Donderdag herdacht de HoogEerw. heer J. Wijne, deken en pastoor alhier onder vele blijken van belangstel ling den dag waarop Zijn HoogEerw. voor 60 jaren de H. Priesterwijding ontving. Op verzoek ven den hooggeachten jubilaris had alleen een kerkelijk feest plaats. Zekere G. v. cl. W. alhier ontving van H. M. de Koningin, een gift van f 10, De drankbestrijdersvereeniging welke alhier is opgericht, bestaat uit 3-5 leden, waarvan drie geheelonthouders. Tot boekhouder bij den heer W. C. J. Kamp te Dongen is benoemd de heer M. van Dongen alhier. leen. Maandag herdachten G. Scheur water en H. van Rijswijk den dag waarop zij 25 jaar geleden door den echt werden verbonden. Toen de landbouwer v. d. P. Dinsdag een bezoek aan zijn weide bracht kwam hij tot de onaangename ontdekking dat een zijner werkpaarden dood lag. Vermoe delijk was het dier door miltvuur aangetast. De prijzen van het vee worden hooger. Waarschijnlijk is dit tengevolge van den overvloed van gras. Een groot nadeel daar entegen is dat vele koeien ontijdig afkalven. Raamsrioiiksveer. Niet ieder is bij machte of in de gelegenheid een verre reis te ondernemen teneinde te genieten van het natuurschoon dat in het buitenland zoo veelvuldig aangetroffen wordt. Welnu, kunnen wij dat niet doen, dan naar streken, gemakkelijker voor ons te bereiken". Alzoo dachten de leden van de naaikrans, die, onder leiding van zuster Hieber werkt voor de armen der Herv. gem. en konden wij ze Donderdagmorgen reeds vroeg zien uit rijden gaan naar Breda's verrukkelijke omgeving „Het Mastbosch". Waar het weder zoo prachtig was, is het te begrijpen dat ze eerst tegen den avond terugkeerden, meer dan voldaan over hun uitstapje. Vi'lJhoeve-Cappel. In de ver gadering van stemgerechtigde ingelanden van het waterschap de Binnenpolder van Vrij hoe ve-Cappel dd. 25 Mei j.l. werd de heer A. P. de Bruijn als lid van het dage lij ksch bestuur van dat waterschap her kozen. Tot sluis- en spuiënwachter is in de plaats van M. Bogers, wien als zoodanig tegen 1 Juli a.s. eervol ontslag is verleend, met ingang van dienzelfden datum ber oemd C. A. de Roon alhier. Aildel- De afgeloopen week mag hier met recht een ongelukkige genoemd wor den. De wed. de R. had het ongeluk bij het vaten wasschen voorover in de sloot te vallen op een daarin geplaatste kan melk en daardoor haar gezicht deerlijk te verwonden. De timmermansknecht S. stak zich met een beitel in de hand, terwijl de echtgenoote van den heer V. bij het afgieten der aardappelen struikelde en zich aan beide armen brandde. In de twee laatste gevallen werd geneeskundige hulp verleend. P B E D I 14 R E IJ R T E IA, 29 Mei. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk. nm. 6 u. ds. W. Bosch uit Almkerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. nm. 6 u. ds. Osinga. Geref. kerk vm. 9.30 ds. Both. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. 2 u. ds. P. van 't Zand. ds. A. B. v. d. Put van Andel. Geref. kerk vm. 9.30 en nm.2u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. de heer A. Oost. u., ds. Pannebakker. Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Tjalma uit Veen. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Meischke. Geref. kerk, geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en n.m. 5.30 u. ds. Grüntke, Ev. pred. te Hasselt. Uitwijk, geen opgaaf. van Baardwijk. W. F. Gobius du Sart. kerknieuws. Meeuwen. De collecte voor de zending, gehouden op den len Pinksterdag alhier in de Ned. Herv. kerk heeft ruim f 5 opgebracht. Zuilichem. Bij de Ger. kerk alhier is beroepen ds. G. van Velzen te Lopik. Rrucheni. Beroepen naar de Ned. Herv. gem. alhier ds. J. H. Ph. Schippers te Ede. Andel. Ds. Both, predikant bij de Geref. gem. alhier, is als zoodanig beroepen te Eindhoven. Aalst. Beroepen te Oud-Beierland, ds. A. Luteijn, alhier. Zuilioheni. Tot predikant telJssel- stein is beroepen ds. Th. de Koek, alhier. Rur^eriijke Stand. Dewerken en Sleeuwijk, van 20 tot 27 Mei. Getrouwd: J. Kasen, 29 j. en M. H. Monshouwer, 25 j.; J. H. van de Wer ken, 30 j. en J. J. Visser, 23 j. Geboren Roelof, z. v. G. Pruijsen en D. PellegromGeertruida Metta, d. v. G. Scherff en G. DibbitsHeDdrikus Anto- nie, z. v. H. Rochat en H. J. Verschoor. Overleden: Jan Pellicaan, 6 in. Capelle, over de maand April. Ondertrouwd: J. A. de Rooij en A. v. Peer; St. Koenen en Z. Verhagen; P. Heil en A. Verduijn; W. A. van van Dongen en A. Waarts; D. Bogers en N. de Jong; Th. v. d. Schans en El. Factor; A. Rozenbrand en C. Ver duijn. Getrouwd: J. A. de Rooij, 28 j. en A. v. Peer, 32 j.Adr. Koenen, 31 j. en Z. Verhagen, 26 j. Geboren: Pietje Adriana, d. v. A. M. Konings en S. v. d. Schans; Maria, d. v. A. Remmeren en A. v. Hooren; Geertje Elisabeth, d. v. C. Wagemakers en P. A. Spierings; Dirk, z. v. A. v. d. Werken eD A. P. v. OoijenGer- dina Wilhelmina, d. v. G. Busio en A. Bergmans; Christoffel, z. v. J. A. Vos en A. E. Soett rsAdriana Maria, d. v. C. P. Spuijbroek en C. B. v. d. Hoven. Overleden: Dirk de Rooij, 71 j., wed. v. A. de KokJohanna Konings, 76 j., wed. v. Joh. Kerstens; Gerrit 6 m., z. v. J. Sterrenburg en H. de Jong"; Johannes Koenen, 52 j. Riiinenland. De kapitein van het regiment grena diers en jagers, W. J. Munnich, is gis teren in de Kliniek van het Roode Kruis te 's-Gravenhage overleden aan de ge volgen van het storten van zijn paard bij het Pompstation der Duinwater leiding aldaar. Door een kelner, werkzaam aan het Centraalstation te Amsterdam is aangifte gedaan, dat iemand hem in de restau ratie van dat station verzocht, een bank biljet van f 25 te wisselen. Nadat hij hiervoor het geld op het buffet had uitgeteld, vroeg een ander om eenige inlichtingen, van welke gelegenheid de man, die verzocht had het geld te wis selen, gebruik maakte om zich daar mede uit de voeten te maken. Woensdagmorgen omstreeks 10 uur maakte de tramcontroleur De Graaf in Den Haag een trambestuurder een aan merking over 't staan praten met een vrouw op 't trambalcon, tijdens hij be stuurder van die tram was. De bestuur der geraakte hierover zoodanig in drift, dat hij den controleur eerst een slag met een sleutel gaf, en toen deze weg liep, hem met een naaldijzer te lijf ging. Het werd een geregelde achtervolging om een stilstaanden tram van lijn 9. Juist bijtijds verscheen de politie-bri- gadier Blokpoel, die den bestuurder het naaldijzer ontnam en hem tot bedaren bracht. De vrouw, met wie hij zich had on derhouden, was dezelfde, die zich op St. Nicolaasdag van het vorige jaar voor de tram van denzelfden bestuurder bad geworpen, om zich to laten overrijden. Volgens een later bericht is de wa genbestuurder door de directie uit den dienst der maatschappij ODtslagen. Ook heeft ontslag gekregen een con ducteur, die in de vorige week een controleur geweld aandeed, door hem een schop te geven, waardoor deze 8 dagen buiten dienst moest blijven. Van de dievenbende, die in de laatste maanden 't geheele noorden van Noord- Brabant onveilig maakte, heeft de politie reeds de volgende leden in handen Tonies, bijgenaamd de Fent; Nic. Vos- senberg; Th. de Bie, bijgenaamd de Pruis; J. G. de Bie; G. van den Berk C. Vossenberg, allen te Oss en J. van der Wielen te Lithoyen, de beide laat- sten verdacht van heling. De justitie heeft tegen anderen zeer bezwarende aanwijzingen. Verschillende van bovengenoemde personen, die allen reeds geheel of ge deeltelijk bekenden, hebben een berucht verleden achter zich, waardoor verklaar baar wordt de groote vrees, welke de bevolking voor hen had. Nic. Vossenberg was betrokken bij de moordzaak-Vos, Th. de Bie bracht 15 jaar in de gevangenis te Leeuwarden door wegens moord op den wachtmeester der marechaussee Hoekman te Oss, ter wijl G. Vossenberg 7 jaar in de ge vaugenis doorbracht wegens moord op zekeren Vos, die bij „den rooien Dirk", een kroegje, werd doodgestoken. W. H., milicien in garnizoen te Gor- kum, kan zijn gevoel voor vrijheid en onafhankelijkheid niet overeenbrengen met de militaire reglementen. Nauwe lijks in dienst ontving hij straf voor vechtpartijen, waarop hij deserteerde. Zondag voor Pinksteren werd hij te Tiel onder hevig verzet tegen de politie opgepakt en aan handen en voeten ge bonden naar zijn garnizoen gevoerd, waar hem een patrouille van den trein naar de kazerne dragen moest, omdat hij weigerde te loopen. Dinsdag werden tal van getuigen, waaronder de drie met zijn transport belaste agenten, door den raad van on derzoek gehoord. Of hij de uitspraak van den krijgsraad vreesde? Hij heeft getoond, dat het cachot hem evenmin kan houden als het huis van bewaring te Tiel: hij is uitgebroken en de Tiel- sche politie is weder op jacht naar den deserteur. In verband met den moord op den fabrieksarbeider Wilmsen te Gronau heeft de politie aldaar reeds een 15-tal personen in verhoor genomen, waaron der twee personen uit Lossersclieveld en zekere V. uit Enschede. Eerstgenocm- den zijn na verhoor in hechtenis ge houden, terwijl V. zijn alibi kon bewij zen en weer op vrije voeten werd ge steld. De politiehonden hebben voor het aangeven van sporen geen dienst kun nen doen, daar de plaats van den moord door te veel personen was bezocht. De aan vlektyphus lijdende heer A. P. A. Vink, notaris te Hillegersberg is Woensdagochtend overleden. Tot heden zijn er geen nieuwe gevallen voorge komen. De toestand van 4 patiënhn te Ro denrijs is vooruitgaande. De vijfde pa tiënt maakt het iets minder goed. De zesde patiënt blijft ernstig. Te Roden rijs zijn tot heden geen nieuwe geval len geconstateerd. Spoorwegongeluk. De sneltrein AmsterdamParijs is Vrijdagmiddag tegen half twee bij het station Schaerbeek bij Brussel, ont spoord. Het luxe rijtuig is omgeworpen. Het gerucht gaat, dat er verscheidene gewonden zijn. De komeet van Halley. Uit tal van plaatsen hier te lande komen berichten, dat de komeet zeer goed waargenomen ïs; overal werd de staart na 10 ure duidelijker zichtbaar. Een lezer schrijft aan de N. R. Ct: „Al is het niet nieuw, misschien is het voor den amateur-waarnemer van Halley's komeet interessant te weten, dat men den staart van de komeet ge makkelijk kan zien (mits niet gestoord door nabijzijnde lichtbronnen) door niet de kern zelf te fixeeren, doch een punt aan den hemel, eenige graden „rechts" van de kern. Het beeld valt dan op een gedeelte van het netvlies, dat gevoelig is voor het uiterst zwakke schijnsel van den staart. Op de genoemde wijze was de staart Donderdagavond om 10 uur zeer fraai te zien. Zij besloeg naar schatting een tiental hemelgraden." Prof. Chree van het magnetische ob servatorium te Kew heeft door bestu- deering der diagrammen van de zelf- registreerende instrumenten kunnen constateeren, dat er in den avond van 19 Mei, van 8 u. 40 m. tot 9u.20m., en in den nacht van 19 op 20 Mei, van 1 u. 30 m, tot 3 u. wèl aardmagnetische Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u.ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. Van der Pol. Aalburg, vm. 9.30 u. ds. Trillaard. Aalst, vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Luteijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Almkerk, vm. 9.30 en nm.2u. ds. Montijn. Andel, vm. 9.30 u. ds. A. B. v. d. Put. Besoijen, vm. 9.30 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. en nm. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, nm. 2 u. ds. Lans van Doeveren. Drongelennm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Gameren, vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. Genderenvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Bouma van Doorn. Giessen, nm. 2 u. ds J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, geen dienst. Meeuwen Nederhemert, Z.z. vm. 9.30 en N.z. nm. 2 Raamsdonkveer, nm. 2,u. ds. J. C. V. van Meischke. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. SUeuwijkvm 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, nm. 2 u. ds. de Louwe Kooimans Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. C. S. Locher. Wellnm. 2.u. ds. Ten Bokkel Huinink. Geref. vm. 9.30 ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Welseind, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden '-iBF beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tliclig in te zenden. Ingekomen van Westmaas, J. Versteeg; Almkerk, J. van der Stelt en gezin Gorinchem, G. W. van Andel; Nij megen, A. van Heiwijnen. Vertrokken naar Uithoorn, A. A. van den Heuvel; Almkerk, J. W. Rijkers en J. Kasen en echtgenoote. Vertrokken naar Rotterdam, J. Bek kers; Moergestel, N. F. C. Swagema- kers; Genderen, J. G. de Bie en O. D. van Wijk; Zevenbergen, M. J. van Til- borgh en gezin; Sprang, J. A. Haver- hals, J. Hoefnagel en Joh. van Campen en gezin's-Gravenhage, C. H. Kloot wijk en H. Hulst; Vrijhoeven-Cappel, J. A. Stam; 's-Gravemoer, M. Mande- makers en M. Rosenbrand; Breda, M. en M. Snijders; Boxtel, C. J. van Beek. Ingekomen van Waspik, P. A. Ruijten- berg en C. W. de Rooij en gezinTricht, K. J. Vermaas; Made c.a., A. M. Blom Vrijh.-Cappel, M. Snijders; Zwolle, A. Quirijns; Waalwijk, E. Tactoen en N. M. Rosenbrand; Sprang, J. A. de Rooij.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2