behoorende bij het Nieuwsblad voor het hand van Keusden en ftltena van Zaterdag 28 Mei 1910, 294-8. VERGADERING van den Raad der ge meente Heusden op Vrijdag 27 Mei 1910 s avonds 8 uur. Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretaris: de heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig de heeren: G. v. Everdingen, C. de Jong, Van Andel, L. J. Veerman, G. Vos, H. Prins en L. de Mol. De Agenda bevatte de volgende onderwerpen 1. Notulen vorige vergadering. 2. Benoeming stembureau 1910. 3. Verzoek Departement Heusden der Maat schappij tot Nut van :t Algemeen subsidie Teeken- school. 4. Verzoek P. de Bree vermindering pacht. 5. Andere ingekomen stukken. 6. Kohier hoofdelijken omslag 1910. Door den Secretaris worden de notulen der vorige vergadering van 10 Febr. j.l. en die der spoed- eischende vergadering van 5 Maart j.l. voorgelezen, welke onveranderd worden goedgekeurd. Nadat de heer G. Vos verzocht heeft buiten stemming te blijven, worden tot leden van het stembureau voor 1910 de heeren Van Everdingen en De Jongh respectievelijk met 5 en (3 stemmen gekozen, terwijl de heeren Van Andel en Veerman ieder met 4 stemmen tot hun plaatsvervangers werden aangewezen. Tot 5e lid van het stembureau viel de keuze op den heer De Mol met 4 stemmen en werd tot diens plaatsvervanger gekozen de heer Prins met 6 stemmen en 1 van onwaarde. Alsnu wordt voorgelezen een verzoek van het bestuur van het Departement Heusden van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen om subsidie voor eene met 1 Oct. a.s. op te richten teekenschool. In de memorie van toelichting wijst het bestuur op de dringende behoefte welke voor zulk eene onmisbare inrichting bestaat. Op deze school zul len de vakken hand- en lijnteekenen, wiskunde en Nederlandsche taal onderwezen worden. De cursus zal loopen van 1 Oct.31 Maart en 10 uur zal per week les worden gegeven. Aan het Rijk is voor dat doel eene jaarlijksche subsidie aangevraagd van f 350. De Provincie zal vermoedelijk f 50 hier aan bijdragen, terwijl het Hoofdbestuur van 't Nut f 300 geeft voor installatie. Aan de gemeente wordt alsnu verzocht eene jaarlijksche subsidie van f 100 met gebruikmaking van twee daarvoor geschikte lokalen. Het prae-advies van B. en W. luidt zeer gunstig en met algemeene stemmen wordt besloten het gevraagde subsidie te verleenen. Op het verzoek van P. de Bree om vermindering van pacht van het hooigras bij de bastions, dat door den hoogen waterstand gedeeltelijk is weggespoeld, stellen B. en W. voor de pachtsom met 2/s te ver minderen. De heeren De Mol en van Andel vinden deze restitutie te weinig en stellen voor de Bree 1/2 der pachtsom kwijt te schelden. De Raad stemt hiermede in met 0 tegen 1 stem. Ook is ingekomen een verzoek van den heer K. van den Berg om te worden benoemd tot klokkenist. De heer Veerman vraagt hoe hoog het salaris is. De Voorzitter deelt mede, dat het traktement steeds f 101J.is geweest, maar voor den vorigen titularis op f 150.is gesteld, omdat men hem gaarne wilde behouden en ook de Hervormde Kerk uit dien hoofde diens salaris met f 100.had verhoogd. De heer Vos informeert wanneer de benoeming zal ingaan. De datum wordt bepaald op 1 Juli en voor een jaar. De heer van Andel stelt voor, de heer van den Berg te benoemen op een salaris van f 100.en onder voorwaarde, dat hij zorgt voor nieuwe stuk ken op 't carillon. De heeren De Mol en Prins vinden f 100.te weinig en wenschen het salaris op f 150.te bepalen. De Voorzitter kan volkomen met het voorstel van den heer van Andel meegaan en vindt f 100 billijk. Het voorstel Van Andel in rondvraag gebracht wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen die van de heeren Prins en De Mol, zoodat de heer K. v. d. Berg tijdelijk tot klokkenist is benoemd. Nadat nog enkele ingekomen stukken zijn behan deld, wordt in geheime zitting overgegaan tot punt 6 van de agendaHoofdelijken Omslag 1910, en door den Voorzitter de openbare vergadering gesloten. BIJVOEGSEL,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 9