Rerniki, het tegenwoordige stamhoofd der Khlot, besloteü is niet te gehoor zamen aan het besluit, waarbij hij zoo maar aan den dijk gezet wordt. Met den steun van diegenen zijner onderhoori- gen, die niet van kaïd wenschen te veranderen, zou hij op alle mogelijke wijze Raissoeli willen beletten zijn nieu wen post te bezetten. Deze stand van zaken kan aanleiding worden tot allerlei conflicten in een streek, waar ook vele Europeesche be langen geschaad kunnen worden. Naar luid van telegrammen uit Vera Cruz is er in Joekatan (Zuid-Mexico) een ernstige opstand uitgebroken. Vijf duizend inboorlingen overvielen Zater dag de stad Valladolid, welke plaats werd geplunderd. Alle hooggeplaatste regeeringsambtenaren en de prefect van politie werden vermoord. De opstande lingen maakten zich meester van de aanwezige vuurwapenen en brachten groote ontsteltenis teweeg bij de inwo ners, van wie er velen de vlucht namen. De spoorweg- en telegraafverbinding zijn verbroken; alle telegrafisten zijn vermoord. De spoorweg is over een lengte van 20 mijl vernield. Nog drie andere steden zijn door de opstandelingen aangevallen; de inwo ners werden echter met rust gelaten, uitgezonderd de gezinnen van ambte naren. De omvang der verliezen aan menschenlevens en van de naaterieele schade is niet bekend. De Mexicaansche regeering heeft soldaten gezonden om de onlusten te onderdrukken. Een sterke aardschok is Dinsdagmor gen tegen 3 uur gevoeld in Zuid-Italië, als te Napels, Salerno, Foggia, Cosenza, Catanzaro, Bonevento, Potenza en Avel- lino. Er heerscht in genoemde plaatsen allerwegen een paniek, hoewel daar geen schade is aangericht. In eenige gemeenten der provincie Avellino, met name te Calitri, zijn vele huizen inge stort. Te Calitri zijn 12 slachtoffers. Te Vallata is 1 slachtoffer. Er is hulp ge zonden naar de geteisterde plaatsen. Een telegram uit Lissabon aan het Journal meldt, dat er zeventien personen in Portugeesch Oost-Afrika door haaien in de Zambesi verslonden zijn. l*luRl§el()k Nieuw». Heugden, 8 JudL Naar wij vernemen had de heer M. Zij nen de Gier alhier, op de tentoonstelling van honden te Breda het succes met zijne honden 2 eerste prijzen te behalen. Dinsdagmorgen, circa 8 uur, dreef alhier, aan de Zuidzijde, een ballon over de stad, waaronder eeDe mand. Zij kwam uit Oostelijke en vertrok in Westelijke richting. De eerste nieuwe aardappelen werden op de markt aangevoerd door G. van Mers- bergen alhier. Ze zien er uitwendig mooi uit en zijn groot van stuk. Bij de gehouden verpachting van hooiland van de landen in den Maasmond werden hooge prijzen besteed. Een perceel dat vorig jaar f 140 opbracht, werd nu verpacht voor f 215. Echter in aanmerking nemende er nu door het mooie voorjaar enorm meer gegroeid is, komt de prijs per 1000 pond naar schatting op de helft van het vorig jaar; men spreekt van circa 13 en 14 gulden de 1000 pond hooi. Blijkens de gisteren bij den Burge meester dezer gemeente ingeleverde opga ven, zijn bij enkele candidaatstelling tot leden der Provinciale Staten van Noord- Brabant gekozen de heeren B. A. Middel koop te Capelle, J. B. Timmermans en H. J. A. Zeegere te Waalwijk. Op de gisteren alhier gehouden toe latingskeuring voor het Nederlandsch Paar- den-Stamboek werden 7 merriën opgeno men, Het waren de volgende4-jarige bruine van J. H. Colijn te Doeveren, 3-jarige kas tanje bruine van Gebr. Oerlemans-van der Schans te Drongelen, 3-jarige bruine van J. Branderhorst te Eethen, 3-jarige zwarte van C. M. Lagt te Raamsdonk, 4-jarige zwarte van P. L. Honcoop te Heusden, 3-jarige bruine van N. C. van der Leeden te Bokhoven en een 4-jarige zw&rte van J. P. Smits te Eethen. Op de provinciale keuring van fok- merriën van 4 tot 8 jaar dongen 17 mer riën naar de prijzen mede. Daarbij werden de volgende onderhoudsbijdragen toege kend: f100 aan D. van Campen te Dron gelen voor de 8-jarige bruine witvoet „Jeanne"; f75 aan G. J. W. Branderhorst te Eethen voor de zwarte „Mina" en verder van f50 Jac. Buijs Az. te Herpt voor de 6-jarige donkerbruine „Rosa", M. de Wildt te Herpt voor de 4-jarige bruine witvoet „Madame", J. P. Smits te Eethen voor de 4-jarige zwarte witvoet „Cor" en P. L. Honcoop te Heusden voor de 4-jarige zwarte „Marie". Andel. Door het omvallen van een nachtlichtje ontstond ten huize van de wed. K. brand, welke echter door middel van een paar dekens, met eigen krachten werd gebluscht. Tengevolge der concurrentie is door de bakkers besloten de prijs van het brood 1 cent per 2 K.G. te verlagen. Capelle. j.l. Zaterdag verwondde zich G. Hommel zoodanig aan één der machines op de schoenfabriek van den heer A. Kerst, dat bloedvergiftiging ont stond, waardoor hij zich spoedig onder geneeskundige behandeling moest stellen. Naar we thans vernemen is de hand weder bijna geheel genezen. Zaterdagmiddag j.l. had alhier in de kom een voorval plaats dat goed is afgeloopen. De as van een zwaren wagen waarop een grooten cementen ring stond, brak plotseling middendoor tengevolge waarvan de ring achteruit begon te schui ven. Aan het tactvol optreden van den voerman is het te danken dat de kinderen die achter den wagen aanliepen, er niet onder geraakten. Drimmelen. Op de verleden week te Breda gehouden hondententoonstelling verkreeg de hond Colly van den WelEd. heer A. J. Ruijs, hoofdonderwijzer alhier, den eersten en den speciaal prijs. I>lissen. Toen het zoontje van H. L. Vrijdag 1.1. in den schoorsteen bij A. v. d. P. een neet met jonge kouwen wilde uithalen, gleed zijn hand waarmee nij zich vasthield, door het verreiken naar de jongen, uit en schoot hij van boven naar beneden zoodat hij achter den haardscherm terecht kwam. Letsels had hij niet bekomen, wel was hij totaal onherkenbaar. Door onderlinge oneenigheid onder de leden der fanfare „Wilhelmina" alhier, is het feest van het 12\ jarig bestaan niet gevierd. Cieertruidenberg. Zondagmor gen geraakte het paard met de tilbury, waarin de wed. Segeren met zoon en dochter zat, doordat het paard van een hoopje hooi schrok, in de spoorsloot in den Bergschen polder. De zoon en dochter konden nog juist van de tilbury springen doch de Weduwe reed mede 't water in. Door haar zoon werd zij echter spoedig weder op den wal gebracht. Daarna gelukte het na weinig moeite ook 't gespan op 't drooge te bren gen. Persoonlijke ongelukken vielen niet voor. De verkiezing voor den Gemeenteraad zal alhier plaats hebben 20 Juni, zoo noo- dig stemming op 30 Juni en herstemming op 11 Juli e. k. Herpt. Onze dorpsgenoot A. Smits, die onlangs met gunstig gevolg examen deed als commies bij de belastingen, heeft thans een benoeming gekregen als zood nig ter standplaats Zundert. De heer Smits ontving zijn opleiding van den heer C. Kerkhofs, hoofd der openb. school alhier. De landbouwer A. F. alhier was gisteren met een onlangs uit Rusland in ge voerden hit op zijn land te Bern; het dier schrikte, liep weg, struikelde in een dichtgegroeide greppel, en brak de lenden, zoodat het moest worden afgemaakt. Een leelijke schadepost voor den eigenaar. Her wijnen. Tot onderwijzer aan de Chr. school alhier is benoemd de heer J. Gortenmulder te Wilnis. Meeuwen. Gedurende de maand Mei werden aan het hulppostkantoor alhier verzonden 22 en ontvangen 16 telegrammen. Raamsdonk.. Verleden Zaterdag had onze reeds bejaarde dorpsgenoot A. Oosterwaal bij het afstappen van een wagen het ongeluk een been te breken. Dr. S. verleende geneeskundige hulp. Sleeuw|ik. Woensdag j.l. is ten huize van J. E. Sprenger bij inschrijving aanbesteed het bouwen van een woonhuis voor rekening van G. Bras te De Werken. Ingeschreven werd door: C. H. van de Heuvel, Werkendam, f1318 C. Bakker, 1315 G. Struik, Woudrichem, 1225 F. van Varik, Werkendam, 1224 D. G. de Graaf, Woudrichem, 1198 P. van Straten, 1197 P. Verdoorn, De Werken, 1180 H. Kol ff, Almkerk, 1109 L. G. Kooijman, 1109 M. Bos, 1097 J. Straver, 1085 A. Straver, 1031 Het werk is aan den minsten inschrijver gegund. De op 24 Mei j.l. ingelijfde loteling van de lichting 1909 B. Koning, is voor den dienst bij de Nat. Militie ongeschikt bevonden. Aan het hulppostkantoor werden in de maand Mei behandeld 18 telegrammen en 8 gesprekken; er werd f 161.64ingelegd en f 280.29 terugbetaald. Sprang. L.l. Vrijdag had de dochter van zekere C. H. alhier, het ongeluk, ter wijl zij in de motorkamer der stoomschoen- fabriek van den heer Van Dortmond te Kaatsheuvel bezig was, met den in gang zijnden motor in' aanraking te komen, waarvan de gevolgen waren, dat haar klee- ren gelijk van haar lichaam gescheurd werden. De machinist zette direct de motor stop, en wist haar alzoo van een wissen dood te redden. Dezer dagen heeft de schooljeugd in een onbewoond huis, staande t. o. de groote kerk, al de ruiten stuk gegooid, boven de deur is ook het geheele raam er uitgebroken. Een heele schadepost voor den eigenaar. Ween. Door het telefoonkantoor al hier, werden over de maand Mei 37 tele grammen behandeld, waarvan 17 werden ontvangen en 20 verzonden. Werden Vrijdag de kruisbessen reeds afgeleverd voor 10 cent per kg., door de commissionairs zal deze week nog minder worden besteed en wordt vermoed dat slechte 7 tot 8 cent zal gegeven worden. De voorraad is niet groot, zoodat men hooger prijzen had verwacht. Wröh.-Cappelle. Toen de vorige week eenige kinderen aan 't spelen waren mocht een zeker meisje genaamd A. H. niet mede doen, omdat deze er gewoonlijk een te groote baas in is. Zij stak daarover zoo in woede dat ze J. W. welke ook bij het spel was met een breinaald boven het oog stak, en hem tevens nog eenige trappen tegen het onderlijf gaf, welke zoo aankwa men dat geneeskundige hulp ingeroepen moest worden. Het arm knaapje wordt nu al eenige dagen verpleegd, doch zijn toestand is van dien aard dat hij niets kan gebruiken. Zou zoo een jeugdige boosdoenster waar van meer kinderen veel last ondervinden niet rijp zijn voor een rijksopvoedingsge sticht? Vele ingezetenen zouden dit toe juichen. Op het hulpkantoor werd gedurende de maand Mei in de Rijkspostspaarbank ingelegd eene som van f 2589.84 verdeeld in 43 inlagen. Wfjk. Zondagmiddag zouden enkele jongens gaan zwemmen; een hunner, zekere Millenaar, had al spoedig het ongeluk met zijn voet onder water in een scherp voor werp te trappen, hetgeen zoo'n gevaarlijke wond veroorzaakte, dat direct geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dinsdagmorgen om 9 uur werd op zeer lagen afstand een luchtballon waarge nomen, zeer langzaam in westelijke richting voortdrijvende. Met het bloote oog kon men drie personen onderscheiden. Zaltbommel. De Hoofdelijke Om slag is voor dit jaar alhier gesteld op 3pCt. Raamsdonk*veer. Tijdens een kort doch hevig onweder werd gisteren C. Kieboom, welke in de Werfkampen bezig was aardappelen te hakken, door den blik sem getroffen en op de plaats gedood. Een medearbeider, welke eenige schreden achter hem liep, werd eveneens tegen den grond geslagen echter niet geblesseerd. Als bewijs hoe hevig de persoon getroffen is, kan dienen, dat van zijn pet niet meer dan de klep en van zijn eene schoen niet meer dan de zool is overgebleven, terwijl uit deze verscheidene ijzeren spijkers, welke daarin zaten, waren weggeslagen. Het lijk is naar het R.-K. gasthuis over gebracht. Men meldt ons Naar aanleiding van het vorig bericht omtrent het Politiehondenconcoure op 31 Juli e.k. te Eindhoven moet ik U berichten, dat de datum van sluiting der aanvrage verkeerd is opgegeven. Deze moet zijn 15 Juli. Burgerlijke Stand. Heusden, van 31 Mei tot 7 Juni. Geboren: Margot Louise, d. v. AL Erkelens en A. M. L. E. van Assendelft de ConinghAdrianus, z. v. N. v. d. Wiel en M. van Sprang. Overleden: Cornells de Moor, 71 j., wedn. v. A. Heijkoop. Waspik, van 15 tot 31 Mei. Ondertrouwd: A. Vermeer, 29 j. en C. Lips, 29 j.; P. Knapen, 36 j. en J. Timmermans, 30 j. Geboren: Huiberdina Adriana, d. v. L. Smits en A. M. v. d. Plas; Huiber dina Adriana Elisabeth, d. v. A. Schen kels en C. Boom Maria Anna Cornelia, d. v. Ch. Akkermans en E. A. M. Cb. Schenkels; Cornelia Maria, d. y. M. W. Omens en Ch. de Bot. Overleden: Huijberdina Rekkers, 93 j., wed. v. Q. de VosJohannes van Diemen, 65 j.; Cornelia Maria de Bont, 1 j- Dewerken en Sleeuwijk, van 27 Mei tot 3 Juni. Geboren: Maria Jacoba, d. v. M. T. van Anrooij en A. J Rietvelt. Overleden: Paulus van den Heuvel, 63 j. echtg. van A. A. van Oord. Andel, van 15 Mei tot 1 Juni. Getrouwd: P. van Rijswijk, 23 j. en W. Pellikaan, 27 j. Geboren: Johannes, z. v. A. van Lier en M. van Noorloos. Capelle, over de maand Mei. Getrouwd: P. Heil, 33 j. en H. Ver duijn, 26 j W. A. van Dongen, 25 j. en A. Waarts, 19 j.; D. Bogers, 26 j. en N. de Jong, 25 j.; T. v. d. Schans, 28 j. en E. Factor, 25 j.; A Roosen- brand, 28 j. en C. Verduijn, 24 j.; J. M. van Vuuren, 27 j. en A.M. Rozen- brand, 24 j. Geboren: Maria, d. v. A. Waarts en M. Waarts; Gilia, d. v. J. Hommel; Marius Marinus, z. T\ A. M. Stam en G. A. Vos; Adriana Hendrika Antooia, d. v. A. v. d. Haart en J. G. Timmer mans; Cornelia, d. v. A. L. v. d. Schans en A. Christ; Johanna Adriana, d. v. J. van Zeist en N. J. Zwart; Wijnand Jo hannes, z. v. M. G. Rosenbrand en E. J. Koniugs; Adriana Bertha, d. v. J. van Tiggelen en T. Salsters. Overleden: Jacobus de Rooij, 68 j D. Rozenbrand, 21 j., z. v. D. Rozen- brand en C. Heurter Antonia Bogers, 50 j., wed. van J. H. Remstedt; Zwaantje Bax, 34 j., wed. van M. Faro; Adr. Ie Sage, 68 j., wedn. van J. Mosterdijk. A. H. v. BeekZevenbergen, W. L. A. v. Beek; Geldermalsen, H. Ockers; Veen, L. M. Martens; Loon op Zand, A. v. Campen, J. Frings; Waspik, P. J. Nieuwenhuizen, C. Verduijn, J. C. v. d. Berg, L. Rekkers, W. Ros; Rot terdam, A. Faro; Besoijen, A. M. Ro- seubrand; Capelle a. d. IJssel, A. C. de RooijGeertruidenberg, C. P. Smits; Heusden, M. Zwart. G. van MaurikZevenbergen, M. Mar tens; Klundert, N. de Rooij; Duitsch- land, N. Koenen's Gravemoer, M. Zwart; Sprang, C. M. Klootwijk en gezin, S. de Bie, A. M. de Jong, J. Koenen; Dongen, J. W. Molegraaf; Loon op Zand, H. J. v. Dommelen, A. H. de Bie, J. Werther; Vrijhoeven- Cappel, H. A. de Bie, M. Sprangers en gezin, J. v. Loon, C. J. Steijwee, M. Verhagen, P. de Jong; Waspik, J. Gommers, P. Verduijn Raamsdonk, A. C. Hommel; Dordrecht, A. Bogers; Meeuwen, T. v. Drongelen; Waalwijk, W. Verduijn en P. Kruijf. Woudrichem, over de maand Mei. Gertouwd F. Verbeek, 22 j. en T. de Ling, 20 j.; C. Baks, 24 j. en G. Hart man, 21 j. Geboren Geertruida Cornelia, d. v. J. Viveen en M. MaasGijsbert, z. v. M. Kentie en A. v. LijnschotenPeter Willem, z. v. P. Bergeijk en N. Schoon Otto Cornelis Hendrik, z. v. T. C Otte- vanger en T. C. DekkerCorstiana Maria, d. v. A. Kant en H. Tameris Antonia, d. v. M. Baks en J. Ha velaar; Adriana, d. v. IJ. Krielaart en H. Baks; Anneke, d. v. IJ. Struik en N. Heshu- sius. Overleden Cornelis Jacobus Spronk, 69 j.Maria Bedee, 94 jKuindert Havelaar, 75 j.Fijsina Adriana Baks 11 wk. kerknieuws. Heusden. Door den kerkeraad der Herv. gemeente alhier is benoemd tot Hoofd der Protestantsche bewaarschool, mej. H. J. J. Poort uit Streefkerk, in het bezit van de acte A en B en van de acte nuttige handwerken. Voor deze betrekking waren 5 sollicitanten opgekomen. Andel. Ds. H. L. Both, pred. der Geref. gemeente alhier, heeft het beroep naar Eindhoven-Stratum aangenomen. Kantongerecht Waalwijk. Uitspraken van 3 Juni 1910. A. W. v. E. te Vlijmen, burengerucht, f5 of 3d. M. d. G. en G. v. W., beiden te Vlijmen en M. B. B., te Kaats heuvel, allen overtr. pol. verord., ieder f 1 of 1 d., G. P. de R. te Capelle, f 3 of 1 d. J. v. J. te Waalwijk, overtr. pol. regl. f2 of 2 d. I. K. te Drunen, J. F. te Herpt, J. P. te Elshout, H. v. D. te Kaatsheuvel, J. A. V. te Baardwijk, P. P. te Drunen, G. Z. Th. G. te Kaats heuvel en J. de B. te Sprang, allen overtr. prov. regl., ieder f 1 of 1 d., en C. G. F. te Sprang, 2 X H of 2 X 1 d. W. K. en Th. W. te Vlijmen, overtr. veldpol. ieder f3 of 2 d., en M. F. G. te Waalwijk, W. C. te Doeveren, resp. f2 of 1 d. en f2 of 2 d. Ja. B. te Kaatsheuvel, overtr. arbeidswet f2 of 2 d., en J. P. te Drunen, 2 maal gepleegd 2 X 2 of 2 X 2 d. A. A. H. M. te Waalwijk, H. M. P. V. aldaar, M. B. B. te Kaatsheuvel, N. Th. M. te Elshout en C. B. te Sprang, overtr. motor- en rijwiel-regl., ieder f lof ld., en P. K. te Sprang, f 3 of 2 d. J. d. B., zwervende, P. V. te Baardwijk, J. Z. te Capelle, C. K. te Loonopzand en L. M. v. d. V. te Waspik, allen dronkenschap, ieder f 2 of 2 d. en A. v. G. te Baardwijk, f 5 of 3 d. J. B. te Drunen, opgave valschen naam f 10 of 10 d. W. H. J. te Oosterhout, overtr. spoorwegregl. f2 of 1 d., en D. H. N. te Sprang f 0.50 of 1 d. M. v. d. B. te Waalwijk, overtr. algem. veiligheidswet, f 8 of 2 d. M. O. te Kaatsheuvel overtr. veldpol. teruggave aan ouders L. v. d. V. te Capelle, overtr. pol verord. I maand tuchtschool met proeftijd van 1 jaar. J. d. B. te Udenhout overtr. pol. regl. f 7.50 of 3 dagen. Overige zaken uitgesteld. Binnenland. De Tweede Kamer heeft in hare ver gadering van gisterenmiddag het wets ontwerp betreffende den koop van liet Arsenaal te Amsterdam, met 41 tegen 30 stemmeu verworpen. Onweer. Bij een hevig onweer, dat Zaterdag boven Frederiksoord en omgeving woed de, vielen hagel en stukken ijs van aanmerkelijke grootte. De bliksem sloeg in het huis, bewoond door den winkelier en fabrikant J. F. Hilkemeijer. In een oogenblik stond alles in lichtelaaie, zoodat van het huis raad, zoomin als van den grooten voor raad koopmansgoederen iets kon gered worden. Alles was verzekerd. Een der kinderen was eerst bewusteloos, maar bleek later gelukkig ongedeerd. In het Vledderveen sloeg de bliksem in de woning van T. Cuperus. Huis en inboedel werden een prooi der vlammen, Te Erlecom is de bliksem geslagen in de steenfabriek en bijgebouwen van den heer De Rooij te Nijmegen. De woning van den baas en het blok wo ningen van de arbeiders zijn afgebrand. Te Meiden sloeg de bliksem in hr-t huis van den heer W. Kor. Een begin van brand werd spoedig gebluscht, maar het hemelvuur had in het gebouw een erge verwoesting veroorzaakt. Te Groeve bij Zuidlaren is de boerderij van den heer Huisman getroffen. Met vereende krachten gelukte het den ont- stanen brand te blusschen. Te Vries brandde de schuur van den heer Meulenkamp, met een twintig varkens daarin, geheel af. Op d; Mauritskade bij de Muider- poort te Amsterdam is de bliksem in de electrische geleiding van de tram geslagen. Een paal werd van onder uit elkaar geslagen. Te Oldenzaal is de bliksem ingesla gen in de Israëlietische synagoge, doch het hemelvuur veroorzaakte hi6r geen brand. Ook is de bliksem geslagen in de boerenplaats van de weduwe van Hem men aan den Paterswoldschen weg, even buiten de gemeente Groningen. Het geheele huis met inboedel, bene vens een partij hooi, is door vuur ver teerd. Te Stiens is de 28-jarige tuinman IJ. S. Dijkstra door den bliksem gedood. Te Wier bij Berlikum sloeg de bliksem in de Boerderij, bewoond door gebr. Van Dijk. Met behulp der brandspuit gelukte het, het vuur tot de schuur te beperken. Te Schoor is de vrouw van den ar beider Beemsterboer door den bliksem getroffen en gedood. In 't Zuiden van Limburg heeft hagelslag groote schade veroorzaakt. Onder Zuiddorpe is de bliksem ge slagen in een paardenstal, staande mid den in den Conisvlietpolder. In die stal hadden een dertig arbeiders eeD schuil plaats gezocht. Drie van hen, twee vrou wen en een man, werden door het hemel vuur getroffen. Een der vrouwen bekwam aan den rug ernstige brandwonden, terwijl zij bewusteloos neerviel. Haar toestand is ernstig, De schuur van den landbouwer de Backer, onder Aardenburg, is door de bliksem getroffen en totaal afgebrand. De 23-jarige bankwerker H. de V., te Dordrecht, had vroeger verkeering gehand met de 21-jarige dienstbode C. B. bij mevr. de wed. W., Bleekersdijk 2, te Dordrecht. Deze verkeering was eehter sedert enkele maanden afgebro ken, hoewel de V. eenige malen getracht heeft ze weder aan te knoopen. Zondag morgen te ruim half acht schelde hij weder bij mevr. de W. aan. De dienst bode weigerde op zijn verzoek om den omgang te hervatten in te gaan. Hij bleef aandringen, waarom zij naar de achterkamer ging om er haar werk voort te zetten. Toen zij een oogenblik later weder in de gang kwam, vond zij er de V. nog, die eensklaps een viertal revolverschoten op haar loste. Het eerste trof haar aan het achterhoofd, het tweede aan den linkerschouder, het derde aan den rechterarm en het vierde in de maagstreek. Nog had zij de kracht de trap op te snellen. De V. keerde toen het wapen tegen zich zelf en schoot zich door de rechterslaap. Toen de ge- neesheeren ter plaatse kwamen, leefde hij nog. Des avonds is hij echter in het gasthuis overleden. Ook het meisje is in het gasthuis opgenomen. Haar toestand is vooruitgaande. Toen de revolver, waarmede de daad is gepleegd, door de politie in beslag werd genomen, bleken alle zes de pa tronen te zijn afgeschoten. Men veron derstelt, dat het laatste schot is afgegaan toen de V. bewusteloos neerviel. Een paar maanden geleden had de V. zijn vroegere beminde op straat aan gevallen en vastgegrepen. Men veronder stelt om haar te worgen. Voorbijgangers, op haar hulpgeroep toegesneld, wisten haar te ontzetten. De V. is toen door de politie in verhoor genomen, proces verbaal is opgemaakt en aan den rechter commissaris doorgezonden. Ook toen is door de politie bij de V. een revolver in beslag genomen. Een zeer ernstig ongeluk heeft te Rotterdam plaats gehad in het aan den Binnenweg gebouwd wordende huis. Te 4 uren kregen de daar werkzaam zijnde werklieden een kwartier schaftijd om hun brood op te eten. Zij die boven in het gebouwd wordende huis werk zaam waren, maakten gebruik van een midden door dit pand loopende werk- lift, waarmede het materiaal opgevoerd wordt. Reeds hadden vijf werklieden op de lift plaats genomen om spoedig bene den te zijn, toen nog een zesde man kwam aanloopen om ook van deze ge legenheid gebruik te maken. Toen hij in de lift wilde stappen daalde deze al en viel daarop plotseling met ontzet tende vaart tot beneden in het in aan- (Te laat ontvangen voor ons vorig no.) Ingekomen van Raamsdonk, H. Tim- mers, H. Bouwers en gezin Geertrui- denberg, A. HooijmakersLoon op Zand, E Kusters; Capelle, P. J. Nieuwen- huijzen, J. C. v. d. Berg, L. Rekkers en C. Verduijn. Vertrokken naar Geertruidenberg, J. de Jong, J. Smits od M. P. Th. Pop- pelier; Raamsdonk, P. Timmers; Breda, W. G. Kanters; Loon op Zand, P. Ver duijn Dongen, C. Timmermans's Her togenbosch, A. Donks; Waalwijk, A. M. v. d. Meis; Rotterdam, M. Schoof. Vertrokken naar Ede, P. H. van der MeijdenGorinchem, A. van Herwijnen Meerkerk, J. Versteeg. Ingekomen van Meeuwen, A. Versteeg; Almkerk, G. Biesheuvel; Gorinchem, A. van Muijlwijk. Ingekomen van Veen, J. Nieuwenhui- zen. Vertrokken naar Raamsdonk, G. v. d. LaarWaal ijk, M. Werther, E. Factor, A. F. Verhagen; 's Bosch, E. de Rooij, Made c.a., H. Verduijn; Vrijhoeven- Cappel, F. v. Esch en gezin, W. Hoef nagel, Z. Verhagen, Th. KoenenSprang, J. Ophorst; Hillegersberg. J. v. Til- borgh, H. Wagemakers's Gravenhage, Ingekomen van Baardwijk, R. Roomer Bergen-op-Zoom, E. de Jong; Moor drecht, H. M. van Tilborgh; 's Bosch,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2