zuigers naar Antwerpen zal sturen en dit wel in den loop der eerstvolgende dagen. Het doel der maatschappij zou zijn een proces uit te lokken, indien de stad mocht gevolg geven aan haar voornemen, om deze toestellen uit de havtn te weren. Zij wil door het ge recht laten uitmaken of de stad het recht heeft zulks te doen. Van een anderen kant neemt de gisting onder de dokwerkers toe. Er wordt gesproken over een ultimatum aan de stad, om de kwestie uit de voe ten te maken, eer we 14 dagen ouder zijn. Deze eisch zou gesterkt worden door eene algeraeene werkstaking van 24 uren in het geheele havenbedrijf. Vrijdagmorgen werd uit Parijs ge meld Liaboeuf is onthoofd. Vanmorgen in de vroegte heeft de terechtstelling plaats gehad: om zes minuten vóór half vier viel het hoofc onder de guillotine. Een bijzondere editie van de Guerre Sociale heeft gis teravond laat nog bekend gemaakt, da de onthoofding dezen nacht zou ge beuren en met de woorden „allen naar de guillotine" haar partijgenooten toi een betooging opgewekt. Óp de boule vard Arago, honderd meter ongeveer van de plaats waar de terechtstellingen wegens vader- of moedermoord plaats vinden, wordt de guillotine opgeslagen. Om half drie staat het toestel gereed. Deibier zelf overtuigt zich, dat de val bijl goed werkt. De dag breekt aan. Het terrein rond de guillotine is af gezet tot op een afstand van 800 M., een zeer sterke macht van polit-ie agenten en soldaten, wel duizend man, waarvan tweehonderd gardes te paard, handhaven de orde. De menigte^is zeer opgewonden. Inmiddels hebben zich de procureur van de republiek en andere overheidspersonen en Liaboeufs verde diger, mr Leduc, naar de Santé-gevan- genis begeven, waar de veroordeelde opgesloten is. Mr. Leduc vertelde later, hevig ontroerd, dat Liaboeuf, toen hij gewekt werd met de tijding, dat het uur der terechtstelling aanbrak, ver gunning gevraagd had eerst nog aan zijn moeder te schrijven. Om tien mi nuten vóór half vier koorde de menigte, die zich in de buurt der guillotine op hield, het geratel van wielen. Het was de gevangeitiswagen, die den moorde naar naar het schavot voert. Uit de menigte gaan woeste kreten op. „Moor denaars", wordt er geroepen er klin ken schoten, verschillende agenten zijn getroffeneen hunner heeft een kogel in den hals gekregen. Inmiddels is de wagen tot voor de guillotine gereden. Liaboeuf stapt uit, bleek, maar hij loopt voort zonder steun. Plotseling hoort men hem uitzchreeuwen„De terecht stelling is geen bewijs; ik ben geen souteneur, dat zweer ik!" Hij wordt beetgepakt, struikelt; „help", klinkt het rochelend. Dan valt het hoofd. Een pachter in Georgia moest in hech tenis genomen worden wegens wange drag. Een inspecteur van politie begaf zich met eenige n anschappen naar zijn hoeve, maar vond de toegangswegen versperd en werd met geweerschoten ontvangen. De inspecteur en een agent werden gedood, twee agenten gewond; de anderen trokken daarop af. De gouverneur van den Staat zond den volgenden dag een compagnie militie om den pachter te grijpen. De soldaten bestormden de hoeve zonder verzet te ontmoeten. In het woonhuis vonden zij den pachter bewusteloos op den grond liggen, een der politieagenten had liam den vorigen dag een kogel in het lijf gejaagd. Zijn vijf kinderen waren bij hem; zij waren in den strijd ongedeerd gebleven. De pachter stierf een uur nadat de soldaten hem gevonden hadden. Flaatseliik IVIeuns. Heusden, 2 Juli. De heer H. J. v. Eggelen, gemeente secretaris alhier heeft de vereerende opdracht ontvangen, om zitting te nemen in de com missie voor het leerlingenwezen, welke is ingesteld door den Ned. Bond van gemeente ambtenaren. De werkzaamheden dezer com missie hebben ten doel: lo. een uitgewerkt program van eischen te onderwerpen: 2o. maatregelen te beramen, welke er toe zullen kunnen leiden in de wijze van vor ming der leerlingen meerdere eenheid en grooter waarborg voor deugdelijkheid te brengen. Woensdag werd door een klipper schip, dat opvarende was, bij het z. g. eilandje een roeiboot overzeild, waarin twee mannen zaten. De inzittenden werden door den schipper gered. De omgeslagen roeiboot was reeds een eind weggedreven. Men is thans druk bezig de verzakking welke in den linkeroever nabij de rijkspeil schaal ontstaan is, te dempen. Met kolos sale zinkstukken en grond heeft men de diepte van 20 meter tot 9 teruggebracht, terwijl nabij de groote brug een zandbank wordt weggebaggerd. Een ongeluk komt zelden alleen zegt men. Toen de schuur van J. den B. met donderend geraas instortte, ontstelde een inwoner zoo hevig, dat hem de schrik in de been en sloeg. Voetje voor voetje kon hij zich met moeite voortbewegen. An del. Welk een drukte de scheep vaart thans oplevert bewijst, dat Dinsdag j.l. in de schutsluis alhier binnen een etmaal niet minder dan 150 vaartuigen geschut werden. Capelle. J.l. Woensdagmorgen trok de Waalwijksche Gymnastiekvereeniging in uniform en met trommelmarsch door deze gemeente naar Geertruidenberg, om een oefeningswandeling te houden. Dat ze bekijks hadden is te begrijpen. Dussen. De jongeheer J. R. Rietra alhier, is geslaagd voor het eindexamen gymnasium. Genoemd jongmensch is slechts 18 jaren. Herpt. De stoomzuivelfabriek „St. Isidore" alhier, mag zich in een gestadigen bloei verheugen. Is zij onlangs uitgebreid met den aanbouw van een bergplaats en een kantoorlokaal, heden zijn de werkzaam heden begonnen met het plaatsen een er koelmachine, die door de steeds toenemende grootere hoeveelheid boterproductie zeer noodig bleek. Nederhemert N.z. Mej. J. v. Gel- deren, onderwijzeres aan de openb. school alhier, staat op de voordracht voor dezelfde functie te Waarden burg. \ieuneii<ljjk Tot groote teleur stelling der inwoners is op 't verzoek om een derde postbestelling te krijgen, afwijzend beschikt. Raumsdoiik. Neringdoenden bui ten onze gemeente weten gewoonlijk niet dat men alhier (ook te R'veer) zonder bewijs in geen geval zijn waren mag venten. Wij brengen dit daarom onder de aandacht van het publiek, daar venters zonder een zoodanig bewijs, dat te R'veer bij den wacht meester der Marechaussees tegen betaling van 10 cent verkrijgbaar is, zonder waar schuwing onverbiddelijk worden bekeurd. Sprang;- Donderdagavond had de knecht van een Tilburgsch landbouwer, terwijl hij met een kar hooi huiswaarts reed, het ongeluk, in de Besooijensche steeg dat door de verbreking van de luns, het rad van den as ging. Fluks waren eenige flinke handen bezig deze persoon met het af- en opsteken van het hooi te helpen. Gelukkig had genoemde verder geen averij aan tuig of kar bekomen, zoodat hij na een groot uur oponthoud zijn weg kon vervolgen. Ween. Door B. en W. dezer gemeente is aan den raad voorgesteld aan het Molen eind onder deze gemeente over te gaan tot het graven van een put ter voorziening van bluschwater bij brand. Als een bewijs dat in deze streken ook wel wordt toegelegd op „fijne teelt" diene dat door een ingezetene in den loop dezer week enkele duizenden bloembolletjes werden afgeleverd. Moesten wij eenigen tijd geleden klagen over de werkeloosheid ter dezer plaatse, thans komen arbeidskrachten te kort. Men biedt reeds f 3 per dag voor gras- maaien. Vi'ijhoeveil-Cappel. Woens dagmiddag j.l. te 3 uur had op de kerke lijke begraafplaats te Loonschendijk de teraardebestelling plaats van Sibregje An- tonia Kuypers alhier, overleden in den nog jeugdigen leeftijd van dertig jaren. Om het graf had zich behalve de familie en nabe staanden een aanzienlijke menigte geschaard. Toen de kist over den grafkuil geplaatst was, deed de Christelijke Zangvereeniging „Hallelujah" alhier, waarvan de overledene werkend lid was, eenige prachtige toepas selijke liederen ten gehoore brengen, die plechtig over het graf weerklonken. Daarna werd door ds. Brummelkamp een toepasselijk woord gesproken, dat op de toehoorders een grooten indruk maakte. Door A. G. Kuypers werd namens de familie en vrienden voor de bewezen eer bedankt. Woudrichem. In het Heusdensch vischwater zijn in de afgeloopen maand gevangen 1 steur, 40 zalm, 17 elft, 125 vinteu, 56 pond snoek, 104 pond paling. WJJk. Met het plukken van zwarte bessen is men begonnen. Het beschot valt niet mee, te meer, daar ze de laatste dagen veel van den zwaren regen te duchten hebben. De prijs is vrij goed, men besteed 26 ct. per K.G. Met den hooibouw ziet het er van wege den aanhoudenden regen treurig uit. De boeren klagen steen en been, en geen wonder, want al het gras moet gewoonlijk vóór 1 Juli gemaaid zijn; alles ligt dus tegen den grond en wacht op zonneschijn. Het is te hopen dat er spoedig verandering komt. De handel in nieuwe aardappelen is zeer slap, terwijl de prijzen sterk dalen. Voor de z. g. „schoolmeesters" wordt nog van f 3,25 tot f 3,50 per H.L. besteedvoor blauwpitten welke in qualiteit veel beter zijn tot f 4,per H.L. Jammer echter dat we van sommige plaatsen het bederf reeds vernemen. In het loof is het al goed zichtbaar. Gisteren waren op de veiling der Tielsche Veilingsvereeniging, directeur de heer W. A. Septer, de prijzen der meikersen le soort 33 37 ct., 2e soort 10 4 141 /4 ct., volgers 20 28 ct., zwarte kersen 15 4 20 ct., napoleons le soort 25| 4 27 ct., 2e Boert 7 4 14 ct., Glimmers 16 4 19| ct., aard beien 7 4 12 ct., zwarte bessen 8 4 10 ct., "rambozen 15 4 17 ct., alles per pond. Op de veiling van de veilingsvereeniging Tiel en omstreken waren de prijzen giste ren van meikersen 3237 ct., volgers 193/4 20 ct., napoleons 2125 ct., late kersen 20 ct., roode bessen 811 ct., witte bessen 3 ct., frambozen 20 ct., alles per pond, kruis- sessen f 3,10 per 100 pond. Verslag van de Gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden 30 Juni 1910. Voorz. de heer A. van 't Sant, burgemeester. Secretaiis G. Vos. Afwezig de heer J. van der Meijden. Te halftien opent de Voorzitter de ver gadering met gebed, waarna de secretaris lezing geeft van de notulen der vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is: 1. Mededeeling van het proces-verbaal der kaaopneming op 23 Juni 1910, waaruit blijkt dat op dien dag bij den ontvanger in kas was f 220.81. 2. Een besluit van Ged. Staten tot goed keuring van het le suppletoir kohier van den noofdelijken omslag 1910 tot een bedrag van f178. 3. Ingekomen de rekening van de Ge zondheidscommissie gezeteld te Heusden over 1909, alsmede hare begrooting voor 1911 4. Een schrijven van Ged. Staten houdende toezending van een afsehrift van het Kon. besluit van 4 Mei 1910 no. 82 waarbij bet maximum aantal vergunningen drankver koop is verlaagd en vastgesteld op 8. Punt 1 tot en met 4 worden voor kennis geving aangenomen. 5. Een adres van den A. N. W. B. Toeristen bond voor Nederland, houdende verzoek om, aangezien de herbergen des Zondags middags vanaf twee uur gesloten moeten zijn, aan het veer te Sleeuwijk eene be hoorlijke schuilplaats met voldoende ruimte te doen bouwen, of indien dit om financiëele of andere redenen niet mogelijk mocht zijn te willen bepalen, dat het voorschrift tot het gesloten zijn van herbergen op Zondag middagen na 2 uur niet van toepassing is op het hotel „Sprenger" ten behoeve van toeristen en doortrekkende personen die met de veerboot naar Gorinchem wenschen te worden overgezet. Wordt besloten hierop afwijzend te be schikken. 6. Een adres van Ph. v. d. Giezen, ge meenteveldwachter alhier, om eenige tege moetkoming in de kosten van aanschaffing en onderhoud van een rijwiel. Wordt besloten hem daarvoor met ingang van 1 Januari 1911 eene vergoeding 4 f20 'sjaars toe te kennen. 7. Een adres van N. Kosters, ambtenaar ter secretarie alhier, houdende verzoek om verhooging zijner jaarwedde. Wordt besloten de jaarwedde van adres sant met ingang van 1 Januari 1911 met f 25 te verhoogen en alzoo te stellen op f 100. 8. Wordt besloten tot het doen van eene af- en overschrijving op de begrooting over 1909. Ten slotte wordt de herziening van de algemeene politie verorden ing dezer gemeente voortgezet. Niets meer aan de orde zijnde worden de openbare beraadslagingen gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over. PREDIKBEURTEN, 3 Juli. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk. nm. 6 u. ds. A. Brummelkamp van Vrijh.-Capelle. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Van der Pol, vm. voorbereiding H. Avondmaal. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. RiBpens. Geref. kerk B, vm. 9.30 lezing, nm. 6 u. ds. Both, van Andel. Aalburgvm. 9.30 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Davelaar. Doopsbediening. kens, nm. doopsbediening. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Vonk. ds. Pannebakker. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk rm. 9.30 u. en nm. 2 u. leeskerk. Kerknieuws. Te Gorinchem is, in den ouderdom van 71 jaar, na langdurige ongesteldheid over leden de heer J. van Andel, em.-predikant der gereformeerde gemeente aldaar. De overledene was ridder in de orde van Oranje-Nassau en voorzitter van het college van curatoren van het stedelijk gymnasium. Genderen. Op Zondag 10 Julia.s. des voorin. 9.30 uur zal, zoo de Heere wil, onze nieuwbenoemde predikant, ds. Brou wer, in de Geref. kerk worden bevestigd door ds. Brouwer van Lutjensgracht, en nam. 2 uur zal de nieuwe predikant zijn intrede in de gemeente doen. STATENVERKIEZING. Bij de gehouden herstemmingen ter verkiezing van leden der Prov. Staten werden gekozen in G. Boreel van Hogelanden (lib beiden aftredend. H. A. van Dalsum, r.k., oppositie-cand. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 24 Juni tot 1 Juli. Getrouwd: Cornelis Hovestad, 25 j. met Anna Elisabeth Verschoor, 25 j. Geboren: Hendrik Cornelis, z. v. J. Dekker en M. Paans. Dewerken en Sleeuwijk, v. 24 Juni tot 1 Juli. Geboren: Cornelis, z. v. P. C. Box man en W. W. van Driel. Overleden: Dirkje van Burgel, 26 j., echtg. v. Hendrik Sterkenburg; le enl. kind van het vr. gesl. van J. van der Meijden en O. van Helden. Capelle, over de maand Juni. Ondertrouwd: W. L. van Roomen, 28 j., van 's Bosch en J. J. Jansen, 28 j. Geboren: Maria Hendrika, d. v. W. Molegraaf en M. Verduijn; Antonie Adrianus, z. v. H. v. d. Schans en E. Mes; Arie Cornelis, z. v. J. Quirijn» en M. C. Boeser; Pieter Cornelis, z. v. P. Bakkeren en J C. Verduijn. Overleden: Te Putten (Geld E. L. de Bruijn, 22 j Anna, 10 m., d. v. C. Wagemakers en P. van Haaften;Leen dert, 26 j., z. v. L. van Dongen en G. M. van Dijk. Woudrichem, over de maand Juni. Ondertrouwd: Pieter Borg, 28 j.en Antje Adriana Krielaart, 27 j. Geboren: Peter, z. v. Jakob Baks en Pietje Maas. Overleden Elisabeth Gerdina Viveen, 3 j.; Anneke Struik, 2 w. Nederhemert, over de maand Juni. Getrouwd: J. H. v. Wijngaarden en N. Schreuters; M. van den Oever en F. van Bijsterveld. Geboren: Govert, z. v. A. van Aalst en A. Straks; Klaas, z. v. IJ. Visser en H. J. Baaijens. Overleden: Cornelis Smits, 11 j.; Jan van der Linden, 68 j., echtg. van E. van Diggelen. Genderen, van 15 tot 30 Juni. Geboren: Gerrit, z. v. E. van der Beek en H. P. Branderhorst; Arie Cor nelis Gerrit, z. v. H. A. Versluis en J. G. van den Biesheuvel; Hendrikus, z. v. J. Fitters en H. Verdonk. Almkerk, van 15 tot 30 Juni. Getrouwd: M. Groenenberg, 23 j. en Joha. Sanner, 25 j. Overleden: Lauwerenske Straver, 1 w.; H. K. J. Sprangers, 22 m.; Adra. v. Herwijnen, 66 j., echtg. van G. v. Drunen; Aagje Straver, 2 w. Binnenland. Het Handelsblad van Antwerpen schrijft: Uit de verklaringen door Nederland- sche ministers afgelegd, mag bepaald worden afgeleid, dat het bezoek van Koningin Wilhelmina aan Brussel als een vastgesteld feit moet worden aan gezien. De datum van dit bezoek zal worden bepaald, tijdens het verblijf van koning Albert en koningin Elisabeth in Hol land, op 5 September. Misschien wel zal dit bezoek nog kunnen plaats grijpen in den loop van September of October, zoo niet zal het verdaagd worden tot de lente van 1911 In de Eerste Kamer heeft Vrijdag morgen de minister van buitenlandsche zaken eene verklaring afgelegd naar aanleiding van de laatste nota van den heer Van Heeckeren. De minister heeft daarbij al zijne vroegere beweringen gehandhaafd. Op de verklaring is een vrij levendig debat gevolgd. De heer Reekers stelde daarbij voor, de discus- siën over deze nieuwe regeeriogsver- klaring op te schorten, totdat de leden de gelegenheid zouden hebben gehad, haar gedrukt voor zich te zien. Nadat de minister van buitenlandsche zaken zich daartegen verklaard had, onder mededeeling, dat hij niet geneigd zou bevonden worden, de debatten later te heropenen, en de heer Van Heeckeren gezegd had, thans de verklaring niet te kunnen bespreken, aangezien hij de noodige stukken niet bij zich had, is het voorstel van den heer Reekers ver worpen. Daarna is aangenomen een motie van den heer Van Weideren Rengers, waarbij de Kamer, gehoord de regeevingsver- klaring, besluit, den minister dank te betuigen voor de verstrekte inlichtingen, en, als zijnde voldoend ingelicht, over te gaan tot de orde van den dag. Beide tribune» waren dicht bezet. Op de gereserveerde tribune werden opge merkt de voorzitter der Tweede Kamer graaf van Bylandt, verschillende leden der Twee Kamer, de oud-ministers vau marine Ellis en Cohen Stuart, de oud minister van ooi log Sabron, de secre taris-generaal van het Arbitrage Hof, baron Michiels van Verduynen, de le secretaris van het Hof, baron W. Roëll en verschillende ambtenaren van het departement van buitenlandsche zaken. De meeste leden van het Kabinet hadden aan de ministerstafel plaats genomen. In de Tweede Kamer is thans inge diend door de leden mr. Van Hamel en mr. Limburg het reeds bij de behan deling der ontwerpen-administratieve rechtspraak (klein) door den eerstge noemde aangekondigd voorstel van wet tot gedeeltelijke afschaffing van het hooger beroep van het openbaar miui3- terie bij de rechtbanken. De officier van justitie zal, volgens dit voorstel, geen hooger beroep kunnen instellen, tegen vonnissen, waarbij de beklaagde is vrij gesproken op grond dat zijn schuld niet is bewezen; tegen vonnissen, waarbij de beklaagde van alle rechtsvervolging wordt ontslagen; en tegen vonnissen, waarbij de beklaagde is schuldig ver klaard. Het Ind. N. v. d. D. meldt, dat het verzoek om gratie van de aan A. van Daalen wegens den kasdiefstal te Koeta- Radja opgelegde straf van de hand is gewezen. V. D. zal nu, volgens de Sum. Bode nog pl. m. 2 jaar en 6 rand. moeten zitten, daar de duur der pre ventieve hechtenis in rekening wordt gebracht. Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u.ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Aalst, nm. 2 ds. Luteijn. Almkerk, vm. 9.30 en nm.2u. ds. Montijn. Andelvm. 9.30 en nm 6 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Luteijn van Aalst. Besoijen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Dier- Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Van Toorn, van Sprang. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der HofF. Drongelen, nm. 1.30 ds. Van Asch. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. ds. Rennes. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch, Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Dekker, vm. doopsbediening en beide malen collecte voor 't Suppletiefonds voor arme schoolgaande kinderen der Chr. school. Genderen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Giessen, nm. 2,u. ds. J. B. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, Loevestein, nm. 2 u. ds. Gth. Smits. Meeuwenvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. NederhemertN.z. vm. 9.30 en Z.z. nm. 2 u. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Gth. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, nm. 2,u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. Visch. Sprang, vm. 9.30 u. ds. P. van Toorn en nm. 2 u. geen dienst. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. J. C. S. Locher. Well, vm. 9,30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Davelaar. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. W. F. Gobius du Sart. Wijk c.avm. 9.30 u. eu nm. 6 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral Juist en tUdiff in te zenden. NOORD-HOLLAND. Amsterdam 1. mr. Th. Stuart (v.l. aftr.). Amsterdam II, J. Douwes (a. r. aftr.) en Cb. E. H. Boissevain (v. d.) Amsterdam III, Th. v. d. Waerden (s.d.a.p.) Amsterdam V, mr. K. A. W.L. Hazel- hoflf Roelfzema (v. d.) en mr. D. Josephus Jitta, (lib.) beiden aftr. Amsterdam VI, J. N. Hendrix (r. k. aftr.), en L. Serrurier (lib.) Amsterdam VII, D. van Eyk (a.-r. aftr.). Amsterdam VIII, dr. D. van Embden (v. d.) en Klaas de Vries (v. d.) Amsterdam IX, J. G. van Kuykhof (s.d.a.p.) en Th. Ruys Gzn. (a. r.) Haarlem, G. S Boreel (v. 1.) en J. W. Zaandam, B. W. Binnendijk en J. E. W. Duys (beiden s.d.a.p.) UTRECHT. Amerongen, Jhr. Mr. D. G. Rengers Hora Siccama, a.r. Utrecht, Mr. M. J. L. S. Bilderdijk, a.r., J. Grijns, a.r. en H. F. Kol van Ouwer- kerk, lib allen aftr. ZEELAND. Goes, W. van Oeveren en C. P. Vo gelaar, beiden a-r. Hulst, E. B. Dumouleyn, A. v. Rompu en A. Moerdijk, allen r.k. en aftr., en LIMBURG. Maastricht, Mr. F. I. J. Janssen en E. T. H. Hollman, beiden r.k. Sittard, Alph. Arnoldts. r.k. aftr. GELDERLAND. Aalten, Van Everdingen (li1).) en Wil link (lib., aftr.). A nhem, I). Lyberse (a.r.) en mr. H. P. de Wilde (v.d.). Zutphen, mr. J. H. de Crane (v.d.) en C. Storm Buysing (v.l., aftr.). Vertrokken naar: O ver veen, G. Pel li- kaan. Ingekomen vanWerkendam, J. H. Ippel en gezin. Vertrokken naar: Rotterdam, H. J. Oer- lemans en gezin; 's Gravenhage, A. A. de Jong; Duitschland, G. Rosenbrand en kind; Waalwijk, C. Rosenbrand, A. van der HoevenKlundert, N. de Rooij Loosduinen, El. de Jong. Ingekomen van: Loon op Zand, W. Klootwijk, P. de Jong, G. H. Geenen; Wraalwijk, H. W. van der Gouw; Was pik, Chr. Rekkers; Dongen, A. v. d. Hooven en echtg.; Drunen, C. Aerts; Moordrecht, W. van Beek; Made ca., A. J. van Alphen. Vertrokken naar: Gouda, Dirk van Biergel; Gorinchem, Willem deRuijter en Anna v. Helden; Nieuwland, Auta. de Ruiter. Arnhem, Joha. Catha. Mon tijn, J. C. Pruissen en gezinnaar Made c.a. naar Muskegon (N.A.) N. v. Andel en gezin; Dordrecht, J. G. v. Wijuen. Ingekomen van: Rotterdam, D. Smits en gezinGiessendam, Gova. en Hk. v. d. HeijdenAndel, Jenneke de Fijter.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2