.Iboime's, Dienstbode^ erltaiucnlpapier. Bezoekt te Heusden het fgC Paardenmonsteringen. Goedkoopste en Soliedste Magazijn van: Onderlinge BOEBEN-Brandwaar- borg Mpij. Asthma en alle Borst en Longaandoeningen. Bij dit Nummer behoort een Bijvoegsel. Jan Willem de Bruijn, G. TEN HAVE. Volt. waarborgkapitaal 100.000.00. Direetenr: JASPER WARMER. A. D. Baaijens te Herpt. Nat. Chr. Geh. Ont. Vereeniging. Volksktif Helmis. Maandag 4 Juli a.s. Dinsdag 5 Juli a.s. WICHERS en HEILBRON. J. F. DE NOOM, Den Sden Juni is v. D. naar de cen trale gevangenis te Semarang overge bracht. Uit Soerabaja werd den 27sten Mei aan het Ind. N. v. d. D. gemeld: Heden verhoorde de rechter-commis saris te Soerabaja Felix, Leijdelmeijer en Römer naar aanleiding van de bij huiszoeking in de woning van eerstge noemde gevonden effecten. De justitie meende toen, dat deze ef fecten behoorden tot die, welke aan de firma Kikkert, te Vlaardingen waren ontstolen. Dit is echter niet zoo, de stukken zijn alle aandeelen in Indische mijn- bouwmaatschappijen als Totok, Keta- hoen, enz. Felix had, volgens zijn zeg gen, deze aandeelen van Leijdelmeijer gekocht. Felix was te zamen met Römer exe cuteur van een boedel, waarin zich ook effecten bevonden. Römer had bijna geen bemoeienis met dien boedel ge had. De achterhaalde effecten schijnen dan ook niet tot dien boedel te be- hooren. De enquête-commissie voor het onder zoek naar het beheer der Gemeente lijke Electriciteitswerken te Amsterdam, Maandagavond met haar rapport gereed gekomen, heeft Dinsdag aan het toen vergaderde college van B. en W. haar conclusie meegedeeld. De conclusies komen hierop neer: Den Raad voor te stellen, den heer A. W. Ressing als directeur der G. E. W. te ontslaan, met toekenning van één jaar salaris. De commissie raadt B. en W. aan, den door hen ontslagen ingenieur-onder directeur, dr. G. de Gelder, een bedrag uit te keeren, overeenkomende met het totaal van twee jaar salaris. Ten opzichte van de ambtenaren ter G. E. W., den chef van de installaties, den heer L. H. Grivel, en den hoofd boekhouder J. C. Groothoff, doet de commissie aan B. en W. het voorstel, hen met uitkeering van een bedrag, overeenkomende met drie maanden salaris, uit hun betrekking te ontslaan. Uit Amsterdam wordt geschreven Konden wij onlangs melden, dat het beursgebouw na de reparaties en ver sterkingen zich in goede conditie bleef bevinden, thans blijkt dat deze vreugde maar van korten duur geweest is. In den zijgevel aan de Beursstraat is een nieuwe scheur gekomen, die be wijst, dat de werking van het gebouw, ondanks alle voorzieningen, nog niet tot staan gekomen is. De scheur, thans nog smal, loopt van een der boven kozijnen tot de lijst en gaat nog wel dwars door de nieuwe steenon heen, die hier ter „opruiming" van een vroe gere scheur destijds zijn ingemetseld. Pastoor Schots, te Sint-Jansteen, heeft andermaal een klacht ingediend tegen notaris Van Dalsum, te Hulst, wegens het uitgeven van een stuk van beledi- genden aard. Bijgeloof in 1910. Het N. v. d. D. meldt als historisch: In Drente is het geloof aan voorteekens lang niet ver dreven. Dit bleek dezer dagen weer in de nabijheid van Meppel, te Oosterboer, toen de landbouwer S. arbeidskrachten noodig had en een arbeider uit de ge meente Ruinen gehuurd had. De mau kwam des morgens, maar vertrok reeds des middags. De heer S. vroeg naar de reden en kreeg toen tot antwoord Ver- lejen joar toen mien zuster ziek lag, kwaam ik in een dienst, woar op 't laand een heeleboel zwarte kraaien waart en mien zuster is dood e'goan. Nouw, in oen dienst, bint er op 't laand weer veul zwarte kraaien en nouw lig mien moeder ziek. A'k blieve goat ze vaste dood, en doarumme goa'k vurt." Den 3den der vorige maand werd bij zekeren v. d. B. in zijn woniDg aan de Loofdakstraat te Rotterdam een kennis geving bezorgd van een aangeteekeDden brief. Die kennisgeving is in ontvangst genomen door den bloemist W. J. K., op de tweede verdieping woonachtig. Met de kennisgeving, door hem van een valsche handteekening voorzien, ontving hij op het postkantoor den aan- geteekenden brief, uit den Haag aan v. d. B. verzonden. De brief bevatte alleen kwitanties. Tegen den bloemist W. J. K., die op het postkantoor herkend is als degene die den aangeteekenden brief afhaalde, is proces-verbaal opge maakt. Donderdag heeft te Rotterdam een brutalen diefstal plaats gehad. De slee per G. V., uit de Jacominastraat stond dien morgen met zijn wagen op de Wijnhaven bij de Regentessebrug. Op den wagen waren 25 baaltjes meel ge laden. Eensklaps kwam een man naar hem toe loopen en deelde hem mede, dat hij onmiddellijk bij den patroon op het kantoor moest komen. Hij zou zoo lang op paard en wagen passen. Nauwelijks was de sleeper uit het gezicht, of de onbekende sprong op den bok en reed met den wagen met de baaltjes weg. Eerst begaf hij zich naar pand 5 in de Twee Leeuweosteeg, waar hij woont. Daar droeg hij zes baaltjes meel in zijn huis. Hierna reed hij ver der en liet ten laatste paard en wagen in den steek. In de Eeuhoorstraat bij den polietiepost zijn zij later onbeheerd op de straat aangetroffen, toen lagen er nog 19 baaltjes op den wagen. De dief, de losse werkman J. G., is spoedig na het plegen van den diefstal in zijn woning aangehouden, waar op de zes gestolen baaltjes beslag is gelegd Naar aanleiding van het voorge vallene te Kerkwijk heeft de officier van justitie te Tiel de ambtenaren van den burgerlijken stand in zijn arron dissement aangeschreven, de afkondi gingen van huwelijken op Zondag, zelf en, zooals veelal geschiedde, niet langer onder hun verantwoordelijkheid door anderen te laten doen. Op het terrein van de Koninkl. Ned. Mij. tot Expl. van Petroleumbronnen in Ned.-Indië aan den Heischen dijk te Rotterdam, moesten gisternamiddag twee mannen in een ledige benzinetank afdalen om deze schoon te maken.Vooraf werden zij door den baas gewaarschuwd, voorzichtig te zijn, omdat er zich mo gelijk nog benzinedampen in de tank konden bevinden. De twee mannen gingen in de tank, maar kwamen niet terug. Twee anderen volgden om zich op de hoogte te stellen, waar de eersten bleven. Ook zij keerden niet terug. Toen is de baas zelf gaan zien. Hij haalde alle vier uit de tank te voorschijn; zij waren bewusteloos. Men slaagde er in, bij drie van de werklieden de levensgeesten weder op te wekken, doch de vierde bleek over leden. De verongelukte man is L. de Ruijter, een werkman uit Pernis. Eenigen tijd geleden is een poging tot inbraak in de fabriek der Erven Caspar F'ick te Amsterdam gedaan. Ook gisterennacht is deze firma weer met een bezoek vereerd. Zij heeft echter sinds eenigen tijd in haar werkplaatsen des nachts een particulieren waker van den gecontr. nachtveiligheidsdienst in haar dienst. Gisterennacht bemerkte deze waker dat het plotseling zeer sterk begon te tochten. Hij ging eens kijken en vond een ruit in de fabriek uitge sneden. En meteen liep hij tegen een man aan. Hij vroeg den indringer wat hij wilde, waarop deze antwoordde: „Meneer, ik heb zoo'n honger". De waker nam hem hierop mede, gaf hem een boterham, hield hem aan de praat en wachtte op de inmiddels per telefoon ontboden politie, welke den man, iemand tusschen 28 en 30 jaar, arresteerde en naar het bureau overbracht. De verpleegster van de pokken-pa tiënten in het gebouw voor besmettelijke ziekten, van het Sophia-ziekenhuis te Zwolle, is door de pokken aangetast, gelukkig niet in ernstigen graad. Te Westerbork ging het gerucht, dat de 17 jarige J. B heimelijk bevallen zou zijn zonder verloskundige hulp en het kind verborgen zou hebben. De burgemeester, hulpofficier van justitie, droeg aan doktoren een verloskundig onderzoek op. De uitslag hiervan leidde tot het instellen van een onderzoek in de woning en op het erf waar de ver dachte diende. Op aanwijzing van haar werd ten slotte nabij een achter het huis staande schuur het lijkje op een halve meter diepte opgegraven. Later arriveerde de justitie uit Assen om een nader onderzoek in te stellen. De Amsterdamsche monteur A. v. d. S., werkzaam bij den heer Zimmerman, aldaar, is Vrijdagmorgen te 's Herto genbosch, terwijl hij in de fabriek van den beer De Gruijter werkzaam was, dood gevallen. V. d. S was gehuwd en vader van een talrijk gezin. Vrijdagmorgen werd gemeld: De 35 jarige B., een looper van de Ontvang- en Betaalkas te Amsterdam, wordt sedert Donderdagmorgen met een aanzienlijk bedrag aan wissels en geldswaardig papier vermist (f 186,000 en f 70,000.) De man is vijf jaar in dienst van de Ontvang- en Betaalkas. Men denkt aan een misdrijf, daar de vermiste zeer gunstig bekend staat. Het onderzoek is in vollen gang. Er wordt ook met een politiehond gewerkt. Volgens een later bericht is hij des avonds laat in Utrecht aangehouden. Er was in alle richtingen geseind, en in verschillende hotels en loge menten was het signalement van den man verspreid. De Utrechtsche politie werd vanwege het hotel Het Roode Hert, gewaarschuwd, dat aldaar een lo geergast was aangekomen, die aan het opgegeven signalement beantwoordde. De man beweerde Nobel te heeten, handelsreiziger te zijn, wonende te Rotterdam en komende van Amster dam. Door zijn zonderlinge houding had hij reeds dadelijk de aandacht ge trokken. De recherche ging onmiddel lijk naar bedoeld hotel en het bleek nu, dat men den voortvluchtige had gevonden. By een voorloopig verhoor bekende hij de gezochte te zijn. Bij hem werd een bedrag van f 21,000 gevonden. Het is gebleken, dat B. slechts f 3 van de 21/. ton verteerd had. Een be drag van f 250,000 had hij tusschen Muiden en Naarden in den grond be graven. Tot vijfden wethouder van Rotterdam is benoemd de heer Mr. De Jong, welke deze benoeming aannam. (Zie ons vorig nummer). nGEZO\DE^ Met groot genoegen en zeer veel belang stelling las ik het ingezonden stuk van K. Ik ben het in alle opzichten met de inzen ders eens, en het deed me genoegen dat zooiets eens onder de oogen van het geacht publiek gebracht wordt. Nog meer zelf dan K. opnoemt is er wat erg gevaarlijk is, n.l. de wielrijders ondervinden voortdurend den gevaarlijken last van het loopen der maaiers met onbedekte zeisen. Waarom zouden niet alle gemeentebesturen eene verordening dienaangaande kunnen daar- stellen? Dat deden toch meer plaatsen, zooals o.a. Heusden en Herpt. Ik hoop en wensch dus met K. dat alle Gemeente besturen eene verordening zullen vaststellen, waarin het loopen op openbare wegen met de ontbloote zeis verboden wordt. Onder dankbetuiging M. de. R. Uw. dw. het eenige middel tegen Prijs per flacon van 230 gram f 1,van 550 gram f 2,en van 1000 gram f 3,50. Hoe groo- ter flacon, hoe voordeeliger dus 1 Verkrijgbaar bij d® bekende ver- koopers en de meeste Drogisten en Apothekers. Centraal-Depöt L. V. Akker, VS otterdam. %fV>op Aanbe<<ile<lii>s;eii. die liun welbegrepen belang behartigen en tevens ons blad willen steunen, adverteeren hunne huwelijks- geboorte en overlijdensberichten uitslui tend in dit blad, «lat de groot ste publiciteit in «leze streek en ««ingeving heeft Zjj kondigen er hunne za ken in aan en zullen direct een gunstig gevolg daarvan ondervinden, daar het debiet van stonde zal toenemen. «ii verzoeken hunnen Nota ris alle verpachtingen en ver knopingen in dit blad te plaat sen en zfj zullen «1e hoogste prijzen maken. Neemt de proef! Marktberichten. Deze week werden aangevoerd en afge slagen 30 zalmen k f 1.10 k f 1.55 p. p. 3 Steuren f 34 f 144. 135 Zalmen f 0.97—f 1.50 p. p. Zeelt f 0,33—f 0,35 p. p. Snoek f 0.25—f 0.40 p. p. Paling f 0.271—f 0.50 Deze week aangevoerd en afgeslagen 76 Win terzalmen f 1.40 1,80 p. 1 K.G. 1134 Zomerzalmen f 1.00 k 1.45 1 Steur f 135.—. 1 Jacobszalm f 1.25 k Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 28 Juni 1.38 M. 0.69 M. N.A.P. 29 1.64 0.82 30 1.47 0.82 Waterhoogte Maastricht (brug) 30 Juni 0.15 M. beneden 0. 1 Juli 0 25 boven WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 30 Juni 4.72 M. boven 0. 1 Juli 4.92 Ndvertentlën. Heden overleed, na een kortston dige ziekte, te Oudewater, onze ge liefde Broeder en Zwager in leven Directeur v. d. Gasfabriek, in den ouderdom van 54 jaren. Gevraagd tegen Aug. of later, eene fatsoenlijke, nette als Meid-alléén, in een niet groot gezin. Goede informatiën verlangd. AdresMevrouw Dr. v. d. HOUT, Kanaal 18, Den Bosch. Luiermand-Artikelen en a Kinder-Confectle. a w A Gevestigd te Zwel Ie. KONINKLIJK GOEDGEKEURD. Bovengenoemde Maatschappij verzekert: c. Gereedschappen en machines, dienstig aan landbouw en veeteelt; De premie is naar gelang van bon waard en bedekking slechts van f 1.50 tot f 2.50 per duizend verzekerde waarde, benevens 40 cent administratiekosten en eene geringe kosten in het jaar van toetreding. Deze Maatschappij werkt zuiver coöpe ratief. Van de winst wordt 75 percent voor de verzekerden epgelegd. Vraagt inlichtingen bij den Agent Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, HillegomBennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Versohure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Nlaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. Pclslcrsliaat O 61, naast «le B'astorie. Alleen ALCOHOL VRIJ£ DRANKEN verkrijgbaar. ZUIVERE MELK, per glas 5 ct. MELKCHOCOLADE, per kop e ct. BOUILLON, 4» ct. KOFFIE, a ct. ENZ. ENZ. Bergplaats voor Itfj wicl«kii* GRENADINE, .5 ct. CHAMPAGNE PILZ, fleschlO ct. Zomlags gefloten. Biggen aangevoerd 60 stuks. Prijzen f 9, tot f 13.50. Prijs der boter van f 1,28 tot f 1,40 per kilo. Aangevoerd 430 kilo. Lammeren stuks, prijs f 0.00 tot f0. 1 Zalmen f 0,00 f 1.56 p.p. Door Ondergeteekenden zullen op onderstaande plaatsen en tijd monsteringen worden gehouden van 4- tot 1 O-jarige ■"aarden. Merries of Ruinen, on verschillig welke kleur. Bij voorkeur worden gekocht Paarden van Bovenlandsch of gekruist Ras, welke goed bevleeschd zijn. Er worden prijzen besteed van 300 tot700 gulden. Nadere inlichtingen te bekomen bij den Heer DE KORVER, Gorinchem. 7 uur Café Sprenger, Sleeuwijk. 8 Pender, Nieuwendijk. 9$ v. d. Pluijm, Dussenpolder. 10$ Heessels, Dassen. 11$ De Graaff, Meeuwen. 1$ J. Buijs, Herpt. 3$ Wed. Kalis, Andel. 7 uur P. W. Bok, Poederoijen. 8 Café Uitenbogaard, Aalst. 9 P. Smits, Nederhemert. 10 Hopwaag, Ammerzoden. 12 G. Vervoorn, Brakel. 1$ J. v. Krieken, Herwijnen. 2$ Braadaal, Vuren. 3 Ekelmans, 4$ Hotel De Korver, Gorinchem Firma W. M. THONUS, Eind N|i de Waterpoort, GORlNflIEH. Horloges, Pendules, Klokken, Regulateurs, Wekkers, Brillen, Pince-Nez, Barometers, Thermometers, Vergrootglazen. Atelier tot het Solied en Bill ij k repareeren van bovengenoemde ARTIKELEN, Nlles ouder garantie. laste «locli billijke prijzen. Mijnheer de Redacteur! B. 29 Juni. Min. van Waterstaat, het uitvoeren van werken tot verbetering van de Boven-Merwede, onder de gemeenten Vuren, Dalem, Gorinchem en Woudrichem. ltaming 32 010. Senig inschr. W. P. de Vries, Rossum f ?4,642. DE ADMINISTRATIE. Yischmarkt Hardinireld. Woudriehemsebe Yischmarkt. fcrafiiifschf Yischmarkt. Uit aller naam, E. A. DE BRUIJN. Reusden, 28 Juni 1910. SPECIAAL ADRES VOOR GASTHUISSTRAAT D 541, GORINCHEM. m a. Boerenbehuizingen, gebouwen en hooi bergen enz.; b. Meubilaire-, lijf- en andere roerende goederen d. Runderen, paarden en ander vee, dat ook tegen hemelvuur in 't open veld verzekerd kan worden (ook voor een half jaar) zonder premieverhooging. e. Koren, hooi en veldvruchten. SV Door hare inrichting de roordeeligste. Geeft den meest solieden waarborg. j. J. VEERMAN, Heusden. HEUSDEN31 Juni Op de graanmarkt besteedt men voor: Tartce t 5. af 8.-, Rogge f 4.80 af 5. Gerst f a f Haver f 4.50 a f S.5 Kool j zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND FAN ALTEN A. 1 Juli Aardappelen. Vroege f 4.e f 5. Blauwe f 1 25 a J 1.51; Zeeuwen, j 1.40 a f 1 60, Jammen f k f Hooi. le qual- f 2.0') if !4. He qual (voor de pers) f 0 KI a J2 00 Klaverhooi f :0.-- a/12.— Wit stroo f k f Geel dito J i 2 00 k f 13 - Vet e kalveren tot et. per half kilo. Varkens toi een gewicht van 75 K.G. ib i 26 ets. twaardere 28 a 29 etBoter f 0.621/2 a 0.6/l/2 ,jer K.G Eieren f 0 90 i f 1 per 26. ALMKERK. De zetting der boter is deze week op de markt f 0 65 in de winkels dus f 0.7 0 per h. kilo. Eieren f 1.95 per ;6 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.80. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed: Tarwe f 7.50 a f 8,00 Haver ƒ3,50 a f 3,75 Garst 4 af 4.10 per H.L\ Boter /0.6n afOWlkUper half K.G Eieren /I af 1.1 S per 26 stuks Biggen 8, a t i 2 0, Konijnen f .00 a f 0.00. Kippen f .'0 j ''.Of per stuk Waalwijk. 30 Juni. Op de veemarkt aange- voerd runderen. Kalfkoeien van f 170 tot f 240, Kalfvaarzen van f 140 tot f190, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Yischmarkt Garinchem. 5 Schoenmakers, Almkerk.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3