Been getroffen met een bjjl. 's-Bosch, Kerkstraat 48, Voor Zangvereemgingen en Zangscholen W, J» SIMQNIS DË KOKj Raamsdonksveer. beioorende tiij let Nieuwsblad yoor M Laid van Heasdei ei Altena m Zaterdai 2 M1910, No. 2958. Tandtechnische Inrichting. Vreeselijke Wonde. IVieuwe C. Houman, Heusden. JACQ. DE BRAVE, Manden. Stoelen. S.D.K. RIJWIELEN. Speeialiteitsmepk dep fipma V IT N 0 T tanden a f 2.- a u J 1 Gebitten a f 40. Stoomboot-Maatschappij BUITENLAND. De „grand jury" te New York, onder voorzitterschap van Rockefeller Jr., die een onderzoek heeft ingesteld naar den handel in blanke slavinnen aldaar, welke naar het heette werd gedreven door een wijdvertakte organisatie en met ver- kapteu steun van de Tammany-organi satie en haar handlangers in de stedelijke ambten, is met haar taak gereed ge komen. De bevinding der commissie was, dat een zoodanige wijdvertakte organisatie niet bestaat, en dat de handel in blanke slavinnen te New York ge dreven wordt door opzichzelfstaande personen, die echter elkaar allen kennen en tusschen wie ook wel een informeele band bestaat: zij helpen elkaar soms wel. Uit het rapport, dat door de „grand jury" te dezer zake is uitgebracht, blijkt nog dat in New York meer dan de helft der salons voor massage, handverzorging e. d. verkapte huizen van ontucht zijn. Nog bijkans iederen dag komen te New York gevallen aan het licht, die te rangschikken zijn onder de rubriek „handel in blanke slavinnen". Volgens een telegram uit Keulen is er te Lünen een eigenaardige aanslag gepleegd. Een onbekende stookte in de locomotieflood8 een locomotief, die hij zoo dicht mogelijk tegen den muur had opgezet, zoo hard mogelijk op en zette de rem vast. Daarop ging hij heen. Als niet bij toeval een machinist ter plaatse was gekomen en ingegrepen had, ware een ontploffing onvermijdelijk geweest. Van Servische zijde was er al lang geklaagd over het ruwe optreden der Turksche overheden tegen de Servische bevolking in Macedonië. De regeering te Konstantinopel heeft nu de strengste bevelen doen toekomen aan de betrok ken overheden om bij de ontwapening der Christelijke bevolking geen geweld te gebruiken. Volgens berichten uit Uskub waren de door de plaatselijke overheden bedreven wreedheden per soonlijke wraaknemingen, die volkomen in strijd waren met de bedoelingen der Porte. De verbittering onder de Ser viërs is, nu het optreden der overheden zachter is geworden, veel verminderd. In Engeland is voor het hof van den lijkschouwer te Enfield Dinsdag een wonderlijk sterfgeval verklaard. In De cember 1908 werd een jongmeisje door een automobiel overreden. Zij kreeg daarbij een schedelbreuk en brak een sleutelbeen, en vier valsche tanden met de plaat werden haar uit den mond gestooten. Twee van deze tanden en een stuk van de plaat vond men later in de tuf terug. Het slachtoffer werd naar een gasthuis gebracht en werd in Januari 1909 als genezen ontslagen. In November 1909 trouwde zij. Na het ongeluk (met de tuf n.l.) klaagde zij echter aldoor over keelpijn en drie weken geleden werd zij weer in het ziekenhuis gebracht. Van de, week over leed zij. Bij de sectie vonden de dok ters de twee vermiste tanden en het ontbrekende stukje plaat in de keel met den gouden haak diep in het weefsel vast zitten. Daaromheen had zich een abces gevormd en dit was de oorzaak van den dood. Volgens bericht uit Dusseldorp is het luchtschip Z VII, hetwelk des morgens aldaar met 21 redacteurs aan boord w as opgestegen, bij het dorp Glahre, bij het Teutenburgerwoud, gestrand. Op een hoogte van 1500 meter weigerde de stuur inrichting, waardoor het luchtschip door den hevigen wind naar beneden werd gedrukt en in de boomen terechtkwam. Het achterste gedeelte werd door de boomen vernield; het passagiersschuitje werd door een denneboom doorboord. Er is niemand ernstig bij gewond. Intusschen schrijft men uit Dusseldorp aan het N. v. d. D. Vrij zeker komt Zeppelin's luchtschip de Deutsehland 15 Juli naar Nederland en wel van Dusseldorp naar Arnhem, misschien naar Amsterdam' Het doorgaan der reis hangt af van de zekerheidstelling van omstreeks dui zend mark. Of echter thans veel van de reis zal komen Een verslaggever van de Daily Mail, behoorende tot de 23 koerantiers, die de reis van de Zeppelin hebben mee gemaakt, geeft daarvan de volgende lezing Om halfacht, toen het luchtschip van Dusseldorp wegvoer, woei er een lichte bries. Na een 150 M. hoog gestegen te zijn zette het in Zuidoostelijke richting koers. Het plan was een rondvaart van drie uur te doen en dan te Dusseldorf terug te keeren. Twee uur lang ging het goed. Toen hield ineens achter een schroef op te wentelener was een gebrek aan een motor. Intusschen was de wind stevig aangewakkerd en daarin werd het met een werkelooze schroef moei lijk sturen. Men zou nu trachten Mün- chen te bereiken, waar soldaten bij de landing konden helpen. Keeren en met den wind meevliegen dorst men niet meer. De kop werd tegen den storm ingezet. Nu werd op Osnabrück aan gestuurd. Uitgeworpen telegrammen daarheen moesten de komst van het schip aankondigen. Het schip danste en wiegelde tegen den wind op. Het was koud. Het stroom de van den regen. Een tijd lang kwam het schip, tegen den sterken wind in, niet van zijn plaats. De benzine raakte op. Men was nu negen uur in de lucht geweest, in plaats van drie. Een oogen- blik later begroef het schip zich in een regenwolk. Een dikke nevel belette het uitzicht. Dat di urde een half uur. Toen ineens hielden de schroeven op met draaien. De benzine was op. Bijna da delijk daalde het schip door de wolk omlaag, en een neerwaartsche windvlaag plofte het op een dennenbosch. Een versplinterende stam drong door den vloer van de kajuit, maar niemand werd getroffen. De rest weet men. BINNENLAND. Van tariefsherziening vertelt de Ned.: Twee vrienden bereiken na een wan deling een overhaal, en geven den veer man te kennen, dat zij den anderen oever wenschen te bereiken. Tijdens de overvaart geeft de veerman op zeer woeste manier blijk van zijn ontevre denheid over het late komen zijner pas sagiers: „Hadden jelui wat harder ge- loopen, dan kon je gelijk met die andere menschen zijn overgezet?" Deze zinsnede wordt nog aangevuld met een fortissimo uitgesproken „Ezels!" In den angst wordt de wijsheid ge boren, zoodat de jongelui bij het verlaten der pont den schipper slechts den halven vracht betalen, en hem, die hierover opnieuw in toorn ontbrandt, wijzen op het tariefbord Vee half geld De vrienden snellijk af. De veerman turend op zijn tarief bord, daarna op z'n neus. Omtrent de ontvluchting van Willem Roos uit het krankzinnigengesticht te Castricum wordt nog gemeld: De man van het beruchte trio is gekleed in zijn eigen blauw colbert- costuum en heeft verlakte schoenen aan, in één woord hij ziet er uit als een heer. Roos had zich reeds voor 14 dagen geoefend om weg te komen, door zich op den zolder te verstoppen, om te zien hoe lang het duren zou, eer men hem vond, hetwelk na drie uren plaats had. Hij kwam 15 April op Duin en Bosch en wist door goed gedrag allerlei faci liteiten te verwerveno. a. deed hij boodschappen in het dorp, hielp den vrachtrijder goederen van en naar het spoor brengen en was bij vele ingeze tenen bekend, die zich maar niet konden begrijpen, dat zulk een misdadiger zoo veel vrijheid genoot. Die vrijheid heeft hij tot Zondag j.l. niet misbruikt, want hij deed toen nog een boodschap bij den leverancier De Haas, in tegenwoor digheid van een verpleger. Te 2 uur Zondagnacht is hij er van door gegaan, nadat hij de fiets van dr. Melchior uit de schuur had gehaald. De dokter heeft op dat ongewone uur wel een fiets achter zijn woning hooren rijden, maar dacht, dat het de nacht waker was, die er op zat. Roos heeft, vóór hij wegreed, nog ingebroken in het administratiegebouw, waar hij f 25 wist te bemachtigen. Maandagmorgen zes uur werd de politie met de ont vluchting in kennis gesteld. De nachtwaker, die de zalen inspec teert, heeft bij zijn inspectie Roos niet gemist, want hij had eenige dekens, in de lengte opgerold, op de krib gelegd en deze behoorlijk toegedekt. Het vermoeden bestaat, dat de ont vluchte koers heeft gezet naar Rotter dam, waar hij als varensgezel wel een heenkomen zal hebben gevonden en zeker wel gelegenheid heeft om naar Engeland over te steken. De plaatselijke autoriteiten zijn te Castricum maar weinig tevreden, dat de patiënten van Duin en Bosch zooveel vrijheid genieten en zulke gevaarlijke misdadigers zich frank en vrij in het dorp kunnen bewegen. De kapelaan der parochie werd bijv. op den tweeden Pinksterdag door een passeerend verpleegde ernstig bedreigd, wat hem vroeger ook reeds was over komen. Groepen van 15 verpleegden trekken soms door het dorp, slechts door één verpleger of verpleegster be geleid. Een bekend Haarlemsch justitieel ambtenaar sprak vroeger reeds over die bedenkelijke vrijheid, die men verpleeg den misdadigers te Castricum gunt, tot nu toe echter tevergeefs en niettegen staande in den laatsten tijd ten minste vijf personen in alle richtingen zijn ontvlucht. Een witkiel aan het station Castricum heeft medegedeeld, dat Roos reeds eenige malen vertelde voornemens te zijn, als hij zijn kans schoon zag, te ontvluchten. Hij zou echter zorgen, dat geen der geëmployeerden daardoor in moeilijk heden kwam. Zondag 19 Juni heeft hij nog met zijn moeder, die hem toen bezocht, door Castricum gewandeld. Ook had hij te kennen gegeven, sedert de te Castricum opgenomen Amsterdamsche veroordeelde „Roode Dries" genezen was verklaard en weer in arrest was gesteld, dat het nu zijn tijd werd om weg te komen, anders zou hij ook kans hebben als „genezen" naar de gevan genis teruggezonden te worden. Gebleken moet zijn, dat Roos door zijn bezoekers van loopers is voorzien geworden, want, om uit het geslicht te Castricum te komen, moest hij gereed schap hebben om 5 deuren te openen, met verschillende sloten. Eenmaal in het bezit van zijn gereed schap, is hij met slimheid en brutaliteit opgetreden. Toen de kamerbewaker om 2 uur de ronde in zijn kamer deed en zich naar een andere zaal begaf, is hij dadelijk opgestaan, heeft zijn bed in orde gemaakt, alof hij er nog in lag. Vervolgens heeft hij de afgesloten zaal deur geopend en daarna de tusschen- deur van de corridor; eindelijk opende hij de zitkamer van de hoofd .erpleeg- ster en brak daarin een kastje open, waaruit hij f 55 ontvreemde. Daarmee klaar, moest hij alle slaapkamers der broeder verplegers passeeren, opende toen nog een tusschendeur, waarna hij de deur van den hoofdingang ontsloot en buiten kwam. Om de fiets van dokter Melchior te stelen, moest hij tusschen een paviljoen door, naar de dokters woning en hij volbracht daar zijn operatiën om de fiets te bemachtigen uit de afgesloten schuur. Nader is gebleken, dat hij ook nog een horloge met ketting van een der patiënten heeft meegenomeu. Dr. Jacobi, de geneesheer-directeur is, in verband met deze ontvluchting bij den officier van justitie te Haarlem ontboden. Te Meppel werden Dinsdagavond om half 11 twee meisjes, beide in dienst betrekking en van ongeveer 16-en 20- jarigen leeftijd, wandelende gezien langs de Hoogeveensche vaart, onmiddellijk bij Meppel. Zij kwamen echter niet tehuis, zoodat men Woensdagmorgen vroeg op onderzoek uitging, met het gevolg dat des namiddags hun lijken uit genoemde vaart werden opgehaald. Wat er gebeurd is, is onbekend. 1 Een heer, te Rotterdam woonachtig, reed Woensdagmorgen met zijn fiets langs den West Varkenoordschenweg aldaar. In het gras langs dien weg zaten vijf mannen, die zich met kaartspel bezig hielden. Den fietsrijder werd ver zocht zijn rijwiel er bij te zetten, een kaart werd omgekeerd en men vertelde, dat hij zijn fiets verloren had. De fiets rijder stemde dit niet zoo grif toe, maar verzocht den kaartspeler, die al beslag op zijn rijwiel gelegd had, met hem mede te gaan naar het hoofdbureau van politie. Dit gebeurde en op dat politiebureau is de heer weder in het bezit van zijn rijwiel gesteld. Deze kaart speler bleek te zijn J. A. B uit Den Haag, en de vier andere kaartspelers, die niet medegingen, zijn geweest de kwartjesvinders J. K., J. B., T. B. van L. en E. C. P. v. B., allen te Rotterdam woonachtig, en wier foto's bij de politie berusten. Op de terreinen van Wilton's Machine fabriek en Scheepswerf aan den West- kousdijk te Rotterdam, zijn proeven genomen met het luchtdrukverf-appa- raat van de firma Otto Heinrioh te Leipzig-Plagwitz, welk apparaat sinds eenige jaren in tal van kleine inrich tingen in toepassing wordt gebracht. Genoemd toestel, waarin de toegevoerde lucht zich met de verf verbindt, wordt als een revolver gehanteerd en dient om de verfkwast te vervangen. De voordeélen van dit apparaat zijn hierin gelegen, dat het verfwerk veel vlugger geschiedt en de verfstof dieper indringt. De proeven werden genomen op de Rhenania, die op het oogenblik in Wilton's dok ligt. Coöp. Stoomznivellabriek OP HOOP VAN ZEGEN", Genderen. BOTER. BLAAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rjjk<(botermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.25 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. De KLOOSTERBALSEM ge neest in een ommezien. De Heer Hendrik Theunissen, oud 32 jaar, landbouwer van beroep te Meyel (L.) was bezig brandhout te kappen, toen de bijl plotseling uitgleed en met een geweldigen slag zijn been trof. Zijn been was één en al kloof, akelig om aan te zien. Weken achtereen kon de Heer Theunissen zich daardoor niet verroeren en er natuurlijk niet aan denken om werkzaamheden te verrichten. Hij schreeuwde het uit van de pijn en dacht voor altijd ongelukkig te zijn, omdat vele smeerseltjes, die hij al gebruikt had, niet hielpen. Bij den winkelier H. Gortz werd onmiddelijk een potje KLOOSTERBALSEM gehaald en deze met een zwachtel om de wonde gewikkeld. De zwachtels met KLOOSTERBALSEM wer den telkens ververscht. Van dag tot dag werd de wonde mooier en gezonder en na eenige potjes KLOOSTERBALSEM te hebben opgebruikt, was de Heer Theu nissen weer in staat zijn been te bewegen. Met een verheugd gezicht zei- de hij aan onzen verslaggever: „Kijk, Mijnheer, dat heeft de KLOOSTERBALSEM gedaan. Ik kan weer met mijn been doen wat ik wil". De Kloosterbalsem, Klooster Sancta Paulo, is een onovertrof fen middel tegen Rheumatiek. Bovendien is het een uitmuntend middel tegen oude en nieuwe wonden, zweren, ring-, baard en dauwworm, alle ziekten der hoofdhuid en aambeien (zoowel bloedende als andere). Prijs per pot van 20 gram 35 ct., van 50 gram 75 ct., van 100 gram f 1,20 en van 250 gram f 2,50. Hoe grooter pot, hoe voordeeliger dus Centraal-Depót: L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar bij Drogistsn, Apothekers en de bekende De póthouders. De omstreken van Almelo worden in de laatste weken onveilig gemaakt door inbrekers. In de gemeenten Ambt- Almelo, Borne, Wierden, Hellendoorn en Rijssen heeft men zich door het uitsnijden van ruiten of het opschuiven van de ramen toegang verschaft tot herbergen en winkels en werd de lade gelicbt. De politie is den dader of de daders nog niet op het spoor. ADVERTENTIEN. Verkrijgbaar bij volgens 't nieuwste systeem, plaatsing zonder pijn, met 4 jaar schriftelijke garantie. Slecht passende gebitten worden spoedig en zeer billijk hersteld. Consult dagelijks. Des Zondags van 912 uur. t. o. het postkantoor. Mée. Dentist. WASCH-, REIS- RUST-, ZIEKEN-, SÈRRE-, CAFÉ- TUIN- Goed en Goedkoop. Manden- Stoelenfabriek „DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. Vereenigde Heusdensche Bosch - Heusden- Goriiichem- Dordrecht-Rotterdam. 1.- lleusden-Goriiichciii. Van Heusden naar Gorinchem: Zondag v.m. 8.n.m. 3.uur. Boseli-Gorinehem. (1 April1 November). Op Gorinchemsche jaarmarkten geen ge regelde dienst. Bfleusden-Rotterdam. Van Heusden Maandag en Dinsdag 's nachts circa 1.30 uur. Overige dagen (behalve Zondag) vm. circa 4.30 uur. Van Rotterdam: dagelijks (behalve Zon dag) nm. 12.45 uur. Dim?tf?nr: T. DE BEER, Gorinchem. zijn onmisbaar de volgende ZiAMGrBIJlXröESLie van HERMAN BENDER, II, 50 tweestemmige 0.50. III, 50 driestemmige 0.60. IV, 51 vierstemmige 0.80. M. SIEVEKING, Keur van Liederen en Korenvoor vier Mannen stemmen ten dienste van Jongelings-Yereenigingen en Car. Zanggezelschappen. Ie stukje (30 liederen en Kooren) f 0.60; 2e stukje (23 Liederen enKooren) f 0.60. Bovenstaande bundels (uitgave van L. J. VEERMAN te Heusden) worden geleverd door en zijn voorradig bij alle Boekhandelaren in Nederland. BOET HEM HET AAN wannneer men met een rijwiel bedrogen uitkomt. Waarom U bij het koopen van een rijwiel niet gewend tot een handelaar, waarvan U weet dat hij een naam te ver liezen heeft en zich, in zijn eigen belang, beijvert om U HET BESTE te leveren, daardoor in staat gesteld door groote contracten met eerste klas fabrieken en huizen. Bij eenig nadenken begrijpt men toch zeer goed dat een kleine handelaar, die zijne goederen uit de derde of vierde hand betrekt en in de meeste gevallen met goederen in depót werkt, enorm hoogere inkoopsprijzen betaalt dan een groote han delaar, die zich bovendien door den grooten omzet met weinig winst kan tevreden stellen. Koopt daarom een S.D.IA. Hf) wiel, U is dan verzekerd waar voor uw geld te krijgen. Onderdeelen en Benoodigdheden voor B ij wielen in de grootste sorteering en aan de laagste prijzen. n V v - „r Dienstregeling 1 lei1 October. uur. uur. Jiaandag, v.m. 4.5.30, 6.30, d.m. 1, j 4.15 uur. Dinsdag en Vrijdag, v.m. 6.n.m. 1.— Overige dagen v.m. 6.30, n.m. 1.— Van Gorinchem naar Heusden Zondag, v.m. 10.15, n.m. 6.30 uur. Maandag, v.m. 11.12.n.m. 3.45, 6.30 uur. Vrijdag, v.m. 8.30, n.m. 3.45, 6.30 uur. Overige dagen v.m. 9.nm. 3.45, 6.30 u. Naar 's-Bosch. x laandag. Van Gorinchem nm. 12.van Heusden nm. 2.uur. Dinsdag, Donderdag, Vrijdag. Van Gorinchem v.m. 6.van Heusden v.m. 8.uur, Zaterdag van Gorinchem, v.m. 6.n.m. 3.30; van Heusden v.m. 8.n.m. 5.15 uur. Naar Gorinchem. Maandag. Van Bosch vm. 4.nm. 3. van Heusden vm. 5.30, nm. 4.15 uur. Dinsdag, Donderdag en Vrijdag. Van Bosch nm. 1.van Heusden nm. 2.15 uur. Woensdag en Zaterdag. Van Bosch 's mid dags 12.van Heusden n.m. 1.15 uur. EXTRA VEED1EJST: Woensdag: van Andel naar Bosch vm. 3.30 uur; van Heusden naar Bosch vm. 5 uur. Van Bosch naar Gorinchem nm. 12 uur; van Heusden naar Gorinchem nm. 1.30 uur. UiKVT te Heusden: G. Xalingré. Muziekdirecteur en Leeraar voor Zang- en Toonkunst, als: LLEDERBUNDEL I, 52 eenstemmige liederen f 0.40.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5