Landbouwtentoonstelling te Waalwijk. SIMPLEX CYCLOÏDE. brand sloeg over op het terrein der Kankasische maatschappij, waar het gansche reservoir uitgebrand is. Plaatselijk. Nieuws. Heusden, 20 Juli. Tot ons genoegen kunnen we mededeelen, dat de heer C. E. Leestemaker J. Lz. is geslaagd voor toelatings-examen tot den 2-arigen cursus voor stuurlieden te Delfzijl. Een schoorsteenbrand nabij de Oud heusdensche poort bracht Zaterdagavond heel wat volk op de been. De autoriteiten waren spoedig ter plaatse, doch de brandspuit behoefde geen dienst te doen. Met emmers water werd de brand gebluscht. Door de kaartclub „Ons Genoegen", gevestigd bij den heer P. v. d. Oever alhier, is een groot nationaal concours uitgeschre ven, dat op 21 Augustus a.s. in de zaal „Concordia" zal worden gehouden. Werkendam Bij den gemeente veldwachter S. v. d. Ruit is door de ver- liester terug te bekomen een zilveren broche. Habiloniënbroek. Op 26 Juli a.s. hopen Pieter Colijn en Wilhelmina Col jude Poorter hun gouden huwelijks feest te vieren. Wij vertrouwen dat het de brave oudjes niet aan belangstelling zal ontbreken, en dat de familie, vrienden en kennissen hun die dag zoo aangenaam mogelijk zullen maken. Capelle. Naar we vernemen is de knecht van den schipper Van Suijlekom alhier, die voor ongeveer een paar weken verdronk, in Duitschland gevonden. De smart der diepbedroefde ouders is groot De heeren De Bas, G. Verheijden en Th. de Jong alhier, zijn allen geslaagd voor de Rijks Hoogere Burgerschool te 's Bosch, de eerste voy het toelatingsexamen, de laatsten voor de 4e en 5e klasse. Hus*en. Op de Maandag j.l. ge- paarden monstering werden aangeboden 8 stuks. Hiervan werden er 8 gekocht. Zaterdag is door het bestuur van den Zuid-Hollandschen polder aanbesteed de onderhoud van sluizen, duikers en bruggen. Laagste inschrijver was Adr. Pellekaan alhier voor f 1156. Geerlruidenberg Bij beschikking van den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitengewoon opzichter van den water staat F. J. Fourdraine te Geertruidenberg, bij het maken van voorzieningen langs de Bergsche Maas. Donderdag j.l. had op de steenfabriek van den heer Allard een ongeval plaats. Op de stoomlift waarmede steenen worden vervoerd, bevonden zich de werlieden M., en van B. De lift brak en beide werklieden >tortten naar beneden. M. bleef halverwege hangen, maar werd spoedig naar beneden geholpen. Bij onderzoek bleek van B. nogal kneu zingen opgeloopen te hebben, maar overigens kwamen beiden met den schrik vrij. Meeuwen. De commissie tot wering van schoolverzuim alhier heelt in zijne vergadering van 14 Juli j.l. uit haar midden tot Voorzitter benoemd den heer P. de Raad, tot secretaris den heer I. E. Burghout. Maandag had hier door de heeren Wichers en Heilbron weder eene aan monstering plaats van paarden. Er werden aangeboden 5 en verkocht 2 stuks. Een wielrijder uit deze plaats kwam ïr. aanraking met een paard dat door een jongen uit de wei werd gehaald. De jongen viel er af, waarbij hij eene onbeduidende schram aan 't voorhoofd opliep; het paard liep naar zijn stal. De wielrijder toog met vrij sterk gedeukte fiets naar huis. Maandagmorgen woedde hier een on weer dat gepaard ging met verbazend veel regen. Een boom bij C. L., aan den Hill werd daarbij nog door den bliksem getroffen. Het aantal slakken schijnt er nog niet op te verminderen al worden er door sommigen heel wat opgeruimd. Een paar lui hier trakteeren er hunne varkens op, die ze met graagte verorberen. Nederlieiiiert. Een arme weduwe met groot gezin alhier, wier zoon zijn militie-plichten moet vervullen, heeft een schadeloosstelling van f3.50 per week ont vangen, voor den tijd dat hij nog dienst plichtig is. (Z.z.) Door den heer A. de Waal te Wijk is alhier 50.000 pond hooi gekocht, dat per schip naar België zal worden ver zonden. Wel een bewijs, dat de kwaliteit hooi uitstekend is, anders zouden de Belgische veehouders er niet van profiteeren. Nieuweil(l|]k. De heeren Wichers en Heilbron hielden Maandagmorgen alhier paarden monstering; er werden aangeboden 3 stuks, hiervan werd er 1 gekocht. Ruum*donk- Onze vroegere dorps genoot, de heer F. J. Fourdraine, is bij beschikking van den Minister van Water staat, benoemd tot buitengewoon opzichter bij het maken van voorzieningen langs de Bergsche Maas. *SIeeuw||k. Donderdag j.l. was N. C. O. alhier bezig hout te zagen. Een klein meisje van zijn zuster was hem behulpzaam met het hout vast te houden. Waarschijnlijk tengevolge van het uitschieten der zaag, kwam de kleine daarmede in aanraking en wel zoodanig, dat het voorste lid van een harer vingers werd afgesneden en ge- neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Sprang;- de vorige week had de schoenmaker A. V. het ongeluk, met een mes zoodanig in zijn hand te steken, dat geneeskundige hulp noodzakelijk was. Vrijdag 19 Augustus, des v.m. 10.15 uur, zal te Kaatsheuvel de loting voor de t ationale militie (lichting 1911) voor deze gemeente plaats hebben. Naar men ons uit vertrouwbare bron meedeelde, zal de christelijke zangvereeni- ging „De Harpe Zions" alhier, op Maandag 15 Aug. e.k. een pleizierreisje naar de omstreken van Nijmegen maken. VrfJIioeven-Cappel. De heer Maaskant, hoofd der christelijke school te Loonschendijk, had Zaterdag j.l. te Ooster hout het ongeluk bij het afstappen van zijn fiets te vallen waardoor hij een zijntr beenen brak. Door een dokter aldaar werd de vereischte geneeskundige hulp verleend, waarna hij per rijtuig naar huis vervoerd werd. Waalwijk. Geslaagd voor het tweede gedeelte Nationaal Staatsexamen de heer C. M. J. Witlox alhier. Waspik. De loting voor de nationale militie dezer gemeente zal plaats hebben te Raamsdonk, den 17 Augustus a.s. Het aantal lotelingen bedraagt 34. De kar van den voerman Mertens te Oosterhout, zakte alhier op het Kerkpad eensklaps tot aan den as in het zand. Na ruim een nur werkens, kon de man zijn reis weer voortzetten. De door den heer D. in 't Veld alhier gevonden cementput, is afkomstig van een directie-keet, welke tijdens het maken van een afwateringskanaal daar ter plaatse gestaan heeft. Zaterdag sloeg het paard van de wed. Van Riel te Waspik-Boven op hol. Bij het huis van den heer N. Smits gekomen, reed er de wagen met zulk een vaart tegen aan, dat de gevel werd beschadigd en een deur stijl werd versplinterd. Een voor het huis staande fiets werd onbruikbaar gemaakt. Ofschoon verscheidene personen op den wagen zaten, kon het woeste beest slechts met de grootste moeite tot bedaren worden gebracht. Persoonlijke ongelukken vielen gelukkig niet voor. Welseind- Aan de hooipers van den heer W. v. Genderen is Vrijdag het eerste nieuwe hooi ontvangen van W. Leu- vesteijn, te Nederhemert. Voorloopige prijs f 12.50 per duizend pond. Ook gaan com missionairs rond en besteden f13 voor blank hooi. W|jk- Zaterdag j.l. herdachten C. v. Loon en echtgenoote, den dag waarop ze voor 25 jaren in den echt werden ver bonden. Zeer veel blijken van belangstel ling, zoowel van familie als van bevriende zijde, vielen hun ten deel. Ook onze fanfare liet zich niet onbetuigd, en bracht hun des avonds een serenade. Hoewel de noten, pas groen en om wikkeld, worden ze toch reeds geplukt, in houten vaten met zout verpakt, met be stemming voor Engeland. De prijs is f6. per H.L. Als een bewijs uit ons vorig nummer, dat de vroege peren ongekend duur zijn, mag wel dienen, dat hier voor een flinke perenboom tevergeefs de prijs van f 60. werd geboden. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer ter markt was niet groot en in den handel was het over het algemeen stil. De prijs, dien de boeren voor hun vee willen hebben, is den kooplieden te hoog. Goed vet vee is er nog niet veel. Melk koeien werden gevraagd voor België, maar tot lagere prijzen dan voorheen. Vette kal veren en schapen waren minder in prijs. Varkens blijven duur, zoowel de vette als de dragende en de biggen. Eerste soort van vet vee is buitengewoon duur. De handel in paarden was wel niet leven dig, maar de prijzen waren hoog. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 74 82 ct., 2de kwaliteit 64 68 ct., vette kalveren 60 61 ct., vette var kens 62 65 ct., voor Engeland, 58 62, allés per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 145 f 245, neurende 115 a f 235, guste f 140 a f 250, pinken f 60 k f 115, kalveren f 16 él f30, biggen f 9 f 14.50, drachtige zeugen f 60 a f 67, drachtige gel ten f40 a f50, schot telingen f 24 f 35, schapen f 16 f 27, vette schapen f 20 f 25, luxe-paarden f 550 f 655, werkpaarden lsto kwaliteit f 350 h f 530, 2e kwaliteit f 215 f 320, twee-en-een-halfjarige f 000 f 000, ander- halfjarige f 175 f 2/5 per stuk. Programma der tentoonstelling: De aangiften van paarden en ander vee behoort voor 1 Augustus a.s. te geschieden bij den heer H. G. v. Everdingen, Stations straat te Waalwijk. Aan dat adres moeten ook de inleggelden worden overgemaakt. De tentoonstelling van het vee is bepaald op Dinsdag 6 September. Voor de toegekende medailles zullen des verlangd de volgende bedragen in geld worden uitbetaald: Gouden Medaille f 50, Groote verguld zilveren Medaille 40, Verguld zilveren 25, Groote zilveren 15, Zilveren 10, Groote bronzen 5, Bronzen 2,50 Wordt de voorkeur gegeven aan geld prijzen, dan wordt daarop 10 pCt. gekort. In de verschillende afdeelingen worden de volgende prijzen uitgeloofd: DERDE AFDEELING. Handel* ruin*. Warmbloed. No. 17 van 47 jaar. Inleggeld f 0.50. Ie prijs zilveren medaille. 2e groote bronzen 3e bronzen VIERDE AFDEELING. Stambwekmerriëii. No. 18. A. W a r m b 1 o e d. Ie prijs f 15.2e prijs f 5. No. 19. B. Koud bloed. Ie prijs f 15.2e prijs f 5. VIJFDE AFDEELING. Slieren. No. 1 met meer dan 5 breede tanden. Inleggeld f 1.50. Ie prijs verg. zilveren medaille met diploma. 2e groote zilveren 3e 4e 5e zilvereD groote bronzen No. 2 met 2 breede tanden. Inleggeld f 1. Ie prijs groote zilveren med. met diploma. 2e zilveren 3e groote bronzen 4e Inleggeld f 1. Ie prijs gr. zilveren medaille met diploma. 2e zilveren 3e groote bronzen 4© ZESDE AFDEELING. Stamboekstiereii. No. 4. Ie prijs f 15, 2e prijs f 10, 3e prijs f 5 terwijl eiken prijs met f5 wordt verhoogd, wanneer bewezen kan worden dat het be kroonde dier een volbloed is. ZEVENDE AFDEELING. Dragend vee. No. 5 koeien. Inleggeld 1. Ie prijs verguld zilv. medaille met diploma. 2e groote zilveren 3e zilveren 4e groote bronzen 5e bronzen No. 6 schotten of vaarzen mët meer dan 2 breede tanden. Inleggeld f 1. Ie prijs verg. zil eren medaille met diploma 2e groote zilveren 3e zilveren 4e groote bronzen 5e bronzen No. 7 vaarzen met 2 breede tanden. Inleggeld 1 0.50. Ie prijs gr. zilveren medaille met diploma. 2e zilveren 3e groote bronzen 4e bronzen 5® jj ACHTSTE AFDEELING. Melkvee. No. 8 Koeien. Inleggeld f 1. Ie prijs verg. zilveren medaille met diploma. 2e zilveren 3e bronzen No. 9 Schotten of vaarzen. Inleggeld f 1. Ie prijs verg. zilveren medaille met diploma. 2e zilveren 3e bronzen ^.0 NEGENDE AFDEELING. letvee. No. 10 Koeien. Inleggeld f 0,50. Ie prijs zilveren medaille met diploma. 2e groote bronzen 3® ii No. 11. Schotten of vaarzen met meer dan 2 breede tanden. Inleggeld f 0,50. Ie prijs zilveren medaille met diploma. 2e groote bronzen 3® ii ii No. 12. vaarzen met 2 breede tanden. Inleggeld f 0,50. Ie prijs gr. bronzen medaille met diploma. 2e bronzen TIENDE AFDEELING. Fokvee. No. 13 vaarzen zonder breede tanden. Inleggeld f 0,50. Ie prijs zilveren medaille met diploma. 2e groote bronzen 3® ii ii No. 14 Kuiskalveren. Inleggeld f 0,25. Ie prijs gr. bronzen medaille met diploma. 2e bronzen ELFDE AFDEELING. No. 15. Stamboek koeien. Ie prijs f 10,2e prijs f 6,3e prijs f 4,terwijl elke prijs wordt verhoogd met f 5,wanneer bewezen kan worden, dat het bekroonde dier een volbloed is. TWAALFDE AFDEELING. Schapen. No. 1 springrammen. Inleggeld f 0,50. Ie prijs gr. bronzen medaille met diploma. 2e bronzen No. 2 ooien (4 stuks). Inleggeld f 0,50. Ie prijs gr. bronzen medaille met diploma. 2e bronzen No. 3 lammeren (4 stuks). Inleggeld f 0,25. Ie prijs bronzen medaille met diploma. DERTIENDE AFDEELING. Varken*. No. 1 beeren. Inleggeld f 0,50. Ie prijs zilveren medaille met diploma. 2e groote bronzen No. 2 zeugen. Inleggeld f 0,50. Ie prijs zilveren medaille met diploma. 2e groote bronzen VEERTIENDE AFDEELING. Geil en- No. 1 Springbokken. Inleggeld f 0,50. Ie prijs groote bronzen med. met diploma. 2e bronzen No. 2 geiten. Inleggeld f 0,50. Ie prijs gr. bronzen medaille met diploma. 2e bronzen Verslag van de vergadering van den ge meenteraad van Vrij hoe ven-Cappel, gehou den op Vrijdag 15 Juli 1910, des nam. te 74 uur. Tegenwoordig: de burgemeester en de leden Voor de Poorte, van der Waals, Stam, en van der Hoeven. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige bijeenkomst worden gelezen en goedgekeurd. Aan de orde: 1. Mededeeling proces-verbaal van kas- opneming, d.d. 22 Juni 1910, waaruit blijkt, dat de boeken behoorlijk waren bijgehouden en het vereischte bedrag in kas werd be vonden. 2. Het kohier van den hoofdelijken om slag, dienst 1910, voorzien van het bewijs van goedkeuring, d.d. 25 April 1910. 3. Het besluit tot onderhandsche ver huring van het voormalige tolhuisje, voor zien van het bewijs van goedkeuring, d.d. 14 April 1910. Alle deze stukken voor kennisgeving aangenomen. 4. Drie reclames hoofdei, omslag, dienst 1910, waaromtrent besloten wordt die in geheime vergadering te behandelen. 5. Vaststelling staat oninbare en nog te verhalen posten over 1909. Deze wordt vast gesteld tot een bedrag als oninbaar van f 78.41. 6. Aanbieding en voorloopige vaststelling gemeenterekening, dienst 1909. Deze wordt vergezeld van de daarbij behoorende be scheiden en de verantwoording van burge meester en wethouders met het ontwerp besluit, bedoeld bij art. 220 gemeentewet, aangeboden en na onmiddellijk onderzoek door de daartoe benoemde leden Stam en van der Hoeven, van wie eerstgemelde rap porteert en adviseert tot onveranderlijke voorloopige vaststelling, met inachtneming van het tweede lid van art. 220 gemeentewet, voorloopig vastgesteld, zonder dat alsnog een der leden het woord verlangt, op in ontvangst f 6407.084 en uitgaaf f 6213.654, alzoo met een batig slot van 193.43. 7. Het opmaken eener opgave, bevattende het dubbel der te benoemen leden in het college van zetters, ter aanvulling der va caturen, welke daarin 31 December a.s. zullen ontstaan, wegens het periodiek af treden van de heeren A. P. de Bruijn en M. voor de Poorte. Voorgedragen worden: Voor de vacature A. P. de Bruijnals le candidaat A P. de Bruijn en als 2e P. van der Schans. Voor de vacature M. voor de Poorte: als le candidaat M. voor de Poorte en als 2e G. J. Heijmans. 8. Brief van den Voorzitter van het water schap „de Groote Oude Straat". De raad besluit accoord te gaan met den eisch eener jaarlij ksche vergoeding van tien gulden, ingaande 1 Januari 1910, en nog f 10 scha deloosstelling over 1909. 9. Vaststelling comptabiliteitsverordening art. 114bis gemeentewet. Een ter tafel ge bracht concept wordt met algemeene stem men onveranderd vastgesteld. Niets meer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de Voorzitter de vergadering. Verslag van de vergadering van den ge meenteraad van Geertruidenberg, op 11 Juli 1910, 's namiddags 6 uur. Afwezig de heeren Smets en Allard. De notulen der vorige vergadering worden gelezen en met algemeene stemmen goed gekeurd. 1. De mededeeling van ingekomen stuk ken der door Ged. Siaten goedgekeurde raadsbesluiten a. Het aangaan der geldleening, groot f 4000, tegen 34 pet.; b. wijziging der ge meen tebegrooting 1910c. het kohier van den Hoofdelijken Omslag. Tevens wordt mededeeling gedaan: le. Dat de verpachting van het grasgewas op het Galgenveld heeft opgebracht f 17. en 2e. dat het maken eener afscheiding op de Secretarie is gegund aan den minsten inschrijver voor f 314, n.l. R. Naglé. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Wijziging gemeentebegrooting 1910. 3. Onderzoek der geloofsbrieven van mr. H. Allard. Deze Slukken worden in orde bevonden en besloten H. Allard als lid van den raad toe te laten. Hierna gaat de raad over tot een ge heime vergadering ter behandeling van een reclame tegen den hoofdei, omslag. Verslag van de vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken te Raams- donksveer, gehouden op Vrijdag 15 dezer. Voorzitter de heer W. F. Simonis. Installatie van het nieuw gekozen lid de heer de Bruijn, vacature de heer J. Zijlmans. Onder de ingekomen stukken kwam o. a. voor: Electrische bediening van de rolbrug tusschen Geertruidenberg en Raamsdonks- veer. Een adres dienaangaande is aan den Minister van Waterstaat gezonden, terwijl aan het gemeentebestuur van Geertruiden- burg om adhaesie is verzocht. Raamsdonks- veer had reeds adhaesie verleend. In verband met het feit dat binnenkort een sterke actie zal begonnen worden tot overbrugging van de Maas nabij het z. g. Keizersveer acht de voorzitter het niet alleen wenschelijk, doch noodzakelijk dat aan alle handeldrij venden hier ter plaatse een circulaire of vragenlijst zal gezonden worden waarin zij hun meening aangaande deze zaak te kennen kunnen geven, aan gezien zeer waarschijnlijk van de betrokken gemeenten belangrijke finanti ëele offers gevergd zullen worden. Tevens zal voor hen, die hun meening liever mondeling geven op een nader te bepalen tijd de kamer daartoe gelegenheid bieden. De door het bestuur ontworpen circulaire en vragenlijst worden besproken en vastgesteld. Hierop wordt de vergadering gesloten. De Simplex-cycloïde is een rijwiel, dat in uiterlijk gelijk is aan alle eerste klasse rijwielen, maar waarvan de trapas en de wielnaven volgens een geheel afwijkende constructie gebouwd zijn. Deze nieuwe constructie is vastgesteld na nauwkeurige studie van de bewegende deelen van het rij wiel, na series van laboratorium proeven en na duizenden K.M. rijden op den weg. Sedert een jaar is de Cycloïde gepaten teerd in de voornaamste landen en leverde de Si r.plexfabriek deze macnines in Neder land, Engeland en Frankrijk tot groote tevredenheid van de berijders en bewon dering der deskundigen. In de volgende beschrijving hopen wij de voordeelen der Cycloïde volkomen duidelijk te maken. In de gebruikelijke navenconstructie loopt een aantal kogels tusschen een cup en een conusde cup of de conus tan in- of uit- geschroefd worden, om de kogelbeweging te stellen. Na het stellen moeten deze deelen worden vastgezet met een contramoer, een spie of een andere inrichting. Het juiste stellen en goed vastzetten van een naaf vereischt eenigen zorg, is in ieder geval lastig en wanneer het niet goed gebeurt heeft dit nadeelige gevolgen. De kogels bij de gebruikelijke cup- en conusconstructie loopen tusschen twee hel lende vlakken; zij bewegen zich niet zuiver rollend, zooals een hoepel in rechte lijn of een billardbal, die zonder effect gestooten wordt, maar zij ondergaan een extra tol lende beweging om op hun baan te blijven; zij bewegen zich als een biljardbal met zij-effect. Die extra tollende beweging is de oorzaak van het vrijvingsverlies en de slijtage van de kogelbeweging. Bij de Cyclo ïde-naven nu loopen de kogels niet op hel lende vlakken, maar in een symmetrische baan. Zij bewegen zich zuiver rollend als de billardbal zonder zijeffect, de wrijving iB tot minder dan 1/3 gedaald en de reden tot slijtage is weggenomen. Om de vele proefnemingen officiëel te bevestigen, voerde het Proefstation Koning Bienfait, autoriteit op dit gebied, een vergelijkend onderzoek uit tusschen Cycloïde naven en gewone naven van verschillend goed fabrikaat. De naven werden eerst nauwkeurig onderzocht, zuiver gesteld, zoo dat zij op het best liepen, vervolgens werd op een speciaal daarvoor gebouwd toestel de wrijving vergelijkenderwijs gemeten, onder behoorlijke belasting der naven. De uitslag van deze proefnemingen, waarvan het rapport ter inzage ligt, was, dat de Cycloïde-naven een besparing van weerstand van ongeveer 70 °/0 gaven. „Heeft die weerslandsvermindering nu veel nut?" zoo werd ons dikwijls gevraagd, „de wrijving in de kogellagers van een rijwiel is toch al zoo gering?" Het antwoord hierop zou kunnen luiden: Probeer de Cycloïde, rijdt tr mede vooral tegen wind, tegen hoogten, rijdt er uren achteréén mede en U zult het groote voordeel aan den lijve ondervinden. Of vraag den Cycloïde-rijder of hij den lichteren loop niet ondervindt. Maar al is het feit hiermede vastgesteld, men kan evenzeer belangstellen in den uitleg, dien wij daarom hier laten volgen. Het is volkomen waar dat bij een abso luut gelijkmatige krachtsaanwending de wrijving van het rijwiel zéér gering is ten opzichte van den weerstand van de lucht en van den weg; een wrjjvingsvermindering al is die 70 ®/0 groot, zal men dus bijna niet bemerken. Van een volkomen gelijk matige krachtsaanwending is echter bij het wielrijden geen sprake, zelfs al houdt men den meest regelmatigen gang; want bij alle veranderingen van de richting, den aard van den weg, bij het uitwijken, bij hoogten, kuilen, enz., om honderden rede nen, moet men vaart verminderen en weer aanzetten. Telkens moet men extra kracht aanwenden. Bij die extra krachtaanwending nu stijgt de invloed van de machinewrij ving onevenredig en is een wrijvingsbespa ring duidelijk merkbaar. Rekent men nu dat de vermoeienis van het wielrijden ontstaat juist door die oogen- blikken van extra kracht aanwenden, dan is het niet langer onbegrijpelijk waarom een Cycloïde merkbaar gemakkelijker loopt en voornamelijk den berijder minder ver moeit. In het kort de voordeelen van de Cycloïde samenvattende: 70 p.Ct. wrijvings-besparing in de naven en de trapas. (Zie de resultaten der proefne mingen van het Proefstation Koning Bienfait) Neem nooit de Cycloïde trapas en naven uit elkaar, omdat het nooit noodig is en slechts aanleiding kan geven tot bescha diging. Kerknieuws. Bedankt voor het beroep naar de Geref. Kerk te UitwijkWaard huizen door den Eerw. heer C. J. de Kruijter cand. te Middelburg. Burgerlijke Stand. Heusden, van 12 tot 19 Juli. Geboren Anna Fraucina, d. v. J. Verheij en M G. M. Smoor; Gerarda Johanna Christiana, d. v. H. Baaijens en M. E. Merkx. Getrouwd: J. E. H. Theunissen, 27 j. en D. E. Schmiehusen, 23 j. Almkerk, van 1 tot 15 Juli. Ondertrouwd: S. Verlee, 24 j. en A. de Joode, 20 j. Geboren: Cornelis, z. v. J. W. Rij kers en J. M. v. Os; Matthijs, z. v. A. v. Oudheusden en M. Nieuwenhuizen Peter Johannes, z. v. A. G. Koekkoek en A. O. Walraven; Nicolaas, z. v. H. Romijn en G. Dekker. Overleden: MargriethaBuchner, 33 j. Vertrokken naarSleeuwijk, A. C. Zwart. Ingekomen van Gorinchem, W. de Ruijter; Stavenisse, M. J. Hage. Meeuwen, van 1 tot 15 Juli. Getrouwd: L. v. d. Kolk, 44 j. en A. de Nooij, 37 j. Biunenlaud. Bij de Maandag te Amsterdam gehou den verkiezing van een lid voor de Provinciale Staten in district IV, ter voorziening in de vacature, ontstaan door het bedanken van mr. J. O. de {Slot.) JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ JJ ff No. 3 zonder breede tanden. u ii ii 5) 11 JJ JJ Bij een Cycloïde-naaf nu is dat alles over bodig nastellen niet noodig, zelfs niet mogelijk, lo8hopen en slijtage uitgesloten, geen conen, geen cups, geen spie en geen contramoer en de fijnste organen van het rijwiel, de naven, en trapasvereischen niet meer zorg dan een massief stuk ijzer. geen slijtage niet verstelbaar kan niet losloopen geen conen geen cups geen spie, geen contramoer en absoluut stofvrij oliehoudend de eenvoudigste constructie het minste aantal losse deelen gepatenteerd in de voornaamste landen. Ingekomen van: 's-Gravenhage, S. C. v. d. Beek; Dordrecht, A. A. deGraaff; Noord-Amerika, W. v. Hoven en gezin.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2