Aanbesteding. implex CYCLOÏDE I I li iiiij'ai; n r.3.i\i:\. PI ANO-ON DER WIJS Tarwe, Rogge en Toemaat. Enorm voordeel. 10 a 15 percent nier Spek. Spek En Gros Slagerij 170 H A Weitoema ?t. MJËII Herverzekering Gratis. eene flinke Dienstbode, H. Huisman, Openbare Verhuring Openbare Verkooping aanbesteden Rogge en Tarwe 60 Heet. Toemaat, Winter spek Haver, Tarwe, Rome. Meiboom eo Erwten, AMSTERDAM. Kerkstraat 45, 's-Hertogenbosch. gT- en Vries, hebben de heeren mr. W. baron Roëll (lib.) 1112, H. Barnsteen (V.-D.) 630 en Z. Gulden (soc.-dem 540 stem men verkregen, zoodat herstemming zal moeten plaats hebben tusschen de heeren Roëll en Barnstein. Aan iedereen, ook aan landbouwers, wordt thans in de Stct. ten zeerste ont raden naar Brazilië te emigreeren. In de jongst gehouden vergadering van den Raad van Beheer der Carne- giestichting is de rekening en verant woording over het afgeloopen en de begrooting voor het volgend dienstjaar goedgekeurd. Het Vredespaleis zal waarschijnlijk in 1913 ingewijd kunnen worden. Volgens berekeningen was vorig jaar het verbruik van gedistilleerd in Neder land per hoofd 6.98 liter. Nu zal er in 1910 volgens berekenin gen over het eerste half jaar minder worden verbruikt 80,872 Hectoliter. Nemen wij ronde cijfers: 80,000 H.L. en 5 millioen inwoners, dan wordt de vermindering per hoofd 1.6; daalt ze dus 5,38. Wat dat beteekend, doen vroegere cijfers zien. Het verbruik per hoofd was in 1909 nog 8.23 Lin 1890 9,87 L. Het hoogste in 1877, toen het 9,98 L. bereikte. Tusschen 9,98 en 538 is beduidend verschil. Onweer. Maandagmorgen omstreeks halfzes ontlastte zich boven Amsterdam een onweder, zoo hevig als het de meest menschen niet heugt hier ooit te hebben bijgewoond. Het begon met een ware wolkbreukonmiddellijk hierna dreunde de eerste slag vlak boven de stad, met zulk een geweld, dat velen de schrik om het hart sloeg. En gedurende twee uren was loen het licht haast niet meer van den hemel; de donderslagen volg den elkaar met steeds kortere tusschen- poozen, soms wat verder verwijderd, dan weer plotseling recht boven de stad. In dikke stralen bleef de regen doorstroomen, zoodat de meeste straten, vooral de lager gelegene, weldra in kanalen herschapen waren. Het duurde natuurlijk niet lang of de afvoerbuizen waren niet meer bij machte den ge weldigen zondvloed te loozen; overal spoten fonteinen water uit de straat op, waar de leidingen onder den geweldigen druk waren bezweken. In sommige stra ten zag men de menschen, zóó uit den slaap opgeschrikt en in hun nachtgoed nog, wadende tot hun knieën in het water, hopelooze pogingen aanwenden om de overstrooming van de gelijk- vloersche verdieping hunner huizen te keeren. Maar alle wegloozen met emmers en bezems was kinderspel tegenover de stortzeeën, welke onafgebroken, gedu rende twee uren, neervielen; alleen degenen onder de met overstrooming bedreigden, die voor de huisdeuren dammen van beddegoed hadden opge worpen slaagden vrijwel erin het water buiten te houden. Vooral vele kelders in de stad ston den blank. In de Valeriusstraat werd een gevelstuk getroffen, dat met luid geraas naar beneden kwam, gelukkig zonder ongelukken te veroorzaken. Ver schillende malen werd de brandweer gealarmeerd door zenuwachtige men schen, die van een slag zoozeer ver schrokken waren, dat zij zich niet an ders konden voorstellen of hun huis was getroffen; ook werd eenige malen de hulp der brandweer ingeroepen voor een waterleiding die gesprongen was. De storingen aan de telegraaf zijn zeer belangrijk. Minstens 25 draden waren gestoord. Hetzelfde was met de telefoon het geval; hier werd het aan tal storingen wel op 2500 geschat; Het tramverkeer was op verschillende plaatsen in de stad gestremd. De ernstig ste stoornis deed zich voor op lijn 3 in de Roelof Hart?traat, waar de stort regens de rails uit den grond hadden gewoeld. Tot overmaat van ramp ver loor hier een lantaarnpaal haar even wicht en kwam dwars over de lijn te liggen, wat het herstellingswerk na tuurlijk niet weinig bemoeilijkte. Het hemelvuur sloeg in verschillende motorwagens, zonder echter, dank zij den automatischen uitschakelaars, schade te veroorzaken. Aan de Kostverlorenvaart, die de grens tusschen Amsterdam en de ge meente Sloten uitmaakt, sloeg de blik sem in den schoorsteen van een stoom gemaal. Het bovenste gedeelte kwam naar beneden, en in den schoorsteen werden verscheidene gaten geslagen. In de Keizersgracht bij de Utreek t- schestraat is door hevige stortregens een tjalkscheepje volgeloopen en ge zonken. De schipper en zijn gezin had den nog juist den tijd hun huisraad op den wal te brengen. In het Gereformeerde Ziekenhuis aan de Ter Haarstraat is Maandagmorgen een schoorsteen door den bliksem ge troffen en in het gebouw geslagen. Er werd groote ontsteltenis teweeg ge bracht, doch persoonlijke ongelukken kwamen niet voor. Aan de Heerengracht bij de Leidsche- straat werd een groote boom ontworteld. In een perceel aan de De Ruyter- straat werd een groot gat in een pla fond geslagen De Lemmerboot verloor de top van haar voormast. Op de Admiraal de Ruyterweg ouder Sloten werd een groot gat in de straat geslagen. In een stal in de Rustenburgerstraat is een paard door den bliksem dood geslagen. Op den Admiraal de Ruyterweg on der Sloten, ging de bliksem rakelings langs een melkkarretje. De bestuurder verloor het bewustzijn en viel van den bok. Na korten tijd kwam hij echter woer bij, klom op zijn wagentje en reed verder. Ook het paard was onge deerd gebleven. Een gat in de straat toonde aan waar de bliksem den grond was ingegaan. Van een huis in de Kerkstraat werd de geveltop afgeslagen, hetzelfde ge schiedde van het perceel Overtoom 206. Een schuitenhuisje in de Ainstel- jachthaven werd door den bliksem uit elkaar geslagen. Ook is dien morgen tusschen 5 en 7 uur, boven 'sGravenhage een teer hevig onweer vergezeld van zwaren regenval, losgebroken. Tegen zes uur zette een wolkbreuk eenige stadsgedeelten geheel blank. De riolen konden in verschillende straten den regen niet verzwelgen en zoo stond weldra het water tot aan de trottoirs, of liep de woningen binnen. Dat geschiedde in verschillende straten van het centrum der stad,o.a. Achterom, Hofstraat, Poten, Plein en Wagenstraat, waar later in den morgen het water met pompen of emmers moest verwij derd worden. De knechts van het departement van oorlog stonden in het keldergedeelte tot aan de knieën in het water; de directie van Hötel Central had de gla zen wasscherij te hulp geroepen; in de drukkerij van de Haagsche Courant in de Wagenstraat waren vele krachten noodig om de machines, die gedeeltelijk onder water stonden, daarvan te be vrijden; in een schoenwinkel op de Ged. Gracht dreven de bottines in het water; in het Bezuidenhoutkwartier, op den Schenkweg vooral was er geen doorkomen aan. Op den Schenkweg hield de stoomtram het met moeite vol. Van den kant van den Rijswijkschen weg was het voor voertuigen en voet gangers onmogelijk de stad in te komen onder de viaducten stond alles blank. De kelder van het Koninklijk paleis en ook vele onderhuizen in het Lange Voorhout werden onder water gezet. Vele winkeliers hebben door bescha diging van hun goederen zeer belang rijke schade geleden. Van persoonlijke ongelukken is tot dusver niets vernomen. Tengevolge van den hevigen regen heeft te Scheveningen een aardverschui ving plaats gehad in de duinen nabij „Petit St. Hubert" aan het Kanaal te Scheveningen. Daardoor is een groote hoeveelheid zand op de rails van de Staatsspoorstoomtram gekomen, tenge volge waarvan de eerste tram uit Den Haag omstreeks 7 uur is ontspoord. Er hadden geen persoonlijke ongelukken plaats, maar het duurde tot ongeveer half tien voor de trambaan weer in orde was gebracht. Te Zaltbommel is de St. Maarten toren door den bliksem getroffen; een der pas gerestaureerde torentjes werd afgeslagen. Verdere ongelukken kwamen niet voor. Maandagmorgen is de watermolen van J. Smit in Leekerpolder door den bliksem getroffen en verbrand. Te Epse, bij Deventer, is gedurende een hevig onweer met veel regen, de bliksem in de groote boederij van H. geslagen, die in een oogwenk in lichte laaie stond en geheel in de vlammen opging. De inboedel ging verloren, ter wijl tevens een paard, een paar var kens, en een groot aantal kippen mede verbrandden. Verzekering dekt de schade. Te Oosterhout aan het Oosteind is bij een hevig onweder de boerderij van Heijkant afgebrand. Het woonhuis en de schuur gingen met tal van land bouwwerktuigen verloren. Te Swalmen is de bliksem ingeslagen in de woning vau den landbouwer T. C. Huis en inboedel zijn door het vuur vernield. Verzekering dekt de schade. In Kallenkote, gem. Steenwijkerwold, is de bliksem geslagen in een boerderij, bewoond door J. Bijker. De geheele boerderij met inboedel, alsmede een groote hoeveelheid hooi, is verbrand. Het een en ander was verzekerd. Zondagnacht is de bliksem in de boerlerij van den landbouwer de Bruin te Cuyk geslagen. De hofstede brandde geheel af. Verzekering dekt de schade. Te Dinxperlo is de kapitale boeren hofstede de Kuierman, bewoond door den landbouwer Joh. Nusselder in de buurtschap IJzerlo, door den bliksem ge troffen en geheel door brand vernield. Twee varkens kwamen in de vlammen om. Te Woensel is de bliksem geslagen in het huis de doode Uil op 't Broek,be woond door de wed. Guldemont en fami lie. Huis metinboedel is geheel verbrand. Ook de groote boerderij van den land bouwer de Haas op Eckart onder Woen sel is doer den bliksem getroffen en afgebrand. Hier kon de inboedel groo- tendeels gered worden. Alles was verzekerd. De bewoners konden slechts met groote moeite het lijf bergen. Te Ulft, gem. Gendringen, is het huis van den arbeider J. Arendsen getroffen en geheel afgebrand. Alles ging ver loren. Vrijdagnacht geraakte de brigadier der marechaussee Heyndijk, wachtmees ter der kazerne te Oss, halverwege Lith met zijn fiets, door duisternis misleid, te water in een diepen poel. Hij stikte in de modder; tevergeefs trachtte de marechaussee Spruit, die hem vergezel de, hem te redden. De verongelukte laat eene vrouw en een 8-jarig zoontje achter. Men meldt uit Tiel De pogingen, aangewend om te gera ken tot opheffing van het faillissemeut- Tilanus en omzetting van de zaak in een naamlooze vennootschap zijn, naar wij uit goede bron vernemen, opgegeven. Van deze zijde deelt men mede, dat er niet meei dan 3 pet. in handen der schuldeischers zal komen. Marktberichten. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 15 Juli 1.7 L M. 1.46 M. N A.P. 16 1.60 1.29 17 1.44 1.12 18 1.52 1.09 Waterhoogte Maastricht (brug). 18 Juli 0.50 M. boven 0. 19 0 81 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 18 Juli 4.95 M. boven 0. 19 4.82 d verten tlë ii. De aangekondigde ver- koop in 't faillissement GERRIT VINE in Wondrichem, gaat voorloopig NIET DOOR. BURGEMEESTER en WETHOUDERS van Genderen Noórd-Brabantzullen op Woensdag 23 Juli 1910, des voormiddags 11 uur, ten Gemeentehuize te Genderen in het openbaar Het Bouwen van een School gebouw, bestaande nit 2 Localen en Onderwijzerswoning in het dorp Heesbeen der gemeente Genderen. Bestek met teekening zijn op franco aan vrage bij den Burgemeester tegen betaling van f 0,90 per stel verkrijgbaar. De toezending geschiedt na ontvangst van postwissel; postzegels worden niet in be taling genomen. Inlichtingen en aanwijzing worden ver strekt op Woensdag 20 Juli des voormid- dags 11 uur ten huize van H. COLIJN te Heesbeen. Genderen, 9 Juli 1910. Rijwielen van gepatenteerde constructie, zonder conen en cups, 70 p.Ct. wrijvingsbesparing in naven en trapas. Omdat de naven en trapas van een Cycloïde door den aard van hun constructie niet kunnen slijten, niet kunnen losloopen, niet kunnen inloopen, daarom is de Cycloid© het rijwiel voor hen, die zwaren dienst van hun machine vergen, voor allen die ver van reparatie-inrich tingen verblijven als in overzeesche landen, en ook voor alien die geen zorg aan hun rijwiel willen besteden. VRAAGT GEÏLLUSTREERDE PRIJSCOURANT. Diploma nied. Toonk. Wet*. voor kinderen ©11 Jonge Dames. Aanvang der nieuwe Cursussen September. Gevraagd, voor direct of later, boven 18 jaar. Netjes kunnende werken; koken geen vereischte. Loon f 120. Fr. br. lett. H. H., Boekh. firma W. G. VAN WERKHOVEN, Hilversum. Notaris RIET RA, te Dussen, zal te De Werken (Prikpolder) Dinsdag 2(i Juli fOIO. nam. 9 uur precies, publiek verpachten Circa lO Bleet- en op Prikpolder, Joachimsveld, en Middel waarden, in perc. Minstens dan wat men elders betaald. In het van uitsluitend allerlei merken Machines aangeboden. Steeds reuzenpartij in voorrraad (waaronder hagelnieuwe). Hieronder zijn begrepen lMiaff, Haumann en Singers en nog verschillende andere merken. Aarzel niet wanneer U eene machine koopen wilt hiervan te proflteeren. Om meer vertrouwen te winnen geef ik alle machines, onverschillig waar, mits bij vertrouwde menschen acht dagen op proef Ieder kan dan overtuigd zijn wat men koopt. Risico hiervan geheel voor mijne rekening. Te bevragen bij i. GEERTS, Vuchterdijk 13, 's-Bosch. Geregelde Stoombootdiensten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beids plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. .Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alfen. Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Woi merveer. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Vlaa relingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te '&-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. t Deze diensten zijn vrij van veergeld. H.H. Slagers, Winkeliers die degelijk, goed droog eigengeslacht wenschen te verkoopen is het best adres de Ridderstraat, 's-BOSCH. Telefoon 935. door Notaris KERKHOVEN te Werkendam, op Woensdag 27 Juli 1910, des nam. f. uur precies, in het café „Zwets", aan den Sasdijk te de Werken, van ongeveer over het nog loopend seizoen 1910, onder Werkendam en Dussen, op de polders Klein Zalmpje, Pannekoek, Steenenmuur, Keizersguldenwaard, Tie» Morgen, Kooi- waard en Muggenwaard. Aanwijzing op de polders op alle werk dagen. door Notaris KERKHOVEN te Werkendam, op Donderdag 91 Juli 19BO, nam. 9 uur precies, in het café D. L. v. d. Wiel, a. d. Sasdijk aldaar, van 115 Hectaren uitmuntend te velde staande op de polders Kijfhoek, onder Dussen Steen van Kloosteroord, Hoogen Hof en Petrusplaat, onder Made en Drimmelen Ippelsche en de Werkensche Polder, onder de Werken; Muggenwaard, Eijerwaard, Kievitswaard, Eijerwaardje, Klein Stukje, Steenenmuur, Keizersguldenwaard en de Paap, onder Werkendam en in het Oudland van Babiloniënbroek. Alles in perceelen en breeder omschreven bij alom verspreide biljetten en bij gediukte Lotitiën, welke gratis ten kantore van den notaris verkrijgbaar zijn. Btuninkl. Guedjgek, Maatschappelijk Kapitaal f 200.000. Reserves Ruim - 50.000. 1/5 3 o/0 TIJDGEESTLOT f 6.— Klassikaal f 1.20. 1 10 3 TIJDGEESTLOT f 3.— Klassikaal f 0.60. 1 20 3 0 o TIJDGEESTLOT f 1 50 Klassikaal f 0.30. 3 TIJDGEESTPOLIS f 11.— Betaalbaar met f 1per maand. De Polissen geven 3 loterijen precies dezelfde kansen als 1 20 Staatslot, doch zijn veel vnordeeligei*. te Heusden, bij W. v. HELDEN, Breestraat; te Veen, bij Tj. JONKER, en te Giessen, bij J. v. HER WIJNEN. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f0.15 voor porto-en zegel- kosten. W ERKEN DAMDe zetting der boter is deze wek op de markt 67V2 de winkelt dut 721/2 et per half kilo. Ei ren f 0 9 i de 26 stuks. BESOOI J EN11 li. De prijs der Boter was heden f 1 47 i.52 per Kilo. Aangevoerd 4n0 K.6. Kieren f .17 de 26 stuks SLEEUfFIJK. De zetting der boter bedraagt 72 et. per half kilo en die der eieren f 1. de ?6 stuks. OORIN CHEM, 18 Juli. Op de veemarkt waren aan evoerd 85 runderen 2 nuchtere kalveren26 vette varkens 530 biggen0 schapen en 00 lammeren De prijzen waren als volgt: zware kalf koeien f 220 ƒ280 kalfvaarzen f 160 a 220, guiste vaarzen ƒ100 a 1?0, melkkoeien f 180 a 230, twee en-een-halfjarige ossen f a anderhalf -jarige f - a - pinken f 60 a 10 graskalveren f a nuchtere f 12 a 18, schapen f - a lammeren f 3 a 14 biggen f 9 a 18 per stuk. Vette varkens 26 a 27 cent per half kilo. Op d" graanmarkt besteedde men voorristarwe f82 a 9,-- roode dito 8 25 a 8 7"' witte dito f 8 25 a 8.75 ini. rogge f 5.-- a 5 0 buitenl dito f 25 a 5.75 gerst f 4.25 s 5. 7> haver f 3.25 a 4. duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mais 75 pond, f 5.10, a 5 6 alles per heet. Boter 70 a 3 ct. per ha'f kilo. Eieren f 1. - a .10 per 26. Kippen f 0.60 a 1.00 per stuk ROTTER DA 17, 18 1 9 Juni. Op de veemarkt waren heden aang voerd >75 vette runderen. 898 magere dito. 3-8 vette en graskalveren, 176 nuchtere kalveren 109 1 schapen of lammeren. 454 varkens, 117 biggen. De prijzen iv ren a's volgt i! runderen le kwaliteit 80 2e kw 72 cent, kalveren lf kw. 95. 2e kw. 80 ct. schapen le kw 44 2e kw. 40 ct. vette varkens 59 a 54 ct. licht soort 54 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 15. -- a 22.idem voor de slacht f 10 00 a 16 00 Biggen f 1.40 a 2 per week. Op de botermarkt wirden aangevoerd 77/8 en 22/16 ton tn 244 stukken van een ha'f li o Prijs 1 e kwali teit f 54 2e kw f 1 8e kw. f 48 Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 4 a 4 20, Overmaassche dito f 4 4 «4 60 per 100. Burgemeester en Wethouders voornoemd BRUNE. De Wethouder, B. DE GRAAPF. J NAAIMACHINES, erkrijgbaar te ROTTERDAM aan het Hoofdkantoor Wijnstraat 16,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3