redelijke hoop ooit in Amerika te worden toegelaten. Uit het rapport blijkt verder, dat er in 1909 vele vreemdelingen, na een strafrechterlijk vonnis, het land zijn uitgezet. Toen de Spaansche oud-minister president Maura Vrijdagavond aan bet station te Barcelona aankwam, loste een jongmensch drie schoten op hem, waar door hij aan het been verwond werd. De dader, Roca, is een 18-jarige jongen. Zijn vader en broeder zijn ook in hech tenis genomen, hoewel een huiszoeking in hun woning niets opgeleverd heeft. De politie had strenge maatregelen ge nomen bij de komst van Maura. Het station was scherp bewaakt en ook in den trein zaten agenten. De aanslag ging zoo snel in zijn werk, dat niemand dien kon verhinderen. Een jonge dame, een nicht van Maura, wierp zich na het t weede schot op Roca en trachtte hem tegen te houden, maar ze kon niet ver hinderen, dat Roca een derde schot loste. Daarna werd Roca door de agenten gegrepen. Hij zegt dat het niet zijn bedoeling was geweest Maura te treffen. Het volk had Roca bijna gelyncht. De justitie te Londen heeft van een stoomboot, die op reis is naar Canada, een draadloos telegram ontvangen, dat zich aan boord een man en een vrouw bevinden, die geheel gelijken op het signalement van den tandarts Crippen, verdacht van moord op zijn vrouw, en diens minnares miss Le Neve. Maat regelen zijn genomen om hen bij aan komst gevangen te nemen, maar men vreest, dat, als er ook maar het minst uitlekt, zij zich zullen vergiftigen. Een ander bericht luidt: Te Chicago is een man aangehouden, in wien men den door de Londensche politie gezochten dr. Crippen gevonden meent te hebben. Uit Toulon wordt gemeld, dat daar zulk een droogte heerscht, dat de sche pen van de Fransche oorlogsvloot niet meer voldoende van water voorzien kun nen worden. De maatschappij, die de schepen van water voorziet, kan maar 350 ton, in plaats van de benoodigde 1100 ton, aan water leveren. Indien dit euvel nog eenige dagen mocht voort duren, zullen de schepen een andere haven moeten opzoeken. Volgens een telegram uit Wkripegaan de Daily Mail, zijn in het Canadeesche district Kootenay bosschen ter waarde van 5 millioen dollars verbrand met een dozijn houtzaagmolens en twintig bruggen van spoorwegen voor den aan voer van hout. De brand heeft een heele week gewoed en was bij afzending van het bericht nog niet gestuit. Ook in Britsch-Columbië en Noord- Ontario woeden hevige boschbranden. De overheid te Berlijn heeft aan 21 meerendeels Amerikaansche en Engel- sche Mormonen gelast het Pruisisch grondgebied te verlaten, daar zij als las tige vreemdelingen worden beschouwd. Donderdagavond werden zij aangehou den op een lezing op een bijeenkomst welke te Berlijn was belegd voor een lezing van den zendeling Thomas Mc Kay uit Utah. Deze is den volgenden dag naar Rotterdam vertrokken. Vrijdag is in het bosch van la Fère Champinoise, bij Reims, een 7-jarig meisje, dat voor hare ouders boodschap pen was gaan doen, mishandeld en ge wurgd. Zaterdagochtend vond men haar lijk in oen sloot. De vermoedelijke dader is gearresteerd en moet reeds hebben bekend. Te Lyon is Vrijdag het lijk vaneen 11-jarig meisje, dat wegens een berisping de ouderlijke woning was ontvlucht, uit de Rhóne opgevischt. Blijkens de lijk schouwing was zij wreedaardig geslagen, getrapt en schandelijk verkracht, waarna het lijk naar de rivier gesleept en daarin geworpen was. Uit New-York wordt bericht, dat bij het Agentschap der Russisch-Chineesche Bank op geheimzinnige wijze ten minste voor 70 millioen dollars obligatiën der Southern Railway, Union Pacific, Sout hern Paeific en Norfolk Western zijn ontvreemd. Volgens een bericht uit Saloniki is de directeur van het douanekantoor te Uskub, Zaterdag aldaar vermoord. In Vaticaansche kringen zoo meldt de Tempscorrespondent te Rome blijft men de verhouding tot Spanje als uiterst gespannen beschouwen. Een invloedrijk persoon, dien decorrespon dent sprak, zeide: „de lucht is dreigend, vol sombere wolken en het onweer kan elk oogenblik losbarsten." Het Vaticaan eischt als voorwaarde voor de voortzetting der onderhande lingen met de Spaansche regeering, dat deze zich verbinden zal zich in 't ver volg van besluiten, wetsontwerpen of andere dreigende maatregelen te zullen onthouden. De kansen voor een ont spanning staan dus niet gunstig. Voortdurend komen uit de Vereenig- de Staten berichten over groote bosch branden nu weer uit Spokane, in den staat Washington. Daar brandt het in het Flat Creek gebied, nabij Bossbury. Alle gebouwen van de Napoleon-mijn, eenige K.M. ten westen van de stad zijn verbrand. Ook uit Merrill in deu staat Wis consin, komt zoo'n bericht. Naar het heet, zijn de inwoners van Bernemann uit hun dorp veijaagd door het vuur, terwijl ook de naburige plaats Bloom- ville door de vlammen bt dreigd wordt. Heel Bloomville is door een gordel van vuur ingesloten, terwijl de spoorlijn tusschen Bloomville en Merrill over een aanzienlijke lengte is vernield. De aangerichte schade is natuurlijk aanzienlijkmaar de genoemde plaatsen, Bernemann en Bloomville zijn geen steden van beteekeniseer houthak kersdorpen. Het republikeinsche Spaansche Ka merlid Soriano heeft het dossier van het proces-Ferrer aangevraagd om het na het zoiuerrecès ter sprake te brengen. Hij heeft tevens den minister van oor log gevraagd, of herziening van het proces mogelijk is. De minister beloofde het dossier te zullen afgeven zoodra hij het zelf voldoende zou hebben bestu deerd. Overigens gaf hij de herhaalde verzekering, dat de rechters de inspraak van hun geweten hadden gevolgd. In de New-York American, een der bladen van Heart, wordt naar aan leiding van de quaestie der regeling van de handelsbetrekkingen tusschen de Vereenigde Staten en Canada gepleit voor de toetreding van Canada tot de Amerikaansche Unie. De Ver eenigde Staten zoo heet het in dit dagbladartikel verder zijn niet van zins Canada te veroveren of op te slok ken, maar zij zullen het gaarne ver welkomen als een gelijkgerechtigde in de gelukkige Amerikaansche Staten- familie. Het blad acht het niet aan te nemen, dat Canada maar altijd aanhankelijk zal blijven aan Engeland, terwijl toch de geografische ligging, de overeenkom stige politieke instellingen en de afwe zigheid van nationalen haat en voor- oordeelen (tusschen de V. St. en Canada) een stille kracht uitoefenen, die er op berekend is op den duur te leiden tot de verwezenlijking van de hoop der Vereenigde Staten. Canada heeft voor het oogenblik weer groote behoefte aan arbeiders, vooral voor den aanleg van spoorwegen. Daarom heeft het tijdelijk de bepaling opge heven, dat ieder immigrant f60 moet bezitten. Bij een uitstapje van plezierreizigers uit Madrid naar Torrega verloor de wagen voerder van een motor-omnibus de contróle over het stuur van zijn voertuig, toen dit een steile helling afreed. De omnibus vloog met razende vaart naar beneden en viel in een af grond van 60 M. diep. Er zijn 9 dooden en 6 ernstig gekwetsten. In Silezië heeft van den zomer de bliksem volgens een bericht uit Berlijn 65 menschen gedood; in de laatste veertien dagen zijn er 14 dood geslagen. Zondag ging er over New-York weer wat de Engelschen en Amerikanen een hittestroom noemen. Volgens ambtelijke opgave rees de thermometer 's middags tot 94 gr. F. En daar de lucht ook veel vocht bevatte, was de hitte zwaar te dragen. Plaatse!(ik Nieuws. Heusden, 27 Juli. Om den grooten stroom liefhebbers te stuiten, welke in de stadsgracht alhier hun geluk met den hengel wilden beproeven, zijn er rondom die gracht bordjes geplaatst met „verboden toegang". Het zal dus raad zaam zijn zich eerst van een permissie biljet te voorzien, wil men geen procesver baal krijgen, wegens loopen over eens an ders grond. Toen Zondagmorgen de stoomboot „Metta" van Gorinchem te Andel arriveerde, was er een defect aan de machine, zoodat de boot niet verder kon. Enkele passagiers moesten te voet naar Gorinchem terug- keeren, terwijl anderen naar Heusden mar cheerden. De stoomboot „Neutraal" uit 's Bosch, vertrok 's middags van hier, zoodat de dienst geen vertraging ondervond. De jongeheeren Vermeulen, die voor enkele jaren alhier van uit Oost-Indië ge- ruimen tijd doorbrachten, slaagden te Zut- phen bij de overgangs-examens H. B. School, als P. Vermeulen van de 3e naar de 4e klasse en H. Vermeulen van de le naar de 2e klasse. De jongeheer H. van Eggelen slaagde eveneens te Nijmegen, bij het R. K. Gym nasium, in de overgang van de 2e naar de 3e klasse. Andel. De alhier bestaande christe lijke zangvereeniging „Heb dan de waarheid en den vrede lief", is voornemens op Don derdag 11 Augustus een plezierreis te maken naar Nijmegen. Mussen. Donderdag 11. geraakte het zoontje van B. d. W., alhier, in een onbe waakt oogenblik in een vrij diepen sloot. Toen het werd opgehaald, had het zijn bewustzijn verloren, doch werd na een kwartiertje weder bijgebracht. Creertruidenbers- Zondag 17 Juli, had de tentoonstelling van teeke- ningen en de prijsuitdeeling van de teeken- school alhier plaats. Aan de navolgende leerlingen werden prijzen uitgereikt: Afdeeling Bouwkunde. 5e klasse, le prijs, medaille P. Smits; 4e klasse, groep b. le prijs, id. Jos. de Kroon; 4e klasse, groep a. le prijs, id. J. Heesels; 4e klasse, groep a. 2e prijs, getuigschrift A. de Wit; 3e klasse, le prijs, id. J. v. d. Sluijs; 3e klasse, 2e prijs, id. C. Krols Wz.le klasse, le prijs, id. J. Naglé; le klasse, 2e prijs, id. A. Snijden- berg. Afdeeling Machineteekenen. 3e klasse, le prijs, medaille J. Lam- bregts; 2e klasse, le prijs, getuigschrift W. Tak; le klasse, le prijs, id. J. Vermeeren. Afdeeling Handteekenen. 4e klasse, le prijs, medaille, F. de Wit; 4e klasse, 2e prijs, getuigschrift, A. WiercxCz. Op Woensdag 3 Augustus, des mid dags ten 12 ure, zal door den luitenant kolonel-commandant, ondere nadere goed keuring van den Minister van Oorlog, in 't openbaar aanbesteed worden, de levering van brandstoffen, ten dienste van de mili taire gebouwen en inrichtingen alhier. Maandagmorgen arriveerde alhier de persoon met 't blok aan 't been, reizende onder den naam van „Roode Karei" op zijn terugreis van Parijs naar Amsterdam Hij is nog welgemoed en geniet een goede gezondheid. lessen. De handel in aardappelen was alhier in de afgeloopen week zeer vlug met stijgende prijzen. Bij groote hoeveel heden werd dit product van de hand gedaan. Men besteedde voor de zoogenaamde „schoolmeesters" f 2 en voor de „witte kralen" f2.402.70 per H.L. De ziekte is hier tot heden gelukkig nog van geen ernstigen aard. Door den Rijks-veearts uit Almkerk den heer 't Hooft zijn alhier in de afgeloopen week een vijf-en-twintigtal varkens ingeënt tegen de zoozeer gevreesde vlekziekte. Heden heeft men alhier een begin gemaakt met het knippen der zilveruitjes. De prijzen varieëren van f3 tot 3.25. Met het plukken van de vroegere peren „Janbazen" heeft men hier een begin ge maakt. Men besteedt van f8 tot f9 per mud op het hout. Meeuwen. Evenals op enkele andere plaatsen in den omtrek heeft zich ook hier de gevreesde vlekziekte onder de varkens vertoond. Aan een duivenwedstrijd dezer dagen gehouden namen ook 8 duiven deel van den heer B. alhier. Van deze 8 zijn er nu 4 weer thuis. Opgelaten te Queensborough des morgens om half zeven, kwam de eerste duif terug te kwart voor 2 in den namiddag en behaalde alzoo den eersten prijs; de andere 3 verschenen eerst veel later. Het scheelde maar weinig of we hadden hier brand gehad en wel door het spelen van wind op een petroleum-toestel. De mat op den vloer, het tafelkleed en een stoelkussen hadden ten minste al vlam gevat. Gelukkig schoten toen een paar man nen toe, wien het gelukte het vuur te dooven en erger te voorkomen. Het hulpgemaal voor den polder van Eethen is nu klaar en nu in werking ge steld. 't Werd tijd, want door al den regen van de laatste dagen zat het lage deel van dien polder leelijk in het nat. We hopen evenwel, dat het gemaal met zijn „Holland motor" niet al te druk dienst zal behoeven te doen en dat er betere dagen voor den landbouwer mogen volgen, dan die welke we achter den rug hebben. Dat zou niet alleen den polder van Eethen, maar den geheelen landbouw te stade komen. De winkelier G. Sterkenburg alhier, had Vrijdag jl. het ongeluk met zijn geladen wagen te water te raken. Behalve eenige waterschade liep alles zeer goed af. Mederhemerl. Gelukkig dat van 't voorjaar zich alhier enkele landbouwers bij de ongevallen- en ziekteverzekering het „Roode Kruis" verzekerd hebben. Aan een arbeider, in dienst bij den heer E. S., is door genoemde maatschappij f 6 per week uitgekeerd. Door geërfden van den polder Neder- hemert is een drietal opgemaakt, ter be noeming van een poldermeester, in de vacature, ontstaan door het overlijden van den heer J. Van der Linden, bestaande uit de heerenE. Smits, G. Van Genderen en G. van de Werken. Itaamsdoiik. De vorige week had de heer P. van Strien 't ongeluk zich bij het hooiladen met een vork door het dij been te steken. Dr. Quirijns verleende hulp. Sprang. Toen Zaterdagavond om streeks 11 uur, zekeren Th. S. van de Kaats heuvel, door de Biersteeg, met nog enkele personen huiswaarts keerde, werd hij door de marechaussée's van Kaatsheuvel aange houden, die hem arresteerden. Genoemde (naar men ons mededeelde) met de arres tatie niet erg ingenomen, kwam met de politie in verzet. Na een eindweegs mee gesleurd te zijn, werd hij weer op vrije voeten gesteld. De handboeien waarmede genoemde kennis had gemaakt, waren in één zijner polsen zoo diep ingedrongen, dat hij genoodzaakt was, de gekeeskundige hulp van dr. J. v. d. Meulen in te roepen. Tot op heden is de oorzaak, waarom de arrestatie plaats had, ons onbekend ge bleven. Zondagmorgen werd door zekeren J. V., op de plaats waar bovengenoemd geval gebeurd was, nog een handboei gevonden. Door de Noord-Brabantsche Levens verzekering Maatschappij, gevestigd te Waal wijk, is aan haar bode, zekere B. v. Ooster hout alhier, als huldeblijk voor 25-jarigen trouwen dienst, een zilveren horloge aan geboden. Wr|jhoeveii-Cappel. Het kind van A. v. O., dat door het vallen in een pot met kokende pap hevige brandwonden opliep, is aan de gevolgen overleden. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: Bijzonder druk was het niet op de jaar markten. De boer kan zijn volk niet missen en dat was vooral op droge dagen zooals gedurende de vorige week. Nu weldra ook de korenoogst gaat beginnen, zijn de drukke jaarmarkten eerst weer in den herfst te wachten. Neurend en melkvee werd veel gevraagd en buitengewoon duur betaald. Dat er in den vorigen herfst zooveel jong vee is ge slacht, doet zich nu gevoelen. Er was veel vraag, ook naar andere soorten vee, niet het minst naar puik vet vee, dat zeer hoog in prijs is. Varkens blijven duur. Ook biggen, dra gende en zeugen. In paarden was de handel levendig. Anderhalfjarige werden uit deBoven-Betuwe tot hooge prijzen verkocht naar België. De Engelsche markt was voor biggen en wol vee tamelijk goed De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 74 k 78 ct., 2de kwaliteit 64 sl 68 ct., vette kalveren 60 k 61 ct., vette var kens 62 65 ct., voor Engeland, 58 62, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 145 f 235, neurende f 115 k f 235, guste f 140 k f 250, pinken f 60 k f 115, kalveren f 16 k f32, biggen f 10 a f 14, drachtige zeugen f 60 f 80, drachtige gelten f40 f55, schot telingen f 24 f 35, schapen f 16 f 27, vette schapen f 20 f 28, luxe-paarden f 550 f 650, werkpaarden lste kwaliteit f 350 f 625, 2e kwaliteit f 215 f 315, twee-en-een-halfjarige f 000 k f 000, ander- halfjarige f 200 k f 280 per stuk. Kerknieuws. Andel- Zondag hield de WelEerw. heer ds. Both voor een overgroote schare zijne afscheidsrede. Allen zien den beminden leeraar noode vertrekken. Dat het hem in zijn nieuwe standplaats goed moge gaan is aller wensch. Sleeuwifk. Ds. P. H. de Jonge, alhier heeft een beroep ontvangen van de Ger. gemeente te Tweede Exloërmond. Kantongerecht lleusden. Uitspraak van Strafz. dd. 21 Juli. Openb. dronkenschap: P. H. v. B. en A. v. B. te Dussen, f 3 subs. 2 d. en J. S. te Woudrichem, f 3 subs. 3 d. Overtr. rijwiel reglement: J. P. te Dussen, C. P. v. E. te Raamsdonk. B. v. V. te Woudrichem, M. K. te Wer kendam, J. K. te Herpt, H. v. K. te Aalburg, L. R. te Capelle, H. K. te Almkerk en W. v. d. W. te de Werken, ieder f 1 subs. 1 d. Overtr. prov. reglement: T. C. O. te Woudrichem, H. v. D. te Gorinchem en H. 0. te Almkerk, f 1 subs. 1 d. en H. v. K. te Aalburg, f 3 subs. 3 d. Overtr. viscbdelict, Ch. M. v. B. te Dussen, 2 X f3 en 2 X 2 d.W. v. D. en S. O. te Almkerk, no. 1 f 3 subs. 3 d., no. 2 2 X f 1 subs. 2X1 4; W. S. en J. v. A. te Veen, no. 1 teruggave bevolen aan ouders, no. 2 1 jaar proeftijd. Overtr. jachtdelict: A. M. te Elsbout, f 0,50 subs. 1 w. tuchtschool. Overtr. verord. Werkendam: T. G. d. H. f 2 subs. 2 d.; idem Heusdeu, C v. S. te Heusden, f 1 subs. 1 d.; idem Hedikbuizen, D. v. d. L te Hedik- buizen f 1 subs. 1 d. Een op den openbaren weg geplaatst voorwerp niet te hebben verlicht: H. J. J. T. en F. J. S. te Woudrichem, ieder f 2 subs. 2 d. StraatschenderijJ. G. te Genderen, f 1 subs. 1 week tuchtschool. Loopen over grond waarvan de toe gang is verboden: A. D. te Sleeuwijk, en J. K. te Bra kei, elk f 1 subs. 1 d. Loopen over eens anders grond: I. J., L. 's L. en J. v. M. te Veen, J. B. te Almkerk, ieder f 1 subs. 1 d. Overtr. leerplichtwet: M. v. V. te Hedikhuizen, G. K. te de Werken, W. V. en C. .de R. te Almkerk, J. P. R., D. v. d. S. en C. H. d. H. te Sleeuwijk, no. 1, 2, 3 en 4, ieder, f 1 subs. 1 d.. no. 5, 6 en 7, vrijgesproken. Kantongerecht Waalw{)k. T. J. B., Aa. Aa. P., J. A. P., Ma. Wa. v. J., Ja. Wa. v. J. en Pa. Aa. v. B. allen te Waalwijk, overtr. veldpol. ieder f 1 of 1 d. G. M. te Besoijen. overtr. en boete alsvoor. T. L., J, H. F. en J. Th. v. D. allen te Kaats heuvel, overtr en boete alsvoor. A. L. te Kaatsheuvel, J. P. v. L. te Vlijmen, J. L. K. te Besoijen en A. W. B. te Baardwijk, allen overtr. prov. regl. ieder f 1 of 1 d. L. K. te Waalwijk, overtr. motor en rijwielwet, f 3 of 2 d. - P. H. d. K. te Tilburg, overtr. alsvoor f 0.50 of 1 d. M. V. te Iiaaren, overtr. motor en rijwiel regl. boete alsvoor. A. J. te Tilburg, A. v. d. B. te Kaatsheuvel, C. W. v. B. te Tilburg, A. Th. v.d. M. te's Bosch, allen overtr. alsvoor, ieder f 1 of 1 d. W. B. te Haaien, overtr. alsvoor f 2 of 2 d. J. H. te alsvoor, overtr. alsvoor f 1 of 1 d. Dezelfde, opgave valschen naam f 10 of 10 d. H. J. F. B. te Tilburg, opgave valschen naam, f 5 of 5 d. J. v. A. te Kaatsheuvel, straatschenderij, vrijgesproken. P. S. te alsvoor, J. A. v. S. en B. B. beiden te Baardwijk, allon overtr. pol. verord. ieder f 1 of 1 d. Pa. Ma. v. A. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f 2 of 1 d. W. L. en J. F. B-, beide zwer vende, overtr. alsvoor, ieder f 2 of 2d. J. T. te Capelle, overtr. stieren- regl. f 3 of 2 d. A. G. te Sprang, overtr. algem. veiligbwet, f 2 of 2 d. H. N. te Baardwijk, overtr. veld pol. f 1 of 1 d. A. d. W. te Drunen en P. v. B. te Waalwijk, overtr. spoor- wegiegl. ieder f 2 of 2 d. P. M. S, te Kaatsheuvel, overtr. arbeidswet, f 2 of 2 d. J. L. S. te Baardwijk en A. J. A. v. H. te Waalwijk, beide dronkenschap, ieder f 2 of 2 d. J. v. O. te Vlijmen, visscherij overt, f 2 of 2 d. J. C. te Genderen, overtr. veldpol. f 1 of 1 week tuchtschool. P. C. V. te Baardwijk, overtr. en boete alsvoor. J. J. M. d. V. te Amster dam, opgave valschen naam, f 10 of 1 maand tuchtschool. H. d. G. te Baardwijk, overtr. veldpol. f 2 of 2 weken tuchtschool. P. C. v. d. V. te Waalwijk, overtr. spoorwegregl. f 1 of 1 week tuchtschool. J. H. S. te Sprang, overtr. veldpol. teruggave aan ouders. G. F. te Kaatsheuvel, overtr. alsvoor, f 1 of 1 week tuchtschool. Burgerlijke Stand. Heusden, van 19 tot 26 Juli. Gbtrouwd: J. E. H. Theunissen, 27 j. en D. E. Schmiehusen, 23 j. Geboren: Waltherus Petrus Bernar- dus, z. v. L. M. Hesselmans an J. M. Belzer; Johan Felix Martin Antoine Marie, z. v. J. M. A. Keunen en A. M. C. Malingré; Carel Arnoldus, z. v. C. L. Hansen en D. Bevaart. Overleden: J. A. v. Kuijk, 65 j. Werkendam, van 15 tot 22 Juli. Geboren: Cornelis Jan, z. A. F. v. Oversteeg en M. M. de Gelder; Dirk, z. v. C. H. Biesheuvel en C. Schoon; Teunis, z. v. G. den Hollander en A. G. van OordPieter, z. v. L. Paans en O. Visser. Biinnenland. De Maandag in district IV te Am sterdam gehouden herstemming voor een lid van de provinciale staten (vaca ture mr. J. C. de Vries) had den vol genden uitslag: aantal kiezers 4487; uitgebracht 2837 geldige stemmen. Hier van verkregen de heerenH. Barnstein (vrijz. dem.) 1493 stemmen, en nar. W. baron Röell (lib.) 1344 stemmen, zoodat gekozen is de heer H. Barnstein. Bij eerste stemming waren uitgebracht 2282 stemmen, waarvan verkregen: H. Barnstein (v. d.) 630; Z. Gulden (s. d. a. p.) 540 en mr. W. baron Röell (lib.) 1112 stemmen. Men schrijft uit Dusseldorf d.d. 21 Juli Nu de invoer van verpakte sigaren uit Nederland naar Duitschland, tenge volge van het ad valorum recht zoo goed als onmogelijk is geworden, hebben Nederlandsche fabrikanten in de Duit- sche grenssteden filialen opgericht, waar de ongesorteerd en onverpakt ingevoer de sigaren voor verzending gereed worden gemaakt. Dezer dagen heeft een hooggeplaatst ambtenaar van de Duit- sche douane eenige van die verzend- kantoren aan de grens bezocht en op grond van zijn bevindingen, te kennen gegeven, dat de Duitsche regeering door middel van een aanvullingsartikel in de wet op de tabaksbelasting den invoer van ongesorteerde en onverpakte bui- tenlandsche sigaren zal verbieden. Te Meerland onder Oostwold, heeft een ernstig ongeluk plaats gehad. De land bouwer Sprang, die zich met een vriend in eene bijschuur achter de boerderij bevond, verzocht aan zijn 11-jarig zoon tje het jachtgeweer, dat naar zijn mee ning ongeladen was, uit de kamer te halen. In het z.g. karnhuis kwam de knaap te vallen met het geweer. Dit wapen, dat,geladen bleek, ging af en het achtjarig broertje, dat een paar passen verder stond, kreeg het volle schot in zijn gezicht. De dood trad onmiddellijk in; het linkergedeelte van het hoofd was geheel verbrijzeld. De politie te Hilversum heeft Zater dagavond op aangifte van den lastig gevalleD persoon, aldaar drie beruchte Amsterdamsche afdreigers betrapt. Aan boord van het te Delfzijl van St. Petersburg binnengekomen Duitsche stoomschip Irmgard Horn is een geval van Aziatische cholera geconstateerd. De matroos die in een barak opge nomen was, is Zo.idag overleden. Alle noodige maatregelen zijn ge nomen. De arrondissements-rechtbank te Am sterdam ontzette op 20 November 1908 de wed. De Rte Hilversum, uit de voogdij over haar 5 minderjarige kin deren. Reeds in Februari van dat jaar waren volgens beschikking van den officier van justitie de kinderen aan de moeder ontnomen en in het Leo gesticht te Borculo geplaatst. Bij vonnis van 15 dezer heeft de vacantiekamer der Am sterdamsche rechtbank de wed. De R. in de voogdij hersteld. Zij wendde zich met een schrijven tot het bestuur van genoemde inrichting, waarin z(j verzocht Vertrokken naar: 's Gravenhage, Maria Johanna van der Bunt. Ingekomen van: De Werken c.a., Pieter Kloots 6d gezin; Doesburg, Benjamin Faber.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2