MOiStl LITVORIIIM, Heusdensche Harmonie, Herverzekering Gratis. tastooed. Enorm voordeel. 10 i 15 cent minder Verkoophuis II. De SCHUUR niet ERF. 170 H kWeitoeman, Spek. Spek En Gros Slagerjj Telegram. Tintin Dnil Mm HÊiiliNE ni:u\i:v PIAaN O-ON DEttWIJ S Openbare Verhuring Winterspek H. Huisman WAALWIJK. publick verkoopen: D. GAZAN, Lijsterstraat 62, Utrecht Tydgeestpolis 1747 S VERWERSTRAAT 25'S ROSCH. Kerkstraat &5, 's-Hertogenbosch. en Hotel „Het Wapen van Amsterdam" haar t« willen mededeelen, wanneer zij de kinderen kon komen halen. Gisteren ontving zij van het gestichtsbestuur bericht, dat haar kinderen niet in het Leo-gesticht zijn. De moeder weet op het oogenblik niet, waar haar kinderen vertoeven. Door de afdeeling Rijnschippers van den Duitschen Transportarbeidersbond zijn aan verschillende firma's eenige eischen gesteld betrekkelijk verhooging van loon, verkorting van den arbeidstijd, betaling van Zondags-, nacht- en over werk etc. De firma's zijn evenwel niet geneigd de eischen in te willigen en staking kan dus niet uitblijven. Ter bespreking nu van dezen toestand worden door den bond in verschillende plaatsen vergaderingen gehouden. Zoo vond er Zondag een plaats te Rotterdam, waarin Herman Rudolph uit Dusseldorf en A. W. Heykoop, secretaris der mo derne havenwerkersorganisatie als spre kers optraden. Ten slotte verzocht Rudolph den aan wezigen, die zich voor een eventueele staking verklaarden, zich van hun zit plaatsen te verheffen. Het gevolg was dat allen als één man opstonden. Zondagavond spoelde aan het Sche- veningsche strand aan een aanvankelijk onbekend persoon, die nog teekenen van leven gaf. Na door toepassing van de bij dren kelingen voorgeschreven middelen te zijn bijgebracht, antwoordde hij op alle hem gestelde vragen niets. Hij maakte echter reeds dadelijk door zijn zichtbaar angstige, ontdane en schuwe houding den indruk van bezwaard te zijn met iets verschrikkelijks. Eindelijk kwam hij er toe zijn naam op te geven en bleek hij te zijn zekere B., uit Lochem, 28 jaar. Later bleek dat een broeder van hem in den Haag aan het Spui woonde. Nadat men zich in betrekking had gesteld tot dien broeder, is gebleken dat deze bericht had ontvangen dat zijn broeder Zondag j.l. zijn beide ouders, te Lochem woonachtig, had vermoord. Omtrent de vermoedelijke drijfveeren tot dat drama loopen de geruchten uiteen. Eenerzijds meent men dat hij tot de daad overging om zijn ouders voor armoede te bewaren, terwijl de bovenbedoelde broeder meent, dat de daad bedreven is in een toestand van hevige overspanning, krankzinnigheid nabijkomende, tengevolge van aanhou dende studie. Uit nadere bijzonderheden blijkt, dat de dader M. B. doctorandus in de rech ten is. Laatstelijk was hij woonachtig te Amsterdam, waar hij werkzaam was op een effectenkantoor. Hij vond de werkzaamheden niet naar zijn zin en verliet dan ook die betrekking. De vorige week is hij naar Lochem gekomen bij zijn aldaar wonende ouders, die 't niet al te breed moeten gehad hebben. Hij zeide zich onwel te ge voelen, raar in 't hoofd en wilde te Lochem wat op zijn verhaal komen. Zondagochtend heeft hij de ijselijke daad bedreven en zijn ouders met een mes de keel afgesneden. Daarop is hij op den trein gegaan naar den Haag, waar hij eerst eenigen tijd heeft rondgeloopen. Toen heeft hij een brief geworpen in de bus bij zijn aldaar wonenden broeder, waarin hij schreef, dat hij zijn ouders had var- moord, zichzelf van kant zou maken en zijn broer aanried hetzelfde te doen. Ook moet hij een tot den burgemeester van Lochem, gerichten brief hebben gepost, waarin hij van moord en voor genomen zelfmoord kennis gaf. Daar die brief op Zondag gepost is, kreeg de burgemeester eerst Maandag kennis van den inhoud. Zondagavond tusschen 8 en 9 uur heeft daarop de poging tot verdrinking plaats gehad. De Scheveningsche politie die toen natuurlijk niet wist, wat er aan de zaak vastzat, ontbood een ge neesheer bij den drenkeling, op wiens last B. naar het ziekenhuis is vervoerd. Inmiddels had zijn broeder, die het briefje in de bus gevonden had, zich naar de politie begeven en gaf daar kennis alleen van dat gedeelte, dat op de voorgenomen zelfmoord betrekking had, maar verzweeg het medegedeelde omtrent den moord op de ouders, omdat hij daaraan geen geloof had willen slaan. Toen hem door de politie werd mede gedeeld, dat zijn broer in het zieken huis lag, begaf hij zich daarheen en daar herhaalde zijn broer de mededee- ling, dat hij zijn beide ouders den hals had afgesneden. Nadat thans hiervan aan de Haagsche politie mededeeling was gedaan en deze den burgemeester van Lochem telegrafisch om inlichtin gen had gevraagd, bleek alles maar al te waar te zijn. Bij het verhoor bekende B., doch zonder in staat te zijn bijzon derheden mede te deelen. Hij is erg verward en weet blijkbaar zelf niet goed, wat er eigenlijk gebeurd is. Hij blijft voorloopig in het ziekenhuis onder be waking der politie. Maandagmiddag heeft te Lochem de schouwing van de lijken van het echt paar B. plaats gehad. Daarbij is ge bleken dat den slachtoffers niet de hals is afgesneden, maar dat zij mef een scherp voorwerp zijn doodgestoken; de man had een groot aantal wonden aan hoofd en hals. Omtrent den dader meldt men nog, dat hij in vier achtereenvolgende jaren examens had gedaan in het Hebreeuwsch en voor de hoofdakte voor Isr. gods dienstonderwijzer, terwijl hij in het bezit was van de gewone akte voor onderwijzer en van de hoofdakte lager onderwijs, voorts had hij het staats examen afgelegd voor toelating tot de universiteit en candidaat- en doctoraal examen in de rechten. Door lesgeven moest hij in de kosten van zijn studie voorzien. De dader was gisteren niet meer zoo hevig overspannen, maar beseft blijk baar volstrekt niet den omvang van zijn daad. Sedert verleden week Dinsdag wordt te Oosterbeek vermist bet 13-jarig dochtertje van den heer K., die zelf voor werkzaamheden elders verblijft. Zij was op een naaischool op Lombok te Arnhem. Dinsdagmorgen verliet zij als gewoonlijk haar ouderlijk huis, om naar de school te gaan. Zij is daar echter niet aangekomen. Alleen meent men haar het laatst te hebben gezien bij den Brink aan den Utrechtschen weg. Verder ontbreekt iedere aanwij zing. De geheele omtrek is afgezocht, zelfs heeft men getracht met een po litiehond uit Arnhem een spoor te vinden, doch dit had geen resultaat, waarschijnlijk omdat deze hond nog niet voldoende afgericht is. De burgemeester van Oosterbeek heeft zich thans gewend tot de Haagsche politie, die twee politiehonden zal zen den, om misschien eenig spoor te vinden. De Arnh. Crt. deelt echter mede, dat de burgemeester uit den Haag bericht heeft ontvangen, dat de politiehonden niet tot speuring zullen worden opge stuurd. Door het vele regenwater, in de laatste dagen gevallen, is een eventueel spoor toch reeds uitgewischt, Het vermiste meisje, wier signalement overal verspreid is, terwijl ook por tretten bij de politie ter inzage zijn, is een aardig kind, flink voor haar leeftijd. Toen Zondagavond omstreeks tien uur van Brummelen, de gemeenteveld wachter van Scherpenzeel (Geld.) de herbergen ging sluiten, trof hij in een daarvan een jong hem onbekend man, die zich nogal luidruchtig gedroeg. Hij vroeg diens naam en kreeg ten antwoord Pietje Puck; tegelijk trok de vreemdeling een revolver en schoot den veldwachter in den linkerschouder. De dader ontsnapte. Maandagavond is hij door de politie te Amersfoort aangehouden. Het is de 33-jarige Jac. G., uit Amsterdam. Hij heeft bekend en is ter beschikking gesteld van den burgemeester van Scherpenzeel. Kwartjesvinders. Een te Amster dam vertoevend vreemdeling maakte op de Oosterdoksluis kennis met eenige personen, die den „argelooze" er toe wisten te bewegen met hen te gaan kaartspelen. Hij verloor zijn gouden horloge met ketting en .een bedrag van f 37. De koster van de R.K. hulpkerk aan de Van Strijsingel te Dordrecht is door den pastoor dier kerk op ver moeden van gepleegde oneerlijkheden ontslagen. De koster bewaarde voor een aantal gemeenteleden uit den wer kenden stand spaarduitjes voor een reisje naar de graven der Gorcumsche martelaren te Den Briel of voor de kosten der eerste communie enz. Toen nu de;er dagen een aantal spaarders hun geld kwamen opviagen, bleek dat voor een groot gedeelte verdwenen. De koster ging er 's nachts vandoor en de pastoor ontzette hem uit zijn betrekking. Later kwam de man terug en heeft voor de politie een langdurig verhoor ondergaan. Wijl de koster ook voor een levensverzekering werkte, vermoedt men dat er een heel tekort is men spreekt van eenige hon derden. De aan alle bezoekers van het Geuldal bekende zoogenaamde Verliefde Boomen bij Geulem hebben het bij een der stormen van de laatste dagen moeten afleggen. Men heeft hen ontworteld in de Geul liggende gevonden. Te Veendam is Zaterdagnacht de fa brieksarbeider B. R., door overmatig gebruik van sterken drank gestikt. Bij het afbreken van de zoogenaamde Oude Pastorie te Beuningen werd de vorige week gevonden een pot met mun ten en wel 243 zilveren en 1 gouden, alles uit de 16e eeuw. Donderdagmorgen vervoegde zich bij eene alleenwonende dame te Heeren veen een pseudo-oogarts, die haar tegen contante betaling van 3 gulden een bril verkocht, dien zij niet noodig had. In schemeravond kwam deze oogarts terug met nog een aDder persoon; bru taal drong het tweetal in de achter kamer. De dokter deelde aan de ont stelde dame mede, dat haar zwakke oogen het gevolg waren van lichamelijke ongesteldheid en hij haar dus moest onderzoeken. Hij keek haar in de oogen beklopte de borst en gaf een medicijn af: een fleschje rozenwater. In haar angst betaalde de juffrouw daarvoor f 15; de ander gaf daarvoor een onleesbare kwitantie af. Toen verdween het twee tal. De juffrouw wilde het geval stil houden, doch familie waarschuwde de politie. De „dokter" werd heden geknipt. Hij is zekere K. Sjoerds, uit Zwolle. Van de f 18 was niets meer over; alles was geofferd aan Schiedam. Hij is ter beschikking van de politie gesteld. In een woning aan de Oosterburger- gracht te Amsterdam weerklonken gis teravond revolverschoten. Het bleek dat een man op zijn door hem verlaten vrouw had geschoten. Toen twee fami lieleden haar te hulp kwamen, vuurde hij eveneens op dezen. Zijn zwager en zijn vrouw werden beiden getroffen. In het Binnengasthuis zijn de kogels ver wijderd. Hun toestand was niet levens gevaarlijk. De man is in verzekerde bewaring gesteld. iaiibestedingeo, 4dvertentiën. Marktberichten. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 60595 stuks. Hoendereieren van f 3,75f 5,per 100 stuks. WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 25 Juli 4.71 M. boven 0. 26 4.54 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 22 Juli 172 M. 1.29 M. -f N.A.P. 23 1.79 1.37 24 1.81 1.37 25 1.70 1.51 Waterhoogte Maastricht (brugh 25 Juli 1.27 M. boven 0. 26 1.07 Provinciale Belangstellenden, die nog geen aau- Yraag-programnia ofinschrö- vingshiljet hebben ontvangen, betref fende de afdeeling Paarden en Vee. gelieven zich te wenden tot ondergeteekende die gaarne voor franco toezending zal zorg dragen. H. G. VAN EVERDINGEN, Waalwijk. in het te HLliSDElA, door de directeur de heer S. SPIERO te op VRIJDAG 29 JULI, des avonds 8 uur. Donateurs en begunstigers hebben vrijen toegang op vertoon van hun Kaart. Koninkl. Goedgek, Maatschappelijk Kapitaal f 200.000. Reserves Ruim - 50.000. 1;5 3 o/0 TIJDGEESTLOT f 6 Klassikaal f 1.20. 1/10 3 TIJDGEESTLOT f 3.— Klassikaal f 0.60 1 20 3 TIJDGEESTLOT f 1 50 Klassikaal f 0.30. 3 TIJDGEEST POLIS f 11. Betaalbaar met f 1per maand. De Polissen geven 3 loterijen precies dezelfde kansen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Toezending naar buiten na ontvangst bedrag plus f0.15 voor porto-en zegel- kosten. De Vaste Cioederen afkomstig van den Heer M. SMITS, zijn ingezet en verhoogd tot: Koop 1 f 1300.— Koop 2 f 1800.— 3 - 2600.— 4 - 1525.— 5 - 3325.— 6 - 2500.— TOESLAG Woensdag 3 Aug. 19iO. n.m. 4 uur precies, bij den Heer SMITS te Meeuwen. Dagelijks kan worden gehoogd ten Kan tore van Notaris RIETBA te Dassen. Minstens dan wat men elders betaald. In bet van uitsluitend allerlei merken Machines aangeboden. Steeds reuzenpartij in voorrraad (waaronder hagelnieuwe). Hieronder zijn begrepen Phall', lAaiimanu en Singers en nog verschillende andere merken. Aarzel niet wanneer U eene macbii.e koopen wilt biervan te proflteeren. Om mper vertrouwen te winnen geef ik alle machines, onverschillig waar, mits bij vertrouwde menscben acht «lagen op proef- Ieder kan dan overtuigd zijn wat men koopt. Risico hiervan geheel voor mijne rekening. Te bevragen bij J. GEERTS, Vuchterdijk 13,'s-Bosch. Notaris RIETBA te Dassen, zal te Almkerk a. d. Nieuwendijk, bij MAR. v. d. HEUVEL, op Zaterdagen tt en 13 Aug. 191©, telkens nam. uur precies, bij Inzet en Toeslag, te deWerken a. d. Kildijk, Sectie D no. 537, groot 2.25 Aren, eigendom van de Erven van wijlen CORNS. VINK Wz. Aanvaarding en betaling koopsom 13 September 1910. door Notaris KERKHOVEN te Werkendam, op Woensdag 27 Juli 1910, des nam. R uur precies, in het café „Zwets", aan den Sasdijk te de Werken, van ongeveer over het nog loopend seizoen 1910, onder Werkendam en Dussen, op de polders Klein Zalmpje, Pannekoek, Steenenmuur, Keizersguldenwaard, Ties Morgen, Kooi- waard en Muggen waard. Aanwijzing op de polders op alle werk dagen. H.H. Slagers, Winkeliers die degelijk, goed droog eigengeslacht wenscben te verkoopen is het best adres de Ridderstraat, 's - B 0 S C H. Telefoon 335. 391e Staatsloterij. Geld reeds verzonden. De 3pCt- TIJDGEESTPOLISSEN geven preci.es dezelfde kansen als l/20e Staatslot. in Effecten en Administratlën. S Diploma He«l. Toonk. Ver. I voor kiiiicleren en Jonge Dames. Aanvang d^r nieuwe Cursussen September. 27 Jali. Min. van Waterstaat, lo. het uitbreiden der voorzieningen van het buiten fwateringskanaal der Dieze bij Crèvecoeur, prov. Noord Br., bt-hoorende tot de werken tot verlegging van den Maasmond. Raming 5800, 2o. het verbreeden en verdiapan van het groot scheepsvaarwater in het Schenr en in de doorgraving tusschen Maassluis en Hoek van Holland en het maken van daarmede in verband staande werken, behoorende tot de werken ter verbetering van den waterweg van Rotterdam naar Zee. Raming 270.000. #o het maken eener afdamming van de Dieze bij de ichnt- en keersluis benedea de spoorweghaven te 's Hertogenbosch met eenige bijkomende werken, behoo rende tot de werken tot het verleggen van de uitmon ding der rivier de Maas. Raming f 85.000. 3 Ang. Min van Waterstaat, lo. het maken van werken tot voortzetting van de verbetering van de rivier de Waal tusschen Zuilich-m en Vuren. Raming f 141.6"0. 2o. het verrichten van baggerwerk in den Amer. Raming 75/00. 8o. de uitvoering van baggerwerk in de Boven- Merwede en de opruiming van eene ondiepte in de Beneden-Merwede. Kaming f 11.700. 4o. de verbetering van den lJssel beneden De Groene Jager onder Warnsveld. Kaming f 28.000. 5o. het maken van werk.-n tot voortzetting der verbetering van de rivier de Maas, onder de gemeente Driel (Gelderland) en Empel (Noordbrabant), Raming 80.000. 6o. de verbetering van den IJssel,b(j Westervoort. Raming 32.800. 8 Aug. Prov. bestuur van Utrecht, het weder op heogte brengen van drie gedeelten van de djjken van het Mer- wedekanaal in de provincie Utrecht. Raming f 10. 00. 10 Ang. Prov. bestuur van Zeeland, het nitvoeren van eenige voorbereidende werken te Hansweert, behoorende tot de werken voor den bouw van derde schutsluizen in het kaaaal door Zuid-Bsveland. Raming f 22.800. 15 Aug. Prov. bestunr van Zuidhollaud, het verbeteren van de boordvoorziening en van de bermen en glooiingen langs een gedeelte van den rijksweg van Delft naar Maassluis en langs eenige gedeelten van den Rijksweg van Loosduinen naar Naaldwijk. Raming f 6000. 15 Aug. Prov. bestunr van Utrecht, het vervangen der bestaande boordvoorziening door een gemetselde steen- glooiing van basalt op psalfundeering langs den westelijken oever van het Merwedekanaal. benoorden de Koninginnen- sluis te Vreeswijk. Raming f 21.00 W ERKEN BAH. De zetting der koter it deze week op de markt 67V2 c^*-< de winkels dus llXj^ct-.per half kilo. Eieren f 0.90 de 26 ttukt. BES0 OIJEN2 5 J li. De prijs der Boter was heden f 1.37 f 1.50 per Kilo. Aangevoerd 4'0 K.G. Eieren f 1.17 de 26 stuks. SLEEUIfIJK. De zetting der boter bedraagt 72 et. per half kilo en die der eieren f 1. de 26 ttukt. GORINCHEM, 18 Juli. Op de veemarkt waren aan gevoerd 193 runderen, 4 nuchtere kalveren, 20 vette varkens, 574 biggen, 0 schapen en 00 lammeren De prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 240 3 0. kalfvaarzen f 160 a 220, guiste vaarzen f 100 a 1Ï0, melkkoeien f 180 a 240, twee-en-een-half jarige ossen f a anderhalf-jarige f a - pinken f 60 a 110 graskalveren f a nuchtere /11a 17, schapen f -- a lammeren f a 14 biggen f 9 a 18 per stuk. Vette varkens 27 a 27*jo cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8.2> a 9,roode dito 8.a 8 50 witte dito f 8.25 a 9.- inl. rogge f 4. 0 a 5 2 buitenl. dito f .25 a 5.75, gerst f 4.40 a 5.60, haver f 3.30 a 4. duivenboonen f -. a -. blauwe erwt n f a mais, 75 pond, f 5.- a 5 6 alles per heet. Boter 70 a 75 et. per haf kilo Eieren f l.l'i a 1.20 per 26. Kippen f 0.40 a 0.60 per stuk. ROTTERDAM, 25 26 Juni. Op de veemarkt waren heden aangevoerd 650 vette runderen. 1396 magere dito. 206 vette en graskalveren, 168 nuchtere kalveren. 1 62 schapen of lammeren. 609 varkens, 106 biggen. De prijzen waren als volgt: runderen le kwaliteit 78, le kw 70 cent, kalveren le kw. 100, le kw. 80 ct. schapen le kw 50, 2e kw. 40 et. vette varkens 57 a 55 ct. licht soort 52 a 50 et. per kilo. Nuchtere fokkalv-ren f 16.— a 22.idem voor de slacht f 10.00 a 16.00 Biggen f 1.30 a 1 90per week. Op de botermarkt warden aangevoerd l"3/8 en 35/16 ton tn 242 stukken van een half Ho. Prijs le kwali teit f 54, 2e kw f "">1, 3e kw. f 48. Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 4. a 4.20, Overmaassche dito f 4 4 a 4 60 per 100. Rotterdamsche eierenveiling, 'sHertogenbosch, I.Ï JE TIJDGEEST" Verkrijgbaar te ROTTERDAM aan het Hoofdkantoor Wijnstraat 16, te Heusden, bij W. v. HELDEN, Breestraat; te Veen, bij Tj. JONKER, en te Giessen, bij J. v. HER WIJNEN. krachtens rechterlijk bevel VAN LEEUWEN A Co., I Telegram-adresDELM0NASTI. Interc. Telef. No. 443. Nlr Belasten zich met den aan- en verkoop ran Effecten op binnen- en buitenlaudsche beurzen. Verzilveren coupons, buitenlandsch bankpapier en mniit. Koopen en verkoopen wissels op binnen- eu buitenland, tot de meest eoneurreerende prijzen. Openen Kekeniug Courant met rentevergoeding. Nemen gelden a deposito, met onderpand van Effecten, fieveu voorschot op soliede effecten. Sluiten prolongatiën. Vestigen speciaal de aandacht op hunne noteering van GEIEEWE-LEEMNGEN - en ENCOIRASTE IT AARDEN, welke Woensdag en Zaterdagavond verschijnt. -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3