een geschikt AGENT, ^awelde Bouwland. een perceel BOUWLAND, Boomgaard en HUB, Mtvrtopii te Wel, publiek te verkoopen De Boomvruchten im.pl &X AMSTEEOAir I I I Traagt piisiMe Priiscoant. Meatooasti Spek. Spek En Gros Slagerij VELLE1AN TAS, Commissionairs in FlllllT. 1MHTEIUI/1M. Onmiddellijk na verkoop afrekening IHXI/hi:WEIJi^EN, PI ANO-ON DER WIJS G. NOS I Co., FRUIT, WILT GtE VI .11 u1 c 111 v e, Karnemelkspolder. Notaris KERKHOVEN te WerkenHam, VERHUREN: Winter spek H. Huisman. en directe geldopzrildillg. J, SCHREUDER, Smid te Meeuwen, O SB OBNJE Landbo Zang- en Theoriecursus veilen en verkoopen: Notaris KNOOK te Andel, verkoopen Notaris KNOOK, WAALWIJK. Kerkstraat 45, 's-Hertogenbosch. Commissionairs en Kooplieden in en in bewaring gesteld; ze waren in 't bezit van de twee bankbiljetten, doch ontkennen die gestolen te hebben. Ze hadden ze gekregen, zeiden ze. Tegen den logeergast en tegen den hotelhou der zal een vervolging ingesteld worden. Zaterdagnacht en Zondagmiddag zijn onder Spaarndam de arbeiders Koek en Berk, door tijdelijk in den polder werk zame Belgische arbeiders, na woorden wisseling in een herberg, met messteken verwond, de laatste ernstig; de dader .dezer verwonding, zekere Vouts, is na een woeste jacht in den polder door po litie en burgers gearresteerd. Zaterdagnacht is door het uitsnijden van ruiten ingebroken in 't tramstation te Denekamp. Uit verschillende laden en kasten, die waren opengebroken, wer den voorwerpen naar buiten geworpen Gestolen werd een geldkistje, waarin enkele postzegels. De stationschef had den vorigen avond 't voorradige geld een veiliger bewaarplaats in zijn woonhuis verschaft. De politie zoekt den dader. Te 's Heer Arendskerke viel Zater dagmiddag een laudbouwersknecht bij het afspringen van een hooiberg in een hooivork, waarbij hem de tanden der vork in het lichaam drongen. Maandag morgen is hij overleden. Zondagnacht is zekere van Os, uit Rosmalen, die op de Orthensche kermis zeven, gedeeltelijk levensgevaarlijke, verwondingen had opgeloopen, in het ziekenhuis in den Bosch opgenomen. De vermoedelijke daders, twee Bossche naren, zijn in hechtenis genomen. Verleden week is de chef der prolon- gatie-afdeeling van het bankierskantoor firma Oyens en Zonen te Amsterdam plotseling en zonder in achtneming van den opzeg-termijn ontslagen. Weldra was bijna algemeen bekend, dat de man ter dekking van speculatieschulden in den loop van verschillende jaren (hij was 30 jaren aan het kantoor verbonden) effecten ten nadeele der firma had ver duisterd tot een bedrag van ongeveer 1 ton. De firma heeft echter alle moge lijke moeite gedaan om de justitie zich niet in de zaak te doen mengen, en ook om er niets over in de kranten te doen komen. Ook ons, zoo schrijft de corres pondent van de N. R. Ct. te Amsterdam, werd met aandrang verzocht de zaak onvermeld te laten, aan welk verzoek door ons werd voldaan. In het Alg. Handelsblad verscheen evenwel op den dag van het ontslag een kort bericht van het voorgevallene; de firma sprak echter zeer beslist tegen, dat er van verduistering sprake geweest is: het betrof slechts een interne aangelegen heid van de bank. Als gevolg van het bericht in het Handelsblad heeft echter thans de arres tatie van den ontslagen chef der pro- longatie-afdeeling plaats gehad en heeft de justitie een voorloopig onderzoek tegen dezen begonnen. Zaterdagavond omstreeks 12 uur had te Spaarndam een schandelijke vecht partij plaats tusschen een aantal Belgi sche landarbeiders en Spaarndammers. Een 20-tal Belgen hadden zich in hin derlaag opgesteld in de Houtrak-polder. Zij overvielen plotseling de Spaarn dammers. Zekere Hartog Koek werd door 5 messteken vei wond en door de boos wichten hulpeloos achtergelaten. Koek werd omstreeks half twee 's nachts ge vonden, daar ook andere Spaarndam mers, met welke de Belgen slaags waren geraakt, op de vlucht waren geslagen. Koek is ongehuwd. Zondagmorgen werd er op nieuw gevochten. De Spaandam mers wilden zich wreken. Bij deze vechtpartij werd een zekere 35-jarige Berk door een messteek in den rug gewond. Het mes drong door tot in de nieren. De dader, zekere Villenatz, werd gearresteerd. De overigen bekwa men slechts lichte schrammen en ver wondingen en maken het goed. Zaterdagmiddag heeft te Terapel een ernstig ongeluk plaats gehad. Toen het vijfjarig dochtertje van den heer J. H. Janssen aldaar met eenige andere kin deren speelde, geraakte het in eeu nauwen put. De redding was hoogst moeilijk, aangezien de put te nauw was om een ladder er in te plaatsen. Een zoontje van den heer de J., door om standers bij de voeten vastgehouden, kon het kind niet bereiken, waarna de heer B. op dezelfde gevaarlijke manier naar beneden gelaten werd en het ge noegen mocht smaken de kleine boven te brengen. Hoewel de levensgeesten niet geweken waren, vonden de ter hulp geroepen geneesheeren den toestand hoogst ernstig. Onweer. Zaterdagnacht is te Eindhoven om een uur de bliksem geslagen in stal en schuur van den landbouwer Dekkers te Eckart, onder Woensel. Een varken verbrandde mede. Het woonhuis bleef gespaard. Verzekering dekt de schade. Bij het onweer dat in den nacht van Zaterdag op Zondag aan den Maaskant woedde, werd een veulenpaard van den landbouwer B. v. Oss te Maasbommel door den bliksem gedoodhet veulen echter bleef ongedeerd. Tijdens een zwaar onweer, dat Zon dagnacht te ongeveer half drie uur boven Lobith woedde, is zekere H. Moors, uit het naburige Herwen, op den weg door den bliksem getroffen en oogenblikkelijk gedood. Zondagmiddag is te Maastricht de bliksem geslagen in de herberg van v. B., gelegen aan den Brusselschen weg. De schoorsteen werd van het huis ge slagen, waarna de bliksem zonder ver dere schade te veroorzaken het huis door de deur verliet. j.Te Gulpen (L.) is Zondagmiddag om 2 "uur de bliksem geslagen in de groote bouwhoeve genaamd „De Bek". Spoe dig stonden de stalling, aanhoorige ge bouwen en schuur in vlammen. Het woonhuis werd, dank het flink optreden der toegesnelde aanwezigen, slechts ge deeltelijk vernield. Het vee werd gered. Een massa hooi, stroo en akker- en schuurgereedschappen werd een prooi van het vuur. Alles is verzekerd. Burgerlijke Stand. Heusden, van 26 Juli tot 2 Aug. Geboren: Hubertus Antonius Her- manus, z. v. H. J. A. H. M. Crijns en S. M. H. Clout; Cornelia Wilhelmina, d. v. A. Baaijens en J. E. Neef. Overleden Hendrika Pietronella Hille, 2 j. Vrijhoeve-Cappel, over de maand Juli. Overleden: Jan Hendrik, 16 m., z. v. M. Wagemakers en A. D. v. Berkel Wouterina, 21 m., d. v. A. v. Over steeg en J. A. Verduijn; Maria Catha- rina de Horn, 64 jechtg. v. R. Nieu wenhuijzen; Adriaan, 3 m., z. v. H. Haverhals en D. Spranger. Nederhemert, over de maand Juli. Getrouwd: Jan Cornelis Oomen, jm. en Elizabeth Cornelia van der Zalm, jd. Geboren: Adriana Peterke, d. v. C. van den Oever en C. van Heusden; Dirkje, d. v. A. Bodmer en W. C. Hobo; Willemina, d. v. E. H. Smits en M. van Heemskerk. Almkerk, van 16 tot 31 Juli. Ondertrouwd: W. Swijnenburg, 23 j. en W. H. v. d. Nat, 20 j. Getrouwd: S. Verlee, 24 j. enA.de Joode, 20 j. Geboren: Elisabeth, d. v. J. Groene* veld en C. v. d. MoorenAdriaan An- tonie, z. v. L. Colijn en D. Vink. A. Goedbloed. Geertruidenberg, over de maand Juli. Geboren: Marinus, z. v. A. P.Smits; Lambertus, z. v. C. Heesters en C. P. Oerlemans; Adriana Hendrika, d. v. B. Mekes en J. v. d. Steen; Antonie, z. v. J. H. v. d. Berg en C. M. J. de Rijk. Overleden: Antonius J. C. Hansen, 5 m.; Johanna A. du Pont, 69 j. Afloop Aanbestedingen. llarktberlch ten. Waterhoogte Heusden, Hoog Water Laag Water. 29 Juli 1.82 M. 1.50 M. -- N.A.P. 30 1.72 1.44 31 1.63 1.31 1 Aug. 1.70 151 Waterhoogte Maastricht (brug). 1 Aug. 1.10 M. boven 0. 2 0 87 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 1 Aug. 3.84 M. boven 0. 2 3.73 i dvertentlën. Een Draineerbuizenfa- briek in Noord-Brabant. VRAAGT voor het land van Altena, tegen hooge provisie. Personen die veel met H.H. Landbou wers in aanraking komen of Pee-Agenten genieten de voorkeur. Brieven franco onder No. 80, bureau van dit blad. zal op Woensdag lO Augustus 191Ó, nam. 6 uur precies, in de herberg van M. van den Heuvel, aan den Nieuwen- dijk, onder Almkerk, publiek De WEITOEMAAT over het nog loopende seizoen van de gorzen aan den Karnemelkspolder, nabij den Nieuwendijk, onder Almkerk, van de Heeren Mr. P. C. 't HOOFT en P. DE JONGH DE LEEUW. Breeder bij biljet omschreven. Notaris Kerkhoven te Werkendam, zal op Woensdagen IV en 24 Augustus 1910, telkens namiddags t8 uur precies, in het café „Heijkoop" te Almkerk, voor den Heer A. JON KERS Az., aldaar, Het perceel Bouwland, in den Ganswijkschenpolder onder Almkerk, kadaster Emmikhoven C 128, groot 2.12.40 hectaren. Te aanvaarden blootschoof 1910. Inlichtingen bij den verkooper en ten Kantore van den Notaris. Breeder bij biljet omschreven. zal bij JAN VOS te Veen publiek op Donderdag 41 Augustus a.s., bij inzet, op Donderdag 11 Au gustus a.s., bij toeslag, telkens des voormiddags 11 uur: Kotterd&msche eierenreiling, gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 57610 stuks. Hoendereieren van f 3,65f 4,90 per 100 stuks. te WIJ 14, a. d. Rievelsteeg, sectie A nos. 1011, 1012 en 1417, groot A2.IO A. Verhuurd voor f52.50 tot blootschoof 1910. te Andel, is voornemens op Vrfjdag 19 Augustus 191©, n.m. 41 uur, ten Koffiehuize van Mej. Wed. BOUMAN te Andel, uit de Boomgaarden van: Het Oudland van Altena den heer C. J. van Andel Mej. Wed. J. van Andel Oz. Mevrouw Bax-Blankers de dames j Blankers den heer D. den Dekker de kinderen B. van Eeten Mej. Wed. R. v. Eeten de diaconie-armen der Ned. Herv. Kerk van Giessen de Ned. Herv. Kerk van Giessen de heeren G. Mille- naar, A. Naaijen Mej. Wed, A. Straver i Mr. Sijbrandij J. A. van Waard- huizen onder Andel, Babyloniënbroek, Giessen, Nieuwendijk, Woudrichem, Rijs wijk en Sleeuwijk. Voorts: Voor de Heeren G. Millenaar. 2.65.00 H.A. HAVEB in de slagen onder Veen, in perceelen j en in massa. M. Lievaart: 1 pereeel HAVER onder Rijswijk.! C. W. du Boeuff: de Naweide van de Bonwing onder Veen in 1 perceel. Op aanvraag gratis billetten te bekomen na 10 Augustus. i Het Grieksch woord Cycloïde duidt op een rollende bewegiDg zonder wrijving. Het §11!PLE\ CYCLOÏDE Rijwiel verwezen lijkt die gedachte, het loopt dus door den aard van zijn constructie lichter dan ieder ander rijwiel en is onverslijtbaar. 70°/0 minder weerstand in trapas en naven. Geen conen, cups, spieën. Geen nastellen, geen slijtage. Provinciale Belangstellenden, die nog geen a a n - vraag programma ofinschrïj vingsbiljet hebben ontvangen, betref fende de afdeeling Paarden en Wee, gelieven zich te wenden tot ondergeteekende, die gaarne voor franco toezending zal zorg dragen. H. G. VAN EVERDINGEN, Waalwijk. H.H. Slagers, Winkeliers die degelijk, goed droog eigengeslacht wenschen te verkoopen is het best adres de Ridderstraat, 's - B 0 S C H. Telefoon 235. Geregelde Stoombootdien-ten van Heusden en omgekeerd. Van Heusden en van Amsterdam Maan dag, Woensdag en Vrijdag, 's nam. 4 uur, uitgezonderd Zondags. Aankomst aan beide plaatsen den daaropvolgenden dag, voorm. Plaats van afvaart te AmsterdamKlo veniersburgwal. f Van Heusden op Maandagmorgen naar Gouda, Waddingsveen, Boskoop, Gouwsluis, Alten, Oudshoorn, Woubrugge, Oude Wete ring, Hillegom, Bennebroekerbrug, Haarlem, Spaarndam, Krommenie, Alkmaar, Zaan dam en Wormerveer. Vrijdagmorgen naar Gouda, Waddings veen, Boskoop, Alfen, Gouwsluis, Ter Aar, Nieuwveen, Vrouwenakker, Uithoorn, Ouderkerk a. d. Amstel, Zaandam en Wor merveer-. Van Zaandam Dinsdag en Donderdag voorm. 10 uur. Bovenstaande diensten allen Directie W. Defais, Amsterdam en J. B Verschure, 's-Bosch. f Goederen voor Delft, Ylaardingen, Schiedam, Den Haag worden aangenomen Dinsdags te 's-Gravenhage Donderdags, ligplaats, Trekweg tegenover Boerhavestraat. Agenten te 's-Hage De Korte en Scheurs, Zieke 27 en 28. Inlormatiën van bovenstaande diensten in te winnen bij den Heer D. VAN WIJ NEN, Wilhelminaplein te Heusden. f Deze diensten zijn vrij van veergeld. Gevestigd sedert 185©. Diploma Med. Xoonk. Wer. voor I4ifideren en Jonge Dauies. Aanvang der nienwe Cnrsnssen September. OPGERICHT 1823. Telegram-adres: BOS-Co. Telefoon 523. Prinsengracht 417—419, Fruitmarkt Marnixstraat 232—234, maken geregeld de hoogste marktprijzen. Verkuoprekening, en desgewenscht betaling, terstond na verkoop. Ook Groenten, Aardappelen en Fruit voor Engeland. Referentie: Twentsche Bankvereeniging B. W. BLIJDENSTEIN Co., Amsterdam. eeu volgens de aller laats te verbeteringen Ingerichte wend U dan om inlichtingen tot die gaarne ieder belangstellende in de gelegenheid stelt tot bezichtiging, of tot den Heer P. DE RAAD, aldaar, die reeds eenigen tijd zulk een Machine leer tot zjjn tevredenheid in gebruik heeft. Be AGËÜT voor de J. W. ÜCUREIDEB. Vertrokken naar Sleeuwijk, J. H. Rij kers en gezin; Genderen, M. v. d. Beek. Ingekomen van Brazilië, J. v. Varik en gezin; Leiden, H. W. Smit; B.-op Zoom, W. Goedbloed; Nijmegen, J. J. 29 Juli De Noord Ootter Locaal Spoorweg, het maken van werken tot voorziening van Eemakanaalboorden tegen afalag en afschuiving over 26 M. lengte met bijko mende werken ten behoeve van den spoorweg Znidbroek - Delfzijl. Raming 18,500. Minste imchr. H. M. van Meekaren, Delfzijl f 18,800. ff ER K EN BA it. De zetting der boter it drze week op de markt 67I/2 ctl., in de winkels dut 721 ƒ2 ets. pet half kilo. Ei'ren f 1.00 de 28 ttuks. BESOOIJEN. 2 A <j. De prijs der Boter was heden f 1 36 a f 1.42 per Kilo. Aangevoerd 4 0 K.G. Kieren f 1.17 de 26 stuks. GORINCHEM, 1 Aug. Op de veemarkt waren aan gevoerd 205 runderen. 4 nuchtere kalveren, 20 vette varkens, 777 biggen, 0 schapen en 00 lammeren De prijzen waren alt volgtzware kalfkoeien f 240 f 310, kal/vaarzen f 160 a 220, guiste vaarzen f 100 a 130, melkkoeien f 180 a 240, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf-jarige f a - pinken f 60 «110 graskalveren f 20 a 45 nuchtere f 10 a 18, schapen f - a -, lammeren f 8 a 14 biggen f 9 «18 per stuk. Vette varkens 27 a 28 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe f 8. 0 a 9,roode dito 8 2 a 8 7 witte dito 8.50 9.21 inl rogge ƒ5. «5 0 buitenl. dito f .25 a 6.gerst f 4.85 5.75, haver f 3.40 «4. duivenboonen f a blauwe erwt n a j mais. 75 pond, f 5.15, «56 alles per heel Boter 7 75 ct. per half Ulo Eieren 1. 5 1.10 per 26. Kippen f 0.60 «0.80 per stuk ROTTER DA >f, 1-2 Aug. Op de veemarkt waren heden aang voerd 710 vette runderen, 1215 magere dito 769 vette en graskalveren, 145 nuchtere kalveren. 2140 schapen of lammeren, 456 varkens, 165 biggen. Be prijzen wires a's volgt: runderen le kwaliteit 80, le kw 70 cent, kalveren le kw. 1 5, 2e kw. 85 ei. j schapen le kw. 46, le kw. 40 ct. vette varkens 58 a 54 et. licht soort 54 a 52 ct. per kilo. Nuchtere fokkalvtren f 15. - a 21.idem voor de slacht f 10.00 a 15.00 Biggen f 180 2 00 per week. Op de botermarkt w rden aangevoerd t 4/8 en 28/16 ton m 234 stukken van een half ki o. Prijs le kwali teit f 54, le kw al, kw. f 48 Per half kilo 70 a 75 cent. Zeeuwsche eieren f 4 20 4 40, Overmaassche dito f 4 6 4 80 per 100. J

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 3