ministerie van openbare werken berich hebben ontvangen, dat in een dorp in Arragen vijftig huizen zijn ingestort doordat de grondslagen ondermijnc waren door het water van het zijkanaa' van de Ebro. (Jit een brief van den corresponden van de N. R. Ct. te Pretoria aan zijn blad, gedateerd 11 Juli, nemen we he volgende over: Sedert het voorgaande jaar neem Zuid Afrika's bevolking wederom door immigratie toe, kan het land wederom een bestaan verschaffen aan meer men schen dan er wonen. Toch schijnt mi de toeneming van de bevolking slechts merkbaar in enkele steden, en ik meen dat velen van de inkomelingen niet zijn van het gewenschte slag kolonisten Hier ter stede zijn er voor het tegen woordige enkele bouwwerken onder handen, waaraan honderden werklieden jaren lang hun brood kunnen verdienen Ik noem het regeeringspaleis, waaraan in drie jaren tijds een bedrag van ruim f12,000,000 verbouwd wordt, het museum waaraan ruim f 1,200,000 wordt besteed het postkantoor, dat aang nomen is voor ongeveer f 1,440,000. Bovendien zal er nog voor f 1,000,000 verwerkt worden aan opbouwen voor een landbouw-uni versiteit en gaat de stad Pretoria een leening aan van f 12,000,000 voor ge meentewerken. Eindelijk zal van parti culiere zijde een aanvang gemaak moeten worden met het bouwen van woningen voor het heirleger ambtenaren dat zich onvermijdelijk moet gaan vesti gen in Zuid-Afrika's bestuurshoofdstad Een van de ministers, de heer de Villiers Graaff, heeft daarmede reeds een begin gemaakt, door grond te koopen in de nabijheid vau Meintjeskop, waarop he regeeringspaleis verreizen zal, welke grond hij gebruiken wil om er een familiehotel te zetten. Nu is het opmerkelijk, dat vele aan nemers niet voort kunnen met hun bouwwerken, wegens gebrek aan met selaars. Wel geeft ieder werkelooze zich als metselaar op, maar zet die heeren aan het werk, dan blijkt het spoedig dat ze metselen kunnen „op 'n manier" feitelijk onbruikbaar voor de aannemers Men kan veilig aannemen dat voor de eerstkomende drie jaren er veel werk te vinden zal zijn voor bekwame hand werkslieden. Veiligheidshalve zonder ik daarvan de schilders uit, aangezien er een overvloed van huisschilders is. De loonen zijn goed en het leven lang niet zoo kostbaar als voor den oorlog. Het dagloon voor metselaars, steenhouwers en timmerlieden bedraagt gemiddeld f 1 50 per uur, of f 79 per week. De klasse van de werkeloozen is hier nog talrijk en bestaat voor een zeer proot gedeelte uit Boeren die uit nood druffc naar de steden getrokken zijn. E"n paar duizend van de besten heeft hei spoorwegbestuur genomen ten einde bij aanleg en onderhoud van de spoor banen gebezigd te worden, ter vervan ging van Kafferarbeiders. Zij verdienen daar f 2 per dag, hebben veelal vrije woning, een zak steenkolen per maand en vrije geneeskundige behandeling, benevens nog enkele voordeelen. Uit hen wordt het vaste personeel voor weg en werken gerekruteerd. Hier ter stede heeft men de werke loozen tijdens den vorigen winter werk gegeven bij het kanaliseeren van de Aapiesrivier. Toen de zomer en daar mede de regens kwamen, werden de kanalisatiewerken gestaakt en de wer keloozen aan den arbeid gezet op Mein Ijeskop, ten einde het terrein in gereed beid te brengen voor den bouw van het regeeringspaleis. Thans is uit gereed en worden de werken aan de Aapies rivier weder onder handen genomen. Men zal, ten einde den werkeloozen gelegenheid te geven zich in groepen te vormen en op contract te arbeiden, het werk in gedeelten aanbesteden, waardoor dan de mogelijkheid komt dat iedere man een daggeld maakt van boven de f 3. Onder de werkeloozen vindt men enkele ambachtslieden die, gewoonlijk ter oorzake van drankmisbruik, hoe langer zoo dieper gezonken en voor hun vak onbruikbaar geworden zijn. Dit is een gevaar waarop niet genoeg gewezen kan worden. Mij zijn voor beelden bekend vau bekwame Holland- sche handwerkslieden, die in tijden waarin het hun niet aan werk ontbrak, verzuimden voorziening te maken voor de tyden van werkeloosheid, meer drank gebruikten dan dienstig voor hen was, hoe langer hoe dieper zonken en zich zelve en hun gezin diep ongelukkig hebben gemaakt. De hooge prijs, dien men hier voor een borrel betaalt (30 ets schijnt den drinkebroer niet in 't minst af te schrikken. IMaatselUk Nieuws. Heusden, 6 Aug. Onwillige vrijheidsberooving. De stoom boot van Gorinchem nadert zijne bestem ming. Een koopman van hier zit verdiept in zijn orderboekje en constateert wat van daag verkocht is. Alle passagiers verlaten de kajuit; hij neemt nergens nota van. hem interesseeren voor het oogenblik alleen cijfers. De conducteur sluit den trap af en ook personeel vertrekt. Eindelijk denkt passagier aan werkelijkheid. Wat is het overal stil? Hij wil naar boven, maar be merkt opgesloten te zijn. Op zijn geroep uit een raampje wordt personeel geroepen, dat hem uit de gevangenis bevrijdt. Pas sagier is een half uur in arrest geweest Gedurende de maand Juli is alhier 128.1 mM. regen gevallen. Aantal neerslag- dagen bedraagt 19. De jacht op het klein wild wordt geopend op Zaterdag 27 Augustus a.s., met zonsopgang, met uitzondering van: a. die op hazen en fazanten, waarvan de opening wordt bepaald op Zaterdag 1 Oc tober d. a. v. met zonsopgangen b. het weispel en kwartelen met steek garen of vliegnettendeze laatste met staken in den grond bevestigd, welke jachtbedrij ven geoorloofd zijn van 15 Maart tot 1 Juni 1911. De lange jacht (met windhonden) mag gedurende open jachttijd, alleen des Dins dags en des Zaterdags van elke week worden uitgeoefend. De jacht op grof wild is geoorloofd ge durende de maanden October, November, December en Januari met uitzondering van die op reekalven welke jacht niet geopend wordt. De jacht op patrijzen wordt gesloten op 30 November 1910 met zonsondergangdie op ander klein wild op 31 December 1910 met zonsondergang. Werkendam. Het programma door het bestuur der Oranje-vereeniging voor het feest op 1 September a.s. vastge steld is als volgt: 88$ klokluiden. 911 optocht der schoolkinderen. 10$ concours voor 't fraaist versierde paard met voertuig en onder den man ge reden paard. Rondgang door 'tdorp met muziek van het militair muziekkorps van Gorinchem, dat verder de feestelijkheden zal opluisteren. 2 uur volksspelen op het terrein achter den molen: le. Mastklimmen voor jongens (a. leeftijd onder de 14 jaar, b. van 1418 jaar) 6 prijzen. 2e. Muilloopen met ei en lepel voor meisjes tot 16 jaar. 3 prijzen. 3e. Tonnenkruien voor jongens tot 16 jaar. 3 prijzen. 4e. Zakloopen voor meisjes tot 16 jaar. 3 prijzen. 5e. Wedloopmet hindernissen voorjongens van 1216 jaar. 4 prijzen. 6e. Vliegerwedstrijd voor jongens en meis jes, a. hoogst staande vlieger, eigen werk b. mooiste vlieger, eigen werk c. hoogst staande vlieger, koopwerkd. mooiste vlieger, koop werk. 8 prijzen. 8.30 opstellen lichtstoet aan het stoom - bootenveer en rondgang door het dorp. Na afloop vuurwerk. Onze dorpsgenoot, de heer J. J. Mulder, slaagde dezer dagen voor het eerste gedeelte van het notarieël-staatsexamen. Donderdag 1.1. legde de heer M. J. Mussert, met gunstig gevolg examen af voor de hoofdacte. Donderdag 1.1. maakte „de jeugdige zanger" een rijtoer naar Breda en omstreken. Toen ze te ongeveer half tien in ons dorp terug kwam, zou er bijna een ongeluk gebeurd zijn, door het werpen van voet zoekers door de baldadige jeugd. Aullmrjf. Het bericht de vorige week in dit blad geplaatst, dat de zang- vereeniging „Harmonie" een pleizierreis zou gaan maken op den lien Aug. met de zangvereeniging „Excelsior" [uit Veen, blijkt onwaar te zijn. Anlftl Een ernstig geval van typhus heeft zich in onze gemeente voorgedaan. Een paar goede bekenden bij de ustitie kregen in de herberg van B. twist, met het gevolg dat spoedig het mes werd getrokken. Gelukkig was de gemeente veldwachter in de nabijheid, zoodat erger werd voorkomen. Beide hadden te veel aan „bacchus" geofferd en zal natuurlijk een oroces-verbaal wel niet uitblijven. Capelle. Jl. Maandag viel van een zwaar beladen kar met hooi een gedeelte af in de kom der gemeente, waardoor de weg ongeveer een half uur versperd was. Na het hooi weder opgeladen te hebben, kon de voerman zijn vrachtje verder brengen. Dat het natte weder klaarblijkelijk invloed heeft op de hooiprijzen, kan dienen, dat de opkoopers reeds met graagte f 13 voor 500 K.G. hooi geven. De hooipersen werken dan ook druk. Kledikhuizen. Bij de gehouden aanbesteding van het verfwerk aan de Herv. serk alhier werd ingeschreven als volgt: A. Kramer, Genderen, f 98,97, M. van Diggelen, Heusden, 122, Gebr. van Diggelen, Well, 133, F. Luijt, Heusden, 135, A. Jansen, Hedel, 138, A. Peters, Heusden, 174, Gebr. Jansen, Vlijmen, 195, Jansen de Vaan, Vlijmen, 204, A. Kole, Haarsteeg, 249, Het werk is opgedragea aan M. van Diggelen te Heusden. Nieuweiidiik. Het 9-jarig zoontje van H. Hoeken had het ongeluk van den rolwagen te vallen en brak daarbij zijn arm. Dr. Overbosch verleende geneeskun dige hulp. Bij ds. J. A. Goedbloed alhier, is een postduif aan komen vliegen, met een ring aan den poot gemerkt whrdam 692. Raamsdoilk. Aan het postkantoor laamsdonkveer en de daaronder resortee- rende hulppostkantoren werd gedui'ende de maand Juni 1910 ingelegd f 77(V),34 en terugbetaald f 9439,54$. Laatste boeknum mer 4579. Thans is er een aanvang gemaakt met het aanbrengen van electrische geleiding in het raadhuis en de veldwachterswonlng. ïet schoolhuis schijnt het voorloopig nog maar met petroleum te moeten doen. Sprang;. Maandagavond deed het gerucht de ronde, dat bij mevr. wed. Van alhier was ingebroken en dat dit door de veehandelaars W. was bemerkt. Genoemd gerucht ook tot de ooren der politie door gedrongen zijnde, stelde dezp Diüsdagmorge.u direct een onderzoek in, doch aan het ge- beele huis was niets, dat tot verdenking van poging tot diefstal aanleiding kon geven, te bespeuren. Vervolgens werden genoemde veehandelaars ondervraagd, deze beweerden geen personen gezien te hebben (want zij hadden met een lantaarn nog bijgelicht), doch enkel gehoord het verschuiven van de dakpannen. De algemeene gedachte is nu. dat de dief is geweesteen poes, die het om de onder deze dakpannen wonende vogeltjes te doen was. Alvorens de politie de zaak onderzocht had, was over het ge beurde in #nze gemeente er aller mond vol over. De alhier bestaande christelijke zang vereeniging „Excelsior" zal op Maandag 15 Augustus e.k. een pleizierreisje naar Rotter dam maken. litwijk. Dinsdagj.l. had het zoontje van P. Groeneveld alhier, het ongeluk van een geladen hooiwagen te vallen, met het gevolg dat hij een arm brak Dr. Overbosch welke toevallig in het dorp was kon direct hulp verleen en. Mej. A. A. Raman alhier is benoemd tot onderwijzeres aan de christelijke school te Werkendam. Door de vele regen der laatste dagen, is de ziekte der aardappelen verbazend toegenomen en is alzoo het vooruitzicht heel ongunstig. Door de commissionairs wordt voor de Eigenheimers f 2.30 f2.40 besteed. Veen. Ter gelegenheid van den ver jaardag van H. M. de Koningin-Moeder maakte het fanfarecorps Dinsdagavond eene muzikale wandeling door het dorp. Een en ander bracht natuurlijk een groote drukte teweeg. Bg besluit van Ged. Staten dezer provincie, dd. 28 Juli 1910 G no. 802, is de rekening der gemeente definitief vast gesteld in ontvangsten op f 13350.61$ en in uitgaven op f 12173.21$, alzoo met een batig slot van f 1177.40. Naar wij vernemen gaat de verpach ting van koren in deze streken zeer laag. Vrees voor het wisselvallige weder zal hier van wel de grootste oorzaak zijn. Over het algemeen staat het gewas gunstig. Irjjliocven-Cappel. Langs de huizen der ingezetenen dezer gemeente circuleert een lijst, waarbij allen, die in stemmen met het vieren van den verjaardag van H. M. de Koningin op 31 Aug. 1910, verzocht worden hunne handteekening te plaatsen. J.l. Woensdag raakte op den Winter dijk alhier een paard, gespannen voor een rijtuig, op hol. Na enkele oogenblikken hollens, toen het paard het rijtuig reeds gedeeltelijk vernield had, is de achterin - zittende ongedeerd er uit gesprongen, terwijl de koetsier, die er eveneens uitsprong, zich ernstig bezeerde. Door het flink en kranig optreden van een paar arbeiders van de firma A. Oerlemans Zn., werd het paard tot staan gebracht. Niet immer geschiedt de vertooning van de weggeldkaart gewillig. Dat onder vond dezer dagen onze gemeenteveldwachter, die een woonwagen, met twee paarden bespannen, aanhield. Dadelijk werd hij met vloeken en tieren „bejegend", ondanks de correcte houding van den immer op zijn post zijnden Hermandad. Deze week gelukte het den gemeente- veldw. twee kroosjesdieven te betrappen. In de maand Juli werd op het hulp postkantoor alhier in de Rijkspostspaarbank ingelegd eene som van f 1554.83 verdeeld over 35 inlagen. Wfjk. De heer Michiels, onderwijzer met verplichte hoofdacte aan de openbare school alhier, zal tijdelijk fungeeren als hoofd dezer school, daar nog geen hoofd der school benoemd is. Zaltbomttiel. De afdeeling Bomme- lerwaard der G. O. Maatschappij van Land bouw hield Dinsdag een premiekeuring van veulens. Bekroond werden de volgende eigenaren in afd. warmbloed: D. H. v. d. Graft, Ammerzoden, le pr. f25. A. Maas, Aalst, 2e -15. H. de Vries, Rossum, 2e -15. Johs. v. Ooyen, Rossum, 3e -10. Gr. Leenders, Driel, 4e - 5. Gebr. van Osch, Hurwenen, 4e - 5. P. de Vries, Rossum, 4e - 5. E. v. d. Werken, Nederhemert, 4e - 5. W. de Vries, Rossum, Bestuursprijs. Afdeeling koudbloed. le prijs niet toegekend. W. Mac Leane, Hurwenen, 2e -15. R. de Wit, Ammerzoden, 3e -10. Eervolle vermelding aan M. v. d. Anker, Hoenze-Driel; A. de Groot, Hurwenen; Gebr. v. Sermond, Zalt-Bommel. Met den handel in Geldersche kralen gaat het aan de beurzen langs de Waal niet bijzonder. In totaal worden gemiddeld dagelijks 400 500 H.L. verkocht tegen den prijs van f 2,20 tot f 2,30 per H.L., terwijl schoolmeesters hoogstens f 2 op brengen. In het eerste halfjaar 1910 heeft deze instelli' g wederom bijzonder gunstig ge werkt. De netto-winst van de eerste zes maanden van 1910 overtreft nu reeds het winstcijfer van het geheele jaar 1909. Over het heele jaar 1909 werd een netto winst gemaakt van f 9032.9/in het eerste halfjaar van 1910 reeds f 9161.77. Geen wonder is het, dat er van de 251 aandeelen die uit. December 1909 nog ia portefeuille waren, in dit jaar weer 76 zijn geplaatst. Er zijn nu nog 175 aandeelen ter plaatsing disponibel. ffturgeriyke Stuud. Werkendam, van 29 Juli tot 4 Aug. Geboren: Willemina, d. v. W. Vis ser en J. E. Speijer. Overleden Gerdina Janna Kant, 3 m. Vertrokken naar Sleeuwijk, Adiiaan Potters en A. J. v. Herwijnen en gezin Gorinchem, Pieter Ouwerkerk en gezin. Dewerken en Sleeuwijk, van 20 Juli tot 4 Augustus. Getrouwd: H. van Andel, 24 j. en J. Versteeg, 19 j. Geboren: Dirk Teunis, z. v. J. G. van Hoven en M. Vink. Overleden: Jan van der Pol, 62 j. lngekotnen van Werkendam, R. Koops, A. Potters; Almkerk, J. W. Rijkersen gezin; Sneek, A. P. van der Sluijs; Vuren, E. J. Exalto. Gameren, over de maand Juli. Geboren: Janske Gijsberta, d. v. M. J. Termeer en W. Hobo; Trijntje Neel tje, d. v. B. Speksnijder en T. N. v. Oorschot, wonende te Ouderkerk aan den IJssel; Catharinus, z. v. G. v. d. Lei en A. Dekkers; Hendrika, d. v. J. van Rumpt en W. Brand Jacoba Judina, d. v. J. H. v. d. Werken en J. G. v. d. Werken; Johannes, z. v. A. S Kos ters en L. v. d. Borg; Geertje, d. v. C. C. Hobo en G. W. v. Maaren. Overleden: Willemina Schreuder, 47 j., echtg. v. O. W. Kerkhoff; Maria van Maren, 6 m.Roelandina Kreling, 62 j., wed. v. P. v. Tuijl; Margaritha, Johanna Sophia van Weelden, 51 j., echtg. v. H. A. van de Werken. Sprang, over de maand Juli. Geboren: Martinus Hubertus, z. v. A. G. Kunkels; Pieter Bastiaau, z. v. M. van der Mijde en H C. Bogers. Overleden: Dingena A. Nieuwen- huizen, 29 jWillem Knijf, 12 d.; Maria Molegraaf, 39 j., echtg. van W. de Poorter. Meeuwen, van 15 tot 31 Juli. Geboren: Louisa Willemina, d. v. S. R. Hermanides en E Navis; Antonie, z. v. A. Doedijns en L. de Kloe. Andel, van 15 tot 31 Juli. Ondertrouwd: C. van Rijswijk, 24j. en C. den Dekker, 23 jG. Timmer mans, 23 j. en D. Duister, 19 j. Capelle, over de maand Juli. Getrouwd: W. L. van Roomen, 28 j. en Jac. J. Jansen, 28 j.; M. A. van Dongen, 21 j. en H. J. van Dongen, 18 j. Geboren: Hendrika Pitronella, d. v. A. Verduijn en fl. P. Blom; Marinus Petrus, z. v. M. P. Nieuwenhuizen en C. J. SulstersJohannes, z v. E. Nieuwen- huizen en A. Boezer; Willem, z. v. J. Treffers en M. H. Konings. Overleden: Maria, 2 m., d. v. A. Waarts en M. Waarts; H.Timmermans, 78 j. Dussen, over de maand Juni. Ondertrouwd: Gijsbertus Roubosen Petronella W. Middelkoop; Adrianus G. v. Gennip en Waltera W. van Mol. Getrouwd: P. Leemans, 25 j. en C. Staal, 27 j.; G. Roubos, 37 j. en P. W. Middelkoop, 35 j. Geboren: Cornelia A., d. v. A. A. v. d. Pluijm en A. van GervenHen- drikus, z. v. D. de Graaf en A. Ver schoor; Petronella M., d. v. A. Huigen en L. LeeggangersJan Willem, z. v. A. A. van Vugt en G. A. Konings; Johannes L. A., z. v. P. Hegmans en A. van Herp; Maria A. W., d. v. M. Huigen en C. van Olst; Huberta, d. v. C. van Delft en P. de Wit; Adriana P d. v. J. P. F. Vermeulen en H. J. Vermoer; Johannes H., z. v. L. J. v. d. Pluijm en M. A. Schell; Jacoba, d. v. A. van Boxel en F. de Wit; Mar tinus, z. v. J. Sagt en J. v. OlstWal- therus J., z. v. C. Rijken en H. v. d. Pluijm; Adrianus J., z. v. J. van Erp en A. de Wit. Overleden: Theodora van Houtum, 74 jJacobus S. van Daal, 7 w.; Peter vau der Pluim, 73 j., wed. v. C. v. d. Pluijm. H. Anderson en gezinWaalwijk, M. DriessenWestervoort, P. van Strien; Dongen, C. Verdick. Waspik, van 15 tot 31 Juli. Geboren: Cornelia Maria Elisabeth, d. v.CP. Gijsman en D, H.M.Langerwerf; Gerdina, d v. I. Faro en A. M. Okkers Jahanna Gijsbcrdina Adriana, d. v. J. C. Kuijten en J. M. Kuijten. Overleden: G. Akkermans, 69 j; A. C. Verschure, 3 mnd. Een onzer abonné's zendt ons ter plaatsing eene proeve van poëzy in N.Brab. dialect. Hoewel we in het algemeen het opnemen van verzen in een courant minder geschikt achten, hebben we ditmaal daarop eene uitzondering gemaakt. De Red. Wèrreke. As de wilt dè de wèreld oe toelaacht, Motte wèrreke; As de wilt dè oe vrijheid en heel oe maacht De vrucht zal weze van eige kraacht, Motte wèrreke. As de wilt d£ heel oe omgeving oe eert, Motte wèrreke; En 'n ilk oe woord en oe wil respecteert, Motte wèrreke; As de vrij wilt zijn as de koning zó vrij I Motte wèrreke; As de onder gin stervelingsheerschappij Oe kop wilt bukke veur dwingelandij, Motte wèrreke. As de eerlijk en muurvaast wilt staon op [oe recht, Motte wèrreke; As de wilt, dit iedereen, baos en knecht Eerbiedig zal luistere as de Gij wa zegt, Motte wèrreke. As de zö as 'n kérel deur 't léve [wilt gaon. Motte wèrreke; As de wilt dè. 'n vrind an oe sterlbed zal staon As eenmaol oe uur van scheiden zal slaon, Motte wèrreke. As de wilt dü die vrind dan oe haand [drukken zal, Motte wèrreke; As de wilt dè de vrouw, die oe 't liefst [is van al, Oe nooit en nooit meer vergèten zal, Motte wèrreke. P. van Brabandth. PREDIKBEURTEM, 7 Augustus. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 5.30 u. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Both. kens. Nm. doopsbediening. 't Zandt en nm. 2 u. Dekker. Col. voor 't supletiefonds der Chr. School. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.30 u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. Ds. Brouwer. Poederoijen. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Gth. Smits. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2, u. lezing eener leerrede, vm. H. Avondmaal. Handels en Landbouw bank Gorinchem Dordrecht. Ingekomen van KruiuingeD, Janna Glerum; Dussen, Cornelia de Rade. Vertrokken naar 's Gravenhage, C. J. Paans en gezin; Meeuwen, C. Evers; Almkerk, G. van der Nat. Vertrokken naar: Hooge-Zwaluwe, E. J. Donkersloot. Ingekomen van: Loosduinen, Th. J. van Bommel. Vertrokken naar: EindhoveD, H. L. Both en gezin. Ingekomen van: Vught, W. Roeland, wed. F. Kamerman. Vertrokken naar: Zwartewaal, D. de Rooij en gezin; 's Bosch, J. J.Jansen; Rotterdam, J. Quirijns; 's Gravemoer, J. van Loon; Zevenbergen, H. Werther en gezin; Vrijh. Cappel, C. van Peer. Ingekomen van: Scbijndel, J. Verwij- meren; Pou eroijen, C. C. Groeneveld Loon op Zand, A. van der LeijDongen, M. de Rooij; Waspik, Th. Kluijtenaar en gezin; Zwaluwe, J. Schage en echt- geaoote; Amsterdam, A. Donkersloot; Rotterdam, N. Schuijff; Zevenbergen, W. L. van BeekHaarlem, C. W. C. van Beek. Vertrokken naar Culemborg, A. van Iersel met zoonSleeuwijk, T. de Heus Engeland, J. Woodfine err gezin; Slie- drecht, J. v. Emden en gezin Wester voort, J. P. J. Hooft en gezin. Ingekomen van Westervoort, B. Vol man; Zundert, M. J. Hendrikx; Dor drecht, E. Sanner; Amsterdam, S. Hartog; Arnhem, K. Colijn; Engeland, Ingekomen van: Poortugaal, C. Boezer; Bredra, A. J. P. Verschraage. Vertrokken naar: Tilburg A. J. M. v. d. Voorn Rotterdam, A. M. de Bont Nijmegen, A. KerstenOss, A. M. Ber- komRaamsdonk, A. en J. Kramer; Capelle, G. Mandemakers. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugte- ren van den Hoek van Holland en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugtereri. Werkendam, geen opgaaf. Aalburgnm. 2 u. ds. A. B. v. d. Put uit Andel. Aalst, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2,30 u. leesdienst. Almkerk, vm. 9.30 u. geen dienst, nm. 2 u. ds. Niemeijer uit Uitwijk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 u. ds. A. B. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakelvm. 9.30 u. ds. Keek uit Zuilichem Besoijen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Dier- Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 u. ds. P. Doeveren, nm. 2,u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Dussen, vm. 9 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9 en nm. 2 u. ds. Rennes. Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 6,30 u. ds. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Loevestein, nm, 2 u. ds. Gth. Smits uit Meeuwen, nm. 6 u. ds. Lans uit Doeveren. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Z.z. vm. 9 30 u. ds. Pannebakker N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds, Visch. Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. van Toorn Uitwijk, vm. 9.30 u. ds. Niemeijer. Veen, geen dienst. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Van Leeuwen. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Welseind, vm. 9.30 u. ds. Davelaar en nm. 2,30 u. lezing.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2