Landbouwtentoonstelling Waalwijk. maanden. Beiden verkeerden in een ontzettenden toestand van verwaarloo zing, waren met ongedierte geh§el be dekt en maakten den indruk het sterven nabij te zijn. De vrouw moet met haar kind ver scheidene dagen in dien hooiberg zonder voedsel hebben doorgebracht. Zij kan niet verhoord worden. Moeder en kind zijn naar het ziekenhuis gebracht, maar bij den toestand van totale uitputting waarin zij verkeeren, schijnt herstel wel uitgesloten. In een bericht uit Weenen lezen we, dat de bekende renstalbezitter en hu zarenluitenant Goldschmidt zich wegens groote verliezen voor het hoofd heeft geschoten. Deze week zal een gedeeltelijke uit sluiting aan de Duitsche scheepsbouw werven beginnen. De algemeene ver gadering van de Hamburgsche werf- eigenaars heeft daar Zaterdag het sein toe gegeven. Die werfeigenaars zijn aan gesloten bij het Verbond van Duitsche ijzerindustrieelen. Men zal er rekening mee moeten houden, dat er ongeveer 4050 pet van de werklieden uitgesloten worden, en daar hun kameraads al te verstaan hebben gegeven, dat zij geen overwerk willen doen, is het mogelijk, dat ook zij wegens dienstweigering gedaan krij gen. Zoodoende is er kijk op een vol komen stilstand van het bedrijf aan alle Duitsche werven. De leiders van de stakers hebben Zaterdag het parool uitgegeven, dat aanvoer van werkkrachten zooveel doen lijk verhinderd dient te worden. De rijkswerf te Kiel steunt de werf eigenaars zijdelings, doordat zij, zoolang de uitsluiting duurt, geene nieuwe werk lieden zal aannemen. Te Bremen is ook een dergelijke uit sluiting als te Hamburg op handen. De vakvereeniging heeft daar reeds het besluit genomen, om indien daar de uitsluiting afgekondigd wordt, met een s'aking te antwoorden. In Zweden heeft luitenant kolonel Unge luchttorpedo's uitgevonden, welke in de lucht zich bewegen als hunne voorgangers in het water. Honderd van deze torpedo's en een lanceertoestel, zegt het Journal des Brevets, zullen naar Krupp te Essen worden overgebracht door de Maatschappij Man, welke de nieuwe machine vervaardigt. De torpedo's van Unge kunnen een afstand van 4500 M. afleggenzij heb ben een lading van 2 K.G. van een ontplofbare stof en springen hetzij bij botsiug tegen het doel, hetzij op een gewild oogenblik. Dit laatste wordt ver kregen door een uurwerk. De aanvangsi-nelheid is 50 M., maar deze snelheid stijgt tot 300 M. Men gelooft, dat deze uitvinding, door de groote vernielende kracht der lucht torpedo's, een machtig hulpmiddel zal verschaffen voor den strijd tegen de bestuurbare luchtschepen. De Daily Express werkt ervoor, dat er uit het Engelsche volk een verzoek schrift aan koning George wordt ver zonden, vragende of hij bij zijn kroning den titel ran keizer der Britten wil aannemen. Het Journal verneemt uit Odessa: Een cycloon heeft de landengte van Perekop verwoest over een uitgestrekt heid van 20 K.M. In het verwoeste gebied is geen enkel spoor van leven meer te bekennen. Op hetzelfde tijdstip zijn 2000 hectaren boschgrond in Kaloega verwoest. Zoowel op de landengte van Perekop als in Kaloega is het aantal slachtoffers groot. IMaalfselUk Nieuws. Heugden, 10 Aug. Donderdag a. s. wordt alhier verwacht een Hoofdofficier en een onderofficier der Veld-Artillerie, als plaatsbereiders voor de inkwartiering van Vrijdag. Als dan worden verwacht 128 militairen der veld-Artillerie met 20 wagens (geschut- en fourragewagens) benevens 150 paarden. Voor de inkwartiering der manschappen zijn aangewezen: Striens 25 manschappen en 4 onderoffi cieren, G. Hille 40 manschappen en 1 onder officier, Nouwens» 10 en Van Bladel 18 manschappen, J. Kooth 25 manschappen en 1 onderofficier, A. Bruystes 10 man schappen. De 6 officieren zullen in het Hotel het Wapen van Amsterdam logeeren. De paarden zullen gestald worden bij A. Kuypers 6, G. van Marsbergen 20, Wapen van Amsterdam 40, Concordia 10, B. Kuij- pers 10, B. Timmermans 20, Van Hooft 13, II. A. J. Verhoeven 20, Maréchausseé Ka zerne 4 en Van der Wens 12 paarden. Wij stellen ons voor dat het geheel eene aangename bedrijvigheid zal opleveren. Jammer dat het zoo kort is. Op Donderdag 11 Aug. a. s., des avonds ten 7 ure zal de raad dezer gemeente zitting houden tot behandeling der navol gende onderwerpen 1. Notulen; 2. Voorstel .van de heeren Van Andel c. s. tot oprichting eener school M. U. L. O.; 3. Aanbieding gemeente-reke ning 1909 4. Voordracht zetters (gewone aftreding van de heeren v. Everdingen en Van der Heijden5. Circulaire Ged. Staten wijziging gem.-wet, gemeente-bedrijven en •ub.-ontvangers6. Ingekomen stukken. Op de gisteren alhier gehouden keu ring van dekhengsten werden de volgende onderhoudsbijdragen toegekend: f 150 aan Cicero van Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen; f 150 aan Rinaldo van M. Timmermans te Helvoirt; f150 aan Ehren berg van de vereeniging ,,'t Land van Heus- den en Altena" te Meeuwen; f 150 aan Ehrenknaap van de Associatie Biesbosch te Werkendam. Er werden 9 dekhengsten voorgebracht 6 Tweejarige hengsten werden ter keuring aangeboden, waarvan alleen Adonis van J. W. de Graaf te Meeuwen, een onder houdsbijdrage van f 100 ontving. Nu men zich allerwege toelegt op het dresseeren van postduiven, zien de hou ders van duiven telkens verdwaalde boden onder de rasgenooten. Bij J. van Diessen alhier kwam er een uitgeput aanvliegen, op den poot gemerkt A D 437 446. Hij heeft ze gevoed en los gelaten. Ook bij tal van anderen komen er aan, die ze ophouden en de wedvlucht daardoor tegenwerken. Wij zullen voortaan de verdwaalden niet meer in de courant opnemen en geven algemeen den raad om mede te werken om het doel te bereiken; dus de vogels niet onnoodig ophouden. Werkendam. De afloop der ver leden week gehouden inschrijving voor een gebouwtje der landbouw-vereeniging „Wer kendam en omstreken" is als volgt: P. Verdoorn, deWerken, f 1385. H. Kolff, Almkerk, 1375, J. v. Breugel, Nieuwendjjk, 1370, J. Blijlevens, Drimmelen, 1368. C. H. v. d. Heuvel, Werkendam, 1363. J. J. v. Loon, 1360. C. Bakker, 1350. J. en A. Straver, Almkerk, 1323. F. Kramer, Werkendam, 1312. De heer F. Kramer, alhier, was ver leden week voor f 1112,eveneens laagste inschrijver voor werkzaamheden op den polder de Zalm, voor het kroondomein, rentambt Werkendam. Maandag 1.1. ontstond door een on bekende oorzaak brand in het huis bewoond door bakker J. Schaddelee en J. B. Rit meester. Het huis brandde voor een groot deel uit. Hoewel de buren hun inboedel naar buiten brachten, bleek zulks niet noodig te zijn geweest, daar drie slangen van de waterleiding den brand tot één huis wisten te beperken. De gemeenteraad zal vergaderen Donderdag 11 dezer, des nam. 7,45 uui. De onderwerpen ter behandeling zijn: I. Aanbieding gemeenterekening 1909, 2. Opmaking voordracht College van Zetters, 3. Reclames Hoofd. Omslag. Andel. Terwijl het knechtje van den landbouwer de F. bezig was een voor de kar gespannen jong paard, den toom af te doen, ging het beest er van door en kwam al hollende in een sloot terecht. Gelukkig liep alles met materieele schade af. Door den heer J. d. D. werden in de afgeloopen week 4 koeien verkocht, welke de kapitale som van f 1300 opbrachten. Een er van werd voor f400 verkocht. Wel een bewijs dat ook hier goed vee aanwezig is. Capelle. Naar we vernemen zal de heer Staalman, die in deze omgeving ver toeft om een onderzoek in te stellen naar de gedwongen winkelnering, in den loop dezer week in 't café van den heer L. F. van Dongen alhier een lezing houden over „Arbeidsorganisatie". De heer Arts van den Loonschendijk rolde deze week met een zwaar beladen kar hooi in een vrij diepen sloot. Hulpvaar dige handen hielpen kar en paard zoo spoedig mogelijk uit zijn benarde positie. Russen. Toen Zaterdag 1.1. J. v. d. P. met zijn knecht F. H., op het land een wagen met erwten stonden te laden, sloegen de voorgespannen paarden op hol. Gelukkig wist J. v. d. P. welke er boven op stond nog bijtijds eraf te springen en zich voor een ongeluk te redden, daar de wagen haast op het zelfde oogenblik omsloeg. De paarden gingen met het onderste gedeelte van den wagen er van door, tot het eind van het land waar alles in een sloot terecht kwam. Niemand bekwam eenig letsel, alleen de wagen was een weinig stuk. trameren. Zaterdagmiddag deed bakker M. S. uit Haaften, met een volge laden hondenkar de ronde door 't dorp. De kar kwam in botsing met een andere en het gevolg was dat de zijne met haar kostbaren inhoud in een diepe sloot tui melde. Met vereende krachten werd het zaakje op het droge gebracht, doch alles was doorweekt. Daar S. pas in 't dorp en er haast nog niets uit de kar was, was hij genoodzaakt zijn wachtende klanten aan te zeggen dat ze andere middelen moesten aanwenden om zich tegen den Zondag van het noodige te voorzien. S. hield uitverkoop en ruimde, om niet met den zwaren last huiswaarts te gaan, tegen veel verminderden prijs op. <«J eert rui den berg, De heer J. Leenaarts alhier, onderwijzer aandeopenb. school te Raamsdonksveer, behaalde verleden week zijn acte Fransch. Meeuwen. De openbare veilingen van fruitgewae zijn begonnen. Hier werd het Vrijdagnamiddag geveild van 15 boom gaarden, zoo te Meeuwen als in aangren zende dorpen gelegen. Al die perceel en werdeD gegund op een na, dat werd opge houden en brachten te zamen op de som van 1200 gulden. Deze veiling had plaats bij inschrijving en ging uit van de afdeeliing „Land van Heusden en Altena" der Ned. Pom. vereeniging. Nog zij vermeld dat de beide laagste perceelen f 16,50 en f 17, de beide hoogste f 340 en f 240 deden. Tot ons genoegen kunnen we mel den dat mej. A. H. van Gelderen, onder wijzeres alhier, j.l. Zaterdag de akte voor de Fransche taal behaalde. Tevens dat onze vroegere dorpsgenoot, de heer J. Pruissen, nu onderwijzer te Kuilenburg, voorkomt op het drietal ter jenoeming van hoofd der school te Ravens- waaij. Raaittsdonk. In de Vrijdag ge houden vergadering van de Kamer van Koophandel en Fabrieken werd op voorstel van den voorzitter besloten B. en W. van deze gemeente uit te noodigen, op een nader te bepalen datum met de Kamer bijeen te komen, teneinde eene bespreking te houden over eene eventueele verandering in de wijze van vervoer aan het Keizersveer, in welke bijeenkomst dan ook de ingekomen ant woorden op de desbetreffende circulaire der Kamer zullen worden nagezien. Rossum. Op de alhier gehouden fruitverkooping werden hooge prijzen be steed. Appels als „Gamersche zuren" golden naar schatting 6 7 gld. per H.L. aan het hout. Sprang;. L.l. Vrijdag had zekeren A. V., bakker te Drongelen, het ongeluk, toen hij zijn klanten aan het boveneinde alhier bezocht, dat zijn paard zoodanig verschrok, dat het op hol sloeg. Na een eind weegs geloopen te hebben kwam het te vallen, waardoor de burry's en de glas ruiten stuk gingen, ook rolde het brood den straatweg over. Een heele schadepost voor genoemde. Zaterdagavond had zekere J. C. de R. het ongeluk, terwijl hij zijn scheermes op zijn hand aansloeg, bijna een zijner vingers af te slaan. Dr. J. v. d. Meulen verbond den vinger. Door den landbouwer A. v. d. K. alhier, werd dezer dagen van een stukje grond groot 1 H.A., niet minder dan 760 flinke garven rogge afgemaaid. Zeker een hoogst zelden voorkomend geval, vooral als wij letten op de slechte weersgesteldheid van het voorjaar, waarmee het gewas toen te kampen had. Maandagmorgen werd het 5-jarig zoontje van zekeren R. T. alhier, door zijn hond die aan den ketting lag, zoodanig in het gezicht gebeten, dat de geneeskundige hulp van dr. J. v. d. Meulen moest worden ingeroepen. Vrijhoeven (lappel. Algemeen is alhier instemming betuigd met de idee om den 31 Augustus a.s. niet onopgemerkt te doen voorbijgaan, maar dien dag waardig te vieren. Belangstellenden zijn dan ook uitgenoodigd om Woensdagavond ten ge meentehuize te komen, teneinde te geraken tot het constitueeren eener feestcommissie. Berijders van hondenkarren mogen wel bedenken, dat art. 37 van het politie- reglement op de wegen in Noordbrabant, dat o.m. inhoudt het door straf gesanctio neerde gebod om in de kom der gemeente voor of naast de aangespannen honden te gaan, geen doode letter is. Onze gemeente veldwachter Gouda toch bekeurde dezer dagen op een morgen drie personen, wegens overtreding ter zake. Voor eenige dagen bekeurde Gouda een milicien-soldaat wegens overtreding weggeld. Bij onderzoek bleek, dat hij een valschen naam had opgegeven. Het is echter spoedig gelukt den waren naam van den persoon, die door Gouda onmiddellijk werd herkend, op te sporen. lAoudrielieni. In het Heusdensch vischwater zijn in de afgeloopen maand gevangen 116 pond visch, 63 pond snoek, 1935 pond paling en 7 zalm. Otto Metz jr. had Woensdag j.l. onder de gemeente Nijmegen het ongeluk met zijn hand tusschen de lier van zijn visschers- vaartuig te geraken, zoodat twee vingers zullen moeten worden afgezet, terwijl de anderen nog zwaar zijn gewond. Woensdagavond viel de vrouw van P. Pellikaan, aan den Oudendijk, die aan toevallen lijdt, met de hand in een pappot, zoodat zij ernstig werd gebrand. Nu voor velen de vacantietijd weer aangebroken is, ziet men dagelijks vele personen uit alle oorden des lands Woudri- chem door passeeren om het welbekende slot Loevestein te gaan bezichtigen. W|jk. Onze vroegere dorpsgenoot de heer J. A. van Rijswijk, thans onder wijzer te Wassenaar, slaagde Zaterdag 6 Aug. j.l. voor acte Engelsch 1. o. Zaterdag had in deze gemeente n.l. in de Perzikstraat een ongeval plaats. Het paard van den heer de R. gespannen voor een dogcart moest een hondenkar passeeren. Hierdoor werd het dier zóó schichtig, dat het zoolang achteruit liep, totdat de dogcart in de sloot geraakte. De inzittenden, die van het voertuig af gesprongen waren, kwamen met den schrik vrij. Bij de Maandagavond gehouden ver pachting van de toemaat dezer gemeente, werden voor een negental scharen op het Groot Korenzand van f 16 tot f 18 per schaar besteed. Het klein korenzand bracht f 52 op. Ook voor de andere perceelen be steedde men matige prijzen. Maandagavond had er aan de manden en stoelenmakerij „de Vlijt" alhier, een aanbesteding plaats voor het graven van een put, welke gebruikt moet worden om het teenhout te weeken. Dit werk werd aan den laagsten inschrij ver R. Bouman, voor de som van f 118 gegund. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente Geertruidenberg op 5 Augus tus 1910. Afwezig de heer Smets. In deze vergadering had na voorlezing en goedkeuring der notulen der vorige zit ting, het volgende plaats: 1. Beëediging en installatie van den heer Mr. H. Allard als lid van den Raad. De Voorzitter wenscht den benoemde geluk met zijn intrede in den Raad, waarin reeds sedert tal van jaren een der leden der familie zitting had. 2. Mededeeling van de goedkeuring van een Raadsbesluit tot wijziging der gemeente- begrooting, dienst 1910. 3. Besluit tot overgave aan het Rijk: de buizen enz. der grondboringen in de Haven en Marktkazerne en bij het gebouw in de Koestraat. 4. Afschrijving verleend aan een aange slagene in den Hoofdelijken Omslag voor 2 maanden. 5. Opgemaakt eene voordracht ter benoe ming van twee zetters, tengevolge der perio dieke aftreding van de heeren A. P. Manders en P. M. F. Smolders. De aftredenden werden herkozen. Kerknieuws. Sleeuwjjk Tot blijdschap der ge meente, maakte ds. P. H. de Jonge alhier, Zondag j.l. bekend dat Z.Eerw. voor het beroep van de Geref. Gem. te Tweede Exloërmond had bedankt. De gemeente zong haar leeraar Ps. 105:24 toe. Met het naderen van den datum der groote landbouwtentoonstelling te Waalwijk, neemt hare belangrijkheid in alle afdeelingen toe. De moderne landbouwmachines vullen dui zenden M2, de afdeelingen pluimvee, ooft- en tuinbouw, zaden, hulpmeststoffen, hoef beslag, tellen tal van zeer belangrijke in zendingen. Overtuigd van het groote volksbelang heeft het comité gemeend den veehouder aanschouwelijk te moeten voorstellen, hoe met het oog op de volksgezondheid, het vee moet worden behandeld en daarom zal het naast een ouderwetschen postal een modernen groepstal bouwen, 't welk een groote atractie voor de expositie zal vormen. In dezen stal zullen verblijven de koeien, aangekocht voor den lsten prijs der loterij. De inschrijvingen voor paarden en vee, zoo bekend uit deze streken zijn legio, zoodat op elk gebied zeer veel zal zijn te profiteeren. De terreinen, die buiten het vee-terrein 250002 beslaan, worden smaakvol aangelegd en de gebouwen die langzamerhand ver rijzen zijn alle in stijl opgetrokken en zullen een zeer mooi geheel vormen en getuigenis afleggen van zeer veel smaak en sierlijkheid. Alles wordt electrisch verlicht en eene schitterende feestverlichting aangebracht. Voor voldoende afwisseling wordt gezorgd o. m. politie-honden wedstrijd, concours-hy- pique van aangespannen merriën en hengsten waarvoor 'tRijk f800 bijdraagt, concours- hypique met springconcours waarvoor f1300 aan prijzen wordt uitgeloofd, dagelijks drie concerten van de tentoonstellingskapel enz. Gezien de groote belangstelling van autori teiten, exposanten en 't publiek en tevens de groote kosten aan de daarstelling ver bonden, besloot het comité den duur der tentoonstelling te verlengen en te bepalen op acht dagen n.l. van 411 Sept. 1910. Binnenland. De Vereeniging voor bijenteelt in Nederland, heeft, naar wij vernemen, weder vergunning gekregen om gedena tureerde accijnsvrije suiker voor de win- tervoeding der bijen, tot een maximum van 10 kilo per opzetter, aan de imkers te verstrekken. Belanghebbenden, die zich deze suiker willen verschaffen, moeten zich in den loop dezer maand wenden tot den voor zitter dier vereeniging te Vught of tot den Alg. secretaris te Wageningen onder opgave van de hoeveelheid suiker die zij wenschen en van het aantal opzetters, die zij overwinteren zullen. Te Hillegom is Vrijdagnacht een schip met ongebluschte kalk in brand geraakt en uitgebrand. Het schip was veiligheidshalve naar de ringvaart van den Haarlemmermeerpolder gesleept en is daar gebroken en gezonken. Het schip heet Elizabeth, schipper Kruiff, uit Rot terdam. Het is op beurspolis verzekerd. Vanwege het gemeentebestuur van Vlagtwedde (Gr.) zou Vrijdag de aan besteding plaats hebben van den ver bouw eener school. Vele inschrijvers waren aanwezig, hun biljetten waren reeds ingevuld. Toen het gemeentebe stuur bekend maakte, dat de aanbesteed- ster (gemeente) het recht zou behouden, op kosten van den aannemer het mate rieel te koopen, besloten de gezamen lijke aannemers niet in te schrijven. Er kwam geen inschrijvingsbiljet in de bus. Uit de hervormde kerk te Losdorp (Gr.) is de offerbus, die sedert Januari jl. niet geledigd was, gestolen. Men gist, dat er pl.m. f 70 verdwenen zal zijn. De diefstal moet reeds voor eenige dagen gepleegd zijn. De politie stelt een onder zoek in. Aan boord van het stoomschip Louga, Maandag uil de besmette plaats Peters burg te IJmuiden aangekomen, is tij dens de reis een van de equipage over leden en overboord gezet. Het stoom schip ligt thans in quarantaine en wordt door een geneeskundige onderzocht. Men vreest met een geval van cholera te doen gehad te hebben. Op order van den inspecteur van het geneeskundig Staatstoezicht moet het stoomschip voorloopig nog vijf dagen in quarantaine te IJmuiden blijven liggen. Zondag hebben er te Almelo, ter ge legenheid van een door de vrije socia listen en anarchisten op touw gezette openlucht-meeting, ongeregeldheden plaats gehad. De burgemeester had vergucning gegeven tot het vooraf houden van een optocht, onder voor waarde o. a. dat wel banieren maar geen roode vlag of vlaggen mochten worden meegedragen en dat er niet mocht worden gezongen. Niettegenstaande dit verbod werd toch eeu roode vlag mee gedragen en ook werd er gezongen. Bij den ingang van het vergaderings terrein werd een drager van de roode vlag naar zijn naam gevraagd. Toen hij dien niet wilde opgeven, wilde de politie de vlag in beslag nemen. Daartegen kwam van alle kanten verzet, zoodat er een oploop en groote verwarring ontstond. Uit de menigte vielen drie revolverschoten. Marechaussee en poiitie hebben daarop de sabel getrokken en de menigte uit elkander gedreven. De drager van de roode vlag is in hechtenis genomen en naar de politie wacht gebracht. Daar werd op hem ge vonden een revolver met zes scherpe patronen. Deze werd in beslag genomen. Na een poos werd de man zelf, nadat hem proces-verbaal was aangezegd, weer vrijgelaten. De Haagsche politie heeft aange houden en ter beschikking van de justitie gesteld drie beruchte personen, onder wie de bekende Jan de Graaf, die in den nacht van Zaterdag op Zondag op net Spui in Den Haag een kleermaker hebben beroofd en mishan deld. De man liep in dien nacht omstreeks één uur, na verschillende herbergen te hebben bezocht, met zijn weekgeld in het vestzakje. Op het Spui werd hij door het drietal aangesproken en om geld gevraagd. Om moeilijkheden te voorkomen, wilde hij hun iets geven, doch toen zij zagen, waar hij zijn geld had, namen zij hem alles af en gaven hem nog een pak slaag op den koop toe. Uit Ridderkerk wordt aan de D. Ct. gemeld Op den Hoogerweg onder deze ge meente reed de 51-jarige N. R., huis vrouw van W. B., in een tilbury, toen een der wielen in een put zakte, waar door de wagen hevig schokte. R. R. viel met zulk een kracht tegen het ijzerwerk van de kap aan, dat haar halswervel brak en zij kort daarop overleed. Zaterdagmorgen haalde de student in de Ned. letteren N., van Deventer, zijn meisje, de 22-jarige A. V., winkeljuf frouw bij den juwelier Brugsma in de Heerenstraat te Groningen, af, onder voorwendsel, dat hij haar aan zijn vader wilde voorstellen. Samen wandelden zij op tot aan het Boschhuis aan den Heere- weg; daar haalde hij een revolver uit den zak, schoot op het meisje, dat ernstig gewond werd en schoot zich zelf een kogel door het hoofd. Hij was terstond dood. De gewonde en het lijk zijn naar het ziekenhuis gebracht. Omtrent de aanleiding tot den moord wordt gemeld: Tusschen den student en het meisje bestond sedert ongeveer anderhalfjaar eene liefdesbetrekking. De ouders van den student waren tegen die betrekking en verkeerden in de meening, dat zij nu drie maanden geleden afgebroken was. Uit een bij toeval door de moeder van den student ontvangen brief ge richt aan haar zoon, bleek het tegendeel. Dezen brief zond mevrouw N. aan haar echtgenoot, die toevallig te Groningen vertoefde, waarheen ook de zoon zich heimelijk begeven had. De vader, daar van telegrafisch verwittigd, trof zijn zoon in opgewonden toestand aan en trachtte hem te kalmeeren. Daarna ging de vader aan zijn werkzaamheden, na afgesproken te hebben, dat zij 's middags naar Deventer zouden terugkeeren. De zoon echter luisterde niet, zocht het meisje op en ging met haar uit. Toen moet hij haar herhaaldelijk ver zocht hebben, mee te gaan en met hem te sterven, wat hij haar 3 maanden ge leden ook reeds had gevraagd. Zij wilde dat niet en toen haalde hij ter hoogte van het Boschhuis een revolver te voor schijn en schoot op haar. Zij vluchtte. Hij achtervolgde haar en loste nog drie schoten, die haar in den rug troffen. Twee werklieden wilden hem grijpen. Hij schoot weer, eerst op zijn vervolgers, toen op zichzelf en joeg zich een kogel door den rechterslaap. De Nieuwe Gron. Crt. deelt mede, dat de toestand van het meisje naar omstandigheden redelijk wel is. N. schijnt, zoo zegt de N. Gron. Crt., reeds dagen te hebben rondgeloopen met plannen om zijn meisje en daarna zich zelf van kant te maken. Toen zij eenige dagen geleden 's avonds in een bioscoop zaten heeft hij plotseling een revolver voor den dag gehaald, waarop het meisje onmiddellijk is weggeloopen. Hij heeft haar toen later bij huis opgewacht, zij hebben eenigen tijd ge praat samen en daarna den volgenden dag den revolver weer verkocht. Toen de vacantie begon, vertrok de student naar Deventer, maar kwam na een week reeds terug. Studeeren deed hij niet meer, sedert zijn ouders verklaard hadden tegen de verkeering te zijn. En als ge volg van dat niet studeeren slaagde hij onlangs niet voor zijn examen. Op de Wielerbaan te Scheveningen gaf de cowboy, die ook op Houtrust zijne kunstvaardigheid had vertoond, Zondag een voorstelling. Eerst verstrikte

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2