volgenden dag wegens schade aan zijn ir. -tor te Rainham bij Chatham moest landen, is Dinsdagmiddag half 6 ein delijk bij het Kristallen paleis te Londen aangekomen, daaromheen gevlogen en daarna in de voorstad Beckenham ge land. Het geding tegen Crippen en juf frouw Le Neve is Dinsdag te Londen hervat. >aarbij bleek, dat de beschuldiging Crippen, als zou hij zijne vrouw moord hebben, op de volgende aan wijzingen steunt: lo. In de ingewanden van het lijk, dat men als dat van mevrouw Crippen beschoawt, is meer dan eeD halve grein vergif gevonden, welke hoeveelheid meer dan voldoende is, om een mensch tn dooden; 2o. den 19 Januari heeft Crippen 5 grein vergif gekocht3o. een gedeelte van eea nachtgewaad van een man, waarvan het buis met het lijk begraven was, is in het bezit van Crip pen gevonden 4o. aan het lijk was te zien, dat op een bepaalde plaats een operatie verricht was, en mevrouw Crippen had op diezelfde plaats een operatie ondergaan 5o. haarspelden en strengen haar van 2 d.M. lang zijn een aanwijzing, dat het gevonden overschot dat van een vrouw is, ook lagen er vrouwekleereu bij6o. op 2 Februari, den dag, nadat mevrouw Crippen ver dwenen was, en ook op 9 Februari heeft Crippen juweelen beleend, die naar het zeggen van kennissen het eigendom van mevrouw Crippen waren. Dp openbare aanklager beschreef de rhouding tusschen Crippen en zijne .w uw als komediespel tegenover de buitenwereld. Maar in werkelijkheid heerschte er geen goede verstandhou ding tusschen hen. Hare kennissen hebben mevrouw Crippen op den avond van 31 Januari voor het laatst gezien, toen beklaagde en zijne vrouw den heer en mevrouw Martinetti bij zich hadden. Verder kwam ter sprake de brief, dien mevrouw Crippen zoogenaamd den 2den Februari aan een kennis zou hebben geschreven, haar mededeelende, dat zij plotseling naar de Vereenigde Staten had moeten vertrekken, omdat er een familielid van haar ernstig ziek heette te zijn. Eindelijk kwam ter sprake wat Crippen den 8sten Juli tegen inspec teur Dew had gezegd. Crippen verklaar de al zijne vroegere beweringen over hare ziekte en haren dood in Amerika voor praatjes en zeide, dat zij in het geheel niet dood was; zij hadden woor den gehad en daarna was mevrouw Crippen uit huis gegaan met een man, genaamd Bruce Miller, die uit Chicago ontboden zal worden, oio getuigenis af te leggt n. Er werd ook nog een lange verklaring van juffrouw Le Neve voorgelezen. Zij nlijkt dienvolgens gezegd te hebben, dat Crippen haar verteld had, dat zijne vrouw naar Amerika was gegaan, en later, dat zij dood was Het was einde Februari toen zij bij Crippen kwam inwonen. Crippen gaf haar juweelen en kleeren, die aan zijne vrouw behoord hadden. \ieuww. Heusden, 10 Sept. Bij Kon. besluit is met 19 September benoemd tot burgemeester van Buurmalaen F. W. baron van der Borch van Verwolde, burgemeester van Nederhemert. De zwart bonte vaars, welke op de tentoonstelling te Waalwijk den eersten prijs verwierf, van de wed. B. de Waal te Aalburg, is aangekocht door den heer G. Tteas alhier. Wel een bewijs, dat onze slagers steeds trachten de beste kwaliteit rund- vleesch voor hun cliëntèle te bemachtigen. Terwijl mej. v. D. alhier in de keuken werkzaam was, had ze het ongeluk zich zoodanig aan de hand te branden, dat ge neeskundige hulp moest worden ingeroepen. Dr. E. was Bpoedig ter plaatse. Veel belangstelling trok Woensdag avond een muziekuitvoering van het Leger des Heils. De zaal van den heer J. Leeste- maker was stampvol. Jamn er, dat er niet beter voor de gereserveerde plaatsen ge zorgd werd, waardoor een hinderlijk ge drang ontstond. De nummers werden zeer goed gespeeld. Capelle. Dat ook in deze gemeente best vee gefokt wordt, kan als bewijs dienen dat A. Heijmans Mz. een koe verkocht heeft voor de kolossale som van f 475, terwijl door enkele personen op de tentoonstelling te Waalwijk met eigen fokvee eerste en tweede prezen en eervolle vermeldingen zijn behaald. Eethen. In het nieuwe vacantie- en koloniehuis „Zwartendijk" te Egmond aan Zee zijn drie kinderen van omstreeks zeven jaren, leerlingen der openbare school alhier opgenomen om gedurende de maand Sep tember een kuur te ondergaan. Zij danken dit aan de bemoeiingen van den Heer A. C. Bos, gedelegeerde van de „Centrale ver een iging van gezondheids- en Vacantie- kolonies" te Egmond aan Zee. Het zijn: Paulus Storchart, Marius en Gerrit van Enkhuizen. Herpt. De uitslag van het alhier gehouden kegelconcours door de leden der vereeniging „Door Vriendschap saam ver bonden" is als volgt: Personeels prijzen in 20 worpen: le prijs, W. Kuijs met 48 punten2e, Jac. A. Verhoeven met 145 p.3e, J. Fitters met 140 p.4e, M. v. Korven met 136 p. ée, W. Verhoeven met 136 p.6e, T. v. d. Broek met 124 p.; 7e, J. de Wilt met 122 p.; 8e, H. Kuijs met'121 p.; 9e, Adr. v. Oudheusden. Vrije baan in 6 worpen: le, M. v. Korven met 58 p.2e, W. Kuijs met 52 p.; 3e, J. Fitters met 50 p. Kampioensprijs in 10 worpen: W. Kuijs met 83 punten. De harmonie „De Eendracht" gaf een goed geslaagd concert, hetwelk de opgewekte stemming onder het publiek verhoogde. Alles Liep in de beste orde af. Land van Altena. Met den oogst der aardappelen staat het er in deze streek niet best bij. Wanneer men met opmerk zaamheid de aardappelvelden beschouwt, komt men tot de treurige ontdekking dat de gevreesde aardappelziekte voortgaat ver woestingen aan te richten. Meer dan de helft der knollen is aangestoken, die allen tot rotting overgaan. De prijzen gaan om hoog, ofschoon de handel nog gering is. Men besteedt voor blauwe f 3,50 k f 4, zeeuwen f 4,50 f 4,75 per H.L. Nederhemert. Voor rekening van den heer A. Bakker, arriveerde alhier eene lading steenkolen met het schip „Altijd wat", schipper P. Doornheim. Dit schip was bij Emmerik aangevaren en om zinken te voorkomen moest ongeveer 100 mud kolen overboord geworpen worden. Aan het vaartuig was ook belangrgke schade toegebracht. (Rietschoof.) Hoe onvoorzichtig het is, wanneer kinderen voor hunne ouders water moeten halen, bleek Woensdagmid dag, toen het 7-jarig dochtertje van D. T. bij het waterscheppen voorover in de sluis viel. Gelukkig was een ouder zusje in de nabijheid, en mocht deze er in slagen het kind te redden. Nieuwaal. Woensdagmorgen circa half tien brak alhier brand uit bij den land bouwer W. v. H. De vlammen, aangewak kerd door den hevigen wind en begunstigd door den grooten voorraad hooi en stroo hadden in een oogenblik de overhand, zoo dat spoedig alles in asch lag. Naar men verneemt zal verzekering de bekomene schade dekken. Sprang. In de vorige week werd vcor den 4-jarigen handelsruin van den landbouwer H. de Bie Cz., alhier, een aan merkelijk bod van f 800 gedaan. Dinsdag 1.1. heeft dit paard den 2den prijs behaald op de landbouwtentoonstelling te Waalwijk. Veen. Dinsdagavond werd een deel der bewoners onzer gemeente verschrikt doordat men dacht dat er brand was uit gebroken. Gelukkig bleek het loos alarm te zijn. Vermoedelijk hadden een paar jon gens een mijt met knuisten, welke op de zandplaat was opgestapeld, in brand gestoken en dit liet zich door zijn groote vlammen zoo ernstig aanzien dat een ware brand geen grooter effect kon maken. Met emmers water werd het gevaar door een paar per sonen afgewend. Deze week werd door een schipper uit Rotterdam een partij aardappelen, hoofd- zakelijk bestaande uit schoolmeesters, alhier opgekocht. Er werd ongeveer f 4,per H.L. besteed. De uitkomst der late aardappelen valt ook hier zeer tegen. De prijzen varieeren tusschen f 4.en f 5.Hoe vele armen den winter zullen moeten doorbrengen, is een vraag die zwaar weegt. Naar men ons mededeelt staan de prijzen van het kali- en fokvee bierheen zeer hoog. Als het zoo moet blijven zal het voor velen zeer moeilijk zijn iets voor den winter op te stallen. VrO hoeven-Cappel. Gedurende de maand Augustus werden aan het hulp telegraafkantoor 24 telegrammen ontvangen en 15 telegrammen verzonden, terwijl 20 gesprekken gevoerd werden. Waspik. Van de werf der firma Gebr. v. d. Rijken alhier is met goed gevolg te water gelaten het ijzeren zeilschip „Petro- nella", groot 15 last en gebouwd voor reke ning van den heer De Jong te Made. Onmiddellijk daarna werd de kiel gelegd voor een ijzeren sleepkaan, groot 600 ton. *wyk De raad dezer Gemeente heeft op 2 Sept. j.l. in zijn openbare vergadering na onderzoek van de rekening van ont vangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1909 en van de daarbij be- hoorende bescheiden, overgelegd door B. en W. ten openbare vergadering van 19 Aug. 1910, besloten, de ontvangsten over het dienstjaar 1909 voorloopig vast te stellen op een bedrag van f 16186,09 en de uit gaven op een bedrag van f 15231,20£. Proraciale Laiitaw-Teitooistelli! te Waalwijk. o Volgens het programma had Woensdag, aanvang 10 uur, eerst eene monstering plaats voor de remonte van paarden, 3 4 jaar oud, en van 1.541.58 M. hoog. Van de ruim 30 aangeboden exemplaren werd echter voor de remonte niet een aangekocht, wel een vier- of vijftal voor het buitenland, naar we vernemen. Een uur later ongeveer kreeg de tentoon stelling hoog bezoek en wel van de heeren Talma en Van Hoek, Minister en Directeur- generaal van den Landbouw, die ook nog een bezoek brachten aan de led er fabriek van de firma Van lersel en Witlox en aan de schoenenfabriek „Hollaadia" (Kleiberg- Pernot). In den namiddag volgde een groot con cours van aangespannen dekhengsten en merriën, met dezen uitslag A. Hengsten, warmbloed, le prijs Gebr. Oerlemans van der Schans te Drongelen met Cicero. 2e G. Bens te Escharen met Zwingli. 3e de Vereeniging te Zevenbergschen hoek met Joost. 4e J. Maris Az. te Fijnaart m.Wilhelm. 5e M. Timmermans te Helvoirt met Rinaldo. Eerv. verm. Ehrinberg van de Vereeniging in het Land v. Heusden en Altena. B. Hengsten, koudbloed. le pr. Wed. C. Mattheeussen te Oseendrecht met Prince d' Ossendrecht. 2e D. Raay makers te Steer bergen met Pacha. 3e de Vereeniging te Kruisland met Charchand. 4e B. Wouters te Gilze met Jumbo. 5e B. J. de Deugd te Zevenbergen met Boer. C. Merrien, warmbloed. le pr. Nelly, eig. A. J. de Roon, 's Grev.- Capelle. 2e Snuit, eig. J. H. Dane, Willemstad. 3e Olga, eig. A. v. d. Heiden, Klundert. 4e de Zwarte, eig. A. J. Korteweg, Zevenbergen. 5e Walla, eig. Joh. Akkermans, Zeven bergschen hoek. D. Merrien, koudbloed. le pr. Jeannette, eig. G. O. Sneep Wz., Ossendrecht. 2e Mina, eig. wed. C. Mattheeussen, Ossendrecht. 3e Cora, idem. 4e Anna, eig. wed. J. B. Timmermans, Moergestel. 5e Cora, eig. D. Raaijmakers, Steen bergen. Op het onder enorme belangstelling Don derdag gehouden concours-hippique zijn de volgende prijzen behaald: Concours eenspannen (warmbloed), toe behoorende aan landbouwers, le prijs J. v. d. Berg, Benthuizen. 2e A. J. de Roon, Capelle. 3e J. H. Dane, Oudemolen. 4e A. J. Sweere, Willemstad. 5e C. A. Wijtvliet, Slikgat. 6e C. v. Rooij, Tilburg. Concours voor tweespannen, toebehoorende aan particulieren en handelaren, le prijs Stal Doorwerth, Heelsum. 2e John. S. Wurfbain, Voorburg. 3e J. L. v. Eijk, Gouda. 4e Joseph Houben, Tilburg. 5e Eugene v. Roessel, Tilburg. Concours voor springpaarden, die in 1909 of 1910 geen len of 2en prijs in een con cours voor springpaarden of jacht paarden gewonnen hebben, le prys Luitenant Jhr. K. P. Quarles v. Uf- ford, Arnhem, met Jeanne d' Are. 2e Luit Wilson, Bloemendaal, met Buttonhol. 3e P.Wurfbain, Oi8terwijk, met Sunny Jim. 4e Luit. Jhr. K. P. Quarles v. Ufford, met Marengo. 5e Ph. Timmermans, Waalwijk, met Bleriot. Concours voor eenspannen, toebehoorende aan particulieren of handelaren, le prijs Stal Doorwerth, Heelsum. 2e Jos. v. Hasselt, Bergen op Zoom. 3e Stal Doorwerth, Heelsum. 4e Ws. Boudet van Dam, Oud-Alblas. 5e J. L. v. Eijk, Gouda. 6e J. v. Meerwijk, Den Bosch. Concours voor springpaarden, le prijs Luit. C. H. Labouchere, Amersfoort. 2e Trapman', Leiden. 3e J.H.Feikema, Bergen op Zoom. 4e J. M. de Kruiff, Amersfoort. 5e C. H. Labouchere, Amersfoort. 6e J. M. de Kruiff, Amersfoort. Concours voor Souts couplés. Twee le prijzen Luit. Wilson, Bloemendaal. 2e prijzen Luit. J. M. de Kruiff, Amersfoort, en Luit. Dekker, Den Bosch. RECTIFICATIE. De volgende foutieve mededeeling in ons bijblad van 7 Sept. herstellen wij bij dezen: Hoefbeslag. 3e prijs Jacob Kommers. PREDIKBEURTEN, 11 September. u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Datema van Delfts haven. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Davelaar. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2.u. ds. van Diemen van Meerkerk. Vm. H. A. Nm. Nabet. Nederhemert. ds. P. 't Zandt. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. Ds. Brouwer. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. geen dienst. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijenvm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Smits. Geref. kerk vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Sprangvm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2, u. lezing eener leerrede. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. Gobius du Sart. igabp' H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral |uist en tUdiff in te zenden. Kerknieuws. Loon «p Zandt. Aangenomen het beroep naar IJsselmuiden door ds. P. 't Zandt, pred. der Ned. Herv. Gem. alhier. Teen. Te beginnen op 11 Sept. zijn de godsdienstoefeningen in de Ned. Herv. Kerk, welke des avonds om 6 uur werden gehoudtn, veranderd en hebben deze weer plaats als gewoon des middags om 2 uur. Te Venlo is aanbesteed het bouwen van een Geref. kerk met consistorie en pastorie. Dit is geschied door deputaten van den Evangelisatiearbeid der Geref. Kerken in Noord-Brabant en Limburg. Dit zal de eerste Geref. kerk wezen in de provincie Limburg. Uitslag loting voor de Nat Militie. ALMKERK. W. Buks 1, F. Romijn 2, P. G. Fasen 3, G. Blunkers 4, C. J. v. d. Wiel 5, D. Kant 6, M. Verlee 7, C. Vink 8, G. v. Breugel 9, C. v. Krimpen 10, P. L. Koekkoek 11, G. Schoenmakers 12, D. de Ruiter 13, N. Bies heuvel 14, G. Pulle 15, H. Vink 16, B. Roubos 17, G. de Bok 18, B. v. d. Stelt 19, J. v. d. Stelt 20, J. de Zeeuw 21, L. v. d. PJas 22, D. Romijn 23, C. v. Kuijk 24, A. v. Andel 25, T. v. Breugel 26, P. Swart 27, G. v. Gooi 28. Naloting P. v. Wijngaarden 10, bij de 2de loting 10a. Broederdienst de nos. 8, 25 en 26. Gebreken de nos. 9 en 14. Vergadering „de Post". Zondagavond hield „de Posthoorn" te 's Bosch hare propaganda-vergadering, waar bij een groot aantal beambten tegenwoordig was, waarbij onderstaande motie werd aan genomen De leden der afdeelingen Tilburg, Osch, Heusden, Zalt-Bommel en 's-Hertogenbosch, van den Ned. Bond van Post- en Telegraaf- beambten „de Post", bijeen in openbare vergadering dd. 4 September 1910 te 's-Her togenbosch, met belangstellenden; gehoord de rede van den spreker over den toestand van het personeel in de lagere rangen bij het dienstvak der Posterijen en Telegrafie, voor wat betreft de loonen; of schoon dankbaar voor de ontvangen salaris-ver betering in 1905; gevoelende echter den druk der tijds omstandigheden door het bij voortduring stijgen in prijs nè 1905 der dagelijks terug- keerende levensbehoeften en van grond stoffen voor kleeding, dekking enz., waar door het thans genoten salaris onvoldoende is gebleken om in het levensonderhoud te voorzien dringen er bij de Regeering op aan ten spoedigste de tractementsregeling der lagere ambtenaren bij posterijen en telegrafie te verhoogen en, indien zulks niet binnen korten tijd mogelijk zij, het genoemde personeel een toelage te verstrekken boven de jaarwedde, waardoor men de duurte der tijden het hoofd kan bieden, besluiten deze motie ter kennis te brengen van de Eerste en Tweede Kamer der Staten- Generaal, Z.Exc. den Minister van Water staat en den Heer Directeur-Generaal der Posterijen en Telegrafie. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 2 tot 8 Sept. Ondertrouwd Kommer Martinus Hakkers, 28 j. en Elizabeth Visser, 21 j. Geboren: Huibert Willem, z. v. M. Paans en P. H. de Kooten; levenloos kind van T. Heijstek en C. G. van der Stelt. Overleden: Cornelis van Esch, 2 m. Aart Bertus Pellegrom, 2 m. De werken en Sleeuwijk van 2 tot 9 Sept. Ondertrouwd Levinus Hooglander, 21 j. en Johanna Cornelia Vink, 18 j. Johannes Kamp, 22 j. en Hendrika Cornelia de Heus, 21 j.; Hendrikus Versteeg, 27 j. en Antonia de Jong, 24 j. Getrouwd: B. v. d. Vliet, 24 j. en A. v. d. Schoot; A. M. v. Bergum, 31 j. en N. Ippel, 25 j. Geboren: Elizabeth, d. v. M. Ver doorn en H. E. Stoop. hi iinenland. In de tweede helft van deze maand zal een vergadering plaats hebben van de commissie van voorbereiding inza ke de wet ter verruiming van hot be lastinggebied der gemeenten met Bin- nenlandsche zaken en van Financien. De voorbereiding beeft iceds de ze kerheid gebracht, dat met het inge diende wetsontwerp de materie der ge- meentefinancien niet naar don eisch te regelen valt. Het voornemen der departementen, om het bekende ont werp in te trekken en door een ander wetsontwerp te vervangen, is hiervan een gevolg. De Koninklijke familie komt Dins dag 13 dezer te Soestdijk in verband met het bezoek van liet Belgische koningspaar. De Koninklijke treiü, waarmede H. M. de Koningin den 15den van Soestdijk naar Amsterdam vertrekt, komt om 12.12 aan het centraal station aan, al waar H. M. met don Prins en gevolg het Belgische Koningspaar opwacht aan den trein die te 12.22 uit Brussel bin nenkomt. H. M. komt dus eerst 10 minuten vroeger te Amsterdam. Het vermoeden dat de Koning van België voor het verlaten van ons land nog een bezoek aan de residentie zou brer gen, wordt ter welingelichte plaatse niet bevestigd. De Tagliche Rundschau bevat een hoofdartikel over onze Oost, geteekend Budi Ut&ma. De schrijver, die meer in het blad optreedt als specialiteit voor onze koloniën, haalt een artikel van het Bataviaasch Nieuwsblad aan als bewijs voor het gevaar, dat de Nederlandsche koloniën van Japan uit bedreigt. Hij besluit aldus: Zoo uit zich de Nederlandsch-Indische pers. Ik geloof daaraan te kunnen toevoegen: Zou het dan ook voor de groote Europeesche mogendheden geen tijd worden, wat meer hunne oogen te richten naar die, door de natuur zoo rijk gezegende, eilanden in het Verre Oosten? Daar zal een zwak Europeesch volk, d t het inderdaad aan het noodige initiatief ontbreekt, om het groote Maleische eilandenrijk tot hooger ontwikkeling te brengen, misschien eerder dan men denkt voor den aandrang van Let gele ras moeten wijken en daardoor zou dan het gele gevaar een heel stuk dichter bij Europa komen. Woensdag verscheen voor de Amster- damsche rechtbank andermaal de bar- biersbediende J. J.Vlootman, tegen wien 10 jaar gevangenisstraf geëischt werd wegens moord op zijn ruim 16 jarig meisje Juliana van Driest op 20 Febr. 1.1. achter het Rijksmuseum. De recht bank had een onderzoek naar zijn geest vermogens doen instellen, doch thans verklaarden 2 doktoren dat bekl. niet lijdende was noch is aan ziekelijke ver standvermogens. Op deze gronden hand haafde het O. M. zijne eisch en zal de rechtbank 21 dezer vonnis wijzen. H. M. de Koningin heeft afwijzend beschikt op het verzoek van den heer H. A. van Dalsum, te Hulst, tot kwijt schelding der boete, waartoe hij door de rechtbank te Middelburg is veroor deeld, wegens beleediging van personen in zijn blad „de Volkswil". Aan het station D. P. te Rotterdam is een bierbrouwer uit Venlo een por tefeuille ontrold met 300 gulden aan bankpapier. De vermoedelijke dader werd door den bierbrouwer gegrepen, doch had het geld vermoedelijk reeds aan een handlanger overgegeven. Ma rk t her ich ten. Dit moet zijn: 2e prijs Jacob Kommers, Capelle (N.B.) Heusden, vm. 10 nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Doopsbediening. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgnm. 2 u. ds. Lans. Aalst, vm. 930 ds. Smits uit Pouderoijen. nm. geen dienst. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Bosch. Andel, geen dienst. Baardwijk, vm. 10 u. ds. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. ds. Pannebakker van Besoijen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Dier- kens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruiis. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedijk) vm. 9.30 en nm. 2 u. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Dussen, vm. 9,u. ds. Van Stein Callenfels. (Polderlokaal) nm. 2,30 u. ds. V. Leeuwen van 's Gravenmoer. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u Eethen, vm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 u. leeskerk en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Gender en, geen dienst. Giessen, nm. 2.u. ds. Benders. Heesbeen, geen dienst. Herpt, geen dienst. Leevestexn, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. nm. 2.u. ds. Panne bakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Raamsdonk(dorp) geen opgaaf. Raamsdonkveer, geen opgaaf. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. Visch. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Geref. kerk vm. 9,30 u leeskerk en nm. 2,30 u. ds. Dav9laar. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Ingekomen van Gorinchem, D. van Pelt en vrouw; Hoogeveen, A. A. Raman. Vertrokken tiaar 's-Gravenhage, J. van de Werken; Sleeuwijk, H. C. de Heus. Ingekomen van Gorinchem, J. W. Rou bos; Werkendam, J. Verheij en gezin. Vertrokken naar Werkendam, A. v. d. Schoot en N. Ippel. HEUSDEN 10 Sept Op de graanmarkt besteedt men voor: Tanoe t 7. a f 8 50, Rogge J 1.50 a f 5. Gerst f a f Haver f 4.50 a f 8.5 Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAND VAN ALTENA. 9 Se ut. Aardappelen. Vroege f O.o /O 00; Blauwe f 3 50 4.-; Zeeuwen, f 4 50 a f 4 75, Jammen f af.. Hooi )e qual. f 15 0') b J 16. - quad, (voorde pers) f 2 0 a 14 00 Klavsrhooi f 12.-- i ƒ13. IVit stroo f 11 a 12 Geel dito a f Vette kalveren tot et. per kalf kilo. Varkens tot een gewiekt van 75 K.G. 6 km/2 ets. zwaardere 29 a 801/2 et, Boter j 67V2^0 721/sper,/2 K. Eieren 1 10 i f 1 20 per 26. ALMKERK. De setting der boter is deze week op de markt ƒ0 70 in de winkels dus ƒ0 75 per k. kilo lieren f 1.10 per 26 stuks. Boter der zuivelfabriek f 1.40. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende prijzen besteed Tarwe f 8.50 «ƒ9,25 Haver f 3,— a f 3,7 5 Garst 4. a 4.25 per H.L Boter f 0.80 a 1.85 per half K.G bieren 1 25 a 1 3 per 26 stuks Biggen f 9,50 t 15.00, Konijnen .00 a ƒ0.00, Kippen f 0 0.00 per stuk SLKKÜfFIJK. De setting der boter bedraagt 74 et. per kalf ktlo en die der eieren f 1,80 ie 26 stuks,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2