Plaatselijk Hieuw». Heusden, 17 Sept. In den nacht van 14 op 15 September werden door de Heusdensche rijksveld wachters. c.p de rivier de Maas onder En gelen, drie schuiten met Woudrichemsche viscbstroopers ontdekt, visschende met drijfwant, zonder vergunning. Het gelukte hun een ploeg daarvan te verbaliseeren. In den nacht van Zaterdag op Zon dag zijn in het vischwater der stadsgracht alhier ten nadeele van den pachter A. v. Rijswijk te Aalburg niet minder dan 40 zetlijnen afgesneden. Ook werden de beu gels van een kruisnet en de riemen van een bootje totaal vernield. Was Amerika jaren lang een toe vluchtsoord 'voor hen die den strijd om het bestaan hier te lande nitt konden volhouden, thans zijn nieuwewegen geopend. Transvaal vraagt werkkrachten, vooral op landbouw en zuivelgebied. Van de aanne melijke voorwaarden zullen waarschijnlijk 2 families gebruik maken en naar dit land der toekomst vertrekken. Aangelokt door een heerlijk Sep- temberzonnetje zouden een 4-tal visschers Woensdagmiddag in de stadsgracht hun geluk beproeven. Het terrein van den heer Janson scheen een uitgekozen plekje om een kolossalen snoek, een dikken baars of een prachtigen rietvoorn te verschalken. Vol aandacht tuurden ze op hun dobber, toen een der Rijksveldwachters verscheen, die niet naar de vangst, maar naar hun permissie-biljet informeerde. Daar niet een zulk een bewijs kon vertoonen, werd pro- ces-verbaal opgemaakt. Bij de gehouden aanbesteding voor het bouwen, van twee woningen aan het Wilhelminaplein voor rekening van den heer J. A. van Ba vel, werd ingeschreven als volgt: C. C. van Rijswijk, Heusden, f 3680, H. van Wijk, „4125, A. Boeren, 4100, C. van Eggelen, 4595, N. van der Hoorn, Herpt, 4605, Het werk is aan den minsten inschrijver opgedragen. Aalst. Dinsdagmorgen 6 uur wilde de vrachtrijder J. v. H. naar Bommel rijden. Hij spande het paard in, maar plotseling viel 't dood. Het was niet ver zekerd, voor enkele guldens werd het ver kocht en na gevild te zijn begraven. *AiideI. Bij Kon. Besluit van 9 dezer is de heer C. Knook, notaris alhier, bevor dert van reserve 2e luitenant tot reserve le luitenant bij zijn tegenwoordig korps, met ingang van 31 October a. s. Itesotfen. In 't vorige blad ver meldden we, dat 't dochtertje van den Amsterdamschen schipper van den B., tus- schen de tram en de muur was geraakt en ernstige verwondingen opliep. Donderdag middag is het reeds in 't Gasthuis te Waal wijk overleden. Donderdagmiddag liep een net ge kleed persoon door de Besoijensche steeg. Plotseling sloeg hij achterover en bleef bewusteloos liggen. Hij werd naar 't Gast huis te Waalwijk vervoerd. In zijn zakken werd niets gevonden, dan een tabaksdoos en een paar potlooden. Bra kei. Als een bijzonderheid deelen we mede, dat alhier een varken gemest is, dat ruim 450 pond woog. „Het keutje" werd afgeleverd voor f140, tegen 31 cent per pond. Drunen. Een treurig geval heeft zich hier voorgedaan. Toen de kinderen van V., die aan het kanaal DrongelenDen Bosch werkt, uit de school thuiskwamen, misten ze hun moeder. Uit een achterge bleven brief bleek, dat de ongelukkige moeder zich bij de remise verdronken had, hare 4 kinderen aan hun lot overlatende. *Eetheil. Toen de landbouwer J.Smits 's morgens bij het kippenhok kwam om deze dieren te voeren, kwam hij tot de minder aangename ontdekki g dat er in het hok vreemde bezoekers waren geweest. Hij miste niet minder dan 3 zijner kippen, hier en daar lagen enkele verscheurde, doch van de rest was niets te vinden. Vermoedelijk heelt een hond deze ver woesting aangericht. Gameren. Dezer dagen bezocht o. m. een Duitsche paardenkoopman onze gemeente, die tegen goede prijzen kocht. Hij besteedde tot circa f 700. Handel vlug en veel vraag. Nederhemert. Hoe gering de voorraad winteraardappelen alhier is, blijkt, dat schipper Schreuders, die gewoonlijk wekelijks met eene lading aardappelen naar den Haag vertrekt, niet eens de volle lading kon krijgen. De prijzen loopen snel omhoog. Men besteedt thans f 4,25 a f 4,50 per H.L. Nieu\veil<l(Jk. Maandagavond had den 4 personen uit baldadigheid toegang genomen in den tuin van den heer D. den Dekker; zij werden echter al spoedig door Z. G., onbez. Rijksveldw. alhier overvallen, vlogen door de sloot en kwamen zoodoende met een nat pak en de schrik vrij. Toen deze week de knecht van den landbouwer P. A. Vermeulen alhier met twee paarden bij den smid was, ging er een van op hol. In zijn woeste vaart ver brijzelde het dier een geheele deur met ruiten. Raailisdoilk. Uit goeden bron vernemen wij, dat de R. K. kerk en het klooster electrisch worden verlicht. Met de leiding wordt spoedig een aanvang gemaakt. Het kon. gilde St. Bavo hoopt in de kermisweek weer een boeiend drama op te voeren. Een bekend karakter-komiek zal voor den humor zorg dragen. Ons wacht met kermis stellig een genoeglijke avond. Sprang;» Dezer dagen plukte de heer M. Vos alhier voor de tweede maai (van dit jaar) aardbeien uit zijn tuin. Bij zijn buurman A. de J. staan zij in vollen bloei. Naar men ons mededeelde heeft mejuffrouw C. Dorreboom, metingaugvan 1 November a. s. haar ontslag aangevraagd als brievengaardster. Sleeuwijk. De heer H. Zwart, hoofd der Chr. school alhier is als zoodanig be noemd te Alblasserdam. Donderdag heeft alhier een inbraak met diefstal plaats gehad in de woning van G. van Vuuren aan den straatweg. De verdachte, een persoon van ongeveer 30 jaar, afkomstig uit Breda, welke eerst des mor gens bij verschillende personen een schapen vel te koop had aangeboden, heeft zich door verbreking van het slot toegang tot de woning verschaft, waarvan de bewoners afwezig waren en daarna de kasten open gebroken en een bedrag van f 3 ontvreemd, terwijl hij een bankbiljet van f 25 onaan geroerd heeft gelaten. Verder had hg een nieuw costuum in een handdoek geknoopt en een zilveren horloge benevens eenige voorwerpen van waarde ter medeneming gereed gelegd, doch door een of andere oorzaak niet medegenomen. Een konijn van G. van Vuuren ontvreemd, verkocht hij een paar huizen verder voor f 0,25. De verdachte is opgespoord aan het stoom- bootenveer te Werkendam en heeft naar wij vernemen thans een volledige beken tenis afgelegd. Hij zal zijn welverdiende straf dus wel niet ontloopen, temeer daar hij bij de justitie geen onbekend persoon schijnt te zijn. Teen. De aanbesteding van het plaat sen van twee pompen, de eene in de Wiel- straat, de andere op „de Heuje", heeft plaats gehad, zoodat weldra in de langgevoelde behoefte aan goed drinkwater in deze ge meente zal zijn voorzien. Terwijl de arbeider van den land bouwer B. achter diens paard liep, gaf het dier hem op het onverwachts een stevigen trap. De man kreeg hierdoor zooveel pijn dat de hulp van den dokter moest worden ingeroepen. UrtJhoeveii-Cappel. Zaterdag 10 September j.l. brachten de kinderen der openbare lagere school alhier onder leiding van het hoofd en de onderwijzeres een be zoek aan de landbouwtentoonstelling te Waalwijk, alwaar zij door onzen geachten burgervader ruimschoots getracteerd werden Waalwijk. De staking bij A. H. van Schijndel alhier, blijft steeds voort duren. Een zekere P., die het werk hervat heeft, wordt dagelijks onder geleide van politie naar huis gebracht, geregeld achter volgd door de stakers die den werkwillige uitjouwen. De eerste prijs, 6 koeien, van de landbouwtentoonstelling alhier, is ten deel gevallen aan zekere P. Bol te Waalwijk Hij verkocht ze voor f 1100, aan W. Klerkx. Een mooi buitenkansje dus. Wouririehem. Dezer dagen bood een zoogenaamd „naaldenkoopman" zijn naalden te koop aan bij den wachtmeester der marechaussee's alhier. Spoedig werd hij echter van zijn geheelen last ontheven, want wat bleek? Dat onze signeur niet minder dan zes maanden gevangenisstraf moest ondergaan. Hij verhuisde dan ook nog dien dag naar de gevangenis te 's Hertogenbosch. De Ring „Heusden en Altena," afdeeling van het Nederlandsch Jongelings verbond zal D. V. hare eerste winterver gadering houden op Donderdag 22 Sept. a. s. in het gebouw der Chr. Bewaarschool alhier. Het programma vermeldt o. a. de opening, Bijbelbespreking door Werkendam Voordrachten door Woudrichem en Gende- ren, Opstel, door Well. Dinsdagnamiddag had P. Borg alhier, terwijl hij alleen in de rivier de Waal aan het visschen was, het ongeluk over boord te slaan en te verdrinken. Hij was juist toen bovenstaand ongeluk gebeurde, tien weken in den echt vereenigd. Verslag der openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, gehouden den 15 September 1910. Afwezig de heer van Buuren. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde werd gesteld: Voorloopige vaststelling van de rekening van ontvangsten en uitgaven der gemeente over het dienstjaar 1909. De Voorzitter deelt mede, dat die rekening gedurende 14 dagen voor een ieder ter inzage heeft gelegen en tegen betaling der kosten afschriften daarvan zijn verkrijgbaar gesteld. Namens de commissie in wier handen de rekening tot nader onderzoek was ge steld, deelt de heer Boom mede, dat de rekening geenerlei reden tot aan- of op merkingen heeft gegeven. Hierop wordt met algemeene stemmen (5) besloten, bedoelde rekening voorloopig vast te stellen als volgtde ontvangsten op f 8520,61,de uitgaven op f 8165,07$, en het batig slot alzoo op f 355,54. De heer A. Straver, wethouder, hield zich, overeenkomstig het bepaalde bij art 220 der gemeentewet, buiten stemming. De heer van Buuren verschijnt alsnog ter vergadering, waarop in behandeling wordt genomen het voorstel van B. en W. tot vaststelling eener nieuwe verordening tot regeling van het herhalingsonderwijs. De Voorzitter deelt mede, dat door B. en W. is opgemaakt een ontwerp-verordening, waarbij het herhalingsonderwijs zal worden geregeld en welke redenen hiertoe geleid hebben. Over dit ontwerp zijn gehoord de betrek kelijke hoofden der scholen en de districts schoolopziener, die hunne instemming met het ontwerp betuigen. Het ontwerp van B. en W. wordt daarop voorgelezen en zonder wijziging met alge meene stemmen aangenomen. Niets meer te behandelen zijnde sluit de Voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Gameren. Onze predikant ds. A. Dekker welke een beroep naar Hedel ont ving, heeft voor deze roeping bedankt. denderen. De Godsdienstoefenin gen op a. s. Zondag zullen in het achter huis van den heer L. van der Beek alhier gehouden worden. De daaropvolgende Zon dagen weer in de kerk. Hedel. Ds. Dekker nit Gameren heeft voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier bedankt. PREDIKBEURTEN, 18 September. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putteretraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 ds. Davelaar en nm. 2,30 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2.u. Baardwijk, nm. 2 u. ds. Ossewaarde uit Vlijmen. ds. P. 't Zandt. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. Z.z. vm. 10 u, idem. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Smits. Geref. kerk vm. 9,30 u. leesdienst en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Sprang, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing eener leerrede en nm. 6,u. ds. W. Bosch uit Almkerk. Geref. kerk geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en in te zenden. Burgerlijke Stand. Werkendam, van 9 tot 15 Sept. Getrouwd: G. Hanegraaff, 23 j. en A. C. van Oorschot, 22 j. Geboren: Leendert, z. v. L. Versluis en E. van Beek; Geertje, d. v. W. v. d. Wiel en IJ. v. d. Oven; Jacobus Arie, z. v A. van Oordten W. Groenenberg. Bewerken en Sleeuwijk van 9 tot 16 Sept. Ondertrouwd Johannes Rudolph Schreuder, 29 j., en Anna Cornelia Brienen, 25 j. Getrouwd: T. C. Brouwer, 25 j. en S. Broekhuizen, 23 j. Geboren: Marchines, z. v. J. B. Zwets en N. C. Oldemans; Cornelia, d. v. H. A. den Dekker en P. Ippel. Overleden: Jannigje CorneliaSlinger, 2 maand. Binnenland. Woensdagmorgen is een detachement van het regiment genietroepen, ter sterkte van 5 man, naar Terschelling vertrokken tot het doen van boringen. De staatscommissie voor drinkwater voorziening heeft van den minister van oorlog de bereidverklaring ontvangen boringen te doen verrichten door een detachement geniesoldaten met reeds aanwezig rijksmateriaal, dat gediend heeft by den. aanleg van bronnen in de verdedigingswerken. Daarna zal de com missie de gemeente Terschelling verder helpen met het maken van plannen en berekeningen. Dinsdagavond is bij het binnenkomen te Scheveningen de schokker UK 72 op het bovenhoofd te pletter geslagen. De opvarenden J. Bakker, P. Kroon, J. Schraal en C. Weerstand, zijn ver dronken. De lijken van de drie laatst genoemden zijn aangespoeld. Te halftien rapporteerds de kapitein van de sleepboot Staalduin aan den seinwachter der Visscbershaven, dat er een schokker was omgeslagen. De ge reed liggende motorreddingboot Jhr. Rutgers van Rozenburg vertrok onmid dellijk en onder zeer moeilijke omstan digheden werd er een uur op de plaats des onheils rondgestoomd, doch noch menschen, noch vaartuig werden ge vonden. De directeur der haven met den chef van die st en eenige op varenden van schokkers maakten een rende op het strand en vonden eenige wrakstukken, waaronder een stuk hout met het merk UK 72, bezuiden de haven. Havas seint uit Calais: De Nederlandsche zwemmer Ooms heeft zijn poging om het Kanaal over te zwemmen wegens het voortdurende ongunstige weer opgegeven. Hij zal het in 1911 nogmaals pro- beeren. Ook Frausche bladen melden dat Wolffe en Ooms wegens ongunstig wa ter en weerscoestand hun pogingen om het Kanaal over te zwemmen tot het volgend jaar hebben uitgesteld. De Haagsche correspondent van de „Msb." meldt: Tijdens den driedaagschen militairen marsch, die verleden week door een bataillon van het regiment grenadiers en jagers gemaakt werd deed de ser geant-majoor v. d. L. de onaangename ervaring op, dat hem de geheele in houd ,van zijn compagnieskas ontstolen werd. Bij aankomst in het bivouac te Vianen had de heer v. d. L. het ijzeren geld kistje met inhoud op zijn bed gelegd en daarop des nachts geslapen. Den volgenden morgen tusschen half vier en vier uur werd het geld door hem uit het kistje genomen en in een geld zak gedaan, welke zak hij onder zijn berusting hield bij het toezicht op de verdeeling der vivres. Hierbij drongen de manschappen zoo sterk op, dat de majoor al zijn aandacht noodig had om hen op een afstand te houden. Vermoedelijk heeft toen een der manschappen van de gelegenheid ge bruik gemaakt om zich de zak toe te eigenen, welke een bedrag van 193 gulden aan specie bevatte» De heer v. d. L. deed onmiddellijk aangifte van de vermissing. De politie werd er direct van in kennis gesteld en de compagnie werd terstond geïn specteerd, maar het geld werd niet ontdekt. Vermoed wordt, dat de dief een gioot deel van het gestolene ter plaatse in den grond verstopt heeft. Zaterdag is n.l. een groot deel van de manschappen met groot verlof ver trokken van de 245 man niet minder dan 107. Bevindt de dief zich onder deze laatsten, dan is het niet onaan nemelijk dat hij later zal trachten het verborgen deel van het gestolene op te zoeken. Vandaar dat bij de politie te Vianen er op is aangedrongen, dat zij met het oog op deze mogelijkheid een oog in 't zeil houde. Door de marechaussee is Woensdag ochtend onder Ginneken gearesteerd M. van Egep. koloniaal, Deze had Dinsdag met zijn echtgenoote aanhou dend ruzie gehad, waarna beiden be sloten van elkander te gaan. De jus titie kwam toen ter oore, dat hij met zijn 15-jarig dochtertje niet te noemen handelingen had gepleegd, ten gevol ge waarvan het meisje reeds geruimen tijd in het Gasthuis verpleegd werd. De zaak is thans bij de marechaussee in verder onderzoek. Voor eene betrekking aan de ge meentelijke electrische centrale te Delft, hebben zich reeds meer dan elfhonderd personen als sollicitant aangemeld. Zondagavond kwam zekere B. S., een Duitscher, te Venlo, een caté aan de Maasstraat binnen, in gezelschap van 4 huzaren. Hij tracteerde hen op eenige glazen bier; bij zijn vertrek brachten de huzaren hun gullen gastheer een eindje weg tot aan de Vleeschstraat, alwaar de Duitscher den huzaren ieder nog een grosch voor een glas bier gaf, en zijn weg vervolgde. Aan de Spoorstraat gekomen, werd hij plotseling door de 4 huzaren vast gegrepen, gestompt, geslagen en de keel dicht geknepen, terwijl een den mond dicht hield om huiroepen te voorkomen. Het gelukte den Duitscher evenwel de hand van zijn mond weg te krijgen en om hulp te roepen, waarop een burger ter hulp kwam en de huzaren op de vlucht joeg. Ze hadden evenwel horloge met ketting van den Duitscher reeds gekaapt. Een onmiddellijk door de politie ingesteld onderzoek leidde tot de arrestatie der daders, terwijl horloge en ketting ook in de kazerne werden teruggevonden. De huzaren be vinden zich in voorloopig arrest. Op Zondag 4 dezer is, naar men aan de Stand, meldt, het eiland Marken door het zeewater overstroomd, zoodat de landen onder water staanden ganschen Zondag waren de veehouders bezig hun vee in veiligheid te brengen. Naar aanleiding hiervan is aan H. M. de Koningin een adres gezonden, waarin verzocht wordt maatregelen te doen nemen tot het oprichten van een water gemaal. De regenten van het Burgerweeshuis te Alkmaar hebben besloten tot afschaf fing der weezenkleediDg, zoodat de wee zen aldaar uiterlijk van andere kinde ren niet meer zullen te onderscheiden zijn. Het N. v. d. D. verneemt, dat het rapport betreffende de ontploffing aan de Hembrug op 21 Julli jl., waarbij de werkman P. Geldof het leven verloor, thans aan den minister van oorlog is ingediend. In verband met de conclusiën van dat rapport zijn de proeven met de springstof, waarmede het ongeval ge beurde, voorloopig gestaakt. Onze lezers zullen zich wellicht een verhaal herinneren van werklieden te Dokkum, die de urine, afkomstig uit de privaten der bijzondere school, ge stort zouden hebben in den regenbak, waar de schoolkinderen uit drinken. Het weekblad Oostergo heeft nu een correspondentie, waaruit o.a. blijkt, dat bet water uit den bedoelden put, daar het totaal onbruikbaar bleek te zijn, sedert ruin» 4 jaren niet meer als drink- of waschwater wordt gebezigd en alleen wanneer het water uit een, eveneens op het speelplein aanwezigen "regenwater bak niet meer voldoende is, gebruikt wordt voor het schrobben van straten. Maandagnamiddag is het acht-jarig meisjes van P. Verschuren te Ouden bosch, terwijl zij aan het braambessen plukken was, door twee schurken schan delijk aangerand. De politie doet ijverig onderzoek, maar slaagde er niet in de aanranders te achterhalen. Een wijnkooperte Dordrecht ontving dezer dagen een schrijven uit Indië, met de mededeeling, dat een postwissel van f 123 aan zijn adres was afgezonden. Toen die postwissel niet bij hem be zorgd was, trok hij op informatie uit en nadat hij een week had gewacht of die mogelijk met de vozende mail zou komen, bleek hem, dat de postwissel hier tegelijk met den brief aangekomen, maar, waarschijnlijk wegens onduidelijk adres, bij een naamgenoot van den vermoedelijk rechthebbende bezorgd en aan dezen ook reeds uitbetaald was. Deze bew ert echter ook een gelijk be drag van iemand uit Indië te vorderen gehad te hebben en van meening ie zijn geweest, dat de postwissel, dien hij maar kort in zijn bezit heeft gehad, tot voldoening daarvan strekte. Hij weigert thans het geld af te geven, zoodat waarschijnlijk de justitie zal moeten oplossen. In een te Nijmegen gehouden ver gadering van slachthuisdirecteureu, zijn de volgende conclusiën genomen lo. De ritueele slachtmethode der Israëlieten bezit met het oog op uit- bloeding van het slachtdier uit een practisch oogpunt geen hoogere hy giënische waarde dan de bedwelmings- methode. 2o. Uit een oogpunt van dierenbe scherming is de bedwelming vóór de bloedonttrekking boven de Israëlietische methode te verkiezen, omdat het vooraf neerwerpen overbodig is en de zeker heid van het spoedig verliezen van bewustzijn grooter is. 3o. In het belang van het bedrijf van den slager zelf dient in de slacht huizen de bedwelming vóór de bloed onttrekking te worden toegepast in alle gevallen behoudens de noodzakelijke uitzonderingen. 4o. De in de voorgaande conclusie bedoelde noodzakelijke uitzonderingen vormen de gevallen, waarin de religieuse voorschriften de toepassing der bedwel ming vóór de bloedonttrekking onder alle omstandigheden verbieden. 5o. In het belang van het slacht- huiabedrijf en van het snelle werken is de toepassing der bedwelming vóór de bloedonttrekking gewenscht, tenzij deze toepassing uit een oogpunt van gevaar achterwege moet blijven. 6o. De toepassing van de halssnede, niet berustend op een religieus gebod en waaraan geen bedwelming vooraf gaat, dient overal te worden verboden. Van de 13 leden waren 11 tegen woordig; de bovenstaande conclusies werden met algemeene stemmen aan genomen. De deskundigen, indertijd door de rechtbank te Zutphen benoemd om een onderzoek te doen naar den geestes toestand van M. B., die teLochemzijn ouders van het leven heeft beroofd, heb ben als hun gevoelen uitgesproken, dat Heusdenvm® geen dienst, nm. 6 u. ds- Ruijsch van Dugteren. Doopsbe- diening. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaurd. Aalst, vm. 9.30 u. geen dienst, nm. 2 u. ds. Smits uit Pouderoijen. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Babyloniènbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Brakel, vm. 9.30 u. Besomen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Dier- kens. Capellevm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. Capelle (Loonschedij k) vm. 9.30 en nm. 2 u. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Asch. Dussen, vm. 9,u. ds. Van Stein Callenfels. (Polderlokaal) nm. 2,30 u. ds. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u Eethenvm. 9,30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2.u. ds. Vonk. Genderen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Koolhaas. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Giessenvm. 9.30 u. ds. Benders. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Herpt, vm. 10 u. ds.|Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. de heer Trijkens, Cand. tot den H. dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. ds. Panne bakker. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 ds. J. C. V. Meischke Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. Meischke. Rijswijk, nm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, nm 1.45 u. ds. Klinkenberg van Gorinchem. Uitwijk, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Nie- meijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Well, vm. 9.30 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Geref. kerk vm. 9,30 u leeskerk en nm. 2,30 u. ds. Davelaar. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Vertrokken naar: Woudrichem, C. H. Broekhuizen en gezin. Ingekomen van: Sleeuwijk, N Ippel en A. van der Schoot; Apeldoorn, J. W. DeenikBleiswijk, J. C. van Daalen.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2