Ierland landen. Murray Simon, een der officieren van het passagiersstoomschip Oceanic van de White Star Line zal den ballon sjturen. De ouder den gonde aangebrachte reddingsboot is voldoende vóórzien van vleesch, scheepsbeschui en. ander provi ind, om 6 man 30 dagen lang te verzorgen, ingeval de America op zee afgedreven zou worden. Zoovee .mogelijk zal het luchtscnip de lijn van Je transatlantische stoomschepen volgen. Onder de manschappen zal ook een radio-telegrafist zijn de afstandswerking der draadloos telegrafische toestellen zal 100 tot 140 K M. bedragen. Boven dien zal een optische signaaldienst ge durende den nacht door middel van electrische gloeilampen worden inge richt. Men hoopt door deze inrichtingen gedurende de geheelo reis onafgebroken met de op den Oceaan aanwezige stoom schepen in verbinding te kunnen blijven. In Moabit, een voorstad van Berlijn, is het Maandagavond, tengevolge van ernstige wanordelijkheden, die begon nen waren door stakende koleusjou wers, tot scherpe botsingen tusschen de politie en de opgewonden menigte gekomen. Volgens de bladen, zijn drie officieren van de politie, 40 agenten en tul van rustverstoorders gekwetst. De politie trok de blanke sabel, nadat ver scheidene revolverschoten op haar ge lost waren. Het grauw vernielde ettelijke lanta rens en bestormde na middernacht de Reformatie-kerk, waar het deuren en kostbare ramen insloeg. Ten slotte slaagde de politie, na versterking te hebben gekregen, er in, de menigte uiteen te jagen. §*l*4«fctseltjk Üieuvii. Heugden, 23 Sept. Twee toeristen brachten een bezoek aan onze gemeente. Ze hebben gebeel België doorkruist en zijn nu op weg een tournée door Nederland te maken. Daarna keeren ze zuidwaarts en willen geheel Frankrijk bezoeken tot aan de Middellandscbe Zee. 01 ze ook briefkaarten onderweg ver- koopen? Neen, 't is een beter gehalte.'t Is een heer en een dame. Ze bewonen een keurig wit jachtje met een salon er boven. Mijnheer is kaptein en machinist en me vrouw zorgt voor de huishouding en een getrouw hondje bewaakt het terrein als ze de „Aziade" (de naam van het jacht) even verlaten. Ze lagen gemeerd aan den steiger en hoewel ze niet zeer conversable ons toeschenen, wisten we toch het vorenstaande te weten te komen. Toen het jacht arriveerde, stonden enkele jongens te visschen. Een hunner, een zoontje van Kooiman ging voor variatie paardje rijden op een dwarsbalk, waarmede de steiger van de firma L. de Beer met den wal verbonden is. Hij viel er af en ver dween een oogenblik in de diepte, dreef onder water onder de brug door, toen hij door den heer C. Sens tijdig gegrepen werd die hem van een vermoedelijken dood redde. Onze wandeling voortzettende kwamen we over de Vischmarkt en vernamen dat de heer L., die 13 jaar getrouwd is, van morgen met zijn negende dochter verblijd werd. Men moet maar gelukkig zijn! f Nog waren de ontmoetingen niet ten einde.. We liepen de heer Broers tegen het lijf, die een jaar geleden naar Amerika vertrok en de vroolijkste herinnering aan zijn komische voordrachten hier heeft ach tergelaten. Het schijnt hem in het Westen niet onvoordeelig gegaan te zijn; maar of het bij de Yankées alleen metgrappenmaken te verdienen was, heeft hij ons niet mede gedeeld. Ieder kan hem nu Zaterdag zien als hij in vereeniging met de heeren Kamerman en Slenders, de laatste die 15 maal met zijn voordrachten de overwinning behaalde, zal optreden in het „Wapen van Amster dam". ■Zie de desbetreffende annonce. Werkendam. Gistermorgen werd per schuit van den Moerdijk naar hier ver voerd schipper Mouthaan, die zijne beenen zeer benadeeld had door bij het strijken van den mast met de beenen in een draad verward te geraken. Aiulcl. Terwijl Vrijdag mej. V. per rijwiel de Stoep alhier kwam afrijden liep een hond voor de fiets, waardoor natuurlijk fifts en berijdster tegen de grond tuimelden. Ofschoon het ongeluk zich ernstig liet aan zien, bleek mej. V. er met eenige ontvel lingen en blauwe plekken te zijn afge komen, zoodat ze, hoewel pijnlijk, hare reis toch kon vervolgen. Nooit gingen van hieruit zooveel menschen naar de Haarlemmermeer, ten einde daar te gaan werken, als thaas. Het misgewas der aardappelen is daar in hoofd oorzaak de schuld van kleine pachters, die anders geregeld van het land bewerken voor eigen gebruik konden leven, moeten er nu op uit óm zoodoende de pachtsom bij elkaar te krijgen, 't Wordt zoodoende voor velen een treurigen tijd. Capelle. Naar we vernemen zijn op $e Hoogevaart bij enkele personen in de afgeloopen week appelen gestolen, hekken vernield en meer kleine baldadigheden uitgehaald. Moge de politie de laffe helden van deze daden spoedig een proces-verbaal bezorgen, opdat ze hun verdiende straf niet ontgaan. De rekening dezer gemeente over het dienstjaar 1909 is goedgekeurd bij besluit van H.H. Gedeputeerde Staten deze pro vincie d.d. 22 Sept. 1910. Drimmelen. Door den Minister van Waterstaat is benoemd tot buitenge woon opzichter de heer W. C. van Drim melen alhier, bij verrichten van baggerwerk in den Amer, tusschen de kilor».. ^raaien LIV an LX. Zondagmiddag bemerkte de heer G. J. Verdonk alhier, dat het paard van de wed. P. van Beek in de sloot zat. Bij nader onderzoek bleek, dat het dier over de brug, welke over de sloot lag en waarvan de klep opgeslagen was, had willen springen en in de opening gevallen, zoodat het zich nÖch roeren, nóch bewegen kon. Nadat de balken waar de brug op rustte, door spoedig ge roepen hulp waren doorgezaagd en een touw cm den nek van het dier was geslagen, slaagde men er in het paard, hetwelk geene zichtbare letselen bekomen had, behouden op den wal te trekken. Dussen. Dezer dagen waren de Gebr. H. alhier aan het mestrijden; op de brug ging paard en kar met voerman door de brug te water. Spoedig kwam J. v. V. met zijn knechts en bracht alles weer op het drooge. Zij waren nog niet bekomen van den schrik of andermaal liep het paard met kar achteruit in het water. Gelukkig mocht de landbouwer J. v. V. nogmaals er in slagen hen te redden. Tot Hoofd der Chr. School op Ger. grondslag te Heinenoord is benoemd de heer W. v. d. Zwaai, thans in gelijke betrekking alhier. *Eelhen. Hedenavond te 8.30 uur arriveerden de kinderen uit deze gemeente en uit Waalwijk, samen vijf jongens en een meisje, die gedurende vier weken aan het koloniehuis „Zwartendijk" te Egmond aan Zee waren verpleegd. Zij zagen er zeer welvarend uit en hadden een aanmerkelijke toename in gewicht verkregen. Ze konden niet uitgepraat komen over het genoegen daar genoten en de goede zorgen daar onder zonden. Aan het station waren zeer veel nieuws gierigen en belangstellenden om de kleuters te begroeten. Men moet de resultaten gezien hebben, om warm te worden voor zulk een goede zaak en „terwille van het arme, lijdende kind" zijn penningsken af te dragen aan het Centraal Genootschap voor Vacantie- en Herstellingskoloniën. Gameren. Zaterdag zou A. H. alhier zich oefenen in het fietsrijden en bracht het reeds ver in de sport. Den volgenden dag zou hij zijn oefeningen hervatten, doch opeens vielen fiets en berijder in een diepe gracht. Met veel moeite wist H. zich er uit te werken en kwam met een bebloed hoofd en een nat pak er af. Benoemd tot gemeente-veldwachter alhier de heer T. Th. Visser, gepasporteerd marechaussee te Helmond. lessen. Met het delven der late aardappelen is men alhier zoo goed als klaar. Over 't geheel is de uitkomst zeer gering; er zijn akkers welke de onkosten van arbeidsloon slechts goed maken. Ook de kwaliteit laat veel te wenschen over Men besteedt thans f 3 a f 4 per mud naar gelang van qualiteit De omzet is tot heden evenwel nog zeer onbeduidend. In deze gemeente zijn twee gevallen van „vlekziekte" onder de varkens gecon- steerd. Het is te hopen, dat deze ziekte zich niet verder zal uitbreiden. 's-Cilra veiiioei\ Als een bewijs, dat de hooihandel niet best vlot, kan zeker wel dienen, dat aan de haven alhier in geen jaren zooveel hooi werd gelost dan thans. Werd anders het hooi op de Biesbosoh- polders reeds verkocht en rechtstreeks ver scheept, thans halen het de boeren naar huis. Op verzoek van den Rijkstuinbouw- leeraar te Breda wordt de opehing van den tuinbouwcursus uitgesteld tot Woensdag 5 October, 's avonds 7.30 ure. Haal «heil vel. Zondagmiddag kwam een werkwillige van de firma Van Schijndel te Waalwijk, in onze gemeente, waar hij, door een troep schoenmakers geplaagd en gesard, zich een weinig oneerbiedig over den adviseur van den N. R. K. L. A. B. uitliet. Direct werd hij aangegrepen en zoo geschopt en geslagen, dat hij voor dood bleef liggen. Per rijtuig werd hij onder geleide eener sterke politiemacht naar Waalwijk overge bracht. Kerkwijk (Dellewijnen). Niet altijd kan men schatten wat zijn paard waard is. Dit ondervond een inwoner dezer ge meente, die zijn veulen voor f125 verkocht aan zekeren Scherf uit Almkerk. Deze verkocht het direct weer voor f190, terwijl de laatste kooper het voor f 275 aan een koopman uit Brsda van de hand deed. Had ons boertje dit geweten. Meeuwen. Wegens het geringe aan tal werkende leden van de alhier gevestigde Harmonie, zag het bestuur zich thans ge noodzaakt haar geachten directeur, den heer V. uit Dussen, als zoodanig te ontslaan. Te verwachten is dat onze Harmonie binnenkort geheel zal worden ontbonden, hetgeen zeer zeker door een groot gedeelte der burgerij zal worden betreurd. Wij hopen derhalve, dat spoedig de vereeniging Kunst en Vriend schap weder in krachten moge toenemen en nog langen tijd moge bestaan. Alederheiiiert, (Z.-z.) Toen B. v. Rijswijk alhier Donderdagmiddag per hon denkar naar zijn land zou rijdeu, vloog de hond op eens een anderen hond na. Vóór de 70-jarige er af kon springen, reed de kar tegen een boom, viel bmver en v. R. er onder. Met gebroken ribben en hevig gekneusd werd hij later bewusteloos naar huis gebracht, Dr. OerlemanB uit Heusden verleende spoedig hulp. (N.z.) Lucifers zijn gevaarlijk speel led. Een jongetje van 5 jaar alhier, wist een doosje in zijn bezit te krijgen. In de nabijheid stond eéne hooimijt en in een oogenblik had de kleine brandstichter zijn plan volvoerd. Gelukkig werd de brand door buren opgemerkt en spoedig met em mers water gebluscht. 1%'ieHweiiciy k. Dat alhier nog goed vee is blijkt wel hier uit, dat de heer T. van der Stelt op den polder Jannezand een melk- >e verkocht voor den prijs van f 385. De eerste suikerbieten zijn alhier rooid. Veel stof tot roemen moet er nog niet zijn. We willen hopen, dat de volgende :>eter zijn; zij groeien nog met den dag;'t weder werkt er uitstekend op. Ruumsdoiik. Op de Zaterdag van wege de land bouw vereeniging ten huize van Mej. Floris gehouden aanbesteding werden aangenomende levering van erwten door firma Oerlemans Zonen te 's Grevel- duin-Capelle voor f 6,30 en van boonen door M. de Bruin alhier voor f 7,50 de 80 K.G. Nleeuvv||k Voor de betrekking van hoofd der openbare school alhier, hebben zich elf sollicitanten aangemeld, waaronder vijf met akte voor de Fransche taal. Het onderzoek van de verlofgangers der Landweer zal ten raadhuize dezer ge meente gehouden worden op Vrijdag 9 November a.s. Sprang. In de vorige week trot de wed. K. alhier, het ongeval, dat één harer paarden aan het koliek leed, waarvan de gevolgen waren, dat het dood ging. Als van zelf zag genoemde zich genoodzaakt een ander paard aan te koopen. Binnen enkele dagen geschiedde zulks. Toen het paard in den stal stond kwam men tot de ontdek king, dat zij bij de neus was genomen en men haar een paard had verkocht, dat aan toevallen leed. Bevatten de geruchten waar heid, dan werd de politie met de zaak in kennis gesteld: waarvan den uitslag was, dat den verkooper zijn paard en de koopster haar geld heeft terug ontvangen. Zekeren H. Ockers alhier, (1.1. Woens dag ingelijfd bii het 6e reg. inf. te Breda) is na keuring voor den dienst ongeschikt bevonden, zoodat genoemde weer in onze gemeente is gearriveerd. Geen aangenaam bericht, voor hem die alsru deze opengevallen plaats zal moeten aanvullen. Waspik.. De lotelingen H. Smits, en P, J. Kug3ten, welke verleden week te Waalwijk zijn ingelijfd, zijn geplaatst bij het 6e reg. inf. te Breda. Op Maandag 17 October zal alhier wederom een najaarsmarkt gehouden worden van hoornvee en varkens met kostelooze standplaatsen en 8 premiën f2.50, waar voor men voor elk aangevoerd stuk vee een lot ontvangt. W(|k. Zaterdagmorgen omstreeks 9 uur onstond hier brand in een huis in de Oude Straat en bewoond door de gezusters v. B. en den arbeider T. In een oogwenk stond het huis in lichte laaie, zoodat de bewoners het in allerijl moesten verlaten. Een der gezusters v. B. is reeds jaren mankeerende en moet meesten- tijd te bed blijven. In de eerste oogenblikken van den schrik was deze zuster geheel ver geten, tot een buurvrouw, de 70-jarige vrouw v. H. een der zusters op haar opmerkzaam maakte. Ze snelden de brandende woning binnen en brachten eeD oogenblik later de zieke buiten. Juist bij het verlaten der woning viel echter het dak naar beneden en kwam op hen neer. De zieke bracht het er wonder boven wonder goed af, doch de zuster werd eenige oogenblikken later geheel onkenbaar voor den dag gehaald, terwijl het leven reeds geweken was. Ook de oude vrouw v. H. bekwam vreeselijke brand wonden aan hoofd en armen, hare kleeren stonden geheel in vlammen, die door de omstanders werden gebluscht. Direct moest voor haar geneeskundige hulp worden in geroepen. Het oudje kermt niet zoo zeer over de pijn, dan wel dat hare eenige dochter thans thuis moet blijven om haar te ver plegen en niet uit werken kan gaan om voor haar en haar ouden man de kost te verdienen. Alles brandde geheel uit en naar we vernemen was noch van de gezusters v. B. noch van den arbeider T. iets verzekerd. Ook een geit kwam in de vlammen om. f¥|jk. Op den 11 Nov. zal alhier in het gymnastieklokaal nabij het raadhuis een inspectie gehouden worden voor de verschillende lichtingen der Landweersol daten der gemeenten Wijk c. a., Veen, Gen- deren en Drongelen. Centrale keuring van merriën. Daar het getal, 155, der voor de keuring van twee- en drie-jarige merriën tot toekenning van onderhoudsbijdragen welke was bepaald op Donderdag 29 September e. k. te Zevenbergen te groot is om op een dag te worden gekeurd, zal de keuring der twee-jarige merriën plaats hebben op Vrijdag 30 September e. k., des voormiddags ten 10 uur, insgelijks te Zevenbergen. Er zijn ingeschreven 65 drie-jarige en 90 twee-jarige merriën, welke laatsten dus worden gekeurd op Vrijdag 30 September. Zoowel voor de twee- als voor de drie jarige worden uitgeloofd 20 onderhouds bijdragen, ieder groot f 100. IAGËZOADEA Is de Zondagswet een doode letter ge worden? In de Zondagswet lezen we: Art. 4. Dat geen openbare vermakelijkheden, zooals schouwburgen, publieke danspartijen, con certen en harddraverijen, op de Zondagen of algemeene feestdagen zullen gedoogd worden; zullende het aan de plaatselijke besturen worden vrijgelaten hieromtrent eene uitzondering toe te staan, mits niet dan na het volkomen eindigen van ALLE gods dienstoefeningen. Zondag 1.1. nu werd een muzikale wande ling door de gemeente gemaakt, tijdens den dienst in de Protest. Kerk en in de Geref. gemeente. Voor den vervolge zal het aanbeveling verdienen, dat gezaghebbende personen ook rekening houden met algemeene wetsbe palingen. EEN UWER LEZERS. Heusden, 26 September. Ik verzoek u beleefd een klein plaatsje voor het onderstaande: „Uw lezer kan zich goed voorstellen, dat de parochianen der R. C. Kerk alhier ver heugd waren, toen ze 1.1. Zondag vernamen, dat hun Kapelaan de Eerw. Heer De Kort, benoemd was tot Pastoor. De fanfare gaf dan ook blijk van hare blijdschap en bracht ZJEerw. dien zelfden dag, des avonds, een serenade. „M. de R. uw lezer vroeg zich af of dat huldebetoon niet tot den volgenden dag uitgesteld had kunnen worden, dan had het hoorngeschal en gezang der jeugd geen hinder verwekt onder de godsdienstoefening in de Geref. kerk, daar hun kerkgebouw toch zoo nabij de Putterstraat gelegen is. Het ware beter geweest, dat het fanfare gezelschap hare liefelijke toonen had be waard, tot zij bij de pastorie van Z.Eerw. was genaderd. Voorzeker zal het den Wel- eerw. heer De Kort niet aangenaam zijn, als hem dit ter oore komthet ware ver standiger geweest van heeren bestuurders der fanfare, dat zij tot na afloop der godsdienstoefeningen hadden gewacht, èn nog beter de serenade tot Maandag uit te stellen, dan ware zij niet mede oorzaak, dat in deez' vreugdekelk een bitteren drup pel was gevallen". M. de R. met hartelijken dank voor de opname en de wensch uitsprekende, dat ook in ons stedeke eenmaal gezien worde dat de Dag des Heeren worde ge heiligd en niet o n t heiligd, dan zal er wel vaart in onze veste zijn. X. Heusden, 27 Sept. 1910. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 22 September. Openb. dronkenschap: P. G. C. R., zwervend en C. A. v. D., Dussen, f 1 subs. 1 d. Overtr. rijwiel-reglement: D. A. Wijk, en W. v. W Genderen, f2 subs. 2 d. Overtr. prov. reglement: C. v. d. M., Aalst en F. F., Wijk, vrijgesproken; P. v. T., Andel, f 1 subs 1 d. Overtr. stieren-reglement: A. S., Dus sen, f 2 subs 2 d.J. B., Genderen, f 1 subs. 1 d. Overtr. leerplichtwet: B. V., en F. d. W., beiden te Aalburg f2 subs. 2 d. Overtr. vischdelict: J. A. en G. V., te Veen, no. 1 2 X H subs. 2 X 2 d., en no. 2, 2 X 16 subs. 2X2 weken tuchtschool; A. B., Werkendam, ont slagen van alle rechtsvervolging. Overtr. jachtwet: S. M., Drongelen, f2 subs. 2 d.; B. C. M., Drongelen, fl subs. 1 d. Overtr. verord. Dussen: T. v. d. M., Dussen, f 1 subs 1 d. Burengerucht verwekkenM. v. D., en J. v. B., Dussen, ieder f3 subs. 2 d.; G. v. d. P., Dussen, f2 subs. 1 d. In staat van dronkenschap de orde ver storen J. B., Woudrichem, f 5 subs. 3 d. StraatschenderijH. D., Andel, vrij gesproken. Een valschen naam opgeven: P. G. C. R zwervend, f 15 subs. 10 d. Overtr. scheepsvaartreglement: C. L. v. D., Rotterdam, f3 subs. 3 d. Loopen over grond waarvan de toe gang is verbodenG. J. Z Andel, f 2 subs. 2 d.J. d. K., Andel, vrijgesproken. Zonder gerechtigd te zijn vee laten loopen op eenig weiland: G. W. J. B., Eethen, f3 subs. 2 d. $I|iiueiklu»d. Het hoofdbestuur der schippersver eeniging Schuttevaer heeft in zake het verzoek, dat in het belang der veilig heid van de zeil- en scheepvaart op de kanalen en binnenwateren aan stillig gende stoombooten het doen draaien der schroef worde verboden, van den minister van waterstaat de mededeeling ontvangen, dat voor voldoening daaraan geen voldoende gronden aanwezig zijn bevonden. Zaterdag zijn in de Serum inrichting te Rotterdam cholera bacillen aange troffen in de uitwerpselen, die afkomstig waren van het nit Kroonstad aldaar aangekomen stoomschip Sophie H. On middellijk nam de ontsmettiugsdienst haar maatregelen. De bacillendrager, een matroos aan boord van dat schip, een geheel gezond zijnde man, maar nu even gevaarlijk voor de haven als een ziek man, is in observatie opgenomen. Het ontsmettingsvaartuig kwam langs zijde van de Sophie H, dit stoomschip werd geheel ontsmet, zoo ook de bemanning en zij, die er werkzaam op waren. Thans is de geheele,- uit 24 mannen bestaande bemanning aaD boord geconsigneerd en wordt er zorg gedragen, dat de uitwerp selen voortdurend ondeizocht worden. Het stoomschip Sophie H ligt nu in lossing aan boei C. Uit het vorenstaande blijkt, van hoe groot belaug de door de gemeente, ten koste van veel moeite en uitgaven ge nomen maatregelen zijn. Dezelfde maatregelen blijkt ook de Pruisische regeering getroffen te hebben ten opzichte van de in dat land uit Rusland binnenkomende houtvlotters. Te Zaltbommel worden proeven ge nomen met het kweeken van bloem bollen. Reeds zijn enkele honderden tul penbollen uitgepoot, terwijl dit deze week bij andere tuinders zal worden voortgezet. Wij lezen in de N. R. Ct: Ondanks het bericht in een der plaatse lijke bladen als zou een mededeeling betreffende het inrichten vau een vlieg- week te Gorinchem, «geheel uit de lucht gegrepen zijn" kunnen wij met betrek king tot deze zaak melden, dat de eenige groote moeielijkheid die zich voordoet is: het vinden van een geschikt terrein, n.l. geschikt in dien zin, dat het voldoende kan worden afgeschut. Het voetbalterrein, zeker uiterst geschikt om op te stijgen is zoo gelegen, dat een zeer kostbare afschutting nog slechts ten deele het uitzucht op dat terrein voor buitenstaanders zou tv letten. Op die manier zou men heel wat entrée- missen. Zaterdagavond hebben de Dordtsche slcepagenteii met eenige l>elci&g&tell£iui§v reeders vergaderd, ten einde te bespre ken, wat de resultaten zijn van de pogingen, die gedaan zijn om de alge- heele Zondagrust op de vaart in te voeren. Medegedeeld werd, dat tot heden de reeders van 117 sleephooten bereid zijn bevonden daaraan mede te werken. Aangezien de commissie van oordeel was, dat nog meerdere reeders tot mede werking te bewegen zullen zijn, werd besloten, om bij de sleepagenten lijsten te leggen, waarop alsnog door beling- stellenden kan worden geteekend. De commissie wil met kracht werk- zaam blijven, om de Zondagsrust op de i vaart tot stand te brengen. Zondag heeft Olieslagers te Rotterdam voor het laatst gevlogen. Hierover lezen we in de N. R. Ct., het volgende: Om bij half zes hoorden we de menigte op het terrein op 60,000 schatten en 't kwam ons voor, dat dit cijfer niet te hoog was. Kort na half zes besluit Olieslagers te vertrekken en precies om 5 uur 37 rijdt hij het plankier af en steigert de lucht in. Olieslagers had een verrassing beloofd en hij heeft woord gehouden. Toen hij 100 M. hoog was, wuifde hij ten afscheid, steeg nog wat hooger, beschreef een cirkel rond het terrein en verdween in Noord-Westelijke rich ting. Hij was weg en hij bleef weg. Voorloopig. 't Duurde een kwartier, men wachttft 't duurde een half uur, men zocht df lucht af, 't duurde drie kwartier, me^ werd angstig en er waren er, die meen den dal Olieslagers maar meteen door was gegaan naar Antwerpen. <-> Na ruim 50 minuten steeg er plot seling een gejuich uit de menigte op, en waarlijk daar kwam hij weer aan zweven, nog een cirkel en hij daalde. Hij was 55 minuten in de lucht geweest en had daarmede het duurrecord voor Holland verbeterd. Volgens den vlieger bereikte hij een hoogte van 1000 M.; zoodat ook het hoogterecord voor Hol land verbeterd is. Olieslagers werd bij zijn landing ge huldigd door Z.E. den minister van oorlog en kreeg ook thans weer van verschillende zijden bloemen. Na al die hulde in ontvangst geno men te hebben ging de vlieger aan het vertellen. Hij was naar Scheveningen geweest, was op de lichten van den Haag afgegaan en had gezweefd boven den koepel van het Kurhaus. Boven de zee was hij gedraaid en had toen weer koers gezet naar Woudesteijn. Het publiek was langzamerhand al weggestroomd. Vrijdagavond ontving de Utrechtsche brandweer telegrafisch verzoek van den burgemeester van Kamerik om hulp te verleenen bij het blusschen van een ernstigen brand in zijn gemeente, daar de bluschmiddelen van het dorp niet voldoende waren. De commandant van de Utrechtsche brandweer begaf zich met een stoomsp lit en het dienstdoende wachtpersoneel te ruim 12 uur op weg naar Kamerik. Men was reeds te half twee op het terrein van den brand. De kerktoren van het dorp, welke tegen de kerk aangebouwd is, stond toen in lichtelaaie en hoog sloegen de vlammen daaruit. Het dak vau den toren was reeds ingestort en het torenuurwerk was ook reeds gevalleu. De brand was ontstaan in een huis in het hartje van het dorp. Weldra stond, deze woning, welke met een rieten dak gedekt was, in volle vlam. In korten tijd stonden nog zes andere woningej; in brand, die eveneens voor het grootste deel zijn vernield. De brand sloeg toen. óver de school en een paar andere! huizen, zonder deze in brand te steken, op den kerktoren over, die weldra geheel in vlam stond. De dorpsbrandweer deed haar best, doch kon het vuur niet meester worden. De Utrechtsche brandweer wist met haar stoomspuit den bran I te bedwingen. Persoonlijke ongelukken zijn niet voorgevallen. Het grootste gedeelte van het verbrande is verzekerd. De kerk heeft zelfs geen waterschade gekregen. Zondagnamiddag is er door onbekende oorzaak brand ontstaan in de woning van Alb Middelhoven, te Veenendaal. Spoedig sloegen de vlammen over op de naastliggende woningen van de wed. G. van de Pol, W. van Manen (het ex- Kamerlid-kleermaker) en de wed. P. van de Lustgraaf. Vau het laatste huis kon een gedeelte behouden blij ven, de andere zijn tot den grond toe afgebrand. De huizen en de inboedels behalve die van den heer Van Manen en het goed vaa-r_ twee kostgangers der wed. Van de Pol, waren verzekerd. De vier Haagsche jongelui, die een paar weken geleden werden gearresteerd als verdacht van het plegen van onzede lijke handelingen met een 14-jarig Mijnheer de Redacteur

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2