lel einde Aardappelen, 2.36.00 Ei Bouwland 1.419.90 Hl. Bouwland J. L, LEESTEMAKER, Heulen van een marteling. f 3,50 per 70 K.G. of H.L. Notaris SCHOLTENS Bericht van Inzet. de stakers. De regeerïng zal voortgaan si degenen, die nog misdrijven moch ten begaan, te laten in hechtenis nemen. l*luMl»eink ,\Ieuw«. Heusden, 15 Oct. Bij Kon. besl. is met 1 November her benoemd als schoolopziener in het arrond. Ueusden de heer A. Blok te TeteriDgen. Tot leden van het College van zetters is herbenoemd de heer G. van Everdingen en benoemd de heer L. G. C. Verhoeven. Dat hier werkelijk behoefte aan een teekenschool bestaat, blijkt wel dat aan den cursus van den heer J. Boeren alhier reeds door een twaalftal leerlingen wordt deel genomen. We hopen dan ook dat genoemde school het volgende jaar zal kunnen worden geopend. Op de 13 Oct. te 's Bosch gehouden verplichte Rijkshengstenkeuring, werden de volgende dekhengsten, uit onze streek aan geboden. goedgekeurd Rinaldo van M. Timmermans te Helvoirt. Ehrenknabe van Associatie Biesbosch. Rertus van Gebr. Hagoort te Dussen. Ruthard van B. Dekker te Sleeuwijk. Frits VI van Adr. de Graaf te B.-Broek. E.irenberg van de vereeniging in het Land van Heusden en Altena. Er waren 34 hengsten aangeboden waar van 6 afwezig bleven, 21 goed- en 3 afge keurd werden, terwijl nog 4 werden aan gehouden, waarvan 2 wegens cornage van mogelijk voorbijgaanden aard. Werkendam- Deze week reed een fietsrijder bij Wink aan de Kruisstraat tegen een met bieten beladen voertuig op, waar door hij kwam te vallea en een arm op twee plaatsen brak. Dokter MijnliefF ver leende de eerste heelkundige hulp. De fietser was, naar men zegt een Hardinxvelder. Van den Hardenhoek van Van Haaf ten is het westelijk deel deze week ingezet door den heer J. Baelde voor f 33600, het oostelijk deel door den heer C. H. Bogers voor f 40000,en de Kleine Hardenhoek door den heer H. Bogers voor f 14200, De driemaandelijksche vergadering der Griendwerkersvereeniging „Onderling Belang'", zal hedenavond gehouden worden om 8 uur in de sociëteit van den heer Joh. Zwets te de Werken. De punten van behan deling zijn: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Rekening en verantwoording door den Pen ningmeester, 4. Rondvraag, 5. Sluiting. %a 1*1 Tot leden van het zetters-college zijn benoemd de heeren J. Opstel ten en J. Hasselman. Dat iemand in drift zoover kan ge raken, dat hij zich als een onmensch aan stelt en zaken zegt die hij toch niet zou uitvoeren, bewijst het volgende: Donderdagmorgen werd bij den burge meester, wijl er raadsvergadering plaais had gehad en de leden nog aanwezig waren, een zekere persoon B. aangemeld door den ge meenteveldwachter. Zijn moeder was Woens dagmorgen in zijn woning dood te bed gevonden. Hij verzocht, haar op gemeente- kosten te laten begraven. Dit werd geweigerd omdat de kinderen van de overledene, oud .87 jaren, voldoende in staat waren, haar te laten begraven op eigen kosten. Het ant woord van den zoon luidde in 't bijzijn van den gemeenteveldwachter en anderen „Zij is nog niet gekist, wanneer ze niet voor Zaterdag is begraven, gooi ik haar op straat". lluikcrk. Woensdag j.l. werden G. V. en zijn zoon alhier, door de brigade marech lussée's te Woudrichera, in zake faillissement, gearresteerd en gevankelijk naar 's Hertogenbosch overgebracht. De leden van het burgerlijk arm bestuur, de heeren Groen en veld en Koekoek, zijn met algemeene stemmen herkozen. A ii<1 cl. De arbeiders welke vooreenige dagen van hier naar de Haarlemmermeer gingen om daar te werken zijn reeds weder teruggekeerd. Redenen daarvan zijn dat de inwoners van genoemde plaats het de boeren, die vreemde werkkrachten hadden aange nomen, zoo moeilijk maakten dat de ar beiders besloten maar weer weg te gaan. Twee jongens van 6 en 7 jaar hadden de baldadigheid om bij bakker Versteeg het raam op te schuiyen ea door de daar door ontstane opening sinterklaas te stelen. Door het hoofd der school werden de bel hamels flink gestraft. Capelle. De alhier gevestigde stoom- zuivelfabriek „De toekomst" mag zich steeds in een gestadigen bloei verheugen. De melk- lereranciers nemen steeds toe. Vooral nu de boeren weer melkkoeien voor den a.s. winter gaan koopen is de melkleverantie zeer groot. Tot zetters voor 's rijks directe belas tingen in deze gemeente zijn door den commissaris der Koningin herbenoemd met ingang van 1 Jan. a.s. de aftredende heeren W. Wachter en G. M. Verheijden. Naar we vernemen gaan ook uit deze gemeente een 15-tal personen, mannen en vrouwen, werken naar de schoenfabriek van den heer Van Schijndel te Waalwijk, alwaar ze een flink loon verdienen. Naar we vernemen bestaan bij de zangvereeniging „Hallelujah" plannen om in de volgende maand een uitvoering te geven. Reeds worden al repetities in ver band daarmede gehouden. IMissen. Het doet ons genoegen te mogen vermelden dat de heer C. Godt- schalk, hoofd eener openb. school alhier, heden morgen in gelijke betrekking werd benoemd te Sleeuwijk. Alhoewel het ons leed doet hem te zien heengaan, wenschen we den heer G. hartelijk geluk met die bevordering. Op de alphabetische voordracht voor een hoofd der Chr. school alhier komt voor W. v. d. Berg, onderwijzer te Amsterdam en H. Boender, onderwijzer te Hendrik- Ido-Ambacht. C-en de ren. Gistermorgen te circa hülfnegen ontstond brand in het schuurtje en vervolgens in het huis van de wed. T. Versteeg, waarin ook woonde de voerman B. Versteeg. Eén groot gedeelte van den inboedel werd gered, doch het pand brandde af, waarbij ook een geit in de vlammen omkwam. Huis was verzekerd, inboedel niet. Oorzaak onbekend. Een "begin van brand bij den bakker Vos en aan de schuur van Saakes kon tijdig gebluscht worden. Met het oog op den feilen wind, vreesde men aanvankelijk voor groo- tere uitbreiding. 's-Clravenioer. Sedert de opening van den Maasmond kwam het herhaaldelijk voor, dat de provinciale weg aan de haven alhier overstroomde. Daarin zal thans ver andering komen. Op een adres van burge meester en Wethouders, heeft het provin ciaal bestuur besloten om dien weg aldaar te verhoogen. In het aanstaande voorjaar zal dit werk worden uitgevoerd. Volgens regeling van Z. E. den Mi nister van Waterstaat, wordt de keersluis aan de Hooge Brug alhier, van 1 October tot 15 Maart buiten werking gesteld. Aan gezien in dien tijd aan de landerijen over de Vaart onder deze gemeente, Waspik en Capelle daardoor geene werkzaamheden kunnen verricht worden, heeft de heer Ingenieur te Breda op verzoek van den burgemeester, thans last gegeven om be doelde sluis tot 15 November a.s. te laten werken, onvoorziene omstandigheden voor behouden. Dit besluit van den heer Inge nieur wordt zeer toegejuicht. Donderdag is door de tuinbouw- leeraars J. A. van den Broek en J. van der Grift, in tegenwoordigheid der leerlingen van den tuinbouwcursus een proeftuin aan gelegd in den tuin van den heer J. A. Tavenier, hoofd der openbare school en secretaris vandetuinbouwvereeniging. Moge deze proef het begin zijn van een grooten bloei op tuinbouwgebied voer deze ge meente. Vanwege h t departement der Maat schappij tot Nut van 't Algemeen, zullen in den a.s. winter alhier een drietal lezingen gehouden worden, terwijl bovendien het bestuur der tuinbouwvereeniging pogingen in het werk stelt om enkele leesavonden te houden, waarvoor reeds een paar spre kers toezegging deden. Een goed vooruit zicht al zoo. Tot leden van het college van zetters zijn door den heer commissaris der Konin gin benoemd de heeren A. Dekkers en J. Versteeg. Kcrkdriel. Bij de dezer dagen ge houden verkooping van bandhout werden weder hooge prijzen besteed. Zeker zou men verwacht hebben, dat bij de heerschende malaise in de manden industrie ook de prijs der noodige grondstof, het bandhout, aan merkelijk zou dalen, doch buiten verwach ting besteedde men bijna dezelfde hooge sommen als verleden jaar. Voor de manden makers, zoowel knecht als patroon, is het te hopen, dat de verwerking van het thans gekochte bandhout betere winsten zal af werpen dan in het afgeloopen jaar. Kerkwijk. Bij vonnis der Arrond.- Rechtbank te Tiel dd. 8 Sept. jl. werd de heer H. J. K., ambtenaar van den burgerlijken stand alhier, veroordeeld tot 3 dagen ge vangenisstraf, wegens het opmaken van akten van huwelijksafkondiging, terwijl de afkondiging (aflezing) niet had plaats gehad. Naar we vernemen, heeft de heer K. zich tot H. M. de Koningin gewend om gratie. De gemeenteraad en het college van Bur gemeester en Wethouders van Ammerzoden, in welke laatste gemeente genoemde heer als ambtenaar ter secretarie werkzaam is, hebben eveneens aan Hare Majesteit een adres aangeboden, om den heer K. kwijt schelding der straf te verleenen. Meeuwen. Hier en in de omgeving is men thans druk bezig met het uitdoen der peeën, anders gezegd, suikerbieten. Evenmin als van de aardappels zal die oogst echter meevallen, vreezen we, daar ze voor het meerendeel zeer klein van stuk zijn gebleven. In suikergehalte vallen ze mogelijk wel mee, maar dat is dan 'n buiten kansje voor de fabrieken. üeilerhemert (Rietschoof). Op de steenfabriek „de Rijswaard" is eene prachtige postduif komen aanvliegen. Het dier was zoo vermoeid, dat men het met de hand kon pakken. De arbeider D. Keijne- mans nam de duif mede, om ze thuis te verzorgen. De linkervleugel is gemerkt in zwart en rood Z. E. T. G. J. S. W. L. D. 2 broed 10 terwijl op het gummiringetje aan den poot D 225 staat. (N.z.) Alhier doet zich het eigenaardige geval voor, dat reeds suikerbieten aange voerd zijn, de schipper op de lading ligt te wachten, doch het wegerspersoneel der betrokken suikerfabriek ontbreekt. Zou hier de zuinigheid de wijsheid niet bedriege:. Micuwendjjk. Het 13-jarige doch tertje van Z. v. d. Stelt viel in den diepen bermsloot en zou, als de vrouw van B. de Hoog het niet te hulp was gekomen, stellig verdronken zijn. Gisteren had op de stoomzuivelfabriek „Nieuwendijk" een ongeluk plaatseen van het personeel kwam met den wijsvinger van zijn rechterhand zoo ernstig tusschen een drijfriem dat hij zich onder behandeling van dr. O. moest stellen. Een onzer peeënvletters, H. v. d. Pijl, zijn schuitje te diep geladen hebbende met bieten bestemd voor de fabriek te Werken dam, trof het ongeluk dat bij het overateken der Maas de golven zijn vaartuig overrompel den, zoodat het spoedig zonk. Schipper en het 13-jarig knechtje P. Versteeg werden door C. v. d. Stelt van Drimmelen gered. Op een schrijven van den school opziener is besloten eene nieuwe oproeping te plaatsen ter vervulling van de vacature van hoofd der school alhier, daar er slechts 2 sollicitanten waren. Raamsdonk. Zaterdag 1.1. werd de land bouwcursus alhier geopend. Slechts een drietal leerlingen nemen er aan deel, wat met het oog op de nuttige lessen wel te betreuren is. Wij raden de boerenzoons wel aan van dit practische onderwijs te profi- teeren, liever dan den avond in verveling door te brengen. Voor de herhalingsschool, die 1 Nov. a.s. weer begint, hebben zich reeds een tiental jongelieden, waaronder met flinken snor, aangemeld. Wij kunnen niet anders doen, dan deze reeds oude leerlingen prijzen om hunne leergierigheid en hebben van goede zijde vernomen dat zelfs een fiksche baard geen beletsel is om tot de lessen te worden toegelaten. Aan de boterfabriek alhier is men thans bezig de machines te plaatsen voor het fabriceeren van gecondenseerde melk. Bij de Woensdag j.l. gehouden ver kiezing van een lid van den gemeenteraad (vacature C. A. V. van Laarhoven) v erden 5 candidaatlijsten ingeleverd en wel voor de heeren A. J. van Laarhoven, J. C. Schoen makers, J. H. Schoenmaker en W. F. Simonis (2 lijsten). Sprang, Deelden wij in het vorig blad mee dat in een gezin in onze gemeente de diphtheritis was uitgebroken, heden is een der kinderen aan de gevolgen overleden. l een. Verschillende arbeiders welke naar Haarlemmermeer waren vei trokken om aldaar suikerbieten te rooijen keerden reeds terug. De rede er van is dat buiten gewoon veel volk aldaar van alle kanten is aangekomen om deze werkzaamheden te verrichten, zoodat velen voor dit doel niet gebruikt konden worden. Een tegenvaller dus. Door den heer Giesberts, arts te Woudrichem, is ten huize van den heer Schmit alhier een geval van roodvonk ge constateerd. Vr||hoeven Cappel- Als leden van het College van Zetters alhier zijn her benoemd de heeren M. voor de Poorte en A. P. de Bruijn, die beiden verklaarden hunne benoeming aan te nemen. Kalt bommel. Op de alhier gehou den Rijkskeuring van dekhengsten werden voorgebracht 16 hengsten. Goedgekeurd werden Hellas van C. v. d. Bighelaar te Veld-Driel, Ibas van M. A. de Geus te Gameren, Humbalk van A. v. Loon te Delwijn, Max van de Hengsten-Associatie te Rossum, Congo II van M. Walraven te Vuren, Ludwig van O. v. d. Werken te Nederhemert, Arthur van M. A. de Geus te Gameren, Monarque van A. v. Eeuwijk te Hurwenen, Garibaldi van M. A. de Geus te Gameren, Jan van A. Blom te Herwijnen, Due van A. Maas te Aalst, Lucian van C. v. d, Bighelaar te Veld-Driel. IHIGDIklIEURTEM, 16 October. nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk geen opgaaf. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) Afscheidpredikatie, nm. 2 u. ds. P. 't Zandt. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers R'veld. ds. Ren nes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 n. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. nm. 2 u. ds. Eijkman uit Rossum. 2 u. ds. Goedbloed. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 ds. J. C. V» Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2, leeskerk. Geref. kerk geen opgaaf. geen dienst. W. F. Gobius du Sart. Kerknieuws. De heer Van Os, zendeling onder Israël, hoopt Dinsdagavond te Meeuwen en Don derdagavond te Genderen in de Herv. kerk op te treden. Sprang;. Naar men ons van bevoegde zijde mededeelde zal in dezen voorwinter de WelEerw. heer Ds. C. Lindeboom uit Gorinchem in het Geref kerkgebouw alhier optreden met het onderwerp „De kinderen van Korach". Ds. P. v. Toorn, pred. bij de Ned. Herv. Gem. alhier heeft voor het beroep naar Oude-Tongen bedankt. Cleuderen. Op het drietal, opge maakt ter voorziening in de predikants vacature te Zuidland komt o.a. voor onze predikant ds. Koolhaas. Wij geven hier het verhaal van de mooie genezing die, dank zij de Pink Pillen, onlangs is verkregen door Mevr. H. J. Verweijen, geb. van Leijen, wo nende te Rotterdam, Benthemdwars- straat 16. Zooals men zien kan, heeft deze genezing een einde gemaakt aan een waarlijke marteling die 20 jaren lang geduurd had. „Het verheugt mij zeer, schreef Mevr. Verweijen, u te kunnen berichten dat uwe Pink Pillen mij genezen hebben. Gij kunt mijn geluk begrijpen wanneer gij weet dat uw goed geneesmiddel pijnen heeft doen verdwijnen die sedert 20 jaren duurden en mij alle dagen martelden. Van mijn jeugd af leed ik aan bloedarmoede. Als kind was ik zwak en ik ben zwak gebleven. Als alle lijders aan bloedarmoede heb ik voortdurend allerlei kwalen gehad en er is geen enkele dag voorbijgegaan waarvan ik heb kunnen zeggen „Ik heb een goeden dag gehad. „Schele hoofdpijnen, hart kloppingen, maagpijnen, zenuwpijnen, duizelingen, benauwdheden, deden mij afwisselend of te gel ijker tijd lijden. Men had wel beproefd mij te genezen, men heeft er \oor gedaan wat men kon, en z )0 heb ik allerlei geneesmid delen en tal van ijzeriniddelen inge nomen, maar dat is alles nutteloos ge weest. Ik was moedeloos en wanhopig. Waarom heb ik de Pink Pillen willen nemen? Eenvoudig omdat personen die er gebruik van hadden gemaakt, mij er veel goeds van hadden gezegd, en ook door het lezen in de bladen van getuigenissen van personen die gele den hadden als ik. Ik wensch dat mijn brief zal gepubliceerd worden en het zal mij altijd een genoegen zijn inlich tingen over mijn verrassende genezing aan zieke menschen te geven." Wij behoeven aan dit getuigenis geen nadere .verklaring toe te voegen. Wij hopen dat zij zal vallen onder dc oogen van zieke menschen, van hen die niet konden verlicht worden, van hen die lijden en die beginnen te wanhopen. Verkrijgbaar k fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Hark liieirichlen. Geen aanvoer. Paling f0,26f 0,55 per pond. Snoek f 0,15f0,36 Witvisch f 0,04f0,20 Deze week werden aangevoerd en afge slagen 1 zalm k f 1.80 p. p. Deze week aangevoerd en afgeslagen 0 Winterzalmen f 0,00 k 0,00 p. i K.G. 14 Zomerzalmen f 1.80 k 3,50 2 Jacobszalnien f 0,40 k 0,50 Beneden Langstraat, 14 Oct. Bij het weinige fruit is de handel levendig. Men besteedt voor late winterappelen van f 6 tot f 10 per H.L., voor stoofperen f4 tot f 5, hand peren 6 tot 10 ets. per stuk en noten f 1,50 tot f 2,per 1000 stuks. Biggen aangevoerd 35 stuks. Prijzen f 8, tot f 13. Prijs der boter van f 1,27 tot f 1,41 per kilo. Aangevoerd 420 kilo. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 11 Oct. 0 99 M. 0.57 M. N.A.P. 12 102 0.52 18 0.98 0.69 Waterhoogte Maastricht (brug). 13 Oct. 0 42 M. beneden 0. 14 0 42 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Oct. 1.86 M. boven 0. 14 1.84 Idvertenllën. Verloofd PIETRONELLA L. BLANKERS en ADRIAAN THIES, AMSSDAH,) 13 0ct- 191°- Voor de ontvangen blijken van deel neming in het verlies van onze geliefde Zuster en Behuwdzuster, Mejuffrouw HENDRINA VEERMAN, betuigen wij onzen liartel|jken dank. LEVINA VEERMAN. WED. G. TEN HOLTEN-Veerman. Heerde, G. VEERMAN. C. E. VEERMAN-van Goudriaan. Heusden, L. J. VEERMAN. M. VEERMAN-Stokvis. October 1910. Heerlijk van smaak. Aanbevelend, Ondergeteekenden verklaren, dat de aard appelen door hen aangekocht v. h. a: s. Winterseizoen, geleverd door den Heer J. L. LEESTEMAKER te Heusden, wat kwaliteit en smaak betreft, volkomen vol doen. te Geertruidenberg, zal aldaar, in het Hotel Santbergen, Za terdag 22 October, om li uur, voor den WelEd.Geb. Heer J. B. ALL AR D, publiek verhuren: onder Drongelen: a in de „Besoijenscbe Waarden". In huur bij J. DE HAAN; voor 8 jaren, ingaande einde 1911. Onder Dussen: „Rietwerf" in Z.-Holl. polder, in 4 perc. De Wei- en Itouwpolder, ge naamd „de Harden Hoek van Van Haaften", in den Bieschbosch, onder Werkendam, groot 63.04.90 H.A., staat in bod: Het Westelijk gedeelte f 33.600, Het Oostelijk gedeelte f 40.000,•- De tegenoverliggende Uiterwaardsche- Wei- en Hooi polder, genaamd „de Kleine Harden Hoek", groot 11.47.70 H.A., staat in bod f 14.200, Finale Verkooping bij afzonder lijken afslag en combinatiën, op Don derdag 2é Oct. 1910, nam. 2k uur precies, in het Societeitslokaal „Wink", te Werkendam, terwijl inmiddels hoogingen kunnen worden gesteld ten kantore van Notaris KERKHOVEN, te Werkendara, alwaar en tevens ook ten kantoren van de Notarissen J. VAN HERWIJNEN, te 's-Gra- venhage en Chr. MISEROIJ, te Amsterdam,, inlichtingen zijn te bekomen. Heusden, vm. 10 u. geen dienst en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Geref. kerk vm. 9.30 leeskerk en Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalstvm. 9,30 u. ds. Kieboom uit Zalt- bommel. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.u. en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, nm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Braïcel, geen opgaaf. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, nm. 2 u. ds. Koolhaas uit Genderen. (Polderlokaal) geen opgaaf. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, nm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2. u. ds. E. Vonk. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Nabe trachting. H. Avondmaal. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds Brouwer. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u.ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk,-vm. 9.30 en nm. Herpt, nm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. geen dienst. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. Rijswijknm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. II. Visch. Sprang, vm. 9.30 u. ds. P. van Toorn en nm. 2 u. geen dienst. Uitioijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Vten, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher en nm. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. Mevr. H. J. Verweijen. HEUS DES5 Oc Op de yaa.nm.ar kt besteedt men voor: Tarwe t 7.af 8.50, Rogge f 4 50 a f 5 Gerit f -. af Haver f 4 50 a 8 50, Kool zaad f Raapkoeken f af Lijnkoeken a f Eieren van tot et. LAS I) V AR ALTER A4 Oct. Aardappelen. Vroege f ".O" f». 0; Blauwe f 3 75 a f 4 50, Zeeuwen f 4.50 a f 4 75 Jaromen f af. Hooi 'e qual. f 5.0 h J 16 "e qua! (voorde pert) f 12 0 a 14 0 Klaver hooi f 12.- 'af 14 Wil itroo /II af 12 Geel dito f f Vet e kalveren tot et. per half kilo Varkent tot een gewicht van 75 K.G. 25 a 26 ets. zwaardere 29 30 ei, Boter 0 7 21/2 a ".7 7I/2 per half RG Eieren J 1 40 1 50 per 26. ALM KERK. Lie zetting der boter ts deze week op d markt f 0 70 m de winkels dus f 0 75 per h. kilo Eieren f 1.40 per 26 stuks Boter der zuivelfabriek f 1 45. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden de volgende pry zen besteed-. Tarwe f 8.50 af 9 80 Haver f 3, a 3 60 Garst t 4. a 4 20 per H.L.; Boter ƒ0 80 a ƒ0.85 per half K G Eieren f 1.70 a 1 90 per 26 stuks Biggen f 7 50 a t 14 50, Konijnen f 1 .00 a 0.00, Kippen f .00 f .0r> per stuk SLEEUWIJKDe zetting der botr bedraagt 74 et. per half kilo en die der eieren f 160 ie 26 stuks. GESDERES Staat der uitbetaling van 26 S: t tot 8 Oc'.. der Coöp Zuivelfabriek Op Hoop van Zegen alhier Hooaste prijs f 6.30, laagste f 4 80, middel/,rips 5 45 per 100 Liter. Yisehmarkt Gorinchem. Woudriehemsehe Yisehmarkt. Yisehmarkt Haniinxreld. Rralingsche Yisehmarkt. Waalwijk, 13 Oct. Op de veemarkt aange voerd 140 runderen. Kalfkoeien van f 200 tot f 320, Kaifvaarzen van f 160 tot f250, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Ambtenaar. s-Gravenhage Leiden, Hotel Het Wapen ran Amsterdam. II. Baaijens. H. de Bont. H. Prins. A. van Dijk. L. Hollander. Ed. Godschalk. H. Wuijster. J. van Laarhoven. K. van den Berg. Geleinze Duin. allen te Heusden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2