C. BODMIN, Ph. VAN WIJK, Moois Regulateurs, Heereib. Dames Horloges, Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer Maatschappij Tl TAN WANINU i Co., Mdtel^Het Anker", A.Mutters-van Heiivyneii, Jacht- en Luxe Wapenen, Jachtbenoodigdheden. Goud, Zilver en Horloges MEIJER, Bierlaagh v.d. Heijden, Voor den Burger en den Werkman Het Volksbeddenmag a pijnloos. Ml iet schriftelijke praitie. Alle soorten KACHELS. Kruidenierswaren en aanverwante Artikelen. Nieuwe Jams, verder SOEPEN, zooals: H orlogemaker Manden. Stoelen. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Pntten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en eirkelvorm voor DUIKERS. St -Jansstraat 's-BÜSGH, Interc. Telefoon No 436, hcslaurant den gebeelen dag. Ruime zaal voor Vergaderingen, Bruilofien en Partijen. lil pak kamer dis onibel. Remise voor Automobielen. Gelegenheid voor Pension. JAM GEERTZEM. Prima kwaliteiten. Groote sorteering. Uiterst goedkoope prijzen. EENIG ADRES. GEEN FILIALEN. stag- r Tandheelkundige behandeling 'Oppert 156, Rotterdam. Veevoederkwetsers, Bietensnijders, Stroosnijders, Veevoeder potten, Karns, Melkontroomers, enz. enz. F v Weert; Fijnaart, A. G. Verhaart e.i gezin; Woensei, C. Hooijmaijers. Nederhemert, over de maand Sept. Geboren: Wouter, z. v. J. W. van uggelen en G. Boerheuvel; Wouter, x. v. M. van Wijk en N. van der Zalm. 's-Gravenmoer. Geboren: Wilhelmina, d. v. A. Prins en J. Hatenboer; Cornelia, d. v. P. v. .ilea en L. van LoonEverardus Hen- '.cus, z. v. E. J. H. van Leeuwen en C A. Roscam Abbing. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sleeuwijk, gehouden Donderdag 13 October 1910. Tegenwoordig 6 leden. Afwezig de heer Van der Meijden. Te halftien uur opent de voorzitter de vergadering met gebed, waarna de secretaris lezing geeft van de notulen van de vorige vergadering, welke onveranderd worden goedgekeurd. Aan de orde is: 1. De voorzitter doet mededeeling, dat op 28 September 1910 de kas en de boeken van den gemeente-ontvanger zijn opgenomen en gebleken is, dat de boeken regelmatig waren bijgehouden en er in kas was f 662.61. 2. Een schrijven van Ged. Staten, hou dende eenige bedenkingen tegen de op 13 Augustus 1910 vastgestelde politieverorde ning. Met algemeene stemmen wordt besloten le door Ged. Staten verlangde wijzigingen >.an te brengen. 3. Een schrijven van Ged. Staten omtrent de op 10 September 1910 vastgestelde ver ordening hondenbelasting, met verzoek om 0. a. te willen mededeelen, welke motieven er toe hebben geleid om tot verhooging dier belasting over te gaan. Wordt besloten aan dit verzoek gevolg te geven. 4. Besluiten van Ged. Staten a. Goedkeuring van het 2de Suppletoir kohier van den Hoofd. Omslag 1910; b. Handhaving van den aanslag in den Hoofd. Omslag van J. van der Schoot. Beide stukken worden voor kennisgeving «angenomen. 5. Een besluit van den heer Commissaris der Koningin, dat tot zetters voor 's Rijks directe belastingen zijn benoemd de heeren A. Sigmond en A. van der Stelt Cz. 6. Een schrijven van Ged. Staten, waarbij is gevoegd een afschrift van hun besluit van 6 Oct. 1910, waarbij de goedkeuring van het besluit van 2 April 1910 tot wijzi ging van art. 50 der bouwverordening (aantal privaten) wordt geweigerd. 7. Benoeming van een hoofd der openbare -eh >ol te Sleeuwijk. Op de door B. en W. in overleg met den istrict-schoolopziener opgemaakte voor- dracht zijn geplaatst de heeren P. Boet te U'recht,C. Godtschalk te Dussen,P. Tazelaar eu L. Verdoorn te Werkendam en M. Verzijl te Drongelen. Voordat tot benoeming wordt overgegaan, wordt bepaald, dat de benoemde eventueel 3 maanden te voren aanvraag moet doen voor ontslag. Na de plaats gehad hebbende stemming blijkt dat zijn uitgebracht op de heeren C. Godtschalk en L. Verdoorn elk 3 stem men, zoodat de stemmen staken. Bij loting blijkt de heer C. Godtschalk te Ilussen te zijn benoemd. Daarna wordt hij met algemeene stemmen benoemd tot hoofd van het herhalingsonderwijs te Sleeu wijk. 8. Begrooting Burgerlijke Armbesturen over 1911. Voor De Werken wordt deze goedgekeurd in ontvangst en uitgaaf op f 1109.en voor Sleeuwijk op f500. 9. Wordt besloten aan de Burgerlijke Armbesturen over 1911 subsidiën te ver- leenen, als voor De Werken f 1000.en voor Sleeuwijk f 500. 10. Wordt vastgesteld de gemeentebe- grooting voor 1911 in ontvangst en uitgaaf op f 18 396.65. Bij de gebruikelijke rondvraag verzoekt de heer Verhagen om een verzoekschrift aan den Minister van Waterstaat te zenden, om de bestaande los- en laadplaatsen aan de Merwede te mogen behouden, zulks naar aanleiding van de voorgenomen plannen om genoemde rivier te versmallen. Wordt besloten zulks te doen. Niets meer te behandelen zijnde, wordt de vergadering gesloten en gaat de Raad in geheime zitting over. Verslag van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen van 11 October 1910. Afwezig de heeren A. Straver, C. Vos en A. L. de Graaff. De voorzitter opent de vergadering,waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. Aan de orde zijn: a. Aanbieding derge- meente-begrooting voor het dienstjaar 1911, vermeldende in ontvangsten en uitgaven f 8289.89|. Namens B. en W. wordt deze begrooting aan de vergadering overgelegd. De heeren Boom, Van Koijck en De Graaff worden door den voorzitter aangewezen om deze begrooting te onderzoeken en daarvan in de eerstvolgende vergadering verslag uit te brengen. b. Zonder beraadslaging wordt met alge meene stemmen vastgesteld het door B. en W. opgemaakte aanvullingskohier van den Hoofd. Omslag, dienst 1910. c. Besloten wordt met het geven van herhalingsonderwijs te belastenvoor de school te Meeuwen voor den jongenscursus 1. Burghout, hoofd der schoolvoor den meisjescursus mej. Van Gelderen, onder wijzeres voor de school te Babyioniënbroek voor den jongenscursus B. Hengeveld, hoofd der schoolvoor den meisjescursus mej. Van Andel, onderwijzeres. d. De voorzitter deelt mede, dat in de bestaande verordening tot heffing van school geld niet is geregeld de heffing van school geld voor het herhalingsonderwijs. B. en W. stellen voor, deze verordening aan te vullen met de bepaling, dat het schoolgeld voor herhalingsonderwijs zal bedragen 20 cent per maand en per kind. Dit voorstel wordt met algemeene stemmen aangenomen. De voorzitter doet mededeeling, dat den 30 Sept. j.l. de boeken en de kas van den gemeente-ontvanger zijn opgenomen blijkens opgemaakt proces-verbaal, dat aan de ver gadering wordt medegedeeld. Niets meer te behandelen zijnde wordt de vergadering door den voorzitter gesloten. Verslag der vergadering van den Raad der gemeente 's-Gravemoer op Donderdag 6 October. Tegenwoordig zijn alle leden. Voorzitter de heer D. Smits, burgemeester. De Voorzitter opent ten 7 ure de verga dering en leest de notulen van 21 Sept. die na eene bemerking van den heer Beunis onveranderd worden vastgesteld. De burgemeester deelt mede, dat bij den gemeenteontvanger kasopneming is gedaan, waarbij was gebleken, dat de boeken regel matig waren bijgehouden en er f3612.28 in kas was. De vergadering besluit om een gedeelte van dit kasgeld tijdelijk te beleggen op de rijkspostspaarbank. Een schrijven van het algemeen armbe stuur, betreffende de nota van bemerkingen op de armenrekening, wordt voor kennis geving aangenomen. Op een verzoekschrift van ds. E. J. H. van Leeuwen, tot het beschikbaar stellen van een schoollokaal voor een spreker over alcoholmisbruik en zijne bestrijding, wordt goedgunstig beschikt. Op een adres van het bestuur der tuin en landbouwvereeniging wordt éénparig besloten om eene subsidie van f 25 te ver- leenen voor aankoop van leermiddelen ten dienste van een tuinbouwcursus. Op verzoek van een candidaat-veearts voor den veekring Oosterhout wordt de subsidie voor een veearts aldaar van f 6 op f10 gebracht. De Voorzitter brengt voorts aan de orde de vaststelling der gemeenterekening over 1909 en de begrooting over 1911, dewelke 14 dagen ter visie hebben gelegen en in dien tijd ook door de raadsleden in com missie zijn onderzocht. Nadat de rekening in ontvangst op f 19143.29en in uitgaaf op fl7689.61£. De gemeenteontvanger zal worden aangespoord om tot vervolging over te gaan betrekkelijk de onbetaalde posten hoofdelijken omslag en schoolgelden. Ook de onderscheidene posten der begrooting worden voorgelezen, waarbij de heer Beunis voorstelt om den post klerk ter secretarie met f20 te verminderen, de heer Versteeg om het exemplaar der Gemeentestem voor de raadsleden af te schaffen en de heer G. Verhagen om den post voor belooningen en eereblijken te schrappen; geen dezer voorstellen worden gesteund en komen alzoo niet in stemming; alleen omtrent laatstge noemden post wordt besloten deze niet uit te geven dan met des raads machtiging. Wijders wordt de begrooting vastgesteld, zooals zij was voorgedragen. De heer Beunis verzoekt den Voorzitter om bij de hoofdelijke oproeping bij de stemmingen de volgorde der presentielijst in acht te nemen, na met den dobbelsteen uitgemaakt te hebben met welk nummer van die lijst de omvraag zal aanvangen. De Voorzitter zegt van die opmerking nota te zullen nemen, maar dat hij daartoe niet den dobbelsteen kan gebruiken, aange- gezien deze maar zes oogen aangeeft en er zeven raadsleden zijn. De begrooting over 1910 wordt in dier voege gewijzigd, dat de post onvoorziene uitgaven zal worden verhoogd met het bedrag van het suppletoir kohier van den hoofde lijken omslag. De Voorzitter wenscht ook een bedrag vast te stellen voor het schoonhouden van het raadhuis. De heer Mouthaan spreekt over aanbe steden, waartegen de Voorzitter zich verzet op grond der geheimen, die de schrijftafel kan bevatten. Op voorstel van den heer Loeff wordt dit bedrag op f40 vastgesteld; tegen de heer Beunis. De heer Beunis klaagt over het neder- werpen van klei en modder aan den prov. weg en over het planten van boomen in eene laagte aan de haven, welke laagte nu zal worden opgehoogd ten nadeele dier boomen. De Voorzitter beaamt deze klachten, maar zegt dat het met het kleibaggeren aldaar wel zal zijn afgeloopen, wanneer de in uit zicht gestelde verhooging van den weg zal zijn geschied, terwijl hij niet aansprakelijk kan gesteld worden voor beplantingen, die niet onder zijn bestuur zijn aangebracht. Hierna stelt de Voorzitter aan de orde de vaststelling van het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag en de behan deling van reclames tegen den omslag. De heer Loeff stelt voor om deze punten ook in openbare vergadering af te doen, waartoe met 4 tegen 3 Btemmen wordt be sloten. De aanslagen van reclamanten worden allen gehandhaafd, met uitzondering van mej. de Zeeuw, die met f 1 en van den heer Mouthaan, die met f 1.50 wordt verminderd. Den heer Haartsen wordt wegens vertrek afschrijving verleend. De heer Verhagen stelt nog voor om de Molensticht met boomen te beplanten, welk voorstel de Voorzitter en andere leden be strijden. Aangezien het voorstel niet wordt gesteund, trekt de voorsteller het in. De Voorzitter spreekt nog in eene vurige rede over de werkeloosheid in de gemeente en wenscht eene commissie in het leven te roepen, die hiertegen middelen zal be ramen. Die commissie zou zijns inziens moeten gevormd worden uit eene deputatie uit den raad, uit het armbestuur en uit de particulieren, de laatste aan te wijzen door de hoofden van gezinnen. De raad kan zich geheel met den Voor zitter vereenigen, maar is van gevoelen dat die commissie zal bestaan uit alle raads leden en arm meesters, benevens vier parti culieren, die de raad zal aanwijzen. De heeren M. J. de Jong, A. v. Eersel, E. Kielen en P. van der Dussen, zullen namens den raad worden aangezocht om in die commissie met de raadsleden en armmeesters zitting te nemen. Niets meer aan de orde zijnde sluit de voorzitter deze vergadering. ADVERTENTIEN. ■flensden. Handel in alle soorten bericht dat hij heeft ontvangen Frambozen, Bessen, Kersen, Aardbeien, Frambozen met Bessen. Tomatensoep, Schildpadsoep, Londou- dery, Oxtial en Kerrysoep, Zalm, Kreeft, Sardines, Lunchtong en gesneden Ossetong Cibels en Soja. Gember, Vruchten op Sap. Maggi om te Kruiden. Champignons en Truffels. Steeds voorhanden: Versche Druiven en Meloenen. Minzaam Aanbevelend c. itomiAN. IloogNfraat, GOnCUll Goedkoopste Magazijn van: Uurwerken, Orgels, Rijwielen en Naaimachines. vanaf f 6.tot f 60. Gouden en Zilveren Zilveren vanaf f 4.75, Gouden vanaf f 12.Nikkel f2.85. KKJK.ERS, vanaf f 1.25. OIIOELS, vanaf f 45.— tot f 600.— Repareert Huis- en Kerk-Orgels, Pianostemmen, Solide en Billijk. Repareert TORENUURWERKEN. 4P flle/.oekt »tf)n Goedkoop HagazUn en ge zult heslist tevreden z(fn. WASCH-, REIS- RUST-, ZIEKEN-, SERRE-, CAFÉ- TUIN- Goed eu Goedkoop- Manden- Stoelenfabriek „DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. Rotterdam, Telef. 330. Enschedé, Telef. 339. Café en Uitspanning. voorheen JAN DE LEEUW, 3 minuten van Station, komende de brug over rechts Aanbevelend, Uangendljk 191 C.oriiicheiii. MAGAZIJN VAN HAMMERBESS Geweren met en zonder éjecteur. Automatisch Repeteer-Jachtgeweer BROWNING. JACHTGEWEREN uit de beroemde fabriek van J. P. SAIËR, Suhl in Thuringen. litsluitend origineele rookzwakke PATRO^E^ o. a. E C3, Walsroden, flulleriette, Schultze enz. DIANA JACHTKRUIT van Cramer en Buchholz. HEPARATI hl-INHICHTI GI. is er maar één adres in Rotterdam voor het aanschaffen van Beddengoed en dat adres is het door arbeiders (vaklieden) opgerichte 5 J Enorme sorteering lAnpok Keelden vanaf f 7.50. Zeegras lied*.tellen vanaf f 3.75. l'eeren ltedden f 17.50, f 20.f 22.50 enz. Onnavolgbare voorraad Wollen en 4»<-slikte Bek ens vanaf f2.35. Voor ge Uw inkoopen doet bezoekt het Volksbeddenmagazijn, het is Uw eigen belang! Elk die voor meer dan f 10 koopt, ontvangt voor reclame een Deken cadeau. Bij het vullen der bedden kan men ten allen tijde tegenwoordig zijn. Hoogstraat 122Rotterdam. (over het Oude-Mannenhuis). GEVESTIGD siuds 4NS 18. f 18.per Tand. f 41 TT.per gebit. M.flfl. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. ÊÊÊÊIÊÊÊÊIÊÊÊÊiÊÊÊÊIÊÊÊÊIÊÊÊÊIÊÊIÊÊI koopt men het goedkoopst bij Molenstraat Gorinchem. IiVliOOI1 van Goud en Zilver tegen de hoogste waarde. WANMOLENS van den Heer v. Mierlo, Waalre. BEKROOND met groote Zilveren en Bronzen Medaille op de Landbouwtentoonstelling te Waalwijk. WAALWIJK, naast de R. K. Kerk. Ingekomen van Loon op Zand, W. v. d. Laar, C. de Jong, J. v. d. Laar, M. v. d. Laar en J. v. d. Laar; 's Graven- bage, H. A. Ver&teeg; Capelle, A. van Beugen. Vertrokken naar Capelle, A. H. van Gooi; Dongen, F. Haartsen, J. G. van Alphen en A. A. Haartsen. (Te laat ontvangen voor ons vorig no.) SOLIDE REPARATIE-INRICHTING. JAN GEERTZEN, Miiraactiis «a tertctopn,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 6