dezelfde personen te Viry een kabel- hoisje opengebroken en de isolatoren en draden vernield. Een brigadier en twee van de electriciens, die uitgezon den waren om de schade te herstellen, liepen ernstige brandwonden op. De justitie, die meent in et saboteurs te doen te hebben, heeft een onderzoek geopendzij gelooft dat de bende veel sterker is dan drie man, maar hoopt hen spoedig iu handen te hebben. De Correspondencia de Espana maakt een telegram uit Badajoz openbaar, waarvan het de echtheid waarborgt, meldende, dat er in Portugal een samen zwering tegen de regeering ontdekt is, waarbij twee-en-dertig officieren betrok ken zijn. De commandant van de ge meentelijke garde zou in hechtenis genomen zijn. Twaalf vreemde oorlogsschepen zou den bij Lavos voor de kust liggen. Hun aanwezigheid zou verband houden met de samenzwering. De grootste geheim zinnigheid omgeeft deze zaak. De regee ring past een zeer strenge censuur toe. Franco.de Portugeesche oud minister president, is aangehouden, maar na borgstelling weder op vrije voeten ge laten. Franco is aangehouden ouder beschuldiging van machtsmisbruik tij dens zijn „dictatorschap". Hij zou n.l. tijdens zijn ministerschap zeventig be sluiten uitgevaardigd hebben, die wijzi ging brachten in kwesties, die op het gebied der wetgeving thuis hoorden en daardoor het toepassen der landswetten belet hebben. Voorts wordt Franco be schuldigd de schulden van koning Car los, ten bedrage van 465 conto's, ver effend te hebben met goederen van de kroon en niet met die van koning Carlos, en dit onder het hoofd vermeerdering van de civiele lijst geboekt te hebben Franco bestreed de bevoegdheid van den rechter in dit geval. Het bedrag, waartegen hij in vrijheid is gelaten, bedraagt 500.000 gulden. Bernardino Machado heeft tegen het vrij laten van Franco geprotesteerd. Een Duitsch blad verneemt uit Te heran, dat de Perzische regeering brieven heeft onderschept van den voormaligen "Sjah en gericht aan een Turkmenen- stam, waarin hij er bij dien stam op aandringt, de opstandelingen in Masen- deran te steunen. Door deze daad heeft de Sjah de „bepalingen geschonden, indertijd bij zijn aftreden gesteld door de Perzische regeering. Die krijgt nu liet reeht, voortaan het jaargeld in te houden, dat den ex-Sjah totdusver, volgens contractueele overeenkomst, 1 werd uitgekeerd door den Peizisclien Staat. Naar het heet, wil nu de Per zische minister van buitenlandsche zaken dat jaargeld niet meer uitbetalen. Echter wordt dan de ex-Sjah een berooid er armlastig heerschap, hetgeen voor de. Russen, in wier rijk hij een toevlucht heeft gezocht, niet bepaald prettig kan wezen, want dezen zouden hem dan vei geldelijk moeten bijspringen. Het Berliner Tag; blatt verneemt uit Rome, dat het door zijn heerlijke lig ging wijd en zijd beroemde Amalfi.dat hij de jongste ramp, die Zuid-Italië getroffen heeft, veel te lijden heeft gehad, etnstig wordt bedreigd door een aard schuiving. Het zal, evenals Cetara, Majori en Minori, door de bewoners opgegeven moeten worden. Intusschen heeft de regeering gelast, dat met den grootst mogelijken spoed de allernood zakelijkste maatregelen getroffen zullen worden. Volgens het Berliner Tageblatt heb ben de verkiezingen voor den Kroati- schen Landdag in verschillende plaatsen aanleiding gegeven tot ernstige botsin gen, Vooral te Polega kwam het tot woeste tooneelen. Naar een rijtuig, dat kiezers naar de stembus reed, is een bom geworpen. De beide paarden zijn gedood, de inzittenden zijn echter on gedeerd gebleven. Deze z md rlinge verkiezingspraktijken hebben een begrij pt lijke opwinding veroorzaakt. De Perzische regeering heeft een nota doen toekomen aan den Britschen ge zant, waarin onverwijlde terugroeping wordt gevraagd van 160 matrozen, die enkele dagen geleden van een Britschen kruiser zijn aan wal gezonden te Lingah, teneinde die plaats te beschermen tege.u de aanslagen van een bekenden roover uit de buurt. De Britsche gezant heeft geantwoord, dat de genoemde macht zou worden teruggetrokken, zoodra de belangen van rust en orde dat zouden veroorlooven. Bij het paleis Bellevue in de nabij beid van de Luther-brug te Berlijn heeft men een groven zak uit de Spree gehaald, welke zak bet naakte lijk vara een meisje van ongeveer 20 jaar be vatte, vermoedelijk een werkster of eem dienstbode. De politie looft een prijs van 100O mk. uit voor de inhechtenisneming; van den dader. Men denkt, dat het meisje gestorven is ten huize van een vrouw, die zich met misdadige prak tijken inliet. Plaat«elt|k \ieuw8." Heuiden, 2 Nov. Eene stoomzagerij in Heusden! Zou het waar zijn? We zijn op onderzofek uitgeweest en vernamen dat een Duitsehe fabrikant alhier is, om na te gaan of er terrein aan het water te verkrijgen is, om alhier een houtzagerij te vestigen. We hopen dat hij zal slagen. De circa 60-jarige J. V., die zich meer malen te buiten ging aan misbruik van sterken drank, was Maandag den geheelen dag in benevelden toestand en werd des avonds op den weg gevonden, niet in staat huiswaarts te keeren. Hij schijnt op de brug in de Wittebroodstraat, een val gedaan te hebben waarna hij bewusteloos bleef liggen. Behulpzame lieden vervoerden hem naar zijne woning en lieten hem verder aan zijn lot over. Dinsdagmorgen bleef de woning gesloten en vonden de buren hem uitge strekt op den grond liggen. De dood had een einde aan het leven gemaakt! - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Sept. 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f 10354.80 en terug betaald f 13824.04. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4965. Tegenwoordig wordt weer zeer veel aan het hengelen gedaandat dit nog wel eens de moeite loont bewees dat zekere G. v. O., die meestal zijn kostje met den hengel of de peur verdiend, het mocht ge lukken nabij de groote brug een prachtige zoo visch te vangen, waarbij z.g. winden van ongeveer 3 pond. Werkendam. Voor een vrij goed bezette Nutszaal trad eergisteravond alhier op de heer H. Dekking van Rotterdam. Hij droeg op meesterlijke wijze voor het tooneel- stuk „het Arendsjong" van Edmond Rostand en „in 't Cachot". Aalburg. De jacht op de mollen heeft weer een aanvang genomen. Zekere V. alhier wist er gisteren met behulp van zijn, daarop afgericht hondje, 46 stuks te bemachtigen. Er word 5 6 cent per stuk voor betaald. Amlcl. Tot sluismeester alhier is benoemd de heer J. L. Geerling, thans hulpsluismeester te Terneuzen. Door vertrek naar elders van den nachtwacht, tevens lantaarnopsteker, J. Aldus, is dat laatste werk tijdelijk opge dragen aan den gemeenteopzichter M. Ver steeg. Over een paar weken vertrekt G. den Dekker met zijn huisgezin van hier naar Transvaal. Naar we vernemen kan Dekker 75 en zijn vrouw f 60 per maand verdienen, terwijl tevens vrije overtocht wordt verleend. Indien het goed uitvalt zullen van hier wel meerdere huisgezinnen volgen. Capelie- De brutaliteit der dieven schijnt waarlijk geen grenzen meer te ken nen. De vorige week zijn bij een landbouwer op de Hoogevaart alhibr een 20-tal kippen gestolen, terwijl de bewoners nog niet te bed waren en zich zelfs enkele malen hadden laten hooren. Naar men zegt zijn ze tot tweemaal toe teruggeweest. Het zou jammer zijn als zulke brutale dieven aan de handen der politie ontsnapten. De vorige week kwam in de Nieuw- straat dezer gemeente door te hard rijden, dus door eigen onvoorzichtigheid, een zeker persoon zoodanig met een fiets tegen den grond te vallen, dat geneeskundige hulp moest worden ingeroepen. Naar we vernemen is zijn been erg gekneusd. bronwelen. Door den gemeenteraad alhier is besloten eene bijdrage van één cent per inwoner te verleenen aan de com missie tot overbrugging van het Keizersveer, ter tegemoetkoming in de kosten dier commissie. DllSSen. Tot het geven van her halingsonder wijs alhier, zijn belast: Aan school wijk A, C. Godschalk, hoofd aan school wijk B; A. Roubos onderwijzer aan school wijk A, en A. Broeders hoofd aan school wijk C. Eet heil. Bestonden hier aanvankelijk plannen tot oprichting van een fanfarekorps, thans wordt daarover zeer weinig meer gehoord. Wellicht moet om financieele re denen de oprichting achterwege blijven. Cpiimeren. Naar we uit vertrouwbare bron vernemen zal ons muziekgezelschap Prinses Juliana op Vrijdag 18 November 'b avonds in de openbare school een concert geven, toegankelijk voor het publiek. We twijfelen er niet aan dat het lokaal, daartoe bijzonder geschikt en ruim, weer stampvol zal zijn. De entreegelden zullen wel zoo geregeld worden, dat dit geen bezwaar behoeft te zijn, van een gezellig muziekavondje te genieten. Geertruiileiilierg. Door den Ra .ad dezer gemeente is in zijne vergade ring van 29 Oct. j.l. de heer J. Crul, boek houder te Griendtsveen, opgedragen eene commercieele boekhouding voor de acety- leengascentrale alhier aan te leggen. Door den Raad dezer gemeente is besloten aan de commissie, werkzaam voor de overbrugging der Bergsche Maas, eene bijdrage toe te kennen van 1 cent per in woner. "s •jiravenioer. In den nacht van Vrijdag op Zaterdag trof de 55-jarige onge huwde vrouw P. R. een ernstig ongeval. De vrouw, die niet wel bij het hoofd was, is uit haar bed geslapt en naar beneden willende gaan, is zij boven van den zolder gevallen. Niettemin onmiddellijk genees kundige hulp werd ingeroepen, is het slacht offer des avonds aan de gevolgen overleden. Me-ermalen hebben de schooljongens de slechte gewoonte om achter op een wagen of ander voertuig te klauteren. Dat zulks gevaarlijk is, ondervond Zaterdag het 7-jarig zoontje van den schipper J. N. Toen het knaapje weder van den wagen wilde springen, bezeerde het zich zoodanig aan zijn knie, dat het eenige dagen het bed zal moeten Louden. Met ingang van 15 dezer hebben Ged. Staten benoemd tot provinciaal veearts voor den veekring Oosterhout, waartoe ook deze gemeente behoort, de heer J. Bouwman te Tiel. De titularis krijgt Ooslerhout tot standplaats. Met ingang van dienzelfden datum is de heer A. de Jong te Capelie ontheven van de tijdelijke waarneming van den provincialen veeartsenijkundigen dienst in het district Oosterhout. De rijksambtenaren van Dengen maakten Zondagmiddag gebruik van het druk verkeer van fietsers uit de Langstraat op den provincialen weg alhier, bij gelegen heid van het vliegen op de Molenheide te Gilze-Rijen. Eenige fietsers werden bekeurd, wegens het niet in bezit zijn eener behoor lijke rijkaart. Meeuwen. Bij L. v. d. K. aan den dijk alhier kwam dezer dagen eene postduif terecht. Aan den linkerpoot heeft ze een H T metalen ringetje gemerkt 7150 Dank zij het bijzonder gunstige weer van den laatsten tijd gaat het met het rooien der suikerbieten hier en in den omtrek zeer naar wensch. Ook die arbeid is voor het grootste deel weer afgeloopen. De opbrengst is nog al ongelijk; over het algemeen wordt daarover echter zeer geklaagd. Ook klaagt men, dat er zooveel slakken zijn, die het jonge graan kaal vreten en alzoo veel schade doen. Hier en daar moest men dan ook al overzaaien. Verleden Zaterdag kwam J. de R. met zijn fiets te vallen en wel over den kop van een suikerbiet. Zijn gezicht werd daarbij leelijk gehavend. Op de vraag: wel Hannes hoe zie jij er zoo uit, was 't antwoord: ik kwam met mijn kop op de keisteenen terecht en daar kan die kop niet best tegen. Dienzelfden dag raakte hier een ventje van een jaar of zeven in den boezem. Gelukkig kwam daar Van F. aan met eene vracht bieten, die het manneke uit zijne minder aangename positie verloste, dat nu met wat schrik en een nat pak naar huis kon. Door den heer A. G. den Boesterd, inger.ieur te Alkmaar is een plan ontwor pen tot aanleg van een spoorweg, loopende van de Hank (Dussen) o.a. ook over Meeuwen naar Hedel ('s Bosch) waardoor het isole ment dezer streek zou worden opgeheven. Wij hopen dat het spoedig daartoe moge komen en dat alle belanghebbende ge meentebesturen tot medewerking zullen bereid zijn, indien althans het plan voor uitvoering vatbaar zal zijn. Aan het telefoonkantoor alhier zijn over de afgeloopen maand ontvangen 23, verzonden 26 telegrammen. Als bijzonderheid kan worden ver meld dat in den tuin van den heer B. alhier voorkomt, eene zonnebloem, die eene lengte heeft van niet minder dan 3.11 M. Mederheuiert. Door het buiten gewoon weer, dat we de laatste weken hadden, neemt de bieten-campagne een snel verloop en zal veel vroeger dan andere jaren geëindigd zijn. De opbrengst is gering, meestal f 40 per Hont land. De 18-jarige J. v. W. alhier, die moeilijk onderscheid kon maken tusschen het mijn en het dijn. vergreep zich her haaldelijk aan eens anders goed. Onze wakkere politie wist hem te betrappen en nu werd Japie, die nooit de lagere school bezocht heeft hij is niet gevaccineerd door het Kantongerecht te Zalt-Bommel tot 1 jaar tuchtschool veroordeeld. Rauiiiüidonkveei'. Zaterdagmor gen stiet bij het graven van een pulpkuil de landbouwer v. d. Velden op een hard voorwerp. Het bleek een steenen pot te zijn met ongeveer 15 kilo aan zilveren munten uit de 15e en 16e eeuw. Door den geneesheer dr. Gutteling is alhier een geval van febris typhoïdea geconstateerd. Sprang. Dezer dagen zijn op verschil lende plaatsen alhier uit de tuinen weer groenten ontvreemd. Mocht het de politie gelukken de(n) dader(s) te ontdekken. De heer W. van Suijlekom, onder wijzer alhier, is benoemd tot onderwijzer met verplichte hoofdakte te Rhoon. Door de Afd. Patrimonium alhier is ds. Remme te Vinkeveen aangezocht om voor haar in eene openbare vergadering op te treden met het onderwerp „De Sociale beteekenis der Mozaïsche Wetgeving". Zijn Eerw. zal aan de uitnoodiging voldoen en in de maand Dec. of Jan. alhier optreden. *Wök. Door de landbouwers wordt zeer veel geklaagd, vanwege de groote menigte slakken, welke het pas uitkomende koren, zooals rogge en tarwe op verschil lende akkers geheel vernielen. Sommige boeren zijn genoodzaakt hun koren opnieuw te zaaien. Verslag van de openbare vergadering van den gemeenteraad te Capelie, gehouden op Zaterdag 29 Oct. 1910, des morgens 10 uur. Tegenwoordig de heeren M. J. Rijken Az., J. van der Hoeven Bz Adr. v. d. Hoeven, A. L. Sneep, R. Middelkoop, S. Oerlemans, Afwezig de heer W. Wachter. Voorzitter: G. Vermeulen Wz. Secretaris: M. A. Verhoeven. Na opening der vergadering door den voorzitter worden de notulen der vorige gelezen en onveranderd goedgekeurd. De voorzitter deelt mede dat zijn inge komen de navolgende stukken. Ie. Besluit van h.h. Ged. Staten dezer provincie, d.d. 22 Sept. j.l., G no. 161, 2e afd. Ie bur., houdende goedkeuring der rekening dezer gemeente over het dienst jaar 1909. 2e. Besluit van den heer Commissaris der Koningin in deze provincie, d.d. 3 Oct. j.l. A no. 89, le afd. 2e bur., waarbij de heeren W. Wachter en G. M. Verheijden met ingang van 1 Januari 1911 zijn herbe noemd als leden van het college van Zet ters voor 's-Rijks Directe Belastingen in deze gemeente. 3. Het proces-verbaal van kasopneming, door Burgemeester en Wethouders gedaan bij den gem een te-ontvanger, en waaruit blijkt, dat de boeken en registers uitste kend waren bijgehouden en het vereiscjite bedrag in kas aanwezig was. Al deze drie bukken worden op voorstel des voorzitters aangenomen voor kennis- geving. Daarna deelt de voorzitter mede, aal Burg. en Weth. besloten hebben hun voor stel om op te zeggen de subsidie aan den beurtschip er A. L. Sneep in te trekken, omdat de kennisneming van de door den heer Sneep verstrekte gegevens Bitrgem. en Weth. had doen zien, dat de subsidie behoorde te blijven worden toegekend. Vervolgens wordt de gemeente-begrooling voor het dienstjaar 1911, op voorstel der commissie, in de vorige vergadering be noemd, om ze te onderzoeken, overeen komstig de overlegging van Burgemeester en Wethouders vastgesteld. Nog wordt na een breedvoerige discussie besloten de beslissing over het voorstel om het gebouw der gemeente waaruit het hulp- post-, telegraaf- en telefoonkantoor wordt verwijderd te doen sloopen en verkoopen, aan te houden tot een volgende vergadering. Ten slotte wordt overgegaan tot de be noeming van een lid van het Algemeen Armbestuur, wegens periodieke aftreding. Op de door Burgem. en Weth. opge maakte aanbeveling komen voor: J. van Pelt, aftredend en J. Huijsman. Na stemming blijkt, dat vijf stemmen op 't aftredend lid, en 1 stem op J. Huijs man zijn uitgebracht, zoodat J. van Pelt weder is herbenoemd als lid van het Al gemeen Armbestuur in deze gemeente, in gaande 2 Jan. a.s. Niets 11.eer aan de orde en niemand het woord nog verlangende, sluit de voorzitter deze openbare vergadering. Verslag van de openbare vergadering van den gemeenteraad van Meeuwen van 27 Oct. 1910 n.m. 4.30 uur. Voorzitter de heer J. Oerlemans. Secretaris de heer J. L. Sprong. 1. Tegenwoordig de heeren Van Buuren, J. W. de Graaff, A. de Graaff en Am. Straver. Afwezig 3 leden. 2. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 3. Aan de orde: Vaststelling der gem.- begrooting 1911. De heer de Graaff Czn. verklaart namens de commissie van onderzoek geene op- of aanmerkingen ten dien aanzien te hebben, waarna de begrooting wordt vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op f 8289.89}. 4. De Voorzitter deelt mede dat van Heeren Gedeputeerde Staten dezer provincie is ont vangen eene missive betrèffende het school geld voor herhalingsonderwijs. Besloten wordt dien brief te beantwoorden, zooals het concept daarvoor reeds door B. en W. is opgemaakt. 5 Hierna wordt ter tafel gebracht eene missive van de commissie tot overbrugging van het Keizersveer, houdende verzoek om eene bijdrage in de kosten dier commissie. Na eenige discussie, waarin vooral de heer van Buuren de wenschelijkheid tot bij dragen betoogt, wordt met algemeene stem men besloten, de gevraagde bijdrage tot één cent per inwoner toe te staan. 6. De Voorzitter zegt verder dat is inge komen een brief van den Burgemeester van Heusden, betreffende het opnieuw vast stellen van eene gemeenschappelijke regeling tot aanstelling van een veearts in dezen veekring. Aangezien evenwel dit onderwerp niet op de agenda is geplaatst daar bij het uitschrijven dezer vergadering, het desbe treffende stuk nog niet was ontvangen, dient allereerst te worden beslist of de behandeling daarvan in deze vergadering zal plaats hebben, met het oog op de af wezige raadsleden. Hiertoe wordt besloten. Daarop wordt zonder beraadslaging, even eens besloten tot vaststelling dier regeling voor den tijd van één jaar, ingaande 1 Januari 1911. 7. Ingekomen zijn nog: a. Prov. blad no. 127, houdende de her benoeming o. a. van de heeren K. de Joode en C. Vos, tot leden van het College van Zetters in deze gemeente, die beiden hunne benoeming hebben aangenomen; b. Brief van Ged. Staten d.d. 20 Oct. j.l. vermeldende de goedkeuring van het aan vullingskohier van den hoofd, omslag dienst 1910. Deze beide stukken worden voor kennisgeving aangenomen. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering. f 4. Vaststelling suppletoir kohier der hondenbelasting. Dit kohier wordt vastgesteld op f 11.75. Hierna gaat de Raad over in geheim comité tot vaststelling suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag. kerknieuws. («enderen. Zondag 11. maakte ds. Koolhaas in de morgengodsdienstoefening bekend dat Z.Eerw. geen vrijmoedigheid had gehad voor het beroep naar de Herv. gemeente van Zuidland te bedanken. Woensdag 9 Nov. des avonds 6 uur zal D.V. het dankuur voor het gewas in de Herv. kerk gehouden worden. Meeuwen. Op Zondag a.s. in de voormiddaggodsdienstoefening zal in de Ned. Herv. kerk alhier eene collecte worden gehouden ten bate van het Protestantsch Ziekenhuis te Heusden. §pi 'ang. Tot lid van het kiescollege, der Nederl. Herv. gem. alhier, is in de vacature ontstaan door bet bedanken van den heer J. Zwart, als zoodanig benoemd de heer A. Janson, welke deze benoeming aangenomen heeft Verslag van de openbare vergadering van den gemeenteraad van Sprang, van 29 Oct. 1910, des avonds 7 uur. Tegenwoordig alle leden, uitgezonderd het lid J. Rijken. Voorzitter: de Burgemeester Meijer. Na opening der vergadering worden de notulen der vorige vergadering gelezen en goedgekeurd. Aan de orde van behandeling worden gesteld de volgende punten 1. Mededeeling ingekomen stukken: De voorzitter deelt meea. dat de reke ning der gemeente over 1909 door Ged. Staten is vastgesteld en gesloten; b. dat bij kon. besluit ontheffing is ver leend van art. 48 der wet op het 1. onderwijs; c. dat tot Zetters zijn herbenoemd de heeren J. C. Maijers en B. Verhoeven; d. dat op 22 Sept. 1.1. de kas bij den gemeente-ontvanger is opgenomen en in orde bevonden. Een en ander wordt voor kennisgeving aangenomen. 2. Verhuring der kamer onder het Raad huis aan M. J. van Dongen voor het tijd vak 1 Jan. 1911 tot 1 Jan. 1912, voor f *0, Zonder beraadslaging aldus besloten. 3. Vaststelling der plaatselijke begrooting voor 1911, met voorstel van B. en W. tot verhooging van het maximum van den hoofdelijken omslag met f 300. Na voorlezing en toelichting der begroo- tingsposten, wordt met algemeene stemmen besloten het maximum van den hoofdelijken omslag te brengen van f 1400 op f 1700, en wordt de begrooting vastgesteld zoowel in ontvangst als in uitgaaf op f 10980,94}. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 28 October. Openb. dronkenschap B. K. te Dussen f 10 subs. 3 d.; A. V. te Werkendam, f 1 subs. 1 d.; M. P. te id f5 subs. 3 d.; D. M. V. te Veen, 3 dagen; A. W. v. G. te Gorinchem, 3 dagen hecht, met last tot plaatsing in eene Rijks werkinrichting voor den tijd van een jaar. Overtr. rijwiel-regl.P. C. A. v. S. te Woudrichem, f 1 subs. 1 d.; P. L. K. te Almkerk en N. H. v. B. te Dussen, ieder f2 subs. 2 d. Overtr. prov. regl.: J. A. v. D. te Heusden, f 2 subs. 1 d., week tucht school; B. K. te Andel, f 1 subs. 1 d. Overtr. stierenregl.: J. J. B. te Raams- donk, vrijgesproken. Overtr. verord. Dussen A. R. v. d. P. te Dussen, f2 subs. 1 d. StrooperijP. F. te Veen en J. V. te Wijk, beiden tuchtschool. Overtr. jachtdelict: J. M. B. te Herpt, f 5 subs. 4 d. met verbeurd verklaring van de inbeslaggenomen zoogenaamde afdraaier en vernieling daarvan. Overtr. vischdelict: B. B. te Werken dam, f 3 subs. 2 d. Overtr. jachtwet: C. v. H. te Bokhoven, 2 X f3 suhs. 2 X 2 d., met verbeurd verklaring van het geweer, geschat op 4 gulden, bij niet uitlevering of beta ling te vervangen door 4 dagen hecht. H. M. P. te Bokhoven, alsvoren. StraatschenderijG. V. te De Werken, teruggave bevolen aan zijne ouders. Een trekdier onbeheerd laten staan: W. O. V. te Herpt, f 3 subs. 3 d. Loopen over eens anders grond: A. B. te Woudrichem, 2 X f 2 subs. 2 X 2 d.W. B. te id teruggave bevolen N. 's L. te Veen en J. V. te Wijk, ieder 1 jaar proeftijd. Overtr. zalmvisscherijJ. v. W. te Werkendam, I. K. to Sliedrecht, v. P. te id., en J. K. te Dordrecht, elk f 20 subs. 10 d. SSargerSyke ftlaml. Heusden van 25 Oct. tot 1 Nov. Ondertrouwd: C. H. Achten, 39 j. en H. J. W. van Gorp, 37 j.J. A. Wagemakers, 28 j. en A. J. Dankers, Bij. Geboren: Janna Johanna, d. v. J. Geleijnse en L. C. Hogerheide Emma Louisa, d. v. L. P. Maas eu C. H. Steen bergen. Overleden: Elisabeth van Kuijk, 29j echtg. v. L Verhoeven. Ingekomen van Vlijmen, M. A. van Hooff's Gravenhage, J. M. Walravens Hedikhuizen, L. M. van HooffDuis burg, L. Verhoeven en gezin Tilburg, A. T. de Mol's Gravenhage, E. C. van Schijndel. Vertrokken naar Wijk, J. van Tilburg; Amsterdam, A. C. Bruijsters 's Graven hage, C. vau Wijnen. Dewerken en Sleeuwijk van 21 tot 28 Oct. Geboren Jan Pleun, z. v. P. M. de Haas en N. van den Berg Teuntje Dora, d. v. B. C. van der Stelt en J. Visser Jan Cornelis, z. v. L. B. van der Straaten en J. S. van DrielJantje Jans, d. v. P. van Veen en G. Akkerman. Overleden: Jantje vau den Brink, 80 j., echtg. v. C. A. Hendriksen. Sprang, over de maand Oct. Ondertrouwd: S. Geenen, 26 j. eu A. A. Quirijus, 81 j. Getrouwd: H. Haverhals, 26 j. eu C. vau der Sijde, 23 j.; H. J. Zwart, 40 j. en J. van den Hoven, 37 j. Geboren: Karei, z. v. F. A. Brou wers eu A. Leenen; Adriana, d. v. A. J. van Thielen en J. A. Haverhals; Meindert, z. v. J. H. van Beek en A. de Jong. Overleden: Martinus Krol, 26 j.; Cornelia T. van Zelsi, 5 j.; Teuntje Fieman, 80 j., wed. van G. Kortier. Nederhemert, over de maand Oct. Ondertrouwd (Jornelis Oomeu, 25 j- en Neeltje van der Stelt, 20 j.; Hen drik Marinus Wolfers, 31 j. en Hen- drika Hobo, 25 j. Geboren: Jacobus, z. v. J. van de Pol en C. Kozijn; Pietronella, d. v. A. de Kuijper en B. van Dockom;

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2