Duitscbland heeft reeds tieu lagen eiedeu de eerste stappen bij de regee ring der nieuwe republiek gedaan. De mogendheden hebben hiermede s'f-chis den hestaanden toestand in Portugal willen bevestigen, zonder meer. De 26 Japanners, die beschuldigd waren van deelneming aan de samen zwering om den Mikado te vermoorden tijdens diens bezoek aan de militaire school, zijn door een speciale geheime rechtbank schuldig bevonden. Deze rechtbank geeft in overwegingde streng ste straf op hen toe te passen, die de wet kent, te weten de doodstraf. De Narodni List van Belgrado heeft een hoofdar ikel, dat den niet weinig sensationeelen titel „De samenzweer ders bereiden een nieuw bloedbad voor" dr i rgt. Het blad beweert, dat de samen z veerders vergaderd hebben en besloten zijn, wanneer de troonopvolger mocht sterven, zich meester te maken van het gezag. Eerst zullen prins George en verschillende afgevaardigden vermoord worden. Daarna zal de Koning ge dwongen worden af te treden en zijn neef, prins Paul, zal tot koning uitge roepen worden. De Engelsche bladen bevatten uit voerige berichten over de gewelddadig heden, die de stakende Imijuwerkers en gepeupel in Zuid-Wales Dinsdag hebben begaan. De minister van binnenlandsche zaken trok, toen de troebelen erger werden, zijn verbod om troepen te zen don in. >eze kwamen te laat aan om zich bij de straatgevechten te Tonypandy te laten gelden. Hier is het het ergst toegegaan. De politie, geholpen door politie uit Londen, wist wel de aan vallen op naburige mijnen af te weren, maar ze kon niet beletten dat er aller lei uitspattingen werden bedreven. Vol s' de berichten zag het er in de s ten uit of er een bombardement was geweest. Overal gehavende en ge plunderde huizen en winkels,allerwegen zag ir en gewonden liggen, uit het volk en van de politie. Naar het heet waren er meer dan honderd gewonden. §»l« lik r%'■*-»*vt Heusrieu, 12 Nov. Op verzoek van den heer Leestemaker deelen we mede, dat, in de concertzaal „Concordia" de uitvoering met karakter komieken op Zondag a.s. doorgaat, op de wijze als bij publicatie is bekendgemaakt. De meikevers worden niet alleen te Oudhèusden gevangenthans komt men er ons een uit Hedikhuizen aanbieden, eveneens van een boomblad gewonnen. Ze schijnen zich dus nog op verschillende plaatsen op te houden. We danken dus voor meerdere toezending. Ged. Staten van Noordbrabant hebben in chiiging verleend aan de besturen der g meerite Heusden, Oudheusden, Herpt, V\ ijk, Veen. Genderen, Drongelen,Meeuwen, Hedikhuizen, Drunen en Nieuwkuik tot liet treffen eener nieuwe regeling omtrent de aanstelling van een veearts voor die gemeenten. Naar wij vernemen ligt het in de bedoe ling der betrokken gemeentebesturen de bestaande regeling op nieuw voor een jaar te verlengen in afwachting van de door Ged. Staten in uitzicht gestelde herziening der Provinciale veekringen. Het water wast nog steeds. Beide U'raloodsen zijn door water ingesloten en Werkendam- Donderdag a.s. hoopt de landbouwvereeniging „Werken dam en omstreken" te vergaderen, des nam. 7 uur, in het societeitslokaal Wink" alhier. De punten van behandeling zijn: 1. Huishoudelijke zaken2. Rekening n verantwoording 1909'1910; 3. Begrooting 191VI911; 4. Verkiezing 3 bestuursleden. (Aftredend zijn de h.h. M. J. Meijer, W. de Waard en B. Dekker); 5. Verkiezing van een bestuurslid in de plaats van wijlen den heer J. van der Sluijs; 6. Verslag van verschillende commissiën; 7. Rondvraag en sluiten. Tot waarnemend hoofd der school v.«>r bijzonder lager onderwijs te Sleeuwijk, is benoemd de heer M. Knol, alhier. Vrijdag 18 Nov. a.s. hoopt de Bond- ring „Altena" van Jongelingsvereenigingen of Geref. grondslag, des nam. 7 uur te vergaderen in de Geref. Kerk Werkendam A, alhier. De agenda luidt: 1. Opening; 2. Notulen; 3. „Beginsel en feit", inl. C. G. de Jong van Almkerk; 4. „Afscheids woord" van den voorz., den heer H. Zwart van Sleeuwijk; 5. Varia; 6. Sluiting. Aalst. Deze week stierven bij den landbouwer A. v. Ooijen 3 hokkelingen aan het mildvuur. Voorwaar, een groote scha depost. Almkerk- Maandagavond omstreeks zes uur woedde boven onze gemeente een hevig onweder, vergezeld van storm en hagel. Het huis van den heer D. Waard huizen werd door den bliksem getroffen, gelukkig zonder brand te veroorzaken. Audel. Naar we vernemen zal alhier voortaan één postbestelling per dag meer uitgevoerd worden, zoodat de brie venbe zorging meer geregeld zal kunnen plaats hebben. Ca pel Ie- De rederij kerskamer „Vrien dentrouw" alhier neemt in ledental toe. De repetitie's worden druk gehouden, voor .-en in de volgende maand te houden uit voering. Alweder zijn in deze gemeente kippen dieven aan het werk geweest. Bij een landbouwer op de Zandschol zijn een zeven. tal kippen op de meest brutaalste wijze ontvreemd. Moge de dieven toch eens hun wel verdiende straf ontvangen. De zoo nuttige naaivereen. „Dorcas" alhier is reeds druk met het maken van de allernoodigste kleeren voor behoeftige arme lieden bezig. Naar we vernemen kunnen reeds in de volgende maand enkele kleedingstukken aan arme lieden worden uitgedeeld. Moge deze vereeniging nog meer finantieel worden gesteund, opdat zij nog meer haar werkzaamheden kan uitbreiden. J.l. Dinsdagavond circa 5 uur viel op den Vaartkant alhier het paard van den voerman M. van der Leij zoodanig tegen den grond, dat het ruim een half uur duurde voordat het paard door hulpvaardige handen weer tot staan was gebracht. Naar we vernemen had het paard slechts lichte kwetsuren. Drongelen. Het bevolkingscijfer dezer gemeente is door het Centraal Bureau voor de statistiek te 's-Hage, vastgesteld op 206 mannen en 192 vrouwen, totaal 398. Musseil. Bij de j.l. gehouden raads vergadering alhier, is benoemd tot lid der commissie tot wering van schoolverzuim, de heer J. J. H. Snijders, gemeente-secretaris. Toen Woensdag 11. den landbouwer v. L. met een kar bieten naar den loswal reed, kwam hij bij het wisselen met een wagen, aan den kant van den weg in een vrij diep spoor zoodat zijn kar met bieten uitgleed en in den sloot terecht kwam. Na alles op den droge te zijn gebracht kon hij weer voort, niets was beschadigd. Puineren Dinsdagmorgen kwam als gewoonte de petroleumwagen van den heer v. d. V. uit Zaltbommel het dorp inrijden. In plaats van bij de paarden, liepen de koetsier met zijn kameraad achter de wagen, zoodat de paarden hun vrije loop hadden en daar wel eenigzins ge bruik van maakten. De manufacturier L. v. B. bezig zijnde zijn kar in te pakken, stond aan de kant van den dijk, doch de zware petroleumwagen liep tegen de kar, zoodat matrieële schade werd veroorzaakt. Gelukkig greep v. B. de paarden nog bij de teugels, waarmede erger werd voor komen, anders was waarschijnlijk de kar letterlijk verbrijzeld geworden. '«-Gi 'avemoer. Volgens de eerst thans openbaar geworden officiëele uit komsten der negende algemeene tienjaar lij ksche volkstelling, bestond de bevolking dezer gemeente op 1 Jan. j.l. uit 667 mannen en 631 vrouwen, totaal 1298 in gezetenen. Kaatsheuvel. Alhier werd eenige weken geleden de maréchaussée Coomans, toen hij zekeren H., die hem beleedigde, wilde aanhouden, hevig mishandeld, waarbij hij verscheidene wonden aan het hoofd opliep, vooral toegebracht door den zoon van genoemden H. Eergisterenmiddag liep dezelfde maré chaussée over den Vossenberg, waar H. woont. De achttienjarige zoon, die buiten stond, kreeg op eens van Coomans een hevigen slag, waarop hij terstond de woning binnenvluchtte. De maréchaussé zette hem na, wijl de deur gesloten was, trapte hij zoo geducht er tegen, dat het slot stuk- sprong. In huis geraakte hij nu handgemeen met de twee H 's, vader en zoon. Hij greep naar zijn revolver, doch deze werd hem spoedig afhandig gemaakt en bij het verdere gevecht moest Coomans het onderspit del ven, zoodal hij languit op den vloer lag. De jonge H. beukte met zijn klomp op het hoofd van Coomans, en ook het tien jarig zoontje van H. kwam met een lange vijl, waarmede hij eveneens den maré chaussée op het hoofd sloeg, zoodat deze verschrikkelijk bloedde; ten slotte sloeg de kleine knaap zijn klomp stuk op Coo mans' hoofd, waarna deze huiten de deur geworpen werd. De commandant der briga.de, die inmid dels ontboden was, nam de revolver in beslag en geleidde Coomans naar de kazerne. Niettegenstaande zijne nederlaag, zal hij zich daar nog wel moeten verantwoorden over deze poging (zij het dan ook mislukt) om zichzelf recht te verschaffen tegenover zijn vroegeren beleediger en aanvaller. Een nader bericht meldt, dat Coomans naar 's-Hertogenbosch is overgebracht. N. v. d. D. llade- Dinsdagavond brak er brand uit bij den broodbakker Chr. de Jong alhier. Hoewel men spoedig het blusschingswerk ter hand nam, brandde het huis geheel af. Assurantie dekt slechts een gedeelte der schade. llade en Mrimiiieleii. Bij gelegenheid der zilveren ambtsbediening van onzen geachten Burgemeester Jhr. A. R. P. V. de Girard de Mieiet van Coehoorn is Z.E.Achtb. een prachtig zilveren schenk blad aangeboden. Meeuwen. Door het Centraal Bureau voor de statistiek te 's Hage, is het bevol kingscijfer dezer gemeente vastgesteld op 458 mannen en 405 vrouwen, totaal 863. Op Woensdagavond a.s. 6 uur, zal in de Ned. Herv. kerk alhier, door ds. Klomp een dankstond voor het gewas worden gehouden. Meflerliemert (Z.Z.) Bij de Don derdag gehouden stemming voor een lid van den gemeenteraad verkreeg de heer A. v. d. Kolk (Noordzijde) 87 en de heer Joh. Spitzer (Zuidzijde) 32 stemmen, Gekozen alzoo de heer A. v. d. Kolk. (N.Z.) Door den buitengewonen was der Maas, geraakten de suikerbieten, welke langs de rivier lagen, in het water. Met vereende krachten togen boeren en wegers aan het werk, om de schade zoo gering mogelijk te doen zijn. Door net natte weder is de tarra der bieten belangrijk hooger geworden. Ze zien er dan ook onooglijk uit. Rietschoot. Toen de landbouwer Z. de Noo uit het naburige Aalst met paard en kar suikerbieten alhier aanvoerde, liep zijn rossinant gevolgd door de kar van den dijk. Veel handen maken licht werk. Op die manier was het voertuig spoedig boven gebracht, zonder dat de N. of zijn paard eenig letsel hadden bekomen. In den nacht van Donderdag op Vrijdag is op de Merwede bij Gorinchem het met pulp geladen schip, genaamd de vrouw „Aaltje" van gebr. v. d. Meyden alhier, volgeslagen en gezonken. Door middel van een roeiboot konden de beide broers, van wien één den geheelen naeht gewaakt had, het leven redden. Jammer dat hun schip niet geassureerd is. I\ieuwend|jk. Voor de landbou wers zal a.s. week alhier in het iDstituut- lokaal optreden den heer J. Bril, landbouw- onderwijzer te Werkendam om een lezing te houden over bemestingsleer. In 't gezin van A. Groeneveld doet zich een geval voor van febris typhoïdea. Nu ov ral wordt geklaagd over de Jaipjespeeën magz«;ker wel als bijzonderheid Voor de vacante betrekking van hoofd der school alhier hebben zich drie sollicitanten aangemeld. Aan het herhalingsonderwijs alhier wordt door 16 leerlingen deelgenomen. Raamsdonk. Woensdagmiddag maakten een 60-tal leerlingen der openb. school alhier, onder geleide der heeren onderwijzers, een uitstapje naar het circus Wilke te Geertruiden berg. Vroolijk hand geklap en helderen lach, getuigden dat het onzen jongens best beviel. Te h uur waren allen in vroolijke stemming weer bij moeder. Onze vroegere dorpsgenoot, de heer N. Dols, slaagde deze week voor het examen „Handelsrecht" van de Nederlandsche ac- countantsvereeniging. De hevige storm van dezen nacht wierp bij den caféhouder A. van Strien den schoorsteen van het huis. Gelukkig werd niemand door de steenklompen ge troffen. Vergadering der landbouwvereen. „Raamsdonkdorp" op Zaterdag 12 Nov. des nam. 7 uur, ten huize van Mej. Floris. DoelBestelling van voererwten, lijn meel, lijnkoek, maïs, boonen en legpooters. Sleeuwfik. Naar wij vernemen zal de heer H. Zwart, hoofd der bijz. school alhier, en benoemd als zoodanig teAlblas- serdain den len December a.s. aldaar in functie treden en is tot tijdelijk hoofd der school alhier benoemd de heer M. Knol, onderwijzer te Werkendam. Mprttiijg. In de vorige week trof den landbouwer H. de B. alhier, het onge luk, dat één zijner beste paarden in den stal dood lag. Tevergeefs werd enkele weken geleden, voor dit dier een bod van f 600. gedaan. Hier oplettend een heele schade post voor genoemde Toen 1.1. Maandag den landbouwer W. v. d. Schans alhier, op de paarden markt te Hedel zijn paard afdraafde, had hij het ongeluk te vallen, wat tot gevolge had, dat het paard op zijn lijf trapte. In bewusteloozen toestand werd hij opgenomen. Een ontboden geneesheer constateerde, 'dat een rib was gebroken. Ook bekwam hij aan zijn hand eenige verwondingen. Per rijtuig werd hij naar 's-Bosch vervoerd, vanwaar hij per stoomtram huiswaarts keerde. Zijn toestand is heden bevredigend. Ween. Blijkens opgaven van den directeur van het Centraal Bureau voorde Statistiek is het officieele bevolkingscijfer dezer gemeente 947 (485 m. en 462 vr.) Het water is de laatste dagen sterk gewassen, zoodat de kribben zijn onderge- loopen. Het vervoer der suikerbieten dat hiervan moest gebeuren, moet thans voor- loopig worden uitgesteld. Naar men verneemt, zoude het plan bestaan in de postdiensten eenige verande ring te brengen wat het vertrek en aankomst betrelt. Wordt zulks ingevoerd, dan zal een mor genbestelling circa 2 uur vroeger plaats hebben, dan thans het geval is en zoude dit voor velen een groot gerief opleveren. IVampik. Naar we vernemen bestaan bij het gemeentebestuur alhier plannen om een landbouwcursus op te richten. De vermiste vaars van den heer A. Vloeimans alhier is teruggevonden onder Capelle. Diefstal zal hier dus wel niet plaats hebben gehad. lAoudriclieill. Het getal zieken, lijdende aan de besmettelijke ziekte „febris thyphoïdea", neemt gaandeweg af, terwijl slechts nu en dan zich een nieuw geval voordoet. Reeds zijn er een twintigtal wo ningen ontsmet. Tot veler spijt zijn de voorbereidende oefeningen voor het militair onderricht opgehouden, daar er geen genoegzame deel name was. 11 ijk. De landbouwer Vos te Dron gelen had deze week een leelijk schadepostje. Dinsdagmorgen vernam hij, dat zijn veulen, loopen dein het weilapd onder deze gemeen te, dood in de wei lag. Hoogstwaarschijnlijk is dit dier tijdens het onstuimige weer Maandagavond door den bliksem getroffen. Zekere T. v. R., meer bekend onder den naam van „Tuske", bevond zich giste- ien in gezelschap met zekere D. v. B. in het cafe van v. d. M. Nadat ze genoeglijk verschillende glaasjes geledigd hadden liep het ten slotte op een vechtpartij uit, waarbij „T." weder het onderspit moest delven en door v. B. in een diegen sloot werd ge worpen. Gelukkig werd dit door eenige buren opgemerkt, die hem er uit hielpen, anders ware hij zeker verdronken. Bij de Donderdag j.l. gehouden drijfjacht werden door den heer H. uit Heusden 12 hazen neergeveld. Er is hier dit jaar zeer weinig wild. Najaarszitting der Provinciale Staten. In de in de maand December te houden najaarszitting zullen o. m. de volgende onderwerpen in behandeling komen: Mededeeling van Gedeputeerde Staten betreffende de beschouwingen van den hoofdingenieur van den Provincialen Water staat omtrent den invloed van de Bergsche Maas en de daarmee verband houdende werken op de hooge waterstanden. Ontwerp tot wijziging der inrichting en bijzondere reglementen voor de Water schappen „Polder van Heesbeen" en „Polder van Aalburg". Ontwerp-besluiten tot opheffing van 't Waterschap „Hooge Maasdijk van Stad en Land van Heusden" en tot oprichting van twee nieuwe Waterschappen, een voor het Boven- en een voor het Beneden-land van Heusden. Ontwerp-besluit tot wijziging voor de inrichting van 't Waterschap „Binnenpolder van Doeveren". Ontwerp-besluit tot oprichting van een Waterschap „Het Aalsveld". Ontwerp-wijziging van 't bijzonder regle ment voor het Waterschap „Binnenpolder van Drongelen". Ontwerp-besluit tot het toekennen eener provinciale bijdrage van 10 pet. over 1911 aan den vakcursus voor 't schoenmakers bedrijf te Drunen. Verslag van de gemeenteraadsvergadering van Sprang, gehouden op 8 Nov. 1910. Afwezig de heer J. C. Maijers. Voorzitter: Burgemeester Meijer. De voorzitter opent de vergadering. De notulen der vorige vergadering worden gelezen, goedgekeurd en geteekend. Aan de orde van behandeling worden gesteld de volgende punten: 1. Goedkeuring der begrooting van het algemeen armbestuur voor 1911. Na voorlezing wordt deze begrooting met algemeene stemmen vastgesteld in ontvangst en uitgaaf op een bedrag van f 2722,97L 2. Adres van den onderwijzer W. van Suijlekom. om eervol ontslag, wegens benoe ming te Rhoon. Burg. en Weth. stellen voor het eervol ontslag te verleenen met ingang van 1 Jan. 1911. De heer De Jong stelt voor, wegens ziekten onder het personeel, geen ontslag te verleenen voor 1 Februari a.s. Wegens staking van stemmen, wordt de beslissing uitgesteld tot de volgende verga dering. 3. Aanvraag van de gemeente Loon op Zand om voorloopige concessie voor 6 mnd. voor het uitsluitend recht tot het leggen van onder- of bovengrondsche leidingen, in of boven gemeentewegen, met het doel deze dienstbaar te maken aan het over brengen van gas der eventueel te Kaats heuvel te bouwen steenkolengasfabriek. De voorzitter geeft de noodige toelichting. De bedoeling van Loon op Zand is om bij bouw van een gasfabriek te Kaatsheuvel, deze ook dienstbaar te maken tot levering van gas voor de straatverlichting en voor particulieren te Sprang. Voor destraatver lichting zal de gasprijs bedragen l£ cent per uur en per lantaarn. Voor particulieren 7 cent per kub. M. en muntgas 8 cent per kub. M. Een gemaakte berekening toont aan dat gas voor straatverlichting niet noemens waardig duurder is dan pretroleum. Verschillende leden juichen het plan der gasverlichting ten zeerste toe. Op voorstel van B. en W. wordt met algemeene stemmen de gevraagde concessie verleend. Hierna wordt de vergadering gesloten. Kerknieuws. Genderen. Wegens het aanstaande vertrek van den WelEerw. heer ds. Kool haas, voorzitter der chr. Jongelings-vereen. „Exelsior" alhier, is als zoodanig gekozen de heer G. Vos Hzn. Mederhemert. Op Donderdag 17 November hoopt D. V. de chr. Jongelings- vereen. alhier haar 43-jarig bestaan feestelijk te herdenken. In de daaraan voorafgaande openbare vergadering hoopt als feestrede naar in de Ned. Herv. kerk aan de zuidzijde op te treden den WelEerw. heer ds. Panne bakker, eere-voorzitter der vereeniging. Waaspik- Tot leden van het kiescollege in de Ned. Herv. kerk alhier zijn deze week herkozen de heer P. Sagt, Joh. Ruiten berg, D. de Bruijn en G. van Heivoort. '§Graveiiioer. Maandagavond 14 dezer hoopt ds. F. Hoekstra, predikant te 's Hertogenbosch, in de Geref. kerk alhier te spreken over den evangeliesatie-arbeid in Noord-Brabant en Limburg Almkerk. Voor de Geref. gemeente alhier zal a.s. Donderdagavond, des avonds half zeven, in 't belang der inwendige zending van Noord Brabant en Limburg optreden ds. F. Hoekstra uit 's Bosch. ilenr^erfijke K(a»d. Andel, van 15 tot 31 October. Ondertrouwd: T. van Houwelingen, 21 j. en A J. deFijter, 19 jW. Duister ó7 j. en H. Crielaard, 22 j. Geboren: Pieter, z v. M. Versteeg en C. Naaijen. Drongelen, over de maand Oct. Geboren: Johanna, dochter, en een levenloos kind van J. Treffers en C. van d« Koppel. Overleden: Johanna, 4 dagen, d. v. J. Treffers en C. van de Koppel. Waspik, van 1531 Oct. Ondertrouwd: H. C. Schellekens, 21 j. en P. Snoeren, 19 j. Getrouwd: W. Vermeulen en J. Vermeulen. Geroren: Johanna Maria Antonia, d. v. J. v. Dieaa eu M. J. de Ruijter; Anna Maria, d. v. C. van Dongen en P. v. d. Ven. Overleden: Elisabeth J. Heijbloem, 29 j., echtg. v. H. Sprangers Adrianus J. Couwenberg, 62 j.; Gerrit van Dus- seldorp, 94 j. Wiel Zevenaar, M. G. M. v. Zandvoort. DeWerken en Sleeuwijk, v. 3 tot 10 Nov. Ondertrouwd: Hubrecht Koman, 24 j. en Geertruida Strang, 23 j. Geboren: Antouetta, d. v. G. Pelli- kaau en M van DrielCornelis, z. v. P. Kamp ©n G. Sprangers; Johanna Jacoba, d. v. P. Duiser en A. deJoode. gezin Werkendam, Anna de Vries. J. PREDIKBEI1RTEÜ, 13 November. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. ds. A. Merkeleijn te Schoon- dijke. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 6.u. ds.Laataman. Dankuur voor den oogst. Geref. kerk A, vm. 9.30 lezing en nm. 6 u. ds. de Jong. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Katwijk van Rotterdam. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar nm. 2 u. leeskerk. Voorbereiding H. A. 16 November nm. 6 uui ds. Hermanides. Bijbelbeepre- king van Paulus. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk, ds. Zwiers van Raamsdonksveer. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 5,30 u. leeskerk. 5, Geref. kerk vm. 9,30 leeskerk en nm. 2.u. ds. Van Velsen van Zuilichem. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. de. Brouwer. 6 u. ds. Brouwer uit Genderen. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Goedbloed. vm. bedie- ningH. Avondmaal, nm. Dank zegging. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 2,-^- leeskerk. W. F. Gobius du Sart. H ti bestedingen. oj- één na, staan alle aanlegsteigers onder. i worden vermeld, dat door den landbouwer P. A. Vermeulen alhier, van 520 roeden het kolossale gewicht van 85 duizend K.G. werd geoogst. er trokken naarGorinchem, B. Kraaij Veen, Joha. Nieuwenhuisen. Ingekomen van: Apeldoorn, W. Ei inert; Nieuwerkerk a. d. IJssel, H. Crielaard. Ingekomen van 's Gravemoer, H. C. v. Pas; Terheijden. W. Zijlmans; Am sterdam, A. Hoen Zevenaar, M. W. J. Wetzels; Loon op Zand, M. Kusters. Vertrokken naar Zevenbergen, C. d6 RooijRaamsdonk, D. de Rooij en A. M. Blankers; Loon op Zand, P. v. d, Vertrokken naar Sint-Kruis, J. J. H. ViscbZalt-Bominel, A. van Driel en Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalst, nm. 2,u. ds. ten Bokkel Huinink uit Well. Almkerkvm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Geref. kerk ds. Bergsma van St. Jacobi Parochie. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babyloménbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijs. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. vau der Hoff. Drongelennm. 1,30 u. ds Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. en nm. 2 u. ds B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. (Polderlokaal) nm. 2 u. ds. Van Stein Callenfels. Eethen, nm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gamerenvm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. Dekker, vm. H. Avondmaal. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. Giessen, vm. 9,30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herptgeen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 u. ds. Klomp. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp) vm. 9.30 ds. J. C. V. Meischke. Raamsdonkveer, nm. 2.u. ds. J. C. V. Rijswijknm. 2.u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en n r. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tflclig in te zenden. 17 Nov. Prov. bestuur \an Zeeland, het onderhoud van het kanaal door Walcheren, bedarende 1911, 1912 en 1913. Raming f 34 000 per jaar. ?3 Nov. Min van Waterstaat, bet onderhonden der rijksrivierwerken van de Noordgeul, de Botlek, het Hartelache Gat en de Brielsche Nieuwe Maas. en van de werken van het kanaal door het benedenheind van Rozenburg, vau 1 Jan. 1911 tot en met 81 Dee. 1913. Raming f 1S.500 per jaar. 28 Nov. Prov. bestuur van Zuid-Holland, het onderhoud der werken, behooreude tot de buitenhaven te Scheve- ningen, gedurende 1911. Raming f 7900. 28 Nov. Prov. bestuur van Utrecht, net uitvoeren van baggerwerk in het gekanaliseerde gedeelte van den Hol- landachea IJssel. Raming f 5830. 30 Nov. Min. van Waterstaat, het onderhoud der werken voor scheepvaart, afwatering en gemeeusehap langs de Bergsehe Maas en het riviervak Dongemond- Drimmelen van den Amer, gedurende de jaren 1911,1912 en 1913, in 7 perc. Raming resp. 790, f 9250, 8680, 6450, 271, 11.160 en 1890. 30 Nov. Prov. bestuur van Groningen, het onderhond van de bodemdiepten in de haTez te Delfzyl, gedurende het jaar 1911. Raming 85,000,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2