KUNST ft* l 's-Bosch, Kerkstraat 48, Firma Soesman, In de „Kleine Winst „C EIIE S" Landbouwwerktuigen, Ovenkachels met verwarmvoet. I. G. MORTIER Zonen, Hoogstraat a 7 en 8, Gorinchem. SIMON VALK. rechtsgeleerd Adviseur, Wed. W. II. Vaags, C, Goud, Zilver en Horloges MEIJER, W. VAN RAAMSDQNK, Hi van Herten en Altena tan Zaterdag 12 Not. 1910, No. 2996. Tandtechnische Inrichting. VUL HAARDEN. Echte BentalPs Bidensmjmachir- Vee voeder ketel?. Herverzekering Gratis. Gebitten a f 40.- JACQ. DE BRAVE, C G nieuwkoop, Drongelen. lu;e vaste prijzen. Tegelplaten, j* Vulcmmers, 1IEUM19EA. R reestraat. alle soorten nieuwe groenten in blik. Alle soorten nieuwe Hollandsche en Engelsche Jam. HOU 91 A ft. - 13 JFL TT 3BL JES R KL, behooreifle bü let NieiwslM yoor bet BUITENLAND. Het Hbld. van Antw. schrijft: De sluiting der tentoonstelling te Brussel is niet zoo glorievol geweest als de opening. Zij is ontaard in eene walgelijke zwelgpartij. Daar er nergens iets te zien of te doen was, had alles zich verzameld in Oud Brussel en zelfs daar stonden de stoelen reeds opgestapeld, flesschen ingepakt, in vooruitzicht op het vervoei. Kwamen er nog klanten, die moesten dan maar blijven staan. De dorpsfanfare komt aan een lokaal een deuntje spelen; de baas is hiervoor dankbaar en laat een half dozijn fles schen leegschenken. Vandaar naar een ander lokaal en zoo voort van herberg tot herberg. Klanten, die men vroeger nooit zag, slibberen tusschen de muzikanten om kosteloos mee te drinken en ten 10 ure is elkeen dronken. Men zingt de Carmagnole en men wacht niet meer tot de lokaalhouders trakteeren; men steelt de flesschen, men rukt de blikken of kartonnen reclame borden af, men slaat er op met de leege flesschen, men maakt een helsch lawaai, kortom het is geen Brussel- Kermis meer, bet is Brussel-Carnaval, zegt de XXe Siècle. En de tentoonstelling sterft, niet de roemvolle dood, die haar toekomt, maar verstikkend in slijk en beestachtige dronkenschap. Dicht bij het station Montenau, aan de spoorlijn van Aken naar St. Vith, ligt een reeks heuvels, die zich tot aan de Belgische grens uitstrekken. Een mijnwerkersbaas, zekere Jung uit Eitorf, bekeek die heuvels, toen hij jaren ge leden vcor den aanleg van een spoorweg in de streek kwam, eens nader en uitte het vermoeden, dat men met oude goud- wasscherijen en niet, zooals men be weerde, met hunnengraven te doen had. Jaren lang deed hij moeite om een ont ginning te ondernemen. In 1902 werd hem ook concessie verleend, maar bij gebrek aan geld kwam de zaak niet verder. In dit jaar kwam hij te over lijden, en nu pakte zijn zoon, Fritz Jung te Iveldiugen, de zaak doortastender aan. Er werden onderzoekingen gedaan, die, volgens de Kölnische Zeitung, de stout ste verwachtingen overtroffen, en nu is reeds een van de vijftien velden, waar voor concessie verleend was, door onder nemers van elders gekocht en is daai het boren begonnen. Het goud, dat men onmiddellijk onder het maaiveld ge vonden heeft, is van zeer goed gehalte men zegt, dat het 960 fiju is. De heele concessie van Jung beslaat een opper vlakte van 2.189.000 vierkante meters. Men verwacht, dat de ontginning van alle goudvelden in de eenzame streek binnenkort in vollen gang zal zijn. Donderdag werd uit Nancy gemeld De Meurthe heeft het lager gelegen gedeelte van de stad onder water gezet. Aan meer dan 1500 personen moest huisvesting verschaft worden. Alle rivieren in deze streek zijn buiten haar oevers getreden en hebben de aan den oever gelegen huizen onder water gezet. De Moezel heeft de verbindingen tusschen verschillende gemeenten on mogelijk gemaakt. Pont Mousson staat onder water. Verschillende straten zijn ontruimd, 50 hoogovens en verschillende fabrieken zijn stop gezet. Ontaarde ouders te Pattenbach bij Gmunden hebben hun stiefdochter 14 jaren lang in een kelder opgesloten gehouden, omdat zij het erfdeel van het kind (4000 kronen) tot zich hadden genomen Het kind werd door een toeval ontdekt. Het had de spraak verloren en kon staan noch gaan. BINNENLAND. De wiutervloed van de Maas is te vroeg gekomen. Niet alleen dat in allerijl in Noordelijk-Limburg het vee van de weiden moest worden gehaald, ook vele te velde staande gewassen zijn verloren gegaan, omdat op zoo'n hoogen stand zoo vroeg niet gerekend was. Bij Oldebroek is Donderdagmorgen een wagen, bespannen met twee paarden, onder de stoomtram geraakt. De voer man werd deerlijk gekwetst, de paarden waren op slag dood. De toestand van den voerman schijnt hopeloos. Te Heesch (N.-Br.) werd de vorige week een spoedeischende raadsvergade ring gehouden, waarin de gemeente ontvanger voor zes weken in zijn functie werd geschorst. De burgemeester teeken- de bij Ged. Staten verzet aan tegen dit besluit. De „Msb." verneemt daarover het volgende In 1888 verkocht de gemeente een stukje land aan een inwoner van Heesch. Toen de koop beklonken was, zeide de kooper geen geld te hebben om de heele koopsom te betalendie f 120 beliep. De man kwam met f 20 op afbetaling. De ontvanger, de heer Van Oordt, vroeg het advies van B. en W. in deze, en het dag. bestuur vond de afbetaling goed. B. en W. zeiden deD ontvanger aan, dat hij de 20 gulden, die hij had ontvangen, alsmede de verdere afbeta lingen, apart moest houden, totdat de geheele som was aangezuiverd, om ze dan in eens te boeken onder ontvangsten. Dit is nu na 22 jaren geschied, doch de meerderheid van den raad schijnt thans gevraagd te hebben naar de intresten van het geld en daar deze niet verantwoord zijn, wat trouwens niet ging en waarmee de ontvanger niets te maken heeft, wijl dit't werk is van B. en W., heeft de raad hem ge schorst. Omtrent de dubbele moord te Spaarn- dam wordt het volgende uog gemeld: Woensdagmiddag te 3 uur is de justitie uit Haarlem weder naar Spaarndam geweest, thans in verband met de om standigheid, dat alles er op duidt, dat de misdaad niet is gepleegd door meer dan één persoon, doch door een enkeling. Het vinden van de twee kopjes, waaruit broeder en zuster gewend waren hun koffie te gebruiken en dat van een derde, apart te voorschijn gehaald; het vinden van een sigarenvaas op de tafel, dat alles heeft de justitie tot de over tuiging gebracht, dat hier een wanhoops daad heeft plaats gehad. Men vermoedt, dat zich Zaterdagnamiddag bij den heer Melchior iemand heeft aangemeld, om financieele hulp, dat de twee oudjes hebben gedacht hem wel te zullen zien verdwijnen wanneer zijn pogingen niet lukten en dat sij daarom hun boter hammetje om 6 uur, dat niet in hun maag is gevonden, niet hebben ver orberd. Men denkt ook, dat de bij de familie bekende gast zoolang is blijven zitten, tot hij, met de plaatselijke toe standen bekend, kon vermoeden, dat niemand meer zou binnentreden, eu dat hij toen, ten einde raad, na de pertinente weigering van den heer M. om geld te geven, tot gewelddaden is overgeslagen. De justitie heeft bij de toen verza melde familie nagegaan, welk persoon zoo intiem met de beide vermoorden omging, dat zij voor hem beleefdheden overhadden, die zelfs de predikant noch andere notabelen uit de gemeente ge wend waren te ondervinden. In Spaarndam gelooft mon algemeen, dat de justitie thans op het goede spoor is. Het aanwezig zijn van een bedrag van f 1270 in de anders zoo berooide gemeentekas van Spaarndam, kon niet anders bekend zijn dan aan personen, die wisten hoe juist even voor Zaterdag de bijdragen van rijk en provincie aan den vermoorden ontvanger waren toe gezonden. Men zoekt dan ook thans in deze richting. EEK NIEUW OHUERZOEk TE PAPEMDRECHT. Ken bezoek van een reporter aldaar. En wat li(f vernam. de slijm met massa's loskwam in groote grove groene stukken, terwijl de hoest, welke hem meer dan 5 jaar geplaagd had, gaandeweg verdween. Daarom kan ik dan ook de Abdijsiroop als een probaat werkend middel aan een ieder aanbe velen". Wij achten de bovenstaande verklaring zóó belangrijk, dat wij niet aarzelen ze aan al onze lezers voor te leggen. ADVERTENTIEN. Coöp. Steomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZEGEN", denderen. KOTER, kllM. Gerechtigd tot hot voeren van het ■Mik *l>ofer»uerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.45 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. Wij nemen hier in zijn geheel over het relaas dat afgedrukt is in het „Dor- drechtsch Nieuwsblad" van Donderdag 10 November. DE PAPENDRECHTSCHE STRAF ZAAK, welke de kolommen van alle bladen heeft gevuld, heeft zeer zeker de belangstelling op dit bekende dorp bij Dordrecht gevestigd. Toen onze verslaggever van een be langwekkend geval in die plaats vernam spoedde hij zich daarheen en de mede- deelingen, die hem gedaan werden door Mejuffrouw A. v. d. HERIK aldaar, drukken wij hierbij woordelijk af, opdat een ieder daarvan kennis kan nemen. Mejuffrouw A. v. d. HERIK, wonende dicht bij het Gemeentehuis te Papendreeht, deelde het volgende mede: „Mijn echtgenoot is 33 jaar en ijzer- werker van beroep. Meer dan 5 jaar werd hij geplaagd door een zwaren hoest en was benauwd op zijn borst. Alles heeft hij gedurende dien tijd aangewend om van dien vervelenden hoest bevrijd te worden. De slijm zat hem zoo vast als een muur op de borst. Vooral in den morgen was de pijn ondragelijk door het geforceerde hoesten. De slijm wilde maar niet loskomen. Wij lazen een boekje over de Abdijsiroop, Klooster Sancta Paulo, en hoorden deze door die en gene roemen en besloot mijn man ook dit middel voor zijn kwaal aan te wenden. Wij kochten de Abdijsiroop bij den winkelier W. van Dalen en ik kan verklaren, dat bij het eerste gebruik Klassikaal f 1.9©. 1/1© 3 o/0 T(jdgeestlot f 3,— Klassikaal f ©.©O. 1/9© 3 o/0 Tijdgeest lot f 1,5© Klassikaal f ©,3©. 3 Tijdgeestpolis f 11, De Polissen geren 3 loterijen precies dezelfde kaneen als 1/20 Staatslot, doch zijn veel voordeeliger. Verkrijgbaar te Rotterdam aan het Hoofd kantoor Wijnstraat 16. Te Heusden, bij W. v. HELDEN, Breestraat. Te Veen, bij Tj. JONKER. Te Gilsen, bij J. v. HERWIJNEN. Toezending naar buitea na ontvangst bedrag plus f0,15 voor porto- en zegélkosten. volgens 't nieuwste systeem, plaatsing zonder pijn, met 4 jaar schriftelijke garantie. Slecht passende gebitten worden spoedig en zeer billijk hersteld. Consult dagelijks. Des Zondags van 9—12 uur. t. o. liet postkantoor. Méc. Dentist. Dc van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN a JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordijnen, Overgordijnen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen, gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidsco ree tten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Karpetten, Kapok en Veerenvoor Bedden, enz., enz. Beleei'd aanbevelend, werden op de Prov. Lindbouw-Tentoonstelling te Waalwijk, bekroond met de EERSTE PRIJS en EERE- PRIJS van H. M. de Koningin der Nederlanden. Vraagt prijzen en inlichtinger aan den vertegenwoordiger: Min geslepen. EXTRA FIJNE Kantoor Hoofdsteeg 38, ingang Nieuwehavensteeg 2L Tel. Int. no. 3884. ■Behandeling vun processen en voeren van verdediging voor alle rechtscollege's. Ineasseeriog van vorderingen zoo in hinueii- als buitenland, behandeling van huwelijks-, echisehel- diitgs- en e?»fcniszaken. Repoueeren van febrieks- en handels merken. Opmaken van vennoolschaps-coiitraclen en van alle verder voorkomende acfen en contraeten. Adviezen ia alfe voorkomende zaken. Kantoor-uren 5. 5 Vulkachels, '2 lersche Kachels, Z Gewone Stookkachels, (met kookinrichting) Platte Pijpkachels. ss Kolenbakken enz. Haven, Waalwijk. Kr ietrompetter staat, HEUSDEN, bericht dat hij heeft ontvangen Leverpastei per half blik 25 cent. Leverpastei getruffeerd per half blik 32£ Reclamepastei per blikje 13 Gesneden Rookvleesch per half blik 55 Gesneden Ham per half blik 50 Zalm, Sardines, Kreeft, Lunchtong, Ossetong, Garnalen, Mosselen, Ansjovis, Paling in Gelei. Vruchten op Sap. Prima kistjes vijgen. Versche Druiven. koopt men het goedkoopst bij Molenstraat Gorinchem. IH'KOOP van Goud en Zilver tegen de heogste waarde. Kcizersdjjk E 59. Itaainsdoiik(veer). Boek- en Papierhandel. Handelsdrukkerij. Eeveriiig van alle soorten spoedig en tegen lage prijzen. Voor Registers met speciale liniatuur vrage men prijsopgave. Afbceldiug ran het Gemeentehuis te Pupeinlrecht. Kuninkl. Goedgekeurd. Reserves Ruim f 50.000. 1/5 3 T|jdgeestlot f Betaalbaar met f 1,per maaud. heeft een prachtige nienwe aanvulling in hare ie 1; Vraagt onze uitgebreide Catalogus. PM Vertrouwd Fabrikaat. Zeer concurreereude prijzen. GROOTE VOORRAAD. Minzaam Aanbevelend

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 5