zaten sedeit 3 dagen in het ijs aan den mond van de Wolga vast. Bij den mond van de Wolga staan verschillende dorpen onder water. Van 100 ondergeloopen huizen zijn er 10 ingestort. Vele visschershooten zijn ver nield door den druk van het ijs. De toestand der dakloozen is verschrik kelijk. Schepen, die uit Europa te Colomba zijn aangekomen, berichten, dat zij een geheelen dag door doode visch hebben gevaren, hetgeen volgers de redactie van de New York Herald wijst opeen onderz* esche aardbeving PlaiitKelllli \leuwK. lleusden, 3 Dec. Gedurende de maand November is alhier 131.7 mM. regen gevallen. Aantal neerslagdagen bedraagt 21. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Nov. 1910 ingelegd f 9870.60 en terugbetaald f 14416.21. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4979. Gisterenavond ten 8 ure vergaderde de raad dezer gemeente ter behandeling van het ingediende plan voor den bouw eener school voor M. U. L. Onderwijs alhier. In een volgend nummer deelen we het verslag mede. Wij kunnen nu reeds mede- deelen dat het voornemen is, bedoelde school te plaatsen op het Burchtplein tegen over het Tramstation. Volgens de teekening zal het een smaak vol gebouw worden, met het front nagenoeg tegenover genoemd station en de ingang voor de leerlingen in de straat, loopende naai het Wijkscheind. H7erkeiidam. De muziekavond, Woensdag 1.1. gegeven door de dames Taselaar, De Grood en Van Erp, uit Rotter dam, ia uitstekend geslaagd en de heer Brill, die mevrouw Kerkhoven voor het organiseeren daarvan dank bracht, was zeker de tolk der aanwezigen, ook toen hij hoopte, dat zulk een avond in deze gemeente nog meermalen zal gegeven worden. De directeur van het postkantoor bericht hiermede aan belanghebbenden, dat op Zondag 4 December geen postpakketten ter verzending worden aangenomen. Voorts wordt de aandacht gevestigd op zorgvuldige verpakki g en adresseering. Een tweede adres in het pakket verdient aanbeveling. Aan het postkantoor liggen de vol gende brieven als onbestelbaar: le. Aan mijn lieve Marie den Haag. 2e. den heer J. Os, Poste restante Rot terdam. 3e. Photografie Electrique Brussel. 4e. jj 5e. Mej. M. Brantenaar (drukwerk) Friezenveen. Doordat de hit van den bakker v. R. van een kruiwagen verschrok, liep deze met kar en al achteruit van den dijk en kwam in een diepen sloot terecht. Gelukkig kwam er direct hulp opdagen, die den bakker met hit en kar op het droge hielpen, zoodat dit ongeluk betrekkelijk goed afliep. Capellc. Deze week bezeerde zich een werkman op de schoenfabriek van den heer C. Vos alhier, zoodanig met een mes, dat bloedvergiftiging ontstond en hij zich direct onder geneeskundige behandeling moest stellen. Naar we vernemen is de man toch aan de beterende hand. Alweder is alhier een hooimijt een prooi der vlammen geworden en alweder ontstaan door het spelen met lucifers door kinderen. Zouden de ouders van kleine kinderen niet beter op hun kroost kunnen passen en er voor zorgen, dat zulks niet meer gebeurd Deze week werden de bewoners, der kom alhier opgeschrikt door het geroep van brand, groote rookwolken kwamen uit de woning van Van Mechelen opzetten. Bij nader onderzoek bleek evenwel, dat de schoorsteen aan het branden was, met een paar emmers water werd daaraan een einde gemaakt. Kotlieil. Terwijl de arbeider A. Stor- chart bij den landbouwer Joh. Burghout bezig was op stal met net verzorgen der paarden, werd hij door een der dieren zoodanig tegen de kn'e geslagen, dat hij naar zijne woning vervoerd moest worden. Dr. Millenaar uit Dussen constateerde, dat er een beentje in de knie gebroken was. Vooreerst zal er van arbeid voor den patiënt wel geen sprake zijn. Teneinde een geregelder en betere afvoer van het polder water te krijgen, hebben ingelanden van het waterschap „De polder van Eethen" besloten, den z.g. „Domp" of „Peperbus" te doen inrichten tot stoom gemaal. Vooral de laag gelegen perceelen zullen door het tot stand komen er van zeer gebaat worden. Eindelijk zal de zoolang verwachte en de zoozeer begeerde fanfare alhier tot stand komen. Men heeft de instrumenten betrokken uit de bekende fabriek van den heer Kessels uit Tilburg. Mej. A. Vogel, onderwijzeres aan de openbare school alhier, staat no. 1 op de voordracht voor een gelijke betrekking te Zierikzee. Geertruideiiberg. Volgens ont vangen bericht is de heer G. Risseeuw, klerk der posterijen alhier, geslaagd voor het examen telegraaf-radieaal. Genderen. Door A. de J. alhier is onder een groot getal mollen er ook een gevangen die geheel wit was. Bij den landbouwer C K. alhier stierf een jong rund aan het vuur. 's Graveilioer. Op uitnoodiging van het Departement der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen trad voor eene goed bezette zaal Zaterdagavond alhier op de heer H. de Greeff te Frederiksoord om te spreken over de ooftteelt. In algemeene trekken gaf spreker enkele nuttige wenken betreflende de bewerking van den grond, de wijze en den afstand van aanplanten, het snoeien, bepaaldelijk der onregelmatige vormen, het besproeien m t kalkwater en ook pap, het bemesten met gier en kunstmest en de keuze van fruitboomen, waarbij spreker het vooral opnam voor de struikvormen. Met tal van kiekjes werd een en ander aan schouwelijk voorgesteld en verklaard. Na de pauze werd dit onderwerp ver wisseld met dat over groenteteelt, waarbij spreker in het kort enkele wenken gaf omtrent de grondbewerking, het aanleggen van winterbedden, de aanwending van kunstmeststoffen, den aanleg van broti- kassen, om eindelijk zijn gehoor bijzonder te bepalen bij de teelt van bleekselderij, prei en nieuwzeelandsche spinazie. Wij hopen, dat op dit gebied meerdere lezingen zullen volgen, omreden van zoo'n avond ieder wat mee kan dragen. Bij besluit van Gedeputeerde Staten van 24 dezer, G no. 271, is de begrooting dezer gemeente in ontvangst en uitgaaf van f 10771.18 goedgekeurd. Van de 19 lotelingen der lichting 1911 uit deze gemeente zullen er 4 voor volledige en 2 voor korte oelening worden ingelijfd. Meeuwen. Zaterdagavond j.l. gaf onze harmonie „Kunst en Vriendschap" voor een stampvolle zaal haar eerste winter- concert. Het programma werd zeer goed afgewerkt, vooral de komische voordrachten vonden steeds veel bijval. Op het einde hield de heer Dammers een keurige rede, de vereeniging dank brengende voor hetgeen zij had ten gehoore gebracht, terwijl hij de hoop uitsprak dat wij nog meer met zulke genoegelijke avonden zouden vergast worden. De harmonie speelde daarop ter zijner eere „een lang zal hij leve". Ruim half elf uur was alles geëindigd en keerde het publiek zeer voldaan en rustig naar huis toe. Door Ged. Staten is het aandeel dezer gemeente in vereeniging van Genderen en Drongelen, in de lichting 1911, bepaald op 9, te weten 6 voor volledige en 3 voor korte oefening in te lijven manschappen. Het aantal ingeschrevenen voor die lichting bedraagt 29. MieuweinISjk. Zondagmorgen over leed de oudste inwoner dezer gemeente, de heer Adr. Thielen, in den ouderdom van bijna 93 jaren.* Dinsdag j.l. is alhier een drijfjacht gehouden door D. D. en gezelschap; er weiden niet minder dan 18 hazen geschoten. Maandagavond hield de heer J. Bril, land- en tuinbouwonderwijzer te Werken dam, voor den landbouwcursus en belang stellenden alhier, zijn eerste lezing over bemesting. Voor een tamelijk goed bezette vergadering begon hij te spreken over ver schillende meststoffen en hield den aan wezigen ook voor het groote nut van een goede grondbewerking. Aan 't einde werd ieder in de gelegenheid gesteld om hetgeen hun niet duidelijk was, nader toegelicht te zien. Te negen uur verlieten de aan wezigen de zaal en we mogen aannemen, dat allen voldaan huiswaarts keerden. Wij verwachten dat deze lessen, die eiken Maandagavond te zes uur zullen worden gegeven, door tal van belangstellenden zullen worden gevolgd. BXaamsdoilk. De verkiezing van een lid van de Kamer van Koophandel en Fabrieken (vacature M. de Bruijn) is door Burgemeester en Wethouders bepaald op Donderdag 29 December a.s. Op de Woensdagavond in het café „De Koppelpaarden" gehouden aanbesteding werd de levering van 100 balen lijnmeel aangenomen door den heer J. Ooms te Oosterhout k f 10.94. lX&ams<loiiksveer. Naar men ons mededeelt zal de gemengde zangver- eeniging „Excelsior" a.s. Woensdagavond ten 6 uur een uitvoering geven in het kerkgebouw der Ned. Herv. Gemeente aan het Veer. Waar „Excelsior" staat onder leiding van den heer Snijders en de toegangsbewijzen tegen een zeer matigen prijs te bekomen zijn, mag men wel verwachten, dat velen zullen genieten van datgene, wat ten gehoore zal gebracht worden. - Aan het postkantoor alhier, en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Nov. 1910 in de rijks postspaarbank ingelegd f9428.22 en terug betaald f 8796.39^. Het laatste, door dat kantoor uitgegeven boekje, draagt het nummer 4635. Dezer dagen ontving de heer A. J. Bechtold de blijde tijding, dat hij geslaagd is voor het examen telegraaf-radieaal. De heer B. is verplaatst naar Tilburg. Burgemeester en wethouders dezer gemeente zullen aanbesteden, het ophalen van bet straatvuil in 1911. Eindelijk zal dan toch in deze zoolang gevoelde behoefte worden voorzien. *Sleeuw||k. Aan de rivier „de Mer- wede" is alhier een gesloten fleschje ge vonden, waarin zich een schrijven bevond, luidende als volgt: „Liefdeverdriet was de drijfveer dezer misdaad. Verdronken 12 Juni 1910. W. Dierop, Nijmegen." Tegen verschillende hoofden van ge zinnen is proces-ver baal opgemaakt wegens niet binnen acht dagen ter secretarie kennis geven van verhuizingen binnen de gemeente. Sprang. Gedurende de maand Nov. werd alhier aan het hulppostkantoor op 's Rijkspostspaarbank belegd een bedrag van f 1470.28 en terugbetaald f 615.79. Donderdag 8 Dec. e. k. des avonds 7 uur hoopt de Chr. werklieden-vereeniging „Bid en Werk", afd. Sprang van het Ned. Werklieden-verbond „Patrimonium", haar twee-jarig bestaan feestelijk te herdenken. I röhoeven-Cappel. Gedurende de maand November werd aan het hulp postkantoor in R. P. S. ingelegd een bedrag van f 2338.19. fVoudricheiii. Vanaf 1 December is de maréchausseé A. Achterberg alhier geplaatst bij het detachement der Kon. Maréchausseé's te Waalwijk. *Wük Zaterdagavond gaf de zang- vereeniging „Crescendo" hare aangekondigde uitvoering. Deze vereeniging met haar flink getal leden is er een die er mag zijn, want zij telt goede zangeressen en zangers. De verschillende nummers werden dan ook goed ten gehoore gebracht. Wel zouden wij nog iets meer eenheid en gelijkheid van inzet en iets meer-verschil van piano en forto wenschen Hoeveel mooier ware b.v. no. 8 (Eere zij God) geweest, als men iets meer had kunnen merken van dat aan zwellen tot dien machtigen jubelkreet der engelen. De vereeniging is echter nog jong en heeft slechts korten tijd een nieuwen directeur, zoodat we er niet alles van mogen en kunnen verwachten. Hetgeen in de pauze en tusschen de nummers aan voordrrchten werd ten beste gegeven, viel zeer in den smaak, vooral „Mijn eerste kennismaking" was goed. Dank zij de goede maatregelen van het polderbestuur alhier, is de afwatering aan den „Beerenhoek" zoodanig verbreed, dat nu met de donkere winteravonden alle gevaar van in den sloot te rijden of loopen is buitengesloten. Eertijds was de ingang van dezen weg nabij de sluis zoo smal, dat herhaaldelijke ongelukken onvermijdelijk waren. Verslag van de raadsvergadering van '8 Gravenmoer, gehouden op Woensdag 30 November. Tegenwoordig alle leden. Voorzitter, de heer D. Smits, burgemeester en secretaris. Na opening dezer vergadering leest de voorzitter de notulen van 6 October j.l., die daarna ongewijzigd worden vastgesteld. De voorzitter deelt mede dat er op 5 Nov. bij den gemeenteontvanger kasopne- ming is gedaan, waarbij was gebleken, dat de boeken regelmatig waren bijgehouden en er aan kas was f 2442,59^, dat een gedeelte der kasgelden op de rijkspost spaarbank is belegddat door Ged. Staten zijn goedgekeurd het suppletoir kohier van den hoofdelijken omslag en de gemeente- begrooting over 1911; dat tot zetters zijn benoemd de heeren A. Dekkers en P. van der Dussen, laatstgenoemde ter vervanging van den heer J. Versteeg, die zijne benoe ming niet aannamdat met ingang van 15 Nov. tot veearts te Oosterhout is benoemd de heer J. Bouwman en dat de levering van een ijzeren hek tusschen school- en raadhuis is opgedragen aan A. Quirijns alhier. Tot het bekomen van reservepannen voor de school zal in onderhandeling getreden worden- met het algemeen armbestuur. Met het oog op een eventueele gasver lichting zal niet worden ingegaan op eene aanbieding van lantaarnpalen uit Baardwijk. Op een verzoek der commissie tot over brugging van het Keizersveer, om een cent per inwoner bij te dragen in de voorloopige kosten, wordt afwijzend beschikt. Op de gemeentebegrooting over 1910 wordt een post gebracht in de ontvangsten voor de inwisseling der ongebruikte zegels in de registers van den burgerlijken stand en in uitgaven een post van f 3,75 voor het inzage nemen dier registers ter griffie van de rechtbankbovendien wordt in ontvangsten en uitgaven een post van f 5 aangebracht voor de landbouw-en veetelling. Een schrijven van den bond voor ge meenteambtenaren, in zake de borgtocht van den gemeenteontvanger, wordt voor kennisgeving aangenomen. Ten dienste der beerlossing aan de haven zullen meerdere betonputten geplaatst worden. B. en W. worden gemachtigd tot open baren verkoop van eenig schaarhout, terwijl het armbestuur in overweging zal gegeven worden eenige eikenboomen te verkoopen. Voor het schilderen van het gemeente wapen aan het raadhuis heeft alleen de heer C. Beunis eene prijsopgave van f25 met teekening ingezonden. Op voorstel van den heer Mouthaan wordt besloten dit werk te vergunnen, onder be paling dat eene schriftelijke garantie voor tien jaren wordt gegeven. Op voorstel van den heer Loeff worden de reclames tegen den hoofdelijken omslag in het openbaar behandeld. Besloten wordt eene hernieuwde reclame van S. Mouthaan niet in behandeling te nemen en eene van mej. Doorman af te wijzen. Op een adres van mej. B. M. F. Yaux, inhoudende verzoek om eervol ontslag als onderwijzeres tegen 1 Jan a.s., stellen B. en W. voor dit ontslag met ingang van dien datum te verleenen. De heer VV. Versteeg wil dit ontslag eerst met 1 Febr. laten ingaan. Het voorstel van B. en W. wordt ver worpen, dat van Versteeg aangenomen. De heer Loeff stelt voor om op het schoolplein weder eenige bruine beuken te planten. Na ernstige bestrijding van dit voorstel door de heeren Beunis en Ver hagen, wordt hetzelve aangenomen, nadat de heer Loeff deze bestrijders er nog op gewezen had, dat zij toch ook wel van boomen planten aan hunne woningen houden. De heer Beunis dringt er nog op aan om op ruimen afstand te planten. Met het oog op het aantal leerlingen aan de openbare school en de stelselmatige op voering van dat getal, wordt er in den breede gediscussiëerd over het oproepen eener onderwijzeres. Een voorstel dienaan gaande van Wethouder Kielen om met eene oproeping te wachten tot na 15 Jan. a s„ wordt met vijf stemmen aangenomen. Niets meer aan de orde zijnde, sluit de voorzitter deze vergadering. kerknieuws. Capelle. Ü8. A. Brum meikamp alhier heeft een beroep ontvangen naar de Geref. kerk te Hollandscheveld (Dr.) Ifabyloiiiënbroek. Onze predi kant der Ned. Herv. gemeente ds. S. R. Hermanides Jr., komt voor op het zestal te Neerlangbroek. 's-Graveuioer. Op het zestal voor pred. der Ned. Hert. gem. te Neerlangbroek komt ook voor ds. J. H. van Leeuwen alhier. w|| k. Fot notabelen van de Ned. Herv. kerk zijn herkozen zijn C. O. bekker en C. H. G. Scheurwater. Meeuwen. De collecte voor de nood lijdende kerken en personen alhier Zondag j.l. in de Ned. Herv. Kerk gehouden, heeft opgebracht f 2.61. PREDIkBEURTEV 4 December. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk, vm. voorbereiding H. Avondmaal. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. leeskerk. Geref. kerk geen opgaaf. Doopsbediening. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Van Leeuwen van 's Gravemoer. Geref. kerk, geen dienst. Dussenvm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Renne8. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 1.30 u. de. Brouwer. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. NieuwendijkGeref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. V. Meischke. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 5.30 u. de heer D. J. v. Katwijk, theol. cand. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. W. F. Gobius du Sart. Gobius du Sart. "^fsÊÊSF* H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en t«di* in te zenden. ISssrjgef'Mjke Klaitd. Werkendam, van 25 Nov. tot I Dec. Geboren: Cornelis Godefridus, z. v. A. Leemans en R. Staal; Jaunigje, k. v. P. Visser en W. Marcelis; Adriaan- tje, d. v. P. Versluis en M. Ippel; Johannes, z. v. E. J. van der Werffen H. A. Hooijmeijer. Almkerk, van 15 tot 30 Nov. Ondertrouwd: A. v. Drunen, 29 j. en M. Groeneveld, 26 j.; G. Kamp, 26 j, en A. W. Ippel, 21 j. Geboren Marinus, z. v. J. v. Ros malen en P. v. Haaften; Aagje, d. v. C. v. Mastrigt en P. Vink; Willem Christiaan, z. v. A. de Graaf en A. Nultenboek; Cornelis, z. v. W. v. Varik en den Bok; Geertje, d. v. P. de Vette en A. Dekker. Overleden: A. M. v. Herwaarden, 72 j., echtg. v. D. v. Waardhuizen; C. v. Heukelen, 76 j., echtg v. J. Vink Lev. aangegeven kind van het vrouw, gesl. v. W. Noorloos en M. Biesheuvel A. Thiele, 92 j., wed. v. A. Sterkenburg. Vrijhoeven-Cappel. Geboren: Sientje Heudrika, d. v_H. A. Metzke en A. Ramsteijn; Levenloos aangegeven kind van A. Hoefnagel. Overleden: Gerrit Verhagen, 47 j., echtg. v. A. Musterd. Wijk en Aalburg, van 15 tot 30 Nor. Getrouwd: Bastiaan Nieuwkoop, <>9 j. en Kornelia Kolijn, 48 j.; Autonie Nieuwkoop, 28 j. en Anneke van Berg- eijk, 25 j. Geboren: Janske Justina, d. v. J. Bouwman en J. J. v. d. Wetering; Leendert Dirk, z. v. L. v. Zantwijk en G. v. Wijlen; Izaak, z. v. P. I. den Dekker en L. Bouman; Jenneke, d. v. M. Nieuwkoop en J. v. d. Wetering. Overleden: Aart Nieuwenhuizen, 69 j. echtg. v. Heiltje Schouten. Andel, van 15 tot 30 Nov. Geboren: Barend, z v. J. Schouten en J. Verzijl. 0\erleden: Janneke Bos, 20 j. Vertrokken naar: Giessen, H. Crielaard en dochter. Raamsdonk, van 1530 Nov. Getrouwd: F. G. Heesters, 21 j. en A. C. van den Kieboom, 22 j.; W. W. Verhagen, 29 j. en P. E. Emmen, 27 j. Geboren: Adriana C., d. v. M. C. de Rooij en A. Snijders; Hubertus C., en Adrianus P., z. v. C. M. Broeders en H. A. Snijders Francisca C., d. v. J. van Delft en M. Snijders; Johannes M., z v. J Peters en M. C. van Strien Paulus, z. v. J. W. Aerts en E. van der Steen; Cornelis J. en Adrianus A., z. v. C. van Strien en G F. Ooster waalWilhelmus J., z. v. A. C. Ver hagen en C. J. Kieboom Adrianus J., z. v. J. H. de Bont en H. C. van Dijk Hubertus, z. v. M. Vissers en A. J. de Jong Cato C., d. v. Petrus D. Blom- maert en E. P. Rijken. Overleden: Dingeman Ripzaad,2j.; Petrus A. van Steenoven, 75 j., echtg. van M. H. de ZeeuwAdrianus C. Broekmans, 1 j.; Willem Boer, 59 j., echtg. van C. Dank; Gerardus van Arendonk, 74 j wedn. van M. A. C. van MensPetronella M. Kommers, 41 j.Cornelis Fijneman, 78 j., echtg. van A. van DongenWilhelmus P. de Bont, 1 j. Dewerkeu en Sleeuwijk, van 24 Nov. tot 2 Dec. Getrouwd: M. Potters, 38 j. en M. Strang, 25 j. Geboren: Peter, z. v. C. Hoeke en A. Wijnands; Bastiaan, z. v. J. Brienen en C. H. Ippel. lïhtiienlund. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië ontvangen telegram is in het Zuiden van de onderafdeeling Oost-Nias (resi dentie Tapanoeli) door patrouilles verzet ondervonden te Hilianaa (Boven-Gomo) en te Ewo (Boven-Idane Tai). Aan onze zijde werden onbeduidend gewond een Europeesch en licht gewond een in- landsch militair beneden den rang van officier. De Niassers leden te Ewo een verlies van 30 doodenhun verlies te Hilianaa is onbekend. (Uit het door de Niassers bij Ewo geleden verlies valt op te maken dat het daar warm toegegaan is en dat waar schijnlijk een groote bende een aanval met het blanke wapen heeft beproefd). Bij het bestuur van het Ned. Luth Genootschap voor In- en Uitwendige Zending te Amsterdam is, naar de „Ned." meldt, bericht ontvangen, dat het Christendorp Barvö Sitera, het Cbristendorp op het eiland Sigata, waar het Genootschap werkt, door brand ge heel vernield is. In Friesland heerscht eene besmette lijke ziekte onder de tamme konijnen. Er zijn fokkers die in één dag 20 dieren verliezen. Ten huize van den smid D. Buiskool te Beerta (Gron.) was deze week door den zoon en den knecht een acetyleen- verlichting aangelegd. Daar de verlich ting niet goed werkte, wilde de 24-jarige zoon van den heer B. onderzoeken, of zich in een der buizen ergens ook een lek bevond. Hij ontstak een lucifer en beging de onvoorzichtigheid daarmede in de nabijheid van den gashouder te komen. Eene vreeselijke ontploffing volgde. De beide gashouders vlogen uit elkaar, waarbij de stukken metaal het hoofd van den jongen man verbreizelden. De dood trad onmiddellijk iD. Daar de gashouder zich buitenshuis bevond, werd aan de behuizing en sme derij geen schade aangericht. Uit Rotterdam wordt geschreven: Aan belanghebbenden wordt aange raden, alvorens zich in verbinding te stellen met Jean Fagel, zich noemende directeur van het Incassobureau Winke liers- en Handelsbelangen, Houttuin Te laa,t ontvangen voor het vorig no {Te laat ontvangen voor het vorig no.) (Te laat ontvangen voor ons vorig no.) Heu8den, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalst, nm. 6 u. ds. Keck van Zuilichem. Geref. kerk vm. 9.30 u. ds. Davelaar, nm. 2 u. leeskerk. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babylonïénbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Capelle, vm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijs. Doeveren, vm. 9,30 u. ds. Lans. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelennm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, nm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6 u. ds. Dekker. Doopsbediening. Genderen, vm. 9.30 u. de heer Kuilman, cand. t. d. H. dienst te Prinsen- hage. Giessen, nm. 2,u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. geen dienst. Raamsdonk, (dorp) nm. 2.u. ds. J. C. Rijswijk, vm. 9.30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm 9.30 u. ds. H. Visch. Sprangvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspikvm. geen dienst, nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Vertrokken naar de Werken c. a., C. Ippel en vrouw; A. Roza en gezin. Ingekomen van Dussen, C. Verhoeven, echtg. v. B. J. Ceton. Vertrokken naar Utrecht, W. A. Bran- ger; Renesse, L. Nilant; Woudrichem, A. Hartman, wed. J. M. Krielaart; naar Haarl., Elizabeth Kant Hdr. Ingekomen vanMonnikkendam, G. van Zalinge. Ingekomen van Werkendam, A. Roza en gezin; Buren, H. M. de Wit. Vertrokken naar Werkendam, M. Strang, C. A. Paans en gezin, G. Pellicaan Strijp, J. Z. Pellikaan en gezin.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2