snel. In Derbyshire staan wegen en weiden overal onder water. South Dar* ley is van North Darley afgesneden. De laagste gedeelten van de stad Lei cester staan onder water, in de hoofd straat dringt het water de huiskamers binnen. Vooral in Leicestershire is de toestand zeer ernstig. Het geheele dal tusschen Leicester en de Trent staat onder water. •'laatüHlik Heusden, 7 Dec. Op 31 Dec. hoopt de Israëlitische gemeente alhier te herdenken den dag, dat vóór 40 jaren hare Synagoge in de Breestraat werd ingewijd. Als toen was de gemeente veel grooter en dat zij de algemeéne sympathie bezat vindt ook daarin het bewijs, dat vele christe nen aan den bouw bijdrage verleenden. De heer Broekhuizen, als toen kerkmeester, is reeds lang ter ziele evenals de bouw meester, de heer Adr. van Eggelen. Toch zijn er nog verschillende joodsche families uit dat tijdperk, hier in leven. Als een bijzonderheid wordt gemeld dat heden 5 December, door Michiel Tref fers van Besoijen, in het Oude Maasje, bij het watermachien te Doeveren met een werpzak, een zalm van acht pond werd gevangen. Een geanimeerd kinderfeest had giste renavond op „Concordia" plaats. Circa 150 kinderen (de toegang was voor allen vrij) werden onthaald op verhalen met afwisse lende lichtbeelden. De dames, mevrouw Erkelens en mejuffrouw Kramer, maakten zich' daarbij zeer verdienstelijk en de vroo- lijke en opgewekte gezichtjes bewezen dat het voorgedragene insloeg. Ook de kinderen zongen bij afwisseling kinderliederen en (wat daarbij niet mag ontbreken) allen werden onthaald op limo nade en versnaperingen, voor welke laatsten vrijwillige bijdragen waren ingekomen. Werkendam. Bij den gemeente veldwachter is door den verliezer terug te bekomen een sleutelbos. inilcl. Naar we vernemen zal de mnziekvereeniging „Andels Fanfare" 2e Kerstdag eene uitvoering geven, in het gebouw der openbare school. Efabyloniënbroek. Voor het jaar 1910'11 wordt alhier herhalingsonderwijs gegeven aan 13 mannelijke leerlingen; een aantal, dat zeer gunstig afsteekt bij dat van andere jaren. Dezer dagen kwam een onzer inge zetenen tot de voor hem zeer onaangename ontdekking, dat zijn gemest varken, hetwelk eerstdaags zou geslacht worden, dood in het hok lag. Er gaan alhier stemmen op om onze ijsclub, die sinds een paar jaar kwijnende is, te doen herleven. Jammer, dat hiervan niet eenige dagen vroeger werk is gemaakt, wellicht hadden we dan ook hier reeds kunnen genieten van Neêrlands meest natio- nalen tak van sport. Doordat uit de gemeente Drongelen een milicien der lichting 1910 voor den militairen dienst ongeschikt is verklaard, zal de loteling dier lichting A. Verhoeven alhier alsnog bij de militie worden ingelijfd. Tot lid van het Burg. Armbestuur alhier is benoemd de heer A. Straver. Capclle- J.l. Donderdagavond gaf het fanfarecorps „Sirena" uit Vrijhoeven- Cappel haar eerste winterconcert in de zaal van L. F. van Dongen alhier. De zaal was zeer druk bezet. De verschillende nummers werden door de fanfare op loffelijke wijze ten gehoore gebracht, ja, enkelen gaven hun verwondering er over te kennen dat een nog zoo jong gezelschap al reeds zoo ver in de muziek gevorderd was. Ook de komiek de Bont ht eft weder eens getoond de goede naam die hij bezit waardig te zijn, in een woord die was prachtig, terwijl de heer Van der Weijden, pianist te Dongen, blijk gaf zeer geschikt voor zijn taak te zijn. Wij kunnen dan ook gerust beweren dat een ieder hoogst voldaan huiswaarts keerde en de fanfare, komiek en pianist een tot weerziens heeft toegeroepen. In de afgeloopen week is in den z.g. Wolfsnest alhier bij een zeker persoon een begin van brand gebluscbt door tijdig toegeschoten hulp. Het hooi dat geborgen was in de schuur der woning was al aan het branden. Oorzaak moet wederom zijn doordat kinderen bij het hooi met lucifers gespeeld hadden. Naar wij vernemen heeft de heer B. de Noo, hoofd der school in de Nieuw- straat alhier, met ingang van 1 Mei a.s. eervol onlslag aangevraagd. Velen zullen den geachten hoofdonderwijzer, die onge veer 40 jaren als hoofd der school alhier werkzaam was, snoode zien vertrekken. Mussen. Tot rentmeester der lande rijen behoorende aan het Kasteel van Dus- sen, is benoemd de heer J. R. Rietra, notaris alhier, in de plaats van wijlen den heer R. Stoel. Verleden week is alhier, bij den bakker J. van Alphen. de wasch, des nachts van de bleek weggehaald. Opmerkelijk is 't dat ze dat van de dienstbode hebben laten liggen. 's-Gravemoer. Op beleefd verzoek van het hoofd der openbare school bracht gisterenavond Sinterklaas alhier een bezoek. In optocht werd de goede Sint door de schoolkinderen afgehaald. Gezeten op zijn ros en vergezeld van Jan zijn knecht, trok hij omgeven door de kleinen naar de school, om daar zijne uit Spanje meegebrachte schatten uit te pakken. Zij, die minder goed hadden opgepast werden wel bedreigd met der gart, maar ook dit viel mee en het slot was, dat allen wat moois en ook wat lekkers kregen. Allen keerden met de blijdste gezichten huiswaarts en het is voor de kleinen te hopen, dat Sinterklaas een volgend jaar weder terugkome. Aan het hulptelegraafkantoor alhier zijn in de maand November behandeld 30 telegrammen, aangekomen 20, verzonden 10. Herpt. De onderlinge paardenver- zekering, waarbij z\jn aangesloten Herpt, Hedikhuizen en Haarsteeg, heeft hare jaar- lij ksche algerneene ledenvergadering gehoa- den. De voorzitter, S. van Bijnen te Haarsteeg, opende de vergadering en moest tot zijn spijt constateeren, dat de vereeniging een slecht jaar heeft gehad. Uit de rekening van den penningmeester stippen wij aan dat is ontvangen f 693.14 en uitgegeven f 1016.67. Het batig saldo van het vorig jaar bedroeg f 391 en werd thans door de meerdere uitgaaf teruggebracht f 67,47. Tot schatters werden herbenoemd P. v. d. Brand te Haarsteeg, L. v. d. Griend te Hedikhuizen en A. Luijben te Luttelherpt, terwijl als bijschatter werd benoemd A. Buijs te Herpt. Als wijkmeester werd gekozen A. Verhoeven. Ingekomen was nog een schrijven om de paarden in herverzekering alleen tegen hemelvuur over te dragen aan een verzeke ring-maatschappij. Dit punt vond echter nogal bestrijding. Besloten werd om deze zaak in eene in de maand April te houden vergadering te beslissen. kerkwijk Het kerkgebouw der Ned. Herv. Kerk alhier dat door den water snood van 1861 veel heeft geleden, zal eene belangrijke restauratie ondergaan. De houten balken zullen door ijzeren vervangen wor den, hetgeen aan de acoustiek slechts ten goede kan komen. llade on Driiimieloii Door den raad dezer gemeente in zijne vergade ring van 1 Dec. j.l. herkozen tot armmeesters voor Drimmelen de heer C. L. Stal en voor Made de heer J. v. d. Made. Meeuwen. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Nov. j.l. ontvangen 12, verzonden 16 telegrammen. TVederliemert. Donderdag bezocht de nieuwbenoemde burgemeester E. J. baron Lewe van Aduard met zijne echtgenoote de gemeente. Op de gemeente-secretarie werd Z.Ed.A. ontvangen en gecomplimenteerd door de beide wetboaders de heeren E. v. d. Vliet en E. Smits en den gemeente secretaris den heer G. O vervliet. I\ioilWOllll|jk. Aanstaande Zater dagavond half zeven uur hoopt de school- vereeniging hare gewone najaarsvergadering te houden. Wegens periodieke aftreding van twee bestuursleden moet er verkiezing plaats hebben. Een en ander dringt tot flinke opkomst. Etauiii§dOiikvet'iv Zaterdagavond circa half elf weerklonken door de straten van ons bijna in nachtrust gedompeld stadje de akelige tonen der brandslgnalen en joegen de verschrikte bevolking naar buiten. Nu hoorde men van alle kanten de angstige kreten van brand, brand! En werkelijk er was weer brand uitgebroken, op het Smids- eind, na den grooten brand van 1909 in Prins Hendrikstraat herdoopt. Nu was aan getast het perceel vroeger eigendom van en bewoond door de familie wed. F. Jimonis, thans pakhuis van de firma Simonis de Kok, rijwiel- en ijzerhandel alhier. Toen wij op het terrein van den brand aankwamen was er niet veel van brand te bespeuren. Na verloop van eenigen tijd stegen echte zware rookwolken opwaarts, ras gevolgd door groote vuurtongen, die tot boven het daarnaast gelegen pl.m. 10 M. hooge pand reikten. Als men bedenkt de groote hoeveelheden lichtbrandbare stoffen, zooals benzine, olie enz. enz., welke gewoon lijk in een rijwielzaak aanwezig zijn, kan men gemakkelijk nagaan, hoe een grooten omvang de brand spoedig aannam. Het huis van den heer J. de Beer liep aanvankelijk veel gevaar, toen echter de brandweer na pl.m. 3 kwartier water gaf, kon men rekenen dat dit behouden was. Anders was 't gesteld met het winkelhuis der firma Simonis de Kok, dit liep van alle kanten gevaar, evenals de groote, met riet gedekte landbouwschuur van den heer De Bruijn, aan den overkant van Keizersdijk gelegen. Ware het niet, dat spuit a, alhoewel pas laat, toch flink werkte, men zou laatstgenoemd pand even eens in de vlammen hebben zien opgaan. De schade welke de firma Simonis de Kok geleden heeft, moet nog al aanmerkelijk zijn, niettegenstaande pand en inboedel tegen brand verzekerd waren. Dit vindt zij n oorzaak in het feit dat genoemde firma Vrijdag j.l. nog pas een zeer groote voorraad koopmansgoederen ontving, die alle in het magazijn gt borgen waren. Zooals we hiervoor reeds zeiden, gaf spuit a na 3 kwartier goed water; dit kwam, doordat de spuit met bijbehooren alles in goeden staat verkeerden, voor zoover men zulks van ongeveer 40 jaar oud materieel mag verwachten. De tijd echter die men noodig heeft om water te kunnen geven is veel te lang. En wat is hiervan de oorzaak? We kunnen hiervoor gerust noemen onge oefendheid van het vast personeel en vooral laksheid van de pom pers. Er zit geen vuur in, men zou ze tot pompen moeten dwingen, en als dan eenmaal voldoende personeel aanwezig is, dan moet men ze zien, mannen als reuzen, met twintig aan de spuit, maken ze in de minuut nog geen dertig slagen, en dat voor eene vergoeding van 25 ets. per uur. 't Is treurig. En zal het, na de aan schaffing van de nieuwe spuit door het gemeente-bestuur, waarvoor f 1000 uitge trokken is, beter gaan? We willen het gaarne hopen. De schuld ligt niet aan den burgemeester, die bij elke brand terstond optreedt, evenmin aan den brandmeester, die met tact en beleid werk zaam zijn. Laten we hopen, dat het personeel ook voortaan ieder zijn plicht begrijpe. Alleen door samenwerking is een goed geheel te verkrijgen. De heer J. N. Bol, klerk der poste rijen te Rotterdam, is met ingang van 1 Dec. j.l. naar hier overgeplaatst. SleeuwiJk. In de maand November is alhier ingelegd f 57787, terugbetaald f 67.09, telegrammen 24, gesprekken 16. Sprang. In de vorige week Zondag zijn bij den landbouwer L. Boogers alhier twee schapen (ooijlammeren) komen aan- loopen. Tot op Maandag is de eigenaar nog niet komen opdagen. Bij genoemde zijn deze dieren terug te bekomen. Ween. Naar men verneemt is het fanfarecorps „Wilhelmina" alhier van plan einde dezer maand hare winteruitvoering te geven. Door het telefoonkantoor alhier werden over de maand November behandeld 66 telegrammen, waarvan 44 werden verzonden en 22 ontvangen. Aan het hulpkantoor alhier werden over de maand November ten behoeve der rijkspostspaarbank 15 inlagen gedaan tot een bedrag van f 720.40. IWaalviyk. Onder 't mannelijk personeel van de Koninkl. stoomschoenen- fabriek A. H. van Schijndel is een zang- vereeniging opgericht onder leiding van B. Kooien. Waspik. Mej. E. de W t alhier ontving het treurig bericht dat haar man, een schipper te Duisburg, onverwacht over leden was. Voorzeker een zwaar verlies, daar de man, die in den bloei zijner jaren werd weggerukt, als zeer braaf en oppassend bekend stond. Verleden Zaterdag haalde een be diende van de firma P. en A. Ruitenberg de correspondentie dier firma aan het ost- kantoor af. Toen hij weer buiten kwam, was zijn rijwiel verdwenen. De politie doet ijverig onderzoek. Welseind. Nu het vischwater aan de Maas, toebehoorende aan de Ned. Herv. Kerk alhier, in andere handen is overgegaan, zijn een twintigtal visschers, hier wonende, broodeloos geworden. 't Is te wenschen, dat ze bij den nieuwen pachter hetzij op een aandeel in de winst, hetzij per daggeld visschende aan den gang kunnen komen. W on (Iridic ui. Volgens de uit komsten der 9e volkstelling, bedraagt het getal inwoners dezer gemeente 2207, waai van 1166 mannelijke en 1041 vrouwelijke per sonen. In het IIeu8densche vischwater zijn in de afgeloopen maand gevangen, 4 zalmen, 1 schotje, 426 pond houting, 226 pond snoek, 876 pond visch. Verslag van het verhandelde in de ver gadering van den Raad der gemeente Heusden, op Vrijdag 2 Dec. j.l., des avonds ten 8 ure. Voorzitter: Burgemeester Honcoop. Secretarisde heer H. J. v. Eggelen. Aanwezig de heeren: Van Everdingen, De Jong, Van Andel, De Mol, Prins, Veer man en Vos. De agenda bevat slecht 1 punt n 1.Plan voor den bouw eener school M. U. L. O. Na opening van de vergadering door den Voorzitter worden door den Secretaris de notulen der vorige vergadering voorgelezen. Deze worden onveranderd goedgekeurd en daarna vastgesteld. Allereerst wil de Voorzitter den sluier van geheimzinnigheid wegnemen, waardoor het bouwplan in gesloten vergadering is behandeld. Het betrof slechts eene mededeeling be treffende den ontwerper van dat plan. Eigenlijk zijn er twee plans, een groot en een klein, waarvan de teekeningen hier aanwezig zijn en elk der leden deskundige voorlichting kan verkrijgen. De heer Veerman wenscht gaarne te ver nemen, waar de school zal verrijzen. De Voorz. antwoordt: de school komt op het Burchtplein tegenover het tram station. De huurcontracten der te gebrui ken perceelen zullen moeten worden ver broken. De heer Veerman vindt de keuze uit stekend, vooral als de frontgevel tegenover 't tramstation komt. De Voorz. deelt mede, dat het groote plan zoodanig is ontworpen, dat 3ó kin deren in elk lokaal geplaatst kunnen wor den, terwijl bet kleine plan op 24 berekend is. B. en W. bevelen het groote plan aan, als zijnde in de toekomst het voordeeligst. Ook de heer Veerman geeft aan het groote plan de voorkeur en informeert of ook leekenschool en gymnastieklokaal bij dit plan behooren, waarop de Voorzitter antwoordt, dat dit bij beide plans het ge val is. De heer Vos constateert met veel genoe gen op de teekening van het bouwplan boven in den frontgevel het symbool der stad: „Het Wiel van Heusden" te zien prijken. Spreker meent, dat ei ook nog plaats is voor een gedenksteen, vermeldende het jaartal van de stichting der school. De Voorz. zegt, dat dit van later zorg is, maar zal er nota van nemen. De heer De Mol, vol ergenis dat het plan zulk een gunstigen indruk maakt, oprij zende, richt zich tot de ten vorigen jare gekozen raadsleden en verklaart op het plan zelve niets tegen te hebben, maar acht dat een M. U. L. O. school voor Heus den geen reden van bestaan kan hebben. Kwam de heer Veerman den vorigen keer mededeelen, dat ook een kind van den Postdirecteur alhier, de school zou bezoeken, spreker heeft diens aanstaand vertrek vernomen, zoomede van Ds. Kool haas uit Genderen. Wanneer deze leden koel en verstandig nadenken, zullen ze tot het besef komen, dat het besluit tot op richting eener M. U. L. O. school een dwaas stuk is geweest. Hoewel niet tot de profe ten behoorende, voorspelt spreker, dat uit Heusden niet meer dan 10 leerlingen van dit onderwijs zullen proflteeren. Elk lid van den Raad moet het algemeen belang behartigen. De heer Van Everdingen heeft gezegd, dat de oprichting der M. U. L. O. school niet in 't algemeen belang was. Daarom noemt spreker het een brutaal stuk van de meerderheid, welke slechts enkele maanden achter deze tafel zit en stelt voor de stemming 3 maanden uit te stellen. (Uitbundig gelach). De heer Veerman prijst het in zijn collega De Mol, dat hij consequent blijft, na a moet b volgen en dus tegen de oprichting opponeert. Het gaat de drijfkracht van velen te boven de kinderen naar pensio naat of kostschool te zenden, bovendien is neutraal onderwijs in het belang der op voeding. Zelfs katholieke kinderen zullen de school bezoeken. Het schoolgeld zal ook geen struikelblok zijn voor min- en on- vermogenden. Die betalen half of niets. Men vraagt tegenwoordig niet meer naar afkomst, maar welwat kun je presteeren, wat heb je geleerd. Wij handelen wel dege lijk in het algemeen belang, wanneer wij zorgen voor goed onderwijs; in enkele ge vallen zelfs gratis onderwijs. De heer Van Andel zegt, dat na rijp en ernstig overleg het besluit tot oprichting is genomen, nieuwe gezichtspunten zijn niet geopend, derhalve kan de vergadering haar opinie niet prijsgeven. De heer De Mol zegt hier niet te zijn trekomen om ja of neen te knikken. Al is het besluit gevallen, toch wensch ik zoo veel in mijn macht is, er tegen teageeren. Wat de katholieke kinderen betreft, door den heer Veerman genoemd, dat zullen er wel van 1&-1& zijn. Hier bestaat een Rijks normaalschool, daar moeten ze dan maar heen; ik acht de gelegenheid om onderwijs te genieten ruim voldoende. De heer Prins roept in extase uit: Hij wil ze allen schoolmeester laten worden! De Voorzitter vraagt of nog iemand het woord verlangt en deelt den heer De Mol mede, dat zijn voorstel om de stemming 3 maanden uit te stellen niet houdbaar is, omdat de zaak reeds te groote phase is ingetreden. Alsnu wordt gestemd over het groote plan van 36 kinderen per klas. Dit plan wordt aangenomen met 5 tegen 2 stemmen, tegen de heeren De Jong en De Mol. Ook worden B. en W. gemachtigd de huurcontracten op te zeggen van de be- noodigde perceelen stadsgrond. Voorts deelt de Voorzitter mede, dat de boring naar goed drinkwater mislukt is. Op eene diepte van 59 M. is nog geen bruikbaar water gevonden. Het water is te ijzerhoudend. Misschien is het bij grootere diepte wel beter. De heer Van Andel geeft zijn verwonde ring te kennen waarom er dan niet dieper geboord is. De Voorzitter zegt, dat de buizen niet toelieten verder te boren. Het uiterste punt zoover de draagkracht der buizen gedoog den, is bereikt, 't Is met dat al een schade post voor de gemeente, circa f200. Gelukkig zijn de beide andere pompen in goede conditie en produceeren zuiver drinkwater. De heer Vos informeert of er geen mid del bestaat het water te ontijzeren. De Voorzitter deelt mede, dat er wel zulke pompen bestaan, doch die zijn meer voor particulier gebruik. Eene stadspomp moet van sterke constructie zijn, anders is ze dadelijk defect. De bestaande pompen leveren ruim voldoende. Dat is gebleken ten tijde van de manoeuvres. De soldaten voerden ons heerlijk drinkwater zelfs tot Nieuwendijk mede. De heer Prins zegt, dat het water uit de pomp op de Vischmarkt thaas redelijk goed is. De Voorzitter mag dit niet voetstoots aannemen. Dat water dient eerst schei kundig onderzocht te worden. De heer Stal zal in deze uitspraak doen. Thans stelt de Voorzitter voor om van gemeentewege evenals te Drunen een besteller te benoemen, die het vrachtgoed van de Staatsspoor alhier bezorgt. Z.E.A. licht deze zaak nader toe. Is zoo iemand officieel aangesteld, dan mag hij ook in het register voor de ontvangst der goederen teekenen. Anders is de gewone weg, dat de stationschef eene kennisgeving stuurt, en dan later pas de goederen arriveeren, soms na twee dagen, wat bij waren, die aan bederf onderhevig zijn, b.v. visch, niet is te prefereeren. Bovendien wordt in dit geval, als de besteller van gemeentewege aangesteld wordt, schadeloosstelling, bij on geval, verleend. Ook moet hij de goederen tegen vast tarief bezorgen. Wie zijn goe deren in ontvangst neemt, kan in het re gister zien, wat hij schuldig is. Na eindeloos debat wordt eindelijk be sloten dezen uitstekenden maatregel in te voeren. In rondvraag gebracht wordt Van der Lee voor 1 jaar als besteller benoemd. De heer Van Andel wilde gaarne weten hoe het verder beloop der M. U. L. O. school zal zijn. De Voorzitter zegt, dat de heer Wijnands met bekwamen spoed het plan zal afwer ken, dan zal het den heer Districts-School- opziener ter goedkeuring worden aange boden, vervolgens zullen B. en W. de finan ciën regelen (subsidie enz.) en ten slotte zal de Raad gehoord worden. De heer Prins acht het voor de gemeente het voordeeligst zoo spoedig mogelijk met den bouw aan te vangen, hetwelk de Voor zitter beaamt. De heer De Mol wil de aandacht van het Dag. Bestuur vestigen op de slechte verlichting van Wilhelminaplein en Prins Hendrikkade. Wie met de nachtboot mee moet, verongelukt daar bijna. Men komt met natte voeten aan boord. Deze argumenten ontlokken den Voorz. de opmerking, dat dit een duidelijk bewijs voor 't zelfbehoud van 't menschdom is, daar ze liever natte voeten krijgen dan zich verdrinken. Ook achtte Z E.A. het zonde en zou het diep betreuren, wanneer de heer De heer De Mol bij zoodanige gelegenheid een ongeluk overkomen ware. De heer De Jong wil de lantaarns tot 7 uur laten branden. De heer Vos zegt, dat het toch slechts voor korten tijd gedurende de wintermaan den is en de onkosten niet zoo groot zullen zijn. De Voorzitter geeft den heer De Mol de verzekering, dat B. en W. hunne aandacht op de verlichting van genoemde plaatsen zullen vestigen en sluit, nadat niets meer aan de orde is en niemand meer het woord verlangt, deze vergadering. Een zeer belangstellend publiek woonde de vergadering bij. Verslag van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen van 1 December 1910. Voorzitter de heer J. Oerlemans. Secretaris de heer Sprong. Tegenwoordig: G. Boom, van Buuren, van Koyck en A. L. de Graaff. Van het Lid J. W. de Graaff is bericht ingekomen, dat hij wegens ziekte verhinderd is de vergadering bij te wonen. I. De Voorzitter opent de vergadering, waarna de notnlen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. II. Aan de orde: Benoeming van een lid van het Burg. Armbestuur te Babiloniënbroek en Hill ter vervulling der vacature met 1 Januari a.s. zal ontstaan wegens periodieke aftreding van het lid den heer G. Boom. Door Burg. en Weth. worden voor die benoeming aanbevolen de heeren: Am. Straver en A. Vos Cz. L it de daarop gehouden stemming blijkt dat alle stemmen (4) zijn uitgebracht op den heer Am. Straver, zoodat deze benoemd is. III. Nog wordt behandeld een schrijven van Heeren Gedeputeerde Staten, houdende verzoek om eenige nadere toelichting op eenige posten der Rekening. Niet meer te behandelen zijnde, sluit de Voorzitter de vergadering, Verslag van de vergadering van den gemeenteraad van Raamsdonk, gehouden op Zaterdag 3 December 1910 des voormiddags 10 uur. Voorzitter F. M. A. J. Ridder de van der Schueren. Secretaris J. M. Kieboom. Tegenwoordig alle leden met uitzondering van den heer Heere (met kennisgeving). Na opening der vergadering door den voorzitter stelt deze aan de orde punt 1 der agenda. 1. Onderzoek geloofsbrieven van het nieuw benoemde lid de heer J. C. Schoenmakers. Deze stukken worden gesteld in handen van de heeren Simonis, Timmermans en De Bruijn, tot onderzoek. Deze heeren, vergezeld van den secretaris verwijderden zich alsnu, gedurende welken tijd de ver gadering wordt geschorst. Nadat genoemde heeren zijn teruggekeerd en de vergadering veder is heropend wordt door den heer Simonis rapport uitgebracht en overeen komstig dat rapport tot toelating besloten. 2. Ingekomen stukken le d.d. 3. November 1910 G no. 132, houdende goedkeuring van het Raadsbe sluit d.d. 22 October 1910 tot het aangaan eener geldleening van f 5000; 2e. d.d. 3 November 1910 G no. 165, houdende goedkeuring raadsbesluit tot het doen van buitengewone uitgaven waarvoor de middelen niet op de begrooting zijn aangewezen 3e d.d. 24 November 1910 G no. 267, houdende goedkeuring der gemeentebe- grooting dienst 1911 op het voor ontvang- en uitgaaf gelijkstaand bedrag van f39838.075, welke stukken werden aangenomen voor kennisgeving en voor zoover noodig ver zonden naar burg. en weth. ter uitvoering. Schrijven van F. J. J. Simonis e. a., te Raamsdonksveer, houdende verzoek om verbetering te brengen in den slechten toestand waarin de Suikerstraat thans ver keert. Adres van J. A. Baijens, grofsmid te Raamsdonksveer, houdende verzoek om aan de haven aldaar een kraan met een hef vermogen van pl. m. 2000 K.G. te mogen plaatsen. Beide stukken werden gesteld in handen van burg. en weth. om advies. Schrijven van de heeren D. Timmermans en J. M. Kieboom beiden leden der com missie tot wering van schoolverzuim resp. te Raamsdonk (dorp) en Raamsdonksveer, houdende verzoek om ontslag als zoodanig. Conform het voorstel van burg. en weth. werd het gevraagde ontslag eervol verleend. 3o. Ontwerp-besluit tot wijziging van de Instructie van het personeel der Secretarie. Deze instructie werd conform het voorstel van burg. en weth. gewijzigd. 4o. Hierna werden door den voorzitter namens burg. en weth. een ontwerp-veror- dening tot wijziging der verordening tot regeling van den werkkring der commissie van Fabricage, der lichtcommissie en van de schoolcommissie aangeboden. Na eenige discussie werden de verorde ningen na hier en daar een kleine wijziging te hebben aangebracht, vastgesteld. 5o. Ontwerp-besluit, regelende de door den gemeente-ontvanger te stellen zekerheid. In verband met de reusachtige stijging der ontvangsten en uitgaven der gemeente, gedurende de laatste jaren, werd conform het voorstel van burg. en weth. besloten den borgtocht van den gemeente-ontvanger van f 2000 op f 3000 te brengen. 6o. Benoeming stembureau voor de ver kiezing van een lid voor de Kamer van Koophandel en Fabrieken. Werden als zoodanig gekozen de heeren Timmermans en Simonis, zijnde burg. voorzitter. 7. Adres van A. B. C. van Dongen e. a. houdende verzoek om gebruik te mogen maken van een der lokalen van de Oude O. L. School tot het doen houden van een danscursus. Besloten genoemd adres ter onderzoek te stellen in handen van B. en W. Hierna ging de openbare vergadering over in eene met gesloten deuren ter be handeling van eenige reclames Hoofdelij- ken Omslag. kerknieuws. IteSOtjeil. Als gemachtigde in 't kies college zijn herkozen M. D. Goethart en A. Kuijsten. Wegens het bedanken van de notabel J. C. Winkel is gekozen M. Gouda, die de benoeming heeft aangenomen. Tot kerkvoogd gekozen A. P. Maijers. Kprang. Bij degehouden verkiezing' voor twee notabelen -dei Ned. Herv. Gem. alhier zijn de aftredende leden herkozen, n.l. de heeren P. v. d. Hamme en A. de Bruin. Sleeuwyk. Tot ouderling van de Ned. Herv. kerk is gekozen de heer C. O. Dekker en tot diaken de heer A. Otte- vanger. fifliiueiiland. De Haagsche correspondent van de „Tel." schrijft: Naar ik verneem ligt het in het voor nemen, om na het Kerstrecès door de a. Besluiten van Ged. Staten:

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2