P1na<op|llU IIpiiws, Heusden, 24 Dec. Naar wij vernemen is de overplaatsing van de rijks-veldwacht naar Veen voorloopig verdaagd. Enkele dagen geleden liep alhier op de scheepswerf een schip van stapel en thans wordt weder de kiel gelegd voor een finder vaartn ig eveneens voor buitenlandsche rekening. Wij verheugen ons in den toe- nemenden bloei dier onderneming. W erkendam. Tot ouderling der Ned. Herv. Kerk alhier, is herkozen de heer C. P. Cornet en tot diaken, de heer P. van Driel. Deze week werd onze dorpsgenoot A. van Boekelen, te Doesburg, alwaar hij werkzaam was, ongesteld en overleed Dins dag 1.1. Tot ouderlingen bij de Geref. Kerk B, zijn herkozen de heeren L. Verheij en D. Koman, en gekozen de heeren L. Brui gom en C. Baggerman. IKesoijeil. K. D., die eenige maanden geleden van uit het arrestantenlokaal, onder den toren van Sprang, naar Duitschland vluchtte, is thans weer in Besoijen terug gekeerd. Hij had zich aangemeld bij de politie te 's-Hertogenbosch, maar werd voor loopig vrijgelaten. Capelle. Tot schatters van de geb. eigend. der grondbelasting is voor 1911 in deze gemeente door het college van Zetters aangezen de heer G. M. Verheijden, zetter alhier. Mi 'Oiigeleii. Door het college van Zetters is tot schatter der huurwaarde van geb. eigendommen voor het dienstjaar 1911 aangewezen de heer P. v. d. Schans alhier. Uit het verslag der openbare werken blijkt dat het aantal overvaarten aan het stoom pontveer over de Bergsche Maas alhier in het laatste jaar 32000 heeft bedragen, terwijl aan het Keizersveer slechts 9000 overvaarten plaats hadden. Ëethen. Op een drijfjacht die alhier en onder de gemeente Meeuwen door de heeren Verhagen uit Heusden eenige dagen geleden werd gehouden, werden niet minder dan 17 hazen geschoten. Kiessen. De influenza heerscht alhier sedert enkele dagen in hevige mate, ruim i der schoolgaande kinderen zijn thans aan deze ziekte lijdende. ^(■ravenmocr. Bij resolutie van den Minister van Justitie is D. van Beek, in dienst van het waterschap alhier benoemd tot onbezoldigd rijksveldwachter. Voor het politietoezicht in den polder vooral is deze benoeming ten zeerste toe te juichen. Dé heer D. Smits, burgemeester, is door het college van zetters aa igewezen als schatter der huurwaarde voor de personeele belasting over 1911. Bij besluit van Gedeputeerde Staten is de rekening dezer gemeente in ontvangst op f 19143,29| en in uitgaaf op f 17689,61£ goedgekeurd. Op den weg naar Waspik is hier en Haar koi«lfl.cr aangebracht, en daardoor kiezen de tietsers het paadje langs de Vaart. Nu dat evenwel zeer glibberig is, mag men wel voorzichtig zijn. Althans de heer v. A. uit Dongen is reeds uitgeglipt en met zijn stalen ros in de Vaart terecht gekomen. Een koud waterbad is thans niet zoo lekker en gevaarlijk bovendien. Kerkwijk. Een eigenaardige vondst deden de timmerlieden, welke bezig zijn het gebouw der Ned. Herv. Kerk te restau- reeren Bij het verwijderen van een zwaren eiken houten balk, ontdekten zij onder de dak lijst een gat, waarin een nog gaaf ei en een eierschaal lagen. Het ei had de grootte van dat eener kip en was grauw van kleur. Daar het gebouw zeer oud is, kan dat ei misschien voor lange jaren en door een onbekende vogelsoort gelegd zijn, omdat het in vorm niet overeenkomt met kerk uilen of kerkkraaien eieren. Meeuwen. Onder verwijzing naar achterstaande advertentie van de Nederl. Pomol. Vereeniging, berichten wij, dat alhier een cursus is opgericht tot het geven van onderricht in bet kweeken en veredelen van vruchten; het aanleggen,onderhouden en snoeien van boomgaarden, gevolgd door lukken, verpakken van fruit en verder tot et geven van tal van practische wenken. Wij achten de oprichting een groote aan winst voor deze streek. De leiding is opgedragen aan den heer G. J. Witteveen. Over den uitslag der jacht kunnen h.h. jagers in de laatste dagen wel tevreden zijn. Gisteren toch werden hier in den polder 14, en eergisteren 16 langooren buit gemaakt. De begrooting onzer gemeente, dienst 1911, in ontvangst en uitgaven sluitende met een bedrag van f 8289.89^, werd door h.h. Gedep. goedgekeurd. lederhemert (N.z.). Woensdag middag werd in het Evangelisatie-lokaal alhier met ongeveer 200 kinderen onder leidig van ds. Pannenbakker en den gods dienstonderwijzer den beer D. Clewitz het kerstfeest gevierd. Baronesse van Nagell, de groote kindervriendin, onthaalt dan d'ejeugd op chocolade en andere versnaperingen, terwijl ieder nog een boekje met ee a prach tig kerstgeschenk wordt aangeboden. Moge deze Vrouwe van Neder'neraert nog lang voor de jeugd, de armen en zieken gespaard blijven. (Welseind). Hoewel er nog groote hoeveelheden aardappelen aanwezig zijn, houden de landbouwers de prijzen hoog, waardoor er zeer weinig, afzet is. Dinsdag werd hier oen scheepslading ingenomen met bestemming naar Amsterdam. De prijs van eigenheimers was f 3,25 en van blauwen f 2,30 per H.L. Nieuwendfjk. Bij Kon. besl. van 10 Dec. 1910 zijn de statuten der Geref. Jongel. vereen, de Zaaier alhier goedgekeurd en de vereeniging daardoor als reehtspersoon erkend. Itaanisdonk. Op de heden gehou den publieke aanbesteding werd de levering van het armenbrood voor het dorp aan genomen door den heer G. v. d. Westen en voor het veer door den heer J. Simonis. De levering van steenkolen werd aangeno men door den heer H. Snijers voor het dorp en door den heer A. van Gerwen voor 't Veer. Sprang;. Kwamen in den laatsten tijd in onze gemeente nogal diefstallen van konijnen voor; welke, naar men beweerde, door een hond geschiede; dezer dagen is met goedvinden van de eigenares (wed. de B.) door den veldwachter D. v. V. den vermoedelijken dader doodgeschoten. Een heele geruststelling voor hen, die konijnen in schuurtje hebben zitten. Veen. Aan den arbeider S. K., alhier, is door' H. M. de Koningin een bedrag van f15 geschonken. Zijn laatstgeboren kind werd „Juliana" genaamd. Ten nadeele van de wed. v. V. werden Dinsdagnacht uit een gesloten schuurtje een achttal konijnen gestolen, waarvan de dader nog niet werd ontdekt. Vr||hoeven-Cappel. Vergade ring van den Gemeenteraad op Woensdag 28 dezer des namiddags te 7.30 ure. Onderwerpen ter behandeling: 1. Ingekomen stukken. 2. Goedkeuring verpachting opbrengst haven- en kaaigelden over 1911. 3. Benoeming leden stembureaux. 4. Voorstel van burg. en weth. om aan M. Bogers met ingang van 1 Mei a.s. eervol ontslag ais wegwerker te verleenen, met voorstel tevens om hem bij eervol ontslag een jaarlijksch pensioen van f 50 toe te kennen. 5. Benoeming wegwerker. De opbrengst der heffing van haven en kaaigelden alhier over 1911 is verpacht voor de som van f245 aan C. G. Oerlemans alhier. Waspik. Zekere P. R. alhier bezig zijnde met rondbrengen van vleesch, had, terwijl hij bij een zijner klanten binnen was, zijn fiets voor het huis laten staan. Toen hij terugkeerde kwam hij tot de ont dekking dat een der banden van zijn fiets totaal was stuk gesneden. Onmiddelijk deed hij aangifte bij de politie, welke een ijverig onderzoek instelde, doch tot heden zonder resultaat. Kerknieuws. ■lensden. In tegenstelling met vorige jaren zal de Kerstfeestviering met de kin deren der Ned. Herv. Gemeente alhier, op Tweede Kerstdag, niet in de bewaarschool maar in het kerkgebouw plaats hebben. Door een zangkoor uit de kinderen zal dan onder leiding van den heer K. v. d. Berg de treffend schoone Kerstcantate van Cath. van Rennes ten gehoore worden gebracht. De woorden van deze cantate zijn als volgt: Hoort o hoort de klokjes luiden ver in 't rond, Schijnt een blijde boodschap, die hun taal [verkondt. Wat ze toch vertellen? Wat die vreugd [beduidt? Hoort toch hoe ze ju'blen, hoort dat blij [geluid (bis). HoortHoort 1 Hoort ia^io zij Ciod in den tlooge, vrede op aarde [in menschen een welbehagen. O het is der Eng'len zang, die zich telken [jaar doet hooren, Die reeds achttien eeuwen lang jubelt: [Jezus is geboren! Ja 't is der Eng'len zang (bis). Sneeuwvlokken dwarr'len, nevelen rijzen, [somber en dicht, Zwart zijn de nachten, kort zijn de dagen, [flauw slechts verlicht, Dor zijn de velden, weg zijn de bloemen, [d' Aarde schijnt dood. Wat deert het ons of het al wintert rondom Wat deert ons die schijnbare dood? Zoo lang nog de Kerstklokken luiden alom, Zoo lang heeft ons harte geen nood. Laat dorren de velden, laat vallen de bla&n, Wij hebben de boodschap der liefde ver staan (bis). Eere zij God in den Hooge, vrede op aarde [in menschen een welbehagen. Juich niet van vreugde, Zing niet van vrede, klaag met ons mede Engelenwacht. Strijd allerwegen, grijnst u hier tegen, Meer dan een juichtoon Voegt ons een klacht. Sneeuwvlokken dwarr'len (als te voren). Ziet gij daar die ster niet rijzen in den [donk'ren nacht? 't Is de ster, die eens de wijzen, aan de ^kribbe bracht, Licht dat door al d'eeuwen henen in den [Kerstnacht heeft geschenen, Onverdoofd van pracht (bis). Licht van Jezus' liefde, licht van Jezus' [woord, dat ook van ons harte Als een leidster gloort, Doe uw held're stralen, op ons nederdalen, Leen uw reinen gloed, aan ons jong gemoed, Dat w' als Hij, wiens naam wij dragen, Vrede brengen over d'aard, Tot met innig welbehagen Ook op ons de Vader staart. Eere zij God in den Hooge. Door notabelen der Herv. Gem. is benoemd tot kerkvoogd de heerL. J. Veer man en zulks, ter vervanging van den heer R. Wuijster, die, met het oog op zijn aan staand vertrek, verzocht had niet meer in aanmerking te komen. Werkendam. De christelijke jonge- lingsvereeniging hoopt op 2e Kerstdag eene ringvergadering te houden voor ieder toe gankelijk, waafvan de agenda verschillende nummers bevat, o. m. ook een afscheidswoord van den Voorzitter ds. C. B. Koolhaas. Aalburg. Door het kiescollege der Ned. Herv. gemeente alhier is in hare ver gadering van 19 dezer tot ouderling herkozen de heer E. de Graaff, en tot diaken de heer P. Michaël, die beide hunne benoeming hebben aangenomen. Giessen- Bij de Ned. Herv. gem. alhier zijn herkozen tot onderling de heer G. Ver hoeven en tot diaken de heer G. Wester- laken. Beiden hebben deze benoeming aan genomen. ftieuvt eiid(jk A.&. Zondag zal alhier optreden Prof. Dr. H. Buninck, Hoogleeraar te Amsterdam. Des namiddags hoopt Z.H.G. over de Afscheiding te spreken. In de Gerei, kerk werden gekozen tot ouderlingen W. H. van Helden, A. van Noorloos en C. van der Stelt, tot diakenen H. de Ruiter en G. J. Heijblom. Beso||eil. Op den 2en Kerstdag zal de christelijke zangvereeniging „Hallelujah'* een uitvoering geven in de Ned. Herv. kerk alhier. De Zondagsschool ,,'t Mosterdzaadje" hoopt Dinsdag 27 December des avonds om 5 uur haar Kerstfeest te vieren, terwijl dit feest Woensdag 28 Dec. zal plaats hebben voor de kinderen der chr. Bewaarschool in de Bewaarschool. Bij de Ned. Herv. kerk zijn herkozen als ouderling, A. van der Hammer en tot diaken M. Holster. Waalwijk- De Zondagschool hoopt Maandag 26 Dec. haar Kerstfeest te vieren in de Nederlandsch Hervormde Kerk, ter wijl de Zangvereeniging „Vooruitgang zij haar doel", haar medewerking verleend. PREDIKBEURTEH, 25 December. 26, vm. 10 u. ds. Koolhaas uit Genderen. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. 26, nm. 6 u. kinderfeest. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. 27, nm. 5,30 u. kinderfeest. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezing. Geref. kerk vm. 9.30 u. leeskerk, nm. 2 u. ds. Davelaar. Geref. kerk geen opgaaf. 26, dezelfde. 26, vm. 10 u. ds. Dierkens. Nm. 5 u. kinderfeest. 26, vm. 9.30 u. dezelfde. (Loonschedij k) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Van der Hoff uit Drunen. 26, vm. 9,30 u. dezelfde. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. 26, v.m. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. 26, v.m. 9.30 u. dezelfde. 26, v.m. 9.30 en nm. 2.30 u. dezelfde. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. 26, vm. 9.30 u. dezelfde. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. 26, v.m. 9.30 u. dezelfde, n.m. 1.30 u. Kerstfeestviering. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. 25 Dec., Z.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 6 u. ds. de Jonge. 26, vm. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. 26, vm. 10 u. de heer D. J. van Katwijk, theol. cand. W. F. Gobius du Sart. 26, v.m. 9.30 u. dezelfde. 26, v.m. 9.30 u. dezelfde. H.H. Correspondenten worden - 2? beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en in te zenden. Verslag van het verhandelde in de Raads vergadering van Sprang, op Woensdag 21 Dec. 1910. Tegenwoordig alle leden. De Voorzitter, burgemeester Meijer, opent om 7 uur de vergadering. Na lezing en goedkeuring der notulen worden aan de orde van behandeling gesteld de volgende punten 1. Mededeeling ingekomen stukken. De voorzitter zegt, dat B. en W. op heden de kas bij den Gem.-Ontvanger hebben opgenomen en dat alles in orde was, be nevens dat Ged. Staten de begrooting voor 1911 hebben goedgekeurd. Voor kennisgeving aangenomen. 2. Schrijven van Ged. Staten betreffende het ter goedkeuring ingezonden besluit tot verhooging van het maximum van den hoofdelijken omslag. Ged. Staten wenschen dat de verhooging met 10 ten honderd voor aanvullingskohieren komt te vervallen. Na voorlezing van het schrijven, stelt de voorzitter voor het besluit van 29 Oct. 1.1. in te trekken en thans op nieuw vast te stellen, met weglating van de zinsnede, waarop het schrijven doelt. Aangenomen met algemeene stemmen. 3. Adres van den veldwachter D. van Vulpen om vergoeding voor onderhoud van zijn rijwiel. B. en W. stellen voor hierop niet in te gaan, maar het salaris met f 25 te verhoogen. Aangenomen met algemeene stemmen. 4. De voorzitter deelt mee, dat op het salaris zooals dit in de verordening gere geld is, geen onderwijzer met hoofdakte te krijgen is. Na twee oproepingen geen enkele sollicitant. B. en W. vragen daarom mach tiging een oproeping te plaatsen op een salaris van f 100 boven het minimum, dit is f 50 hooger dan het in de verordening vastgestelde bedrag. Wordt algemeen goedgevonden. Na de gebruikelijke rondvraag wordt de vergadering gesloten. lAfcEZOAMEA. De Jongedochtersvereeniging „Dient den Heere", hield j 1. Woensdag 21 Dec. hare jaarlijksche uitdeeling. Aan 21 huisgezin nen werden de navolgende kleederen uit gedeeld 6 lakens, 12 sloopen, 8 manshemden, 6 vrouwenhemden, 7 jongenshemden, 12 meisjeshemden, 2 boezeroens, 4 kinder broekjes, 6 kinderrokken, 7 bonte kinder- schorten, 6 witte kinderschorten, 7 vrouwen- schorten, 5 zakken, 1 pet, 17 dassen, 3 jurken, 2 paar manskousen, 7 paar vrouwen kousen, 8 paar kinderkousen, te zamen 126 stuks, benevens onderscheidene kruideniers waren. De Vereeniging brengt weder haren vrien delijken dank, aan allen die haar in staat stelden, een avond in de week nuttig bezig te zijn en hoopt, door uwe welwillendheid in staat gesteld te worden, dit werk ook het volgend jaar weder voort te zetten. Namens de Vereeniging, De Presidente, G. F. Gezelle Meerburg. üi»«nenlatid. Generaal Cool heeft, onder dagteeke* ning van gisteren, zijn ontslagaanvrage als minister van ooi log aan H. M. de Koningin ingediend. De toestand van den heer Cool is vrij bevredigend, zoodat hij eenige uren van den dag het bed mocht verlaten. Volgens „Het Centrum" zou er sprake van zijn generaal Van Heutsz. oud gouverneur-generaal van Ned.-Indië, de portefeuille van oorlog aan te bieden. Gisterenmorgen is mr. Van E met het stoomschip Tambora van de Rotter- damsche Lloyd, onder geleide van den waterschout van Tandjong Priok, den heer J. Kop, uit Indië alhier aange komen, Daar Den Haag overgebracht. Mr. van E is aangehouden als verdacht van malversatiën als curator in een* faillissement Reuter seint uit Londen: De Times zegt in een hoofdartikel over het Nederlandsche wetsontwerp op de kustverdediging: Het is een eerste plicht vau een mogendheid, met een ligging als Nederland, alle noodige maatregelen te nemen ter verzekering van haar onzijdigheid, maar ook is het haar plicht er voor te zorgen, dat die maatregelen gelijkelijk gericht zijn tegen inbreuk op die onzijdighei i van alle kanten en ze niet in botsing komen met de rechtmatige belangen of ver dragsrechten van een andere mogend heid. Onze militaire medewerker gaat de Times voort betoogt klemmend, dat het nieuwe verdedigingsplan aan geen van beide voorwaarden beant woordt. Onze verplichting om België's onzijdigheid te verdedigen is nu nog evenzeer van kracht als ooit, en het is duidelijk, dat daartoe van belang is, dat. wij kunnen rekenen op een ongestoor der! toegang tot Antwerpen. Ofschoon wij geen oogenblik gelooven, dat een volk, op zijn onafhankelijkheid zoo naijverig als de Nederlanders, in dergelijke aangelegenheden zou wijken voor druk uit den vreemde, wordt niet alleen buiten Nedevland de klacht ver nomen, dat het plan alleen dienstbaar is aan Duitsche belangen. Wij doen besluit de Times met vertrouwen een beroep op regeering en vólk van Nederland om alle zijden van het vraagstuk en het verband, dat het houdt met de belangen en verdrags rechten van andere landen, van België in het bizonder, zorgvuldig te bezien, voor zij tot iet3 besluiten, waarvan zij nauwelijks de ver reikende gevolge i kunnen brekend hebben. Een ernstig ongeluk door gasverstik- king heeft plaats gehad in een woning aan de Voldersgracht no. 73 in Den Haag, bewoond door een korten tijd geleden gehuwd paar. De man is meubel maker van beroep. Vermoedelijk is door een verzuim de gaskraan geopend ge bleven, nadat de man nog meubelmakers werkzaamheden had verricht in zijn werkplaats. Nadat er een sterke gaslucht was waargenomen door de buren, werd er een onderzoek ingesteld en vond men man en vrouw nog te bed. De vrouw bleek reeds overleden de man verkeerde in bedenkelijken toestand en is in een auto van de Roode Kruis-kliniek naar het gemeenteziekenhuis vervoerd. Ten kantore van den heer P. L., op de zesde verdieping van het Witte Huis te Rotterdam, heeft de recherche een huiszoeking gedaan en verschillende geschriften en boekwerken in beslag genomen. De huurder van het kantoor heeft dit in geen weken meer bezocht en is vertrokken zonder adres achter te laten. De politie te Euschede heeft een net gekleed jongmensch aangehouden, dat bleek te zijn ontvlucht uit de Tucht school te Velzen. In zijn bezit vond men een revolver, een dolkmes, een groot bedrag aan geld en gouden en zilveren voorwerpen, waarvan hij de herkomst |niet wilde opgeven. Rechtzaken. Het gerechtshof te 's Gravenhage heeft vernietigd het vonnis van de rechtbank te Dordrecht, waarbij G. E. de V., gescheiden echtgenoote van C. F. v. d. M., en zich noemende deskun dige, was veroordeeld tot 9 maanden gevangenisstraf, met vermindering we gens ondergane voorloopige hechtenis en met bevel tot invrijheidstelling, ter zake van het door schuld veroorzaken van eens anders dood. Hel hof achtte bekl. schuldig aan abortus, gepleegd bij herhaling, en ver oordeelde haar te dier zake tot 6 jaar gevangenisstraf, met last tot gevangen neming. Het gerechtshof te Arnhem heeft het vonnis der Almelosche rechtbank in zake de Tubbergsche politiezaak beves tigd, doch vond de opgelegde straf te zwaar, overwegende, dat beklaagden, de gemeenteveldwachters H. en K., zijn van zeer goed gedrag, dat zij hun functie goed hebben vervuld en dat hun op treden een uitvloeisel was van over dreven ambtsijver. Het hof veroordeelde ieder tot f 30 boete, subs. 15 dagen hechtenis. BurgeHllke Mlnnd. Werkendam, van 16 tot 22 Dec. Ondertrouwd: Pieter Cornelis Hij- stek, 30 j. en Dirkje Holster, 20 j Pieter Hols.er, 31 j. en Aaltje Roe- lofsen, 29 j. Getrouwd: C. C. Zwets, 22 j. en F. M. Paans, 17 j. Geboren Teunis Hendrikus en Lena Stoffelina, z. en d van J. A. de Waal en J P. Rijkers. Vertrokken naar Sleeuwijk, 0. C. Zwets en S. Verschoor. Ingekomen van 's-Gravenhage, A. H. van de Werken. Dewerken en Sleeuwijk van 1623 Dec. Ondertrouwd: Pieter Abraham van der Linden, 29 j. en Adriaantje Jo hanna Bonis, 27 j.; Cornelis de Heus, 23 j. en Adriana van der Stelt, 20 j. Getrouwd: A. Pellikaan, 23 j. en G. Broekhuizen, 20 j. Geboren Christiaan, z v. C. Hove- stadt en A. E. Verschoor; Gerdina, d. v. G. Versteeg en H. van Noorloos; Cornelis, z. v. A. van den Heuvel en M. J. Rijkers; levenloos kind van C. C. Zwets en F. M. Paans. Overleden: Florus Colijn, 17 m. Ingekomen van Werkendam, S. Ver schoor en C. C. Zwets; Uithoorn, A. A\ van den Heuvel. Geertruidenberg, van 115 Dec. Getrouwd: A. Bammens, 29j.enA. M. Schijvens, 30 j. Geboren: Fernande Henriette, d. v. H. F. H. C. C. A. von Freytag Drabbe en H. C. van Vasseu Martiuus, z. v. A. Spoor en H. W. Kerremans; Lode- wijk, z. v. J. Wiegmansen A. M. Daeter. Overleden: J. van Alpher, 1 j.; C. Heijmans, 56 j echtg. v. P. van Game ren; F. Avontuur, 79 j., echtg. v. M. Kommeren; H. J. Bovenkamp, 76 j., echtg. v. J. Olijve. Ingekomen van: Amsterdam, D. A. v. d. StraetenRaamsdonk, D. van Dongen en echtg., J. J. Rijken en gezin Breda, A. P. Naerebout geb. Koopmans Someren, J. W. M. van Moorsel. Vertrokken naar: Schijndel, Th. J. Hemdenvm. 10 u. en na. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Aalst, nm. 2 u. ds. Pannebakker. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. 26, dezelfde. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babyloni'ênbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijenvm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Bruchem, geen dienst. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs 26, vm. 9,30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. vm. 9.30 u. lezing. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk, geen dienst. 26, vm. 9,30 u. ds. Zwiers uit Raamsdonksveer. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 6.30 u. ds. Dekker Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders. 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en n.m. 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen. 26, v.m. 9.30 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. de heer Guillaume van Rotterdam. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Nederhemert, 26 Dec., N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. NieuwendijkGeref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Raamsdonkveernm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. SÜeuwijk, vm 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Niemeijer. Veen, 25 en 26 Dec., vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. dg. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Locher. 26, v.m. 9.30 u. dezelfde. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk e.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. P

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2