Bij dit Nummer beho'rt een Bijvoegsel. ELISABETH ANNA 6ERARDINA VAN KRETSCHMAR, bij de zaak betrekkon. Men verwacht opzienbarende onthullingen. PluaNelfik (lienwü. H erkeiitlam Dinsdag a.s., des avonds half acht, hoopt ds. Hen zei van Boxmeer, daartoe uitgenoodigd door de Chr Jongelings-vereeniging „Andreas", in de Nutszaal op te treden met het onderwerp: Tegenwoordige toestand der Wereldzending Tot bestuurslid van het Oudelieden- fond alhier is herbenoemd de heer F. Kra mer C.Dz. Itesoycn. Dinsdagavond vierden de kinderen der Zondagsschool in de Ned. He^fv. Kerk alhier een welgeslaagd kerst feest. Een woord van lof komt toe aan de bestuursleden dezer school. Ilerpt- Donderdag vertoefde alhier een „heer" die collecteerde voor een halfblin- den-inrichting. Men moest op een lijst het bedrag zetten van wat men wilde geven. tSpoedig bleek echter, dat hij zelf de cijfers verhoogde door er een 0 achter te plaatsen. De marechaussees te Heusden. welke hier van kennis was gegeven, gelukte het hem te Hedikhuizen op te pikken. Kprans Toen Donderdagavond de heer D. P. Netten om circa 6 uur een brief had gepost en huiswaarts keerde, werd hij nabij zijn woning door twee personen aan gehouden en mishandeld. N. kreeg enkele messteken in zijn hoofd en sneden over zijn jas. Een van de ter hulp gesnelde per sonen, zekere Wether, bekwam aan zijn duim een diepe wonde. De ijlings toege schoten politie bracht de daders, v. d. S. en v. O., wonende aan de Zandschil (gem. Capelle) naar het gemeentehuis, waarvan zij later naar de marechausseekazerne te Kaats heuvel werden overgebracht. De inmiddels ontboden geneesheer hechte de wonden. Kerknieuws. Werkendam. De Kerstvergadering van den Verbondsring „Heusden en Altena", 26 dezer alhier gehouden, mag als zeer goed geslaagd worden beschouwd. Voor een volle Nutszaal werd het rijke programma afgewerkt. Na het zingen van een psalm vers en gebed van den voorzitter, sprak deze een openingswoord. Vervolgens hoorden wij van den Secretaris het jaarverslag waar uit wij o. a. aanstipten dat 2 Jongelings- vereenigingen het afgeloopen jaar tot den ring toetraden, namelijk Woudrichem en Kerkwijk; over de financiën ook geen zorg wij hoorden dat er een saldo was, wat nu juist van alle vereenigingen niet kan gezegd worden; eere aan den Penningmeester de heer Clewits, die als minister van financiën voor geen te kort van 13 millioen stond. Het aftredende bestuurslid, ds. ten Bokkel Huinink, werd met bijna algemeene stem men gekozen. De bij bel bespreking over psalm 72 door vriend Vink uit Woudri chem, lokte eenige bespreking uitinleider had echter dezen psalm zóó keurig voor gedragen dat er niet veel aan te kluiven viel. Na behandeling van de overige punten der agenda kwamen wij tot het voornaamste punt, afscheidswoord v^n den voorzitter. Het is mij droevig te moe, zegt spreker, afscheid van U te moeten nemen, niet meer met U hier te kunnen samenwerken, daar God mij naar Zuidland riep. Daarom dit, houdt wat gij hebt, zijt manlijk, weest sterk opdat niemand U de kroon neme. Verschillende leden dankten den oud- voorzitter wat hij voor de vereenigingen had gedaan. Moge het ds. Koolhaas in Klara gaat hem dadelijk te gemoet en biedt hem haar roode frissche lippen tot een kus. Zij is bewonderend schoon geworden, die slanke, blonde vrouw, uit wier blauwe, kinderlijke oogen een lente van zaligheid lacht, en, zooals zij daar voor haar man staat, in het eenvoudige zwartzijden kleedje, zonder eenig ander sieraad dan het medal- jon met de schitterend groene steenen, moest Hedwig van ganscher harte met het alge meen oordeel instemmenluitenant Krosky heeft het bekoorlijkste vrouwtje van de wereld. „Wij gaan toch den lóden mee naar Klein Hermsdorf?" vraagt zij, terwijl zij met teederheid tot den statigen man opziet. „Hedwig brengt daar juist een uitnoodiging over van oom SeifFert." „Natuurlijk 1" antwoordt hij. En op zachten toon voegt hij er bij „En dan gaan wij beiden het bosch in om de plek te bezoeken, waar ik je voor 't eerst in de blauwe oogen staarde om je nooit meer te vergeten 1" „Nu, adieu, tot ziens!" riep Hedwig hen toe, terwijl zij als een wervelwind uit de kamer verdween. Zij hield altijd en tegenover iedereen vol, dat de Krosky's ontzettend vervelende lui waren en verliefder, dan wel voor gehuwde menschen voegde. Dat moesten zij liever voor vrijende paartjes overlaten. Maar om den hoek van de deur laat zij nog even het wipneusje zien. „A propos, weet je wie ook nog op Hermsdorf te gast zal zijn?" vraagt ze. „Nu wie dan?" „Brennenberg!" roept zij uit, terwijl zij de deur met een bons dichtklapt. „En zijn meisje!" klinkt het dadelijk daarop weer, waardoor het jonge paar op schrikt. Want Krosky en zijn vrouw dachten, dat de kleine ondeugd reeds lang op de trap was. Maar Hedwig's guitige oogen zien daarbij van den een op den ander. „Zijn meisje? Is hij dan verloofd?" vraagt Klara met blijde verrassing. „Ja zeker!" antwoordt Hedwig, die nu haar klein voetje half tusschen de deur schuift, „met een héél arm, beeldschoon meisje." „Dat verheugt mij van ganscher harte," zegt nu Krosky, terwijl hij de hand zijner jonge, schoone vrouw vol teederheid in de zijne drukt. „En mij niet minder!" beaambt Klara. „Mogen zij zoo gelukkig worden, als wij het zijn!" EINDE. Zuidland welgaan. De nieuw verkozen voor zitter ds. Pannebakker uit Nederhemert, nam alsnu het woord en beval zich in vriendschap bij allen aan, hopende onder Gods zegen veel voor de Jongelingschap te mogen verrichten. Na het zingen van psalm 72 vers 11 eindigde ds. Pannebakker met dankzegging. Nieuwendtjk. Zondagmiddag trad voor de Geref. Gem. alhier op prof. Dr. H. Bavinck van Amsterdam, en sprekende over het werk der scheiding van het Ned. Herv. kerkgenootschap, begonnen 14 Oct. 1834 te Ulrum, onder ds. Hendrik de Cock, dat zich spoedig ook in andere deelen van ons vaderland openbaarde en door de af zetting van ds. G. F. Gezelle Meerburg, 24 Nov. 1835, ook hier uitbrak. Hij her innerde er aan hoe nu 75 jaar geleden, op 25 Dec. 1835, door het instellen der ambten opnieuw de Geref. kerk alhier tot open baring kwam. Een zeer groote schare was opgekomen om den hoogbegaafden redenaar te hooren. 'fc-Ora vemocr De heer G. van der Zanden, candidaat te Putten op de Velu we, heeft het beroep der Gereformeerde kerk alhier aangenomen. Bij de Ned. Hervormde Gemeente alhier, zijn gekozen tot ouderling P. van der Dussen en tot diaken C. Mouthaan, beiden aftredend. Keihei). Herbenoemd tot ouderling de heer J. Baks en tot diaken de heer Johs. Burghout. Krakel- Bedankt voor het beroep naar de Ned. Herv. Gem. alhier, door ds. A. Dekker uit Gameren. Aalst- Beroepen bij de Ned. Herv Gem. alhier, ds. C. B. Holland te Den Ham Andel. De heer A. van Andel Bz., heeft voor de benoeming tot ouderling be dankt. 's Oreveltluiii-Capclle. 5 Jan. 's avonds 6 are hoopt ds. G. Lans uit Doeveren een opwekkende rede te houden in de Ned. Herv. kerk, in het belang van het Nederlandsche Bijbelgenootschap. Voor af te half zes uur zal er in de consistorie kamer leden vergadering plaats hebben, waarop o.a. een nieuwe bibliothecaris moet gekozen worden, daar ds. Koolhaas wegens vertrek heeft bedankt. Er wordt gecollec teerd voor de zaak der Bijbelverspreiding en na de dienst is gelegenheid zich op te geven als lid der afdeeling. nkËZOÜDEi. De Apostel Paulus vermaant in Rom. 151 zijn lezers als volgt: Maar wij die sterk zijn, zijn schuldig de zwakheden der onster ken te dragen en niet ons zeiven te behagen. Dat is een algemeene christelijke levensles, op velerlei van toepassing. Maar wel niet het minste, waar het betreft den strijd tegen den verderfelijken invloed der drinkgewoon ten. Er zijn sterken die geen, althans weinig gevaar loopen zich aan alcoholgebruik te buiten te gaan. Maar er zijn ook zwakken en die zijn meer dan vermoed wordt. Door de drinkgewoonten worden zij langzamer hand opgeleid om dronkaard te worden. Wie de zoodanigen drank presenteerde is zedelijk medeschuldig aan hun val. Nu is het Zondag a.s. Nieuwjaar. Die Zondag dreigt een zondedag te worden, als de gelukwenschende vrienden en arbeiders bij hun kennissen en werkgevers hun heil- wensch beklinken moeten. Zouden alle wel denkende inwoners van Heusden en om streken nu niet als één man zich willen voornemen op Nieuwjaarsdag niet te drinken en niet te schenken? Verleden jaar op 1 Januari hebben reeds velen ons geholpen in den strijd tegen de alcoholellende. Ons zijn voorbeelden bekend van patroons, die hun arbeiders in plaats van een borrel eene lekkere kop koffie aanboden. Wij zeggen er hun hartelijk dank voor. Willen nu dit jaar allen ons bijstaan, opdat den zwakken niet opzettelijk een struikelblok voor de voeten worde geworpen. Laten wij in dezen ons zeiven niet behagen, doch naar den eisch van Christus, elkanders lasten dragen. Stellig ons verzekerd houdende van aller medewerking, 1» UK DIK KEU BIT KA, 1 Januari. 31 Dec. nm. 6 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 lezing en nm. 6 u. ds. De Jong uit Sleeuwijk. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Geref. kerk geen opgaaf. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Babylonïênbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Besoijen, vm. 9 30 en nm. 2u. ds. Dierkens. 31 Dec. nm. 7 u. dezelfde. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijs. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. geen dienst. 31 Dec. nm. 6,30 u. dezelfde. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. 31 Dec. nm. 6,30 u. dezelfde. n. da. Van Asch. ds. Hennes. Chr. tleref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. le?skerk. 31 Dec. nm. 6,30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. 81 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Genderen, vm. 9.30 u. ds. Koolhaas. 31 Dec. n.m. b u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. de. Brouwer. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en n.m., 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen. 31 Dec. n.m. 6 u. dezelfde. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. leeskerk. 31 Dec. nm. 6 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. 31, nm. 6 u. dezelfde. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Z.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. 31 Dec. nm. 7 u. dezelfde. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9.30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Raamsdonk(dorp), nm. 2 u. ds. J. C. V. van Meischke. Meischke. 31 Dec. nm. 6.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. de Jonge. 31 Dec. nm. 6,30 u. dezelfde. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. 31 Dec. nm. 6.30 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2.u. leeskerk. 31 Dec. dezelfde. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. W. F. Gobius du Sart. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral fuist en t|Jdig; in te zenden. UiMnenluitd. Do „Tel." meldt Naar wij vernemen, is vanwege het departement van Landbouw, Nijverheid en Handel in alle bakkerijen hier te lande een onderzoek ingesteld, teneinde na te gaan, op welke wijze de arbeids tijd der bakkersgezellen in het wets ontwerp tot afschaffing van den nacht arbeid in het bakkersbedrijf practisch geregeld kan worden. Wat het wetsontwerp op de bakkers raden betreft overweegt minister Talma een wijziging, waardoor aan de voor naamste bezwaren tegemoet gekomen kan worden. Deze wijziging zal ver moedelijk bestaan in het toestaan van beroep van de uitspraken der bakkers raden op Gedeputeerde Staten, of in de bepaling, dat niet de bakkersraden zullen beslissen, doch Gedeputeerde Staten na overleg met de bakkersraden. Uit den Haag wordt bericht, dat daar de oud-minister van Landbouw, Nijver heid en Handel, Mr. J. D. Veegens, is overleden Mr. Veegens was in 1845 geboren, en is dus 65 jaar oud geworden. Dezer dagen blijkt er een vergissing te hebben plaats gehad bij de „herken ning" van het lijk van een naar gissing 60-jarigen werkman, dat eenige dagen geleden uit het Smidswater in Den Haag is opgehaald. Nadat drie personen, onder wie de echtgenoote van den vermisten man, hadden verklaard, dezen in het lijk te herkennen, werd van diens overlijden aangifte gedaan bij den burgerlijken stand, en dientengevolge had Woens dagvoormiddag de begrafenis plaats. In den namiddag evenwel trof een zoon van den dood en begraven ge waande zijn vader aan in een philan- thropische spijskokerij in Den Haag. De levend teruggevondene is daarop bij de politie zich komen aanmelden om te verklaren, dat hij niet dood is. Kwartelstraat te Utrecht een 75 jarige dame, tengevolge van gasverstikking, dood op haar bed gevonden. Van twee der drie op Texel aange spoelde lijken is, volgens op hen ge vonden papieren, de identiteit vastge steld. De een was kapitein Olsen, a b. ss. Sando, thuisbehoorende te Tönsberg in Noorwegen. De ander heette Gullik- sen. Omdat geen wrakhout is aangespoeld, vermoedt men, dat deze drie personen zich in een roeiboot hebben willen redden, doch dat deze is omgeslagen. Twee hunner hadden zwemvesten aan. Dicht bij de plaats waar het lijk van de Jong te Oosterhaule gevonden werd, is thans in een tabakzakje een bank biljet van f 25 gevonden. Dit zakje was echter van een ander merk als de Jong gewoon was te gebruiken. Het bank biljet van f 100 is nog niet gevonden. Aan de D. Crt. wordt gemeld De candidaatstelling voor de verkie zing van leden van den gemeenteraad van Schipluiden is bepaald op 10 Jan. a. s. Naar wij uit betrouwbare bron vernemen, zullen alle aftredenden, be halve D. Vollmer, weer worden candi daat gesteld om zoodoende den burge meester tot heengaan te dwingen. In en bij de herberg van Boogaard, aan den IJ weg, bij den Kruisweg, in de Haarlemmermeer, hebben zich weer ergerlijke tooneelen afgespeeld. Een vreemde polderwerker, aldaar in de her berg vertoevende, geraakte zoo onder den invloed van sterken drank, dat hij niet meer wiet wat hij deed. In dien toestand maakte hij grove verteringen, zoodat zijn geld al aardig minderde. Na een paar uur geslapen te hebbeh, was hij 's avonds toch weer in orde. De kastelein Boogaard gaf hem toe stemming in het hooi op den schuur- zolder te gaan liggen. Nauwelijks daar aangekomen, kwamen er 'n zéstal personen naar den zolder, pakten hem gezamenlijk aan en tracht ten zijn geld af te nemen. Dit had hij evenwel onder het hooi verborgen. Onder bedreiging hem het leven te zullen benemen, terwijl een paar man op zijn lichaam gingen zitten, wilde men van hem weten, waar hij zijn geld had gelaten, doch de polderwerker hield zich maar stil en verduurde alles, om ze in de waan te brengen, dat hij buiten kennis was. Nadat zij onverrichter zake weggegaan waren, kwamen er eenige oogenblikken daarna weer met een lantaarn boven onder den uitroep: „zijn geld moeten we hebben, al zouden we hem afmaken.'1 Na eenig zoelrpin vonden ze zijn porte- monnaie in het hooi, waarin zich naar schatting nog ongeveer f 20 bevond, terwijl ook zijn hoiloge en jas werd medegenomen, waarna zij verdwenen. En van deze laatste drie personen is door den beroofde pertinent herkend geworden. Den volgenden morgen werd dadelijk de politie er mede in kennis gesteld, die onmiddellijk met het onderzoek is begonnen. Het is niet de eerste maal, dat bij genoemde herberg zulke tooneelen zijn voorgevallen. Een jongen van 18 jaar vestigde zich als opkooper in de Bloemfonteinstraat te Rotterdam. Zijn vader, tegen wien dit jongemensch een veete heeft, opende daarna een opkooperij naast hem. En toen de zoon Dinsdagavond te weten kwam, dat zijn vader de politie er mede in kennis gesteld had, dat hij voorne mens was koffie op te koopen, van diefstal afkomstig, ging hij zijn vader te lijf. Bij deze vechtpartij tusschen vader en zoon is laatstgenoemde door messteken in den rug en in het hoofd verwond. Na een smartelijk lijden is teBolsward al weer een nog jeugdig werkman over leden tengevolge van bloedvergiftiging. Werkzaam aan do boterfabriek aldaar, kreeg hij een klein wondje aan de hand, waarop eerst geen acht geslagen werd. Toen echter weldra de hand en arm opzwol, werd het ergste gevreesd en niettegenstaande in allerijl geneeskun dige hulp werd ingeroepen, volgde weldra de dood. Dit is in zeer korten tijd het derde geval in genoemde ge meente. worden aangeboden met goed salaris, doch waarvan de aanvaarding afhan kelijk is van het voorafstorten van een vrij aanzienlijken borgtocht. De minister van waterstaat heeft op advies van den directeur d r posterijen en Telegraphie het voornomen opgevat, binnen niet te langen tijd een nieuwe wijze van frankeeren van dienststukken, enz. in te voeren. Aan de autoriteiten die tot nog toe het recht hadden op vrijdom van briefport voor dienststuk ken enz., zullen z. g. dienstzegels wor den verstrekt. Op den avond van den eersten Kerst dag is ten huize van E. B. te Nieuw- poort een kind geboren, gelijk aan alle kinderen, doch met twee hoofden. Het kind heeft ongeveer een half uur ge leefd. Zoodra de geboorte van dit bui tengewone kind bekend was, was de toeloop van nieuwsgierigen zóó groot, dat de vader, een arm man die wel iets kan gebruiken, belangstellenden tegen betaling van tien cent het kind liet zien. Naar men verneemt is door dr. H. Schols, die bij de geboorte van het kind hulp verleende, daarvan een fotografi sche opname gemaakt. ÏStirktherichteii. Waalwijk, 29 Dec. Op de veemarkt aange voerd runderen. Kalfkoeien van f 170 tot f 280, Kalfvaarzen van f 130 tot f190, Magere ossen en koeien van f tot f Vette koeien en ossen van f tot f Pinken van f tot f Biggen aangevoerd 45 stuks. Prijzen f 7, tot f 11.50. Prijs der boter van f 1,21 tot f 1,33 per kilo. Aangevoerd 580 kilo. Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. 27 Dec. 2.30 M. 2.1%tf. +- N.A.P. 28 2.21 2.1^f 29 2.24 2.17 Waterhoogte Maastricht (brif^). 29 Dec. 1.89 M. boven 0. 30 1.61 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m. 29 Dec. 4.45 M. boven 0. 30 4.45 Met het oog op de groote Nien - jaarsdrukte aan de postkantoen zullen we onze Present-Scheir kalender op 6 Januari a.s. sa onze abonné's toezenden. De Administratie kdverteiitieu. (■etrouwd) J. Di_ De besturen der verschillende stich tingen te Nijmegen, van een polder district, notarissen en rentmeesters te Nijmegen en omstreken gevestigd, heb ben uniforme voorwaarden voor de verpachting van weiland vastgesteld, waarin o. m. de bepaling voorkomt: het vangen, doen vangen of dooden van vogels en mollen op het verpachte, alsmede het geven van vergunning daartoe, is verboden. Woensdag is in haar woning aan de In de gemeente Wisch en omgeving lieerschen onder de kinderen beneden den 5-jarigen leeftijd, de zoogenaamde blauwe mazelen, een kwaadaardige ziekte, die meestal met den dood ein digt. Vooral in de buurt van Silvolde, Ulft en Etten eischt ze veel offers. Verscheidene gezinnen hebben 3 en 4 kinderen aan de ziekte verloren. De hoofdcommissaris van politie te 's Gravenhage waarschuwt het publiek uiterst voorzichtig te zijn bij het aan- knoopen van relatiën met het zooge naamde Centraal-Bureau van Adminis tratie, gehouden door W. A. van Dolder, Newtonplein no. 27 te 's Gravenhage. Dit bureau plaatst advertentiën, ook in provinciale bladen, waarbij betrekkingen KLERK en A. A. BAKhn^ die, mede namens wederzijc«o,he familie, hun hartelijkeii dank betuigen voor de blijken van belangstelling by Kun huwelijk ondervonden. Heden overleed in den ouderdom van ruim 80 jaren, op het Kasteel Neder-Hemert, onze geliefde Tante, de Hoog-Welgeb. Vrouwe Weduwe A. J. H. M. A. BARON VAN NAGELL VAN NEDERHEMERT. Coöp. Stoomzuivelfabriek OP B00P TAN ZEGEN", Oenderen. IBOTKlt. KIAS. Gerechtigd tot het voeren van het Rijk*hotermerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K. G. Kaas in verschillende soortenen prijzen. Postzendingen remboure door geheel Nederland. Het Bestuur der Afd. Heusden en Omstr. van de N. C. G. O. V. Heusdenvm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 u. lezing en nm. 6 u. ds. A. Brummelkamp uit Capelle. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Aalst, nm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drimmelcnvm. 10 u. ds. J. B. C. SGhuuring. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Geref. kerk, geen dienst. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. 31 Dec. nm. 6 u. dezelfde. Getef. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.36 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. en nm. 6.30 u. de. Dekker. Giessen, nm. 2 u. ds. Bendera. Herptgeen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. 31, n.m. 6 u. dezelfde. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Raamsdonkveer, vm. 9.30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9,30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, vm. 9.30 u. ds. H. Visch. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. en nin. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. LAND VAN ALTENA, 30 Dec. Aardappelen. Vroege f .0 0.' 0; Blauwe f 3 A f 3.25; Zeeuwen, f 4.— Af 4 50, Jammen f af.. Hooi \e qual. f 13 0') A J 14.%e qual. voor de pers)! 10 O a 11 00 Klaver hooi f 11.Af 12.Wit ttroo f 10 a f 11. Geel dito 9 k f 10 Vette kalveren tol ct. per half kilo. Varkens tot een gewicht van 75 K.G. 22 «23 ets. zwaardere 25 a 26 ct Boter0,60 a 0,65 per half K.G, Eieren f 1 30 A f 1.35 per 26. ZALTBOMMEL. Op de gehouden weekmarkt werden ie volgende prijzen besteed: Tarwe f 8.00 a j 9 10 Haver ƒ3 af 3.40 Garst f 4 4.30 per H.L Boter ƒ0.72 a f 0 77 per half K.G. kieren J 1.20 a 1 50 per 20 stuks, Biggen f 6,50 a f 9 Konijnen .00 a f 0.00, Kippen f .00 .00 per stuk Werkendam, 29 December 1910. Jhr. J. A. VAN KRETSCHMAR VAN VEEN. C. P. VAN KRETSCHMAR VAN VEEN— Van de Poll. Jkvr. E. G. VAN KRETSCHMAR. Douairière C. E. A. G. REPELAER Van Kretschmar. A. M. A. Baronesse VAN WASSENAER Van Kretschmab. E. W. Baron VAN WASSENAER. Neder-Hemert, 28 December 1910.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1910 | | pagina 2