gevonden, acht men het zeker dat ook de anarchist Peter de schilder is om gekomen. Verder vond de politie twee revolvers en een verbazenden voorraad karabijn patronen. De New-Yorksche politie heeft in het signalement der moordenaars van Houndsditch drie beruchte inbrekers herkend, die verdacht worden de daders te zijn van een groote inbraak in een juwelierswinkel te Boston in Maart j.l. en na hunne arrestatie in vrijheid wer den gesteld tegen eene borgstelling van f 125.000 elk, maar sedert verdwenen zijn. Zij stonden bekend als Jacob Gold berg, alias Jack Itchki, Joe, alias Ned Tracy en Harry Rothstein, alias Korak de smid. Deze laatste moet de uitvinder zijn van een inbrekerswerktuig, „can opener" genaamd en bestemd om braud- kasten open te snijden. Heusden, 7 Jan. Woensdag liep met goed gevolg van stapel de stalen motorboot „De drie Gebroeders", gebouwd voor rekening eener Belgische firma op de scheepswerf Rijn en Maas, alhier. W erkendalil- Eergisteravond ont stond door een onbekende oorzaak brand in de oude school alhier. Te elf uur ongeveer werd de nachtwacht zulks gewaar en blies alaam. Spoedig was men met een slang op de waterleiding het vuur meester. Eergisteravond vergaderde ten her- berge van D. L. v. d. Wiel alhier, de afdeeling Werkendam der schippersvereenigingSchut- tevaêr. Na opening der vergadering door den voorzitter, den heer B. Visser, werden de notulen gelezen en onveranderd goedge keurd, waarna de penningmeester rekening en verantwoording deed. Uit die rekening, die nagezien en accoord bevonden werd door de heeren W. J. de Vries en B. W. Ridderhof, bleek dat er een batig slot was groot f 11.24. Vervolgens werden tot bestuursleden her kozen de heeren C. C. Zwets en J. de Klerk, die de herbenoeming aannamen. Voor de algemeene vergadering, die begin Februari te Dordrecht zal gehouden worden, werden de volgende voorstellen aangenomen 1. Aan te dringen op vlugger openen der brug te Dordrecht. 2. Trachten een apart ministerie te ver krijgen voor scheepvaart en visscherij. 3. Te verzoeken opheffing der Rijnvaar schutting te Vreeswijk. 4. Te herhalen het verzoek tot vlugger bediening der brug te Spijkenisse. 5. Idem tot verlenging gordingwerk en opruiming plaatje bij de Moerdijksche brug. 6. Aan te dringen op betere betonning van al de kribben op de rivier van Gorcum tot Lobith (bij hoog water). 7. Door aanbrengen van tonnen, waar binnen de aan te maken schepen moeten leggen, de vaart in het Kralingsche rek te verbeteren. 8. Aan te vragen beter drinkwater te Stamperegat. 9. Alsvoor betere betonning van 't Slaak naar de Steenbergsche vliet. 10. Trachten te verkrijgen, dat bij vol doenden waterstand, sleepen van Rotterdam voor Duitschland bestemd, langs den Rijn gaan. 11. Alsvoor een gasboei dwars van de punt van het Nonnenplaatje beneden Zierikzee. Ten slotte werden tot afgevaardigden naar de vergadering te Dordrecht benoemd, T. A. Cornet en C. T. de Waal, en tot hunne plaatsvervangers de h.h. G. Versluis en H. de Weerd. De bevolking bedroeg 31 December 1909, 1764 m., 1703 v. In 1910 werden levend geboren 65 m. en 63 v., en kwamen van elders in 66 m. en 75 v., totaal 269 personen. In 1910 overleden 45 m. en 22 v., en vertrokken naar elders 102 m. en 93 v., totaal 254. Op 31 Dec. 1910 bedroeg de bevolking dus 6 m. minder en 21 v. meer. Mitsdien was het bevolkingscijfer op laatstgenoemden datum 1758 m. en 1724 v. of totaal 3482 personen. Voltrokken huwelijken 13, levenloos aan gegeven kinderen 4. Woensdag 11 Januari e.k. om 7 uur 's avonds hoopt voor „de Landbouw-Onder- linge" op te treden de heer Mauer. Hij wenscht te spreken over: lo. den gang en stand van zaken van „de Landbouw Onderlinge" in onze plaats, pro vincie het geheele land. 2o. De patroonsongevallenverzekering, in verband met ongevallen in den afgeloopen zomer aan patroons overkomen. 3o. De ziekteverzekering voor inwonend personeel. 4o. Wat verder ter tal el komt. Aalst. Maandagavond ging het in het café van den heer Blom alhier luidruchtig toe. Eenige bezoekers kregen wist, welke door den kastelein bijgelegd werd. Ten slotte begon zekere v. O. den boel kort en klein te slaan, waaraan de politie een einde maakte. Tegen den dader werd proces-ver baal opgemaakt. Aiiclel. Loop der bevolking over 1910. Bevolking op 31 December 1909, 546 mannen, 501 vrouwen, totaal 1047. Ingekomen in 1910, 11 m. 2t7 vr. totaal 38 Geboren 12 m. 19 vr. totaal 31; Vertrok ken 17 m. 27 vr. totaal 44; Overleden 8 m. 3 vr. totaal 11. Verminderd in 1910 met 2 mannen. Vermeerderd met 16 vrou wen. Bevolking op 31 December 1910, 544 mannen, 517 vrouwen, totaal 1061. Ten behoeve der Rijkspostspaar bank werden op het hulpkantoor alhier in 1910, 148 inlagen gedaan tot een bedrag van f 7528,21, terwijl 71 terugbetalingen plaats hadden. Naar we met zekerheid vernemen is de benoeming van den nachtwacht inge trokken. De sluisknecht J. van Beers, wordt (op verzoek), overgeplaatst naar St. An il ries, bij Rossum. Op het hulptelegraafkantoor werden in 1910 659 telegrammen behandeld, tegen over 688 in 1909. IfesoïJeil. Maandagnacht werden in onze gemeente op verschillende plaatsen de ruiten ingeworpen. Ook werden hier en daar de schuurtjes opengebroken, maar werd niets vermist. Verschillendejpersonen zijn reeds verhoord. Ca pel Ie. De bevolking dezer ge meente is gedurende 1910 met 12 zielen toegenomen en bestaat alzoo uit 2457 per sonen. Naar men ons mededeelt zal onze geachte predikant, ds. J. J. Ruijs, die omstreeks Nieuwjaar door een fietser zoo danig werd aangereden, dat hij zich onder geneeskundige behandeling moest stellen, geruimen tijd zijn gewone predikbeurten niet kunnen waarnemen. Zijn been moet erg ontsteld zijn. Naar we vernemen zijn de opslag plaatsen nabij 't spoorwegstation „Kaats- heuvel-Capelle" zoodanig in prijs gestegen dat de meesten hun gehuurde opslagplaats hebben opgezegd, tengevolge waarvan nu plaatsen ten overvloede te verkrijgen zijn. Naar we vernemen zijn leveranciers van melk en wonende te Loon-op-Zand toe getreden tot de stoomzuivelfabriek „de Toekomst" alhier. Het aantal geleverde liters melk heeft al een flinke hoogte bereikt; dagelijks worden er ongeveer 8000 liter melk geleverd. Voor de aangifte der nationale militie, lichting 1912 zal in deze gemeente meer bepaald gelegenheid zijn op Maandag 9 Jan. a.s. des namiddags van 2 tot 4 uur. Drongeleii- Blijkens de gehouden veetelling alhier waren op 20 Dec. j.l. in deze gemeente aanwezig 337 runderen. Het aantal van verleden jaar bedroeg 330. denderen. Als bewijs dat men ook hier de kunst verstaat van zware varkens fokken diene, dat bij den landbouwer Jan van den Heuvel alhier een varken geslacht is, dat levend het kolossale gewicht had van 640 halve kilo's. Eveneens is bij denzelfden eigenaar te bezichtigen een afstammeling van dit reus achtige dier, dat naar schatting het boven genoemde wicht nog aanmerkelijk zal over treffen. Op de 1.1. gehouden landbouwtentoon stelling te Waalwijk werden deze beide dieren ieder met een eersten prijs bekroond. 's GraveillOCP. Aan het hulppost kantoor alhier zijn in de maand Dec. j.l. op de rijkspostspaarbank 15 inlagen gedaan tot een bedrag van f 755eveneens hadden 15 terugbetalingen plaats tot een bedrag van f 586. Door het hulptelegraafkantoor zijn in de vorige maand behandeld 34 telegram men, n.l. verzonden 15 en ontvangen 19. lierw|jneil. Verleden week werd onze gemeente bezocht door een heer en dame die trachtten geneesmiddelen aan den man te brengen. De dame gaf voor somnambule te zijn en voor alle ziekten of kwalen geneesmiddelen te kunnen ver strekken. Naar wij vernemen zijn er in onze gemeente nog enkelen geweest die geloof hechtten aan de uitspraken van die lui en kochten een pakje kruiden voor f 3.50 en minder (naar vermogen). Het publiek zij gewaarschuwd voor der gelijke praktijken. De politie doet onderzoek. Ilerpt. In 't afgeloopen jaar werd van wege de conservenfabriek te Prinsenhage alhier een agent aangesteld, die veie per sonen wist te bepraten om voor genoemde fabriek prei en knolselderie te verbouwen. Sommigen hadden er groote verwachtingen van en waren dadelijk bereid een gedeelte van hun bouwgrond beschikbaar te stellen. En hoe is de proef uitgeloopen? Op een teleurstelling. De knolselder ie is op tijd in ontvangst genomen, doch met de prei heeft men de menschen tot heden laten zitten, zoodat de genomen proef is uitgeloopen op teleurstelling en schade. Aleeuwen- Door B. en W. is voor de doodschouw in deze gemeente voor het jaar 1911 aangewezen de heer Millenaar, arts te Dussen. De verpachting der zitplaatsen in de Ned. Herv. kerk alhier, Zaterdag j.l. ge houden, heeft, naar wij vernemen, ongeveer f 7 minder opgebracht dan het vorige jaar. Aan het telefoonkantoor alhier werden gedurende de maand Dec. j.l. ontvangen 23, verzenden 9 telegrammen. Dinsdagavond j.l. werd alhier een begin gemaakt met den tuinbouwcursus, welke wordt gegeven door den heer Witte- veen uit Dussen. Vele belangstellenden ook uit de omliggende gemeenten waren opge komen. A'ederheiuert (Z.z.). Hoewel ons de arrestatie van Maandag j.l. bekend was, meenden we eerst officieele gegevens te moe ten hebben, alvorens het publiek deze treurige zaak te kunnen mededeelen. Maan dag 2 Jan. werden de gemeente- en de rijkspolitie op het kasteel te Nederhemert ontboden. Den gemeenteveldwachter, J. v. d. Steen hoven, werd door Baron van Was senaar, den nieuwen bewoner van het kasteel, medegedeeld, dat hij zijn huisknecht ver dacht van ontrouw. De aanwezige huisknecht werd direct door den gemeente-veld wachter in bewaring gehouden tot de rij ks veld wachter Van Heeze kwam, waarna door de politie den verdachte een scherp verhoor werd afgenomen, hetwelk leidde tot bekentenis van diefstal, meermalen gepleegd. Op zijn kamer werd in kasten en kleeren gevonden een bedrag van f 6915.50, een spaarbankboekje van f 218,een porte- monnaie met ruim f 24.benevens een beursje met goud gemonteerd, bevattende oude en vreemde munten. Hierop werd door de politie beslag gelegd. De arrestant is den volgenden morgen ge vankelijk naar Tiel gevoerd en aldaar in de strafgevangenis gedetineerd. Onze geachte predikant Ds. Panne bakker is wegens vertrek van ds. Koolhaas te Genderen gekozen tot voorzitter van den ring „Heusden en Altena" van hetNederl. Jongelingsverbond. !\ieil*vevi<I(jk. Donderdagmiddag liep het paard van den voerman P. L. uit Dongen, gespannen voor een volgeladen houtkar, achteruit den steilen putberm af bij bakker Agoort; de kar met brandhout kwam in het water te recht. Gelukkig dat de buikriem brak, zoo dat het dier vlak aan 't water tot staan kwam. Alles liep zonder groote ongelukken af. li a a 111 sd «til k. In de Donderdag middag gehouden vergadering der leden van de stoomzuivelfabriek werd besloten den directeur N. oneervol ontslag te geven wegens frauduleuze handelingen. Aan het postkantoor alhier en de daaronder ressorteerende hulpkantoren werd gedurende de maand Dec. 1910 ingelegd f 8978.81 en terugbetaald f 12206.34. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 4655. toleeuwjjk. Met genoegen ver melden wij, dat de heer W. van 't Saff, tbeol. candidaat alhier, door de classis Alm- kerk in hare vergadering van 5 Januari j.l. praeparatoir is onderzocht, en met alge meene stemmen tot de Geref kerken is toegelaten en beroepbaar gesteld. De nieuwe verordening op de honden belasting is goedgekeurd bij kon. besluit van 12 Nov. 1910 no. 34, en is op 1 Ja nuari a.s. in werking getreden. De belas ting bedraagt thans voor vastliggende hon den f 1,en voor losloopende honden f 4,-t-. De betaling moet geschieden voor 31 Januari a.s. ten kantore van den ge meente-ontvanger. Over de maand December j.l. is in de postspaarbank alhier ingelegd f 519.75. Terugbetaald f 26,30. Behandelde tele grammen 39, gesprekken 8. to|>ruii£. Al heeft de vorst reeds enkele malen een inval gedaan, toch hebben alle kikvorschen zich nog niet in haar winterburcht teruggetrokken. Dezer dagen zag de landbouwer J. T. er nog enkele over zij n land springen. Zeker iets zeldzaam's. Dat ook in onze streek de landbou wers profiteeren van den zachten winter, zouden wij kunnen opmaken uit de drukke bezigheden, welke men op den akker kan gadeslaan. Voor het meerendeel is dan ook nu reeds het winterkoren gezaaid. Bij den landbouwer J. Timmermans wierp een zeug 22 jongen af; waarvan er thans nog 15 in leven zijn. Een aardig buitenkansje voor genoemde. Veeil- Ofschoon de nieuwjaarviering in het algemeen nogal rustig verloopen is, hadden toch nabij de woning van den heer A.. 2e nieuwjaarsdag eenige ongeregeld heden plaats. Van een en ander is proces verbaal opgemaakt. De dienst als gemeente-bode wordt hier voorloopig waargenomen door den polderwegwerker G. van Rijswijk. lAelseiiifl. Vrijdagavond had in het café van den heer C. Vos te Well eene bijeenkomst plaats van den nieuwen pachter van het visch water en een 20 tal visschers alhier wonende. Na door den heer De Jongh flink onthaald te zijn contracteerden zij om op aandeel te visschen, hetwelk 20 p. ct. van de bruto-vangst bedraagt, terwijl f 5 staangeld wordt ingehouden in geval van contractbreuk. Waarlijk eene uitkomst voor zooveel werk- loozen. WoudricJiem. Aan het postkantoor en de daaronder ressorteerende hulppost kantoren werd gedurende de maand Dec. 1910 ingelegd f 3624,92£ en terugbetaald f 3649,79. Het laatste door dat kantoor uitgegeven boekje draagt het nummer 2343. Gedurende het jaar 1910 werd ingelegd f 69797,681, terugbetaald f 65347,87 en werden 96 nieuwe boekjes uitgegeven. W|jk. Als een bijzonderheid mag vermeld worden, dat gedurende de maand December j.l. geen enkele aangifte van ge boorte en overlijden gedaan is. Zaterdagmiddag j.l. werden in de consistorie de banken der Ned. Herv. kerk verhuurd. De gezamelijke huursom voor dit jaar bedraagt ruim f 430. De voerman J. S. had gisteren het ongeluk met zijn kar beladen met steen kolen, in botsing te komen met een kar beladen met riet, van J. v. R., waarbij eerstgenoemde met kar en paard achteruit van den dijk ging, en zoodoende in een diepen sloot, langs de Maas loopende, ge raakte. Met vereende krachten werd het paard uit zijn benarde positie verlost, het welk er wonder boven wonder, zonder eenig letsel is afgekomen. Merk nieuws. Heusden. Vrijdag 10 Febr. hoopt de Weleerw. heer ds. J. van der Linden te 's Gravenhage, in de Geref. kerk alhier een lezing te houden over zijn reis naar Pales tina. Het uur van aanvang zullen we nader mededeelen. Wij twijfelen niet of zeer velen zullen met belangstelling dien dag tegemoet zien om den rijkbegaafden spreker te hooren. $£ur&rri!jke totand. Heusden, van 2,7 Dec. tot 3 Jan. Ingekomen van: Waalwijk, M.E. Blerck. Vertrokken naar: Den Haag, T. van IerselMaasdam, A. v. d. LindenNeder hemert, A. de Koning en Echtgenoote. Werkendam, van 23 Dec. tot 5 Jan. Getrouwd: P. Holster, 31 j. en A. Roelofsen, 29 j. Ondertrouwd Pieter vau den Heuvel, 22 j en Elizabeth Sehaddelee, 22 j. "geboren: Pieter Johannes, z. v. A. M. van Berchum en N. IppelHendrik, z. v. W. van Rooijen en G. van Laren Jan Hendrik, z. v. J van den Heuvel en A. Vink Antonie, z. v. C. Ippel en F. de Kleijn. Overleden: Hui be; t Willem Paans, 3 mnd. Pieter Paans, 5 mnd.Cor nells Pieter Rijkers, 5 mnd. Vertrokken Daar: Gorinchem, Geer- truida Gerarda van der Pol Rucphen, G. de Vries; Buren, J. W. Deenik. Ingekomen van: deWerken ca., A. A. Bakker. 's Gravenmoer, van 131 Dec. Ondertrouwd Cornelis Wouter Klop, 30 j. en Antonia Mouthaan, 27 j. Getrouwd: P. van Loon, 24 j. en C. A. Groeneveld, 23 j. Overleden: Dirk Nederveen, 54 j. wedn. v. F. Blom; Wilhelraina Prins, 4 mnd. Ingekomen van: Breda, A. Borstlap, C. Borstlap, F. A. H. van Moll en M. Nerrings; Leiden, P. H. LudérusRot terdam, W. Kielen, A. Segeren, C. van Weelden, C. P. Segeren, T. A. Segeren, A. C. Segeren, en A. van der Graaf Klaaswaal, J. C. Mailly; Dussen, N. Bouwman, M. P. Vermeulen en Joh. Vermeulen. Vertrokken naar Naaldwijk, P. van Loon; Waspik, P. van Eersel, T. Neder veen, J. van Eersel, D. van Eersel, D. van Eersel, Th. van Eersel; Dongen, K. Faro; Raamsdonk, H. J. Molewijk. Dewerken en Sleeuwijk van 23 Dec.5 Jan. Ondertrouwd: Gerrit Verweij, 35 j wedn. van J. Klijn en Alida Mons houwer, 26 j.; Peter Vink, 29 j. en Lena Cornelia Kooijmans, 27 j.Arie Biesheuvel, 21 j. en Anna Pieternella Rijkers, 22 j. Getrouwd: G. Holleman, 24 j. en A. C. Rijkers, 19 j.; J. de Klerk, 42j. en A. A. Bakker, 25 j. Geboren: Bastiana, d. v. G. Dekker en C. den Besten Maria Cornelia, d. v J. de Graaf en L. de Jong; Neeltje, d. v. L. Buchner en C. Vink;Adriaan Gerrit, z. v. B. van der Zalm en W. C. van Helden Cornelia, d. v. P. de Peuter en H. van BreugelOtto, z. v. O. Ippel en G. Visser. Overleden Willem Verwoert, 61 j., echtg. van A. Kant. Ingekomen van Arkel, G. Broek huizen; Almkerk, J. Zwart; Dussen, C. Godtschalk en gezin Veenendaal, H. Koster; Gorinchem, A. P. Rijkers Vertrokken naar Dordrecht,, A. C. Rijkers; Werkendam, A. A. Bakker; Alblasserdam, H. Zwart en gezin en N. M. van AndelWoudrichem, R. KoopsKrimpen a.d. IJsel, A. van Herwijnen en geziu. Capelle, over de maand Dec. Ondertrouwd: Marcelis Stam, 37 j. en Sijke Johanna van der Schans, 29 j. Geboren: Johanna Cornelia, d. v. H. Vos en A. C. Schaap; Wilhelmus Cornelis, z. v. J. Wagemakers en J. M. Driessen; Antonia Teuntje, <1. v. J. L. Waarts en A. BarelJohanna Jacoba, d. v. A. de Bie en J. A. Vervoort; Dirk, z. v. D. van Oversteeg en W. Rosen- brand; Johan Adriaan, z. v. T. van Campen en H. M. Verheijdeu. Overleden: Aart, 1 tn., z. v. G. M. de Bie en J. van Pas; E. Boeser, 71j wed. van J. van Raamsdonk; Cornelia, 6 in., d. v. A. L. van der Schans en A. Christ. Ingekomen van: Vrijhoeven-Cappel, M. van Drongelan, M. A. van Dongen en echtg.; 's Gravenhage, A. Rijken; Rijswijk (Z. H), H. A. J. de Wolf; Sprang, A. de Bie. Vertrokken naar: 's Gravemoer, P. Verduijn; 's Gravenzande, C. W.L van Beek; Vleuten, S. Oosterling en gezin Geldrop, G. IJ. Oerlemans. Almkerk, van 16 tot 31 Dec. Geboren: Anna Aaltje, d. v. J. Ver schoor en D. Pellikaan Antoinetta, d. v. W. J. van Burgel en E. Verlee; Albertus Willem Marie, z. v. M. Niemeijer en E. S. van NieuwenhuizenHendrik, z. v. G. van Haaften en G. van Haaften; Arie, z. v. A. van Oudheusden en H. Nieuwenhuizen. Overleden: J. A. Vos, 77 j., wed. van J. Roubos en A. v. d. BeekA. Snoek, 74 j.; J. F. Bezemer, jd., 20 m. Vertrokken naar: Gorinchem, M. v. d. Vlies; Loosdrecht, D. van Waard huizen; Sleeuwijk, J. Zwart. Ingekomen vanBleskensgraaf en Hofwegen, D. Verwoert. Ambtshalve ingeschrevenH. de Koning. Rechtzaken. Voor de rechtbank te Tiel hebben Donderdag terechtgestaan G. van der L. en J. v. d. P. te Aalst, beiden ge detineerd. Aan beiden wordt ten laste gelegd met vereende krachten geweld plegen. Aan G. van der Laar bovendien 2e. poging tot levensberooving, 3e. poging tot het toebrengen van zwaar lichamelijk letsel en 4e. mishandeling, terwijl aan J. v. d. P. opruiing tot doodslag, subs, mishandeling wordt ten laste gelegd. De zaak betreft de mishandeling door beklaagden gepleegd 3 December 1910 op den gemeente- veld wachter Wijn stekers te Aalst. Het O. M. eischte tegen v. d. L. 5 en tegen v. d. P. 1 jaar gevangenisstraf. De verdedigers pleitten voor elk vrijspraak en vroegen onmiddellijke invrijheidstelling van de beklaagden, welke echter geweigerd werd. De rechtbank te Amsterdam (en deze beslissing heeft het gerechtshof bekrach tigd) heeft naar de openbare terecht zitting verwezen de zaak Van den bur gemeester van Blaricum, den heer A. H., beklaagd van vervalsehing van een mandaat (van f 5 zou hij f 50 gemaakt hebben) en van mishandeling van den gemeenteveldwachter Brandsma, dien hij met een stok zou hebben geslagen. De datum van de behandeling der zaak is nog niet bepaald. PREDIÜUEURTËil, 8 Januari. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 3.30 u. lezing. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. H. van Santen, cand. te Putten. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. ds. Locher. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonkveer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6.30 u. ds. Brouwer. nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. Z.z. geen dienst. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 leeskerk en nm. 2.u. ds. Brouwer uit Gen deren. geen dienst. W. F. Gobius du Sart. Hiuiienlasid. De afgetreden Minister van Oorlog, generaal-majoor Cool, heeft bij het aan H. M. gerichte verzoek om ontslag uit het Ministersambt tevens het verlangen te kennen gegeven, weer in militairen dienst te worden geplaatst. Omtrent de landverhuizers (zie bij voegsel) wordt later gemeld De van het stoomschip Volturno af komstige landverhuizers zijn per slot van rekening toch niet door Duitsch land kunnen reizen, noch degenen, die gistermorgen konden vertrekken, omdat zij konden voldoen aan de nieuwe door Pruisen gestelde eischen, noch degenen voor wie naar het scheen eene bevre digende regeling was verkregen. Te Bentheim is aan allen verlof geweigerd, om verder te reizen. Welke redenen Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. Lou we Kooijmans. Babylonïénbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9 30 en nm. 2u. ds. Dierkens. Capellevm. 9.30 geen dienst en nm. 2 u. ds. P. van Toorn uit Sprang. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Ho ff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. ouderling C. v. Tuijl, nm. 6.30 u. ds. Dekker. Geref. kerk vm. 9,30 en nm.2u. ds. Vonk. Genderen, nm. 2 u. ds. Koolhaas. Afscheid- predikatie. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 u. en n.m, 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. A. G. H. Schippers van Westzaan. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Klomp. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), vm. 9.30 u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, nm. 2 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2 u. ds. Benders. Sleeuwijkgeen dienst. Sprang, geen dienst. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. ds. Locher en nm. 2 u. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 u. en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2