den voor een goeden afloop noodigen steun van het publiek kunnen rekenen, zoodat eene staking moet afloopen met eene nederlaag voor de arbeiders en slechts ellende in honderdduizenden arbeidersgezinnen zou brengen. Ook de Belgische mijnwerkers op den rechter-Maasoever hebben zich thans laten bewegen, zich bij de werkstaking aan te sluiten. In eene Zaterdagavond gehouden vergadering is besloten het werk te staken. Het geldt hier onge veer 20 mijnen, zoodat de staking in het bekken van Luik nu bijna algemeen is. Rustverstoringen hebben niet plaats gehad. Eenigen tijd geleden werden te los Angeles, in California, de kantoren van de daar verschijnende „Times" door dynamiet vernield, waarbij 23 menschen het leven verloren. De groote jury heeft sedert een groot aantal getuigen ge hoord en 23 bevelen tot gevangenne ming uitgevaardigd, waaronder 7 wegens moord en brandstichting. De schuldigen hebben zich echter uit de voeten ge maakt, waarschijnlijk naar Zuid-Ame- rika, en de rechtbank heeft nu een prijs van 125,000 dollars uitgeloofd voor hunne gevangenneming. Sedert 22 December jl. was uit het Franscbe dorp Mussy sous Dun ver dwenen een 74-jarige grijsaard, die ge woon was al zijn bezittingen, ongeveer 7000 francs injgeld en kostbaarheden, benevens een aantal schuldbekente nissen bij zich te dragen. Gisteren ein delijk is zijn lijk in een veld gevonden met verschillende- wonden aan het hoofd en voor een deel door de ratten ver scheurd. Van het geld was geen spoor te vinden. Dezer dagen meldden wij, dat ban dieten bij Oogden, in den staat Utah, een trein hadden aargehouden en uit geplunderd, waarbij zij een neger had den gedood en een tweeden gewond. Nu weer komt bericht uit Auburn, in den staat Washington, dat ook daar een treindiefstal is gepleegd. Twee gemaskerde schurken wisten den post wagen binnen te komen, bonden de beambten en plunderden de postzakken. Zij wisten ongehinderd den trein te verlaten. Het bedrag van het ontvreem de is nog onbekend. Een derde bericht van dezen aard komt uit Duluth, in den staat Minesota, waar drie kerels een tramwagen binnen gingen, de passagiers bestalen en een een agent doodschoten. De daders ont kwamen. Over de aardbeving in Toerkestan komen niets dan uiterst sombere be richten. Te Petersburg is vernomen, dat de schokken nog stee ls voortduren. Er zijn groote, eenige meters breede, aardspleten gevormd. Onder de bevol king heerscht een ontzettende paniek. De welgestelden vluchten, onder de armen heerscht een onbeschrijfelijke ellende. Er zijn 300 gewonden en aan medische hulp is gebrek. De bevolking uit den omtrek van Wjerny, die in leemhutten woonde, heeft het meest geleden. Zij kampveren nu in de open lucht. De metsten hunner hebben door het instorten van daken, wonden aan hoofd en rug gekregen. Ook is er veel vee omgekomen. De telegrafische verbinding met Prsje vals is verbroken en over het lot dier stad is niets bekend. Volgens de jongste berichten zijn tengevolge van de aardbeving 700 ge zinnen dakloos. De menschen hebben een toevlucht gezocht in scholen en kerken en kampeereu gedeeltelijk in het vrije veld, hoewel het zeer koud is. Uit Presjewals wordt gemeld dat de aardbeving daar niet zoo veel schade heeft aangericht, maar dat op den weg door het geberhte, die naar genoemde plaats leidt, veel menschen zijn omge komen doordat ze in afgronden zijn gestort. Overal hebben zich aardspleten ge vormd en hier en daar zijn groote rots- brokken van de bergen komen vallen Te Wieroedji (Russisch Toerkestan) is Maandagmorgen 9 u. een heftige golfvormige aardschok waargenomen. Reuter seint uit Belgrado: De vlieger Roussiyan is van een hoogte van 20 M. gevallen, kwam op een vestingmuur terecht en bezweek kort daarop. Maandag werd uit Saloniki gemeld: Een Grieksche bende heeft gister nacht bij Papapoeli een Tnrksche grens wacht aangevallen. Een Turk en drie Grieken zijn gedood. Te Krania heeft een Grieksche bende een Walach en zijn beide zonen gedood. Turksche troepen, die ter vervolging waren uitgezonden, verloren twee man en doodden vier Grieken. Een derde bende heeft een boerderij aan den voet van den Olympus san- gevallen, de bewoners vermoord en 30 stuks vee afgemaakt. Het telegraafagentschap Havas meldt dat de Vorst van Monaco indertijd van koning Carlos van Portugal voor 3 mil- lioen fres. een uitgestrekt koloniaal gebied h^eft aangekocht in het achter land van Mozambique. Frankrijk en Engeland hebben sedert eenigen tijd pogingen gedaan om den Vorst dit gebied af te koopen. Deze heeft echter standvastig geweigerd. Een aanbod van Duitschland is nu wel aanvaard en dit wekt te meer bevreemding, omdat dit aanbod niet zoo gunstig was als dat van Frankrijk en Engeland. Het geval baart in diplomatieke kringen begrijpe lijk opzien. Volgens een bericht uit Rio de Janeiro hebben verschillende Portugeesch-Bra- ziliaansche families een bezoek gebracht aan de Adamastor en het schip een republikeinsche vlag geschonken. De commandant liet de vlag hijschen, die door 21 saluutschoten werd begroet. Het Braziliaansche pantserschip Deodoro groette eveneens. 's Avonds om 9 u. zijn eenige repu blikeinen, die van de Adamastor aan aan wal gingen, door monarchisten aangevallen, die Weg met de Republiek riepen. Er zijn eenige lieden gewond, de politie herstelde de orde. Uit Astrakan werd Dinsdag gemeld Vijfentachtig visschers met achten dertig paarden zijn op een ijsschol, die losraakte de Kaspische Zee ingedreven. Er is een stoomschip vertrokken om hen te redden. Heusden, 11 Jan. Een grappenmaker, of hoe moeten we zoo iemand noemen, heeft de vorige week enkele personen in Heusden en in Waalwijk voor een tijdje gelukkig gemaakt. Hij kwam van een groot huis te Amsterdam, dat overal filialen wenschte te vestigen en kocht hier en te Waalwijk een huis, dat modern moest worden ingericht en waarin alle koloniale waren en aankleve van dien tegen en gros prijzen en detail zouden worden verkocht. Hij was coulant en vond prijzen niet te hoog en sloeg terstond toe op gevraagden prijs van huizen. Hij stelde personen aan, om het filiaal te bedienen, tegen een prijs van f 25 per week. Hij deed opmetingen en zou het werk aanbesteden. Hij vergat echter een notaris met de overdracht te be lasten en met een aannemer te confereeren en maakte ten slotte, toen hij niets meer van zich liet hooren, dat men begreep zich met een dooie huismusch te hebben blij gemaakt. Werkendam. In de Vrijdagavond gehouden raadsvergadering werd door den voorz. medegedeeld, dat: lo. Ged. Staten hadden goedgekeurd eene af- en overschrijving, waartoe in eene vorige vergadering was besloten; 2o. bij de laatste kasopname bij den ont vanger f 1264 in kas was; 3o. Ged. Staten hadden goedgekeurd de begrooting over 1911; 4o. eenige kleine op- en aanmerkingen over de rekening van 1909, die ter beant woording werden gesteld in handen van B. en W., terwijl lo, 2o en 3o voor kennis geving werden aangenomen. Besloten werd den heer J. L. Mussert, hoofd eener openb. lagere school alhier 3 maanden verlof te verleenen wegens onge steldheid, terwijl B. en W. op zich namen, in overleg met den heer schoolopziener, zoo spoedig mogelijk over te gaan tot benoe ming van een tijdelijk hoofd. De raad der gemeente den Helder had verzocht mede na te gaan wat er te ver anderen zou zijn in de wet op de verboden kringen. Als commissie om het een en ander na te gaan, werden aangewezen de heeren K. de Boon, J. Visser Az. en M. J. Meijer. Vervolgens werd het vaststellen van een instructie voor den gemeente-architect voor- loopig uitgesteld. Daarna werd met 5 tegen 4 stemmen de huur van het woonhuis bij de bewaarschool vastgesteld op f 25 per jaar. Nadat nog eenige vragen door den voor zitter waren beantwoord, werd de vergade ring gesloten. Andel. Tot sluisknecht is in plaats van J. van Beers aangesteld J. W. Vissers uit St. Andries. Ter gelegenheid van het a.s. huwelijk van den heer Mr. S. Naaijen bracht de muziekvereeniging een serenade bij genoem den heer. Naar we vernemen ontvingen de leden een fooi van 10 gulden. Itahiloniënbroek. De rekening van het algemeen armbestuur van Babi- loniënbroek en Hill over het dienstjaar 1909 bedraagt in ontvangst 11117,27 in uitgaaf f 800,97|, alzoo met een batig slot van f 316,29£. Capelle. Op Maandag 16 Jan. a.s. des namiddags 6 uur, zal in 't lokaal van L. F. van Dongen alhier een lezing worden gehouden om te geraken tot het oprichten van een „Landbouw Onderlinge",onderwerp zal zijn „Onderlinge verzekering tegen be drijfsongevallen." Naar de betrekking van hoofd der openb. lagere school in de Nieuwstraat alhier hebben zjch 18 sollicitanten aange meld. Een landbouwer op de Hoogevaart alhier is j.l. Vrijdag wel het mikpunt van ongelukken geworden. Toen hij des morgens vroeg als altijd uit de veren, zijn ponny reeds het tuig had opgelegd, kwam hij plotseling tot de minder aangename ont dekking, dat het karretje nergens was te vinden. Goede raad was duur. Knecht, meid en al de huisgenooten aan 't zoeken, zoeken, maar zonder resultaat; de melk moest weg, «dus 't paard maar voor de „Hooge Kar" gespannen. Zoo gezegd zoo gedaan. De knecht aan 't rijden. Nog geen 50 M. evenwel op een sukkeldrafje of 't paard verschrikt en tuimelt met de kar in den sloot. Alweder hadden zijn huisgenooten volop werk. De patroon was evenwel niet ter plaatse, nog steeds aan 't zoeken naar het verloren karretje. Plotseling evenwel hoort hij van 't tweede ongeluk, springt snel op de fiets en rijd zoo hard en woest, tot hij ten laatste zelf met de fiets in 't water terecht kwam en daardoor tot zijn groote spijt niet in staat was kar en paard uit 't water te helpen. Dat was intusschen niet meer noodig want hulpvaardige handen hadden 't reeds op 't droge gebracht. En warempel daar komt iemand ver tellen, dat zijn melkkarretje in de zooge naamde „Oude Straat" in den sloot zit, wat bleek waar te zijn. Nu weder meteen massa menschen aan 't werk. Eindelijk, toen de dag ongeveer om was, was ook alles weer in orde. De betrokkene evenwel zal zich zoo'n ongeluksdag nog lang herinneren. Blussen Na 15 Mei e.k. zal in wijk C (Hank) alhier, ook een locaal zijn waar ledei van het stembureau zullen zitting houden bij stemming. Zeker heel wat gemak voor die menschen, daar ze anders naar het raadhuis een uur of anderhalf ver moes ten om hun stem uit te brengen. Bjleertruiflenberg. In de vaca ture van een lid van het College van zetters, ontstaan tengevolge van de ontslagname van C. J. W. de Hoog, is voorzien door de benoeming van den heer L. P. J. Smets, lid van den raad. Door den raad der gemeente is herbe noemd tot lid van de commissie tot wering van schoolverzuim de heer J. B. Allard en benoemd de heer L. J. M. Rutgers. De heer C. J. Mollenberg wenschte als lid niet meer in aanmerking te komen. *'sfilpaveiM#er. Ruim een jaar ge leden, den 28 December 1909, verdronk op jammerlijke wijze nabij de Moerdijksche brug de 38-jarige heerschipper A. van I., alhier wonende. Thans ontving zijne weduwe bericht, dat in eene rietgors te Willemsdorp een menschelijk geraamte is gevonden. Het is niet onwaarschijnlijk dat dit het skelet is van den omgekomen schipper, maar alle kenteekenen om de indentiteit vast te stellen ontbreken. *14erkwfjk. Werd door een booze hand van den landbouwer Van Son verleden jaar in de weide diens eenig paard den staart afgesneden, verleden week werd het bovenlicht zijner voordeur door een steen worp vernield. Zou dat diezelfde schennende hand weer bedreven hebben? De politie doet streng onderzoek. Meeuwen. In 1910 werden in de gemeente geboren 19 kinderen, terwijl 10 personen overleden, waaronder 1 levenloos aangegeven kind. Het aantal voltrokken huwelijken bedroeg 4. De bevolking bestond alzoo op 31 Dec. Dec. j.l. uit 454 mannen en 404 vrouwen, totaal 858. Door de leden van de harmonie „Kunst en Vriendschap" zijn tot voorzitter secretaris en penningmeester benoemd resp. de heeren D. Smits, A. Vos en M. Verbaan. Naar wij vernemen zal door „Kunst en Vriendschap" de volgende maand weder eene uitvoering worden gegeven. Mcdcrhemert. In vele gezinnen heerscht onder de kinderen een soort slijm hoest. Ook de schooljeugd is er door aan getast. Sommigen kunnen daardoor de school niet bezoeken. Het schijnt dat deze hoest besmettelijk is, daar er hoe langer hoe meer gevallen voorkomen. De heer G. C. v. Genderen is door het college van zetters benoemd tot schatter van de huurwaarde voor de personeele be lasting dezer gemeente. Een vreemd geval heeft zich hier voorgedaan. Zekere v. H., koopman, verloor zijn geldbeurs, volgens opgaaf met f 8, Een paar vrouwen, die de beurs gevon den hadden, lieten ze door een kind bij den eigenaarterugbezorgen met slechts f 1,25. Van H. deed aangifte bij de politie, maar wie zal in deze duistere zaak licht ver spreiden Rnamsdonk. De heer F. van Loon, volontair aan de stoomzuivelfabriek alhier, is met ingang van heden benoemd tot waar nemend directeur dier fabriek. Verleden Zaterdagmorgen gaf de heer Jean Klein in de openbare school alhier voor alle kinderen van het dorp eene kin der voorstel ling. De heer K. wist de jeugd gedurende een tweetal uren met zijn goo chelen, jongleer- en balanseertoeren heel aardig te vermaken. Zijn slangenmensch was een zeldzaam voorbeeld van lenigheid. Sleeuwfjk. Loop der bevolking over 1910. Bevolking op 31 December 1909, 1625 mannen, 1585 vrouwen, totaal 3210. Ingekomen in 1910 75 m. 73 vr. totaal 148. Geboren 63 m. 55 vr. totaal 118. Ver trokken 84 m. 116 vr. totaal 200. Over leden 25 m 18 vr. samen 43. Vermeerderd in 1910 met 29 m. en verminderd met 6 vr. Bevolking op 31 Dec. 1910, 1654 m. 1679 vr., totaal 3233. Het aantal levenloos aangegeven kinderen bedraagt 4 en het aantal voltrokken huwe lijken 36. Gisterenmorgen gelukte het A. D. alhier, aan den rivierkant met de hand een zalm te vangen, welke ongeveer 9£ pond woog. De jongedochtersvereeniging „Phebé" alhier, zal Woensdagavond een jaarfeest houden, terwijl de muziekvereeniging „Wil- helmina" Zaterdag a.s. eene uitvoering zal geven. Sprang;. De bevolking van Sprang is in den loop van 1910 met 22 m. en 19 v. vermeerderd. Het bevolkingscijfer op 31 Dec. 1.1. bedroeg 974 m. en 832 v., totaal 1806 inwoners. Veen- Het 15-jarig knechtje van Bak ker was Zaterdag spoorloos verdwenen. Een onderzoek werd van alle kanten ingesteld en mocht het den veldwachter van Wou- drichem gelukken hem aan te houden en weer naar Veen terug te brengen. Het doel was om een reisje naar Rotterdam te onder nemen. Gedurende de maand December werd aau het hulpkantoor ingelegd f 752,50, ver deeld over 15 inlagen. Behandeld werden 24 telegrammen, waar van 14 werden verzonden en 10 ontvangen. Vrijhoeven CaPP^I Gedurende de maand December werd in de Rijkspost spaarbank alhier ingelegd f 1274.50 en werden 18 telegrammen verzonden en 12 ontvangen2 telefoonoproepberichten wer den verzonden en 23 gesprekken gevoerd. Het aantal zielen dezer gemeente bedroeg op 31 Dec. 1910 515 en op 31 Dec. 1909 543, zoodat het aantal zielen in 1910 is verminderd met 28. lAaspik. Zaterdag j.l. had door B. en W. dezer gemeente de verpachting plaats van het grasgewas. De opbrengst was f 246. Zaltbommel. Vanaf de openstelling der lijn, 14 Maart 1910, tot 1 Januari 1911 zijn met de gemeentetram vervoerd ruim 46000 passagiers, of gemiddeld 160 per dag. Een deserteur van de HollandAme rika lijn werd Zaterdag op verzoek door de vrachtboot „De Vereeniging" van Dordt naar hier vervoerd, terwijl hij verder te voet van Zaltbommel naar 's Bosch vertrok. Na het verlaten der boot miste de ma chinist zijn horloge, dat vermoedelijk uit dankbaarheid voor gratis vervoer en voeding is meegenomen. D.e politie, terstond met een en ander in kennis gesteld, telepho- neerde naar 's Bosch, waar onze vriend bij aankomst werd aangehouden. Zondag werd hij naar Zaltbommel vervoerd, terwijl de politie hem Maandag gevankelijk naar Tiel heeft getransporteerd. Verslag van de raadsvergadering van Waspik, gehouden op Donderdag 5 Jan. 1911, des n.m. 5 uur. Tegenwoordig alle leden. De notulen worden voorgelezen en daarna met acht tegen 3 stemmen goedgekeurd. Ingekomen is een schrij ven van den heer W. J. v. Dusseldorp, houdende verzoek om eervol ontslag als gemeente-secretaris. Met algemeene stemmen wordt besloten eervol ontslag te verleenen tegen 1 Febr. a.s. Daarna wordt overgegaan tot benoeming van een gemeente-secretaris. Naar deze betrekking hebben gesollici teerd de volgende heeren: B. van Schijndel, gemeente-secretaris te Boven karspelF. van Hest, volontair ter secretarie te Vlijmen; C. J. A. van Liempt, volontair ter secretarie te Waalwijk; P. Simonis, secretaris der gemeente Pannerden A. J. Wijnekens, ambt. ter secretarie te Breda; F. van Helvoirt, ambt. ter secretarie te Vught; J. P. Veldhoven te Waspik; C. P. Gijsman, koopman te Waspik. De aanbeveling van B. en W. luidt: 1. B. van Schijndel. 2. F. v. Hest. Bij de eerste vrije stemming verkreeg B v. Schijndel 5, J. v. Hest 1, C. P.Gijsman 4 stemmen, terwijl 1 stem in blanco werd uitgebracht. Bij de tweede stemming verkreeg de heer B. van Schijndel 6 en C. Gijsman 4 stem men, terwijl weder 1 stem in blanco was uitgebracht, zoodat dus benoemd was de heer B. van Schijndel. De indiensttreding werd bepaald op zoo mogelijk 1 Febr. a.s. Daarna niets meer te verhandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Kerknieuws. Capelle. De op j.l. Dondeidag alhier gehouden collecte tijdens de bijbellezing in de Ned. Herv. kerk alh:er door ds. Lans uit Doeveren, heeft ruim f 11 voor het Bij belgeneotschap opgebracht Geertruhlenbers;. Zondag is alhier het Evangelisatiegebouw, uitgaande v. d. vereeniging voor Evangelisatie, in en ten bate van de Ned. Herv. Gem. teGeer- truidenberg, geopend. Als sprekers traden op Ds. James van H -Zwaluwe, Ds. Egging van Made en Ds. Barmen 't Loo van Stan daardbuiten. Het gebouw, hetwelk voor ruim 100 personen ruimte biedt, was Zondag met ongeveer 150 personen gevuld. Meeuwen. Op Dinsdag den 17 Jan. a. s. zal alhier een verkiezing worden ge houden voor het lidmaatschap van notabel in de Ned. Herv. kerk, ter vervulling van de vacature ontstaan door de benoeming van den heer C. A. Quirijns tot kerkvoogd. lACiEZOrVOEM. Zondag j.l. was het kerkgebouw te Gen- deren 's namiddags gevuld met een groote schare belangstellenden, die afscheid wilde nemen van den predikant ds. B. C. Koolhaas. Niet alleen uit Genderen, doch ook uit de omliggende gemeenten waren velen opge komen. Z.Eerw. sprak naar aanleiding van Hand. 20 26 en 27. Het viel Z.Eerw. moeilijk en ook velen van zijn hoorders, om afscheid te nemen. Wat ds. Koolhaas geweest is voor Genderen weten zij die hem kenden en wisten te waardeeren. Hij was steeds werkzaam, zijn kracht niet zoekende bij de menschen, en daarom ging er kracht van hem uit. Niet Genderen alleen doch velen in Noordbrabant zien Z.Eerw. noode vertrekken. Veel is dan ook door hem gewerkt in de jaren dat hij te Genderen was. Een werkkracht was hij voor de evangelisatie in Noordbrabant en Limburg. In 's Hertogenbosch is het gebouw „Bethel", in Tilburg „Immanuel", mede onder zijn bestuur opgericht. De Ring Heus den en Altena van de Chr. Jongelingsver- eenigingen verliest in hem haar onver- moeiden voorzitter. Vele lezers herinneren zich nog wel de samenkomsten op Pinkster- Maandag te Nederhemert, die velen goed deden. Ds. Koolhaas werkte dag en nacht om die te doen slagen. De Chr. Jongelings- vereenigingen te Heusden en Genderen zijn door hem opgericht. De Drankbestrijding in Noordbrabant, nog maar enkele jaren begonnen, mist in hem een krachtig voor ganger en medestrijder. De Bijbelversprei ding in Noordbrabant verliest haren secre taris enz. Zeker al die funtiën zullen weder aangevuld worden en wij hopen door zeker even werkkrachtige personendoch wij brengen hier onzen dank aan ds. B. C. Koolhaas voor al wat hij in de negen jaren van zijn verblijf te Genderen, niet alleen voor die gemeente doch ook voor veel daar buiten gedaan heeft. Moge het ds. Koolhaas en zijn gezin in Zuidland wel gaan. Mijnheer de Redacteur U dankend voor de opname van bovenstaand, verblijf ik Uw abonné X. Heusden, Jan. 1910. Bi'HtenlKfid. Was aanvankelijk het plan om het recès der Tweede Kamer den 7 Februari te doen eindigen, thans verneemt men dat de werkzaamheden der verschillende commissiën de bijeenroeping der Ka mer niet dan tegen 14 Februari zullen toelaten. Wij vernemen, dat het veelbesproken ontwerp tot wijziging van de Militiewet 1901 het departement vanJOorlog heeft verlaten. Naar het Vaderl. met zekerheid meent te kunnen mededeelen, staat het thans vast, dat het Vredespaleis in 1913 zal worden geopend. De feestelijke opening zal samen vallen met de feesten ter herdenking van ons 100-jarig onafhankelijk volks bestaan, met de groote, door de regee ring gesteunde, internationale land bouwtentoonstelling, en met verschil lende andere, in verband daarmede nog te organiseeren plechtigheden en feesten. Zaterdag zijn, naar de „Prov. Gron. Ct." meldt, bij het dreggen in het Boterdiep naar het lijk van den onge veer 14 dagen vermisten B., twee lijkjes van pasgeboren kinderen van het man nelijk geslacht opgehaald. De marechaussee doet ijverig onder zoek. Men meldt uit Amsterdam Reeds ettelijke keeren en ook Maan dagmorgen weer had een volksoploopje plaats voor het bureau der „Roode Pet", in de Spuistraat, bij de Molsteeg. De oorzaak? Iemand, die een kwitantie in' betaling kwam presenteeren, krijgt deze steeds niet betaald. Aldus werd medegedeeld, door den heer W.deze is op dit bureau werkzaam geweest en had bij zijne indiensttreding een borg stelling van f 50 gestort. Verleden week is hem zijne betrekking opgezegd, en nu tracht de heer W. aldus zeide hij zijn 50 gulden terug te krijgen. Doch ondanks zijne herhaalde bezoeken, waarbij hem antwoorden worden gege ven als „mijnheer is er niet" en „nog eens terug te willen komen", heeft de heer W. zijn f 50 nog niet terug ge kregen. Door hem is nu bij het Kantonge recht de zaak aanhangig gemaakt. In de strafgevangenis te Leeuwarden waren op den len Januari jl. 167 ge vangenen, allen veroordeeld tot 5 of meerjaren gevangenisstraf; 4 tot levens lang. De brievengaarder te Beek is geschorst, omdat hij verdacht wordt verschillende correspondentie verduisterd te hebben. Reeds is tegen den man proc s-verbaal opgemaakt. De brievengaarder heeft de correspondentie achtergehouden, maar wat hij er mee heeft gedaan, is nog niet kunnen worden geconstateerd. Te Nieuweschans (Gr.) is Zaterdag avond laat ingebroken in het kantoor van notaris B. Meesters. De dief is ont vlucht met achterlating zijner pantoffels. Het is nog niet bekend, wat er gestolen is. De politie meent den dader te weten. Uit het rijkskrankzinnigengesticht te Medemblik is, zoo meldt het Hdbl., Zondag weer een verpleegde ontsnapt. Waarschijnlijk maakte hij zich 's na middags tusschen 4 en 5 uur uit de voeten. Eerst 's avonds bij het avond appèl, werd zijn afwezigheid ontdekt. Maandagmiddag was een jongen van 11 jaar op het terrein van de Staats spoor, nabij „Uit en In" te Utrecht, bezig met steenkool te zoeken in den afval, die daar door trein-machinisten gewoonlijk wordt neergeworpen bij het schoonmaken van de roosters der loco motieven. De knaap is bij dit werk boven de afsluiting gekomen van een warm-water- putuit de naburige werkplaatsen der Staatsspoorwegen loopt over het terrein een kanaal, waarin warm water wordt afgevoerd naar een riool, welk kanaal hier en daar putten heeft. Op een dier putroosters is de jongen gestapt, den kende dat het sterk genoeg was om hem te kunnen dragen. Het rooster bezweek evenwel en de knaap viel in den put met warm water. Het ongeval werd niet bemerkt, zoodat de arme jongen betrekkelijk lang in het heete water bleef staan, niet bij machte zich zelf uit den smallen put te werken. Door zijn hulpgeroep kwamen na verloop van tijd enkele beambten zien wat er gebeurd was. Eerst toen werd de knaap bevrijd. De jongen was aan de beide beenen en het onderlijf deerlijk gebrand.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2