De vermiste Duitsche luchtbol Hil- debrand is in het Wildenbruch-meer, ten noorden van de stad Schönfliess in de Neumark, gevonden. Het schuitje was in de modder weggezakt. In het schuitje waren de twee lijken van de luchtschippers. De een stond in het schuitje, de ander lag over den rand heen. Naar uit Madrid aan het Journal ge meld wordt, wil men in de stakingen in Portugal een politieke beweging zien zelfs zou er een internationaal complot bestaan. Ook wordt er gezegd, dat de Engelsche gezant te Lissabon aan zijn regiering gevraagd zou hebben een oor logsbodem naar den Taag te zenden. De Imparcial maakt een telegram uit Bajados openbaar, volgens welk Por- tugeesche reservisten geweigerd zouden hebben aan de order tot mobilisatie te gehoorzamen. Het hoofd van de vesting Oampo-Major bij Portalegre zou aau de regeering gevraagd hebben onverwijld twee bataljons troepen te zenden. De regeering zou aan dit verzoek niet vol daan hebben omdat zij over een niet voldoend aantal troepen t© beschikken heeft. De correspondent te Weenen van de Daily Mail heeft Dom Miguel, den pretendent naar den Portugeeschen troon, geinterviewd. Miguel bevestigde vrijwel de verklaringen door zijn ver trouwde aan eeu vertegenwoordiger der Daily Mail te Pau afgelegd. Hij zeide niet te kunnen zeggen op welke wijze zijn herstel op den troon tot stand zou komen. Maar in elk geval zal de toe stand in Portugal eerst nog erger worden waarschijnlijk zal de anarchie toenemen en een Lissabonsche communie acht Dom Miguel volstrekt niet ondenkbaar. Het herstel der monarchie zal door dit alles verhaast worden. De omstandig heden zullen Dom Miguel leiden, maar zoodra hij op den troon gestegen is, zal hij een constituante bijeenroepen. Zijn eerste taak zal zijn de binnen- landsche staatkunde en het politieke beleid te hervormen. Miguel deelde ook nog mede, dat hij eerlang naar Pau zal gaan om met zijn voornaamste aan hangers van gedachten te wisselen. Toen eergisterennacht om twaalf uur de sneltrein uit Marseille te Parijs aan kwam, ontdekte het stationspersoneel onder een der wagens, half zittende op, half hangende aan de assen, een kind, dat zich trachte te verbergen. Het werd er onder uit gehaald en het bleek een kind te zijn, dat verstijfd en ellendig was van de koude en geheel onherken baar door stof en rook. De stakkert werd schoongemaakt en verwarmd en toen hij wat bijgekomen was vertelde hij zijn doodgewone en heel trieste geschiedenis. Het kind was te Parijs geboren na den dood van zijn ouders werd het armlastig en korten tijd later werd het naar een glasblazerij gestuurd te Bar aan de Seine. Daar moest de jongen bij de zengende ovens veel te hard werken, naar hij zeide. Hij kon het niet uit houden en liep weg. Drie dagen zwierf hij rond en kwam ten laatste in Dijon terecht. Hij had maar één verlangen: terug naar Parijs, waar hij tenminste een paar menschen kende, makkertjes gehad had en waar familie vau hem woonde. En zoo bes oot hij onder een spoorwagen te gaan hangen, die van Dijon naar l'arijs ging. Zijn zuster daar zou hem zeker wel helpen. En held haftig krampte, het kind zich vast aan de assen onder een der wagens. 's Avonds om tien minuten vóór zessen vertrok de treinom twaalf uur was hij te Parijs. Zes uur lang den tijd om de driehonderd-vijftig kilometer Dijon-Parijs af te leggen hing-zat het kind onder den wagen. Bang was het niet geweest, zeide het, wel koud. De mannen, die het kind te Parijs ondervraagden, lieten zijn zuster komen en vroegen haar of zij het broertje mee wou nemen. Zij weigerde. En nu is het ventje weer armlastig. Misschien wordt het wel weer naar de glasblazerij gestuurd. Heusden, 21 Jan. Donderdagmiddag had op de Maas eene proeftocht plaats met de sierlijk gebouwde motorboot, welke onlangs van de scheeps werf alhier te water werd gelaten. De motor werkte uitstekend en de boot liep met flinke vaart tegen den sterken stroom op. De heeren Alta en De Haan kunnen met andere werven, wat de schoon heid van lijn en vorm en soliditeit hunner vaartuigen betreft, concurreeren. Bij de benoeming van den heer Colijn tot Minister van Oorlog las men in de dag bladen dat hij te Haarlemmermeer geboren was. Dat zal ook wel zoo zijn, doch minder algemeen bekend zal het zijn dat hij zijn jongensjaren in het Land van Altena door bracht en wel te Uitwijk,gemeente Almkerk. Zoowel zijn schooljaren als daarna, toen zijn familie hem in het boerenvak wilde opleiden, zijn te Uitwijk doorgebracht. Hij gevoelde echter voor landbouw geen voor liefde en had zich in het hoofd gesteld militair te worden. Tegen den zin zijner familie werd eindelijk besloten dat hij naar Kampen zou gaan. Hij werd op tijd korpo raal, vertrok daarna naar het regiment, kwam als sergeant aldaar met verlof en ten slotte als Luitenant van het Indische Leger en heeft Uitwijk nog ten vorige jare bezocht, na zijn terugkomst uit Indië en' verkeert met de ingezetenen aldaar nog steeds op vriendscb appel ij ken voet. Werkendam. Hedenavond te 7,30 uur, hoopt de Griend werkers vereeniging „Onderling Belang" alhier haar gewone Driemaandelijksche vergadering te houden in de sociëteit van J. B. Zwets. De punten van behandeling zijn: 1. Opening, 2. Notulen, 3. Rekening en verantwoording door den Penningmeester, 4. Verkiezing van 3 bestuursleden, aftre dende zijn A. Paans Lz., C. Schaddelee en A. Biesheuvel, 5. Rondvraag en mededeeling, 6 Sluiting. Ail «lel- Woensdagavond gaf de Ge mengde Zangvereeniging „Crescendo" hare winteruitvoering, welke als goed geslaagd mag worden beschouwd. Wat gezongen werd, werd goed gezongen, doch het publiek had zwaardere stukken verwacht. Ook de voor drachten zaten er uitstekend in, zoodat het geheel toch een gezelligen avond vormde. Capelle. Naar we thans met zeker heid vernemen zal er van den bouw eener gasfabriek voor deze gemeente, Vrijhoeve- Capelle en Sprang niets komen. Het gerucht dat er plannen bestaan hebben tot den bouw van zoo'n fabriek schijnt slechts uit de lucht gegrepen te zijn. Op Maandag 16 J in. j.l. had in het café van den heer L. F. van Dongen alhier een lezing plaats om te geraken tot oprich ting eener „Landbouw-Onderlinge". Nadat de spreker, de heer «Hoek uit Rotterdam, de verschillende voordeelen van het bestaan van zoo'n Landbouw-Onderlinge had opge somd en opgemerkt dat dergelijke instel lingen op meer plaatsen met het beste resultaat werkzaam zijn, stelde hij voor een onderafdeeling te stichten, waarvoor slechts toetreding van 10 leden vereischt was. Na de lezing werd besloten een onderafdeeling op te richten; 21 leden gaven zich reeds op. Spreker constateerde daarna met ge noegen dat de toetreding van nu al reeds zooveel personen een bewijs was, dat ook in deze landbouwende streek iets voor het goede doel gevoeld wordt en de onderaf deeling „Capelle" z. i. later zal blijken zeer goed levensvatbaarheid te bezitten. Met een woord van dank sloot hij daarna zijn zeer nuttige rede. De stier, aangekocht door de fok- vereeniging alhier voor de kolossale som van f 700 is j.l. Dinsdag gearriveerd. Begrijpe lijkerwijze lokte zoo'n stier, die naar ons van deskundige zijde wordt verzekerd een waar prachtexemplaar is, zeer veel nieuws gierige landbouwers. Voorloopig is hij ge stationeerd bij den heer M. J. Rijken op de Willem van Gendsvaart alhier. 's Cravemoer. In het bestuur der Chr. Jongelingsvereeniging „Hebt de waar heid en den vrede lief", zijn herkozen als voorzitter A. van Dalen, als vice-voorzitter W. Hulst, als secretaris H. Heijblom en als penningmeester W. Kielen, terwijl als bibliothecaris is gekozen G. Schep. Meeuwen. De herijk der maten en gewichten zal voor deze gemeente plaats hebben te Dussen op den 13 April a.s. nam. van 12,302 uur. Op Woensdagavond, den 23 Jan. a.s. zal in de zaal van den heer Smits alhier eene lezing worden gehouden door den heer Camman, Rijkstuinbouwleeraar te Breda. Tevens zullen in verband hiermede eenige lichtbeelden worden gegeven. Naar wij ver nemen is de toegang voor deze wellicht zeer leerzame lezing voor een ieder vrij. Naar wij vernomen hebben zal door de hier gevestigde harmonie „Kunst en Vriendschap" op Zaterdagavond den 18en Februari a.s. een uitvoering worden gegeven. üederheiuert Voor de nationale militie hebben zich 9 personen aangemeld. Van de Noordzijde 7; van de Zuidzijde en de Rietschoof elk 1. Nieuweiidiik. Donderdag werd alhier opgericht een landbouwvereeniging onder de naam „Vooruit" met het doel besprekingen te houden in het belang van den landbouw. De vereeniging telt 22 leden. Het bestuur bestaat uit de heeren C. de Bok, J. Branderhorst, H. Crezee, A. Koek koek en C. Groenen veld. 't Is te hopen dat het voor de landbouwers veel nut mag af werpen door eendrachtig samen te werken. Jammer dat op de eerste vergadering de eendracht wel iets te wenschen overliet. *Sleeuwyk. De herijk van maten en gewichten zal voor de Werken gehouden worden te Werkendam op 16 Mei a.s. van des voormiddags 912 uur en voorSleeu- wijk op dienzelfden dag van des namiddags 1—3 uur. Sprang. De heer J. Kannemans, onderwijzer aan de o. 1- school alhier, is benoemd tot onderwijzer aan de o. 1. school te Breda. In de vorige week ontving onzen dorpsgenoot L. v. O. van H. M. de Koningin een gift van f 25,om een negotie ter hand te kunnen nemen. Zondagavond om c.a. 11 uur, werd door den gemeenteveldwachter D. v. V. tegen twee personen uit Waalwijk, zekeren M. A. N. en P. B. procesverbaal opgemaakt, wegens het houden van nachtelijk buren gerucht. Daar laatstgenoemde weigerde zijn naam op te geven, en met den dienaar der wet in verzet kwam, maakte hij kennis met de handboeien, en zou opsluiting in het arrestantenlocaal volgen. Hierop echter niet gesteld zijnde, gaf hij zijn wettigen naam op. De in onze gemeente, langs de huizen gehouden collecte, tot ondersteuning voor den aankoop van een hit, voor L. v. S. alhier, heeft f 71,40 opgebracht. Toen 1.1. Maandag den steenkolen handelaar L. v. d. H. met een vracht steen kolen naar de Kaatsheuvel reed, trof hem het ongeval, dat door de gladdigheid van den weg, zijn paard viel. De gevolgen hier van waren, dat hij aan zijn kar nogal eenige materieele schade beliep. Ween. Woensdagmicht werden er ten nadeele van K. ongeveer 2 H.L. aardap pelen uit den kuil ontvreemd. Van dit ge val werd aan de politie mededeeling ge daan, welke er spoedig in slaagde de reeds verkochte aardappels op te sporen. Ook werden reeds een paar personen in arrest genomen, welke van dezen diefstal verdacht worden, zoodat zij, als ze de werkelijke daders zijn, hun straf wel niet zullen ont- loopen. Wl'ölioeve-Cappel. Maandag j.l. ontstond in den schoorsteen bij den schoen maker V. begin van brand. Gelukkig was men spoedig het vuur meester. Het be hangselpapier waar den schoorsteen mee beplakt is, had reeds vlam gevat. In de eerste helft der maand Jan. 1911, waren blijkens gehouden telling in deze gemeente aanwezig 226 runderen en 26 paarden. *lV«k In deze gemeente hebben zich voor de Nat. Militie 20 lotelingen voor de lichting 1912 aangemeld. In Veen hebben zich er 6 aangemeld, zoodat dit jaar in de gemeenten Wijk c.a. met Veen 26 lotelin gen zijn. Win nenland. De Provinciale Staten van Noord- Brabant kozen tot lid van de Eerste Kamer der Staten-Generaal (vacature C. A. M. Haymakers) den heer Mr. VV. M. van Lanschot, oud-griffier van de Staten van Noord-Brabant, agent van de Nederlandsche Bank te 's-Bosch, met 57 van de 59 uitgebrachte stem men. Er werden twee blanco billetten ingeleverd. De verbouwing van het Kon. Paleis „Het Loo", zooals die op 6 Februari a.s. te 's-Gravenhage zal worden aan besteed, belooft de inrichting van het Paleis, dat in zijn huidigen toestand zelfs niet aan de meest bescheiden eischen beantwoordt, aanmerkelijk te zullen verbeteren. De ruimte voor logies is thans zoo gering, dat men reeds voor den gewonen dagelijkschen dienst te kort schiet. Het ligt nu in het plan, het gebouw te vergrooten door het aanbrengen van verschillende logeervertrekken voor Vorstelijke personen, die het Koninkl. Echtpaar komen bezoeken, hun gevolg en bediendenpersoneel, terwijl tevens die verbeteringen zullen worden aan gebracht, waardoor de thans in dienst van H. M. zijnde dignitarissen en het personeel ruimer, beter en brandvrijer kunnen worden gehuisvest. Men stelt zich voor den bouw in 3 jaar te voltooien en wel: het eerste jaar het nieuwe gedeelte van den Oostelijken vleugel, het tweedejaar den Westelijken vleugel en het derde jaar de verbouwing der hoofdpaviljoens, be nevens de noodige gebouwen voor den dienst der intendance en de bloemisterij. Daar II. M. de Koningin steeds den uitdrukkelijken wonsch heeft te kennen gegeven, steeds gedurende de zomer maanden het Paleis te bewonen, spreekt het vanzelf, dat des winters de meeste werkzaamheden moeten worden verricht. Alleen in het derde jaar, dat van de verbouwing der hoofpaviljoens, zal het Hof in September het Loo verlaten. Het eenvoudig karakter van het Paleis aan de buitenzijde blijft geheel behou den) ook de witte bepleistering) en in dien geest zal ook de uitbreiding plaats hebben. De totale verbouwing omvat 273 nieuwe vertrekken, terwijl ongeveer 200, mee3t onbruikbare en zeer brandgevaar lijke, komen te vervallen. De raming van het thans aan te besteden 'gedeelte bedraagt f 474.000, waaronder niet is begrepen verwarming, verlichting, waterleidingen, electrische geleidingen enz. Dezer dagen, aldus schrijft iemand aan de „H. Ct.", wandelde ik meteen kennis in de Witte de Withstraat te 's-Gravenhage toen plotseling een net gekleed heer op mij toeschoot, met de vraag of ik niet een portemonnaie ge vonden had. Ik antwoordde ontkennend, maar de heer hield vol van wèl terwijl hij quasi al zijn zakken nakeek. Hij voegde er aan toe, dat hij ons zou volgen totdat we wellicht een agent zouden ontmoeten Dan moesten we maar gefouilleerd worden. Ik wilde doorloopen, doch de „heer" hield mij tegen, en vroeg of hij me mocht visi teeren. Ik haalde mijn portemonnaie te voorschijn, en toonde hem die. 't Was een zwarte beurs, en de man had ge sproken van een bruine. Niettemin rukte hij mij de portemonnaie uit de hand, en wilde er mee aan den haal gaan. Ik wist dat echter te voorkomen, en toen nog een voorbijganger toeschoot, zette de dief, (zóó zal ik hem nu maar noemen) het op een loopen. Middelerwijl had zich een heel groepje menschen om ons heen verzameld, waarbij, tot overmaat van brutaliteit, de dief zich ten slotte óók voegde. Hij insinueerde wederom diefstal van zijn portemonnaie, doch toen een der om standers vroeg of hij dan mee wilde gaan naar den politiepost in de Eland straat, opdat ik gevisiteerd zou kunnen worden, verwijderde hij zich andermaal. Tien vaten machineolie, elk wegende 200 kilogram, die voor een pakhuis op de straat aan de Wilhelminakade te Rotterdam lagen, zijn ten nadeele van de expediteursfirma K. W. gestolen. De vaten zijn door de dieven brutaal weg op een sleeperswagen geladen, weggereden, en in een pakhuis aan de Prins Alexanderstraat no. 33 verkocht, waar de politie er beslag op gelegd heeft. Aan de verkiezing van 2 leden van het hoofdbestuur der Maatschappij tot Nut van 't Algemeen hebben deelge nomen 82 departementen, samen uit brengende 314 stemmen. Tot leden van het hoofdbestuur zijn met groote meerderheid gekozen mevr. M. LelimanBosch te Amsterdam en de heer dr. L Leo de Leeuw te Bergen- op-Zoom, die hun benoeming hebben aangenomen. Te Sellingen (Gr.) is overleden de .0-jarige vrouw van den landbouwer Sm., die sedert 1871, dus 40 jaren, bed legerig is geweest. Het Handelsblad schrijft: „Voor een jongmensch, dat weldra de H. B. S. zou verlaten en die de loopbaan van scheepsbouwkundig inge nieur had gekozen, werd een jaar prac- tisch werken nuttig geacht. De moeder, eene Britsche, wendde zich tot eene fa milie in Engeland, waarmede zij zeer lang en goed bevriend was en waarvan het hoofd een der firmanten is van een groote Engelsche werf. Hem werd ver zocht, den jongen man voor een jaar een plaats als leerling op zijn werf te willen bezorgen. Tot groote verbazing van de ouders werd echter geantwoord, dat „wegens redenen van imperialis- tischen aard" niet aan het verzoek kon worden voldaan, hoezeer het den brief schrijver ook speet. „Daarop werd een goede kennis hier in Nederland in den arm genomen, een Engelsch ingenieur, die vele be kenden had bij de groote Engelsche werven. Hij .twijfelde er niet aan of hij zou slagen. Maar tot zijn niet geringe verrassing kreeg hij overal tenantwoord, dat men het niet wenschelijk achtte, vreemdelingen op de Eogelsche werven toe te laten. En sommigen voegden er bij, dat de regeering het 011 wenschelijk achtte. „Men moet dus onderstellen, dat de Engelsche regeering den grooten wer ven vertrouwelijk heeft verzocht om geen vreemdelingen toe te laten." Een kranig stukje heeft de machinist J. Dol van de stoomtram Haarlem Alkmaar verricht. Toen hij met zijn tram van Beverwijk kwam, liep er tus- schen de r ils te Velsen een oud man. Alle gebel om zich daarvan te verwij deren bleef onverhoord. Hoewel uit alle kracht remmende, voorzag de ma chinist, dat de tram door de gladheid van de rails nog wel een heel eind zou doorloopen, vooral daar het helling afwaarts ging. De oude man zou dus onvermijdelijk overreden worden. De machinist sprong daarop van de tram, en wierp den man ter zijde. Deze kwam echter tegen een boom en door den schok wederom op de rails neer. Nogmaals sprong de machinist toe en wist nog juist vlak voor de tram uit met den ouden man, die doof bleek, bij den dijk neer te springen, en- zoo met eigen levensgevaar den bedreigde te redden. In het Oosteind bij Oosterhout wer den in het gezin van E. drie kinderen en de vader na het eten van soep on gesteld. Een der kleinen, vijfjaar oud, is reeds overleden, het tweede kind is ernstig ziek, terwijl de vader en het derde kind reeds hersteld zijn. De justitie uit Breda stelde een on derzoek in maar vond geen termen iemand in bewaring te stellen, aange zien het tijdsverloop tusschen het ge bruik van het middagmaal en het ziek worden zoo groot is, dat er in dien tusschentijd nog wel iets gebruikt kan wezen, dat schadelijk voor hun gezond heid was. Naar wordt gemeld moet het tekort in de kassen van de polders, waarvan de overleden burgemeester van Zaam- slag, de heer P. J. Wortman, ontvan ger-griffier was, niet f 20.000, maar ruim f 30,000 bedragen. In een werkmansgezin aan de Heer hij mansuisstraat te Dordrecht hebben zich verschijnselen van vergiftiging voorgedaan, vermoedelijk tengevolge van het gebruik van snoepgoed. Eén kind is reeds overledentwee kinderen zijn nog ongesteld. Van den schipper O., uit Noordbroek, is bij zijn familie te Zuidbroek een eigenhandig schrijven ontvangen, dat hij gezond en wel in Amerika verblijft. Drie jaren geleden, toen er een lijk werd gevonden, is O. dood verklaard. Kerknieuws. Heusden. Door den kerkeraad der Herv. gemeente alhier is benoemd tot diaken de heer J. Zonneveld. M erkendam. Op uitnoodiging van de Geref. Jongelingsv. „Timotheüs alhier hoopt in de Geref. kerk te Werkendam (B) den 25en Januari a.s. 's avonds te 7 uur op te treden de WelEerw. heer ds. R. v. d. Kamp van Sliedrecht met het onderwerp „De verschijning des Heeren aanJacobuB". De toegang is vrij. Andel. Donderdagavond (26 Januari) hoopt in de Geref. kerk alhier ds. W. Veder uit Breukelen te spreken in het belang van „De Zending onder de Joden. Heen wenDinsdagmiddag had alhier een stemming plaats ter verkiezing van een lid van het college van notabelen in de Ned. Herv. Kerk. Uitgebracht werden 48 stemmen, van onwaarde geen, waarvan 24 op den heer P. de Raad en 24 op den heer C. van Tilburg. Over deze twee per sonen zal alsnu een herstemming moeten worden gehouden. iprang Naar men ons meedeelde zal den WelEerw. heer Ds. Beekenkamp uit Delft, op Woensdag 25 Jan. des avonds 6 uur in het Ned. Herv. kerkgebouw een zendingsrede uitspreken. Rechtzaken. Donderdag stond voor de rechtbank te Zwolle terecht A. J. V., te Elburg, secretaris der gemeente Doornspijk, ontvanger van de gemeente Elburg en Penningmeester der Nutsspaarbank, beklaagd, in laatstgenoemde functie zich inleggelden wederrechtelijk te hebben toegeëigend. De eisch luidde drie jaar gevange nisstraf. Korgerliikc $»Utnd. Werkendam, van 13 tot 19 Jan. Ondertrouwd Hendrik Jan van den Heuvel, 30 j. en Pieternella Klazina Hoegee, 34 j. Geboren Johan, z. v. J. Kant en A. Bras; Jacob Johannes, z. v. A. C. Geerlof en E C. Verheij. Overleden: Teunis Hendrikus de Waal, 4 weken. Vertrokken naar: de Werken c.a., Tijs Klop en vrouw; 's-Gravemoer, Cornelis Wouter Klop; Leiden, J. A. Franken en vrouw. Ingekomen van: Breda, Joseph Hu- bertus Keder. Wijk en Aalburg, van 1 tot 15 Jan. Ondertrouwd: T. H. de Jong, 25 j. en A. Boenders, 25 j. Geboren: Hendrika, d. v. A. Vos en A. M. Brogt; Willemke, d. v. C. N. Bouman en J. Brogt; Een levenloos kind. Overleden: A. B.x, 82 j.; W. v. d. Maaden, 14 j.; H. v. Kuijk, 80 j. Dewerken en Sleeuwijk van 1320 Jan. Geboren: Gerrit, z. v. C. van Poede- rooijen en G. J. P. van Voorthuizen. Vertrokken naar Strijp, Ph. Bouwer en gezin en T. Termaat en gezin. Andel, van 1 tot 15 Jan. Geboren: Gijsbert, z. v. P. Crielaard en G. P. van NoorloosGeertruida Ida, d. v. W. den Dekker en C. den Dekker; Johanna, d. v. J. van Rijswijk en H. J. van der Kolk. Vertrokken naar Heerewaarden, J. van Beers en gezin. Ingekomen van Heerewaarden, J. W. Vissers en gezin, Zuilichem, G. J. Benck- huijsen. In 1910 zijn alhier 15 huwelijken voltrokken. Almkerk, van 1 tot 15 Jan. Geboren: Klaas, z. v. B. WBuizer en J. H. Rooseboom. Vertrokken naar Woudrichem, G. de GraafF, de Werken en Sleeuwijk, A. Verschoor. Ingekomen van Rijswijk, (N.-B) A. Nieuwenhuizen, Dussen, K. v.d. Koppel. I'KEDIKUEUIITEN, 22 Januari. 6.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. WelEerw. heer Van der Zanten, van Putten. Geref. kerk nm. 6 u. geen opgaaf. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babylomênbroekvm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakelnm. 2 u. ds. Ten Bokkel Huinink. Capelle, vm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch, nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. lezing, nm. 2 u. een predikant. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dutsen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Vm. H. Avondmaal. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. GJ. v. d. Pol. Aalstnm. 2 u. ds. Dekker uit Gameren. Geref. kerk vm. 9,30 u. lezing en nm. 2 u. ds. Davelaar. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillanrd. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andelvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunen, vm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. A. Dekker. Geertruidenberg, Evangelisatielokaal, nm. 5 u. ds. Barmen 't Loo uit Standdaarbuiten.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2