Siroop ra 1 Birije. Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij Tl TM MI 4 Cl, I. LOUIS ZECKENDORF, KUNSTTANDEN W. J. Simonis de Kok, Nieuw! Prachtige Bellen-Harmonika. Nieuw! pijnloos. WedW.G.V aags, Plaatsing; iet schriftelijke garantie. Geldersche Crediet-Vereanigiag, WAALWIJK. Dagelijks te spreken. MooMfi bi] bet NiemM voor bet lab Tan Men en Altena Tan Zateriai 21 Jan. 1911, No. 3016. Coöp. Stoomzuivelfabriefe „OP HOOP VAN ZEGEN", Hoogstraat, M Nierotraat - Heista. ONTVANGEN: Abrikozen, Pruimedanten, Krenten, Rozijnen (met en zonder pit) Vijgen, enz. Groenten in Blik, Eenigst afdoend middel voor den hardnekkigsten hoest en verkoudheid. Prijs per heele flacon 50 cent. ,-, halve 25 Drietrompetterstraat, HEÜSDEN. Manden. Stoelen. Ontwerpen en Uitvoering van alle BETON-IJZERWERKEN. Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS PRACT1ZIJN, Hierin hebben wij voor elk wat wils, zoowel voor den chauffeur als den motor- en gewonen wielrijder. Nieuwste modellen. Groote voorraad. Raamsdonksveer. Tandheelkundige behandeling Oppert 156, Rotterdam. s a Tegelplaten, Vuleinmers, Kolenbakken enz. BUITENLAND. In de Berlijnsche voorstad Schöne- berg is Maandagochtend een brutale poging tot roofmoord gepleegd onder de volgende omstandigheden. Op den hoek van twee der voornaamste straten bevindt zich het drukbezochte „Grand Café Schöneberg", waarvan sinds Mei 1.1. de 32-jarige Arthur Leopold gérant is. Toen nu Leopold Maandagochtend om 5 uur het café gesloten had, wilde hij zich, zooals steeds, naar zijn in 't zelfde huis gelegen woning begeven, waarheen hij de kas met de ontvang sten van den vorigen dag pleegt mede te nemen. Hij moest daartoe de biljart zaal oversteken, die op de eerste ver dieping is gelegen. In zijn gezelschap bevond zich de huisknecht, dien hij sinds eenigen tijd 9teeds tot zijn be scherming op deze nachtelijke wande ling door het groote, verlaten huis madenam. Juist toen beide mannen de donkere biljartzaal hadden betreden, stortte zich iemand op Leopold, wierp hem rugge lings op een der biljarts, bracht hem niet minder dan 15 messteken in het hoofd toe en trachtte hem de kas met meer dan 1500 Mark aan contanten te ontrukken. De huisknecht greep het kistje echter en op zijn luid hulpgeroep kwamen de portier en de W. C. oppas ser toesnellen. De misdadiger vluchtte nu den trap op, naar den '/older, vond geen uitweg en werd daar gegrepen stevig vastgebonden. De dader bleek een zekere Martin Duszmaun te zijn, die in den laatsten zomer in het café keukenchef was ge weest, maar die betrekking in October 1.1. had opgegeven en sindsdien werke loos was. Zijn kennis van de inrichting van het café stelde hem in staat onge merkt door den nooduitgang het huis binnen te sluipen en zich in de biljart zaal te verschuilen; hij wist, dat zijn voormalige chef die zaal met de kas moest passeeren. Het was hem echter onbekend, dat Leopold zich in den laatsten tijd door zijn huisknecht liet vergezellen. De gérant deed dit pas nadat Kuszmann zijn dienst had ver laten en op herhaald aandringen van zijn huisgenooten. Zonder de spoedige tusschenkomst van zijn knecht ware Leopold stellig het slachtoffer van den herculisch ge bouwden roover geworden. Ondanks de vele steken bestaat er gelukkig geen direct levensgevaar voor den getroffene. De Duitsche onderzeeboot U III zonk Dinsdagochtend om tien uur, toen zij met een duikoefening in de oostelijke haven van Kiel bij Heidkendorf bezig was. Met hare eigen hulpmiddelen kon zij de oppervlakte niet meer bereiken. De te hulp gekomen oorlogsbodems en werfvaartuigen konden met de gezonken boot in verbinding komen. De telefoon uit de boot meldde: Het water driugt van achteren binnen. Reeds om 11 uur 's ochtends was de groote drijvende bok van de marine-werf ter plaatse en men slaagde er in, de boot, die intus- schen door het ledigen van de voorste balasttank met den voorsteven uit het water gekomen was, zoovei te lichten, dat de mond van de torpedo-lanceer- buis vrijkwam. Door deze buis werden 27 menschen uit de boot gehaald. Hierbij onderscheidden zich vooral een luitenant ter zee 2de klasse, een bootsman en een stoker, daar zij door de buis de boot binnenkropen en hunne kameraden onder moeilijke omstandigheden uit de zeer beperkte ruimte redden. De redding door de buis was zeer lastig. De mid dellijn bedraagt maar 45 c M De kleine magere menschen konden er gemakke lijk doorsluipen, maar de dikkere moes ten al hunne kleeren uitdoen en er met geweld doorheen gesjord en geduwd worden. Sommigen kwamen buiten westen en uitgeput naar buiten, maar kwamen spoedig bij. Het bleek, dat de redding van de drie menschen, die in den commando toren opgesloten zaten, de comman dant, de officier van de wacht en de roerganger niet mogelijk was, voor het vaartuig geheel gelicht was. Pas nadat de bemanning uit het voorschip gered was, kon het bergingsvaartuig Yulkan daartoe overgaan. Hiertoe moest de onderzeesche boot eerst weer op den bodem gebracht worden. Om 4 uur 's ochtends had de Vulkan de boot ein delijk gelicht en waren de menschen uit den toren geborgen. Dezen gaven toen nog zwakke teekenen van leven. Maar de pogingen om hen verder bij te brengen, zijn helaas mislukt. Pas nadat de boot in het dok is ge bracht, zal men kunnen nagaan, hoe het lek in het achterschip is ontstaan. Martha Steinheil, de ongelukkige dochter van de beruchte mevrouw Steinheil, is te Troyes in een klooster van zusters-carmelieten gegaan. Volgens de „Matin" is het thans aan het spoorwegstation Bécon les Bruyèree van den Wester-staatsspoorweg, 8 kilo meters van Parijs, een ware janboel. De lijnen staan daar vol goederentrei nen, alle opengebrokende toegangs wegen tot het terrein liggen opende slagbooman zijn in langen tijd niet ge sloten. Zoodra het donker wordt komen daar tal van lieden met handwagens, die van den goederenvoorraad weghalen, wat van hun gading is, wijn, kolen, groenten, enz. De spoorwegdirectie schijnt zich daarom niet het minst te bekommeren. Met het oog op het zich uitbreiden der pest in Mandsjoerije overweegt de Chineesche regeering het stopzetten van het geheele spoorwegverkeer ten zuiden van Moekden. Het groot aantal sterfgevallen in Mandsjoerije veroor zaakt in Noord-China groote ongerust heid. De politieke aangelegenheden boeien nauwelijks meer de aandacht. Door de Russische regeering is 500,000 roebels, door de Chineesche 150,000 taels voor beschermingsmaatregelen uit gegeven de Zuid-Mandsjoerijsche spoor weg heeft 30G,000 yen beschikbaar ge steld. BINNENLAND. Over de ontwerpen Ziekte- en Raden- wet zullen de afdeelingen der Tweede Kamer half Februari het onderzoek beginnen. De officieuze correspondent van de Kölnische Zeitung te Berlijn meldt: „De verklaring van minister Pichon, dat het noodig lijkt, om, indien het plan van een versterking van Vlissin- gen ernstig aan de orde mocht komen, met de belanghebbende mogendheden in gedachtenwisseling te treden, zal nog wel in vele opzichten een onder werp van openbare beraadslaging vor men. Deze aankondiging is, minst ge nomen, opmerkelijk. Wat de Duitsche regeering betreft, zoo kent zij zichzelve geen inmengingsrecht in de kwestie van de versterking van Vlissingen toe. Het is moeielijk te begrijpen, hoe men een land, welks internationale positie door geene neutraliteitsbepa- lingen beperkt is, verbieden wil, op zijn eigen gebied de door dit land doelmatig geachte maatregelen voor de verdediging te treffen. Wij nemen aan, dat Duitschland tot een beperking van de Nederlandsche souvereiniteitsrech- ten, gelijk men uit de woorden van Pichon zou kunnen afleiden, de hand niet zal bieden." De Parijsche correspondent van de „N. R. Ct." seint: Eenige Fransche bladen publiceeren heden een mededeeling, die zij als of- ficieele mededeeling van de Nederland sche regeering beschouwen en die een vertaling van 't bericht van het Neder- landsch correspondentiebureau is. Men is hier algemeen zeer verbaasd over den toon van de laatste alinea, waarin men een vreemde, overhaaste uiting van prikkelbaarheid ziet. Aan buitenland sche zaken scheen men deze verbazing te deelen. Men ziet er niet in, dat mi nister Pichon's verklaringen in het Journal Officiel van gisteren, die in karakter geheel overeenkomen met het geen de minister mij eergisteravond zeide, een vinnigen uitval van de Ne derlandsche regeering konden moti veeren. Dinsdagmiddag zou een opkooper uit Leiden een door het bestuur van het R. K. Seminarie te Voorhout afgedank- ten gasketel bezichtigen, die, doordat men een electrische verlichting heeft aangebracht, niet meer noodig was. De man zou den ketel inspecteeren om er de dikte van te bepalen. Onder deze bewerking had er een geweldige ont ploffing plaats. De ketel bleek nog met gas gevuld, en er is wellicht een vonk bijgekomen. Hoe het zij, de ketel vloog uit elkaar, en de man werd zeer ernstig verwond. Bewusteloos werd hij opge nomen. De geneesheer van het Semi narie geloofde echter, dat de verwon dingen niet levensgevaarlijk zijn. An dere ongelukken hadden er niet plaats. Alleen werd de werkplaats, waarin de ketel stond, erg bescoadigd. Volgens later bericht is de zwaar ge kwetste opkooper D. Harteveld, aan de gevolgen overleden. De ongelukkige was 35 jaren ouden laat een weduwe met acht kinderen na. onlangs door de rechtbank veroordeeld wegeüs diefstal van deze waarde, hoe wel hij steeds schuld is blijven ont kennen. Zijn broeder, die wegens heling had terechtgestaan, werd vrijgesproken. De huiszoekingen moeten der justitie nieuw materiaal in handen hebben ge geven een arrestatie was er althans'het gevolg van. Bij de te Schipluiden gehouden stem ming voor 7 leden van den gemeente raad wegens ontslagname naar aanlei ding van het bekende conflict met den burgemeester, zijn alle aftredende leden herkozen. ADVERTENTIEN. Genderen. itOTEH. 14% AS. Gerechtigd tot het voeren van het Rijk^holeriiierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.50 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. HANDEL IN: Koloniale- en Gruttersoaren, Boter, Kaas, luieren en Aiscli. Depöt van Thee der Firma M. Ravenswaaij Zonen. O Snijboonen, Spersieboonen, Doperwten, per half blik 20 cent, per blik 32£ cent, per 3 literblik 75 cent. Van Oosten's Maize na (12 cent per pak.) Pudding (5 „pakje) met fraaie Cadeaux naar keuze. Alle soorten Borstelwerk. Prima kwaliteiten, Concurreerende prijzen. Minzaam aanbevelend, A. BAAIJENS. Bijzonder aan te bevelen voor Borst- Loii{(- en Astliniaiy ders, Croup en Kinkhoest. Verkrijgbaar bij Donderdagmiddag heeft de justitie te Amsterdam een huiszoeking gedaan in een bordeel in de Spuistraat no. 9J en op de tweede verdieping van perceel 3 van de Lijnbaanstei g, bewoond door een jonge man en vrouw. De beide huizen waarin de justitie een onderzoek heeft ingesteld, liggen nauwelijks een minuut gaans van elkaar. Het bordeel is tevens een lokaal voor kwartjesvin ders. De huiszoekingen zijn gedaan in ver band met de vermissing van f 10,500 van de firma Moquette. Gelijk men zich herinnert is de kruiersknecht Nadorf WASCH-, REIS- RUST-, ZIEKEN-, SERRE-, CAFÉ- TUIN- Good en Goedkoop- Manden- Stoelenfabriek „DE VLIJT" WIJK, bij Heusden. Rotterdam, Telef. 330. Enschedé, Telef. 339. nieuwste systeem met 4 jaar schriftel. garantie. Kunsttanden a f 3,Gebitten f' AO, Consult dagelijks, des Zondags van OA3 uur. T A riA n T31Ö A TTT? Méc. Dentist. Kerkstraat AS, -^-Lv^vCC* JLJ Jjj JÖXlj ÉX. V -1-4* o.h. Postkantoor, 's-Hoscll. HEINR. 3 U H R, GEVESTIGD 3inds f 3.per (and. f AO.per gebit. IVB. Bij plaatsing van 3 Kunsttanden vergoeding van reiskosten. Zondags consult alleen op aanvrage. Vulkachels, lersche Kachels, Gewone Stookkachels, 9 9 (met kookinrichting) Platte Pijpkachels. il 9 es Haven, WaalwRk. WAALWIJK Groote straat uo. 264. Kapitaal: 30 millioen sulden. Reservefondsen: f 1AOO.OOO. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèques wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. SADEE, Commissionnair in Effecten. c. mwm, Broekkappen. Als merkwaardige nieuw heid heeft deze Harmonika 2 harmonisch klinkende bel len, welks tonen nauwkeurig met de muziek stemmen. De bellen kunnen naar verkie zing alléén, als ook in bege leiding met de hassen afzon derlijk aangeslagen worden, waardoor de heerlijkste mu ziek ontstaat. Dit instrument is buitengewoon fraai be werkt en rijk beschilderd, en beeft 10 toetsen en twee- korige, sterke muziek. De balg is zeer wijd uitrckbaar en met# hoekbeschermers voorzien. Grootte 35 C.M. Alles nauwkeurig naar af beelding. Prijs slechts 4 Gld. School voor zelf onderricht gratis. Op aan vrage wordt ook gaarne een uitvoerige Catalogus van alle soorten Muziekinstrumenten gratis en franco toegezon den door Groothandel in Muziekinstrumenten, ARNHEM No. 56 Vertrouwd Fabrikaat. Zeer coueurreerendc prijzen GROOTE VOORRAAD. -

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5