gekomen en te Joeng-ping-foe, dat bin nen de Chineesche muur ligt, zijn reeds verschillende gevallen voorgekomen. Koelies, #die te voet uit Mantsjoerije wegtrekken, schijnen de overbrengers te zijn. Omtrent den opstand in Jemen lezen we: Het wordt bevestigd dat de iman Jahia aan de Turken den oorlog heeft verklaard en dat hij zijn troepen in al lerijl uitrust. De sjeich Beni pasja heeft zich bij den iman aangesloten De tele grafische verbindingen zijn door het afsnijden der draden door de Arabieren verbroken. Het verkeer langs de wegen tusschen Hodeida, Sanaa en Talis is gevaarlijk, daar reizigers van alle kanten bedreigd worden. De post, die een dag of veertien geleden van Hodeida naar Sanaa vertrokken is, heeft laatstge noemde plaats nog niet bereikt. Men verwacht algemeen een snelle uitbrei ding van den opstand. De overheden in het bedreigde gebied hebben drin gend naar Konstantinopel geseind om meer versterkingen. Ook de befaamde Iiris heeft de banier van het oproer ontplooid. De hoofdstad van de provincie Asyr wordt al sinds begin December belegerd. De gouver neur is met bet sterke garnizoen in gesloten. In een mededeeling van den Turk- schen minister van oorlog aan den commandant van het derde legerkorps wordt, naar de Politische Correspondenz meldt, gezegd dat een redif-brigade van Aidin gemobiliseerd is en dat de troe pen onmiddellijk naar Hedeida moeten gezonden wordeu. Ook de Politische Correspondenz schrijft ernstig over den toestand, die zeer bedenkelijk moet zijn. In een later bericht uit Konstanti nopel aan de Frankforter Zeitung wordt gemeld Vrijdag werden hier de eerste zes bataljons met artillerie en trein inge scheept. De troepen maakten een voor- treffelijken indruk. Men mag zonder overdrijving zeggen, dat sinds het be staan van het Ottomaansche Rijk nog nooit een dergelijk korps beter uitge rust en gewapend is. In dit feit alleen toont zich de grondige ommekeer van het huidige stelsel. De iman Jahia en Idris waren onder het vroegere regeer- stelsel gewoon geweest, dat er wel een jaar voorbijging eer de Porte een be sluit nam. En dan werd uit mindere elementen een corps samengesteld dat slecht verpleegd werd, ongelooflijk slor dig was uitgerust en nooit betaling kreeg. Het natuurlijke gevolg van een en ander was dat zulk een korps niet in staat was tot eenig optreden van beteekenis en door ziekte gedecimeerd werd. Tegen de thans naar Jemen ge zonden keurtroepen zouden de volge lingen der oproerige sjeichs niet lang stand kunnen houden. De troepen zouden jn Jemen eens voor goed de zaken op orde stellen en het gebied flink zuiveren. De regeering moet van plan zijn des noods zooveel troepen naar Jemen te zenden als maar eenigszins gemist kun nen worden. Het plan, om 't met vreed zame middelen te beproeven, schijnt dus voorgoed opgegeven. Het aantal opstandelingen wordt op 60,U00 geschat. Zij vermijden offensieve bewegingen en men denkt dat het gros der rebellen zich, na de komst 'van het expeditiekorps, in derichting van Hachid zal terugtrekken. Het jong-Turksche comité te Saloniki heeft allen overheden in Macedonië op het hart gedrukt met matiging tegen de niet-Mohammedanen op te treden, om niet, behalve den opstand in Jemen, nog meer binnenlandscbe moeilijkheden te krijgen. Te Weenen maakt men zich. volgens de Times, ongerust over den opstand in Jemen. Men vreest, dat de groote troepenmassa's en de liooge kosten, die noodig zijn voor het onderdrukken van den opstand, de positie der Porte in Europeesch Turkije dermate zullen ver zwakken, dat zij ernstig bedreigd wordt. S'hiHlMeiPk %3*»uh«.. Heustlen, 25 Jan. De vereeniging „Floralia" hield eene al- gemeene vergadering voor deleden, waarbij het aftredende bestuurslid, mevrouw Er- kelens, met algemeene stemmen werd her kozen. Gelijkertijd werd besloten dit jaar aan alle kinderen 4 stekken in 4 gelijke soorten uit te geven. Alle kinderen zijn dus gelijk gestelu en niemand kan afgunstig terug zien op een bekroonde, van wien men zou meenen, dat hij een gemakkelijker te ont wikkelen stek had ontvangen. Door het departement Heusden „v. h. Nut" werd besloten op 31 Augustus a.s. eene tentoonstelling te houden van huis vlijt en de volgende Dames en Heeren werden uitgenoodigd zich als commissie aan-en te sluiten. Alle leden namen hunne benoeming aan, zoodat de commissie is samengesteld uit de Dames De Gier te Heusden en Weeda te Veen en de Heeren Hilwig, Beuning, K. A. van Rijswijk uit Heusden en Van der Maaden uit Wijk. We hopen eerlang te vernemen hoe deze de verschillende- functiën onderling hebben verdeeld en welke plannen zij koesteren, om het voorgestelde doel te bereiken. Nabij de Draaibrug, die Aalburg met Nederhemert verbindt, zag men aan Gel- dereche zijde onverwacht een groote vlucht kraaien neerstrijken. Ze hadden het zoo druk en wilden allen een zelfde punt be reiken. Ze vlogen op en over elkander en de brugwachter, Ph. van Wijk, die dat spelletje van boven uit zijne woning gade sloeg, bad er schik in. Hij moest weldra ook de oorzaak van dat helsch lawaai weten, baande zich een weg door al die zwartrokken en zag, dat het punt van aantrekkingskracht het restant van wijlen zijne kip was. De kraaien hadden haar gedood, opgepeuzeld en alleen de veeren herinnerden nog aan moeder kip. Nu werd het spelletje omgezet en werden de kraaien zoolang met steenen geworpen, tot ze dit terrein, hoewel noode, verlieten. Een bekend vogelvanger uit onze stad op den Westakker te Oudheusden met lijm stokken aan het vinken zijnde, had het geluk enkele kneuen en vlasvinken te be machtigen. Doch op eens krijgt hij een concurrent aan een wezel, die op„den spar telenden vogel toeschiet en met zijn prooi voor de oogen van den verbluften vogel vanger verdwijnt. Het fanfarecorps „Oefening en Uit spanning" uit Wijk, is voornemens Zater dagavond 28 Januari, in de zaal „Concor dia" van den heer C. E. Leestemaker, eene uitvoering te geven, afgewisseld door co- mische voordrachten en een tooneelstukje. Werkendam, Zaterdag 1.1. hield de Griendwerkersvereeniging „Onderling Belang" haar driemaandelijksche vergade ring ten herberge van J. B. Zwets, alhier. Aanwezig waren 39 leden. Nadat de voorz. den leden had welkom geheeten en mede gedeeld, dat deze vergadering was verdaagd geworden door zijne ongesteldheid, wees hij er op, dat de loonen door de werk zaamheden der vereeniging van 10 tot 15 pet. waren gerezen, dat het ledental over het afgeloopen jaar wel niet was geklom men, doch stationair gebleven en wekte de leden op te blijven medewerken tot den bloei en opbouw der vereeniging, die kon wedijveren met de beste in ons land en wier finantieele toestand gunstig mocht genoemd worden. Hij gaf vervolgens den Secretaris gelegenheid de notulen der vorige vergadering te laten hooren, die daarna onveranderd werden goedgekeurd. Hierna deed de penningmeester rekening en ver antwoording van het geldelijk beheer. Uit het verslag bleek dat over de afgeloopen 3 maanden was ontvangen f 107,79 en uit gegeven f 23.23, zoodat ze een batig slot gaven, groot f 84,56. Van af 8 Jan. 1910 tot 21 Jan. 1911 was ontvangen f 411,52£ en uitgegeven f180,27£, zoodat over dien tijd was overgehouden f 231,25. In de spaarbank stond op 21 Jan. 1911 f 1047,50 en bij den penningmeester was toen in kas f l,35fzoodat het geheele bezit der vereeniging toen was f 1048,85£. Het een en ander werd nagezien en accoord bevonden door de leden A. de Keijzer, C. van Oord en T. C. Damen. Vervolgens werden de aftredende bestuursleden A. Paans, C. Schaddelee en A. Biesheuvel met respectievelijk 36, 34 en 24 stemmen als zoodanig herkozen. De 2 eerstgenoemden, die aanwezig waren, namen onder dank betuiging voor het bij vernieuwing in hen gestelde vertrouwen de herbenoeming aan. Ten slotte deelde de voorz. mede, dat het bestuur er niet ingeslaagd was het verschil met C. den Hollander en P. Mijl uit den weg te ruimen en deze leden dus bij hun bedanken bleven volharden en dat hij ver geten had te memoreeren, dat de vereeni ging 2 trouwe leden A. van Boekeio en A. Schaddelee Sr. door den dood had verloren en H. Esmeijer lid wenschte te worden en dan van af de oprichting op 12 Januari 1907 tot heden de contributie zou betalen, waarna verslaggevers en leden dank werd gezegd voor hun aanwezigheid en de ver gadering werd gesloten. II tl tl i'tl w (j k. Zaterdagnacht is het huis van Pijnenborg, stationskoffiehuis, geheel door brand in asch gelegd. Van den inboedel is niets gered. Een kalf en eenige kippen kwamen mede in de vlammen om. Oorzaak onbekend. Assurantie dekt de schade. Ih'oiigelcn. De herijk van maten en gewichten voor deze gemeente zal plaats hebben den 22 April a s. te Waalijk. Eetlicn. Het kleine gemaal nabij de z.g. „Peperbus" alhier, door de water staat onlangs hier gebouwd tot uitloozing van het overtollige water, is thans geheel algebroken. Op deze plaats zal een grooter stoomgemaal verrijzen, waaraan men spoedig zal beginnen te bouwen. Cïeertruicleiiliers;. De aange kondigde groote bakkersvergadering werd 1.1. Woensdagnamiddag in het hotel Sant bergen gehouden. Talrijke bakkers en bak- kersvereenigingen waren ter vergadering opgekomen, en bijna duizend handteeke- ningen ten bewijze van instemming met de in de vorige vergadering ontworpen motie tegen den 10-urigen arbeidsdag waren ingekomen. De vergadering werd wederom geleid en voorgezeten door den heer Joh. H. Schoenmakers, lid van het hoofdbestuur van „de Hanze" en enquêteur voor de Staats commissie der Middenstands-enquête. Over den nachtarbeid der bakkers werd lang gediscussieerd, en bleek het ten slotte, dat allen voor afschaffing waren, behoudens een eokele uitzondering. Besproken werd dan, hoe lang wel de dag dan voor de bakkers wenschelijk geacht zou worden, en na lang overleg werd besloten den Minister in over weging te geven van 's morgens 4 tot 7 uur, df van 5 tot 8 uur, öf van 6 tot 9 uur. Dit was volgens het voorstel van den heer Kluijtmans, Voorzitter van den Bosschen Bakkerebond, welke bond reeds vroeger in gelijken zin, en in tegenwoordigheid van een regeeringsafgevaardigde had besloten. De deputatie, gekozen op de vorige ver gadering en bestaande behalve den voor zitter der vergadering den heer Schoenma kers, uit de heeren A. de Kroon, alhier Maris te Klundert en van der Waals te' Vrij hoe ven-Capelle, zal een en ander den Minister mondeling toelichten, en vooral er tevens op wijzen, dat er in het bak kersbedrijf verschillende momenten komen, waarop volstrekt niet gewerkt behoeft te worden, al maakt het de aard van het be drijf dan ook al noodzakelijk in directe nabijheid der bakkerij te blijven. Vervolgens kwam ter tafel het voorstel der Bakkerevereeniging „Donge" in zake de zoogenaamde klandestine bakkerijen, waaronder begrepen worden bakkerijen, ge dreven door particulieren, die oDder en voor elkander broodbakken. Dit punt werd door de aanwezigen bakkers, bijna 200 in getal, zeer ernstig besproken, en daar vele sprekers de Federatie der Bakkersvereenigingen daar mede in verband brachten, stelde de Voor zitter eerst „de Federatie" aan de orde. Na eene breedvoerige uiteenzetting van het begrip „Federatie", bepleitte de heer Schoen makers algemeene aansluiting van alle bak kersvereenigingen tot de Federatie, waartoe dan ook met algemeene stemmen besloten werd. Het voorloopig bestuur zal bestaan uit de Voorzitters der aangesloten vereen i- gingen, die uit hun midden een dagelijksch bestuur kozen, bestaande uit de heeren A. de Kroon, Geertruiden berg, Voorzitter, P. A. Stallen, Geertruidenberg, Secretaris, Spe- kenbrink te Oosterhout, J. Elemans te Raamsdonk8veer, Vermeer te Dongen, Kluij t- mans te Oisterwijk en Dekkers te Roosen daal. Op herhaald aandringen door de ver gadering verklaarde zich de heer Schoen makers bereid alsnog aan te blijven als adviseerend lid van het voorloopig comité der federatie. Hierna werd de vergadering gesloten. Herpt. Met leedwezen zal zeker door velen worden vernomen, dat de harmonie „De Eendracht" alhier, na een meer dan 60-jarig bestaan, den laatsten tijd dermate is verzwakt, dat binnenkort in een te houden vergadering zal worden uitgemaakt, of de vereeniging zal worden omgezet in een rustende of dat men zal overgaan tot likwidatie. Sleeuweii. Dat detuinbouwcursus die alhier wekelijks wordt gegeven veel belangstelling wekt, moge blijken dat reeds door meer dan 30 personen aan de lessen wordt deelgenomen. De cursus is niet alleen theoretisch doch ook practisch met het practische gedeelte zal deze week en wel a.s. Vrijdagmiddag een begin worden ge maakt. Op de lijst model A der leerplicht wet, zijn naar wij vernemen 147 leerplich tige kinderen geplaatst. Nederheinert, (Noordzijde). Een ongeluk ligt dikwijls in een klein hoekje. Dit ondervond Zondagmorgen de 70-jarige weduwe Wolfers alhier. Bij het verlaten harer woning kwam zij door de gladheid te vallen en brak een been. (Zuidzijde). Er is gelukkig ook 's win ters hier een stuk brood voor den werkman te verdienen. Werd verleden jaar, onder beheer der pomologische vereeniging te Utrecht een groot stuk weiland in bouw land herschapen en met boomen beplant, thans zal ook de ondergrond met aalbessen en kruisbessenstek bepoot worden, terwijl ook de Nagel weide en nog een groot per ceel weiland tot boomgaard worden om gewerkt. Voorshands dus werk genoeg! Slnauiütdonk. Het Koninklijke Gilde St. Bavo zal op 1 en 2 Februari a.s. een uitvoering geven. Op het programma staan het drama „De plichtvergeten vader", en het blijspel „Nachtwakersexamen te Kal verdijk." Spruiltf Zaterdagavond, een viertal personen van uit Waalwijk naar onze ge meente huiswaarts keerend en door de duisternis misleid, liepen drie hunner in den sloot, aan den hoek van den z.g. Meerdijk. Met den schrik en een nat pak kwamen zij vrij. lVaspik. Op 15 Jan. j.l. werd de O. L. school alhier bezocht door 244 kin deren. De meeste boeren hebben het mollenvangen op hun laiderijen verboden. Op de meeste velden doet de mol dan ook zeer weinig schade. De boeren zijn zelfs overtuigd van het nut dat de mol doet voor het zuiveren van den grond van scha delijk gedierte. Het verdelgen van de mol heeft dus vermeerdering van „vreterij" ten gevolge. Zondagmiddag werd een koe van M. alhier, toen zij buitenkwam plotseling woest. Het dier werd zeer gevaarlijk, wist zich los te rukken om in vrijheid haren teugel bot te vieren en zette haar richting voort naar den Biesheuvel. Het dier kon door niemand gegrepen worden en bleef den nacht over in de koude. Den volgenden dag wist men het met veel moeite te vangen en in veiligheid te brengen. Gelukkig waren er geen kinderen in den weg, anders was bet onheil niet te overzien geweest. De koe wordt om alle verdere gevaren te voorkomen, geslacht. Zaltbomiiiel. Door de tuinbouw- vereeniging „Ons Belang" alhier is een contract afgesloten met eene Conserven- fabriek voor de levering in 1911 van 60.000 K.G. spinazie, 30.000 K.G. spercieboonen, 25.000 K.G. andijvie, 45.000 stuks kropsla, 2000 K.G. krombekken, 3000 K.G. schorse- neeren en 1000 K.G. selderijde laatste drie groentensoorten als proef. Voor de leden van het Departement Zaltbommel der Mij. tot Nut van 't Algemeen trad j.l. Vrijdagavond als spreker op de heer D. H. Kramer uit den Haag, met het onderwerp: „De Heks van Overholland", van Balthasar Verhagen. De jeugdige declamator had een moeilijke taak, te voldoen aan een publiek dat over 't geheel tamelijk verwend is, dat het bestuur immer er op uit is zich te verzekeren van de meest gunstig bekende sprekers. Wij gelooven echter dat het applaus, den heer Kramer ten deel gevallen, hem zal hebben overtuigd dat hij den aanwezigen een ge- genoeglijken avond heeft bezorgd. Kerknieuw». Kul>vloniëiibroek. Bij de laatst gehouden verkiezing van notabelen is her kozen de heer A. de Bruyn. (Door onzen correspondent vermoedelijk vergeten.) Meeuwen Op Woensdag den 1 Febr. a.s. zal alhier ter vervulling van ile vacature van notabel in de Ned. Herv. kerk eene herstemming worden gehouden over de candidaten de heeren P. de Raad en C. van Tilburg. Sprang. Deelden wij ia ons vorig nummer mede, dat Woensdagavond 25 dezer in het Ned. Kerv. kerkgebouw door ds. Beekenkamp uit Delft een zendingsrede zou worden uitgesproken, thans moeten wij melden dat van zijn Eerw. bericht is ont vangen, dat dit niet kan plaats hebben voor of op 2 Maart a.s. Emigratie naar Canada. Ieder jaar emigreeren er vele Hollan ders naar Amerika om hun kwijnend bestaan in het kleine Holland te gaan verwisselen met een vrijer voorspoedi ger leven in de grootere nieuwere we reld, mede met het doel hunne kinde ren daar een betere toekomst te ver schaffen. Onder dat „Amerika" worden meestal stilzwijgend de Vereenigde Staten van Noord-Amerika of de z.g. Amerikaan sche Republiek verstaan en veelal Canada hierbij vergeten. Toch zijn tegen woordig de vooruitzichten vooral voor de landbouwersklasse in laatst genoemd land zeer gunstig. Het is echter een feit dat er eenige verandering schijnt te komen te dezen opzichte en velen die zoogenaamd naar Amerika emigree- ren, belanden ten slotte tegenwoordig in Canada, waar een veel aanlokkelijker terrein zich voor hun ondernemings geest wacht vooral na eventueel opge dane ondervindingen in de Vereenigde Staten. Men vergete n.l. niet dat de Ameri- kaansche republiek met den bloei van monopolies de z.g. trusts, met de ver schillende finantiëele crisis der laatste jaren (men herinnere zich 1907) de wetgeving en het gouvernement, geheel verschillend van die der Canadeesche, onder Engelsche vlag, waar zulke mo nopolies enz. zijn uitgesloten, niet meer gelijk vroeger aan een ieder die slechts moed of durf bezat er zich te vestigen zulke ongekende gelegenheden voor succes biedt, hetwelk thans vaak het geval is met Canada. Meer en meer nemen de Vereenigde Staten in dit opzicht een Europeesch karakter aan, vooral de Oostersche staten en Califor- nië waar iemand met geringe geldmid delen tegenwoordig zelden een buiten gewone toekomst wacht. Het feit trou wens dat dit jaar ongeveer 90,000 Ame rikanen, het meerendeel landbouwers, zich in Canada nestelden, welke men schat gemiddeld per hoofd f 5000 met zich brachten, is voldoende bewijs voor bovenstaande gegevens. Vele goede kansen worden eenieder in deze nieuwe wereld geboren en goed ingelichte Iiollandsche emigranten heb ben spoedig hunne voordeelen weten te trekken, terwijl anderen zich aan vankelijk lieten misleiden en daardoor gedupeerd werden. Voor hen, die vol doende energie en eenige middelen bezitten, wijzen wij op de in dit blad voorkomende advertentie, waarbij een ieder, die zich speciaal voor Canada interesseert, beleefd wordt uitgenoodigd, naar gelieve zich persoonlijk, omtrent toestanden in dit land te komen over tuigen bij de lezingen met de levende beelden en projecties, welke de heer Boer in de naaste toekomst denkt te geven. Genoemde heer vertoefde jarenlang in Amerika en bereisde geheel Canada als inspecteur der Waterwerken der Can. Pac. Spoorw. Mij. (de grootste der wereld). Kan men echter van deze ge legenheden geen gebruik maken, zoo wende men zich voor inlichtingen tot de firma Joh. Often Zoon, Generaal- agenten der C. P. S., voor Holland en België, waarvan de heer Boer vertegen woordiger is, of tot den localen-agent. Kantongerecht Heusden. Uitspraak van Strafz. dd. 19 Januari. Openb. dronkenschap A. S., Dussen, f 3 subs. 2 d.L. A. Dussen, 2 X f 5 subs. 2 X 3 d. Overtr. rijwiel reglementC. V., Wijk, P. V., Veen, P. v. B., Almkerk, C. P., Sleeuwijk, ieder f3 subs. 2 d.M. A. v. O Made, f 10 subs. 10 d. Overtr. leerplichtwet: F. P. v. R., Wijk, f 2 subs. 2 d. Overtr. wapenwetS. d. Z., en W. O., beiden te Almkerk, ieder f 2 subs. 2 d. met verbeurd verklaring van de inbe- slag genomen geweren. Muziek maken te Werkendam op den openbaren weg zonder vergunning: J. J. H. H., Nijmegen, f 2 subs: 1 week tuchtschool. Overtr. visscherijwetA. V., Veen, 2 X f 5 subs. 2 X 2 d,, met verbeurd verklaring van de palingschaar, bevel tot uitlevering of betaling van f0.50 subs, een dag. Overtr. jachtwet: C. D., Babyloniën broek, f 3 subs. 2 d.; H V., Veen, teruggave aan zijne ouders zonder toe passing van straf; A. N. Strijp, idem. Een trekdier onbeheerd laten staan F. F. v. d. S., Werkendam, f 3 subs. 2 d. SSlnuenland. Reuter seint uit Londen: De Daily News zegt in een artikel over het Nederlandsche wetsontwerp ter kustverdediging: Het recht van de Nederlanders om in deze zaak te doen als hun behaagt is naar het volkenrecht onbetwistbaar. De geschiedenis, die de Nederlanden zoo dikwijls tot strijdperk van Europa heeft zien worden, rechtvaardigt de opvatting van de Nederlanders, dat in een oorlog tusschen Engeland en Duitschland Nederlands onzijdigheid van beide oorlogvoerende partijen even veel gevaar loopt. Het is duidelijk, dat die opvatting noch door vijandigheid tegen Engeland noch door partijdigheid voor Duitschland wordt gekleurd. De Weensche correspondent der Köl- nische Zeitung meldt dat de opwinding over de plannen met Vlissingen, die in Frankrijk en Engeland steeds wassen de is, te Weenen verbazing wekt. Men begrijpt niet hoe iemand achter Hol lands plaD om bij Vlissingen een fort te bouwen een ander doel kan zoeken dan een zoo krachtig mogelijke bescher ming van het eigen land. Dat streven is in overeenstemming met den drang naar zelfbehoud, die elke Staat heeft, en dat streven van buiten af te beperken is ingrijpen in het recht van een souve- reinen Staat om zelfstandig te handelen. Oostenrijk-Hongaxije denkt niet er aan zich in deze binnenlandsche aangelegen heid van Holland te mengen. Naar het Vad. verneemt, ligt het in het voornemen van den minister van oorlog, ook bij het leger hier te lande de betrekking van onder-luit6nant in te stellen. De heer W. Jochems te 's Graven- hage heeft, naar „de Luchtvaart" meldt, aan de regeering een motorballon (Zo diac) van 900 kub. M. aangeboden. Naar de N. Ct. verneemt, is de regee ring voornemens dezen motorballon te bestemmen voor militaire diensten en in te deelen bij de genietroepen te Utrecht. De Tel. bericht, dat er reeds eenige genie-officieren van het Neder landsche leger naar Parijs vertrokken zijn, om de geheele constructie van het luchtschip te bestudeeren en zich op de hoogte te stellen van de montage en de werking van den motor. Bij de landweer-infanterie, bestaande uit 48 bataljons is, benevens een incom pleet van 4 commandanten (districten Dokkum, Delfzijl, Winschoten, en Ter Neuzen) gèrekend voor eene organieke sterkte van 4 compagnieën per bataljon, een incompleet van 123 kapiteins, com pagnies-commandanten, terwijl er 37 luitenants-overcompleet zijn. Voor de oorlogs-organisatie wordt het overcom pleet aan luitenants, een incompleet van 341. Onder de districts-commandanten komen er 5 voor die 65 jaar of ouder zijn. De Kou. Paketvaart Maatschappij te Batavia ontving een telegram uit Me- uado van den gezagvoerder van het s.s. Van den Bosch, gedateerd 22 De cember jl. en luidende „Nabij de zeeplaats Péta, gelegen op het eiland Taroena (Sangi-eilanden) heeft een zeebeving plaats gehad. Ik ben met mijn schip naar Menado ge vlucht. Nadere bijzonderheden ont breken." Eenigen tijd geleden verdween een winkelbediende van den ijzerhandelaar P. Rond, te Gouda, met medeneming van een bedrag van f 400 en een re volver, terwijl hij tevens een rijwiel verduisterde. Thans is het jongemensch ten huize van zijn ouders gearresteerd en naar het huis van bewaring te Rot terdam overgebracht. Hij was m9t het geld naar het buitenland gegaan en is te Keulen opgespoord door zijn vader, met wien hij naar Gouda terugging. Het geld was verteerd. Zaterdagavond is op het kruispunt Weteringschaus en Vijzelstraat te Ams terdam een man, die aan den verkeerden kant op een tramwagen van lijn 10 wilde spingen, door een tramwagen, komende van eene tegenovergestelde richting, gegrepen en overreden. Zijn linkerdijbeen werd nagenoeg verbrijzeld, en het andere dijbeen bekwam een gecompliceerde breuk. Hoewel den ge wonde onmiddellijk hulp werd verleend door een in de nabijheid wonend ge neesheer, is hij gisteren in het Wilhel- minagasthuis, waarheen hij per auto mobielziekenwagen was overgebracht, overleden. De 26-jarige J. T., van Havelterberg is Maandag door den veldwachter van Zuidwolde (bij Hoogeveen) in een hol onder den grond te Zuidwolde, over vallen en gearresteerd. Deze persoon die reeds tweemaal veroordeeld werd wegens inbraak, wordt nu verdacht zich schuldig te hebben gemaakt aan een zevental inbraken met diefstal te Havelte en Frederiksoord, en slond deswege in het politieblad gesignaleerd.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2