verstoord zijn. Voor alles kon de mi nister met de grootste mogelijke vol daanheid vaststellen, dat hetJapanseh- Engelsche bondgenootschap, dat voort durend aan kracht en duurzaamheid heeft gewonnen en dat volkomen eens gezindheid en wedemjdsch begrijpen tusschen de beide regeeringen waar borgt, ook verder een machtig middel is tot handhaving van den algemeenen vrede in het Verre Oosten. Kleusden, 28 Jan. Donderdagavond werd alhier een felle brand in noord-oostelijke richting waarge nomen. Het bleek den volgenden dag dat het e«n brand te Del wijnen (gemeente Kerkwijk) is geweest en wel bij Gijs van Lropik. De brand breidde zich zoo snel uit dat er geen tijd was een zeug met 9 biggen en een geit te redden, die allen een prooi der vlammen werden. W erkeiidaiti- Deze week ontstond door het omvallen der kachel een begin van brand bij B. van de VV., over de haven alhier. Aitimcrzodeii. Alhier heeft een felle brand gewoed bij den mandenmakers baas A. van Doornmalen. In een ommezien was het geheele huis éen vuur. zoodat aan redden niet te denken viel. Doordat het bovenhuis geheel met manden was gevuld, die alle vuur vatten, sloegen de vlammen schrikbarend in 't rond. Het gevolg hier van was, dat de aangrenzende woning van den klompenmakersbaas Adrs. de Rouw ook vuur vatte en eveneens in vlammen opging. Anclel. Tot nachtwaker is thans be noemd J. Aldus. Capclle. Het aantal leveranciers der stoomzuivelfabriek „de Toekomst" alhier neemt voortdurend toe. Toen de fabriek ruim een jaar geleden begon, waren er 48 leveranciers, thans is dit getal geklommen tot ongeveer 160. Naar wij vernemen zal de naaiver- eeniging „Dorcas" alhier, in de maand Februari a.s. eene uitdeeling van kleeding- stukken aan behoeftige arme lieden houden. Dat zoo'n vereeniging een zeer nuttige is, zal wel niet behoeven te worden gezegd. Dat zij daarom nog meer finantieel gesteund moge worden. Droiigelen. Op de lijst als bedoeld in art. 18 der Leerplichtwet komen voor 58 leerplichtige kinderen. 's-Gravcmoer. De ingevolge art. 18, eerste lid, der leerplichtwet opgemaakte lijst voor deze gemeente bevat de namen van .172 kinderen. llerpt. De Woudrichemsche vis- schers sleepten Donderdag met hun drijfwant het gedeelte afgedamde Maas af nabij het stoomgemaal te Bern. Zij bemachtigden naar schatting ongeveer 2000 pond voorn en snoek. Daar op zoo'n overvloedige vangst niet was gerekend, moest men iemand naar Woudrichem sturen om een kotter te halen. Voorwaar een buitenkansje. I4ci*k-!>riel. Was de trek van ar beidskrachten uit onze gemeente naar Duitschland in vroegere jaren reeds aan merkelijk, dit jaar wordt de uittocht op groote schaal ondernomen. Bijna dagelijks ziet men groepen mannen, voorzien van de noodige reisbehoeften en gereedschappen, de reis naar „das grosze Vaterland" onder nemen. Dezer dagen zag men in eens een dertigtal vertrekken, niet alleen bestaande uit de echte polderjongens, doch daaronder lieden van verschillende ambachten, vooral mandenmakers; wel een bewijs, dat de werkeloosheid zich over 't algemeen sterk doet gevoelen. Meeuwen. Op uitnoodiging van het Bestuur van de afdeeling Heusden en Altena der Ned. Pom. Vereeniging trad gisteravond in het Café van den heer Smits alhier op de heer Camman, Rij kstuinbouw- leeraar te Breda. Het publiek was voor deze aangekondigde lezing in groote ge tale opgekomen, zoodat de ruime zaal stampvol was. De heer van Cam pen open de namens het bestuur de vergadering en riep in de eerste plaats den leeraar een hartelijk welkom toe en wees op het tal rijke publiek, dat z i. een blijk gaf van belangstelling op het gebied van de fruit teelt. Hierna kwam de heer Camman aan 't woord. Deze lezing hier geheel weer te geven, zou ons te ver voeren. Hij gaf in 't kort, doch zeer duidelijk aan, dat de fruitteelt in Nederland in verbinding tot andere landen, zooals Duitschland, Amerika enz. nog heel weinig beteekende. Door middel van de statistiek toonde hij aan, hoe groot de uitvoer van fruit in ons land o.a. over 1909 is geweest. Evenwel naar de meening van spreker zal onze fruitteelt wel een toekomst krijgen, mits de noodige zorg zal worden besteed, zoowel aan den boom, als aan den grond waarin deze ge plaatst zijn. Wie veel en goed truit van zijn boomen wil verlangen, zal moeten zorgen dat zijn grond voldoet aan de eischen die daaraan gesteld mogen worden. Door de aanwending van kalk en andere hulp- mestsoffen kan een boomgaard die in on gunstige conditie verkeert, veranderd wor den in een bron van inkomsten voor den eigenaar, welke bewering met voorbeelden geslaafd kan worden. Vervolgens gaf spre ker een kort overzicht o.a. over de wet op het minium, over de verpakking der vruchten, en toonde door tal van licht beelden aan, dat onze bodem veel en mooi Iruit kan voortbrengen, wanneer kosten noch moeite gespaard worden, hetgeen helaas in ons land nog maar op zooveel plaatsen het geval is. In het kort, de lezing van gisteravond was ongetwijfeld voor velen zeer belang rijk en leerzaam en wij hopen den heer Camman nog meer in ons midden te zien en hem alsdan te hooren spreken. Om streeks 9 uur werd de vergadering gesloten. ^ie«lerhemert, (Noordzijde). Za terdag 28 Januari zal voor Nederhemerts jeugd een blijde dag zijn. De nieuwe eigenaar van het kasteel, baron Van Wassenaer zal dan de kinderen ont halen. Ook komt er een tombola zonder nieten, zoodat ieder zijn geluk kan be proeven en bovendien nog een souvenir ontvangen. (Rietschoot). De mollenvangers al hier zien met weemoed overal op de uiter waarden borden met verboden toegang staan. De eigenaars, overtuigd van het nut dat deze d eren verschaffen, door duizenden insecten te dooden, hebben nog bijtijds dezen verstandigen maatregel genomen. Er werd druk jacht op gemaakt en de vellen worden voor Engeland met 13 14 cent het stuk betaald. Naar we vernemen zullen in het stoom gemaal alhier, nieuwe ketels worden ge plaatst. De uitvoering is opgedragen aan de firma Gebrs. Stork en Co. te Hengelo, voor de som van f 15,720. Het bijkomende metsel-, timmer en grondwerk, dat begroot wordt op f 2000 zal voor rekening van bet polder-district worden uitgevoerd. Eene geldleeniüg van f 18,000 is voor dit werk aangegaan. !\icinvcndijk. Zaterdagavond ver gaderde de autirev. kiesvereen. alhier. Na gebruikelijke opening, rekening en verant- woording, had de verkiezing van de be stuursleden plaats. Aan de beurt van af treding waren A. v. Noorloos, O. Walraven en J. Monshouwer. Deze drie werden her kozen, terwijl het bestuur verder werd aan gevuld met de volgende nieuwe leden: J. v. d. Stelt, G. Wij nans en A. v. d. Stelt. Als voorz. werd herkozen A. v. Noorloos. Hierna hield de heer J. v. Noorloos een referaat over de bedoeling van ons program. De heer H. Postuma, onderwijzer aan de chr. school alhier, heeft zijne be noeming als zoodanig naar Hillegom aan genomen. Van M. v. d. M. alhier, die aan het houthakken was in den Karnemelkpolder, zijn tusschen Zaterdag en Maandag een schelft hout te water geworpen en zijn ladder vernield. SIeeiiw|jk. Voor de nationale militie lichting 1912, hebben zich alhier 31 lotelingen aangegèven. Ween In de plaats van den heer J. Blankers, welke bedankt heeft als secretaris der zangvereeniging „Excelsior", is gekozen de heer A. Vos Jr. De rekening van het algemeen arm bestuur over 1910 bedraagt in ontvangsten f 481.91-|; in uitgaven f 420.12. Batig slot f 55.79^ Bij den arbeider J. R. werden deze week ongeveer 2 H.L. aardappelen ontvreemd. Van den dader of dadels geen spoor, 't Is een lage daad tégenover een man die zoo voor zijn brood moet zwoegen. f rQhof Yen CappeL Op het hulppostkantoor alhier werden gedurende het jaar 1910: 23280 brieven en briefkaarten ontvangen; voorts werden behandeld: 722 aangeteekende stukken; 1728 post wissels; 1356 quitantiën; 1990 postpak ketten 20 expresse stukken22 hande lingen Rijksverzekeringsbank, terwijl er voor f 1226,32 aan zegels, briefkaarten enz. werden omgezet. Voor de rijkspostspaarbank werden er 460 inlagen gedaan en 178 terugbetalingen. Op het hulptelegraafkantoor werden er 379 telegrammen behandeld. Aan A. H. Gouda, gemeenteveld wachter alhier, is door het hoofdbestuur van „de Algemeene Nederlandsche Politie bond" bij hun besluit van 25 Januari 1911 de zilveren msdaille voor 20-jarigen trouwen politiedienst verleend. Gouda met deze onderscheiding van harte gelukgewenscht. Bij A. G. de J. alhier, werden voor enkele dagen een paar konijnen doodge beten en opgepeuzeld. Een paar dagen later herhaalde zich deze geschiedenis. Toen kwam aan het licht, dat. die slachtoffers werden gemaakt door den hond van den heer D. te Kaatsheuvel, die de geleden schade onmiddellijk heeft vergoed. Womlrldieiu- Dezer dagen meldde zich bij de maréchaussée's alhier een grijs aard van 75 aan, om opgenomen te worden in een rijkswerkinrichting. Hij was, naar hij meedeelde, een gepensioneerd koloniaal, doch daar zijn pensioen niet toereikend was om in zijn onderhoud te voorzien, had hij zijn toevlucht genomen tot land- looperijVoorwaar, geen eervolle keuze voor een oud-gediende. %WUk. Alhier en te Veen komt het tegenwoordig herhaalde malen voor, dat wielrijders des avonds worden lastig ge vallen door hen van de fiets te trekken of met grintsteenen te werpen. Dit geschiedde ook weer j.l Woensdag avond onder de gemeente Wijk, toen twee personen des avonds omstreeks half acht over den dijk fietsten. En toen één der straatvlegels van één hunner een oorveeg kreeg, bracht hij dezen met een zakmes twee sneden in diens mantel toe. Het wordt dus hoog tijd dat de politie hier eens in grijpt en aan dergelijke baldadigheden een einde maakt. (Ingezonden.) Dezer dagen ontving de heer V., een geacht ingezetene alhier, een brief van minder aangenamen inhoud. De inhoud zou namelijk bevatten het verzoek om binnen enkele dagen een be paalde som gelds te bezorgen, op eene aan geduide plaats. Wordt aan dit verzoek geen gevolg ge geven, dan zal het huis van den eigenaar worden in brand gestoken. Naar men ver neemt, is van dezen brief kennis gegeven aan de politie, welke reeds een onderzoek zou hebben ingesteld. Of men nu hier te doen heeft met een ernstig plan of met eene misplaatste grap, valt moeilijk uit te maken. Bij zekere B. alhier is een jonge kip van 4 maanden oud, reed3 aan den leg. Zooiets mogen we wel iets zeldzaams noemen. PltEDlkBEUHTEÜ, 29 Januari. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 6.30 u. lezing. Geref. kerk (Potterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Geref. kerk nm. 6 u. geen opgaaf. Baardwijk, vm. 10,u. Louwe Kooijmans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9 30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, nm. 6,30 u. ds. Keek uit Zuilichem. Capelle, vm. 9.30 u. ds. J. J. Ruijsch, nm. geen dienst. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. ds. P. van Toorn van Sprang, nm. geen dienst. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers. Dussenvm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Dekker. Vm. H. Avondmaal. Nm. Nabetrachting. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. de. Brouwer. 's Gravemoervm. 9.30 u. en n.m. 2 u. ds. E. J. H. v. Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. de heer dr. H. C. Rut gers, Can. te Amsterdam. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Z.z. n.m. 2 u. ds. ds. Panne bakker. van Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Vm. voorb. H. A. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf, W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden ->.SÉrï§3r ke]eefcl verzocht de Predikbeurten vooral juist en in te zenden. KterknieuwN. Sprung;. Woensdag j.l. was het voor de Chr. Jongel. vereen. „Timotheus" alhier een blijde dag. De viering van haar 6e jaarfeest toch was aangebroken. Om c.a. 7 uur werd deze op gebruikelijke wijze door haar eere-voorzitter ds. P. v. Toorn (die de leiding voor dezen avond op zich nam) geopend, waarna Zijn Eerw. een kort doch krachtig openingswoord sprak. Na de aan wezigen het „welkom" te hebben toege roepen merkte spr. op, dat de jongeling staat te midden in den stijd, en om nu in dezen strijd, n.i. den strijd voor koning Jezus op elk levensterrein mee te strijden, niet met eigen gekozen wapens, maar gelijk den apostel Paulus, als hij de Efeziërs ver maant en zegt: dat zij moeten aandoen de geheele wapenrusting Gods, welke is: Gods woord. In zijn peroratie spoorde spr. aan ijverig voort te werken, niet in eigen kracht maar ziende op Hem, van wien alle gave en krachten zijn afdalend. Alsnu werd het woord gegeven aan den secretaris tot het lezen van zijn jaarverslag. Hieruit bemerkten wij dat de vereeniging zich in vooruitgaanden bloei mag verheugen. Een 5-tal jongelingen traden als lid toe. Uit het verslag van den penningmeester dat de inkomsten waren f 66.54, de uitgave f 31,06 zoodat in kas was een batig saldo van f 35,48. En uit dat van den bibliothe caris dat de vereen. 156 nummers in haar bibliotheek heeft. Ter tafel kwam de bestuursverkiezing; de uitslag was dat alle aftredende werden herkozen, die deze benoeming zich lieten welgevallen. Aan de zijde van het bestuur werd nog toegevoegd een algemeene secundus. Gekozen werd C. Timmermans di« deze benoeming aanvaardde. Na een korte pauze, werden de leden onthaald op chocolademelk met broodjes en ging men over tot het houden van voor drachten en samenspraken waarbij ernst en luim elkander afwisselde. Hierbij liet zich ook hooren de deputatie van de Chr. Jongl.-vereen, van den Loonschendijk. Daar het uur van huiswaarts te keeren was verstreken, sloot ds. v. T. deze met dankzegging. Doch alvorens de localiteit te verlaten nam het bestuurslid J. H. Bolder nog even het woord. Spr. deed dit met het oog op het a.s. vertrek van ds. v. T. naar Oud-Beierland en uitte een woord van dank, daar den wensch aan toevoegend, dat het Zijn Eerw. in zijn a.s. nieuwe ge meente mogt welgaan, en verzocht te zingen psalm 121 4. Deze toespraak werd met een hartelijke woord van dank door haar eere-voorz. beantwoord. Deelden wij onze lezers onlangs mede dat voor de afd. Patrimonium alhier in openbare vergadering zou optreden: ds. J. H. F. Remme van Vinkeveen met het onderwerp: „De Sociale beteekenis der Mozaische Wetgeving, thans moeten wij berichten dat door omstandigheden Zijn Eerw. aan zijn belofte niet eerder kan voldoen dan in het komend najaar. Alsnu is de WelEd.Gestr. heer mr. J. A. de Wilde uit 's-Gravenhage aangezocht om in openbare vergadering op te treden. Meeuwen- Tot ouderling der Ger. Kerk alhier is benoemd M. van Mersbergen, ter vervulling van de vacature, ontstaan door het vertrek van M. van Dijk uit deze gemeente. Sllnnen!««d. Volgens het Berliner Tageblatt, pu bliceert de Neue Freie Presse een artikel van den Weenschen professor in het staatsrecht Bernatzick, dat op het vol gende neerkomt: Aan het recht van Holland om Vlis- singen te versterken valt iet te twij felen. liet argument dat een versterking van Vlissingen een schending zouzijn ven de neutraliteit van de Schelde is onbegrijpelijk, daar de mond van de Schelde niet neutraal is. De Schelne is slechts zóó lang neutraal als zij door België loopt, omdat dit land neutraal is. Bij de monding loopt de Schelde door Iiollann en daar is zij niet meer neutraal, daar Holland zelf niet neu traal is. Het tweede argument dat men tegen de versterking van Vlissingen aanvoert, komt daarop neer, dat Holland, door de versterking, aan een eventueel door België zelf te hulp geroepen oorlogsvloot, den toegang zou kunnen weigeren, maar niemand zou Holland dat recht kunnen ontzeggen. Ja, het is zelfs verplicht in geval vau oorlog tegen iedere oorlogs vloot den toegang te verdedigen, zoolang bet zelf neutraal wil blijven, want de toestemming tot het doorvaren van een vloot door zijn gebied, en dat is de mond van de Schelde, zou een flagrante schending zijn van do neutraliteitsver plich tingen. Reuter seint uit Weenen: De Reicbspost betoogt, dat de kwes tie-Vlissingen aanleiding zal zijn tot een directe gedachtenwisseling tusschen Nederland ea België, omdat België het recht heeft te w,ten, op welke wijze het waarborgen zal hebben voor den vrijen toegang tot de Schelde, voor het geval dat aan den mond der Schelde gestreden mocht worden. Uit Batavia wordt aan de „Tel." gemeld, dat op Silautoea Estate de assis tent Arnold vermoord is. De Silautoea Estate behoort aan een Duitsche maatschappij „Assahan Syn dicaat", gevestigd te Berlijn, en is ge legen in Assahan (Oost Sumatra) in het district Tandjoeng Balei. Men meldt uit Dinxperlo aan de „Z. Ct." De politie in het naburige grens- plaatsje heeft Dinsdag een arbeider aldaar gevangen genomen toen hij de groote ijzergieterij van Nering Bögel aldaar wilde in brand steken. Door zijn toedoen is voor eenige maanden een groot magazijn dier fabriek in vlammen opgegaan. Te Lienden bij Tiel deed zich de vorige week een geval van slaapziekte voor. Gedurende drie dagen en nachten was er geen mogelijkheid om den pa tient nit zijn slaap te doen ontwaken. Met den derden dag werd hij weder wakker en na dit oogenblik heeft de ziekte zich niet weder herhaald. Een krankzinnige moeder -te Vaals (L.) schijnt dezer dagen een harer kin deren van nog ge n jaar oud om het leven te hebben gebracht. Het Parket uit Maastricht, geassisteerd door eenige geneesheeren, stelde ter plaatse een onderzoek in. De vrouw bevindt zich voorloopig in een krankzinnigengesticht. Men meldt uit Amsterdam: Iu een gehouden vergadering van grondwerkers, heiwerkers, fundeering- werkers enz., belegd in verband met het stelselmatig aannemen van arbei ders van buiten de stad, werd besloten een commissie te benoemen, die zal trachten een conferentie te verkrijgen met de patroonsvereenigiugen. Mocht blijken, dat dit niet de ge- wenschte resultaten zal afwerpen, dan zal als uiterst middel worden geadvi seerd tot onmiddellijke staking over te gaan. B*apen«lreohtseIie strafzaak. I)e heer J. van Elk, candidaut-notaris te Dordrecht, heeft thans tot de Eerste Kamer een adres gericht, met verzoek, gebruik te maken van hare bevoegd heid tot het instellen van een onder zoek, of bij zich werkelijk heeft schuldig gemaakt aan hetgeen in het rapport der psychiaters en in het arrest is ver meld. Hrj is gaarne bereid aan leden der Eerste Kamer persoonlijk te 's-Graven hage alle vtreischte inlichtingen te komen verschaffen en zijne bezwaren gedocumenteerd toe te lichten. Een patroonsstaking. Meermalen is het den laatsten tijd te Barneveld voor gekomen, dat ook timmermansgezelleii aan openbare aanbestedingen deelnamen welke personen dan gewoonlijk de laag ste inschrijvers waren. Als protest hiertegen hebben nu de patroons in de bouwvakken aldaar be sloten, zoolang bedoelde gezellen worden toegelaten, bij aanbestedingen geen bil jetten meer in te leveren, aan welk besluit de patroons zich bij de laatste aanbesteding reeds gehouden hebben Hier kan dus gevoegelijk van een patroonsstaking gesproken worden. Dinsdagavond is op den Noorderhaaks gestrand de Duitsche stalen schoener Elfriede. kapitein Maas, geladen met klei, van Pentour naar Bremen bestemd. De uit 6 man bestaade equipage is door de reddingsboot van boord gehaald en te Nieuweeiep aangebracht. Volgens rapport van de sleepboot „Hercules" zit de schoener „Elfriede" reeds geheel onder water en is het schip totaal verloren. Er kan niets worden geborgen. In de woning van den heer B., aan de Rechter Rottekade No. 133 te Rotter dam is een dochtertje van 4 weken, in do wieg, waarin het lag, verbrand. Eeoig kindergoed, dat op een tafel te droogen lag, dicht bij een kachel, vatte vlam en die vlammen deelden zich mede aan de wieg waarin het kind lag. Op dat oogenblik was niemand in de kamer aanwezig. Peroneel van den heer B. bluschte hi t vuur. Donderdag werd uit Rotterdam ge schreven De toestand ten aanzien van het landverhuizersverkeer door Pruisen is voor onze Hollandsche havens nog bij voortduring slecht. Het vervoer van groote groepen van landverhuizers direct vau Amerika over Rotterdam onder vindt, naar men weet groote moeilijk heden. Doch ook het indirect verkeer, van Amerika over Engelaud, wordt zeer belemmerd. Dagelijks schier worden hier ter stede kleine groepjes van land verhuizers, die naar hun land van oor sprong terugkeeren, met de op Enge land varende booten aangevoerd, doch het kost uiterst veel last, de menschen door te krijgen. En wanneer de politie hier ter stede geen zekerheid krijgt, dat de menschen aan de Duitsche gren zen worden doorgelaten, belet zij hun het aan land komen. Dinsdag is nog aan een tamelijk welgestelden Rus, die uit Amerika zijn geld naar Rusland had verzouden, per Megantic van de White Star-lijn te Liverpool was geland, en per Hull-lijn naar Rotterdam gereisd, de ontscheping door de politie belet moet worden, niettegenstaande hij ruim voldoende (27 dollar) geld op zak had, om naar Rusland te komen, zij het dan niet de 200 mark, waaraan Duitschland met uiterste gestrengheid blijft hech ten. De man is naar Engeland terug gezonden moeten worden. En gisteren zijn met Grimsby boot vier landverhuizers aangebracht, die per Lusitania van de Cunard-lijn uit Ame- rike waren gekomen, doch ook aan hen heeft de politie de ontscheping belet. De menschen hadden meer dan genoeg geld om de reis te betalen (de reis kost ongeveer 15 gulden), doch alweer geen 200 mark. Het merkwaardigste is uog, dat onder dit viertal zich een vrouw bevindt aan wie bij haar komst iu Amerika daar de toegang is geweigerd. Op haar terugtocht wordt haar nu hier "weer het landen belet. Waar moet nu deze vrouw heen? Het behoeft geen betoog, dat deze toestand voor de ongelukkige reizigers eeu kwelling is en voor de politie een hoogst onaangename taak meebrengt. Men mag dan ook vragen, wanneer daaraan een bevredigend eind zal komen. Naar wij vernemen is er binnenkort weer een boot van de Uranium-lijn te wachten. Het is gebleken, dat twee jonge Rus sinnen, die Zondagavond te Amsterdam in een logement in de Warmoesstraat werden aangetroffen, slachtoffers waren van de zoogenaamden handel in vrou wen. In hetzelfde logement waar zij logeerden, werden nl. later een Rus sische man en eeu Russische vrouw Heusden, vm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendam, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalstvm. 9,30 u. ds. Smits uit Pouderoijen. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar en nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillanrd. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Doeverenvm. 9.30 u. ds. Lans. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hofi'. Drongelen, nm. 1,30 u. ds. Van Asch. Drimmelen, vm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Eethen, vm. 9.30 u. d3. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6.30 u. ds. A. GeertruidenbergEvangelisatielokaal, nm. 5 u. ds. Eggink van Made. Genderengeen opgaaf. Giessennm. 2 u. ds. Benders. Herptgeen dienst. Loevesteingeen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. van Asch uit Eethen. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2u. de heer A. Oost. Nederhemert, N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk- Pouderoijen, nm. 2 u. ds. Smits. Raarnsdonk, (dorp), nm. 2 u. ds. J. C. V. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, vm. 9^30 u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, nm. 2 u. ds. P. v. Toorn. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm, 6 u. ds. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. d3. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 u. en nu:. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a vm. 9.30 en nm. 2 u. ds: Gobius du Sart. Vm. H. A.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2