voerd is uit wraak of om een losgeld af te persen. In de Roode Zee, tusschen Aden en Suez, is een kapitein van het Engelseh- Indische leger, die aan zwaarmoedigheid leed, 's avonds overboord gesprongen. De ongelukkige is door haaien ver slonden. Door een grondverschuiving is een groot gedeelte van het Arabiereudorp, dat voor de poorten van Constantinie ligt, vernield. Aangezien.de huizen op last der autoriteiten bijtijds waren ont ruimd, zijn geen persoonlijke ongelukken te betreuren. Gasset, de nieuwe minister van land bouw, handel en openbare werken in Spauje, is van plan uitvoering te geven aan het groote samenstel van werken, dat hij reeds kenbaar gemaakt heeft telkens wanneer hij in vorige kabinetten zitting had. Hij hoopt daarmede in de eerste plaats een einde te maken aan het op onrustbarende wijze toenemen van de land verhuizing der Spaujaarden naar Amerika, die op meer dan 200,000 menschen per jaar geschat wordt. Een koninklijk besluit van Zaterdag ver wijst het toezicht over de landverhui zing naar den minister van openbare werken. Totdusver berustte dat toezicht bij het ministerie van binnenlandsche zaken. Minister Gasset stelt zich voor door het uitvoeren van die groote wer ken, waaraan dringend Dehoefte bestaat (irrigatiewerken, aanleg van wegen en spoorwegen, enz.), de werkkrachten in het land te kunnen houden. De anti dynastische beweging in China neemt steeds in kracht toe. Volgens gerucht zou d© Keizerin-weduwe zich bij de voorstanders eener grondwettige regeering hebben aangesloten. Zondagnacht om 2 u 40 heeft te C trlstad (Zweden) een tamelijk krachtige aard beving een smalle aardspleet gescheurd dwars over het stadsplein. Ook te Smedjebacken en Dalarone is tezelfder tijd een aardbeving waargenomen. Volgens het blad „Ikdam" is do aan vullingsreserve van het 3e Turksche legercorps, met het oog op den kritieken toestand in Yemen, opgeroepen. De Arabieren hebben de Turksche troepen hij Hodeidah met grooten mo d aangevallen. Zij werden echter met verlies van 600 man teruggeslagen. De troepen verloren 156 dooden en ge wonden. De strijdmacht der opstandelingen groeit steeds aan. Bij den oproerigen imam Jahia hebben zich nog vijf stam men aangesloten. Het wordt bevestigd, dat onder de ingesloten troepen in Sanaa een cholera- epidemie is uitgebroken. President Taft heeft aan den minister van marine opgedragen, admiraal Barry, die onlangs zoo plotseling van zijn be velhebberschap over de Amerikaausche vloot in den Stillen Oceaan was ont heven, ontslag te geven zonder toeken ning van pensioen. Barry had 41 dienst jaren. Den admiraal waren ernstige vergrijpen op zedengebied ten laste gelegden een nauwgezet onderzoek had aangetoond, dat de beschuldigingen gegrond waren. Uit Batoem komen berichten van grooteu sneeuwval. Vele huizen zijn ingestort, daar de daken hel geweldige gewicht der sneeuwmassa's niet konden dragen. Ook menschen zijn omgekomen. Het verkeer is gestremd. Naar de Times verneemt, heeft de Bulgaarsche minister van oorlog in ge heime Sobranjezitting medegedeeld, dat Bulgarije in staat is 450,000 goed ge wapende soldaten te raobiliseeren. Er is ongeveer 2 millioen gulden toege staan voor de kleeding der troepen. Te Budapest is, op aanwijzing van de Russische regeering, een terrorist aangehouden, die uit Moskou was ge vlucht, teneinde de doodstraf te ontgaan Het is een Bulgaar, Peter Serafimof, die aan de universiteit te Moskou in de geneeskunde heeft gestudeerd en zich daar had aangesloten bij een anarchistische vereeniging. Hij nam deel aan straatgevechten, waarin hij door kozakken gewond werd, en maakte her haaldelijk kennis met de gevangenis. Ten slotte werd hij wegens het maken van anarchistische propaganda door een krijgsraad ter dood veroordeeld. In zijn woning werden een menigte terroristi sche geschriften gevonden. Toen hem medegedeeld werd, dat hij vermoedelijk aan Rusland uitgeleverd zou worden, smeekte hij, hem toch niet aau een wissen dood prijs te geven. Delarue en Leprêtre, de twee getui gen wier verklaringen voor het hof vaD gezworenen te Havre aanleiding gaven tot de schuldig verklaring van Durand aan den moord op den arbeidswillige Dongé en de ter dood veroordeeliug van den beklaagde, hebben gisteren voor den rechter van instructie verklaard, dat zij aanvankelijk van meening zijn geweest dat die moord vooraf beraamd was, maar dat zij na het verhoor der volgende getuigen hebben ingezien dat zij zich vergist hadden. Er was wel ge zegd dat men zich van Dongé moest ontdoen, hem loslaten, maar er is niet gestemd over zijn uit den weg ruiming. In letterlijken zin is Durand dus niet schuldig aan den moord. Te Bochum, in Westfalen, heeft Za terdag een stucadoor August Bieiten- bach, na een heftige woordenwisseling, waarvan vermoedelijk jaloezie de aan leiding was, zijn vrouw het raam uit geworpen en zijn vier kinderen opge hangen. Daarna poogde hij zichzelf het leven te benemen. Toen bureii kwamen opdagen, waren de vier kinderen reeds dood. De man en de vrouw werden stervend naar het ziekenhuis vervoerd. In de buitenlandsche bladen komen den laatsten tijd voortdurend griezelige en alaraieerende berichten voor over de pest-epidemie in Noord-China. De Köln. Ztg. verneemt thans uitCharbin, dat ook de Russische doktores Lebedef en een student in de geneeskunde, he nevens een verpleger aan de ziekte zijn gestorven. Een tweede verpleger is ziek geworden. In de Chineesche voor- Stad Foetstsjiatieng, waar een paar Europeesché doktoren en zendelingen zijn omgekomen, durven geen Europe anen meer een nacht overblijven. Dat heeft tengevolge, dat de Chineezen, die er ziek worden, er meestal zonder dok tershulp blijven. De lijken van slacht offers der ziekte worden gemeenlijk maar eenvoudig in deSoeugari gegooid, of op straat neergesmeten, om door honden of roofvogels te worden ver slonden. Het bestuur van de haven van Londen heeft zoo goed als zijn goedkeuring gehecht aan een plan tot verbetering van de haven van Londen. De uitvoering zal 14 millioen pond sterling kosten en in 20 jaar voltooid zijn. De rivier zal verbreed en uitgediept worden en de havens vergroot; zoodat de omvang rijkste schepen er in kunnen, groote droogdokken zullen aangelegd en spoor wegen uitgebreid worden. Lord Gladstone heeft, volgens een bericht uit. Johannesburg, het dood vonnis, over nog vier Kaffersin Rhodesië geveld, in gevangenisstraf veranderd. Een Kaffer had zijn broeder doodge stoken, de drie andere hadden een twee ling vermoord, „een wijd verbreide ge woonte bij de inboorlingen." De Auto verzekert, dat Wijnmalen en Weymann zullen dingen naar de Grand Prix Michelin 100,000 frs. (Parijs- Clermont Ferrand met passagier in min der dan 6 uurBeide zullen snelle toestellen met motoren van 100 P.K. gebruiken. Intusschen zullen zij moeten wachten tot de reglementen gereed zijn. De opstand in Honduras duurt voort; de insurgenten hebben zich meester gemaakt van Joro, de belangrijkste stad die is gelegen tusschen de havenplaats Ceiha (die reeds in de macht is der opstandelingen) en de hoofdstad Tegu cigalpa. Men verwacht, dat binnen enkele dagen Tegucigalpa van drie zijden zal worden aangevallen. i*EaifradweB|!li. ftieuw». Heuideii, 1 Febr. Een 21-jarige dienstbode had bij de fa milie v. d. H. alhier successievelijk een bedrag van f 133,ontvreemd en daar voor meubels en kleedingstukken aange kocht om bij haar aanstaand huwelijk in gebruik te stellen. Zich betrapt ziende, wilde ze zich gaan verdrinken. Aan de Maas was te veel pu bliek; nu naar de gracht alwaar ze te water sprong. Het water was nat en koud en ze kroop den wal weder op en deelde aan een paar passeerende maréchaussée's mede, dat ze zich wilde verdrinken omdat ze gestolen had. Ze was nu aan het goede adres. Deze stelden haar in gelegenheid eerst drooge kleederen aan te trekken en namen haar vervolgens in arrest en transporteerden haar naar 's Bosch, ter beschikking van de Justitie. Haar vrijer, van wien men zegt dat hij haar tot den diefstal heeft aangezet, het geen uit gevonden brieven blijkt, i& nu te Óisterwijk, alwaar hij tijdelijk verblijf hield gearresteerd en eveneens naar 's-Bosch over gebracht. Is alles waar, wat men hoort, dat moet men medelijden hebben met het meisje, die aan het voortdurend vragen om geld door haar vrijer geen weerstand wist te bieden, tot het plegen der diefstallen was overgegaan. 1 Zaterdagavond gaf de fanfare „Oefe ning en Uitspanning" te Wijk in de con certzaal „Concordia" alhier eene uitvoering. Het programma, dat rijk voorzien was, niet minder dan 15 nummers, werd keurig afgewerkt. En geen wonder! Waar de heer Bazelaar van Ammerzoden als directeur optreedt, is het bekend, dat bij eene uitvoering succes wordt behaald. Van de muzieknummers werden „Hersin", pas redoublé „Millanesse", ouverture, „Franche amitié", fantasie, en „Graziella", ouverture, prachtig gespeeld. Dit. laatste nummer op verzoek zelfs tweemaal. Ook de komische nummers vonden vee^ by val, in 't bijzonder de spectakel scène van„De laatste repetitie op den vooravond van de eerste sernade te brengen door de pas opgerichte dorpsharmonie aan den burgemeester bij zijn 25-jarig jubileum. Koddig was ook „Hannes Dnssel op het gemeentehuis". Het talrijk publiek heeft bepaald kunnen genieten. Onze stadgenoot de heer R., lid van de Wijkscbe fanfare droeg „aangeteekend" uitstekend voor. Jam mer dat de geëngageerde pianist niet ver schenen was. De begeleiding van eene piano is toch zulk eene onmisbare steun voor hem, die declameert. Een gezellig bal besloot den prettigen avond en we kunnen niet anders dan „Oetening en Uitspanning" te Wijk een hartelijk tot weerziens toeroepen! Ingaande heden, 1 Februari, zal van rijkswege entstof en serum tegen het be smettelijk verwerpen der koeien aan in Nederland gevestigde veeartsen kosteloos en portvrij worden verstrekt door de Rijks- seruminrichting, Vinkendwarsstraat 15 te Rotterdam. De Provinciale Regelingscommissie voor de paardenfokkerij in Noordbrabant is ook dit jaar voornemens een premiekeu ring van dekhengsten te houden, waarbij o.a. voor ingevoerde dekhengsten prijzen van f 500 zullen worden uitgeloofd. Daarbij zullen ook mede mogen dingen de heng sten die aangekocht zijn van hetRijkshengst- veulendepot te Bergen op Zoom. Deze keuringen zullen worden gehouden 10 Februari te Zevenbergen en 11 Februari te 's Hertogenbosch. Wei 'keil(lam. Wie eergisteravond Sasdijk heen wandelde kon voor deze ge meente een ongewoon verschijnsel waar nemen, daar op de rivier aan de zijde van Hardinxveld tal van lichtjes waren te zien, hetgeen het gevolg was van de nauwe passage te Gorinchem door de zich aldaar bevindende zandplaats. Gistermorgen kwam er weer schot in en de schepen ruimden op. Ital>iloiiiën!»roek. Donderdag avond j.l. had de dienstbode H. alhier het ongeluk, terwijl zij op weg naar hare ouders te Dusseu was, dicht bij de ouderlijke woning te water te geraken. Gelukkig werd zij opgemerkt door een toevallig nog pas- seerend wielrijder, die haar in allerijl op het droge bracht. Hoewel zij reeds buiten bewustzijn was, gelukte het na eenigen tijd haar weder bij te brengen. Ëtcsotieil- De heer A. Kemperman, onderwijzer aan de O. L. S. alhier, is als zoodanig benoemd te Kaatsheuvel. Maandag had het jongmaatje N. Goethart, in dienst van Wed. W. G. Vaags het ongeluk een buis (120 K.G.) van zijn kar te laten vallen, die ongelukkig genoeg op zijn vo<?t terecht kwam. Op zijn kar werd de jongen onder hevige pijnen naar huis gereden. DrODgelen. Tot bestuursleden van de alhier gevestigde onderafdeeling „Dron- gelen en Omstreken" van de vereeniging ter bevordering der Pluimveehouderij zijn gekozen de heeren G. J. W. Branderhorst te Eethen, A. van Campen, J. A. van der Schans, B. Vos te Drongelen en H. van den Heuvel te Gen deren. Eethen. Tot plaatsvervangend lid van de schattingscommissie in het X schat tingsdistrict is benoemd de heer G. J. W. Branderhorst alhier en wel ter vervanging van den heer Brune, burgemeester van Genderen, aan wien op eigen verzoek eervol ontslag-als plaatsv. lid is verleend. Oencleren. L.l. Vrijdagavond gaf de heer Hi 1 wig de laatste les van den cursus in veekennis, die alhier vanwege de aldeeling Heusden der Noordbrabantsche Maatschappij van Landbouw gegeven werd en behandelde daarbij de melk en het melk- onderzoek. Evenals de vorige week was ook deze les zeer interessant. In zijn sluitingswoord dankte de voorz. den instructeur voor de wijze, waarop en toewijding waarmede hij zijn taak had ver vuld, terwijl hij met voldoening gewaagde van de belangstelling, waarmede de leer lingen de lessen hadden gevolgd. Stellig zouden meerderen aan dezen cursus hebben deelgenomen, indien elders gelijktijdig ook geen andere cursussen waren gegeven ge worden. De heeren Corn. Branderhorst en L. v. d. Beek Gz. stelden een aantal runderen en stieren ter beschikking om het geleerde praktisch toe te passen en ook de keuring volgens het punte. stelsel te kunnen ver richten. *>Gl •aveuilioer- Het bestuur der alhier bestaande tuin- en landbouwvereeni- ging wil op onderscheiden gebied voor hare leden nuttig werkzaam zijn. Thans worden belanghebbenden in de gelegenheid gesteld om op eene goedkoope wijze hunne vruchtboomen te doen be spuiten. Bij het uitrijden van een zwaren beuk qit den Kerkdijk bekwam Maandag de wagenmaker v. d. H. uit Dongen een ernstig ongeluk. In het afgaan van den dijk struikelde de man en kreeg het wiel van den zwaar beladen oks over zijn rechter dijbeen. Per rijtuig is hij naar zijn woning overgebracht. Hederhemert (N.z.). In het hartje van den winter en geen enkele werklooze. Dit is een verblijdend verschijnsel. De vorige week is een flink perceel van de Arkens- waard aanbesteed om gespit te worden. Het eerste jaar wordt deze grond met bieten verbouwd, om het volgend jaar met stek voor teen hout bepoot te worden. Een 40 mannen verdienen hiermede weer een flink stuk brood. Hulde aan den grond eigenaar, den heer Pelletier te Utrecht, die alzoo de werkloosheid weert. Sleeilivljk.. Op Woensdag 8 Maart a.s. des voormiddags 10.30 uur, zullen de lotelingen yan de lichting 1911, bestemd ter volledige oefening te Waalwijk worden ingelijfd. Blijkens het verslag in de N. Gor. Courant, is door den Raad der gemeente Gorinchem in zijne vergadering van 27 Januari j.l. besloten, de thans bestaande dienstregeling van den veerdienst Gorin chemSieeuwijk, vice versa uit te breiden als volgt: In de maanden Jan.. Febr., Nov. en Dec. de laatste afvaart van Gorinchem te 7 uur en van; Sieeuwijk te 7.30 uur te doen plaats hebben, in plaats van zooals thans te 5 uur en te 5.30 uur. Daardoor zullen de reizigers, komende met de trein 5.40 van de richting Dordrecht en met trein 6.12 van de richting Gelder- malsen nog van het veer kunnen gebruik maken. Iq de maanden Maart, April en October, den laatsten dienst van Gorinchem te 8 uur en van Sieeuwijk te 8.30 uur te doeD ge schieden. Thans hebben deze vaarten plaats van 115 Maart en in de maand October te 6 uur en 6.30 uur en van 1630 April te 7 uur en 7.30 uur. In de maanden Mei, Juni, Jnli, Augustus en September de laatste vaart te doen plaats hebben van Gorinchem te 9 uur en van Sieeuwijk te 9.30 in plaats van zooals thans in September te 7 uur en 7.30 uur en in overige maanden te 8 uur en 8.30 uur, waardoor de reizigers komende met trein 8.43 van de richting Dordrecht en met trein 8.13 van de richting Geldermalsen nog van het veer kunnen gebruik maken. Deze regeling zal bij wijze van proef voor één jaar, met ingang van den dag waarop het tarief zooals het door den Raad is voorgedragen de Koninklijke goedkeuring zal hebben verkregen, worden ingevoerd. §pi *ang De gehouden collecte voor de te stichten Christelijke school alhier, heeft f 100,71 opgebracht. Toen Vrijdag j.l. de landbouwer J. T. één zijner akkers omploegde, viel onverwachts het paard tegen den grond. Bij 't onderzoek bleek hem, dat het paard in een strik, die op een hazenspoor stond, was geloopen. Hier dus in plaats van een haas, een paard in den strik. Maandag ontving het bestuur der afd. „Patrimonium" van mr. J. A. de Wilde, bericht, dat zijn Edel Gestr. op een nog nader te bepalen datum in openbare ver gadering voor de afd. zal optreden. Veen. Door den heer D. werd Maan dag een kalfkoe afgeleverd aan een vee handelaar te Wijk voor de kapitale som van f 340,Vermoedelijk is dit pracht exemplaar wel bestemd voor Spanje. Naar men verneemt zou de heer Pollema, Lid van de Tweede Kamer, op eene uitnoodiging te kennen hebben ge geven, binnen een paar weken in deze ge meente een lezing te willen houden. lluulwfjk. Tot hoofdagent van politie alhier met den titel van chef is benoemd de heer C. J. J. Letschert, briga dier der Koninklijke Marechaussée, gede tacheerd te Rucphen. De indiensttreding is vastgesteld op 1 Maart e.k. Waspik. Bij besluit van B. en W. d.d. 28 Jan. j.l. is benoemd tot waarnemend gemeente-secretaris de heer P. J. M. de Winter alhier. Well. Dat de Bergsche Maas nog zeer vischrijk is, bewijst de vangst op de nieuwe zalmvisscherij bij de steenfabriek alhier. Verleden week werden in 3 dagen op deze visscherij, gepacht door den heer De Jongh te Ammerzoden, niet minder dan 21 zalmen gevangen. De prijs is thans f 1,50 f2,00 per pond. 'Woiirïricheitl- Thans doen zich alhier geen nieuwe gevallen van typhus meer voor. Van de 65 gevallen deden zich er slechts 2 voor met doodelijken afloop Deze week werd de laatste woning, waar in deze ziekte geheerscht heeft, ontsmet. Wijk. Wegens den vorst vrij en winter welke we tot nog toe hadden, zijn de aard appels, welke in de kuilen zijn opgeborgen, verbazend gaan werken, zoodat men ge noodzaakt is, vooral de eigenheimers en de vroege kralen, om te zetten, daar ze anders te veel hun groeikracht zouden verliezen. Evenals in verschillende andere plaat sen heerscht hier in vele gezinnen de in fluenza. Sommige gezinnen zijn bijna geheel aangetast en gelijken veel op een klein hospitaal. Voor de werkverschaffing „de Vlijt" is weder een groote lading teenhout aan gekomen. Verschillende werkloozen in deze omgeving kunnen nu weder volop aan het werk, daar die banden één voor één door de hand moeten worden gesorteerd. Zalibommel. Vrijdagnamiddag was 't op den Stationsweg een echte vechtpartij tusschen enkele fietsende jongelui uit Ros- sum en eenige Bommelsche snaken. Bij" 't Stationskoffiehuis klonk hulpgeroep en dra bleek het dat een der Rossumsche knapen in em sloot was terecht gekomen, een andere knaap lag onder een heg, terwijl weer verderop een fiets in elkander getrapt was. De hoofdagent van politie was toe vallig ter plaatse; hij sprong op de fiets van den heer Stavast, zette de belagers na en toen een tweede politieagent van andere zijde naderde, was het geheele stelletje weldra in handen der politie. Een nader onderzoek had Zaterdagmorgen plaats en 't gevolg zal zijn een verschijnen voor de Tielsche Rechtbank. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven Vet vee is er meer dan men vroeger vermoedde; naar ie qual. dragend- en melk vee was veel vraag, terwijl in jong vee weinig omging. Varkens zijn er veel aangevoerd. Biggen worden nog ai uitgevoerd naar Duitschland. Uit vrees voor de ziekte onder de schapen wordt alles opgeruimd en geslacht. Men verwacht dat dientengevolge in het aan staande voorjaar de prijzen buitengewoon hoog zullen zijn. Paarden naar oude gewoonte duur. De prijzen waren als volgt: vet vee 1ste kwaliteit 72 78 ct„ 2de kwaliteit 62 65 ct., vette kalveren 57 a 59 ct., vettf var kens 60 a 62 ct., voor Engeland, 58 a 60, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 180 f 242, neurende f 160 k f 23-5, guste f 140 k f 240, pinken f 60 a f 96, kalveren f 14 f 28, biggen f? af 11,50, drachtige zeugen f60 a f 74, drachtige gelten f 40 f52, schot telingen f 18 a f 32, schapen f k f vette schapen t 20 a f 24. luxe-paarden f 540 k f 655, werkpaarden 1ste kwaliteit f 300 f 445, 2e kwaliteit f 300 a f 430, twee-en-een-halfjarige f 150 a f 265, ander- halfjarige f £f per stuk. I^lnsieninnd. Reuter seiut uit Rome Volgens de Italië zulleu besprekingen over het fort bij Vlissingen tusschen Nederland en België geen gevoeligheden wekken, vooral niet na de verklaringen van Pichon, waarin hij de kwestie uit eenzette. Pichon is onwankelbaar vrede lievend en hij heeft zich ten deze tot den kampioen gemaakt van de hand having van het Europeesch evenwicht. Van de werf der Kon. Maatsch. de Schelde te Vlissingen is Maandag de tweede onierzeesche torpedoboot te wa ter gelaten. Ze is voorzien van een oliemotor met omkeerbare beweging, waarmede aan de oppervlakte een vaart van ll12 mijl kan worden behaald; onder water kan een electromotor haar een snelheid van 8'/2 mijl geven. Aan de oppervlakte kan de boot een afstand afleggen van ongeveer 600, onder water van 40 mijl. Vier Whitehead-torpedo's van 45 centimeter kunnen achtereen volgens door de voegbuizen gelanceerd worden. De boot is van de noodige stuurinrichtingen voorzien om zoowel in het horinzontale als in het verticale vlak te kunnen sturen. De Haagsche correspondent van de St. schrijft: Naar ik verneem, heeft de minister van binnenlandsche zaken tot zijji ambt- genooten een schrijven gericht inzake Oranje Nassau's Oord, in welk schrijven het o. a. ongeveer aldus heetDp in richting beantwoordde eerst geheel aan het doel, waartoe ze werd opgericht. Zij verkreeg later, door niet al te gelukkig beheer, een minder goeden naam, ten gevolge waarvan het aantal patiënten aanmerkelijk verminderde. De 1ste geneesheer-directeur werd inmiddels door een ander vervangen. Het beheer is thans weer in goede handen. Deze instelling voor het Neder- landsche volk mag thans aanspraak maken op den moreelen steun der regeering, die er krachtig toe zal bij dragen om het Sanatorium weer tot vollen bloei te doen geraken. Uwe Excellentie wordt daarom uitgenoodigd, zooveel mogelijk te bevorderen, dat lijders aan tuberculose, die voor reke ning of met steun van Uwer Exc. De partement worden verpleegd, voortaan in Oranje Nassau's Oord worden opge nomen. Men meldt aan de N. R. Ct., dat de Amsterdammer Heinrich van der Burg een nieuw vliegtoestel heeft gemaakt, eendekker, waarmee Zaterdag de eerste proefneming geschiedde te Ede, die uitstekend gelukte. Het toestel ging zeer snel van den grond, en op een hoogte van ongeveer 5 meter werd een vlucht gemaakt. Naar aanleiding van de voorgestelde voorwaarde voor de verhuur van per- ceelen weiland iu den Escamppolder, waarbij den huurder zou worden voor geschreven, de mollen op het te huren stuk land uit te roeien, heeft het hoofd bestuur van de Nederl. Vereen, tot be scherming van dieren een adres tot den gemeenteraad van den Haag gericht, waarin het nut van den mol wordt uiteengezet en verzocht wordt, iutegen- deel aan de huurders van bedoelde per- ceelen het storen van don mol in zijn voor hen juist nuttigen arbeid te ver bieden. In de kas van de Coöperatieve Brood bakkerij eu Gebruiksvereeniging „Oas Doel", te Leiden, is eeu zeer aanzienlijk tekort ontdekt en er moeten reeds langen tijd malversatiën zijn gepleegd. De penningmeester, zekere F., is voort vluchtig. Men weet zeker, dat hij on geveer f 1000 aan contanten meegeno men heeft, hoewel het tekort veel aan zienlijker moet zijn. De leden, meest werklieden en kleine ambtenaren, zijn bijeengeroepen. Het bestuur is afgetreden en de zaak is in handen van de politie gesteld. Te Wyckel, in Gaasterland, is in 80 jarigen ouderdom overleden de voor malige gemeente-veldwachter T. Ros kam, die aldaar sinds verscheidene jaren een kluizenaarsleven leidde, niet tegenstaande hij vrijwel bemiddeld was. Zorgvuldig onthield hij zich van ge meenschap met de buitenwereld en hij duldde niemand in :;ijn woning, die rijk versierd was met kostbare oud heden. Zijn hond was zijn eenige vriend, beweerde hij, en deze vriend werd door hem hoofdzakelijk gevoed met klontjes- gruis. Ook nog een paar konijnen en een schaap bezat hij. Reeds vele jaren geleden heeft hij, volgens zijn persoonlijke aanwijzingen,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2