De Noordelijke provinciën van Grie kenland worden door zware sneeuw stormen geteisterd. Te Athene zijn ver schillende personen doodgevroren. Uit Konstantinopel wordt aan de Kölnische Zeitung geseind, dat daar felle koude heerseht. Het verkeer staat door de ijzige Noordenwinden en de ontzettende sneeuwstormen creheel stil. o In een straat zijn twee wolven doodge schoten. Ook op de kerkhoven hebben zich wolven vertoond. De arme bevolking van Konstanti nopel lijdt verschrikkelijk, omdat nie mand op een dergelijken winter was voorbereid. Er heerseht gebrek aan steenkolen. Ook te Aleppo heerseht hevige koude. Er zijn 30 personen doodgevroren. Er is absoluut gebrek aan brandstof. Te Rome is het de laatste dagen buitengewoon koud geweest. Het water in de fontijnen is bevroren en op de trappen der kerken vond men 'a och tends menschen doodgevroren. In de provinciën Foggia en Lecce, te Napels en te Messina, heeft het geducht ge sneeuwd; zelfs de vulkaan Stromboli en de om hun mild klimaat bekende Eolische eilanden zien geheel wit; de thermometer wijst er 4 a 6 graden vorst aan. Te Avellino, in Zu d-Italië, lag de sneeuw een meter hoog. In de provincie Veneto zijn weer schokken van aard beving waargenomen. Vrijdagvoormiddag kwamen bij een tapper te Champigny twee personen, die een kleine vertering maakten en, zooals later bleek, betaalden met een valsch 5 franc-stuk Toen even daarna twee agenten per rijwiel voorbijkwamen, deelde de tapper hun dat mee. Terstond trokken dezen op onderzoek uit en wel dra vonden zij de twee verdachten in een andere tapperij, juist toen zij wilden heengaan, en hielden hen aan. Zij hadden hier met een echten halven frauc betaald en verklaarden zich bereid met de agen ten mee te gaan. Terwijl de eene agent terugging om den tapper te halen, dié de mannen van het uitgeven van valsche munt had beschuldigd om hen te herkennen en een klacht tegen hen in te dienen, fouilleerde de andere de beide arres tanten. In de zakken van den eene vond hij een met scherp geladen revolver, een doos patronen, 600 francs, eenige lombardbriefjes en kostbaarheden. Aan gaande de herkomst daarvan weigerde hij inlichtingen te geven alleen gaf hij zijn naam, beroep en woonplaats op. Zijn kameraad was evenmin bereid mededeelingen te doen en toen de agent hem vroeg waar hij het kleingeld had gelaten, dat hij bij den eersten tapper had terug ontvangen, stak hij de hand in den zak, trok zijn revolver en schoot den ageut morsdood. Op datoogenblik kwam juist een gendarme binnen, die den moordenaar te lijf wilde, maar reeds stak deze den loop van den revolver in den mond en haalde den trekker over, met het gevolg dat zijn hoofd uiteen spatte. In zijn zakken werden nog vier val sche 5 francstukken gevonden, benevens 34 francs aan ander geld. Zijn lijk werd naar het lijkenhuis gebracht. In zijn woning werd niets verdachts gevonden wel bleek hij tal van vonnissen te heb ben ondergaan wegens het dragen van verboden wapenen, oplichting enz. Zijn kameraad verklaarde machinist van beroep maar sedert drie maanden werkloos te zijn. Gedureude dien tijd hadden zij samen gemiddeld drie valsche 5 francstukken daags uitgegeven. Aan den moord op den agent heeft hij hoe genaamd geen deel; liet revolver droeg hij alleen bij zich voor zijn persoonlijke veiligheid. De valsche munt onlving hij van zijn makkerwaar die gemaakt is, wist hij niet. Hij is naar de gevan genis gebracht. De prefect van politie te Parijs heeft, met het oog op de in den laatsten tijd gepleegde aanvallen op de politie, alle agenten te Parijs en omgeving gemach tigd, zoowel in als buiten den dienst doeltreffende maatregelen te nemen tot verdediging van hun leven. De medische inspecteur-generaal meldt uit Wladiwostock, dat tot dusver in het kustgebied geen gevallen van pest zijn voorgekomen. Men is van plan de Kore- aansche voorstad van Wladiwostock te vernietigen en de bevolking elders onder te brengen. Te Petersburg en Moskou ontvangen dagblad-telegrammen melden, dat de pe9t zich op den Russischen oever van de Amoer beeft voorgedaan. Verschei dene sterfgevallen moeten reeds zijn geconstateerd onder de Chineezen te Blagovestsjenk. Ook schijnt er gevaar te dreigen, dat de epidemie te Wladiwostock uitbreekt, terwijl in Europeesch Rusland de builen pest, die voortdurend in afzonderlijke gevallen onder de Kirghizen in de step pen aan gene zijde der Caspische Zee voorkomt, onrustbarende teekenen van uitbreiding vertoont. In de buurt van Astrakan worden een 20-tal gevallen gemeld. De maatregelen, welke door de Rus sische overheid genomen waren en waarmee men zich geruststelde, blijken dus onvoldoende. De spoorwegmaat schappij weigert de Chineezen uit Kar- bin te vervoerende reizigers naar Wladiwostock worden op de grens aan een onderzoek onderworpen. Maar er rijden ook een aantal Chineezen zonder kaartjes mee op goederentreinen, terwijl er zeker evenveel te voet de grens overtrekken en daar ongestoord den trein naar Wladiwostock nemen. De Chineezen hebben daar geen aangewezen wijk; hunne hutten staan verspreid tusschen de Europeesche huizen. Wan neer de pest dan .ook Dog niet te Wla diwostock is uitgebroken, zeggen de telegiammen, komt dat doordien de lijders onderweg geïtorven zijn, maar wanneer zij er uitbreekt, is de stad on herroepelijk verloren, daar de overheid machteloos staat tegenover de vuilheid der Chineezen. Het gansche noorden van Mandsjoe- rije wordt met groote snelheid ontvolkt. De steden Foedziadian en Achikhe worden doodenstedende nog over levenden plunderen en vluchten. De Chiueesche overheid vermag daar niets tegen, daar de bevolking alle sanitaire maatregelen weigert ten uitvoer te leg gen. Dr. Haffkins, een neef van den beroemden bacterioloog, vertelt, dat te Karbin de zieke Chineezen de genees heeren trachten te besmetten, door hen in het gelaat te spuwen. De Japanners laten de gansche grens door troepen bewaken, maar aan de Russische zijde geschiedt dat niet. De Portugeesche gezant te Parijs heeft een telegram van minister Machado ontvangen, waarin verklaard wordt dat de beheerder der goederen van het huis Braganza den voormaligen koning Ma nuel de inkomsten dier goederen gere geld heeft toegezonden, zonder dat de regeering zich daartegen verzet heeft. Eveneens heeft de Lissabonsche gemach tigde van den vroegereu Koning, dezen in December j.l. 200,000 francs in schat- kistbewijzen laten uitbetalen, ofschoon de Portugeesche regeering van oordeel is dat de schulden van het vroegere koningshuis nog onverminderd bestaan Blijkens mededeeling van de Engel sche grenspolitie tracht een deel van de volgelingen van Simon Kopper de grens van Duitsch Zuid West Afrika over te trekken. Aangezien ook op Duitsch gebied een gewapende bende is gesignaleerd, heeft de commandant van het Zuiderdistrict opdracht ont vangen deze krachtig te vervolgen. Een vreeselijk drama is afgespoeld aan boord van het Enselsche stoom schip „Hero", van de Wilsonlijn, dat Donderdag te Huil binnenliep met brand in het ruim. Toen men na het blusschen van den brand in het ruim kwam om de lading te onderzoeken, vond men in een hoek drie verkoolde menschenlichamen, te midden van stuk geslagen champagneflesschen. Het waren drie havenarbeiders, die te Duinkerken bij het laden van het schip werkzaam waren en blijkbaar daarna in een ver borgen hoek een kist rr.et champagne opengebroken hadden om zich te goed te doen aan den schuimenden wijn. Zij moeten zich een roes gedronken hebben en in slaap gevallen zijn. Toen zij wak ker werden, hebben zij waarschijnlijk om het donkere ruim te verkennen, lucifers aangestoken en een vonk daar van moet gevallen zijn op zeer brand bare wollen goederen, die in het ruim lagen. De stukgeslagen flesschen wijzen er op, dat de ongelukkige mannen, toen zij den brand ontdekten en hun angstig geroep geen gehoor vond, heb ben getracht de vlammen te blusschen met champagne, de eenige vloeistof die bij de hand was. I Nu het gebleken is, dat de balans der Brusselsche wereldtentoonstelling met een tekort van 146.000 francs sluit, zijn de Belgische bladen eens nauw keurig in het financieel verslag aan het snuffelen gegaan. De „XX Siècle" heeft daarbij den neus gestooten op den post reclame, waarvoor niet minder dan l1, millioen staan geboekt. Het blad vraagt terecht, waar men die groote som ver bruikt heeft, soms voor reclame onder de Lappen in Noorwegen of in Alaska? Volgens hetzelfde blad zou het uit voerend comité na den brand aan de maatschappij van Bruxelles-Kermesse een te groote schadevergoeding geschon ken hebben. Ook dit moet verwondering wekken, als men bedenkt, dat de direc teur van Oud-Brussel ook de leider was vaq het bureau voor reclame. De brand heeft aan het comité niet minder dan 1 millioen francs gekost, ware deze catastrophe niet voorgevallen, dan zou de balans zeker met een batig saldo van minstens een half millioen gesloten hebben. Het schijnt dat een nader onderzoek uaar bovengenoemde feiten zal worden ingesteld licuwD, Heusden, 15 Febr. Toen eene ruim 20-jarige dienstbode al hier Maandag met een steenen voorwerp in de hand de trip afkwam, gleed zij uit, met het treurig gevolg dat de scherven twee pezen harer hand doorsneden. Op last van den heer R. alhier, onder wiens toezicht ze als wees stond, is zij nog denzelfden dag naar Amsterdam vervoerd. Bij Kon. besluit is tot Directeur van het post- en telegraafkantoor alhier be noemd, de heer H. van 't Hof, directeur van het postkantoor den Burg ("Texel.) Anlbui's. Door de werkzaamheden op „de Ebbe" zijn hier weer verscheidene personen in de gelegenheid iets te verdienen. Gelukkig dat deze werkzaamheden thans een aanvang hebben genomen, daar over het algemeen hier zeer weinig werk te vinden is. Itc/oljcn Toen jl. Zondag een zekere Van den Broek in het café van v. d. M. aan 't biljarten was, sloeg hij plotseling achterover. Geneeskundige hulp werd in geroepen, maar dokter Van Gils kon slechts den dood constateeren. Een zekere Van D. uit Kaatsheuvel kwam met spoed uit de woning van L terwijl de tram in de onmiddellijke nabij heid was. Hij wilde de rails nog oversteken, maar had 't ongeluk te vallen. Door ijlings toegeschoten hulp werd de man voor de tram weggehaald Armen en beenen waren gekwetst, maar gelukkig niet erg. Per rijtuig werd hij naar zijn woning vervoerd. Doeveren. Als een zeldzaamheid kan worden gemeld, dat bij den landbouwer C. van der Kolk een zeug 21 biggen heeft geworpen. Dit is een buitenkansje, zoo ook dat de wed. Verhoeven alhier een stierkalf' fokt, waarvoor, op den leeftijd van zes maanden, f 150 werd geboden. f-a nu* ren. J.l. Vrijdag viel de heer H., secretaris dezer gemeente, zoodanig met de fiet3 tegen den grond dat geneeskundige hulp noodig was. Dezer dagen werd hier een partij aardappelen verkocht met bestemming voor Duitschland groot 900 H.L. tegen f 2.50 per H.L. Deertruidenberg. De heer P. J. v. d. Ploeg, onderwijzer alhier, is als zoodanig benoemd aan de R K. Parochiale school te Amsterdam. lessen. De vorige week gaf de alhier bestaande zangvereeniging „Utile Dulci" voor een tamelijk goed bezette zaal eene uitvoering. Toen de directeur J. van Her wijnen de aanwezigen een hartelijk welkom had toe geroepen, werden de zangnummers allen correct uitgevoerd. Bijzonder veel bijval verwierven de zangstukjes „Het woord des Heeren", en „Stille Nacht", welke nummers door G. v. H., met het orgel werden be geleid. Dat de leiding in goede handen is, bleek wel met het zingen van „Stille Nacht", daar het le vers met, het 2e vers zonder en het 3e vers weder met 'fc orgel begeleid werd t n geenkomma van hoogte was veranderd. Het geen ter afwisseling gegeven werd was eveneens zoo ingestu deerd, dat het een beroeps deletant niet kan verbeteren. Op „om het jawoord" uit gevoerd door van H., volgde daverend ap plaus. „O die vrouwe" uitgevoerd door mej. E. K. en de heeren H. K. en A. R., oogstte eveneens veel bijval. „Leer om leer" uitgevoerd door de heeren J. 't Hooft, G. van T. en J. R., was een stuk dat veel inspanning vereischte, en waar uit voor ons wel wat was te snappen. Met „aangetee- kend" wist de heer N. R. de lachspieren te laten werken, hem zien we gaarne op 't tooneel en verdient in het bijzonder ons compliment. „Kleurenblind" uitgevoerd door mej. W. en den heer H werd levendig en handig gespeeld. Met „Kaatje van Sprundel" uitgevoerd door mej. E. K., had men eveneens succes, terwijl de „Sleutel" uitgevoerd door mej. W. en de heeren K en R. de voordrachten sloot. Een slotwoord van den directeur, waarin spreker wees op de moeilijkheden, waar mede zoovele vereenigingen te kampen hebben, sloot dezen gezelligeD avond. 's Gravemoer. Door de wielrij- dersvereeniging te Dongen, is een adres verzonden aan de Staten dezer provincie, houdende verzoek om een der bermen van den weg 's-GravemoerWaspik zoodanig te doen verharden, dat deze ook in het natte jaargetijde zal berijdbaar zijn voor rijwielen. Aan de gemeentebesturen van 's-Gravemoer en Waspik, werd gevraagd het adres te steunen. Heerewaarden. In de rivier de Maas, tegenover de „Voorne" alhier, kwam het herhaaldelijk voor, dat de visschers hunne zegens stuk ophaalden. Het bleek dat midden in de rivier een groote boom stronk zat vastgeworteld. Met vereende krachten is het den visschers gelukt, het voorwerp, dat hun zooveel nadeel had be rokkend. uit te dreggen. De 89-jarige Johannes van Son alhier, wiens kleinzoon bij de ophaling behulp zaam was, weet te verhalen, dat die boom nog aan den oever stond en hij in de on middellijke nabijheid daarvan meermalen duizenden stuks kleinvisch met kruisnet of totabel ophaalde. lleeun en. Het inschrijvingsregister der Nat. Militie voor de lichting 1912 is den 31 Jan. j.l. voorloopig gesloten met een getal van 9 ingeschrevenen. Op Zaterdag den 18 Febr. a.s. zal door de harmonie „Kunstenvriendschap" een concert worden gegegeven. Naar het programma te oordeelen, belooft het zeer zeker een gezelligen avond te worden. Als raadsleden zullen dit jaar in deze gemeente periodiek af moeten treden de heeren: G. Boom en A. L. de Graaff. l\e<Ierliemert. (Zuidzijde). De 20-jarige J. W., huisknecht bij wijlen baronesse van Nagell alhier, tegen wien wegens diefstal van ongeveer f 7000,ten nadeele zijner meesteres 6 maanden ge- eischt was, is Donderdag door de Arr. Rechtbank te Tiel veroordeeld tot 4 maanden gevangenisstraf met aftrek van de voor- loopige hechtenis. (Noordzijde). Niet minder dan 3 raads leden n.l. de heeren J. W. v. Rossum te Rietschoof. J. Slegh en T. van Ooijen aan de Noordzijde, zijn dit jaar aan de beurt van aftreding. \ieuwaa!.Mej.Seller,onderwijzeres aan de openb. school alhier heeft ontslag aangevraagd. Sleeuwijli. Op Woensdag 8 Maart a.s. zullen te Waalwijk voor de militie worden ingelijfd zes lotelingen uit deze gemeente, allen bestemd voor volledige oefening. §prans. Zondagavond omstreeks half elt zijn bij den landbouwer W. K., de ruiten ingegooid. Van het gebeurde werd bij de politie aangifte gedaan. Mocht het deze gelukken, den dader in handen te krijgen. AVnnhv(jk Op uitnoodiging van de Maatschappij tot Nut van 't Algemeen zal de heer Mr. F. Smeenge Maandag 20 Febr. een rede houden in de zaal van Musis Sacrum over ouderdomspensioen. vnik De arbeider P. kwam tot de onaangename ontdekking, dat zijn best melkschaap des morgens dood in den stal lag, wat voor den armen man een gevoelige schadepost is. Verschillende schooljongens vermaak ten zich lustig met slootje springen, tot eindelijk een hunner een eind er aan maakte, door er midden in te springen. Gelukkig kwam eene vrouw toesnellen, welke hem met veel moeite op het drooge wist te brengen. De andere jongens gingen van schrik op de vlucht en lieten hun makker in den steek. Gedurende de afgeloopen week werden op de Beneden-Waal gevangente Gorin- chem 18 zalmen; teWoudrichem 160 zalmen; te Brakel 10 zalmen; te Haaften 5 zalmen |e Herwijnen 20 zalmen, te Hellouw 4 zalmen en te Rossum 4 zalmen. Aan de vischmarkt te^Gorinchem besteed de men voor de zalm f 1.19 f 1.57 per half kilo. Te Woudrichem gold de zalm f 1.30 f 1.30 per half kilo. lie riiiiïeuns. Aalst. De beroepen predikant, ds Bakker, van Kesteren, hoopt Woensdag 15 dezer, des avonds half zeven, alhier op treden. hameren. A.s. Donderdag 's avonds 6.30 uur, hoopt in de Herv. kerk voor te gaan den WelEerw. heer ds. PlaDtir.ga van Koekange. Onder deze oefening zal ten behoeve der Zending een collectte ge. vouden worden. tr* I 1<1. Op de Maandag gehouden stemming voor iid der Tweede Kamer voor het district Sneek zijn uitgebracht 4862 geldige stemmen en hebben verkregen de heer ds A. van der Heide te Brits- werd (S. D. A. P.) 1029 stemmen, de heer P. H. Noordwall te Balk (gesteld door een aantal ongeorganiseerde kiezers) 1170-stemmen en de heer dr. J. G. Schreurer te Ermelo tantirev.) 2665 stemmen. Gekozen is dus de heer dr. J. G. Schreurer. De correspondent te Batavia van de N. Ct. seint Drie stoomschepen de Koetei, de Java n de Tromp, houden een demonstratie in de wateren van Riouw, waarvoor ook mareehaussée bestemd is. De Sultau en de Tengkoe Besar zijn van hun waar digheid ontzet. De controleur Scheffer met één offi cier en dertig manschappen zijn naar Lingga vertrokken om den Sultan zijn afzetting te melden. De gouverneur generaal van Neder- landsch Indië heeft nader geseind, dat na de aankomst van de^daartoe gezon den oorlogsschepen te Tandjong Pinang, aan de genoemde inlandsche grooten van hunne ontzetting uit hunne waar digheid mededeeling is gedaan, dat alle rijkssierraden zijn in ingeleverd en dat de rust niet is-gestoord. Reuter seinde nog: De Sultan van Riouw en zijn zoon, in het geheim tegen de regeering op tredende, weigerden de Nederlandsche vlag te hijschen. Na herhaalde waar schuwing heeft de Nederlandsch-Indi- sche regeering twee oorlogsschepen, een kanonneerboot en troepen afgezonden, waarna de Sultan is afgezet. Hij heeft de rijkssierraden ingeleverd en is naar Singapore vertrokken. Het Nederlandsch gezag is verzekerd. Alles is rustig, doch de genomen maat regelen worden onverkort gehandhaafd. Blijkens een uit Nederlandsch-Indië aan het departement van koloniën ont vangen telegram is bij het omsingelen van een huis in kampong Tai Leleo op bet eiland Siberoet (Mentawei-eilan- den) de le luitenant L. J. Jochem door een pijlschot zwaar gewond. Het gisteren door de directie van de Billiton-Maatschappij van Billiton ont vangen telegram luidt: Een commissie, bestaande uit mijn- hoofden en handelaren van beide stam men, heeft alle mijnen in Manggar be zocht, teneinde verzoening te bewerk stellingen. De tjapgomehfeesteu zijn rustig verloopeu en de orde werd niet verder verstoord. De mij narbeid is overal i hervat, en de toestand laat zich thans gunstig aanzien Het militaire mach s- vertoon in de Mauggarsche mijnen blijft echter noodig. Naar de N. R Ct. verneemt staat het nu vast, dat het wetsontwerp tot wijziging der militiewei aan het eind j van deze maand bij de Kamer zal in- j komen. Men meldt uit Den Haag aan de Tel. De regeering heeft aan de centrale sectie uit de Tweede Kamer te kennen gegeven, er geen prijs op te stellen, dat het kustverdedigingsontwerp spoe dig in openbare behandeling zal komen. Aan den kapitein der genie A. D, J. Berkhout is, naar wij vernemen, een buitenlandsche zending opgedragen in verband met de kustverdediging. Naar men vanwege de Eerste Neder landsche Vliegvereeniging te Breda meldt, heeft de vlieger Mulder Maandag zijn brevet gehaald. Mulder is dus de eerste die in Neder land zijn brevet haalde. Vorder volbracht de heer Bakker ook de laatste vlucht en heeft dus even eens zijn brevet gehaald. Het college voor de zeevisscherijen heeft de burgemeesters der gemeenten, waar zeevisschersvaartuigen thuis be boeren of waar zalmvisscherij wordt uitgeoefend, en den waterschouten ver zocht lo. ingeval zij reed9 vroeger in lichtingen verstrekten omtrent verschil lende vraagpunten (regeling der loonen, huisvesting aan boord, hygiëne en voe ding aan boord, reddingsmiddelen, enz. enz.) deze voor zoover daartoe aaulei ding kan bestaan aau te vullen en te vermeerderen2o. ingeval nog geen mededeelingen ter zake van bedoelde onderwerpen, hetzij in verband met de zalm- en andere visscherijen in de groote rivieren zijn gedaan, dan nu alle inlichtingen te verstrekken, welke zul len kunnen dienen om aangaande den toestand dier visscherijen een juist en duidelijk iuzicht te verkrijgen en daar toe het noodige onderzoek in te stellen zoowel bij patroons, reeders, onderne mers, enz., als bij visscherlieden, die bij hen in dienstbetrekking zijn. Te Etten Leur zal binnenkort een paartje in het huwelijk treden, waar van de bruid 16 lentes telt, terwijl de bruidegom 18 jaar is. Zaterdagnacht, te ongeveer drie uur, verbrijzelden twee mannen een der groot spiegelruiten van een juweliers zaak in de Kal verstraat te Amsterdam. Eenige nachtwakers en politieagenten kwamen op het geraas van het vallend glas toesnellen. Zij troffen de beide daders nog voor het perceel aan, die zich gewillig lieten arresteeren, toen dadelijk vertelden het misdrijf gepleegd en bovendien uit de étalage een etui, armband en een doekspeld gestolen te hebben. De beide mannen resp. 50 en 57 jaren oud, hadden het gedaan om onder dak te komen. De politie wilde des nachts nog den bewoner van het gebeurde verwittigen, opdat deze intijds maatregelen kon ne men, om het goud en zilver dat nu in de etalage open en bloot lag, in veilig heid te brengen. Echter kreeg men op herhaald bellen geen gehoor, zoodat den geheelen nacht een politieagent voor de zaak geposteerd moest worden. Toen de juwelier 's morgens in zijn zaak kwam, was hij niet weinig verbaasd over de wanorde. Hij had niets gehoord. Zijn huisgenooten evenmin. Door de de glasscherven zijn vele kostbare ar tikelen uit de étalage beschadigd wat door verzekering wordt vergoed. De beide personen bevinden zich in ver zekerde bewaring. Op de Kruisstraat nabij Rozendaal heeft Maandag weer een ergerlijke vecht partij met messen plaats gehad. Zekere A. R. heeft daarbij een viertal levens gevaarlijke steken en sneden gekregen en is in zorgwekkenden toestand naar het gasthuis overgebracht. Mej. S., onderwijzeres te Waddinx- veen, die verleden week Maandag niet in school kwam en na onderzoek aan slaapziekte bleek te lijden, is thans aan deze ziekte overleden. De politie te Rotterdam heeft Vrijdag avond omstreeks halftwaalf een inval gedaan in de Juliana Jockeyclub, een sociëteit, die gehouden wordt in het benedenhuis op den hoek van den Oppert en het Groote Kerkplein aldaar. Ver gunning of verlof is voor die localiteit niet verleend. Op het oogenblik, dat de politie er verscheen, waren er geen bezoekers aanwezig. De geheele inventaris, be staande uit stoelen, zitbanken, buffet, glaswerk, een biljart, alsook verschil lende voorwerpen, gebezigd bij het uit oefenen van een hazardspel, benevens diverse dranken zijn in beslag genomen i De colleges aan de Universiteit te St. Petersburg waren Maandag weinig bezocht en stonden onder bewaking van de politie, 's Middags goten studenten stinkende vloeistoffen in de gangen 380 studenten zijn in hechtenis genomen cn na opgave van naam en woonplaats weer op vrije voeten gpsteld. Alleen de belhamels zijn in arrest gehouden.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2