'Woonhuis, TiMMEBHOIT. Openbare Vrijwillige Verkooping. ren HUIS, iloutvi'rkoopiiig L. VAN BLADEL Zonen, en 11 H. H. Dl KLSBK ZOSti Tapijten, Karpetten, Linoleums, Vloerzeilen, Matten, Behangselpapieren, enz. enz. N^axis^IËTR A publiek verkoopen: Notaris M~VÖCHT, Een groote partij TE KOOP: Een nieuwe BOSSCHE TILBURY TENTWAGEN met Zijramen, Schuur en Erf, Notaris DE TOCHT, Notaris KNOOK te Andel Een perceel WEILAND 2. Een perceel WEILAND 3. Een perceel WEILAND Gesticht Ilethesda ROTTERDA I. GOEDKOOPSTE en SOLIEDSTE MAGAZIJNEN van Hoe men zijn plaats verliest. Aanbesteden het bouwen van een SCHOOL voor Meer Uitgebreid Lager Onderwijs te Hensden. publiek verkoopen W. A. M. KALKMAN, onder Loon-Op-Zand 5. i|4 gedeelte iü eene Eendenkooi, levering van Bouqaetten, Kransen enz. Gaudsche Wagenstraat 70 en 78. Achterklooster 109, 121, 123sn 139. en in den afgeloopen nacht met een groote verhuiswagen, waarvoor twee paarden gespannen waren, naar het hoofdbureau van politie vervoerd, vau- waar heden alles naar de griffie van het kantongerecht is overgebracht. Tegen den houder van deze sociëteit is proces-verbaal opgemaakt. Bij de politie te Amsterdam heeft zich aangegeven een jongmensch, als zich te hebben schuldig gemaakt aan heling van een bedrag van omstreeks f 2000, dat een voormalige bediende van Van Gend en Loos te Amsterdam, ten nadeele dier firma had verduisterd. Te zamen hadden zij zich anderhalf jaar geleden naar Amerika begeven. Naar aanleiding van de berichten dat W. Noorland, duiker te Dordrecht, bezig is met de vervaardiging van een pak, in den vorm van een duikerpak, dat hem in staat zal stellen in geval van brand, menschen, die in levens gevaar verkeeren, uit de vlammen te redden, ontving de uitvinder van de directiën der brandweer te Leeuwarden en te Arnhem verzoeken om inlich tingen, terwijl hij van den „Superinten dent of Public Works" te Wallington, in den Amerikaanschen staat NewJersey, de vraag kreeg of hij bereid is het pak, na degelijke proefneming en geschikt- bevinding, te verkoopen. Reeds heeft hij de noodige stappen gedaau om op zijne uitvinding hier te lande en ook in de Vereen. Staten patent te nemen. Het voornemen bestaat om het pak, wanneer dat over circa drie weken geheel gereed zal zijn, officieel te be proeven. Voorloopige proeven, door Noorland reeds genomen, hebben aan zijne verwachting beantwoord en aan leiding gegeven tot het aanbrengen van nog enkele verbeteringen. Zoo zal hij, in zij pak gestoken, langs telefonischen weg met de buitenwereld in verbiodiug kunnen blijven, zoodat hem in geval van nood hulp kan worden verleend. Zaterdagnacht werd te Dordrecht in gebroken in een horlogewinkel op den hoek Voorstraat Vriesestraat. Een buur man hoorde te ruim halfeen glasgerint el, stak zijn hoofd door het raam en zag een man met zijn arm door de ruit van den horlogewinkel gestoken. Hij riep om hulp en de inbreker smeerde hem. De politie was spoedig ter plaatse en toog op onderzoek uit. Toen ze aan een spoorwegoverweg het feit kon consta- teeren, dat er iemand, trots het verbod, gepasseerd was, achtte ze zich op het goede spoor. En zoo was het ook. Aan 't Visschertje had de politie den man te pakken. Hij had een verwonde hand en op hem werden bevonden de uit den winkel vermiste 2 zilveren horloges. De inbreker is achter slot en grendel gezet. Op de hoeve van den landbouwer Jeurink, te Willemsoord, in de gemeente Emmen, is het mond- en klauwzeer geconstateerd. Alle vee is dadelijk afge maakt. Het zoeken met een brandende luci fer naar een lek in een gasleiding is Zaterdagavond oorzaak geweest, dat ten huize van den winkelier V., in de Heere straat te Leeuwarden, een hevige gas ontploffing plaats had, tengevolge waar van de muren scheurden en vele ruiten werden verbrijzeld; V. moest met ern stige brandwonden aan het hoofd naar een ziekenhuis worden gebracht. De ruiten van een aan den anderen kant van de straat staande woning werden ook grootendeels vernield. In den nacht van Zaterdag op Zondag is de voerman A. Kreuze, van Meppel, tusschen Dwingelo en Uffelte, van den hoogen bok van een verhuiswagen ge vallen en tengevolge daarvan overlelen. Hij had de beide laatste dagen en nach ten geen rust gehad en zal vermoedelijk, door den slaap bevangen, gevallen zijn. Hij laat vrouw en 4 kinderen ca. De vrouw van den herbergier Geurts, te Wychen, welke zich bij de gerechte lijke uitzetting in haar woning verdekt had opgesteld en eenige malen op de politie heeft geschoten, is eindelijk in handen der marechausees gevallen en naar het huis van bewaring te Arnhem overgebracht. De stuurman W. Zwatveld, van den stoomtrawler Wilhelmina IJ. M. 35, is bij de visscherij door een gebroken staaldraad getroffen en doodgeslagen. Het lijk is Maandagavond door den trawler te IJmuiden aangebracht. Kechtzakeu. Voor de rechtbank te Dordrecht heeft Maandag terecht gestaan K., burge meester van Heinenoord, secretaris van Mijnsheerenland en van Westmaas, secretaris-penningmeester van den pol der Het Munnikenland van Westmaas, den St. Anthoniepolder en den polder Mijnsheerenland van Moerkerken, ter zake le dat hij in den loop der jaren 1908 en 1909 als penningmeester van den polder Het Munnikenland van Westmaas, als verschuldigd aan de kas van dien polder van 12 personen of instellingen telken jare omslag heef gevorderd en ontvangen, zijnde die omslag beiekend tegen f 3 per H.A. terwijl hij wist, dat niet dit bedrag maar niet meer dan f 2 per H.A. ver schuldigd was; 2e. dat hij als penningmeester van ile polder Het Munnikenland van West naas, den St. Anthoniepolder en den polder Mijnsheerenland van Moerkerken biunenbans, van 1905 tot en met 1909 telken jare de kasboeken van voor melde polder, welke hij alle in zijn bediening onder zich had, heeft be schadigd, althans onbruikbaar heeft gemaakt, door telkens een aantal bladen, waarop de ontvangsten en uitgaven voorkwamen, die op de rekening en verantwoording van het vorige jaar be trekking hadden, uit cfte registers te scheuren en weg te laten. Het O. M. eischte 3 maanden ge vangenisstraf. Maandagmorgen had zich voor den Kantonrechter te Leiden wegens het onbevoegd uitoefenen der geneeskunde te verantwoorden de welbekende „won derdokter" De Haas, van villa „Habis Perkara", op den Haagweg,-bij Leiden. Een twintigtal getuigen werden ge hoord. Het O M. eischte 20 geldboeten van f 50 subsidair 5 dagen voor elke boete. Beklaagde had geen verdediger. Hij verklaarde zijn wetenschap van boven te hebben ontvangen. Een zieke bediende is bijna zeker zijn plaats te verliezen. Bedenkt daarbij dat terwijl hij ziek is, de bediende zijn inkomsten ziet verdwijnen en dat hij weldra geen geld meer zal hebben om zich te verzorgen. Men zal toegeven dat dit een treurig vooruitzicht is. Overweegt dat, en overweegt ook het voorbeeld dat ons geleverd is door den heer A. J. Bentvelzen, 111, Haarlemmer Houttuinen, Amsterdam: Gedurende drie jaren, schrijft hij, is mijn gezond heid steeds ach teruit gegaan. Van sterk en ste vig, zoo als ik was, ben ik nietig geworden. Ik heb aan een groote algemeene zwakte geleden en aan steken in de zijde, die heviger wer den naar mate ik mij inspande. Ik heb ook aan ze nuwuitputting geleden. Ik was bediende op een groot kantoor en ik ben verzorgd, maar daar ik niet beter werd heeft men mij ten slotte mijn ontslag gegeven. Het liep mij dus wel tegen en ik was altijd even ziekIk was er toe gekomen mij voor geheel reddeloos te houden, niet meer te weten wat te doen of wat te ondernemen en alles donker in te zien. Maar toen hebben vrienden mij geraden de Pink Pillen te nemen. Ik had in de couranten veel lofredenen over de Pink Pillen gelezen. Ik heb ze genomen en ik moet tot eer van de waarheid zeggen dat alleen die Pink Pillen mij goed hebben gedaan en dat ik, van den dag af dat ik ze genomen heb, mij beter heb ge voeld. Nu gevoel ik mij al sedert meer dere maanden geheel en al goed en geheel en al op mijn gemak." Men moet niet wachten met zich te verzorgen tot men zijn plaats verloren heeft. Men moet zich verzorgen tijdens men werkt. De behandeling met de Pink "Pillen, die krachten, eetlust en een goede spijsvertering geeft, is uit muntend voor dat doel. De behandeling maakt geen enkele verandering in de gewoonten noodig. Zij bestaat in het nemen van drie Pillen per dag, één na iederen maaltijd. Niets is eenvoudiger. Dit is een raad voor hen die lijden aan bloedarmoede, aan algemeene zwakte, aan maagpijnen, aan iedere ziekte die slapte van bloed of zwakte der zenuwen tot oorsprong heeft. Verkrijgbaar fl.75 per doos, en f9 per 6 doozen, bij het Generaal Depot der Pink Pillen, Eeghenlaan 22, Amsterdamvoor Heusden en Omstreken bij de firma V. d. Dries, Apotheker, Vischstraat, te 's-Her- togenbosch, Herman J. A. Zeegers, firma P. J. van Gils, Apotheek te Waalwijk, en verder bij verschillende Apothekers en goede drogisten. Geertruidenberg, over de maand Jan. Ondertrouwd: Adrianus C. Vissen berg, 27 j. en Anna M. A. Weterings, 10 24 j. 11 Geboren: Wilhelmina, ch v. W. J. 12 Beumer en Th. v. Vugt; Dymphina 13 Waterhoogte Heusden. Hoog Water Laag Water. Febr. 1.10 M. 0.70 M. 4- NA.P. 1.12 0.78 1.32 0 88 1.19 0.72 Hermina en Maria Johanna, d. v. J. Waterhoogte Maastricht (brug). E. Matthée en A. A. J. SnijersSebas- tianus Johannes, z. v. S. G. Berende en J. M. Stael. Overleden: Adriana A. Franssen, 73 j., wed. v. C. A. Geerts: Cornelis A. Sandbergen, 42 j.; Willemina P. Fransen, 68 j.Pieter Reniers, 73 j., wed. v. C. Segers; Jacomijna C. M. Logmans, 2 mnd. Ingekomen van Made c.a., M. den Exter; Raamsdonk, J. v. Raamsdonk; Vrijhoeven-Cappel, J. HogerwaardTer- heijden, A. G. Sweep Raamsdonk, A. A. Faro en gezin 13 Febr. 0.01 M. beneden 0. 14 0 03 WATERHOOGTE KEULEN (11 u. v.m.) 13 Febr. 1.37 M. boven 0. 14 1.31 ld«erten(iëii. BURGEMEESTER EN WETHOUDERS Rotterdam, N. J. j der gemeente HeusdenN.-Brabant, zullen Krooswijk en gezin; Oosterhout, M B. op Zaterdag; IS Febr. 1911, des A. v. Rooij; Nijmegen, H. J. Scholtens.j voormiddags ten 11 ure, ten gemeente- Vertrokken naar Heerlen, H. Balk huize in het openbaar en gezin; Nijmegen, F. de Garde; Hel- voirt, L. M. Heuperman; Breda, A. Naglé. 's Gravenmoer, van 131 Jan. Getrouwd: Cornelis Wouter Klop, 30 j en Antonia Mouthaan, 27 j. Geboren: Geerdina, d. v. Chr. Melsen en M. Pruijssers; Jeremia, z. v. Ant. Faro en L. Prins; Antonia, d. v. K. van Dongen en A. Tactor. Overleden: Stijna Nerrings, 49 j. Johanna van der Mast, 66 j.; IdaStefina Blok, 69 j. echtg. v. J. Kuijpers Ingekomen van: Biervliet, M. F. J Maarleveld; Waddinxveen, J. Neder- veen Zundert, J. Bakkeren Dordrecht J. H. Horians; 's Gravenhage, J. C Dekkers; Werkendam, C. W. Klop. Vertrokken naar: Dongen, M. Stam C. C. Stam; Dordrecht, L. P. Tak en W. A. Tak; Rotterdam, J. v. d Putten M C. van Cruissen, J. v. Kruijsen, C van der Linden, M. J. Dekkers, O. van der Linden, J. J. van der Linden, H Snijder; Eindhoven, J. Blok, A. Chabot D. van Dongen, C. Chabot, C. Blok T. Blok, G. Blok; Breda, B. F. M. Yaux Ginneken, A. Borstlap: Capelle, 1'. Ver- duijn. Veen, van l tot 31 Jan. Geboren: Geertruida, d. v. H. Sak en A. de Joode; Adrianus, z. v. K Verbeek en J. Sonnevelt. Overleden: Adrianus Verbeek, 1 d. Wouterina Johanna de Fijter, 11 m. Waspik, van 15 tot 31 Jan. Geboren Gerardus Antonius, z. v. L. J. Baaten en A. A. v. IrselCornelia Maria, d. v. W. Vervoort en A. de Klijn Wilhelmus Johannes, z. v. M. Ypelaar en A. Kolsteren. Overleden: Adriaau van Dijk, 10 m., Cornelis Sagt; 68 j.; Thomas Ketelaar Schouten, 72 j.Leonardus L. A. Joosen, mnd.; Anna M. v. d. Ven, 74 j.; Thomas Cornelis Smits, 8 m. Ingekomen van: Dusseldorf(Duitsch- land), J. C. v. d. Meis. Vertrokken naar: Capelle, C. A. Ram- stijn Tilburg, A. Brouwers Sf »jrk berichten. Bur^eriyke ^ta»d. Heusden, van 7 tot 14 Febr. Geboren: Johannes Antonius, z, v. A. J. vau Baardwijk en J. Dekker. Overleden: C. Klaren, 88 j., wed. v. A. J. v. d. Wiel. Ingekomen van: Aarle-Rixtel, K. W. H. A. Willems. Vertrokken naar: Leiderdorp, W. van Stigt en gezin; Zuilichem, C. van Rijs wijk en echtg.; Rotterdam, J. v. d. MoorenBussum, J. J. P. Kooijmau; Osch, G. II. Krebbers; Amsterdam, A. C. Nikkel. gehouden op de Groote Beurs van Koophan del. Aangevoerd binnen- en buitenlandsche eieren 38746 stuks. Hoendereieren vau f 4,15f 5,60 per 100 stuks. Bcncdeu-Laugstraat, 14 Febr. Met den hooi- handel gaat het slecht. Niettegenstaande er nog enorme voorraden zitten, is er weinig omzet. Voor het buitenland wordt volstrekt niet gekocht. Men besteedt voor de beste kwaliteit f 12 a f 13, tweede sooit f 9 a f 10 en schraal pakhooi f 5 a f 7, alles per 500 K.G. Naar roggestroo bestaat betere vraag aan f 10,50 a f 11 per 500 K.G. Bestek met teekening zijn op franco aanvrage verkrijgbaar bij den Gemeente- Secretaris, tegen betaling van f 1.per stel. Toezending tegen ontvangst van post wissel; postzegels worden niet in betaling genomen. Inlichting en aanwijzing worden verstrekt op Woeusdutf 15 Febr. 1911. ten huize „Het Wapen van Amsterdam" te Heusdendes middags 12 uur. De Burgemeester, P. L. HONCOOP. De Secretaris, H. J. VAN EGGELEN. te Dussen, zal te Drongelen, op Vrijdag 2-1 Febr. 1911, bij PIET NIEUWKOOP bij Inzet en op Frfjilag ÏO IIrt. 1911 bij DIRK NIEUWKOOP bij toeslag, tel kens nam. 2 uur precies, waarin BAKKERIJ met flinke SCHUUR en STALLING, TUIN en BOOMGAARD te Drongelenbij het Dorp, Sectie A. dos. 286 en 854, groot 20,70 Aren. Tot 1 Mei 1911 verhuurd voor f 155 per jaar. Aanvaarding 2 Mei 1911. om contant geld Op Donderdag 23 Februari 1911, des vóórmiddags te 11 ure, aan de Haven te Waalwijk; Op Frfjdag 24 Februari 1911, des vóórmiddags te ÏO n re, ter her berge van G. L. ROIJMANS te Elshout, des namiddags te 1 uur, ter herberge van ANTOON MERKX te Nieuwkuik; Op Zaterdag 24 Februari 1914, des vóórmiddags te 40 ure, aan de Haven te Waspik voor f 215.benevens een bij J. C. BUIZER. Mr.Wagenmaker, Almkerk. Notaris te Woudrirhem, zal op Donderdag ltt Februari 1911, bij inzet, en op Donderdag 23 Februari 1911, bij afslag, tel kens des middags om 12 uur. ten herberge van Gebr. NIEU WEN HUIZEN te Rijswijk, in het openbaar veilen en verkoopen: gelegen aan den Maasdijk onder Rijswijk, kadastraal bekend in sectie A no. 664, groot 1.60 Are, in welk perceel door den Heer P. Bos bijna 40 jaar met zéér gunstig gevolg eene timmermanszaak is en nog wordt uit geoefend. Breeder bij biljetten en inlichtingen ten kantore van den Notaris. de gewone Groote Jaarlijksche houden. zal op Donderdag 19 Februari a.s. bij Wed. BOUMAN te Andel bij inzet en op Donderdag 23 Februari a.s. bij Wed. KALIS te Andel bij toeslag, telkens des namiddags om 2 uur PUBLIEK VERKOOPEN: Onder de gemeente Andel: in de „Karamet", achter de school, groot 1,34,20 H. A. Verhuurd aan G. Verhoeven tot 1912 voor f 160,per jaar. achter koop 1, groot 1,64,30 H.A. Verhuurd aan Ant. van Andel tot 1912 voor f145,— per jaar. in „de Bijving", groot 1,89,00 H.A. Ver huurd aan A. van Andel Czn. tot 1912 voor f 125,per jaar. a. d. Achterdijk, groot 34.70 aren. Onder de gemeente Veen: op den Biesheuvel groot 1.69.30 H.A. Alle goederen zijn afkomstig van Wijlen den Heer ARIE STRAVER Wzn. te Andel. Betaaldag 6 April a.s. Lasten vanaf 1 Januari j.l. Aanvaarding na betaling der kooppen ningen. Zie biljetten. ie. SILtJSD^N. (I'rutc-ciauich li v««s' alle gear.lui&sü»;.) Verzorging vau kranken, hulp- eu rustbehoevenden, ouden van dagen, herstellenden en kinderen. Bill ij ke voorwaarden. Adres Ds. LAAT3MAN, Putterstraat Z 50. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van V r ucht boom en. TELEFOON INTERC. 4341. sbutzyi. SLEEUWIJK. Be zetting der boter bedraagt 77 et. per half kilo en die der eieren f 1 10 de 26 stuks. OOSTERHOUT 14 lebr. Boter f 1,54 a 1,56 per Kg Eieren f 0,17 en 0,20 de. 4 stuks BESOOIJ EN14 Febr. Be prijs der Boter was heden f 1.48 f 1.53 per Kilo. Aang voerd 400 KG Eieren j i 04 de 26 stuks. GO RIN CHE31, 14 lebr. Op de veemarkt waren aan gevoerd 237 runderen 12 nuchtere kalveren21 vette varkens 554 biggen. 0 schapen en 00 lammeren Be prijzen waren als volgtzware kalf koeien f 240 320, kalfvaarzen f 160 a 250, guiste vaarzen 00 a 000, melkkoei-n f d O a 250, twee-en-een-halfjarige ossen f a anderhalf - jarige f a pinken f a graskalveren f 00 a 08 nuchtere f 10 a 20 schapen f - a lammeren f - a biggen f 7 a 17 per stuk. T-tte varkens 24 a 25 cent per half kilo. Op de graanmarkt besteedde men voorristarwe 8 a 8,25 roode dito 7 75 a 8 wittedito 7 40 8. int rogge ƒ5. a 5 60 buitenl dito f 5 20 a 5.60 gerst f 4.50 5.60, haver f 3.25 a 4. duivenboonen f a blauwe erwt n f a mais75 pond f 4.70 a 5 20 alles per heet Boter 70 a 75 ct. per ha'f kilo Eieren f 1.05 a 1.15 per 26. Kippen f 0.00 a 0.00 per stuk. ROTTER:)A )113 14 Febr Op de veemarkt waren hedtn aang -voerd 767 vette runderen, 1191 magere dito 268 vette en graskalveren, 543 nuchtere kalveren 214 schapen of lammeren1055 varkens, 142 biggen. Be prijzen waren a<s volgt: runderen le kwaliteit 82 le kw 68 cent. kalveren le kw 130, ie kw. 120 cl schapen le kw 56 ie kw. 48 ct. vette varkens 53 a 50 ct. licht soort 48 a 51 ct. per kilo Nuchtere fokkedv-ren f 14. - a 19.idem voor de slacht f 8 a 12 Biggen 1.80 a 2 00 per w ek Op de botermarkt w-rden aangeveerd 37/8 en 26/16 ton tn 196 stukken van een half H o. Prijs le kwali teit f 68 ie kw f 64 3e kw. f 60 Per half kilo 80 a 85 cent Zeeuwsche eieren 5 80 a 6 -Overmaassche dito 6 20 a 6 40 per 100. ROTTER BA 31 13 Febr. Tarwe puike jarig' per 80 kilo, f a per 100 kilo f 10. a 11 cO, nieuw f a Rogge f .er heet. Gerst f a - Chevalier fa Haver f 6 50 a 7 20, per 100 kilo. Bruine boonen f 11 50 a 13 25, witte fa Erwten f - a Rotterdamsche eiereareiling, Heusden1 Febr. 1911. Voor GO VERTv. d. NIEU WEGIESSENJz. ■let hecht en sterk te Waalwijk, zal ten verzoeke van den Heer J. DEGE- NAARS te Klundert, te Waalwijk, zal ten verzoeke van de Heeren TIM MER- MANS q.q.a aldaar, op Slanndag 21 Februari 4941, (op Vastenavond), aan den Melkdijk en Achterste Hoeven 4. Een perceel GRIENDLAND,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 3