chantant Hij vertoont foto's uit de Pool streken op bet doek, en verklaart die. i*laai«eU!U \ienw*, Heusden, 18 Febr. In het ingezonden schrijven van den heer A. C. Bos te Egmond (de groote man voor de Kinderherstel lings- en Vacantie- Kolonies) stelt Z.Ed. zich voor op Dinsdag 21 Febr. eene bespreking te houden over genoemde Kolonies en het nut dat ze over Nederland verspreiden. We vernemen, dat de voordracht met lichtbeelden zal opge luisterd worden en de toegang is voor ieder vrij. Een groot bezoek wordt verwacht, vooral van Dames. Uit eene brochure blijkt ons dat het juist dam es-com it és zijn die op dit gebkd zooveel heil aanbrengen. Bij de Woensdag 11. gehouden aan wijzing voor den bouw eener school voor meer uitgebr. lager on der w. alhier, zagen we een vijftiental belangstellenden. De aanbesteding zal in het openbaar plaats hebben op Zaterdag a.s. des voorm. ten elf ure. Vergadering van den Raad der gemeente op Zaterdag 18 Febr., des voormiddags ten 11.30 ure. Te behandelen onderwerpen 1. Geldleening bouw school M. U. L. O. 2. Ingekomen stukken. Op de Donderdag j.l. gehouden ver gadering van de commissie tot wering van schoolverzuim alhier, werd het bestuur voor 1911 samengesteld uit de volgende heeren M. C. v. d. Ven, voorzitter; W. v. Wijnen, secretaris; H. Wijnands, vice-voorzitter en J. H. Verhoeven, 2e secretaris. lVcrkendaiii Woensdag 1.1. ver gaderde de landbouwvereeniging „Werken dam en Omstreken" ten herberge van Wink alhier. Aanwezig waren 134 leden. Er werden 11 nieuwe leden aangenomen terwijl er 5 als zoodanig ontslag hadden genomen. In aansluiting met een vroegere bespre king van het besmettelijk verwerpen bij rundvee, bracht de heer 't Hooft, veearts te Almkerk, een en ander daarvan in herinnering en deelde mede, dat tegen dit ongeval een serum was uitgevonden, dat hij ten zeerste bij de landbouwers aanbeval, daar het verwerpen in deze streek hier zeer veel voorkwam en telkens een schade mede bracht voor dengene die het trof van f öO k f 60. De uitslag der verloting was als volgt: le pr. bascule, J. de Wit, van Almkerk; 2e pr. stel maten, J. H. Ippel Jzn. te de- Werken 3e pr. hooigraat, L. de Graaf, idem 4e pr. zeis, C. Slagmolen, aldaar; 5e pr. zaag en nijptang, T. Biesheuvel te Oudendijk en 6e pr. rijshaak, A. T. van Hemert te Sleeuwijk. Dinsdag a.s. des nam. 7,30 uur hoopt in de ehr. school alhier voor rechtsche kiezers en geestverwanten op te treden de heer H. Pollema, vertegenwoordiger in de 2e Kamer der St. Gen. voor het District Gorinchem. Woensdag a.s. des voorm. tusschen 10 en 12 uur zal de heer Pollema voor ieder ten gemeentehuize te spreken zijn over districts-, gemeente of particuliere belangen. Aalburg A. N. alhier, werkzaam op de scheepstimmerwerf te Heusden, be kwam onder zijne werkzaamheden zulke hevige brandwonden aan hand en arm, dat direct geneeskundige hulp moest worden verleend. Almkerk. Woensdagavond j.l. her dacht de Geref. Jongelingsvereeniging „Sa muel" haar tienjarig bestaan, door een feestelijke bijeenkomst, 't Feest werd op gewekt. gevierd. Verslagen, voordrachten, opstellen, samenspraken vervaardigd door leden der feestvierende vereeniging, getuig den van veel studie en gezonde opvatting. Ten slotte ging de eere-voorz. ds. Bosch, voor in dankgebed en keerden de feestge- nooten wel voldaan huiswaarts. Alldcl. Verslag van de uitvoering der Chr. Zangvereen. „Hebt dan de waar heid en de vrede lief". (Gemengd koor) De vergadering werd geopend door den Directeur den heer S. A. Otto. Daarna werd met het zingen van Ps. 38 1 begonnen, hierna Bondslied, hetwelk met veel gevoel gezongen werd en waar piano's en forto's goed tot hun recht kwamen. No. 2 de Heer is mijn licht en No. 3 Wacht op den Heer, getuigden van veel studie. No. 4 Ons Ideaal (voordracht zang) door de dames Blankers en Bouman, boden een zeer aangename afwisseling. In een samenspraak door 10 heeren waren alle rollen goed en mochten allen bijval oogsten. No 5, Vreest niet en Eben Haëzer werden met aandacht aange hoord. Een Duo door twee dames was een stuk 't welk véél studie vereischte; een kwartet, uitgevoerd door drie dames werd goed uitgevoerd. Samenspraak van 2 heeren en 2 dames getiteld de verloren zoon, was het glanspunt van dezen avond. Aan wie de rollen het beste waren toevertrouwd valt moeilijk te zeggen, allen waren in de hun opgelegde taak ingewerkt. Verschillende nummers werden nog ten beste gegeven en kwamen goed tot hun recht. Ongeveer 10 uren werd de vergadering met het zingen van een psalm gesloten. Ca pol Ie. Naar we vernemen is de landbouwer Hagoort alhier in het bezit van een reuzen-exemplaar van een koe, die bestemd voor Paschen, nu al reeds het kolossale gewicht haalt van ver over de 500 K.G. Dat Hagoort de kunst van mesten ver staat is al weder een bewijs. De uitvoering van het fanfare gezel schap „Sirena" uit Vrijh.-Cappel zal niet op 10 Febr. in de zaal van den heer L. F. van Dongen alhier haar tweede winteruit- voering geven, maar op Donderdag 23 Febr. a.s. met afwisseling van komische scènes. De heer J. Benjaminse, hoofd der school te Voorthuizen, gemeente Barneveld, en benoemd tot hoofd der school in de Nieuwstrtraat alhier, heeft die benoeming aangegomen. Eeten. In het koffiehuis van den beer B. Branderhorst alhier, zal van wege de onderafdeeling Drongelen en omstreken van de Vereeniging tot bevordering van de Pluimveehouderij en tamme konijnenteelt in Nederland, eene lezing worden gehouden, door den heer Hannink, directeur der eier- veiling V. P. N. te Rotterdam, op Donder dag 23 Febuari des avonds half zeven, over practische hoenderteelt, eierverzending en konijnenfokkerij. Vrijen toegang. denderen. Woensdagavond werd alhier, op verzoek der afdeeling Drongelen en omstreken van de V. P. N., door den heer Janssen, commissaris van de Roermond- sche eiermijn, eene lezing gehouden over practische hoenderteelt en eierverkoop. De opkomst was zeer druk en de spreker gaf op boeiende wijze tal van nuttige wen ken, waarnaar met aandacht werd geluisterd. 's-dravemoer. Op verzoek van het bestuur der tuin- en landbouwvereeniging hield Donderdagavond de heer J. A. van den Broek uit Breda, leeraar aan den tuin- bouwcursu8 alhier, eene belangrijke lezing, opgehelderd met lichtbeelden, over de ziekte der ooftboomen. Met onverdeelde aandacht werd spreker gevolgd, en vele nuttige wenken konden belanghebbenden aanhooren, om in het belang hunner fruitteelt in beoefening te brengen. Hederhemert (Rietschoof). Had den vele inwoners aan de Noord- en Zuid zijde reeds een souvenir in boekvorm ter gedachtenis van de overledene baronesse Van Nagell ontvangen, thans zijn aan de Rietschoof, meer in 't bijzonder voor de arbeidende klasse, niet minder dan 50 pakjes stichtelijke lectuur bezorgd. (Noordzijde.) De landbouwers zullen voortaan niet alleen op suikerbieten maar ook op aardappelen per H.A. voorschot kunnen krijgen, mits zij dezen half Augus tus afleveren. De pootaardappelen zullen kosteloos door den heer W. v. Genderen te Welseind verstrekt worden, bij wien ze kunnen contracteeren. Nieuwendijk. Terwijl de school jeugd alhier het gevaarlijk vermaak had met kopjespringen kwam de 11-jarigedochter van H. H. te vallen en brak daarbij haar arm, eveneens het 7 jarig zoontje van bakker L. Bij den bakker L. L. is Donderdag een zeug, nadat zij 13 biggen had geworpen, aan de gevolgen gestorven. Het is voor den eigenaar een leelijk schadepostje. Nieuwkuik. De mazelen heerschen in deze gemeente in zoo hevige mate, dat bijna huis voor huis een of meer kinderen door deze ziekte aangetast zijn. Rnuilisdoilk. Naar wij vernemen is mej. M. van Aalst van Raamsdonk(veer), benoemd tot onderwijzeres aan de R.-K. bijz. meisjesschool alhier. Ril mtisdoiiks veer. Dinsdag avond hield de Ziekenverpleging, uitgaande van de Ned. Herv. Gem. te dezer plaatse, haar derde jaarverg idering, welke werd bij gewoond door 40 personen. Uit het verslag konden wij hooren, dat de Zuster 73/ wijkbezoeken had afgelegd, terwijl door haar 2017 maal hulpverleend werd. Ofschoon deze cijfers voor vermeer- i dering vatbaar zijn, toch mag de Zieken- verpleging met voldoening op het afgeloopen tjaar terug zien. Het vorig jaar toch werd ruim 1200 maal de hulp der zuster inge- j roepen, alzoo nu een vermeerdering van een goede 800 keer. j Waar het op deze vergadering duidelijk bleek, dat de „Ziekenverpleging" in een bestaande behoefte voorziet, ook hierdoor, dat er verschillende malen gebruik ge maakt werd van hare verplegingsartikelen, was het jammer te vernemen, dat de kas sloot met een te kort van 25 gulden. De ontvangsten bedroegen f 750,75, terwijl de uitgaven 775 gulden beliepen. Mleeiiwfjk. Woensdag j.l. hield de Ger. Jongelingsvereen. „Prediker 12 la" in de Chr. School alhier haar jaarfeest. De feestvergadering werd geopend door ds. P. H. de Jonge, eere-voorzitter van de vereeni ging, met gebed, na gezongen te hebben Psalm 133 1. Vervolgens werd door Z Eerw. voorgelezen Pred. 11 9 en 10 en Pred. 12 en naar aanleiding van het gelezene een inleidend woord gesproken. De znstervereenigingen van Werkendam en Nieuwendijk waren vertegenwoordigd, terwijl van de zustervereenigingen van Woudrichem en Almkerk benevens van den heer H. Zwart te Alblasserdam, tot voor korten tijd voorzitter der vereeniging, be lichten waren ingekomen dat zij hetjaarfeest door omstandigheden niet konden bijwonen. Blijkens het verslag van den secretaris be staat de vereen, uit 20 leden en 3 adspirant- leden en bevat de bibliotheek 278 num mers. Vervolgens werden een aantal voor drachten, samenspraken enz. ten gehoore gebracht, waardoor de lachlust nog al eens opgewekt werd. Eene ten behoeve van de schoolbibliotheek gehouden collecte bracht de som van f 4.56op. Na beëindiging van bet programma dankte de eere-voorzitter allen voor het welslagen van het jaarfeest en voor hunne betoonde belangstelling en sloot de vergadering na vooraf te hebben doen zingen Ps. 119 5, met dankzegging. Moge deze vereeniging welke reeds een 28-tal jaren heeft bestaan in groei en bloei toenemen. Diegenen, die deel wenschen te nemen aan de gedurende het tijdvak van Mei tot en met September waarschijnlijk alhier te houden schietoefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, kunnen zich daartoe vóór of op 1 Maart a.s. ter secretarie alhier aanmelden. Toorn was geopend, begon spreker met te ^ggen, dat het zijn voornemen was te spreken over de noodzakelijkheid van chris telijk georganiseerd te zijn. Spr. toonde aan hoe tal van factoren den menschelijken arbeid mogelijk maken en hoe datdemeDscb door God in staat gesteld is zijn arbeid te verrichten. Vervolgens toonde spr. aan. dat noodig is om arbeid te verrichten, de natuur, erondstoffen en bet kapitaal. Voorts ontwikkelde spr. een drietal ge dachten: le. de natuur, 2e. de menschelijke ar lx id zelf, 3e. het kapitaal. Op zeerjuiste en bevattelijke wijze werden deze gedachten ontwikkeld en tot zijn recht gebracht. In zijn peroratie merkte spr. op, dat „Patri monium" inneemt een zuiver christelijk standpunt, waarin gedragen zijn de begin selen van Zijn woord. Eén (aldus spr.) één is onze roeping, pal te staan bij den strijd, die gaat tegen revolutie en ongeloof, hierbij alles opeischend voor God drieëenig. Door een tweetal heeren werd het woord gevraagd, die door den spr. op zeer bevredigende wijze werd beantwoord. Naar men ons meedeelde, zal door enkele uit de leden der christelijke zang- vereeniging „Excelsior", in onze gemeente langs de huizen met toegangskaarten (voor haar te geven liefdadigheidsuitvoering) wor den gecolporteerd. Moge deze personen een flink succes behalen. Donderdag geraakte het vier-jarig zoontje van J. T. bij het spelen te water. Zijn zes-jarig kameraadje trok hem uit den sloot. Met den schrik en een nat pak kwam hij er gelukkig af. Veen. Er schijnt hier een streven te zijn om de wettige eigenaars der banken in de Herv. kerk op te sporen. Naar ver luidt zouden bij niet voldoend bewijs de banken in vollen eigendom aan de kerk terugkeeren. Waalwijk Dinsdagavond hield de afd. „Waalwijk en Omstreken v. h. Centr. Gen. voor Kinderherstellings- en Vacantie- kolonies" bij den heer A. Gerris-Simoos alhier, hare jaarlij ksche vergadering, welke ook ditmaal niet druk bezocht was. De voorzitter, de heer A. C. v. d. Heijden opende de bijeenkomst met een hartelijk woord. Hierna deed de heer J. F. Marks, secretaris der afd. lezing van het jaarver slag, dat uitmuntte zoo door vorm als in houd. Uit het verslag der kas bleek, dat de inkomsten in 11910 bedroegen f 159.75, de uitgaven f 132 67$, zoodat het batig saldo bedroeg f 27.07$. Deze rekening werd door de heeren A. Princen en A. Laarakker mede onderzocht en in orde bevonden. Tot bestuursleden werden herkozen de heeren Alph. De Vries en Corn. Donker. Hierna werd de vergadering door genoem den voorzitter met een toepasselijk woord gesloten. Waspik. Tot ambtenaar van den burgerlijken stand alhier is benoemd, de heer B. P. J. v. Schijndel, secretaris dezer gemeente. Zondag a.s. zal de tooneelvereeniging „Entre Nous", gevestigd bij den heer P. v. Dongen alhier, hare tweede winteruitv«e- ring te geven. Het rijke programma belooft een genotvollen avond. In deze gemeente is opgericht een paardrijdersvereeniging onder den naam van „Pegasus". Er traden als lid toe vijftien personen. Tot president werd gekozen de heer W. de Roon Jr. Deze vereeniging zal zich ten doel stellen het bevorderen van dezen sport en het or- ganiseeren van feestelijkheden, zooals ring steken, hardrijderijen, enz. De op 15 Febr. j.l. door B. en W. dezer gemeente vastgestelde kiezerslijst voor de kamers van arbeid van het schoenma kersbedrijf, bevat 8 patroonskiezers en 59 werkliedenkiezers. W ijk. Den 8en Maart zullen uit deze gemeente 6 lotelingen der jongste lichting te Waalwijk op 't Raadhuis ingelijfd worden. De koopman K., een liefhebber van eene pijp tabak, passeerde ons dorp. Iemand merkte op dat er dikke rookwolken uit zijn jas opstegen Deze persoon pakte K. flink beet en ontdeed hem van zijn jas, die reeds voor een groot deel verbrand was. De oorzaak was dat hij zijn pijp vermoede lijk met eenig vuur in zijn zak geborgen had. Er is hier de laatste dagen zeer veel vraag naar vette kalveren. Ze zijn er dan ook schaarsch, en er worden buitengewoon hooge prijzen besteed. Zelfs tot 65 cent per Kg. levend gewogen. na eenige jaren bij gebrek aan weerstands vermogen een gemakkelijke prooi van onzen erfvijand: de tuberculose. Toch kan dat kind gemakkelijk gered worden. Hoor maar eens naar de woorden van den bekenden kinderarts Scheltema, sedert een paar jaar hoogleeraar aan de Groninger Universiteit. Kindervrienden en ouders, die meer willen hooren over Kinder Herstellings- en Va- cantie-kolonies, noodig ik uit, namens het hoofdbestuur van het Centraal Genootschap tot een bijeenkomst op 21 februari 's avonds 8 uur op Concordia. Evenais in Amsterdam en Rotterdam en en Baarn en Hilversum en zelfs langs de schoone Veluwe-zoom, zijn er in Heusden zwakke kinderen die over den streep gehol pen moeten worden. Dat er personen zijn, die zich het lot der misdeelden willen aantrekken, moge uit een talrijk bezoek blijken. A. C. BOS. Een kleine, 9-jarige buurjongen van het tweetal, werd door hen tegen be looning van eenige centen belast met het uitgeven van het valsche geld. Toen deze jongen, die bij de politie als een di fje bekend st at, hedenmorgen bij een kruidenier in de buurt een koek kocht en met een valschen gulden wilde betalen, werd hij vastgehouden. Ook de vader van de valsche mun ters wordt door de politie gehoord, als verdacht van medeplichtigheid. ISurserlllke HUnd. ^ictneitlu <id. Over den veehandel in Gelderland wordt thans geschreven: De aanvoer op de markten was grooter dan in den laatsten tijd. De prijzen waren als volgt: vet vee lste kwaliteit 74 77 ct., 2de kwaliteit 62 64 Ct., vette kalveren 59 61 ct., vette var kens 60 k 62 ct., voor Engeland, 57 k 58, alles per K.G., gewicht na slachting. Melkkoeien f 180 f 240, neurende f 160 f 230, guste f 140 k f 235, pinken f 60 f 90, kalveren f 14 f27, biggen f 7 k f 11,drachtige zeugen f 40 f 70, drachtige gelten f 40 k f 56, schot telingen f 18 f 32, schapen f ÈL f vette schapen t 18 k f '29, luxe-paarden f 540 f 640, werkpaarden lste kwaliteit f 300 k f 430, 2e kwaliteit f 000 k f C00, twee-en-een-halfjarige f 150 f 260, ander- halfjarige f k f per stuk. INGEZONDEN. iprang. Woensdagavond trad alhier in het Gereformeerde kerkgebouw voor de i Afdeeling Sprang van het Ned. Werklieden- j verbond „Patrimonium" in openbare ver gadering mr. J. A. de Wilde van 's Graven- hage op, met het reeds aangekondigde onderwerp „De Roeping der Christelijke Arbeiders". Nadat deze vergadering op gebruikelijke wijze door haar eere-?oorzitter ds. P. van Een Hensdens Belang. 21 Februari 1911. Pas hersteld van een besmettelijke ziekte ligt een zwak kind te wachten op zonne warmte en lentelucht. Het bloedarm schepseltje kan in de muffe kamertjeslucht bij onvoldoende voeding en verpleging niet ontwikkelen. Het kind blijft mat en lusteloos, kwijnt weg en sterft. Het gaat dood bij gebrek aan krachten, of wordt Reuter seinde Donderdag uit Singa pore De Sultan van Riouw, die nu hier vertoeft, schrijft in een der bladen een protest tegen zijn afzetting. Hij zegt, dat de Nederlanders al jaren en jaren lang een politiek hebben gevolgd van geleidelijke beperking van zijn macht. De Red. van de N. R Ct. schrijft hierover: Den gewezen sultan van Riouw is het dan toch vergund geworden, naar Singapore te gaan. Hoewel hij de mede- deeling van zijne afzetting, naar luid van een ambtelijk bericht, heel kalm heeft opgenomen, en geen protest heeft geuit, gaat hij nu in een der bladen te Siugaoore verschijnende, verzet aantee- kenen tegen het zeker harde maar daar om nog niet onbillijke vonnis, dat over hem geveld is. Wij behoeven aan dit protest niet veel waarde te hechten. Inderdaad schroomt de N. I. regeering niet de macht van zelfbesturende inlandsche vorsten te beperken, als het blijkt, dat zij niet in het belang van land en volk regeeren. Zonder afdoende redenen grijpt zij echter niet in. Zeker is zij in haar recht als zij niet gedoogt dat een vazal blijken ge<ft het met de gesloten over eenkomst niet zoo heel nauw te nemen. Dat de sultan van Riouw dit moest ondervinden, heeft hij aan zichzelf te wijten: aan waarschuwingen heeft het niet ontbroken. Reuter seint uit Londen In het Lagerhuis heeft de unionist Viscount Volmer aan Sir Edward Grey, den minister van buitenlandsche zaken, gevraagd, of deze een verklaring zou afleggen van de opvatting der Engelsche regeering over den voorgestelden bouw van het fort bij Vlissingen en of de bestaande verdragen Engeland het recht geven in deze aangelegenheid tusschen- beide te komon. Het antwoord luidde, dat er geen aanleiding schijnt te bestaan voor een uiteenzetting van de opvatting der En gelsche regeering over maatregelen, die door een buitenlandsche regeering ge nomen worden ter verdediging harer eigen grenzen, voor zoover deze maat regelen van zuiver defensieven aard zijn. Indien eenig internationaal tractaat, internationale rechten of verplichtingen geschonden mochten zijn, zou deze kwes tie er een zijn, die vriendschappelijk door de bij het tractaat betrokken par-j tijen besproken moet worden, voordat een dezer er een meeniDg over kan uitspreken. Naar de D. G. verneemt, heeft de heer H. Nijland bij de justitie een klacht inged;eud met v roek tot ver volging van den schrijver van een in „Hollandsch Zuid Afrika" van 15 Dee. verschenen artikel over de bekende Ztiid-Afrikaansche Museum-kwestie. Naar aanleiding van die klacht is de schrijver, de heer Frederik Rompel, door de justitie te Dordrecht gehoord.1 In de Tweede Tu ndwarsstraat te Amsterdam, in de werkplaats van een rijwielhersteller, zijn valsche munten ontdekt. De vervaardiging van het valsche geld zou zijn geschied door een j jongen van 20 jaar en zijn zuster van 18 jaar. die zijn aangehouden. Bij de door een commissaris van polite gehoudeu huiszoeking zijn de gewone ingrediënten van valsche mun ters en nog eenig nagemaakt geld in beslag genomen. Er zijn guldens, dub beltjes en stuivers vervaardigdeenige stukken kunnen nog in omloop zijn. De namaak ia zeer slecht. Werkendam, van 10 tot 16 Febr. Ondertrouwd: Jacobus Gribbert Ma- rinus Hagethom, 30 j. en Elizabeth Schorer, 24 j. Getrouwd: S. Osinga, 25 j. en M. S. Gaij, 22 j. Geboren: Christiaan, z. v. A. Mout- haan en A. Zwets Joost, z. v. M. H. Mol en C. van Esch. Ingekomen van Almkerk, C. van Daalen de Werken ca., M. Bakken en Wed. L. Bras en zoonSteenbergen, C. var Boven Den Haag, M. Colijn. Vertrokken naar Rotterdam, P. C. Hoegee 's Gravenhage. C. P. Klop Almkerk, J. M. de Horn. Dewerken en Sleeuwijk van 10 tot 16 Febr. Ondertrouwd Bastiaan van Breu- gel 22 i. en Leonarda Frauciska Jean- netta de Peuter, 20 j. Dirk Moushouwer, 23 j. en Hendrika Schouten. 18 j. Geboren Hendrika Cornelia, d. v. P. G. de Jong en A. van Pelt. Ingekomen van Haarlemmermeer, H. Rietveld Velsen, H. A. Kuijk, Vertrokken naar Werkendam, Wed. L. Bras en zoon en M. BakkerBles- kensgraaf, J. van Burgel. PREDIKBEURTEN, 19 Februari. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. ds. Brouwer uit Genderen. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Geref. kerk, uit Heemstede. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. geen dienst en nm. 2 u. een predikaat. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Van Asch. Vm. H. Avondmaal. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Geref. kerk, nm. 2 u. ds. Zwiers van Raamsdonksveer. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, nm. 2 u. ds. Trillaard. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. N.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), nm. 2 u. ds, J. C. V. Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. G. H. de Jonge van Scharnegoutum. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. Want het is meermalen hij kinderen slechts een klein stukje zorg, dat hen van een bloeiende gezondheid, scheidt. Hun lichamelijke gesteldheid neigt tot volkomen overwinning van het kwaad, doch minder gunstige, uitwendige omstandigheden heiemmeren haar en nu blijft het verzwakte lichaam een gemakkelijke prooi voor allerlei secundaire ziekten en stoornissen Het is verwonderlijk met welk een kracht is een kind eenmaal onder gunstige omstandigheden gekomen dat weerstands vermogen klimt en de gezondheid weerkeert Zend het sukkelend kind, dat opgewekt heid noch eetlust heeft, eenige W9ken naar het zeestrand of naar de dennebosschen, verpleeg het goed, geef het zorg, leiding en algeheele luchtverandering, en ge zult het zien opbloeien als na langdurige droogte een plant bij malscnen regen. j Heusden, vm. 10 u. ds. Ruijsch van Dugteren. nm. 6 u. geen dienst. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G. J. v. d. Pol. Aalst, nm. 2 u. ds. Kieboom uit Zaltbommel. Geref. kerk vm. 9,30 u. leeskerk en nm. 2 u. ds. Davelaar. Aalburg, vm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. de heer Hoekendijk Babyloniénhroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijen, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, nm. 2 u. ds. Pannebakker uit Ne- derhemert. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, vm. 9,30 u. en nm. 1.30 u. ds. Dussenvm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, geen dienst. Gameren, vm. 9,30 en nm. 6,30 u. ds. Dekker, Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Genderen, nm. 2 u. ds. Hermanides uit B.-broek. Giessen, vm. 9.30 u. ds. Benders, 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 en nm. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Ruijsch van Dugteren uit Heusden. Nederhemert, Z.z. geen dienst. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijk, vm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmenvm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichem, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.a., vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius i du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2