Het Laad van Heusden en Allena, de Langstraat en de Bommelerwaard. L.VAN BLADEL Zonen, Sier- en VrncliteitÉen. J. ELEKAN, Ongevraagd Attest. Antwoord dato 16 Jan. 1911. Nieuw! Prachtige Bellen-Harmonika. Nieuw! Wed. W. ÏAA«SS, Bouwartikelen Gietwerken Stalen Balken enz. Jan Geertzen, Havenstraat 5 (nahü kt station) 's-Bosch. alten/ BIJVOEGSEL. Uitgever: L. J. VEERMAN, Heusden. No. 3024Zaterdag IS Februari Coöp. Stoomzuivelfabriek OP HOOP VAN ZEGE N", Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. Levering van Bouquetten, Kransen enz. F. J. Groeneveld. oom Hotel het Anker, RECHTSKUNDIG ADTISEUB, Zondags na 1 uur kantoor gesloten. voor Timmerlieden en Metselaars, met volledige garantie. VAN VOOR Dit blad verschijnt WOENSDAG en ZATERDAG. Abonnementsprijs: per 3 maandeu f 0.75, franco per post zender prijs verhooging. Afzonderlijke nummers 5 cent. 1911. Advertentiën van 16 regels 50 ct. Elke regel meer 71/ct. Groote letters naar plaatsruimte. Advertentiën worden tot Dinsdag- en Vrijdag middag 12 uur ingewacht. BUITENLAND. Te Landeshut, in Silezië, was een arbeider in een herberg op een feestelijke bijeenkomst aan het dansen. Tegen drie uur 's ochtends liep hij den tuin in en hing zich daar op. Men sneed hem bijtijds los, waarop de zelfmoordenaar naar de zaal terugkeerde en weer dapper mee- walste. Het schijnt, dat de neusbloedingen van koning Nicolaas van Montenegro niet zoo onschuldig zijn als men wel wil laten voorkomen. De Koning is zeer zwak en de familie is telegraphisch van den toestand op de hoogte gesteld. De Rijksdagcommissie voor de grond wet voor Elzas-Lotharingen, die, naar men weet, reeds besloten heeft, dat Elzas- Lotharingen een zelfstandige Bondsstaat moet worden, heeft thans eeD voorstel aangenomen, om aan het hoofd van dezen Bondsstaat een stadhouder te plaatsen, die op voorstel van den Bonds raad voor het leven door den Keizer benoemd zal worden en alleen bij be sluit van den Bondsraad ontslagen kan woxden. Voordat over dit voorstel gestemd werd, heeft de rijksregeering medege deeld, dat het voorstel in politiek en staatsrechtelijk opzicht punten bevat, waardoor het niet verwezenlijkt kan worden. Het beperkt de macht des Keizers tot de benoeming van een stad houder, waarop hij geen invloed meer heeft en die tegenover den Keizer niet verantwoordelijk is. Er zijn slechts twee mogelijkheden. Of men schept een soeverein gezag, dat onafhankelijk is van Keizer en rijk, en maakt Elzas-Lotharingen tot een zelfstandigen Bondsstaat, of Elzas-Lo tharingen blijft rijksland en dan is een verhouding tusschen Keizer en stad houder, die van de bestaande priucipeel verschilt, onmogelijk. De regeering blijft dus bij de grond slagen van het door haar ingediende ontwerp. De Lokal Anzeiger verneemt uit St Petersburg, dat te Zarizyn een enorme hongerstaking is afgekondigd. De ge- heele bevolking eener kerkelijke ge meente, duizenden mannen, vrouwen en kinderen, hebben zich met den monnik 1 Iliodor in een kerk opgesloten. Iliodor is de oorzaak van dit angstverwekkende verschijnsel. De heilige synode had ge last hem wegens zijn ophitsende preeken naar een verafgelegen klooster te ver bannen Zijn gemeente heeft nu besloten, om voor het geval, dat de synode haar beslissing niet zou intrekken, met Iliodor te sterven. In de gesloten kerk spelen zich verschrikkelijke tooneelen af, de hongerlijdende massa en vooral de kin deren lijden ontzettend. De bisschop van Toela is naar Zarizyn vertrokken om te pogen, verandering te brengen in den toestand. In een onderhoud met een mede werker van de Giornale d'ltalia heeft generaal Ricciotti Garibaldi bevestigd, dat hij een expeditie in Albanië voor bereidt. In Albanië, verzekerde de generaal, gebeuren in den laatsten tijd dingen die helaas niet bekend zijn in Europa. De Turken begaan alle moge lijke wreedheden tegenover de Albauee- zen, zoodat in het voorjaar zeer zeker een opstand zal uitbreken. Wanneer het eenmaal zoo ver is, zal generaal Garibaldi met zijn vrijwilligers ingrij pen. Nadere bizonderheden wilde hij begrijpelijkerwijs niet mededeeleu, zijn expeditie is geheel gereed, veel vrijwil ligers neemt hij niet mee. Albanië is geen land voor een groote troepenmacht dat was alles wat hij zeggen kon. Of de Italiaansche regeering zich niet tegen een dergelijke onderneming zou verzetten? Daar heeft zij het recht niet toe, oordeelde de generaal, evenmin als de Oosterijksche regeering. Sedert de ont moeting te Potsdam kan niet meer ontkend worden, dat een dergelijke expeditie gewenscht is en door de uit breiding van de Duitsche en Oosten- rij ksche vloot zullen de Germanen bin nenkort met macht opdringen op den Balkan. Om deze beweging tegen te gaan, is het van belang een kleinen Bilkanstaat te steunen en Albanië is bij uitstek geschikt om zich te verzetten tegen Oostenrijk. Is het niet de plicht van Italië de Albaneezen te helpen en hen te onttrekken aan het juk der Turken Volgens het Berl. Tageblatt, heerscht er op het oogenblik in Berlijn een hevige influenza-epidemie Er moeten tusschen de 12,000 en 14000 menschen ziek zijn. De door senator Neidthard ontdekte onregelmatigheden in het gemeente- beheer te St. Petersburg zullen mogelijk leiden tot een schandaal van grooten omvang. Tal van peisonen die algemeen gezien waren, moeten ernstig gecom promitteerd zijn. Velen moeten o. a. omkoopingsgelden hebben aangenomen van een industrieele firma te Warschau. L'Auto meldt, dat het banket, dat men Wijnmalen zou aanbieden, wegens de tentoonstelling in de feestzaal van de Automobielclub te Parijs is uitgesteld en dat de voorzitter van de Frausche Automobielclub daarom Woensdagmid dag het bedrag van den prijs aan Wijn malen overhandigd heeft. Reuter meldt, dat de kapitein van hetSpaansche schip Ollargan te Rouaan aan den Spaanschen consul een verhaal heeft gedaan, volgens welk een ander Spaansch schip, dat tegelijk met de Ollargan Rotterdam verlaten had, met man en muis vergaan zijn. Het verhaal zou het stoomschip Abanto betreffen, dat met zeventig menschen aan boord, op weg naar Bilbao was. De Kölnische Zeitung verneemt uit St. Petersburg„dat te Wladiwostok, dat tot dusver was vrijgebleven, vier geval len van pest zijn voorgekomen. Chinee- che spoorwegarbeiders uit Mantsjoerije komen iederen dag de stad binnen, zonder ontsmet te worden. Te Kwang-tsjeun-tsje komen dagelijks 200 sterfgevallen voor. Men beweert, dat de staarten der aan pest overleden Chineezen worden afgesneden en aan Engelsche haarfabrikanten worden ver kocht. In de Kirgiezensteppe van een gou vernement Astrakan en in zes plaatsen tusschen de Wolga- en de Oeralrivier, zijn van 4 tot 8 Februari 30 personen aan pest gestorven. Reuter verneemt dat aan Engeland Frankrijken Japan officieel mededeeling is gedaan van het voornemen der Rus sische regeering, om een betooging tegen China te houden met het oog op de noodzakelijkheid waarin de Russische regeering verkeert om haar, bij verdrag vastgestelde rechten te handhaven. Het plan schijnt te zijn om de betoo ging door het zenden van troepen over de Russische grens te doen plaats heb ben. Het zal echter vermoedelijk van de houding der Chineezen afhangen, welke deze troepenbeweging precies zal zijn. BINNENLAND. In ziekelijken en zeer vervuilden toestand is in een der gasthuizen te Amsterdam een bejaarde vrouw opge nomen, in wier woning werden gevon den verschillende gouden en zilveren voorwerpen, ruim f 2200, een spaarbank boekje, waarop ruim f 800, alsmede 32 vervallen muntbiljetten van f 10. De vrouw leefde zeer gierig, werd door het gem. armbestuur ondersteund, kreeg nu en dan voedsel van haar buren en moet bovendien nog een pensioen hebben van een paaatschappij te Amsterdam. Te Helium (Gr.) is de 14-jarige zoon van den molenaar Klimp tusschen de draaiende maalsteenen geraakt en ver pletterd. Woensdagavond, 10 minuten voor 6 deed de vlieger Bussel op de Molen heide zijn derde en laatste brevetvlucht, welke door de reeds ingevallen duister nis tot een levensgevaarlijken, doch goed volbrachten tocht werd. Reeds drie leerlingen van de vlieg- school op de Molenheide zijn nu dus gebreveteerd, n. 1. Mulder, Bakker en Bussel. Dinsdagavond is te Asperen brand in een woning in het Gasthuisstraatje ont staan. Het vuur, aangewakkerd door den tamelijk sterken wind, deelde zich al spoedig mede aan de belendende per ceelen, zoodat weldra in brand stonden de huizen van G. Boet, P. Verwaay, wed. D Kleyn, J. J. Kleppe eD P. Duizer, welke woningen alle met stroo gedekt waren. Ook een hooiberg en een klein bergje van laatstgenoemde werden aan getast. Tot overmaat van ramp brak bij het blusschiugswerk de zuiger van de spuit, zoodat men tegen het vuur machteloos stond; ruim 10 uur kwamen de brand weer van Leerdam en die van Heukelom aanrukken en nu kon men den brand beperken tot de bovengenoemde wo ningen, die alle in asch gelegd werden. Alleen het met pannen gedekte voorhuis van den heer P. Duizer bleef staan. Een paard en eenige kippen kwamen om. Niet alles schijnt verzekerd te zijn. Er wordt bericht, dat de nachtbooten der maatschappij Zeeland te beginnen met 1 Mei niet meer Queensborough, maar Folkstone zullen aandoen, waar door de reis van Londen naar Keulen en Berlijn met 2 uren en naar Hamburg 2'/s uur zal bekort worden. Op een schriftelijke verklaring van getuigen heeft de directie van de Neder- landsche Bank aan De Krieger, te Drumpt, van wien onlangs door een geit een bankbiljet van f 25 werd ver slonden, een nieuw biljet toegezonden. Van een goederentrein is Donderdag avond even voor het station Zeven bergen een wagen ontspoord. De rem mer A. J. S., uit Roosendaal, welke op dezen wagen zat, viel bij het zwaaien met de vlag eraf, waarbij hij met het hoofd tegen een paal terecht kwam en diepe wonden aan zijn hoofd opliep. Daar hij ook inwendig zwaar gekneusd was, mocht hij niet vervoerd worden en wordt nu verpleegd in het zieken huis. De materieele schade is zeer groot De treinenloop ondervond gedurende een paar uur vertraging. De Russische landverhuizers die het stoomschip Volturno uit New-York te Rotterdam heeft aangebracht, zijn onder toezicht der politie aan boord gebleven. De politie aldaar ontving bericht, dat de landraad te Bentheim geen genoegen meer neemt met de consulaire passen, ten behoeve van deze landverhuizers, door den vice-consul van Rusland te dezer stede, afgegeven. De Russische land verhuizers moeten voortaan voorzien zijn van gouvemementspassen, afgege ven door de Russische regeering, willen zij de Pruisische grens bij Bentheim kunnen passeeren. ADVERTENTIEN. Geiideren. ItOTGB. »4 Gerechtigd tot hot voeren van het Hffk%SiO<crmerk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.55 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen rembours door geheel Nederland. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, anders billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. Hiermede worden allen, die iets verschuldigd zijn aan den ondergeteekende, aangemaand. bij hem of bij Mej. de Wed. D. BOGERS Groeneveld te Werkendam, limine vtiiikelftcliiilden Ie betalen vóór of op 15 Maart aanstaande, daar ze anders gerechtelijk zullen worden inge vorderd. Café en Uitspanning, KANTOOR VAN Adviezen in alle zaken van rechts kundigen aard. Behandeling van alle voorkomende Rechtszaken, zoowel bij Rechtbank als bij Kantongerecht, innen van Schuld vorderingen aanbieden van oilder- haiidsche accoorden, maken van Contracten enz. enz. Vluxse en prompte afwerklna. IBiliyke Conditiën. N.B. Bij niet inkomen der schuldvorde ringen in der minne, worden jgeen kos ten in rekening gebracht. 8 0 gulden op. .Lijnzaad koekjes met suiker. 100.000 Kilo per dag. HEINR. U H R, WAALWIJK. Groote verscheidenheid in: Nederlandsch-, Fransch-, Duitsch-, Engelach- en Amerikaansch Fabrikaat. Vooi'decligst adres voor Almkerk, 11 Februari 1911. voorheen Jan de Leeuw, St. JANSS1RAAT, 's BOSCH. Iuterc. Telef. 436. 3 minuten van Station, komende de brag over rechts. Remise voor Automobielen. WelEd. Heeren, Iloe komt het toch dat de Bertels Lijn zaadkoekjes thans zoo ongeregeld aankomen Ik had een VAARS er mede gebracht op 27 Liter melk en een Kalf met dezelfde melk gefokt bracht op scherp 10 weken leeftijd Een resultaat nog nooit eerder verkregen ik heb Uwe Koekjes door tusschenkomst van Kerkhof te Bemmel. Wilt U mij ook opgeven volledig rantsoen voor melkkoeien, hoeveel kilo zij moeten hebben. Hoogachtend, w. g. Th. BERGMANS. Bemmel, bij Nijmegen, 15 Januari 1911. Mijnheer, Wij ontvingen Uwe briefkaart van gis teren en zagen daaruit gaarne, dat ook U zulke prachtige resultaten heeft verkregen met onze Be vraag hierna is dan ook zoo groot, dat, ofschoon wij 40.000 Kilo per dag fabriceeren, niet aan alle aanvragen kunnen voldoen. Wij vergrooten onze fabriek echter aanmerkelijk en zullen onze productie brengen op Aan den Heer Kerkhof te Bemmel hebben wij Vrijdag wederom afgezonden en zullen hem voortaan geregeld leveren. U kunt dus bij hem thans wedtrr bekomen. Wij zenden U een boekjewaarin op^ blz 12 de voeden antsoenen voor melkkoeien zijn aangegeven, bij een melkopbrengst van 5, 10, 15, 20, 25 en 30 Liter per dag. Wanneer U meer zulke boekjes wenscht voor Veehouders in Uwe streek, die hier mede hun voordeel kunnen doen, zullen wij U die gaarne toezenden. Hoogachtend, p. proc. BERTELS LIJNKOEK- en MEELFABRIEK „1)E HINDE", w. g. Mr. R. A. II. Bertels. Als merkwaardige nieuw heid heeft deze Harmonika 2 harmonlsoh klinkende bel len, welks tonen nauwkeurig met de muziek stemmen De bellen kunnen naar verkie zing alléén, als ook in bege leiding met de bassen afzon derlijk aangeslagen worden, waardoor de heerlijkste mu ziek ontstaat. Dit instrument is buitengewoon fraai be werkt en rijk beschilderd, en heeft 10 toetsen en twee- korige, sterke muziek. De balg is zeer wijd uitrekbaar en met# hoekbeschermers voorzien. -:- Grootte 35 c.M. Alles nauwkeurig naar af beelding. Prijs slechts 4 Gld. School voor zelf onderricht gratis. Op aan vrage wordt ook gaarne een uitvoerige Catalogus van alle soorten Muziekinstrumenten gratis en franco toegezon den door Groothandel in Muziekinstrumenten, ARNHEM No. 56

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5