Milstein tegen de zeven overige be klaagden zal getuigen. SPIrtHiselilb lleiiw*. Heusden, 25 Febr. Op de scheepswerf alhier is alles in vollen gang. Het eene vaartuig is nog niet afge leverd of voor anderen wordt weder de kiel gelegd. „Rijn en Maas" krijgt een goeden naam en gunstige bekendheid. De conservenfabriek nadert met rassche schreden hare voltooiing. We stellen ons voor, dat ze reeds druk in werking zal zijn, vóór de doperwtjes rijp zijn. De bevolking op 1 Jan. 1910 waa als volgt: 869 mannelijke, 983 vrouwelijke, samen 1852 inwoners. Gevestigd: in 1910: 71 ra. en 115 vr., samen 186; Geboren: 28 ra. en 23 vr., samen 51Vertrokken 84 m. en 109 vr., samen 193; Overleden: 19 m. en 16 vr., samen 35. De bevolking ging dus vooruit 9 personen en was 1 Jan. 1.1. 1861 inwoners. Huwelijken gesloten 8, huwelijksaangif ten 6 en huwelijksafkondigingen 28. De heer A. C. Bos te Egmond aan Zee, lid van het Dagelij ksch Bestuur van ge noemde koloniën, hield Dinsdagavond in de zaal „Concordia" een propaganda-avond voor bedoeld genootschap. Een dertigtal personen, waaronder een groot aantal dames, had aan de oproeping gehoor gegeven. Uit zijne belangrijke mededeelingen ver namen we o. m., dat in de jare 1873 een predikant te Zurich het eerst op het idéé was gekomen, om kinderen in de vacantie naar buiten te zenden. Zelf van een dorp naar de stad gekomen, had hij bemerkt, dat zijne kinderen in gezondheid afnamen. Slechts weder enkele vacantieweken in zijne vorige standplaats, kregen ze de frissche kleur terug en herstelden volkomen. Dit bracht hem op de gedachte ziekelijke kin deren naar buiten te zenden, hetgeen echter, om de kosten, slechts in geringen getale kon geschieden. Dezelfde gedachte werd ook naar hier overgebracht en vond dappere verdedigers in dr. Coronel, mr. Kerdijk en mr. Zwarten dijk, tot op het einde der vorige eeuw het Nederl. Onderw.genootschap de zaak ter hand nam. Na enkele jaren van voorbe reiding had in 1905 de eerste uitzending plaats van 31 kinderen (zoowel jongens als meisjes), in 1906 waren er 261, in 1907 550, in 1908 860, in 1909 1270 en in 1910 1503 kinderen. We zagen de portretten van in- en uit gaande kinderen der kolonie, die een zeer groot verschil aantoonden. Honderden ge vallen van tuberculose worden in de kolo niën in de klem gesmoord. De koloniehuizen beantwoorden aan alle sanitaire eischen en de kinderen leeren zich aan orde gewennen, die ze later met zich naar het gezin terug nemen. We gelooven reeds genoeg gèzegd te heb ben, om het nut der koloniën aan te duiden en ook de vergaderden waren daarvan zoo zeer doordrongen, dat op eene daartoe ge dane aansporing allengeen enkele uitge zonderd, als leden toetraden. Een succes, dat men zeker vooraf niet had durven ver wachten. Aangezien bijna overal de departements- besturen uit dames bestaan, werden de dames uitgenoodigd om zelf een bestuur te kiezen, waarvoor ieder een stembiljet ontving. De uitslag was, dat gekozen werden de volgende dames (in alphab. volgorde), die allen de functie aannamen, n.l. mevrouw De Haan, mevrouw Hilwig, mevrouw Oer- lemans, allen uit Heusden, mejuffr. Vogel uit Eethen en mejuffr. Weeda uit Veen. We wenschen het nieuwe comité gaarne het beste gevolg toe, ook, als het in de eerste plaats zal beginnen het ledental uit te breiden. De zaak zelve heeft nooit tegenstanders gehad en zal ze nimmer hebben. Ieder is er van overtuigd, dat vele kleinen behoefte hebben aan datgene, wat de ouders zeniet kunnen verschaffenfrissche lucht, gezonde woning en goede voeding. De bewijzen zijn geleverd, dat „een tijdje in de weide" ook maanden daarna nog gunstig blijft werken. Dinsdagavond trad in de Chr. school alhier, op de heer H. Pollema, lid der Tweede Kamer, na inge leid te zijn door den heer H. W. Knol, voorz. der antirev. kiesvereeniging. De heer Pollema gaf zijn blijdschap te kennen, dat er in deze streek pogingen werden aangewend tot verkrijging van betere verkeersmiddelen, waarna hij de verdediging des lands besprak en als strenge eisch stelde, dat de eenmaal verkregen vrijheid verdedigd moest worden, voor zoover wij daartoe bij machte zijn. Verder behandelde hij 't verschil van beginselen en den strijd tusschen geloof en ongeloof. De spreker had een talrijk en aandachtig gehoor. De Voorz. was de tolk der vergaderden toen hij den spreker dank zeide voor het gesprokene. Woensdagmorgen maakten eenigen gebruik van de gelegen heid hun geboden om hun afgevaardigde in 's Lands Raadzaal over diverse belangen te spreken (o. a. de Kringwet, het Sleeu- wijksche veer enz. De heer A. Duval, klerk aan het post en telegraafkantoor te Geldermalsen, is tijdelijk belast met de waarneming van het postkantoor te Werkendam. Tot dusver was de kruin van de kade, voor zoover ze binnen de kom der gemeente ligt, in onderhoud bij de gemeente. De Kade zelf is eigendom van den Ver- voornepolder. Aangezien het bestraten en begrinden van de kade tot dusver inééns nooit zulke groote uitgaven vorderden, werd er Liet aangedacht om metgemelden polder een goed omschreven overeenkomst te sluiten, die de rechten en verplichtingen van beide partijen bevatte. Nu de Kade geheel zal bestraat worden, voor zoover de kom strekt, en bij eventueel verhoogen der kade door den polder, die straat geheel Op een interpellatie van den heer C. J. Visser over de verordening inzake verkapte bedelarij, deelde de Burgemeester mede, dat sinds het bestaan der verordening 17 vergunningen tot venten waren gegeven, terwijl er 1 bekeuring had plaats gehad. De Nutslezing van den heer en mevr. Bigot is vastgesteld op 3 Maart a.s. Door den gemeenteraad van Sleeu- wijk en deWerken is besloten onze dorps- gen oo te mej. W. Kieboom, op wachtgeld te stellen. Almkerk. Als leden van den raad dezer gemeente zijn dit jaar aan de beurt van aftreding de heeren A. de Jong Czn., C. Koekkoek en P. Walraven. Ca polio Donderdagavond j.l. gaf het fanfaregezelscbap „Sirena" uit Vrijhoeven- Cappel in de zaal van L. F. van Dongen alhier haar tweede winteruitvoering, die alleszins geslaagd mag heeten. De zaal was flink bezet. Het programma dat een 8-tal muzieknummers bevatte werd op voortref felijke wijze afgewerkt; waarlijk, er moet van de fanfare met haren bekwamen direc teur getuigd worden, dat ze met zeer veel kans op succes zich naar concoursen kan begeven. Het duo de Bout, komieken te Dongen, wisten met hun verschillende scène3 de lachspieren van het publiek telkens zoo in beweging te brengen, dat er aan het applaus na elk stuk schier geen einde scheen te komen. Vooral „Hans Pimpelmees op Au- dient e" en „Wij Boertjes van 'tdorp" vielen zeer in den smaak bij het publiek. Zelfs zag het publiek de „de Bout's" zoo gaarne verschijnen, dat ze op verzoek nog eenige extra nummers ten gehoore gaven. Ook de heer L. van der Weijden, pianist te Dongen, bleek berekend voor zijn taak *e zijn. Op aangename wijze bespeelde hij telkens zijn instrument. Na afloop ging het publiek, de fanfare, de komieken en de pianist een tot weerziens toewenschende, hoogst voldaan huiswaarts. Blijkbaar aangelokt door het prach tige spelen der werkende leden van de rederijkerskamer „Vriendentrouw" alhier, hebben zich enkele personen opgegeven om mede als werkend lid werkzaam te zijn. Dat zij nog meer moge bloeien is onzen wensch. Ook zij verschaffen genoegelijke avonden. 'S Ciira veitioer Door den krachti- gen wind woei Woensdag een koopman in matten van uit Kaatsheuvel op den weg van hier naar Waspik met zijn last in de Vaart. Een hem vergezellend collega moest hem tehulp komen. ISerwfjiien. Zondagmiddag wilde de dochter van den predikant der Ger. gem. even na de godsdienstoefening in het kerk gebouw. Zoodra zij de deuren geopend had moest ze terug, daar rook en vlammen haar verhinderden binnen te gaan. De sto ven achter in 't gebouw stonden in brand en zoo niet spoedig hulp was opgedaagd zou het gebouw een wisse prooi der vlam men geworden zijn. Meeuwen. Als bijzonderheid kan worden vermeld, dat dezer dagendoorden landbouwer P. de Raad alhier een varken is geslacht dat ongeveer 500 pond schoon aan den haak woog. Op Maandag 6 Maart zal, naar wij vernemeD, de tuinbouwcursus, die dezen winter alhier onder leiding van den heer Witteveen uit Dussen werd gegeven, worden gesloten. Bij die sluiting zal o. m. tegen woordig zijn de heer Camman, Rijkstuin- bouwleeraar te Breda. Mederhemert Door den commis sionair, den heer A. Bakker alhier zijn te Ammerzoden, Well en Dellewijnen eenige wagons aardappelen opgekocht tegen f2,35 per H.L. Deze aardappelen moeten aan het station te Hedel geleverd worden met bestemming naar Duitschland. Woensdag tijdens een hevigen storm brak plotseling de staaldraad van de ijzeren veerpont. Doordat.de veerlui, de gebroeders Smits, direct bij de hand waren, dreef de pont niet ver weg en ondervond de veerdienst na herstelling van den kabel weinig ver traging. Tegen een 12-tal ingezetenen alhier is proces-verbaal opgemaakt wegens onvol doende aangifte van stookplaatsen. Velen verkeerden in de meening, dat de z. g. fornuispotten, waarin veevoeder gekookt wordt, maar die ook tot huishoudelijk gebruik dienen, niet belastbaar zijn. Nieuwendjjk. Woensdagavond nam de knecht van bakker B. 'n gedwongen bad in den vollen boezem. Hij slaagde er in zich uit het Diep vlak bij de heul op te halen. Hoe gevaarlijk het is op een kruispunt zonder te bellen hard te fietsen, ondervond de slager L van B. van Werkendam en mej. G. K. alhier. Dinsdagmiddag botsten zij by de Beurs op zoo'n harde manier tegen elkaar, dat beiden op minder zachte wijze op den grond terecht kwamen. De heer A. Walraven, molenaar alhier, geraakte Donderdagmorgen met 3 vingers tusschen een paar molensteenen. Gelukkig voor de getroffene liep dit ongeluk nog betrekkelijk goed af, de vingers waren wel hevig ontzet, maar blijvende gevolgen zal het niet hebben. Raamsdonk. Verleden Dinsdag werd onze gemeente bezocht door een „heer" van Duitsche afkomst, die met een z.g. Hollandschen bediende en een kruier, de bewoners goede linnen handdoeken te koop aanbood voor den fabelachtig lagen prijs van 4 cent. Een legio dozijnen van deze doeken werden door onze geen kwaad ver moedende dorpsgenoten besteld doch de levering, bepaald op den volgenden dag bleef overal achterwege, zoodat ailen de dupe zijn geworden van dit nieuwe surro gaat van oplichters. Quasi Perzische tapijten werden door den hoofdman van het trio te koop aangeboden voor 100 mark, terwijl zijn Hollandsche bediende den kooplustigen in 't oor fluisterde „Biedt maar eens f 20, ze moeten toch weg." Een inwoner van Waspik kocht van de heeren een op 't od£ flink tapijt voor f 13, doch de toekomst zal moeten uitmaken, of dit kleed al of niet van dezelfde kwaliteit is als zijn fijne leve ranciers. Men wachtte zich voor het schoone drietal en bestelle geen handdoeken, want men maakte zich slechts blij met een doode musch. Het dorscben met den vlegel zal hier over eenigen tijd wel uit de mode zijn. Verscheidene landbouwersin deze gemeente zijn zoo verstandig in hunne schuur eenen motor te plaatsen, gedreven door de goed- koope beweegkrachten der Electrische Cen trale en bij den heer Van Beek te Made en Drimmelen eene mooie, soliede dorsch- machine te bestellen, waardoor men* ver krijgt méér werk voor minder loon in korter tijd. Donderdagmiddag brak er een kleine binnenbrand uit bij C. Oomen op De Bergen. Door de ijlings toegeschoten buren werd de brand gebluscht. Door den minder so- lieden schoorsteen had het hout van den zolder vlam gevat. Ramnsdoiiksveer. Deze week werden alhier door de Kon. Marechaussees een drietal verlof houders verbaliseerd wegens het tappen van sterken drank. *SIeeuwUk. Naar wij vernemen zal de zangvereeniging „Looft den Heere" alhier Woensdag 1 Maart a.s. in de Chr. school hare 2de uitvoering geven. Naar men uit goede bron verneemt, zal op Maandag den 27sten Februari, des namiddags om 2 ure, in de raadzaal van het gemeentehuis alhier een vergadering plaats hebben door de commissie voor de totstandkoming eener overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer en de genoo- digden. Het volgende onderwerp zal dan ter behandeling gebracht wordenDe verder te nemen maatregelen ter bevordering van de totstandkoming eener overbrugging van de Bergsche Maas te Keizersveer". Sprang. Door de afd. „Patrimonium" alhier is besloten adhaeaie te betuigen aan het adres van de afd. Amersfoort waarin bij de Tweede Kamer der Staten-Generaal wordt aangedrongen op spoedige tot stand- koming van sociale wetten. In de vacacture, ontstaan door het ontslag nemen van mej. C. Dorrenboom, als brievengaarder, is als zoodanig met ingang van 16 Maart benoemd de heer F. Maat alhier. Arlj hoeven €appcl. In de plaats van Mej. C. J. Steg wee, die naar Amster dam vertrok, is tijdelijk aan de bijzondere school te Loonschendijk benoemd Mej. A. Ouderland te Gorinchem. W||k. In verband met de opgerichte conservefabriek te Heusden hebben ver scheidene landbouwers besloten een groot gedeelte van hun land gereed te maken voor den groententeelt. Het is te hopen, dat dit voorbeeld tot, navolging zal prikkelen. Uit Opijnen wordt geschreven: Herhaalde malen hadden de Woudrichem- sche visschers Zaterdag j.l. de zegen tusschen de kribben uitgezet zonder iets te vangen, zoodat zij besloten het visschen te staken. Een vak tusschen twee kribben was nog wel niet afgevischt, maar dat was zoo moeilijk, dat er bijna nooit tusschen gevischt werd, daar het gevaarlijk was voor de netten enz. Er werd beraadslaagd en besloten de netten uit te zetten. Toen zij deze weer op wilden halen, ontdekten zij al spoedig, dat dit met groote moeilijkheden gepaard ging. De een dacht: het net zit vast; een ander: er zit misschien een stuk van een vroeger gezonken schip in. Men ging met een roeiboot onder zoeken, wat daarvan de oorzaak was, en o wonder! het net was zoo vol visch, dat zij er dadelijk toe moesten besluiten het aan den wal te halen. Volgens hun eigen opgaaf be droeg de vangst meer dan 1200 pond bliek, snoek, baars, enz. Zoodat ook deze weer tot de ervaring kwamen dat de aanhouder wint, en dat, waar men het mitste van ver wacht, somtijds de beste resultaten oplevert. Biiiiieitltutid. De Etoile Beige meldt: „Wij vernemen van bevoegde zijde, dat, tengevolge van een geschil, ontstaan tusschen den (Belgischen) minister van openbare werken en de Nederlandsche firma, aan welke sedeit jaren de werken tot onderhoud van de haven van Ant werpen waren opgedragen, het contract met deze firma met ingang van 1 Maart ontbonden is. De kosten dezer werken hebben over de laatste achttien jaar 22 millioen frank bedragen. Voor het vervolg zal er voor deze werken een openbare inschrijving ge houden worden, waardoor de Belgische aannemers gelegenheid zullen krijgen mede te dingen." Eergisteren hebben dieven te Rotter dam weer een brutaal stukje uitgehaald. Aan paal 8 in de Maashaven aldaar ligt in lossing het met graan geladen stoomschip Schivenau. Des morgens kwamen daar aan boord zes mannen, die zich gedroegen alsof zij deel uit maakten van het werkvolk bij de lossing werkzaam. Eenigen tijd later verlieten deze mannen het schip, elk met een zak tarwe op den rug, en eerst nadat zij goed wel verdwenen waren, kwam men tot de ontdekking, dat zij aan boord niets te maken en de tarwe gestolen hadden. Dinsdagmorgen om 6 uur was zekere Hendrik ^Gebuis, varensgezel en onge veer 23 jaar oud, de duinen tusschen Katwijk en Noordwijk, meer bekend binder den naam van Noordsche duinen, ingegaan om konynen te delven. Hij was 's middags nog niet teruggekeerd. Na veel zoeken vond zijn broeder hem met nog slechts een gedeelte v..n zijne beenen boven den grond. Bij het graven had hij zich tamelijk ver in 't afgegraven hol begeven, toen de laag grond boven hem is ingestort, zoodat hij zich niet meer kon bewegen en zoodoende is gestikt. Dadelijk werden pogingen in 't werk gesteld om hem I03 te graven, wat na veel moeite gelukte. Het slachtoffer was verloofd en zou dezeu zomer gaan trouwen. Naar het Volk meldt, hebben Dins dagmorgen de werklieden aan de Hem- brug, toen hun bevolen werd met de bewerking van de kwiksas te beginnen, geweigerd aan de machines plaats te nemen. Als 28-jarig meisje raakte vrouw Jac. van Gessel te Tiel door schrik het spraak vermogen kwijt. Geen geneeskundige hulp baatte; maar Dinsdag, na 12jaar, is de spraak teruggekeerd. Te Enschedé is Dinsdagavond bij de 2de viaduct de 29-jarige vrouw van den arbeider K., die met haar 8-jarig doch tertje aan de hand, de spoorlijn Ensche dé Boekelo wilde oversteken, niettegen staande de overweg gesloten was, door den trein aangereden en met een diepe wonde aan het voorhoofd bewusteloos opgenomen. Het kind bleef ongedeerd. De toestand van de vrouw is ernstiger dan aanvankelijk werd gedacht. Te Nijmegen is bij het rangeeren van goederenwagens van de Nijmeeg- sche tram, de conducteur K er tusschen geraakt. Zijn borst werd ingedrukt en hij was onmiddellijk dood. De overledene was gehuwd en had drie kinderen. Woensdagmorgen brachten twee ser geants uit Amsterdam een deserteur naar Leeuwarden over. Te Sneek aan gekomen, lieten de bewakers den ge vangene gelegenheid, zich eenoogenblik te verwijderen. Onderwijl bemerkten de sergeants, dat de trein zich weer in beweging wilde zetten. Zonder om den hun toevertrouwden deserteur te denken, haastten zij zich, weer in den trein te komen, die met hen weg reed, den gevangene achterlatende. Als vervolg op dit bericht kan de L. Ct. meedeelen, dat de deserteur nog dezelfden dag door de politie te Sneek naar Leeuwarden is gebracht. De man was trouwens niet van plan geweest voor de tweede maal te deserteeren. Onder de gemeente Lierop (N.-B.) heeft een verwoed gevecht plaats gehad, tusschen twee jachtopzieners uit Hel mond, en drie stroopers. De opzieners overrompelden de stroo pers, en hielden er ieder een vast, de derde ontsnapte; met de twee gearre steerden werd meer dan een half uur geworsteld Ten slotte liet de eene op ziener zijn arrestant los, daar zijn col lega hem ter hulp riep, zoodat ook de tweede strooper ontkwam, doch de derde werd met behulp van den toegesnelden opziener overmand Het tooneel van den strijd was des anderen daags nog te herkennen, aan den omgewoelden en vertreden grond. De opzichters liepen nog al wat builen en schrammen op, tengevolge van toegebrachte slagen en schoppen. Men meldt uit Helden (L.) aan de „N. Venl. Ct." het volgende: Een ware ratteuplaag schijnt tegen woordig te heerschen. Ter illustratie hoe driest en in welke massa de langstaarten soms optreden het volgende: De vrouw van den landbouwer H. was voor een paar weken bezig met 't vee te voederen, toen zij op eens door de akelige dieren letterlijk aange vallen werd. Zij riep om hulp en dade lijk schoot haar man toe om met be hulp van een paar voorbijgangers op hunne beurt aanvallend op te treden. Na den slag werden de gesneuvelden geteld en toen bleek, dat er 85 (een mand vol) rattenlijken begraven konden worden. De ex-gemeente-veldwachter R. van der Meulen, te Gorssel, die ongevraagd ontslagen is en die bedankt heeft voor de f 100, die de gemeenteraad hem onder zoo bijzondere voorwaarden wilde toekennen is thans officieel candidaat gesteld voor den Gorsselschen gemeen teraad, (vacature-wethouder Valkman). Tegenover hem staat dr. J. van der Hoeven, arts te Eefde. De stemming zal 1 Maart plaats hebben. lIcéiitzttlieB. Donderdag is voor het gerechtshof te Amsterdam in hooger beroep behan deld de zaak tegen J. J. B„ oud 63 iaar kantoorbediende te Hoorn, thaus gedetineerd te Alkmaar, door de recht bank aldaar bij vonnis van 13 Dec. j.l. veroordeeld tot 15 jaar gevangenisstraf (de eisch luidde levenslang). Van dit vonnis was het O. M. in hooger beroep gegaan. Thans werd weer levenslange gevan genisstraf geëischt. Uitspraak 9 Maart a.s. liet Op. Min. bij het Gerechtshof te Arnhem, heeft tegen G. v. d. L., ar beider te Poaderoyen, wegens poging tot doodslag op den veldwachter W., te Aalst, 5 jaar; en tegen J. v. d. P., te Nederhemert, wegens opruiing tot doodslag, 1 jaar gevangenisstraf geëischt.. PREDIIillEURTE\ 26 Februari. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 5.30 u. leeskerk. Geref. kerk (Putterstraat) nm. 5.30 u. ds. Laatsman. Geref. kerk A, vm. 9.30 u. en nm. 6 u. ds. Rispens. Geref. kerk B, vm. 9.30 en nm. 6 u. lezen. Geref. kerk, Geref. kerk, geen dienst. ds. Rennes. Chr. Geref. Kerk, vm. 9,30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk vm. 9,30 en nm. 2 u. ds. Vonk. Geref. kerk vm. 9.30 u. en nm. 1.30 u. ds. Brouwer. 's Gravemoer, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. E. J. H. van Leeuwen. Geref. kerk, vm. 9.30 u ds. A. Brummelkamp uit Vrijhoeven- Cappel en nm. 2.30 u. leeskerk. Chr. geref. kerk, vm. 9.30 en nm. 2.30 u. ds. G. Klumper. Heesbeen, geen dienst. N.z. nm. 2 u. ds. Pannebakker. Nieuwendijk, Geref. kerk vm. 9,30 ds. Goed- bloed en nm. 2 u. leeskerk. Pouderoijenvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Smits. Raamsdonk, (dorp), nm. 2 u. ds. J. C. "V. Meischke. Meischke. Geref. kerk vm. 9,30 u. en nm. 2 u. ds. P. H. de Jonge. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. leeskerk. Geref. kerk, geen opgaaf. W. F. Gobius du Sart. H.H. Correspondenten worden Ihsség? beleefd verzocht de Predikbeurten vooral juist en tijdig in te zenden. tturseriUke Ktttud. Werkendam, van 17 tot 23 Febr. Geboren: Teuntje, d. v. A. J. Pot ters en E. E. Baggerman; Christina, d. v. P. A. van den Scheer en J. C. W. Offerhaus; Adriana Pieternella, d. v. G. Visser en B. T. van der Stelt. Vertrokken naar Lekkerkerk, Wed. J. Verwoerd en dochter. Ingekomen van 's-Gravenhage, M. den Dunnen. Almkerk, van 1 tot 15 Febr. Ondertrouwd: A. N. V. v. d. Be6k, 32 j. en W. Vink, 23 j. Getrouwd W. v. d. Water, 27 j. en J. Wij nans, 24 j. Geboren Cornelia, d. v. W. Romijn en M. Daim; Adriaan Laurens, z. v. L. van Berkel en A. v. Zoest; Netta, d. v. P. v. Breugel en H. Versteeg Gezondheidskoloni'én voor Kinderen. zou worden vernield, wat veel kosten zou mede breDgen, ze weer in orde te maken, besloot de Raad Woensdag 1.1. niet tot be straten over te gaan aleer het een en ander nader met den polder is geregeld en werd aan B. en W. opgedragen met het bestuur van Vervoornepolder in overleg te treden. Heusdenvm. 10 u. en nm. 6 u. ds. Ruijsch van Dugteren. Werkendamvm. 9.30 en nm. 6 u. ds. G J. v. d. Pol. Aalst, vm. 9.30 u. ds. Keck van Zuilichem. Geref. kerk vm. 9,30 u. ds. Davelaar eo nm. 2 u. leeskerk. Aalburgvm. 9,30 u. ds. Trillaard. Almkerk, vm. 9.30 en nm. 2 u. Dr. Montijn. Geref. kerk vm. 9.en nm. 2 u. ds. Bosch. Andel, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. v. d. Put. Baardwijk, vm. 10,u. ds. Louwe Kooij- mans. Babyloniènbroek, vm. 9.30 u. ds. Hermanides. Besoijenvm. 10 en nm. 2 u. ds. Dierkens. Brakel, vm. 9,30 u. ds. Dekker uit Gameren. Capelle, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. J. Ruijsch. Geref. kerk vm. 9.30 u. geen dienst en nm. 2 u. ds. A. Brummelkamp. (Loonschedijk) vm. 9,30 u. geen dienst en nm. 2 u. ds. Lans uit Doeveren. Doeveren, vm. 9.30 u. ds. Lans. Drunenvm. 10 u. ds. van der Hoff. Drongelen, nm. 1.30 u. ds. Van Asch. Drimmelenvm. 10 u. ds. J. B. C. Schuuring. Dussen, vm. 9.30 u. ds. Van Stein Callenfels. Geref. kerk vm. 9,en nm. 2 u. Eethen, vm. 9.30 u. ds. Van Asch. Gameren, vm. 9,30 u. lezing en nm. 6,30 u. ds. Dekker. Genderen, nm. 2 u. ds. Van Stein Callen fels van Dussen. Giessen, nm. 2 u. ds. Benders. Herpt, geen dienst. Loevestein, geen dienst. Meeuwen, nm. 2 u. ds. Trillaard uit Aalburg. Geref. kerk vm. 9.30 en nm. 2 u. de heer A. Oost. Nederhemert, Z.z. vm. 10 u. ds. Pannebakker. Raamsdonkveer, vm. 9,30 u. ds. J. C. V. van. Rijswijk, nm. 2,u. ds. Benders. Sleeuwijk, v m. 9.30 u. ds. H. Visch. Sprang, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. P. van Toorn. Uitwijkvm 9.30 en nm. 2 u ds. Niemeijer. Veen, vm. 9.30 en nm. 6 u. ds. Tjalma. Vlijmen, vm. 10 u. ds. Ossewaarde. Waspik, vm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Locher. Woudrichemvm. 9.30 en nm. 2 u. ds. J. Wijk c.avm. 9.30 en nm. 2 u. ds. Gobius du Sart.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2