een Me Dienstbode, P. G. Oeldersche Crediet-Vereeniging, Firma Soesman, In de „Kleine Winst". Koninklijke Rotterdamsche Betonijzer-Maatschappij tl van m Ongevraagd Attest. Antwoord dato 16 Jan. 1911. L VAN BLADEL Zonen, Sier- en ïrilMÉiei betoorefifle lij let NieiwstiM voor 'iet Land van Hensden ei Alteia vaa Zaterdag 25 Feto. 1911 No. 3026. Gesteunde passage voor Landbouwers en Boerenarbeiders N. Rundvee-Stamboek, Aid. N.-Br. HERINNERING! Levering van Bonquetten, Kransen eez. NIEUW ZUIP-WALES (Australië). BUITENLAND. De Times en de Daily Telegraph ver nemen uit Petersburg, dat de Russische regeering over China's antwoord op haar nota tevreden is. De correspondent van de Daily Tele graph seint het uitvoerigst en is blijk baar door de Russische regeering inge licht. Hij zingt den lof van den Rus- sischen minister van buitenïandsche zaken. Diens politiek tegenover China, zegt hij, is met een schitterenden diplo- matieken triomf geëindigd. China willigt immers niet alleen Ruslauds voornaam ste eischen in, maar verklaart zich bereid, het verdrag van Februari 1881 voor tien jaar te verlengen, met de noodige wijzigingen, waarover de onderhande lingen onverwijld te Peking zullen be ginnen. Dit laatste moet de Russische regeering zelfs ten zeerste verrast hebben, na China's aanvankelijke weigering om het afloopende verdrag van 1881 te hernieuwen. China en Rusland openen dus nu in Middel-Azië een politiek van vrede. De bekende Siciliaansche roover Bello is een man van zijn tijd. Hij pleegt het geroofde geld behoorlijk bij een bank in deposito te geven. Het bedrijf bloeide en 's hoeren Bello uepot bedraagt niet minder dan 300,000 lire. Ongelukkig is de regeering achter 's mans finauci- eele maatregelen gekomen en heeft op het kapitaal beslag gelegd. En nauwe lijks was dit geschied, of het stroomde aanvragen van lieden, die indertijd beroofd waren, en gaarne hun geld wilden terugzien. Te Calcutta is een constabel, die aan de gewone politie was toegevoegd, om in het bijzonder politieke agitatoren en misdadigers in het oog te houden, dood geschoten. De moordenaar is ontkomen. De Times ziet in het geval het bewijs, dat de anarchistische samenzweerders nog lang niet voor goed uit het veld zijn geslagen. Te Berlijn is dezer dagen een klop jacht op twee inbrekers gehouden. Zij hadden het voorzien op een sigaren winkel en zich 's avonds in een huis ernaast laten insluiten. Toen zij bezig waren door den tusschenmuur heen zich een weg naar den sigarenwinkel te banen, werd een man, die onder den winkel woonde, wakker. Hij waar schuwde de politie, die versterking ont bood en zich voor den winkel opstelde. Een van de dieven sprong in zijne benauwdheid recht door de winkelruit heen en liep zoo hard hij maar kon de straat op. Hij had een pels en ver lakte schoenen aan. Een nachtwaker wist hem beentje te lichten en zoo werd hij, met bloedige wonden van de scherven, opgepakt. Zijn kameraad was intusschen over dertien daken gevlucht. Toen hij zoo ver was gekomen, viel hij door een koekoek en brak zijn nek. Ook deze inbreker droeg een pelsjas en verlakte schoenen. Te Gennevilliers (Frankrijk) waar een werkstaking is uitgebroken, werd een troep werkwilligen aangevallen door een troep stakers. Een der aangevallenen verdedigde zich met een revolver; zijn eerste schot trof niemand. Na dit schot wierpen de stakers zich met grooter woede op de werkwilligen. De man met de revolver schoot voor de tweede maal. Een man viel neer, doodelijk getroffen. Het was een voerman, die voorbij ging en niets met de staking of met het relletje te maken had. Te Alsenborn bij Kaiserslautern zou de kapper Feierabend den temmer Adolf Wieser in de leeuwenkooi scheren. De leeuw liet dit echter niet toe, en de hevig geknauwde kapper is spoedig daarop aan zijne kwetsuren bezweken. Het Engelsche Lagerhuis heeft het door de regeering ingediende wetsont werp tot hervorming van het Hooger- huis bij eerste lezing aangenomen met 351 tegen 227 stemmen. Deze uitslag werd op de banken der regeeringspartij langdurig en geestdrif tig toegejuicht en toen minister-presi dent Asquith het ontwerp daarna op de voorgeschreven wijze ter tafel depo neerde, stonden de ministerieelen van hunne zetels op en hieven zij opnieuw gejuich aan. Het ontwerp bepaalt in hoofdzaak dat een financieel wetsontwerp, dat door het Lagerhuis is aangenomen, zonder toestemming van het Hoogerhuis wet kan worden; dat een niet-financieel wetsontwerp, dat door het Lagerhuis in drie opeenvolgende zittingen is goed gekeurd, en door het Hoogerhuis tel kens is verworpen, ondanks die ver werping wet kan worden, indien althans twee jaren zijn verloopen tusschen de eerste indiening van het ontwerp in het Lagerhuis en de aanneming aldaar voor de derde maaldat een wetsont werp door het Hoogerhuis verworpen zal worden geacht, indien het hierin niet ongeameudeerd is aangenomen of aangenomen met zulke amendementen, die door beide Huizen kannen worden aanvaard; en eindelijk dat de duurder parlements-zittingen van zeven tot vijf jaren zal worden ingekrompen. Het station voor draadlooze telegrafie op den Eiffeltoren te Parijs heeft gis teren zeer goed berichten ontvangen van het station Glace-bay in Canada, een afstand van meer dan 6000 kilo meters. Men is bezig met, in de provincie Namen en Luxemburg, opzoekingen te doen naar ijzer-, lood- en kopermijnen welke daar vroeger bestonden. In de Ourthe-vallei, provincie Luik, doet men ook mijnpeilingen, alsook in de Vesdervallei, te Henne bij Chenée en te Pepinster. Al viermaal had in Zweden de Tweede Kamer een wetsvoorstel aangenomen om de gemeenten de bevoegdheid te geven, binnen hun gebied den verkoop van sterkedrank in het klein te ver bieden. In 1908 hadden niet minder dan 1044 van de 1842 gemeenten die hervorming aanbevolen. Zaterdag heeft de Tweede Kamer voor de vijfde maal, nu met 126 tegen 39 stemmen, het voorstel daartoe aangenomen. Maar den zelfden dag verwierp het de Eerste Kamer, gelijk de vorige malen, nu met 79 tegen 26 stemmen. Te Dalkeith in Schotland werden de gasten aan een zilveren bruiloftsmaal, na het gebruik van de koffie, die zeer bitter smaakte, plotseling onwel. De zilveren bruidegom en een der gasten stierven 's nachts, verscheiden werden zwaar ziek. Na eenigen tijd viel de verdenking op den 24-jarigen zoon van den huize, een apotheker, die ook aan het maal was, maar niet van de koffiie had gedronken. Maandag vond een speurder hem in een kleine badplaats. Maar voor hij hem te pakken had, benam de jonge man zich door vergif het leven. Men weet nog niet wat hem tot zijn daad gedreven heeft. Hij had in den laatsten tijd veel geld met specu- leeren gewonnen, maar het toen weer verloren. Wilde hij zijn ouders dood hebben om hun fortuin te erven? Of wilde hij een gelukkigen medeminnaar, die mede aan tafel zat, uit den weg ruimen Dit zal wel een raadsel blijven. Een later bericht hierover meldt: Men ho.udt het nu vrijwel voor uit gemaakt, wat Hutchison, de jonge man, die te Dalkeith op het zilveren bruilofts maal van zijn ouders de koffie vergif tigd heeft, tengevolge waarvan zijn vader en een der gasten zijn bezweken, tot zijn misdaad dreef. Wij hebben reeds gemeld, dat hij veel geld met specu- leeren had verloren. Men berekent, dat hij nog een 8000 pond schuld had. Het leven van zijn vader was verzekerd voor 2000, en dat van zijn vader en moeder samen nog eens voor 2000 pond. Bij hun dood zou hij dus 4000 pond krijgen. Voorts was een der gasten toevallig het tweede slachtoffer een zijner voornaamste schuldeischers. Een andere voorname schuldeischer was zijn aan staande schoonvader, ook aan het maal tegenwoordig. Die beiden wilden hij uit den weg ruimen. Een tijd geleden heeft hij aan iemand, van wien hij 2000 pond wilde leenen, gezegd, dat hij over een maand in het bezit van 4000 pond zou komen. Misschien zal er nog meer aan het licht komen, bij de lijkschouwing van den giftmenger te St. Peter Port op Guernsey, waar hij zich, gelijk men weet, door vergif in te nemen aan de inhechtenisneming heeft onttrokken. De bijgedachten, die men aan Duitsch- land toeschrijft, berusten niet alleen op onwaarschijnlijkheden, maar het zou ten eenenmale onrechtvaardig zijn, ze ook Nederland aan te wrijven, dat alleszins vrij is aan eigen verdediging te denken en, om deze te verzekeren, de maat regelen te nemen, die het goed acht. Alles wat men ran Nederland kan eischen is, dat de Schelde open zal blijven voor hen, die België's onzijdig heid komen verdedigen. Het is niet temin juist, dat het bouwen van een fort bij Vlissingen een daad is, die misverstanden kan doen ontstaan, wan neer niet van tevoren absoluut duidelijke en geruststellende verklaringen worden afgelegd. Intusschen, is het belang van de kwestie niet een weinig overdreven Er is in de geheele wereld enorm veel inkt over gevloeid, men zou zelfs een oogenblik hebben kunnen gelooven, dat er geen ernstiger vraagstuk bestond Dat is het voor ons niet, wij hebben de Schelde niet noodig om België's onzijdigheid te verdedigen. Voor Enge land staan de zaken anders. Het zou wel degelijk over de Schelde hulptroepen naar Antwerpen moeten zenden. Maar wanneer het de rivier gesloten vindt, en de entente cordiale bestaat nog, niets gemakkelijker dan zich met ons te ver staan om over ons gebied heen te trek ken. En heeft de entente cordiale op gehouden te bestaan, dan zal zij als door een wonder weer verrijzen. Voor den kroniekschrijver is deze onderstelling het bewijs van de wensche lijkheid van militair overleg tusschen Engeland en Frankrijk. Laat Nederlaud zijn belangen naar zijn beste weten behartigen, de andere mogendheden zullen hetzelfde doen. Deze kwestie, betoogt Charmes, heeft het hare bijgedragen, om in Europa een malaise te vestigen, die tamelijk gereede werd r anvaard. De oorzaak ligt minder in het verzwakken der ententes en bondgenootschappen, dan wel in de weinig krachtige wijze, waarop van deze gebruik is gemaakt. Een blijk van krach- tigen wil is voldoende om het kwaad de wereld uit te helpen. ADVERTENTIEN. Terstond gevraagd: van goede getuigen voorzien, om direct of 1 Maart in dienst te treden. Hoog loon, klein gezin en wasch buiten's huis. Aan melden in persoon Woensdag en Zaterdag 'b namiddags tusschen 2 en 6 uur. Adres Mej. A. COHEN, Grobbendonckstr. 44, '8-BoschReiskosten worden vergoed. Coöp. Stoomzuivelfabriek „OP HOOP VAN ZE OEN", denderen itOTE.lt, ktAK. Gerechtigd tot het voeren van het RijkfcJioteriiierk, (vastgesteld krachtens de Wet van 17 Juni 1905). Prima Roomboter tot a.s. Woensdag avond f 1.55 per K. G. Kaas in verschillende soorten en prijzen. Postzendingen a rembours door geheel Nederland. BINNENLAND. De versterking van Vlissingen. In de Revue des Deux Mondes wijdt Francis Charmes in zijn halfmaande- lijksche kroniek twee bladzijden aan dit veelbesproken vraagstuk. Onlangs, schrijft hij, is een kwestie gerezen, die een tamelijk scherp karakter heeft gekregen, en die een keer te meer bewijst, dat men op alles voorbereid moet zijn: wij spreken van het fort bij Vlissingen. Vlissingen was vroeger versterkt, maar de verdedigingswerken zijn langzamerhand buiten gebruik ge steld en niet vernieuwd, men heeft zich gewend aan de gedachte, dat zij ook niet vernieuwd zouden worden, omdat zij voor de verdediging van Nederland geen nut schenen te hebben, terwijl zij den mogendheden, die de onzijdigheid van België gewaarborgd hadden, de uitoefening van die verplichting zouden kunnen bemoeilijken of verhinderen. De vrijheid van de Schelde kan inder daad op zekere oogenblikken een voor waarde zijn voor België's onzijdigheid. Charmes wijst op de woorden van Pichon in de Fransche Kamer, op de uitgesproken en neergeschreven ver moedens, dat de bouw van het fort op Duitschlands verlangen was beraamd en vervolgt dan: slechts f 79. Werk tegen hoog loon gegarandeerd. Vraagt prospectus en inlichtingen. Hooijmaii Schuurman's Passage Elureau, Amsterdam, Reguliershreestraat 1. Eenigste agenten voor Nederland van het Gouvernement N. Z. W. Duizenden mannen en vrouwen lijden aan borst en longen. Duizenden worden er gekweld door vreeselijke asthma, door pleuris, bronchitus of de gevolgen van influenza. Wij geven slechts één raad, en die is: Lijdt niet langer en geneest U door ABDIJSIROOP, KLOOSTER SANCTA PAULO, die zooveel duizen den vóór CJ genezen heeft. Zie hier weer een van de laatst ont vangen attesten: De heer G. J. van de Slechte, landbouwer, Gelder- schedijk, Gem. Oldebroek (Gr.) verklaarde ons, dat zijne vrouw vele jaren aan de borst gesukkeld heeft, gepaard gaande met kortademigheid (asthma). „De slijm zat haar altijd vast op de borstzij hoestte maar altijd door. 's Nachts had zij soms hoestbuien, die wel een half uur duurden en zij hoestte dan zoo vreeselijk dat zij geheel blauw werd. Dikwijls dacht ik, dat zij in een hoestbui zou blijven. Slapen deed zij zeer weinig en ook de eetlust was gering. Toen alle genees middelen zonder uitwerking bleven, werd ik radeloos, totdat een kennis mij aanraadde het eens met de ABDIJSIROOP te probeeren. Bij den drogist H. J. Klaver te Ilattem, schafte ik mij de Abdijsiroop aan en toen mijn vrouw 4 lepels daarvan opgebruikt had, kreeg zij eene hoestbui zooals zij nog nooit had gehad, maar zooveel slijm als zij toen kwijtraakte heb ik nog nooit bij elkaar gezien, maar daarna voelde zij zich als het ware opgelucht Zij heeft die eene flesch Ab dijsiroop verder geheel opgebruikt, waarna zij volko men genezen was. Thans kan zij weer behoorlijk eten en slapen, zooals vroeger". De Abdijsiroop kost per flacon f 1,— f 2,en f 3,50. Centraal-Depöt L. I. AKKER, Rotterdam. Verkrijgbaar te Heusdeu bij H. van Eeuwijk; Aalburg: H. T. SchoutenAalstG. v. d. ZalmAlmkerkS. van Drunen; Andel: J. G. Schouten; Bcsoijen: D. vanBelvoort; Dusscn: J. J. Paes; Geudereu: H. de Graaff; Giesseu: J. van Vugt; Hank (Dussenpolder)A. van der Pluijm Heijmans: Meeuwen: G. Sterkenburg; MeuwendijkB. Romeijn; Veen: J. Vos Bz.Vlijmen: H. v. Wordragen v. d. Ven; Werken dam: C. P. Cornet; Woudrichem: G. Wilhelm; Wijk: G. Versfeit en M. Schouten; Druuen: L. v. d. Lee, en bij alle Drogisten en de meeste Apothekers. WAALWIJ K (iroote straat no. 264< kapitaal: 30 millioen gulden. Reservefondsen: f 1.200.000. Opent crediet tegen overeen te komen voorwaarden. Neemt gelden in dépót en in rekening-courant. Belast zich met het incasseeren van wissels en ander handelspapier. Verzilvert coupons en losbare stukken. Levert chèquee wissels en crediet-brieven op binnen- en buitenland. W. J. 8 AD EE, Commissionn&ir in Effecten. Aangiften voor de Voorjaars inspectie moeten uiterlijk 1 Maart zijn ingekomen bij den Secretaris A. BAX Gz. te Zevenb. Hoek. De van ouds bekende collectie stalen ontvangen. ZWARTE EN GEKLEURDE JAPONSTOF- FEN, FANTAISIE KATOEN a JOUR, alles in ruime keuze. Vitrage, Tule, Glas-gordij nen, Overgordij nen, Vlaamsch linnen met gewerkt midden stuk, in alle breedten. Gordijnstoffen, FranjeEmbrassen,gemaakte Sloopen, Beddelakens, Badhanddoeken, Tafellakens, Servetten, Gezondheidscorsetten in alle w ij d t e n. Prachtige sorteering Karpetten, Kapok en Veeren voor Bedden, enz., enz. Beleefd aanbevelend, IIEI1§KEV. Rreestraat. Rotterdam, Enschedé T Ontwerpen en t alle BET0N-IJ2 Grootste voorraden Putten, Kolken, Rioolbuizen, ei- en cirkelvorm voor DUIKERS. 80 gulden op. Xijnxaadkoekjes met. der d00.000 Kilo per dag. Bloemisten-Tuinlieden, WAALWIJK. AANLEG en ONDERHOUD van Prijsopgaaf en teekening worden gratis verstrekt, indien ons het werk wordt opge dragen, ander3 billijke berekening. Deskundige behandeling van Vruchtboomen. BIJVOEGSEL, heeft een prachtige nieuwe aanvulling in hare WelEd. Ileeren, Iloe komt het toch dat de Bertels Lijn- zaadkoekjes thans zoo ongeregeld a Ik had een VAARS er mede gebi Liter melk en een Kalf met dez gefokt bracht op scherp 10 we Een resultaat nog nooit eerder ik heb Owe Koekjes door tussc van Kerkhof te Bemmel. Wilt U mij ook opgeven volledig u urn voor melkkoeien, hoeveel kilo zij moeten hebben. Hoogachtend, w. g. Th. BERGMANS. Bemmel, bij Nijmegen, 15 Januari 1911. Mijnheer, Wij ontvingen Uwe br teren en zagen daaruit g< zulke prachtige resultaten met onze De maag hierna is dar dat, ofschoon wij 40.000 Kilo per dag fabriceeren, niet aan alle aanvragen kunnen voldoen. Wij vergrooten onze fabriek echter aanmerkelijk en zullen onze productie brengen op Aan den Heer Kerkhof te Bemmel hebben wij Vrijdag wederom afgezonden en zullen hem voortaan geregeld leveren. U kunt dus bij hem thans weder bekomen. Wij zenden U een boekjewaarin op blz 12 de voeder rantsoenen voor melkkoeien zijn aangegeven, bij een melkopbrengst van 5, 10, 15, 20, 25 en 30 Liter per dag. Wanneer U meer zulke boekjes wenscht voor Veehouders in Uwe streek die 1 mede hun voordeel kunnen dc wij U die gaarne toezenden. Hoogachtend, p. proc. BERTELS LIJNh MEELFABRIEK „DE w. g. Mr. R. A. H. Bertels.

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 5