zitting niet meer aan de werkzaamheden te zullen deelnemen. Te Zwittau bij Olmutz hebben twee schooljongens, die gesnoept hadden en bang waren dat het uit zou komen, zich opgehangen. Bij hun lijk werd een detectiveroman gevonden, waarin sprake was van twee jongens die op dezelfde wijze een einde aan hun leven hadden gemaakt. Officiëel wordt medegedeeld, dat het Fransche ministerie is afgetreden. Tn zijn brief van ontslagaanvrage constateert Briand, dat een onontwar bare toestand is veroorzaakt door wan trouwen en vijandigheid jegens den leider der regeering. De oproep tot een politiek van ontspanningen kalmeering is niet begrepen, verwezenlijking van hervormingen is onmogelijk geworden. Een andere minister zal in staat zijn weer de noodige eensgezindheid te doen ontstaan. Te Setubal zijn stakers in botsing geraakt met vertegenwoordigers van het gezag. Infanterie heeft in de lucht ge vuurd en cavaleristen hebben heen en weer gereden, om de opgewonden ge moederen tot rust te brengen. Zij hebben daarbij eenige lieden v rwond. De sta kers hebben nu eenige hunner vertegen woordigers naar Lissabon gezonden om bij de regeeriug te protesteeren tegen het optreden der plaatselijke autori teiten. De regeering heeft intusschen nog meer tioepen naar Setubal gezonden. De stakers, die bereids een aanval op de fabrieken hebben gedaan, eischen, dat de patroons alleen georganiseerde arbeiders in dienst zullen nemen. De politie te Petersburg heeft eene drukkerij eener sociaal-revolutionaire studentenvereniging ontdekt en een aantal oproepingen aan arbeiders om zich bij de studentenstaking aan te sluiten, in beslag genomen. Verscheidene personen werden in verband daarmee gevangen genomen. De Oriënt verneemt dd. 23 dezer uit Tokio, dat er te Seöel (Korea) weereen complot is ontdekt tegen het leven van den Japanschen onderkoning. Twee lieden, die men voor de aanstichters houdt, zijn in hechtenis genomen. An deren zijn voortvluchtig. De gedeti neerden zijn lieden uit de hoogere kringen. Blijkens een telegram uit Valparaiso, is nabij de Braden kopermijnen in de provincie O. Higgins een trein van een spoorbrug in een ravijn gevallen; er zijn 50 dooden en gewonden. Uit Moekden wordt geseind, dat de Chineesche autoriteiten weigeren, daar ter plaatse de hulp te aanvaarden van de Japanners. Met name de inspectie van woningen in Moekden door Ja- pansche dokters wordt fel kwalijk ge nomen en dan ook tegengegaan. De pest-conferentie te Irkoetsk heeft besloten, dat op den rechter (Chinee- schen) Amoeroeer een station zal worden gevestigd voor de observatie en bestrijding van pestgevallen, indien de Chineesche overheid dat wil toestaan. Uit Charbin wordt geseind, dat in Tsoean-tsien-poe, aan den Mantsjoer- schen spoorweg en ongeveer 150 K.M. ten zuiden van Charbin gelegen, de pest hevig woedt. Dagelijks sterven er 40 tot 50 personen aan de ziekte. De lijken worden uit de stad weggebracht door lieden van buiten, die naar de stad kwamen om daar landbouwpro ducten te verkoopen. Natuurlijk zijn deze dorpelingen nu weer de overdra gers van de besmetting naar streken, die van den spoorweg verwijderd liggen. Te Kwang-tsjet-tsi bedraagt het sterf tecijfer nog ca. 100 per dag. In de wetgevende Vergadering van den staat Nevada is een voorstel inge diend om ter dood veroordeelden de keus te geven tusschen fusilleeren, vergif en den strop. Iemand die geen keus kan doen, krijgt den strop. Degeen, die vergif kiest, ontvangt dat uit de handen van den gevangenisdokter en kan hij er niet toe komen het in te nemen, dan is de strop zijn lot. Heusden, 1 Maart. Maandag en Dinsdag hield het eene ge deelte der bevolking carnaval en het andere gedeelte vergaderde om zich te goed te doen aan zang en toespraken, terwijl een derde gedeelte noch van het een noch van het ander profiteerde. Wij behooren tot de laatsten, zoodat we niet uit eigen waarneming kunnen spreken; doch vernemen, dat de lust tot masqueeren met het jaar minder wordt. Ook de contra- betooging vermindert. Van ongeregeldheden vernamen we Diets. Wij, voor ons, gunnen ieder gaarne een gepast genot, 't Is ook in deze, dat misbruik altijd ontsiert en dat het laatste geregeld afneemt is een verblijdend verschijnsel. Een houthakker die onder Oudheus- den bezig was met in een boot hout te vervoeren, had het ongeluk, daar de boot te vol was geladen, deze onder water te trekken, zoodat ze zonk. Nadat ze weder was boven gebracht, kwam er een snoek van 2± pond voor den dag Een opmerker heeft nagegaan, dat als dezen zomer de internationale vliegtocht plaats heeft en het traject EdeBrussel wordt gevlogen en de vliegers do reis in rechte lijn doen, ze dan tusschen Heusden en 's Bosch moeten passeeren en bij hooge vlucht van beide plaatsen zichtbaar zullen zijn. II erkendaui Hedenavond te 7 uur hoopt de Chr. Zangvereeniging „Soli Deo Gloria" een uitvoering te geven in de nutszaal, terwijl tevens als spreker zal op treden de WelEerw. Heer Klinkenberg, predikant te Gorinchem, met het onder werp: „Gustaaf Adolf in zijn beteekenis voor het Protestantisme". Maandagmiddag ontving men hier bericht dat den 16-jarigen zoon van C. Schaddelee op het werk een voet was afge klemd door staaldraad. Capelle. Door den hevigen wind van j.l. Zondag zijn de polders onder deze ge meente totaal onder geloopen, zelfs was de wind zoo sterk, dat, zooals tot heden nog zelden gebeurd is, het water over de brug in de kom der gemeente liep. De verbinding met Dussen was dan ook verbroken, doordat de veerweg overstroomde. De handel in hooi en stroo is in den laatsten tijd iets levendiger. Voor z.g. schraal hooi besteedt men f 9 a f 11, terwijl best hooi geleverd wordt tegen den prijs van f 13 a f 14. Blijkbaar het lange wachten voor de afsluitboomen nabij het station Kaatsheuvel- Capelle moede, besloot een voerman met zijn vrachtkar door te rijden met het gevolg evenwel, dat een afsluitboom geheel door midden brak. Daar de voerman onbekend gebleven is, is zooiet» alweder een schade postje voor de maatschappij. De boomen blijven dan ook te lang voor het passeeren van een trein gesloten. Droiljgeleil. Naar wij vernemen is de heer D. van Campen alhier herkozen als lid van het bestuur der afdeeling Heus den en Altena van de Ned. Pom. Veree- niging. denderen. Dezen zomer moeten in deze gemeente voor den gemeenteraad aftreden de heeren W. J. G. Branderhorst wethouder, te Eethen, G. Vos en J. J. v. Gorkum, beiden te Genderen. 's-(iraveni«er. Als leden van den raad dezer gemeente zijn dit jaar aan de beurt van aftreding de heeren C. Blok en A. Kielen, wethouders en G. Verhagen. De sociëteit „Ontspanning", die meer dan veertig jaren onafgebroken op Zater dagavond vergaderde, zal voortaan op Woens dagavond samenkomen. Heerewaarden. De zalmvisscherij op de rivier de Maas is de vorige week voor een deel onzer visschers goed loonend geweest. Alleen onder deze gemeente werden gedurende vijf dagen ruim 60 zalmen bemachtigd. Vooral aan het ruwe weer der laatste dagen en het hooge vloedwater hebben de visschers hun buitenkansje te danken. Op de benedenrivier wordt bij zeer ruw weder weinig of niet gevischt. Meeuwen. Op Zaterdag 4 Maart a.s zal alhier door den heer Van Oorschot, Luitenant te Geertruidenberg, een lezing worden gehouden over het doel, nut, enz. van de oefeningen tot verhooging van 's Lands weerkracht. Nederhemert. Naar we vernemen (we geven het slechts onder voorbehoud) heeft wijlen de Douarière Baronesse Van Nagell f5000 aan de gemeente vermaakt, om voor dat bedrag een gemeentehuis op het zuidelijk gedeelte der gemeente (het Eiland) te plaatsen. Itaamsdoilk. Zaterdagmiddag had J. de Rooij bij 't houthakken het ongeluk zich een gapende wonde in de knie toe te brengen. Dr. Smits verleende aanstonds hulp. In den nacht van 26 op 27 Febr. zijn bij de gezusters Kamp, alhier vaneen 4-tal koeien de staarten gedeeltelijk afge sneden. De politie doet onderzoek. Naar men zegt is de knecht, zekere B., de dader. Raamsdonksveer. Vrijdag avond werd te Breda opgericht de Vereeni- ging „Christelijke Normaallessen voor Breda en Omstreken". Het doel der vereeniging is jongelieden op te leiden tot Chr. onder wijzers en onderwijzeressen. De statuten werden vastgesteld, waarop de Koninklij ke goedkeuring zal worden gevraagd. Behalve de vakken van lager onderwijs zullen ook Fransch, Duitsch en Wiskunde onderwezen worden. Tot leden van het bestuur werden ge kozen de heeren. A. Oosterwijk, Breda, voorz.; N. Slotboom, Breda, secretaris; P. de Haas, Raamsdonks- veer, penningmeester; K. Unk, Zevenbergen, algem. secundis. Aangifte van leerlingen kan bij een der bovenstaande heeren plaats hebben. De lessen zullen 1 Mei a.s. te Breda aanvangen. Ter gelegenheid van haar zevenjarig bestaan, hield de afdeeling „Raamsdonk" van den Nat. Chr. Werkl. Bond met hare begunstigers een feestelijken avond. Ruim 120 personen vulden twee lokalen der Chr. School. De eere-voorzitter, ds. Meischke, hield de openingsrede naar aanleiding van Matth. 24, de laatste verzen. Z.Eerw. wees er op dat de mensch met al zijn zorgen en nooden de toevlucht heeft te nemen tot Hem, die nabij is en niemand, die op Hem vertrouwt, beschaamd laat uitkomen. Vervolgens sprak de voorz. de heer De Haas een hartelijk welkom tot de talrijke aanwezigen. De penningmeester deed de blijde mede- deeling dat er in kas is een bedrag van f 161,47; ook de bibliothecaris bracht een opgewekt verslag uit. Verschillende voor drachten werden gegeven en ruimschoots bedienden gedienstige Martha's en onthaal den op chocolade en broodjes. Eerst tegen het middernachtelijk uur sloot de voorzitter met dankgebed. ^Sprang Mejuffrouw A. Vogel,onder wijzeres aan de o. 1. s. alhier, is als zoodanig benoemd te Waddingsveen. In de vorige week trof den knecht van den molenaar D. in de Besooijensche steeg het ongeval, met zijn zwaar beladen kar, langs het fietspad vast te rijden, wat tot gevolg had, dat het paard tegen den grond viel. Na de kar te hebben afgeladen, waarbij hem enkele flinke handen behulp zaam waren, kon hij zijn weg vervolgen. Boven wonder liep alles gelukkig zonder materieele schade af. Donderdagavond 1.1. ontstond er begin van brand in den schoorsteen bij den schoen maker F. de W. alhier. Door het flink optreden van de W. werd hier erger voor komen. Door den hevigen storm die hier Donderdagavond woedde, is bij den land bouwer L. B. de achtergevel van zijn huis ingestort. Op verschillende plaatsen zijnde rieten daken stuk gewaaid. De hulptelegraaf- en telefoonhoudster mejuffrouw C. van VulpeHolster, heeft tegen 1 April a.s. eervol ontslag uit die betrekking aangevraagd. Zondagmorgen had de heer K. uit Breda het ongeluk, dat hij in de Biersteeg met zijn motorfiets door den hevigen storm tegen den grond viel. Met een kleine mate rieele schaae aan de fiets en na zijn knie een weinig bezeerd te hebben, kwam hij er boven wonder goed af. Veeil. Voor de versche melk welke bij de boeren aan huis wordt opgehaald besteedt men tot 6| cent per L. De prijzen der vette kalveren schijnen hiermee ver band te houden, want door de slagers wordt er voor besteed van 64 tot 68 per K.G., dus een mooie prijs voor den boer. VrUhoeven-Cappel.Op 2 Maart a.s. des namiddags te half drie ten gemeente huize alhier zal de luitenant belast met de leiding van het lokaal militair onderricht te Geertruidenberg een voordracht houden over het doel, nut, enz. van de oefeningen tot verhooging van 's lands weerkracht, die in 1911 zullen gehouden worden. wiik Door den commissionnair A. Ken tie alhier, werden deze week een 3-tal vette varkens opgekocht, welke een gewicht vertegenwoordigden van ruim 1200 pond. Het waren prachtexemplaren. De prijzen der vette kalveren blijven voortdurend nog sterk stijgen. Maakten we in een vorig nummer melding dat tot 65 cent per K.G. werd besteed, thans kunnen we melden dat er hier zijn verkocht voor den ongekend hoogen prijs van 68 cent en een zells voor 86 cent per K.G. De Ned. Bond van Suikerfabrikanten heeft den prijs der suikerbieten voor Gel derland bepaald op f 11.50 per 1000 K.G. Het contracteeren zal Zaterdag 4 Maart a.s. aanvangen. - In de Betuwe en Noord-Brabant wordt veel mager vee opgekocht voor België; één koopman kocht er op één dag van de 81 koeien, die hij bezocht, 80. De prijzen zijn gemiddeld f 40 per stuk hooger dan het vorige jaar en loopen van f 150 tot f 200 per stuk. Verslag van de openbare vergadering van den Raad der gemeente Meeuwen, van Vrij dag 24 Februari 1911. Aanwezig 5 leden. Afwezig de heeren J. W. de Graafif en C. Vos. 1. De voorzitter opent de vergadering, waarna de notulen der vorige vergadering worden gelezen en onveranderd vastgesteld. 2. Goedgekeurd wordt de rekening van het Burgerlijk Armbestuur over het dienst jaar 1909, sluitende met een batig saldo van f 316,29^. 3. De voorzitter deelt mede dat het nood zakelijk blijkt te zijn, op den dienst 1910 af- en overschrijvingen te doen plaat» heb ben, dientengevolge wordt genomen: a. Een besluit tot het verleenen van toe stemming tot af- en overschrijving uit den post onvoorziene uitgaven. b. Een besluit om uitgaven ten laste te brengen van den post onvoorziene uitgaven, met goedkeuring van Ged. Staten. c. Een besluit tot het doen van af- en overschrijving op de posten der begrooting met goedkeuring van Ged. Staten. 4. Ingekomen zijn o.a. a. Een besluit van Ged. Staten d.d. 9 Dec. 1910, houdende goedkeuring der reke ning over het dienstjaar 1909. b. ld. d.d. 15 Dec. 1910, tot goedkeuring der begrooting voor het dienstjaar 1911. Niets meer te behandelen zijnde, sluit de voorzitter de vergadering. Kerknieuws. denderen. Tot groote blijdschap der gemeente werd de vorige week bericht ont vangen dat de WelEerw. heer J. R. B. Feijkes, cand. tot den H. D. te Dordrecht, het beroep naar de Ned. Herv. kerk alhier heeft aangenomen. Woensdagavond 1 Maart hoopt te 6.30 uur voor de Ned. Herv. gemeente op te treden ds. B. C. Koolhaas van Zuidland, bij gelegenheid van het jaarfeest der Chr. Jongelingsver. „Excelsior". *§pranj{. Donderdagavond 6 uur zal in het Ned. Herv. kerkgebouw door den weleerw. heer ds. Bechenkamp, van Delft, een zendingsrede worden uitgesproken. Üiiineiiland. De correspondent van De Nieuwe Ct. te Batavia seint: Te Soerabaja is vermoedelijk builen pest uitgebroken. Het bestuur neemt krachtige maatregelen. Naar aan De Stand, bericht wordt, heeft het wetsontwerp tot heffing van een debietrecht op tabak bij den Raad van State geen bezwaar ontmoet wat de zaak zelf aangaat. Wel adviseerde de Raad tot hei, aanbrengen van eenige kleine wijzigingen en tot grondige, herziening, in overleg met het departe ment van justitie, van het hoofdstuk behelzende de bepalingen van straf rechtelijken aard. Zaterdag is over een lengte van 800 en ter breedte van ongeveer 5 meter een strook van den voet der duinen voor Katwijk weggeslagen. Naar men mededeelt, heeft de inspec teur van arbeid de oorzaak vastgesteld van de ontploffing aan de Hembrug. Door den hevigen storm is nl. zand in het lokaal gewaaid waarin met het kwiksas werd gewerkt. Dit zand is ge komen iu den koperen bak, waarover de bewuste liniaal liep. Dit heeft toen de wrijving veroorzaakt met de bestand- deelen, welke zich in den bak bevonden en bij de geringste aanraking ontploffen. Te Bergen op-Zoom zijn Zondagavond op een gemaskerd bal, door een tot heden onbekende oorzaak, plotseling de kleederen van een dame in brand geraakt. De vlammen sloegen om vele anderen heen, zoodat spoedig verschil lende dames, met haar licht brandbare kleeding in lichtelaaie stonden. Men begrijpt de paniek, die in de voorzaal, waar het plaats vond, ontstond. De walm drong ook de balzaal binnen. Het is alleen aan het spoedig en doelmatig optreden van zeer vele heeren te danken, dat de vlammen spoedig werden gestuit. Drie gemaskerden had den toch vrij ergebraudwonden bekomen, voornamelijk in het aangezicht, Op de diamantslijperij -der firma Asscher te Amsterdam zijn Zondagmor gen de 60 mêlée-slijpers, die overeen komstig de hun voorgeschreven gedrags lijn van den A. N. D. B. hadden ge weigerd de aangekondigde loonsverla ging te accepteeren, niet toegelaten. Óp de fabriek van den heer Konijn werd tegen de oude voorwaarden gewerkt. De Bondsraad van den A. N. D. B heeft een vergad'ering gehouden om nader de in deze kwestie aan te nemen houding te bepalen. De rechtbank te Dordrecht heeft vrijgesproken V. K burgemeester van Heinenoord en polderontvanger aldaar, die terecht heeft gestaan wegens het innen van meer lasten dan verschul digd waren, en tegen wien het O. M. wegens knevelarij 3 maanden gevange nisstraf had geëischt. Zaterdag heeft het zoontje van den heer A. D., te 't Zand (N.-H.), dat speelde met een geladen revolver, zich ernstig aan het voorhoofd getroffen, waarbij de kogel hem in het hoofd drong. De toestand van den knaap is ernstig. Maandagmorgen is aan den Omval te Alkmaar een moordaanslag gepleegd. Een vader heeft op zijn 23-jarigen zoon vijf revolverschoten gelost, zonder hem doodelijk te verwonden De oorzaak van het misdrijf is gelegen in een wan verhouding tusschen vader en zoon de vader, D. B., koopman ie manufacturen en vijftig jaren oud, verweet zijn zoon, dat. hij lui was en zich geen voldoende moeite gaf om werk te zoeken, zoodat hij voor het grootste deel te zijnen laste kwam. Daarover ontstond nu ook de twist, die zoo hoog liep, dat de vader in zijn woede tot den aanslag overging. Het eerste schot trof den zoon aan het voorhoofd en ging langs den schedel, het tweede trof hem in den arm, onder wijl voor het gezicht geslagen, en een der andere schoten een been. De politie werd dadelijk met het geval in kennis gesteld, die den vader arresteerde en den zoon een voorloopig verband aan legde. In het stadsziekenhuis, waarheen hij vervoerd werd, zal getracht worden een der kogels, die in den arm is blijven zitten, te verwijderen. De ver wonding is niet levensgevaarlijk. Tijdens de afwezigheid van de be woners is te Berg-ambacht ingebroken ten huize van M. C. S. en een bedrag van ongeveer f 250 ontvreemd. Een uit Rotterdam ontboden politieagent heeft ter plaatse met een politiehond een onderzoek ingesteld, doch tenge volge van den gevallen regen en den sterken wind raakte het dier het spoor bijster. Een nader onderzoek wordt in gesteld. Ter hoogte van het Bergsche Veld, onder de gemeente Made en Drimmelen, heeft Zondagnamiddag om half één op de rivier de Amer een scheepsongeluk plaats gehad, waarbij drie menschen zijn om het leven gekomen. De beurtstoomboot Waalwijk Amster dam I van de maatschappij Hollandsche Buurtspoorwegen was op weg van Rot terdam naar Waalwijk. De boot had, zooals meer gebruikelijk is, den lichter De Koophandel op sleeptouw. Tenge volge van den vliegenden storm brak bij het Bergsche Veld de tros, waar mede de beide schepen waren verbon den. Terwijl de bemanning van de stoomboot, die het bij dit ruwe weer 0ok hard te verantwoorden had, trachtte met den lichter opnieuw verbinding te krijgen, geraakte De Koophandel door den krachtigen golfslag vol en zonk in de diepte. De drie opvarenden, schipper Jan Mey3, diens vrouw en een knecht, zijn jammerlijk verdronken. Schipper Meys, gedomicilieerd te Rot terdam, was reeds 35 jaren in dienst dezer mautschsppuj. De knecht, een man van ongeveer 40 jaar, behoorde even eons te Rotterdam thuis en laat een weduwe met 7 kinderen achter. Een huisvader, weduwnaar te Leiden, beeft zijn woning verlaten en zes kin deren, waarvan de oudste tien jaar en de jongste zes weken, onverzorgd ach tergelaten. Te Middelburg heeft zich Zondag morgen een 76-jarige vrouw in een vlaag van waanzin in brand gestoken. Ernstig verbrand werd zij naar het Gasthuis vervoerd, waar zij des nachts is overleden. De schildersknecht T. te Haarlem heeft Manidag zijn patroon S. levens gevaarlijke messteken toegebracht in de buik. De zoon van S. kreeg ook drie steekwonden. Omtrent den moordaanslag meldt men nader De schildersknecht T., die een moord aanslag heeft gepleegd op zijn patroon, den heer Senft, jaloeziënmaker, en diens 19-jarigen zoon, was al een jaar of 8 bij den heer S. in dienst. Zaterdag j.l. was hem aangezegd, dat hij met 14 dagen zijn ontslag had. T. had al her haalde malen een dreigende houding aangenomen in de werkplaats, nu eens tegen zijn medegezellen, dan weer tegen den patroon en ook eens tegen de juf frouw, die in de zaak dejaloesiën pas klaar knipt. Maandagochtend ging T. gewoon aan den arbeid in de werkplaats aan de Lange Margarethastraat, maar telkens als er een van de gezellen kwam, stoof hij naar de trap; dadelijk daarop ging hij dan weer terug, zeggende: Nee, jou moet ik niet hebben. De gezellen vertel 'en dit den patroon, die intusschen 's namiddags tegen twee uur met zijn zoon naar de werkplaats ging. Zij kwamen boven, en nauwelijks was de zoon in de nabijheid van T. gekomen, of deze gooide zijn plamuur- mes weg, trok een z.g. Zweedschen dolk, aan beide scherp geslepen, en viel den jongen Senft aan, wien hij steken toe bracht in armen en borst en ook in de lies. De heer S. schoot toe, om zijn zoon te ontzetten. Hij werd door T. aange grepen en op een loodwitton geduwd; T. bracht hem toen sneden toe in het gezicht, in de borst, een 5-tal steken in den rug en eene snede in den buik. Deerlijk verwond, kon de heer S., door twee personen gesteund, nog naar zijn woning strompelen aan de Nassau- laan, waar een geneesheer onmiddellijke overbrenging naar het gasthuis gelastte. De zoon werd naar het militair hospitaal gebracht, daar verbonden en te bed gelegd. Zijn toestand schijnt niet levens gevaarlijk die van den heer S., een algemeen geacht man, wordt als hope loos beschouwd. T. had zich Zaterdag het dolkmes aangeschaft. Hij is een man van onge veer 50 jaar en gehuwd. Uit Vriezenveen schrijft men aan de Zw. Crt.Een zeer treffend ongeluk trof Zaterdag het gezin van den veen arbeider Jan van der Weide, wonende onder deze gemeente aan het Vriezen- veensche veenkauaal. Drie kinderen uit dat gezin: Jan, 10 jaar, Arend, 7 jaar, en Johannes, 5 jaar, waren des morgens ongeveer 10 uur reeds gaan spelen en gaan varen met een schuitje in de wijk. De kin deren hebben toen gegeten van een vergiftige waterplant, de zoogenaamde gemeene waterscheerling, waarvan het gevolg was, dat twee van hen, Jan en Johannes, des middags ongeveer 1 uur ernstig ziek thuis kwamen. Beiden ziju na kort, doch hevig lijden bezweken. Arend, die maar zeer weinig van den wortel van gezegde waterplant had ge geten, omdat hij het bitter en niet lekker vond, is hoegenaamd niet onge steld geweest. Toen zij thuis kwamen, hebben de ouders onmiddellijk de hulp van een dokter ingeroepen. Toen de dokter kwam, waren er reeds twee kinderen overleden; het derde is, wellicht ook door het toedienen van tegengift, dat in allerijl van dokter's woning gehaald werd, behouden gebleven. Een groote arend, die sedert een drietal maanden in de buurt van Zeist en de Bilt vertoefde en daar een ge weldige opruiming hield in den wild stand, is door een jachtopziener te De Bilt geschoten, na een vergeefsche poging om hem te krijgen door middel van een dood konijn, neergelegd op een akker en vastgebonden aan twee palen. De arend liet zich n.l. ver uit de hoogte op het cadaver neerploffen en verdween ondanks alle vastbinden aan palen met het konijn in de wolken. Vrijdag echter schoot de jachtopziener den roofvogel B'iHHiMCliik lieUWN,

Nieuwsblad het land van Heusden en Altena de Langstraat en de Bommelerwaard | 1911 | | pagina 2